Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) pschio válasza kulu22 (#62081) üzenetére


pschio
őstag

Köszi a választ. Sajna nekem nem játszik a C2. Túl sok lenne havonta. 50EUR. :R

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#62102) kulu22 válasza pschio (#62101) üzenetére


kulu22
aktív tag

Próbáld ki a CP-t, hátha bejön. Más hasonló alternatíva szerintem nincs, hacsak nem egy másik NAS valahol.

(#62103) r4z válasza pschio (#62101) üzenetére


r4z
nagyúr

Apron szokott lenni neha “orokos” 5TB OneDrive egyszeri parezer Forintert.

edit: macskakorom

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62104) Multibit válasza Csabi1984 (#62068) üzenetére


Multibit
veterán

Kereső...
[link]

(#62105) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

nem úgy van, hogy a csomagok adatait (beállításokat stb) minden lemezen tárolja a DMS, csak magát a csomagot nem?
Nem használok RAID-et és az egyik lemezen lévő kötet összeomlott. Arra volt telepítve a Download Station.
Rányomtam a csomagkezelőben a "javításra", vissza is telepítette a Download Stationt, de teljesen üres, nincsenek benne a torrentek és a beállításai is gyárin vannak.
Utána kipróbáltam a Central Management System csomaggal is, abban sincsenek benne a beállításaim...

(#62106) Borisz76 válasza Stanley-B. (#62105) üzenetére


Borisz76
veterán

A csomagok telepítésénél 2 variáció van :

1.
Sok lemezed van a NAS-ban de 1 db kötet az egész.
Valamilyen RAID vagy SHR tömb.
Ekkor nincs mit kérdezni ...az adott kötetre telepíti a rendszer a programot / csomagot.

2.
Sok lemezed van és minimum 2 db kötet ....de lehet akár minden lemez önálló kötet is.Ezek a kötetek lehetnek Alap/Basic , SHR védelem nélkül.
A lényeg : a program / csomag telepítésekor kérdezi , hogy melyik kötetre is szeretnéd telepíteni.

Értelem szerűen, ha a 2. variáció van és pont az a lemez halt meg amelyiken a Download Station ( vagy bármi más ) volt telepítve, akkor az újratelepítésnél megint be kell állítani.

A Download Station -ban azonban be lehet állítani 2 tényezőt is :
1. Ideiglenes hely / azaz melyik kötetre töltsön le.
2. Célállomás / azaz melyik mappában legyen az anyag.

Innen pedig adódik a következő jelenség :

1.
Az ideiglenes hely és a Célállomás ugyanazon a köteten van :

Ekkor a DS letölti a kötetre egy rejtett rendszermappába az anyagot.
Ha kész "linkeli" a célmappába.
Nincs adat duplázódás !
A célmappából törölhető az anyag ( valójában csak a linket töröljük ki ) de a DS seedel tovább a rejtett mappából. A tárhelyt visszanyerni a DS-ben a feladat törlésével lehet.

2.
Az ideiglenes hely és a Célállomás más-más köteten van :

Ekkor a DS letölti a kijelölt kötetre a rejtett rendszermappába az anyagot.
Amikor kész átmásolja a Célállomás mappájába a másik kötetre is !
Ekkor duplán lesznek meg az adatok.
Másolatot töröljük , akkor onnan eltűnik az anyag és visszakapjuk a köteten a tárhelyet. A DS seedel tovább a másik kötet rejtett mappájából. Ott a tárhely visszanyeréséhez a DS-ből kell törölni a feladatot.

Régebben készítettem egy ábrát is a folyamatról.

Benne van a Download Station leírásban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62107) zsamiatt válasza Stanley-B. (#62105) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem. Ahova telepíted a csomagot oda teszi a konfigot is. Raid-del nyilván nincs ilyen gond.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62108) Intelligencs válasza r4z (#62103) üzenetére

Jaja, utána meg a csalós topikban panaszolják, hogy egyszer csak eltűnt az "örökös" tárhely, ahogy erre számtalan példát lehet látni ott.

@pschio: Szerintem jobban jársz, ha veszel egy másik NAS-t, leteszed máshova, és arra tükrözöl. Hosszú távon olcsóbb. DS120j vagy DS118 + 8 vagy 10TB-os WD Red, hogy legyen helye a növekménynek.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#62109) Magnat válasza Intelligencs (#62108) üzenetére


Magnat
veterán

Ebayen van 1.5 usd-ért is: [link]

Ennyiért ha egy évig megy már teljesen jó, nekem van 2 ilyenem különböző helyről, backupnak tökéletes, mert arra azért nincs sok sansz, h a 2 account egyszerre döglik meg plusz a nas is megmakkan. Csak mivel a csoportadmin elviekben látja mindenki tárhelyét, érdemes titkosítva feltölteni a cuccot, amit a nas szerencsére támogat is.

Más téma, találkozott már vki olyannal, h egy megosztott könyvtár nem olvasható annak ellenére, h ki van adva rá a jog? Lecseréltem a 214+-t egy 218 Playre és a Transmission könyvtár nem olvasható a user csoportnak, hiába van rá joguk. Próbáltam törölni és újra kiadni, illetve egy usernek user szintenb is jogot adni, de akkor sem engedi.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62110) szabi86


szabi86
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni NAS vásárláshoz. Két dolog miatt lenne szükségem rá:
1. 4k-s filmeket szeretnék róla nézni tv-n (torrentről letöltve), illetve képeket, videókat tárolni.
2. 3 db biztonsági kamera felvételét tárolni

Egy Synology DS218-at néztem ki erre a célra. A HDD-ket nem tenném RAID-be. Az egyik egy WD Red lenne, arra menne a média tartalom, a másik pedig egy WD purple, arra a kamerák felvétele.

Másrészt szeretnék időnként biztonsági mentést készíteni a médiás HDD tartalmáról időnként (saját képek és videók, kb 1 TB), erre vennék egy kevésbé minőségibb HDD-t. Ezt az USB Copy funkció segítségével tenném meg.

Az internetem 1 gigabites. Megvalósítható-e ez így, illetve mennyire logikus megoldás?
A teljesítményét tekintve pedig, elég hozzá a DS218?

Köszönöm!

(#62111) Csabi1984 válasza Multibit (#62104) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#62112) ArthurShelby válasza Intelligencs (#62108) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én az örökös google tárhelyemet buktam adatokkal együtt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62113) ArthurShelby válasza Borisz76 (#62106) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Lehet hogy én vagyok béna, de nem tudom kibogarászni magamnak a megoldást.
Nálam a torrent letöltődése után manuálisan újra el kell indítani a torrentet, hogy visszaosszon. A DS helye, és ahová letölt egy köteten van.

Mit kell ahhoz tennem, hogy ha letölt egy torrentet automatikusan visszaossza?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62114) PeterPH válasza ArthurShelby (#62113) üzenetére


PeterPH
senior tag

Alapbeállításban 0 ideig seedel. Állítsd át a kívánt értékre.

(#62115) ArthurShelby válasza PeterPH (#62114) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A bt-nél a megosztási arány találtam 0-nak. Azt kéne átállítanom?
Utána volt egy olyan, hogy a megosztási idő eléri: kihagyás. Ha ezt átállítom arra, hogy örökre, akkor az úgy jó? (mmint ez az amit akartam eredetileg?)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62116) Zlcsi válasza Magnat (#62008) üzenetére


Zlcsi
senior tag

sikerült a vpnt beállítani, de hálózati mappakén nem tudom beállítani.

ezt a ip átbuherálást hogy kell megcsinálni? meg nem találtam leírás neten.
név feloldást is emlegetnek néhány helyen de azt sem tudtam megoldani :(
valaki esetleg tudna segíteni hogy lépjek tovább?

(#62117) Magnat válasza Zlcsi (#62116) üzenetére


Magnat
veterán

Itt írtam róla, azt érdemes szem előtt tartani, h a kisztott ip tartomány függ attól, h milyen vpn-t használsz (pptp egyébént nem nagyon ajánlott), de az ip faragást csak akkor kell megcsinálnod, ha a hálózatod többi elemét is látni akarod távolról., illetve ha jól rémlik, netezni is csak akkor tudsz távoli átjáróként használva az otthoni hálózatot - ha egyedül csak a nast akarod felcsatolni távoli mappának akkor nincs erre szükség.
1ébként mi volt a hiba amior próbáltad a nast felcsatolni? Azzal az ip-vel próbáltad ami az eredeti címe a lanon vagy amit vpn-en keresztül kapott?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62118) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Mivel a Transmission kliens egy ideje nem működik, Ti mit ajánlanátok alternatív megoldásként? A gyárit hanyagolnám.

(#62119) Borisz76 válasza Boss81 (#62118) üzenetére


Borisz76
veterán

A gyárit :K

Sok jó hasznos okosság összegyűlt már hozzá a leírásban.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62120) AiRLAC válasza Boss81 (#62118) üzenetére


AiRLAC
addikt

A gyárit :DDD

Szerk.: Borisz :D

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62121) Boss81 válasza Borisz76 (#62119) üzenetére


Boss81
senior tag

Az nekem azért is nem opció, mert sok esetben egyszerre 200-300 torrent aktív lenne, és amit egyszerre tud a gyári az max 80 db. A transmissionnal nem volt semmi gond ameddig nem jött egy frissítés, és le nem halt teljesen. Ezért keresek alternatívát.

(#62122) Borisz76 válasza Boss81 (#62121) üzenetére


Borisz76
veterán

Az a 80-s érték mást takar :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62123) Syl válasza Boss81 (#62121) üzenetére


Syl
nagyúr

> A transmissionnal nem volt semmi gond ameddig nem jött egy frissítés, és le nem halt teljesen.

Én játszottam a jogosultságokkal és azóta is hibátlanul működik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62124) Arolotifar válasza Borisz76 (#62122) üzenetére


Arolotifar
őstag

A Parasztvakítás.mkv direkt? :DDD

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#62125) Borisz76 válasza Arolotifar (#62124) üzenetére


Borisz76
veterán

:W :C Már így maradt.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62126) Boss81 válasza Borisz76 (#62122) üzenetére


Boss81
senior tag

Ezzel nincs gond, de aktív, ami efektív aktívan tölt fel annak a száma nem lehet több mint 80

Syl: Mire gondolsz? Elvileg és gyakorlatilag is csak nekem volt hozzá jogosultságom.

(#62127) Arolotifar válasza Borisz76 (#62125) üzenetére


Arolotifar
őstag

Amúgy nálam is átlag 2-300 torrent aktív a "gyáriban", pedig már öregecske vasam van. (DS214Play)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#62128) Elemental válasza Boss81 (#62126) üzenetére


Elemental
addikt

Mi a hibajelenség a tm-ben?

(#62129) Boss81 válasza Elemental (#62128) üzenetére


Boss81
senior tag

Elindítok egy torrentet, és pár másodperc után megáll, és hibát ír. De azt sajnos nem hogy mi a hiba. Akár webes, akár remote gui alatt csinálom

(#62130) Syl válasza Boss81 (#62126) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogy melyik oldotta meg, nem tudom, de így néz ki nálam:
- Control Panel, Group, sc-download - neki van rw joga a teljes megosztáshoz (ahová a letöltés megy)
- File Station, letöltő mappa jobb klikk Properties, Permission. Itt az sc-download group nekem szürke lett, ezért újra felvettem. Ugyanígy felvettem az sc-transmission usert is.
Régen minden letöltéskor létrejövő fájl/mappa az én user jogosultságomat vitte, most meg az sc-transmission-t.

Persze a gyári letöltőhöz nem kell így rodeózni, de az egy sor kényelmi szolgáltatástól mentes (ahogy azt te is tudod). Plusz a nyekergés a letöltés/fájl törlésekor/áthelyezésekor.... Nekem szinte mindig ottmarad valami rejtett rendszermappában a cucc, MC-vel kell törölnöm.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62131) Boss81 válasza Syl (#62130) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi a segítséget, megoldódott! Az sc-download csoportot kellett újra beállítani. Full üres volt, illetve minden beállítás eltűnt, amikor volt az a bizonyos frissítés. Számomra kicsit anomália, soha nem találkoztam még ilyennel. De ezt nem is néztem megmondom őszintén, eszembe sem jutott. :R

(#62132) Sanya válasza Boss81 (#62129) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hibát? Keress rá a googleben, hogy synology hiba, hátha kiadja. Esetleg a pontos hibakód és hibaüzenet is jó lenne, de az úgy túl egyszerű.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62133) Boss81 válasza Sanya (#62132) üzenetére


Boss81
senior tag

Egyrészt nem hozzád szóltam, másrészt ne kóstolgass. Harmadrészt vannak itt segítőkész emberek is. Te nem tartozol közéjük. Amúgy nem volt sem hibakód, sem semmi ami alapján keresni tudtam volna.

(#62134) Syl válasza Boss81 (#62133) üzenetére


Syl
nagyúr

Tényleg nem volt hibakód, csak valami értelmezhetetlen, általános hibaüzenet. Már nem emlékszem mi, de tuti nem volt benne kód, sem az hogy jogosultság.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62135) Dello79


Dello79
aktív tag

Fájlokat szeretnék megosztani a NAS -ról ! viszont szeretném látni, hogy pl. mikor töltik rólam, vagy a sávszélességet, vagy hogy azt az adott fájlt letöltötték-e..

Jelenleg úgy használom hogy File Station-ból simán csinálok egy megosztást és jelszavazom.. de már ennél több kellene..

Találtam egy olyan szoftvert hogy " Presto File Server " app Synology -ra de ez inkább cégeknek való.. ami az árazását illeti.. van hasonló ingyenes megoldás ?

Vagy ti hogy oldanátok / oldjátok meg ?

(#62136) Magnat válasza Dello79 (#62135) üzenetére


Magnat
veterán

Nem próbáltam még, h milyen logot csinál, de ftp-hez, webdabhoz és smb-hez be lehet kapcsolni, ha esetleg vmelyik jó neked: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62137) szpeti40


szpeti40
addikt

Az mitől lehet, hogy windows-on felcsatolt mappát nagyon nehezen tölt be a fájlkezelő meg total commander is? Sokáig tölt nagyon, de valamikor meg azonnal megnyitja.
Az "ez a gép" résznél a megoszott mappa mérete se látszik, mint ahogy kéne neki :(

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62138) zsamiatt válasza szpeti40 (#62137) üzenetére


zsamiatt
őstag

valami hálózati gond lehet ha nincs a nasod túlterhelve.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62139) Elemental válasza szpeti40 (#62137) üzenetére


Elemental
addikt

Nem lehet, hogy be van állítva, hogy adott idő után leáll a nasban a vinyó?

(#62140) szpeti40 válasza Elemental (#62139) üzenetére


szpeti40
addikt

Van olyan, hogy ha sokáig nem piszkáljuk, akkor csak 1 led ég a Nas-on, akkor az azért van?
Viszont közben másik gépről is néztem, és ott meg bejött azonnal a megosztott mappa.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62141) Elemental válasza szpeti40 (#62140) üzenetére


Elemental
addikt

Elképzelhető. Most nem tudom pontosan, hogy hol kell beállítani, hogy adott idő után álljon le a hdd, ha nincs használva. Azt érdemes lenne kikapcsolni, és úgy is tesztelni.

(#62142) szpeti40 válasza Elemental (#62141) üzenetére


szpeti40
addikt

Beállítottam most 4 órára, holnap ha megyek majd kiderül hogy javult-e, köszi a tippet :R

Arra van lehetőség, hogy a file station-ből esetleg alap word, excel dolgokat elvégezzünk?
Meg ha pl rámegyek egy pdf-re, akkor ne letöltse, hanem csak megnyissa megtekintésre?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62143) Boss81 válasza Syl (#62134) üzenetére


Boss81
senior tag

Tudom hogy nem volt, nyilván ha lett volna valami akkor az alapján elindulok, de így nem volt tippem, ami a valós gond volt arra pedig nem gondoltam. Meg amúgy is, részben szerintem ezért van a fórum , vagy tévedek?

(#62144) Syl válasza Boss81 (#62143) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tévedsz. Csak megerősítésként írtam, ha valaki hitetlenkedne.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62145) Boss81 válasza Syl (#62144) üzenetére


Boss81
senior tag

Már csak egy valamit nem értek. Időnként, random torrentek véletlenszerűen leállnak a seed-ből.
Még nem jöttem rá hogy miért, a megosztási arány, és a megosztás szüneteltetése ha nincs használatban opció is ki van kapcsolva.

(#62146) Intelligencs

Van itt valaki, aki a "gyárilag" maximumra bővítve vette a NAS-át? Arra lennék kíváncsi milyen memória van benne. Ugyanis az egyik hivatalos Synology kereskedőnél rákérdeztem, hogy a 6 gigás DS220+-ban gyári Synology RAM van-e, és azt mondta, hogy nem, Crucial, amit a disztribútor szerel bele. :F Ez csak nekem furcsa?

The Amiga, Born a Champion

(#62147) Syl válasza Boss81 (#62145) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam ilyet nem művel. Ha a nettel és/vagy trackerrel van baj, akkor is csak bepirosodik a torrent.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62148) zsamiatt válasza Intelligencs (#62146) üzenetére


zsamiatt
őstag

én kingstonet tettem bele 16 giga van most

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62149) Elemental válasza szpeti40 (#62142) üzenetére


Elemental
addikt

Én legalább a teszt erejéig kikapcsoltam volna, hogy egyáltalán ne állítsa le. Nekem amúgy úgy van beállítva, hogy sose állítsa le.

(#62150) szpeti40 válasza Elemental (#62149) üzenetére


szpeti40
addikt

Holnap fogom tudni úgyis megnézni, mivel a melóhelyen van a NAS :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.