Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) kulu22 válasza llacee (#62846) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nem, németektől még ~2 hónapja. De valószínűleg megválok tőle, jobban bejött a Mellanox SFP+-os optikai csatlakozás (nem a kártya hanem a switch oldali adapter miatt).

(#62852) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Tegnap a NAS-om egyik korlátozott jogú felhasználója, IP alapján megbízható eszköznek felvett helyi PC-n többször hibás jelszót adott meg. Emiatt, az aktív fiókvédelem kizárta (alapérték 999 - nem tudom a mértékegységet) és emailt kaptam róla, hogy majd kb. 1 nap múlva beléphet.

Interneten azt találtam, hogy ahhoz, hogy a tiltás feloldásra kerüljön, megbízható eszközön jelentkezzen be, és ott jobb felül user fejecske/talán egyéb ..menüpont alatt tudja ezt feloldani.
Nekem ez tyúk vagy a tojás esete, hiszen ha a fiókvédelem zárolja, akkor épp, hogy belépni nem tud?! A helyi PC megbízható elvileg (egyszer elkeveredtem egy listához admin jogú felhasználóval belépve, ott szerepelt a kérdéses IP cím), mégis, hiába próbáltuk a fiókvédelem által kitiltott felhasználóval a belépést, arról sem engedte be a rendszer.
Admin jogú userrel belépve, a fiókvédelem a fejecskénél csak a saját adatot listázta volna, így nem tudtam ott sem - illetve, így már: sehol sem - oldani a fiókvédelmi tiltását a felhasználónak.
Hab a tortán, hogy ahhoz, hogy fejecske ikonja legyen valakinek, DSM belépési joggal kell rendelkezzen, ám a problémás felhasználó csak a home -jához fért hozzá File Station weblink belépéssel, és nem volt DSM joga.

Végül, kikapcsoltam a francba a fiókvédelmet, beléptünk az így már nem tiltott felhasználóval, majd ezt követően már ha visszakapcsoltam a fiókvédelmet, akkor is be tudott lépni.

Amiatt, hogy szerintem ennek a védelemnek ilyen módon történő implementálása erősen Fail, kénytelen voltam - hogy azért csak legyen valami fiókvédelem - olyan kizárási értékeket megadni, amit kb. brute force-al teljesíthet egy próbálkozó.

Ezt egyrészt azért írtam le, mert tegnap itt a topicban a fiókvédelem -re keresve nem igazán találtam megoldást, másrészt a DSM hozzáférés hiánya miatt ez a fenti eset kissé speciális.

Kérdésem, hogy valakinél van valami olyan beállítás, amivel ez értelmesen menedzselhető?
Illetve, hogy admin jogú felhasználóval
- miért nem látok egy listát sehol a fiókvédelem által zárolt felhasználókról?
- hozzáadott megbízható IP már egy normál felhasználó részére miért nem marad megbízható IP?

..és akkor végül szegény hogyan tudja feloldani a fiókvédelmi zárolást, ha nincs vele az erő admin is? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#62853) gyugyo79 válasza Digger (#62850) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ott az általad linkelt oldalon, hogy van Docker image is, az 99.9% megy. Van hozzá kliens is Traccar Web UI Mod in Docker . De a szerver oldalra van bináris ami szintén 90% futtatható a megfelelő architektúrájú NAS -on ...

[ Szerkesztve ]

(#62854) zsamiatt válasza gyugyo79 (#62853) üzenetére


zsamiatt
őstag

vagy teheti VM-be is.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62855) gyugyo79 válasza MrCsiT (#62852) üzenetére


gyugyo79
addikt

Admin felhasználóval elvileg a vezérlőpult -> biztonság-> fiók -> fiókvédelem -> védett fiókok kezelése. Ott nem volt a listában ?

(#62856) mmcka


mmcka
újonc

DSM7-et próbálta/teszteli köztünk vki?

(#62857) spider23


spider23
aktív tag

Üdv!

Kis segítséget kérnék. Van egy új ip kamera ami ftp-re ment.
Ilyen könyvtár mappát csinál a fileoknak az FTP mappában: Ipcamera/2020/09/16 és itt jönnek a képek és videók.
A következő nap pedig így fog kinézni: Ipcamera/2020/09/17 dátum szerint és így tovább.
Kérdésem az lenne hogy automatikusan hogyan tudom törölni mondjuk a 10 napnál régebbi napi könyvárakat a fileokkal együtt?
Van már más kamerám ami szintén FTP-re rögzít, viszont az csak két könyvtárat hozott létre és azóta minden filet oda rögzít ömlesztve. Ezt tudom is automatikusan törölni ezzel:
/usr/bin/find /volume1/FTP/FI9828W/snap/ -type f ! -mtime -20 -exec rm {} \; &&
/usr/bin/find /volume1/FTP/FI9828W/record/ -type f ! -mtime -30 -exec rm {} \;
Ez működik is hibátlanul de az új kamera minden nap új könyvtárat hoz létre. Mi a megoldása ennek?

Köszönöm.

(#62858) Sanya válasza mmcka (#62856) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én. Egyelőre a legnagyobb hiábja, hogy Samsung TV-n lévő ds video appal nem kompatibilis. Ismerik a hibát, javítják valamikor

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62859) gyugyo79 válasza spider23 (#62857) üzenetére


gyugyo79
addikt

pld.:
find /volume1/FTP/minta/* -depth -mtime +10 -exec rm -r {} \;

(#62860) llacee válasza kulu22 (#62851) üzenetére


llacee
őstag

1618+ hoz gondolkodtam rajta, de a jelenlegi dual mellanoxot inkább békén hagyom.
Ennyiért nem éri meg, akkor felejtem a cache-t és basic ssd volume-oknál maradok.
Switchen sfp+ van de az egyik portjában van réz 10es modul, de az optikát jobb szeretm.
Köszi az infót

[ Szerkesztve ]

(#62861) spider23 válasza gyugyo79 (#62859) üzenetére


spider23
aktív tag

Az a baj hogy nem vagyok nagyon képben, de egy kicsit részletesebben leírod hogy mi micsoda és mit csinál?
Az én esetemben akkor ennek így kellene kinézni? :
/usr/bin/find /volume1/FTP/Ipcamera/* -depth -mtime +10 -exec rm -r {} \;

(#62862) gyugyo79 válasza spider23 (#62861) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vagy nézz utána annak amit valaki ír vagy teszteld az ilyet olyan könyvtáron amibe te raksz teszt fájlokat. :)

Van e más az FTP könyvtárban ? Ha nincs akkor amit eddig használtál azt is kiváltja ha az FTP könyvtárra állítod ...

find /volume1/FTP/* -depth -mtime +10 -exec rm -r {} \;
így megkeres mindent a volume1 FTP könyvtárban ami régebbi mint 10 nap és törli azt, könyvtárat és fájlt is. Elvileg ;)

Tesztnek csinálsz egy teszt könyvtárat bele másolod a felvételeket pld. File Station -el (megmarad a létrehozás dátuma) és lefuttatod a parancsot elsőnek azon.
Ha ott jól tette a dolgát akkor beállítod az éles könyvtárra...

[ Szerkesztve ]

(#62863) spider23 válasza gyugyo79 (#62862) üzenetére


spider23
aktív tag

Köszi a segítséget. Próbáltam utána nézni de keresésekre nem nagyon találtam értelmezhető dolgot számomra. Vagy nem tudom összerakni ahogy nekem kellene.

Van más könyvtár, még 3 kamera képei és felvételei mennek oda amivel az előző paranacsokkal van takarítva a saját könyvtáruk havonta vagy 20 naponta melyik hogy szükséges.
Szóval én még mindig csak ennek az egy kamerának a későbbi képeit felvételeit könyvtárát törölném ami 10 napnál régebbi és az FTP/Ipcamera/2020/09/16 könyvtárban van holnap meg a FTP/Ipcamera/2020/09/17 lesz és így tovább.

Esetleg akkor így jó nekem? find /volume1/FTP/Ipcamera/* -depth -mtime +10 -exec rm -r {} \; 

[ Szerkesztve ]

(#62864) gyugyo79 válasza spider23 (#62863) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen így a Volume1-en az FTP könyvtárban lévő Ipcamera könyvtárból töröl mindent ami régebbi mint 10 nap

[ Szerkesztve ]

(#62865) spider23 válasza gyugyo79 (#62864) üzenetére


spider23
aktív tag

Csináltam egy ilyet hogy kipróbáljam, mert ugye még friss felvételek voltak rajta ezért próbáltam hogy 119 percnél régebbi fileokat törölje. Viszont ez mindent törölt, a frissebb fileok is eltüntek a 2020/09/16 könyvtárral együtt.
/usr/bin/find /volume1/FTP/Ipcamera/* -depth -mmin +119 -exec rm -r {} \;
Mit csináltam rosszul?

(#62866) kulu22 válasza llacee (#62860) üzenetére


kulu22
aktív tag

Dettó, nálam is az optika jött be jobban, valahogy gyorsabb.

(#62867) gyugyo79 válasza spider23 (#62865) üzenetére


gyugyo79
addikt

Így nem tudom kitalálni. Biztos nem volt a fájlok létrehozási dátuma régebbi mint 119 min.
Tesznek beraktam 5 fájlt egy könyvtárba és lefuttattam rá :

1 fájlok listázása a könyvtárba a létrehozásuk dátumával.
2 rákeresés a fájlokra amik régebben keletkeztek mint 119 min
3 rákeresés a fájlokra amik régebben keletkeztek mint 119 min és ezek törlése
4 fájlok listázása a könyvtárba a létrehozásuk dátumával.

Láthatod, hogy jól ott maradt az aminek kell ...

[ Szerkesztve ]

(#62868) spider23 válasza gyugyo79 (#62867) üzenetére


spider23
aktív tag

Látom hogy ott jól megy, de nálam valamiért nem jól működik. Valamit elrontok biztos.
Most pl fél órára visszamenőleg keletkeztek felvételek, 5 perce és 2 perce is volt. Beállítottam +10-perccel hogy az 5 perce és 2 perce készült ott maradjon de nem maradt hanem mindent törölt könyvtárastól. :W

(#62869) gyugyo79 válasza spider23 (#62868) üzenetére


gyugyo79
addikt

A fájlok dátumát nézted? Jól jönnek létre?
Esetleg 1 nek a touch -al módosíthatnád te manuálisan.
touch /volume1/FTP/Ipcamera/2020.09.16/felvetel_neve.akarmi

(#62870) spider23 válasza gyugyo79 (#62869) üzenetére


spider23
aktív tag

A kamera hozza őket létre másodpercre pontosan és jól jönnek létre. Most azt csináltam hogy készült 1 file. 10 percen belül próbáltam töröltetni a scripttel többször ami +10 percre volt állítva, jól működött mert nem tünt el a file. Eddig ok.
Viszont 12 perc után készült még egy file és most is ugyan azt a scriptet utána lefuttatva mindent letörölt. Szóval az 1 perces file is ment a levesbe. Ez hogy?
Olyan mintha csak 1 filet is talál ami régebbi mint 10 perc akkor mindent letöröl könyvárostól mindenestől. és nem nézi az újabbakat, az is megy a kukába.

[ Szerkesztve ]

(#62871) gyugyo79 válasza spider23 (#62870) üzenetére


gyugyo79
addikt

Törlés előtt nézd meg a könyvtár -> 2020/09/16 dátumát amin belül már a fájlok vannak . Az a tippem, hogy annak nem lesz az új fájl létrehozásakor új idő pontja így kicsúszik az XY percből és ezért törlődik minden ami benne van vele együtt.

[ Szerkesztve ]

(#62872) mtz81 válasza spider23 (#62870) üzenetére


mtz81
tag

Csak egy ötlet. Tudom, hogy a shell script elegánsabb, de az adott megosztáson bekapcsolod a lomtárat, a kamera felvételeket egyenesen a lomtárba irányítod. A feladatütemezőben meg beállítod, hogy a lomtárból törölje a 10 napnál régebbi elemeket.

(#62873) spider23 válasza gyugyo79 (#62871) üzenetére


spider23
aktív tag

Erre gondoltam én is de a 16-os könyvtár mindig a legutolsó file dátumát kapja meg.
Viszont a 2020 meg a 09 könyvtár a legelső file keletkezésének a dátumánál marad.
Akkor ott lesz a gond? Erre van megoldás?

(#62874) mtz81 válasza spider23 (#62873) üzenetére


mtz81
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#62875) spider23 válasza spider23 (#62873) üzenetére


spider23
aktív tag

Azthiszem megvan a megoldás. -mindepth 3 csak a 3dik könyvárat nézi. Úgy néz ki működik. :R
/usr/bin/find /volume1/FTP/Ipcamera/* -mindepth 3 -mmin +10 -exec rm -r {} \;

(#62876) arn


arn
félisten

vki a retro csoportban osztotta :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62877) Borisz76 válasza arn (#62876) üzenetére


Borisz76
veterán

Pár éve, szerelés, takarítás közben lőttem :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62878) boba6 válasza mmcka (#62856) üzenetére


boba6
aktív tag

A synology-forum.hu-ra most került ki egy (zárt, tehát regkártyás) cikk róla, meg a DSM 7 downgrade-et is leírtam, hogyan kell, ha vki hamar megbánná a frissítést. ;]
Fő rendszernek feltenni szerintem tök felesleges, max játszani/ismerkedni. Amúgy a stabilitással és sebességgel nem volt gondom eddig (DS918+).

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#62879) arn


arn
félisten

aki szedte szet a nast... van rajta barmifele matrica vagy ilyesmi, amibol latszik hogy meg lett bontva? gondolkodom vmi alternativ ventin, es megnezem a muanyag rezgest is.

Modell FD129225LL-N
Lager Sintetico Lager
Spannung 12 VDC
Spannungsbereich 7 - 13,2 VDC
Drehzahl 1.900 RPM
Volumenstrom 61,7 m³/h
Statischer Druck 1,9 mmH2O
Stromaufnahme 0,12 A
Leistungsaufnahme 1,44 W
Lautstärke 23,0 dB(A)

az ssdrol... azert epp ugy erezni mint normal gepnel. gyorsabb boot, scan, belso muveletek. minden pikkpakk tortenik. jobb a feladatok, megosztasok szetvalasztasa ssdre, hddre, mint az ssdcache, es a rendszernek, programoknak sem art, ha az elsodleges lemez ssd.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62880) boba6 válasza llacee (#62846) üzenetére


boba6
aktív tag

br. 104000 alatt bármelyik hivatalos forgalmazó hoz neked 2 héten belül

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#62881) PeterPH válasza arn (#62879) üzenetére


PeterPH
senior tag

218+-ban cseréltem minap memóriát, nem találkoztam semmi bonthatatlannal.

(#62882) arn válasza PeterPH (#62881) üzenetére


arn
félisten

marmint a belsot? csak mert a slothoz nem kell asszem ott semmit sem bontani. nem is az aggaszt, hogy nem tudom szetszedni meg osszerakni, csak ha vmi garos dolog van, vagy eladom, akkor vissza akarom allitani az eredeti allapotot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62883) PeterPH válasza arn (#62882) üzenetére


PeterPH
senior tag

Persze, a belsőt is. Akadt itthon 2*4GB Kingston Hyperx, gondoltam kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#62884) mtz81 válasza arn (#62882) üzenetére


mtz81
tag

Egy párat már szedtem szét teljesen, alaplapot is. Egyikben sem volt semmi, se matrica, se a csavarokról lepattanó festék, semmi. De az újakba, ki tudja. Eddig az inteles nas-okba nem volt beforrasztva a ram, a 20-as modellekben be van.

Csak arra kell figyelni némelyik teljessen műanyag borítású modellnél, hogy amikor szétcsúsztatod, meg amikor összerakod a külső borítás akkor az apró, egymásba kapaszkodó kis karmok le ne törjenek.

(#62885) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Backup problémám lenne.

Van egy DS918+ az irodában, itthon pedig egy DS218j

A 918asról szeretnék biztonsági mentést csinálni itthonra a 218-ra.
Az irodaira fel van rakva a hyper backup az itthonira pedig vault.

Sikerült összekapcsolni a kettőt, el is indul a backup

aztán egyszer csak megáll

többször is próbáltam és mindig ezt csinálja.

a vaulton ez látszik

valakinek van tippje hogy mi baja van?

[ Szerkesztve ]

(#62886) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

(lejárt a szerk)

közvetlenül mielőtt hibát írna ezt írja ki:

(#62887) AtHoS válasza AtHoS (#62545) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tegnap és ma sikerült beüzemelnem a DS218+ NAS-t 2x8TB winyóval RAID1-elrendezéssel nulla tapasztalattal a hátam mögött :B

Mondjuk azt nem tudom mikor sikerült neki, de Syno fiók nélküli nulláról indulás közben úgy, hogy mikor odaértem a tárhely kialakításhoz már SHR-be rakta a winyókat automatán. Szektort tuti nem ellenőrzött, mert mire elbíbelődtem a Synofiók/QuickConnectID/felhasználó/fix IP/DSM portok beállítgatásával már készen volt az SHR kötet automatán, pedig 1 óránál többet biztos nem pepecseltem ezekkel.

Kicsit néztem, hogy akkor mi is van, de végül töröltem mindent és kézzel RAID1-be raktam szektor ellenőrzéssel, ami valamikor ma hajnalban lett készen - tegnap kb. 17h-tól -, bár ettől hosszabb időre számítottam.

Ma készítettem megosztott mappát, belőttem a DDNS-t, kiderítettem hogyan kell elérni a megosztott mappát belső hálón Win és iOS esetén, sikerült infót találnom a távoli elérés fájlkezelő szintű bekapcsolásához (WebDAV), routerben portforward-okat megcsináltam hozzá és előbb kipróbálva működik is rendben, elértem a megosztott mappát (bár adatok még nem kerültek felmásolásra, de a tárhely elérhető).
Aminek nekiindultam az végül szépen működik.

Viszont közben előkerült egy újabb kívánság:

A routerre van kötve egy Epson WF-5620 nyomtató az egyik LAN kimeneten keresztül. Erre kellene megoldani távoli nyomtatási lehetőséget. Ami nehezíti a történetet, hogy iOS alól (Airbook) kellene elérni a nyomtatót.

A NAS vezérlőpultjában találtam Nyomtató beüzemeléséhez menüpontot, de ez a nyomtató nem szerepelt az illesztőprogram választó listában, emiatt egyelőre itt abbamaradt a történet.

Ami még segítség lehet, hogy a router is biztosít DDNS címet, de sajnos ehhez nem találtam infót hogyan lehetne távolról neten keresztül elérni a routerre kötött nyomtatót és nyomtatni rá.

Ehhez kellene kiindulási javaslat illetve gondolom a routerhez wifin csatlakozó A3-as Brother xyz nyomtatóra is ugyanez lenne az elvárás, de egyelőre az Epson-on legyek túl :B

Tudtok segíteni ebben vagy merre érdeklődjek ez ügyben? :R

read-only mode on the forum

(#62888) zsamiatt válasza AtHoS (#62887) üzenetére


zsamiatt
őstag

ismerkedj meg a VPN-nel. A file megosztás közvetlen netre tételét pedig ha jót akarsz magadnak nem erőlteted.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62889) AtHoS válasza zsamiatt (#62888) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No akkor muszáj lesz átrágnom magam a VPN rejtelmein :B

A VPN a nyomtató távoli használatára is megoldás lehet?

read-only mode on the forum

(#62890) zsamiatt válasza AtHoS (#62889) üzenetére


zsamiatt
őstag

igen
Gyakorlatilag olyan mintha bent ülnél az officeban csak távolról mész be. Ha bentről eléred IP-n akkor VPN-n eléred távolról.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62891) AtHoS válasza zsamiatt (#62890) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Értem, akkor ez lesz a 2in1 megoldás, ha sikerül összehoznom :DDD

read-only mode on the forum

(#62892) zsamiatt válasza AtHoS (#62891) üzenetére


zsamiatt
őstag

gugli a barátod :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62893) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Van valaki aki synologyn használja a domoticz app pythonos progit és használ bene plugint? Köszi

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62894) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Az Emby-t használókhoz lenne egy kérdésem, amennyiben tudnak segíteni.
Elég sok sorozatot töltök le, nyilván külön-külön mappákba.
Egész eddig szépen betette a mintaképet borítónak, valamint kiírta az adott sorozat nevét, évad, és hogy hányadik epizód.
Például, minta-sorozat.S01E01.
Na most azt csinálja, hogy minden újonnan letöltött epizódhoz, berakja csak a sorozat címét, és ugyan azt a borítóképet. Egyszerűen nem jövök rá hogy hol a hiba :W

Itt lenne kép formában, hogy mi a gondom.

(#62895) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Van lehetőségem arra, hogy a 2 lépcsős belépést több alkalmazással kezeljem egy fiók esetében? Pl. Google Authenticator + andOTP?

El Psy Kongroo

(#62896) Magnat válasza Véreshurka (#62895) üzenetére


Magnat
veterán

SZia,

nem próbáltam, de sztem igen, bármi amivel lelövöd a QR kódot az utána legenerálja neked a jelszót.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62897) arn


arn
félisten

van akarmifele jelentosege, hogy milyen sorrendben vannak a driveok a nasban, ket fuggetlen kotet eseten?

mert az ssdt akarom elsodleges meghajtonak, de a vinyo rohadt meleg az alaplap feloli oldalon (45 fok nyaron), igy az a praktikus ha:
* hdd drv1 ssd drv2
* hdd spool2 ssd spool1
* hdd volume2 ssd volume1

most megcsereltem oket (par fokkal huvosebb), de nem latok semmifele valtozast a mukodesben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62898) mtz81 válasza arn (#62897) üzenetére


mtz81
tag

Nincs jelentősége, kikapcsolt állapotban összekeverheted, áthelyezheted őket. Csak a RAID tömböknek legyen meg minden darabja. A prtíciók fejlécében jelöli, hogy az hova tartozik.
Egyszer direkt kipróbáltam kipróbáltam.

(#62899) arn válasza mtz81 (#62898) üzenetére


arn
félisten

ok koszi, akkor igy marad :) esetleg egy noctuaval majd meg rasegitek a homersekletre... ezek a nagy vinyok egyre zajosabbak es jobban melegednek (meg dragabbak). de meg a korai heliumos wd 8tb is huvosebb par fokkal, mint az ujabb kiadasa, amit megtartok a ketto kozul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62900) gyugyo79 válasza arn (#62897) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igazán elsődleges meghajtó sincs ... A rendszer/swap eddig az összes általam látott NAS -on RAID1 -ben rajta volt az összes meghajtón (Kivéve a bővítő egységekbe lévő lemezeket) a programokat meg választhatóan bármelyikre lehet telepíteni így keverve bármelyiken lehetnek ...

Mondjuk olyat még nem láttam, hogy "keverve" lett volna SSD és HDD de szerintem ilyenkor is pont ugyan így van. De egy mdadm --detail /dev/md0 és mdadm --detail /dev/md1 megmondja, hogy nálad, hogy van ...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.