Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) zsamiatt válasza Essejó (#63099) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mondjuk routol a ket halozat kozott. Csak igy mukodhet. Csodak nincsenek.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63102) Magnat válasza zsamiatt (#63101) üzenetére


Magnat
veterán

Multicast routing kell a dlna-hoz ha jól emléxem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63103) Dave™ válasza zsamiatt (#63101) üzenetére


Dave™
nagyúr

Vezetékes irányból igen, wifi-ről viszont addig nem éred el a vezetékes hálót, amíg meg nem pingetted másik irányból, vagy az ARP cache-be nincs felvéve a vezetékes eszköz címe. Sajnos tapasztalat.

(#63104) Patice válasza Essejó (#63074) üzenetére


Patice
Topikgazda

Óóó, már 7 éve indítottam ezt a topikot... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#63105) Magnat válasza gyugyo79 (#63095) üzenetére


Magnat
veterán

Annyira egyébként még rájöttem, h ha magát a megosztott mappát nézem, akkor az látszik, h némelyik mappánál csak a dsm userekre és csoportokra lehet jogot oszatni (itt lehet az almappákra az engedélyszerkesztőn keresztül jogot adni), más mappákra viszont rendszeruserekre, és ha konfigurálva van akkor LDAP userekre és csoportokra is lehet jogot adni, itt lesz aztán az almappákra a unix/linux szintű tulajdonos/csoport/egyéb ír/olvas/végrehajt kiosztás.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63106) Magnat válasza Magnat (#63105) üzenetére


Magnat
veterán

Megvan a megoldás: Vezérlőpult/Megosztott mappára jobb klikk -> Tevékenység/konvertálás Windows ACL-re.

Ez után már a Windows ACL-nek megfelelő módon lehet jogot osztani, visszafelé viszont nem konvertálható.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63107) mtz81 válasza Essejó (#63099) üzenetére


mtz81
tag

A wifin és a kábelen csatlakozó eszközök ip címében az alhálózati azonosító eltérő? Nem hiszem. A wlan és a lan össze van bridge-elve. Ez így működik. Azt, hogy logikailag mi számít egy alhálózatnak, azt az ip cím és a subnet mask (alhálózati maszk) együttese határozza meg.

[ Szerkesztve ]

(#63108) curmpli


curmpli
tag

Az erősítőm (Onkyo Tx 1100) hálózati lejátszóként le tudná játszani a zenéimet direktben a NAS-ról. Csak azt nem tudom ezt hogyan állítsam be. Van egy menüpontja az erősítőmnek, ahol látszódnia kellene a NAS-nak, de nincs ott. Van tapasztalat, javaslata valakinek? A filmek SMB-n futnak a médialejátszóimon, valami mást is be kell állítanom a DS412P-n?

(#63109) mtz81 válasza curmpli (#63108) üzenetére


mtz81
tag

Dlna

(#63110) blakey válasza curmpli (#63108) üzenetére


blakey
titán

Erősítőhöz DLNA kell.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63111) Essejó válasza zsamiatt (#63101) üzenetére


Essejó
veterán

Amikor a T saját appját akarom a telefonon az STB-vel párosítani akkor kiírja hogy nyista, mert a két eszköz nem azonos hálozaton van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63112) Magnat válasza mtz81 (#63107) üzenetére


Magnat
veterán

Keress rá a linkelt eszközre, itt van pl pár ember akinek szintén ez a problémája: [link]
Valami tuti szarul működik, de az is lehet, h izoláltak az eszközök wifin, bár ez jobb routereken kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63113) Essejó válasza Magnat (#63112) üzenetére


Essejó
veterán

Hát ja, de jelen esetben egy Sagemcom F@st 3890v3-ról beszélünk amiben fizikailag szét van választva a lan és a wifi. Az ott ajánlott Bridge mód csak akkor kérhető ha nincs IPTV elöfizetésed. Ha van, akkor a saját routert csak DMZ-ben tudod mögé rakni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63114) Magnat válasza Essejó (#63113) üzenetére


Magnat
veterán

Vagy rá kell tenni egy saját routert csak AP-ként.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63115) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!Ext4re vagy NTFS re formázták a külső HDD T backup készítéséhez?Hyper Backuppal...

(#63116) Multibit


Multibit
veterán

Külön hálózat, egybe hálózat a HGW-n, wifi izoláció, DLNA...
Szeparált funkcionalitású hálózati eszközökkel és dedikált lejátszókkal ezek figyelése és zavaró mivolta elkerülhető :K

(#63117) papafater197 válasza papafater197 (#63115) üzenetére


papafater197
tag

Formázzam?:))

(#63118) Multibit válasza papafater197 (#63117) üzenetére


Multibit
veterán

Akarod hurcolászni a külső HDD-t NAS és Windows között? Ha igen, praktikus NTFS-re formázni. Egyébként jobb az “Ext valahány”.

(#63119) papafater197 válasza Multibit (#63118) üzenetére


papafater197
tag

Köszönöm! :R

(#63120) curmpli válasza blakey (#63110) üzenetére


curmpli
tag

Köszönöm!
Rákeresek a beállításra.

(#63121) zsamiatt válasza Dave™ (#63103) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az gáz. Egyszerűbb egy hálózatra hozni a wifit és a LAN-t.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63122) zsamiatt válasza Essejó (#63113) üzenetére


zsamiatt
őstag

Digi meg az UPC is külön válassza. Simán megy bridge mód plusz IPTV. A többit nem ismerem. Külön csatornán mennek az IPTV csomagok.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63123) mtz81 válasza Magnat (#63112) üzenetére


mtz81
tag

Ez übergáz! A T is kezd lecsúszni a UPC szintjére? A legegyszerűbb megoldás, a szolgáltatói eszközben a wifi-t ki kell kapcsolni, és egy másik AP-t üzembehelyezni.
A legkeményebb, az "ez a funkció nem a szolgáltatás része" kijelentés. :C

(#63124) mtz81 válasza zsamiatt (#63122) üzenetére


mtz81
tag

A DIGI, és a UPC tv szolgáltatása nem IPtv, hanem DVB-C. Az internetre azért kapcsolódnak a tvbox-ok, hogy a már lement műsorokat vissza tudd nézni. Bontsd a netkapcsolatot, és az élő adás ugyan úgy menni fog.

(#63125) zsamiatt válasza mtz81 (#63124) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az, hogy a routereden bontod a netet nem egyenlő azzal, hogy valóban lebontottad a netet.
Nem tudom csinálja e még, de upcnál is volt bridge mod a kábel modemen, plusz adott nyilvános wifit az UPC előfizetőknek, plusz jött a TV. Az, hogy én lekapcsoltam a routert nem befolyásolta a TV-t és a "public" wifit. A digi esetében is van optikai eszköz amibe a TV és router csatlakoztatható. Teljesen különállóan működik amíg az optikai átalakítót le nem lövöd. Onnantól semmi nincs. Az IP-nél is logikusan más más ip tartományban dolgoznak 1 kábelen. Amin netezel IP-n, arra nem fog TV-t ráengedni.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63126) Delfi válasza Magnat (#63005) üzenetére


Delfi
tag

Szia!
Szerintem továbbra is az a gondod, hogy nem adsz jogot az elérésre, így nem mutat ott neked semmit.
Konkrétan én csináltam egy "felhasználók" megosztást, amiben mindenkinek a home könyvtára van. A felhasználók-ra kiadtam mindenkinek olvasási jogot, majd szépen bepipáltam az "almappák és fájlok elrejtése a jogosultsággal nem rendelkező felhasználók elől" részt. Majd létrehoztam a RókaBéla és MiciaMackó felhasználókat, amelyiknél RókaB user kapott a RókaBéla mappára írás és olvasási jogot, Mici user logikusan ugyanezt a saját könyvtárára, majd ez úgy van kisharelve, hogy %username% és működik. Minden felhasználó csak és kizárólag a saját könyvtárát látja.
De ugyanez működik máshol is, ahol az volt a kérés, hogy egy adott project mappából a hatos, nyolcas és a tízes mappát láthatja egy adott user. Felmappeltem neki a project mappát a fenti módszerrel, és semmi mást sem lát ha belép, csak a 6,8,10-es mappákat, sem oldalra, sem felfelé nem lát semmit.

(#63127) Delfi válasza Magnat (#63106) üzenetére


Delfi
tag

Lehet csak én nem értem, de miért akarnék egy NAS-on windowsos megoldásokat használni? Nekem van olyan ügyfelem, ahol a NAS a windows AD része, de ettől még nem használok ilyesmit, hiszen a doamin userek, groupok kezelhetőek a NAS-ban és az általam leírtak is a végén windows környezetben kerülnek kiosztásra group policyn keresztül, de windows ACL használata még sosem volt szükséges.
De persze ha neked ez jó, akkor használhatod, de részemről nem kedvelem az egyírányú utcákat az informatikában. :)

(#63128) Magnat válasza Delfi (#63126) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

lehet nem értjük egymást, de még egyszer: ahol nem Windows ACL jogosultság van, ott nem tudok MiciaMackónak meg Rókának jogot állítani, mert nem tudom kiválasztani a felhasználót, csak úgy lehet jogot kiosztani, ahogy a screenshoton is látod, tulajdonos/csoport/egyéb.

Ha már alkönyvtár szinten is tudsz usert választani, akkor az Windows ACL típusú jogosultság.
De könnyen le tudod ellenőrizni, nézd meg az adott mappádra a Vezérlőpult/Megosztott mappára jobb klikk -> Tevékenység/konvertálás Windows ACL-re menüt, ha szürke akkor már az :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63129) Magnat válasza Delfi (#63127) üzenetére


Magnat
veterán

"hiszen a doamin userek, groupok kezelhetőek a NAS-ban és az általam leírtak is a végén windows környezetben kerülnek kiosztásra group policyn keresztül, de windows ACL használata még sosem volt szükséges." - sztem pont ez a Windows ACL ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63130) Magnat válasza Delfi (#63127) üzenetére


Magnat
veterán

Még ezt találtam: In DSM 5.0 or later version, the access permissions of shared folders are based on Windows ACL by default. [link]

Hogy nálam miért van pár olyan könyvtár ahol mégsem így volt, ki tudja ... emlékeim szerint az első nasomat 5-ös DSM-mel vettem, de most elbizonytalanodtam, h mégsem ... bár akkor meg azt nem értem, h más szintén akkor létrehozott folderek meg miért Windos ACl-esek ... na mindegy is, lényeg, h megvan a megoldás. :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63131) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Hello !
DS220+ milyen memóriával lehet bővíteni? Leírás szerint + 4Gb modul.
Találtam hozzá olcsó 8 gigás modult 10 ezer ft-ért.
2666Mhz-es,Cl-15-ös.Kingston HyperX Impact 8GB DDR4 2666MHz SODIMM (HX426S15IB2/8)
Szerintetek ezzel jól működne? A gyári 4 gb-os verzióért elkérik a többszörösét.
Pénz lehúzásnak érzem.

(#63132) Magnat válasza gyugyo79 (#63095) üzenetére


Magnat
veterán

Mindenesetre a Syno Support nem hazudtolta meg magát, leírtam, h két shared folder almappájának más-más nézete van és nem értem miért, illetve h szeretném megoldani, h mind a két helyen az összetettebb jogosultsági rendszert lássam.
Válasz: ez nem hiba, mert egyiken a basic, másikon az extended jogosultságot látom és emiatt ez nem hiba.
Visszaírtam, h oké, de miért különböznek és hogy tudnám mindenhol az extended nézetet látni?
Válasz: amint már írta, létezik basic és extended nézet, plusz egy linket kaptam ([link] ) amit már tegnap éjjel én is megtaláltam és ahol szintén nem írják, hogy lehet váltani a két mód között.
Erre megint írtam, h ok, tudom, de én azt szeretném tudni még mindig, h hogyan tudok extended nézetet látni mindenhol és ezt a linken sem írják, de szerencsére egy másik fórumban megtaláltam a megoldást, ami annyi, h "Control Panel, select “Action” menu, and select the “Convert to Windows ACL” option"
Válasz: Elnézést, félreértettelek, minden jót, blablabla

Szerintem fingja sem volt h mi a megoldás, inkább nem értette a kérdést :)
Jah, és ő egy Technical Support Engineer ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63133) Intelligencs válasza ZsoZso78 (#63131) üzenetére

Én ilyet raktam bele: CRUCIAL SODIMM 8GB / 2666MHZ. Ezzel tökéletes, és nem reklamál, hogy nem gyári. Most összesen 10GB memóriám van.

Memtesztet is nyomtam Synology assistantból, az se reklamált, hogy valami baja lenne.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#63134) Rundll32


Rundll32
tag

Sziasztok, sikerült szert tennem egy synology ds115j NAS-ra. Viszont nagy bánatomra egyetlen andoidos app-ba se tudok belépni a fájljaimhoz...(DS file, DS cloud, DS photo, DS video, DS audio stb...)
Távolról aszatli gépen elérem quickconnect-tel a fájljaimat azzal nincs gond.. MIt csinálok rosszul, hol keressek további beállítást, vagy tudnátok adni egy jó leírást hogyan kell belépni ? Köszi előre is :R

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#63135) Magnat válasza Rundll32 (#63134) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

mobil appokról is QuickConnecttel próbálsz belépni? MI a hibaüzenet?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63136) Borisz76 válasza Rundll32 (#63134) üzenetére


Borisz76
veterán

Használtan vetted?
Előző tulajdonos regisztrálta?
Ha igen, akkor kérd meg, hogy törölje a regisztrációját. Ezután kreálhatsz magadnak újat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63137) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Hol tudom megnézni a synology oldalán, hogy adott nas (ds115j) meddig támogatott szoftveresen?
Támogatás részen nem találtam. Mondjuk csak mobilról kerestem.

(#63138) Rundll32 válasza Borisz76 (#63136) üzenetére


Rundll32
tag

Igen QuickConnect-el, ha beírom a teljes címét mint a képen vagy csak a felhasználó nevem akkor is mindig ugyan ez a hiba...amúgy web böngészőből elérés s quick connectes linket simán pl munkahelyről

[ Módosította: MADcat ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#63139) Rundll32 válasza Borisz76 (#63136) üzenetére


Rundll32
tag

Igen használtan vettem, de tudtam hozzá synology accountot reggelni simán. Quickconnect-el bárhonnan el is tudom érni az admin felüleletet. Saját Synology-s DDNS-t is engedett csinálni így tudtam rakni hozzá WebDav-ot és a céges laptomra hálózati megfhajtóként fel is csatoltam a tárhelyet. Egyedül az androidos app-al van gondom. Gondolod, hogy az is külön regisztrációhoz kötött ? :U

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#63140) Intelligencs válasza Sanyi.mTs (#63137) üzenetére

Azt tudod megnézni, hogy melyik támogatott jelenleg, mégpedig a Synology Product Support Status oldalon. Abból kiindulva, hogy a 2010-es modellek már nem támogatottak, de a 2011-esek még igen, arra lehet következtetni, hogy még 5 évig lesz támogatás a tiédre. Jövőre kifutnak a 2011-esek, aztán a 2012-esek, és így tovább.

The Amiga, Born a Champion

(#63141) Sanyi.mTs válasza Rundll32 (#63138) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

A címhez csak .to/ utáni részt írd be (ami a nas neve)
Ha jót akarsz törlöd a fenti képet, látszik a nas neve és feltehetőleg az admin neve is

[ Szerkesztve ]

(#63142) Rundll32


Rundll32
tag

Igen elég annyit is beírni igazad van. Viszont ami eddig elmaradt az a Hálózat menü pontban a DSM beállítás fülön a HTTPS kapcsolat engedélyezése (pipa be).
Valójában találtam egy jó kis magyar nyelvű videót a setupról, ezt akkor ezúton meg is osztanám, egyúttal köszönöm a segítségeteket is :))
Video a linken :
[link]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#63143) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok, bár nem biztos hogy a nas hibája de első körben erre gyanakodok. Szóval
VPN szerver fut rajta amihez tudok is szépen csatlakozni. Viszont most akartam volna csatlakozni hozzá belső ipvel és nem sikerül, pingelni se tudom az azon a hálózaton lévő gépeket. Mi állítódhatott el? ~2hete kellett ránéznem akkor ment gond nélkül.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#63144) tobias40 válasza Intelligencs (#63140) üzenetére


tobias40
veterán

A nem támogatottság mivel jár a gyakorlatban,mire NEM tudom majd használni a 212J-met,nem sokára? :F

(#63145) Magnat válasza tobias40 (#63144) üzenetére


Magnat
veterán

Használni ugyanúgy tudod, frissítés nem jön rá többet, de ha jól tévedek akkor csak DSM frissítés, az alkalmazásokat addig tudod frissíteni amíg az adott DSM verzióval kompatibilisek maradnak.
Sztem az egyetlen reális veszély, ha kiderül vmi durva sebezhetőség, de még azt is kinézem a Synologyból, h ebben az esetben mégis lesz rá vmi biztonági frissítés.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63146) SutPet válasza SutPet (#63143) üzenetére


SutPet
aktív tag

synology tűzfala fogta meg az egészet csak nem értem miért mikor magyarországról minden engedélyezve van...
Vagy ebben az esetben fel kellene venni a VPN hálóját is megengedő listára?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#63147) Balli


Balli
őstag

Beruházás előtt, kellemetlen meglepetés elkerülése végett megköszönném ha egy igennel tudnátok a lenti két alap kérdést konfirmálni :)
1.) Ügye jól értelmezem, hogy 15GB-os 1080p-s HD videokat gond nélkül tudok streamelni távoli (nem hálozaton belüli) Apple TV-re, medialejásztóra vagy Samsung TV-re (DLNA), sőt egyszerre többet is, illetve akár 4K videokat is?
2.) Nem helyi hálón lévő, távoli NVR-re rögzítő IP camera videojat, tudom párhuzamosan menteni a NAS-ra is, és ez FTP-n kereszül lehetséges? Egy Reolink rendszerről lenne szó, amely rögzítője támogatja az FTP upload lehetőséget

Athens 2004

(#63148) mtz81 válasza Balli (#63147) üzenetére


mtz81
tag

A dlna csak helyi hálón működik.
VideoStation-nel (ds416play) egyszerre 5db, kb. 15GB fullhd videó stream-elése simán megy. De ehhez hardveres transzkódolás kell.
4k-t még csak egyszerre egyet próbáltam.
A megfelelő feltöltési sávszélesség is kell, szerintem a 4k-hoz 50mbit elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#63149) Balli válasza mtz81 (#63148) üzenetére


Balli
őstag

Köszi szépen a hasznos infot!

Athens 2004

(#63150) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok.

Próbáltam rákeresni a fórumban de nem találtam választ; tudtok abban segíteni, hogy ajánlotok egy viszonylag olcsó mozgatható IP kamerát bentre ami SYNO biztosan támogat (esetleg usb kábelről veszi fel áramot?)

Vettem egy Escam G02 aminek van ONVIF támogatása, amit elviekben csatlakoztatható, de nem tudtam egymásra hangolni őket :(

Köszönöm előre is a segítséget

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.