Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63151) Sanyi.mTs válasza Intelligencs (#63140) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi :R
Először nem tudtam, hogy hogyan nézzem, értelmezzem ezt a támogatást.
Majd rájöttem, hogy a nas-okra kell rákeresni. pl.: DS110 End of life, DS111 Full DSM update.

(#63152) Magnat válasza Tido (#63150) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Itt tudod a támogatást ellenőrizni: [link]
Neem ismerte fel az SS kereséssel sem?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63153) Tulkas


Tulkas
tag

Sziasztok,
csak egy gyors kérdés.
Jelenleg a NAS (218+) a modem mögött lévő bridge módban működő routeren keresztül kapcsolódik, a(z egyébként átállított) portok továbbítását pedig közvetlenül a modem tűzfalában oldom meg.

Ha alhálóra akarnám költöztetni, akkor elég a modem mögötti routert átállítani, a modemben a portokat az ő MAC címére továbbítani, és a router tűzfalában megoldani az adott (már a modemen odairányított) portok NAS felé továbbítást?
Lehetnek rejtett problémák az eljárásban?
(Persze nem elírásra gondolok.)
A szolgáltatásokat (amik jelenleg sem QC alatt működnek),
nehezebb lesz elérni?
Egyáltalán a NAT-olás mellett a tanúsítványok működnének így?
Nagyobb biztonságban lenne egy újabb tűzfal mögött?

Köszi a választ!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63154) agyhalal válasza Balli (#63147) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Az első kérdésre reagálnék.
Én NAS-on csak az mkv-t tartom. Apple TV-re, iPhone-ra és iPad-re pedig telepítettem az Infuse appot, amivel a filmeket játszom le. Helyi hálózaton ugye nem is kérdéses a dolog. A mobil eszközökön pedig FTP-n adtam hozzá a filmeket tartalmazó mappát. Nálam így tökéletesen működik a lejátszás.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#63155) zsamiatt válasza Tulkas (#63153) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem, ahogy te eléred a támadok is elérik

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63156) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

A DSM-ben az External Access fülön a DDNS beállításai között szereplő External IPv4 Address az dinamikus IP vagy lehet távoli meghajtó csatlakozáshoz használni?

Egyáltalán mennyire biztonságos vagy ajánlott ezt használni? Megbízhatóbb egy VPN előfizetés?

(#63157) Magnat válasza Nixon18 (#63156) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

attól függ, h a szolgáltatód milyen címet ad, de pont arra van a ddns cím, h azt használd távoli elérésre. Attól függ, h milyen távoli elérést akarsz használni, ha pl titkosítás nélküli ftp-t, akkor mindenképpen inkább vpn, de normál esetben a távoli eléréssel sincs gond.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63158) Nixon18 válasza Magnat (#63157) üzenetére


Nixon18
senior tag

Tehát ha jól értem, akkor amit a DSM felülete kiír külső IP-n, az a szolgáltató által adott dinamikus IP címmel azonos?
Sajnos nem tudom ellenőrizni azon a hálózaton az IP-t, mert nincs jelenleg semmi arra a hálózatra kötve, csak a NAS. (vagy ha tudom ellenőrizni, azt a módszert én nem ismerem)

Egyébként simán windows fájlkezekőben/total commanderben szeretném felcsatolni meghajtóként és mivel a szolgáltató nem ad fix IP-t, így is gondolkodom a VPN-en.
akkor meg az lesz a probléma, hogy amíg nem költözik a NAS másik hálózatra, addig hogyan tudom meg, hogy mi lesz a fix IP.

(#63159) Magnat válasza Nixon18 (#63158) üzenetére


Magnat
veterán

Ha nincs mondjuk 2 router egymás után kapcsolva vagy nem vagy szolgáltatói nat mögött, akkor igen ... klikk pl ide Ha a NAS is ezt írja ki, akkor nem vagy nat mögött.
De mondom még egyszer, ne ip hanem a ddns név alapján csatold fel, így ha szolgáltatót váltasz vagy csak új ip-t kapsz, neked nem kell vele foglalkoznod, mert a ddns név mindig az aktuális ip-dre fog mutatni, pont erre lett kitalálva. Viszont ha sima hálózati driveként akarod felcsatolni és nem akarsz webdavval szórakozni, akkor kell a vpn, mert az smb (amivel valszeg most használod lanon a felcsatolást) csak lanon működik.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63160) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Icloud valahogy szinkronizálható a Nas-ra? Vagy csak a DS photo játszik?

Véleményem szubjektív...

(#63161) Nixon18 válasza Magnat (#63159) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nincs 2 router egymás mögött és nem is vagyok NAT mögött.
Azt nem tudom leellenőrizni, hogy mi a hálózat jelenlegi IP-címe, mert nincs semmi eszköz azon a hálózaton (a routeren csak a NAS lóg) és fizikailag sincs helyben a NAS. De ez lényegtelen is, mert kb. 1 hónap és költözni fog a NAS.

A hálózati meghajtó felcsatolása pedig akkor marad az eredeti terv szerint, mert a webdav-hoz nem igazán értek.

Köszönöm a felvilágosítást! :R

(#63162) Csabroncka válasza hackeeeee (#63160) üzenetére


Csabroncka
addikt

A synonak a cloud sync programjával tudsz fájl szinten oda-vissza szinkronizálni!

Ha képek akkor a DS photo a legjobb, automata szinkronizációval (van nekem) és havonta leválogatom és csoportosítom a képeket. a iCloud hoz képest ez csak online megy, offline nem.
De attól függ mi a célod! a DS Photo photo backup részét gyakorlatilag tudod így használni, mert a telefon beállított képkönyvtárát szinkronizálod le (értelemszerűen ha nem törlöd a telefonról akkor offline is eléred)!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#63163) Csabroncka válasza Csabroncka (#63162) üzenetére


Csabroncka
addikt

Most megnéztem egy dologra oda kell figyelni a szifonnál, a programnak meg kell nyitva lenni (nem kell, hogy a képernyőn legyen), az iCloud-nál ilyen nincsen.

"in medias res"

(#63164) BullZeye


BullZeye
veterán

Mivel lehet Synologyn képeket átnevezni EXIF infó alapján és másolni dátumozott mappákba?
Jelenleg total commandert használok az átnevezésre, és másolásra, de jó lenne, ha naponta 1x lefutna, és dropbox mappájából átnevezné és mappásítaná őket napi 1x Synology task.

(#63165) AiRLAC válasza BullZeye (#63164) üzenetére


AiRLAC
addikt

https://github.com/Gulivertx/synology-photos-auto-sort

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63166) hackeeeee válasza Csabroncka (#63162) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A cél a mentés lenne. Eddig Onedrive+Syno volt, mert droid alatt lehetett törölni a szinkronizált képeket. De ez iOS alatt nem megy. Így ez a metódus bukott, ergo a telós képeket szeretném szinkronizálni, hogy meglegyen. De lehet, hogy akkor marad simán az icloud, és akkor kész. Oda belépve is el lehet érni mindent ami kell, Ha majd esetleg megtelik, akkor csinálok egy lokális mentést a képekről a nas-ra.

Véleményem szubjektív...

(#63167) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Reggel egy ilyen üzenet fogadott:
Ismételt meghajtóazonosítások száma: 2
Mit jelent ez,kell aggódnom a merevlemez miatt?

(#63168) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Hali Szaktársak!

Találkozott valaki olyan problémával, hogy a nas bekacsoláskor venti felpörög majd elhalkul és kész ennyi az indulás. Ha a tápot kihúzom majd vissza, akkor tökéletesen elindul, boot-ol és müxik. Működés közben semmi rendellenesség, és a logokban nincs hibaüzenet.
Ötlet?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#63169) AiRLAC válasza Mezga Aladár (#63168) üzenetére


AiRLAC
addikt

Típus?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63170) Mezga Aladár válasza AiRLAC (#63169) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

DS414

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#63171) BullZeye válasza AiRLAC (#63165) üzenetére


BullZeye
veterán

Sajna ez hibára fut a Dropbox által feltöltött fájlokkal.

"2020-09-27 12.07.37.jpg"
"Error: File not found - 12.07.37.jpg"

Szerk.
Nyitottam issue-t lehet valami banális probléma.

[ Szerkesztve ]

(#63172) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, tudna valaki segíteni abban, hogy miért nem érem el a Diskstation-t hálózaton kívülről? My No-Ip-t használok és korábban tökéletesen működött, mindig magától frissült.

Azt látom, hogy normál a kapcsolat, nemrég frissült: [kép]

Viszont sem a [címem].ddns.net címet, sem magát az external ip címet beírva nem tudom elérni, hanem "This site can’t be reached, took too long to respond" hibát kapok.

(#63173) blakey válasza Mauzes (#63172) üzenetére


blakey
titán

2 oka lehet, nem frissítetted a no-ip-t vagy a porttovábbításnál valami elcsesződött. Miért nem használod a Syno DDNS-t?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63174) Sanya válasza blakey (#63173) üzenetére


Sanya
nagyúr

xpenology...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63175) blakey válasza Sanya (#63174) üzenetére


blakey
titán

Szavakat gyakorolsz? :)
Ha nem akkor ez milyen válasz és mire?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63176) Sanya válasza blakey (#63175) üzenetére


Sanya
nagyúr

miért nem érem el a Diskstation-t hálózaton kívülről? My No-Ip-t használok

Miért nem használod a Syno DDNS-t?

xpenology...

Még mindig nem tiszta?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63177) blakey válasza Sanya (#63176) üzenetére


blakey
titán

Nekem eddig is tiszta volt.
Csak a stílus...

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63178) AiRLAC válasza Mezga Aladár (#63170) üzenetére


AiRLAC
addikt

Halódik a táp vagy az alaplap, száradó kondi stb. Ha szerencséd van akkor csak alaplapi gombelem, az egy cserét megérhet (és akkor átnézheted az alaplapot is).
Tápot multiméterrel mérd meg esetleg hogy 12V-ot ad-e le tényleg.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63179) Sanya válasza blakey (#63177) üzenetére


Sanya
nagyúr

Úristen, miez?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63180) Mezga Aladár válasza AiRLAC (#63178) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX

Gyorsan rákerestem, találtam ui hibát ami az elemcsere után megjavult.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#63181) Mauzes válasza blakey (#63173) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi! Nem értem a dolgot. A DDNS frissítve van, és a test connection-re kattintva a Diskstation szerint is normal a status.

Viszont a port továbbítás mintha elszaródott volna. Na de hogyan? Semmit nem változtattam, a Diskstation belső IP-je fixálva, ugyanerre a belső IP-re meg vannak nyitva a szükséges portok Asus router-ben. Korábban ment is minden rendesen. De most port checker-rel ellenőrizve zárva mutatja az összes portot, ami a router szerint nyitva van.

Na ez hogyan, és akkor most mit csináljak?

(#63182) Borisz76 válasza Mauzes (#63181) üzenetére


Borisz76
veterán

Szolgáltató nem NAT-ol véletlenül?
Digi fórumban olvastam hasonlót, hogy sokáig minden jól ment... aztán egy nap elérhetetlenné vált a hálózat.... vissza rakták NAT mögé.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63183) Mauzes válasza Borisz76 (#63182) üzenetére


Mauzes
őstag

Digis vagyok én is, és valóban kértem a NAT kikapcsolást. De ha visszarakták volna, akkor elérhetetlen lenne nekem is a hálózat a rossz router beállítások miatt, nem?

(#63184) Borisz76 válasza Mauzes (#63183) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem vagyok hálózati guru.... csak annyit tudok hogy a NAT az nem segíti a távoli elérést. Ha lehet azt kerülni kell.

Minden esetre könnyű ellenőrizni.
Ha whatsmyip oldalon írt IP cím egyezik a routerben mutatottal, akkor jó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63185) Essejó válasza Mauzes (#63183) üzenetére


Essejó
veterán

Rém egyszerüen kiderül. Megnézed a wan ip-det és hogy mit ír a what is my ip. Ha egyezik jó ha nem akkor natolva vagy

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63186) blakey válasza Mauzes (#63181) üzenetére


blakey
titán

Routeren vagy a NAS-on állítottad be az IP-t? DOS védelem be van kapcsolva a routeren?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63187) Mauzes


Mauzes
őstag

Igazatok van, tényleg visszakapcsolták a NAT-ot, bocsi az off-ért.

(#63188) Csabroncka válasza hackeeeee (#63166) üzenetére


Csabroncka
addikt

Photo backup a DS Photo-n belül (pont erre való)

"in medias res"

(#63189) Essejó válasza Sanya (#63176) üzenetére


Essejó
veterán

Látod nem ezért nem érte el, hanem szolgáltatói NAT mögé került.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63190) BullZeye válasza Sanya (#63176) üzenetére


BullZeye
veterán

Meg miért baj, ha nem szeretném elárulni, hogy milyen szerveren futnak a dolgok?
Egyel közelebb van, hogy valamilyen sebezhetőséget kihasználjon.
Nálam synology.me kb 5 napig volt használatban, aztán váltottam ingyenesre majd vettem domaint.

(#63191) Csabroncka válasza BullZeye (#63190) üzenetére


Csabroncka
addikt

Otthoni változó IP esetén a támadás esélye azért nem sok. A támadásokat IP/port címzés szerint erre programozott robot programok végzik (kutatják fel a nyitott kapukat), ebből a szempontból a DNS, vagy DDNS nem oszt nem szoroz. A synokban találnak egy biztonsági rést, akkor marhára mindegy lesz, hogy melyik DDNS szolgáltató áll mögötted :( Inkább számít az, hogy a szerver előtt van esetleg egy komoly tűzfal fizetős vírus és támadás elleni szoftverrel és adatbázissal.

"in medias res"

(#63192) BullZeye válasza Csabroncka (#63191) üzenetére


BullZeye
veterán

nevem.synology.me az fix cím, és elég egyértelműen elárulja, hogy Synology van az IP mögött.
Onnan pont 1 lépés a pontos típus, és hogy milyen sebezhetőség lehet aktív
Főleg ha esetleg valaki, (ahogy én sem) engedi az auto updatet az esetleges kimaradások és hibák végett, és néha elfeledkezik róla hónapokra.

(#63193) Csabee. válasza Mauzes (#63183) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem is visszarakták a NAT-ot. Megkérdeztem benne van ászf be hogy vissza rakhatják. Újra kérvényezni kell a piblikus ip-t s kész.

Üdv: Csabee.

(#63194) hackeeeee válasza Csabroncka (#63188) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm!

Lehet beállítom lokálisra, úgy, hogy nem engedem ki netre.

Ehhez kell a photo station, igaz?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#63195) hackeeeee válasza hackeeeee (#63194) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megcsináltam LAN-ra, meglátjuk hogy dolgozik. :)

Véleményem szubjektív...

(#63196) moltam


moltam
tag

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne, hogy most lakom be a DSM-et, és láttam hogy alapból csinált egy survelliance és egy photo megosztott mappát, ezért én is ezt a szisztémát folytattam, és külön megosztott mappákat csináltam mindennek, pl: Filmek, zenék stb...
Elhelyeztem az adataimat a megfelelő mappákban, médialejátszóm (CoreElec) NFS megosztáson keresztül gyönyörűen látja külön-külön mindet, ez így jó, mert nem keverednek a dolgok. Windows PC-n viszont jó lenne egy meghajtóként látni az összeset, viszont SMB és NFS protokollal is csak egy-egy megosztott mappát tudok felvenni hálózati meghajtóként. Van valami mód arra, hogy egy meghajtóként vegyem fel az egész NASt, vagy ahhoz egy db megosztott mappa alá kell betennem mindent?

(#63197) PhoenixK válasza moltam (#63196) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én egy köteten tartok minden ilyesmit, almappákkal. Aminek csak pl a Filmek kell, ott a teljes elérést adom meg, nem csak a share root-ját.
Pl.: NAS:/kötet/Filmek

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#63198) tobias40 válasza moltam (#63196) üzenetére


tobias40
veterán

"vagy ahhoz egy db megosztott mappa alá kell betennem mindent?"
Úgy emlékszem hogy ez a megoldás..

Ha nem akkor majd megírják az okosabbak. ;]

(#63199) Sanyi.mTs válasza moltam (#63196) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

szerk. mégse

[ Szerkesztve ]

(#63200) Essejó válasza moltam (#63196) üzenetére


Essejó
veterán

A megosztott kötetet csatold fel mint hálózati meghajtót, aztán hogy abban hány mappa van, az már mindegy.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.