Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63951) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

Nekem a DDNS-el kapcsolatban lenne egy kérdésem. A NOIP csak IPv4-et képes a Syno-ról fogadni, de mindkét rendszer képes az IPv6-ra.
Egy picit böngészgettem és már-már láttam a fényt az alagút végén, de valami csak nem jön össze.

Írtam... összeloptam... egy php filet, lényegében a /usr/syno/bin/ddns/-ben találtak alapján, plussz egy kis internet.
Kipróbáltam a WebStation-el (apach 2.4 php 7.4) és működött. A NOIP honlap szerint is módosult.

A filet futtathatóvá tettem a chmod +x /usr/syno/bin/ddns/noipv6.php panaccsal. (Már zöld szinű)

ddns_provider.conf módosítva lett.
[NoIPv6.com]
        modulepath=/usr/syno/bin/ddns/noipv6.php
        website=http://noip.com
        queryurl=https://dynupdate.no-ip.com/nic/update?hostname=__HOSTNAME__&myip=__MYIP__
Viszont a Syno vezérlőpultban, a DDNS-ből meghívva már nem megy.
Az IP-címet (x.x.x.x) nem sikerült hozzárendelni a következő állomásnévhez: openasi.ddns.net [Ismeretlen hiba]

Van erre valahol egy megoldás? shell fileokkal nem vagyok jártas, ezért nem is nézelődtem abban az irányban.

(#63952) mtz81 válasza Boss81 (#63950) üzenetére


mtz81
tag

Ha megjött juttasd el ide: [link]
Garijeggyel vagy számlával, bemérik esetleg kicserélik az akkut, nem lehet tudni mennyi időt állt a raktárban.

(#63953) Boss81 válasza mtz81 (#63952) üzenetére


Boss81
senior tag

Ezt jó tudni, köszi tippet :R
Most nézegettem honnan rendeljem meg, de mivel ezt a céget ismerem, megbízható kategória, szerintem [innen] rendelem meg.
A nas-t és modemet rádugom, és szerintem nem lesz vele gondom, sőt ha jól láttam az oldalukon még macOS támogatásuk is van szoftveresen ha kellene.

(#63954) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy adott DS218 és egy Asus 4g-ac68u amit a megváltozott élethelyzetem miatt most egyenlőre csak Sim kártyás mobilnettel használok ami meglehetősen ingadozik a kapcsolat. A jelenség a következő film nézés közben ha "elmegy" a net akkor hálózati kapcsolat hibával a filmből is kidob, a kérdésem az lenne hogy be lehet e valahol állítani a DSen belül, hogy offline is működjön a rendszer és akkor is végig tudjam nézni a filmet ha az internet kapcsolatom szakadozik, hiszen azt nem értem hogy a TV, Router, DS utp kábellel direktbe össze van kötve akkor nem mindegy neki hogy van e net vagy nincs? Remélem érthetően sikerült leírnom a problémámat...
Válaszotokat illetve ötleteteket is előre köszönöm : Bence

(#63955) zsamiatt válasza bencus3 (#63954) üzenetére


zsamiatt
őstag

Valoszinu nem a neted megy el hanem a router szorakozik.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63956) bencus3 válasza zsamiatt (#63955) üzenetére


bencus3
tag

Próbáltam már Jelerősítő módban is és úgy tudtam kitesztelni hogy net megszakadásnál írja ezt ki. egyébként nem túl régi a router, nem örülnék ha azzal lenne a gond...

(#63957) mtz81 válasza bencus3 (#63956) üzenetére


mtz81
tag

Belső ipvel kapcsolódj a nas-hoz.

(#63958) bencus3 válasza mtz81 (#63957) üzenetére


bencus3
tag

Azt pontosan hogy is ? A Router en próbáljak fix ip t adni a DS nek?

(#63959) Borisz76 válasza bencus3 (#63958) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, a routerben adj fix IP-t a NAS-nak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63960) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom a Serviio-t feltelepíteni!
Hiába csinálom meg a csomagot nem jelenik meg a telepítő!
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#63961) partymaci válasza Scoobyte (#63869) üzenetére


partymaci
aktív tag

Nem jó, Távoli hozzáférés engedélyezve, állapota normál, routeren + modemen UPnp be van kapcsolva, és eszközleállás/indulásról is kapok emailt. De a *.synology.me címen nem érem el kívülről. :(((

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#63962) nilrem


nilrem
tag

Sziasztok tudnátok ajánlani kisebb méretű UPS-t ami kompatibilis synology DS216Play NAS-al.
Méretben és árban ilyenre gondolok APC Back-UPS 700 BX Nem látom a szép nagy támogatott listán [link] gondolotam rákérdezek már bevált típusra.

Köszi.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#63963) arn válasza nilrem (#63962) üzenetére


arn
félisten

Eaton 3S 550

olyan 56 percet josol az akkus mukodesre (ds720+, 8tb wd red, 2tb mx500 ssd)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63964) nilrem válasza arn (#63963) üzenetére


nilrem
tag

Köszönet!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#63965) Delfi


Delfi
tag

Esetleg valami ötlet a #63928-as kérdésemre?

(#63966) Impair1980 válasza Impair1980 (#63960) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Mindennel próbálkoztam, de eddig nem sikerült. Eddig QNAP-om volt ott máshogy kellett telepíteni! DS720-as NAS-om van. Serviio-ból nincs olyan csomag amit telepíteni lehet esetleg?
Ez alapján próbáltam csinálni, de a csomag hozzáadásánál nem hozza ki a Serviio telepítőjét!
Java 8 fent van!
Tudna valaki segíteni?
Nagyon köszönöm!

(#63967) Delfi válasza Impair1980 (#63966) üzenetére


Delfi
tag

Szerintem még olvasgass utána a Serviio oldalán, mert én most nem láttam kompatibilitási listát, de abból, hogy nevesít 2-3 playt, gyanús, hogy nem fut mindenen.

(#63968) G.A. válasza G.A. (#63951) üzenetére


G.A.
aktív tag

Megoldva!
A filehoz nem volt jogosultsága a DDNS-nek. Egyszerű volt a megoldás, csupán egy már meglévő, működő, filet (google.php)-t neveztem át és adtam hozzá a szükséges módosításokat. Igaz a Syno DDNS felületén nem jelenik meg az IPv6-os cím, szürke marad, de a NOIP honlapon megfelelően frissült. Eddig OK.

(#63969) -Maujuri- válasza nilrem (#63962) üzenetére

Szia. DS218Play-on használom ezt APC Back-UPS BX700U-GR. Tökéletesen kezeli, és leállítja a nast.

(#63970) Impair1980 válasza Delfi (#63967) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm! Valószínű, hogy jelenleg nem támogatott! Tudtok még más médiaszervert (plex, dsvideo, serviio kívül ) amit érdemes kipróbálni?

(#63971) Sanya válasza Impair1980 (#63970) üzenetére


Sanya
nagyúr

Emby, jellyfin

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63972) lewisfm válasza Sanya (#63971) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Jó is lenne a Jellyfin, de sajnos valószínűleg csak Dockerben fog futni, s egy csomó platformon még hiányoznak a lejátszó app kliensek sajnos.

(#63973) IT user


IT user
tag

Sziasztok!

A problémám a következő:
Helyi hálón 2 DS van, DS1-share1-user1, illetve DS2-share2-user2. DS1 share1 mappája remote CIFS mappaként be van mountolva user1 felhasználóval DS2 share2 egyik almappájába, amit Windows 10-ből user2-ként érek el. Mindét user admin, de a jelszavak különbözőek.
DS1 Download Station-ben share1 mappa figyelése be van állítva, ide is tölt le. A jelenség az, hogy Windows alól csak akkor tudom bemásolni ide a *.torrent fájlokat, ha előtte törlöm az "internetről letöltve" jelölést, míg közvetlenül DS1 share1 mappájába másolásnál nincs ilyen.
Mi lehet az oka és mi lehet a megoldás? Azon kívül, hogy mindig töröljem a jelölést. :))

(#63974) Scoobyte válasza IT user (#63973) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Most nem azért de erre a hátulról mellbe megoldásra mi okból van szükséged?

"A jelenség az, hogy Windows alól csak akkor tudom bemásolni ide a *.torrent fájlokat, ha előtte törlöm az "internetről letöltve jelölést"
Ezt hogy képzeljük el?

[ Szerkesztve ]

(#63975) IT user válasza Scoobyte (#63974) üzenetére


IT user
tag

Praktikus okból. Az egyik NAS van csak bemappolva, azt egyszerűbb kiválasztani a Total Commanderben. Meg a kíváncsiság, hogy miért nem engedi.

Így kell elképzelni:

Ezt a Windows Attachment Manager teszi hozzá. Lehet beállítani kivételt, de nem működött, csak a teljes kikapcsolás. Más megoldást is találtam már, lehet TC-ben parancsot definiálni, ami leszedi, illetve a Multi Commander alapból leszedi másolás elptt, de azért érdekel, hogy ha közvetlenül másolom nem kell cselezni, míg "duplán mountolt" esetben igen. A Windows fájlkezelő sem tudja bemásolni.

Lehet, hogy ez nem is Synology kérdés, inkább megkérdezem egy hálózatos fórumban. Azért kérdeztem itt, mert a Disk Station-nél jött elő.

(#63976) Scoobyte válasza IT user (#63975) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Gondoltam erre gondolhatsz de nem azt írtad a kommentben ami a panelen van...
Az életben nem kellett nekem még ezzel a tiltás feloldása dologgal foglalkoznom se win-nél de NAS-nál főleg nem.

És milyen hibát dob a win amikor a DS2-re felmountolt DS1 mappába másolod? Mert az lenne az érdekes...

(#63977) IT user válasza Scoobyte (#63976) üzenetére


IT user
tag

Értelmezhetetlen a Windows hibaüzenete:

A kimásolt fájl természetesen ott van a C:\0 mappában.
Az eredeti DS1 mappába simán megy a másolás.
Eddig nekem sem kellett foglalkoznom, amíg nem próbáltam meg használni ezt a "dupla mount" funkciót. Nyilván nem dőlök a kardomba, ha nem működik, csak kicsit bosszantó és nem értem az okát.

[ Szerkesztve ]

(#63978) Elemental


Elemental
addikt

Mostanában előjött olyan hiba, hogy ha a win filekezelőbe beírom ezt \\nasnév , akkor nem tud kapcsolódni, ha pedig ezt \\nasip , akkor igen. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#63979) Dzsekó válasza Elemental (#63978) üzenetére


Dzsekó
addikt

Talán a névfeloldás? Próbálj másik DNS szervert beírni.

[ Szerkesztve ]

(#63980) Edorn válasza Elemental (#63978) üzenetére


Edorn
aktív tag

Nalam is hasonlo. Csak éppen amivel előszőr próbálom, azzal nem jó. Tehát van amikor ip-vel nem jo, névvel jó. Illetve felcsatolt meghajtóval total commanderből sosem jó. Azóta van ez így, mióta a napokban jött egy windows frissítés.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#63981) Elemental válasza Dzsekó (#63979) üzenetére


Elemental
addikt

Routerben a dns-hez. Ott az elsődleges a nasom ip-je (dockeben fut az adguard), a második a google 8.8.8.8. De ez így van majd másfél éve, ez a hiba meg kb egy hete van.

(#63982) Dzsekó válasza Elemental (#63981) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor lehet, hogy amit előtted írtak Windows frissítés az oka.

(#63983) Elemental válasza Dzsekó (#63982) üzenetére


Elemental
addikt

Hátha megjavul.

(#63984) Dzsekó válasza Elemental (#63983) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kíváncsiságból próbáld meg először IP-vel, aztán Névvel, hogy fixen névvel nem jó, vagy amit először beírsz az nem jó.

(#63985) Scoobyte válasza IT user (#63977) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Ismét nem értelek...

Eredetileg .torrent fájl másolásánál jelezted a problémát most meg ideraksz egy .exe fájlról egy hibaüzenetet. Esetleg a víruskeresőd nem szólhat bele a dologba?

Jól értem hogy bármit másolsz DS2-re mountolt könyvtárba akkor is ez a hiba?
Ha DS2-re másolsz de nem a DS1-ről mountolt könyvtárba hanem másikba akkor is van hiba?

Mi a fenéért nem mountolod a DS1 torrent figyelő mappát egy másik hálózati meghajtó alá azt kész?? Vagy van Chrome alá DS plugin olyan userrel és oda ami beállítasz!

[ Szerkesztve ]

(#63986) Magnat válasza Dzsekó (#63979) üzenetére


Magnat
veterán

A \\nasnév nem dns feloldásból jön, az netbios név.

nbtstat /c

kilistázza a netbios cachet, ott kellene látszódjon a nas, vagy

nbtstat /A nas ip címe

kilistázza az adott ip-n lévő netbios bejegyzéseket.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63987) IT user válasza Scoobyte (#63985) üzenetére


IT user
tag

Igazad van, eredetileg torrent fájlokról írtam, de minden mappa és fájl esetén ez a helyzet. Pontosítom a jelenség leírását:
Bármely DS1-en lévő megosztott mappát mountolva DS2 bármely megosztott mappájába, DS2-n keresztül csak akkor tudok másolni bármely internetről letöltött fájlt, ha előtte a Windows Attachment Manager jelölését törlöm.
Nem a víruskereső okozza, kikapcsolás után is marad a jelenség.
DS1 és DS2 minden mappájába tudok másolni, kizárólag az így mountolt mappa a problémás.

Természetesen fel tudom mountolni DS1 mappáját, természetesen tudom használni a plugint, van script is a WAM jelölés törlésére, a Multi Commandert is tudom használni, én arra vagyok kíváncsi, hogy a NAS felől van-e valami korlátozás, ami a jelenséget okozza, vagy minden SMB szerver így működik. És ha a NAS részéről van korlátozás, akkor hogyan lehet ezt kiküszöbölni.

(#63988) vektornfl


vektornfl
tag

Sziasztok!

Megválok a Ds 218play Nasomtól és veszek egy 218+ vagy Ds 220+ Nast. Elsősorban média tárolásra és lejátszásra használnám. Cél az lenne, hogy a jobb minőségű 4k filmeket is különösebb probléma nélkül le tudjam játszani plexen keresztül. Lesz majd új TV is, de még nem tudom pontosan mi, sőt valamilyen formában marad a régi is, szóval transzkódolásra szükség lehet. Ti melyiket javasolnátok? Elég a 218+ vagy érdemes 220+ban gondolkodni? Tud többet érdemben a 220+?

A másik, hogy migrálni kéne a 218playben lévő hdd-t az újba. A helyzet az, hogy a HDD-t már most ki kell vennem a playből, de új nas csak később lesz. Olvastam, ezt a leírást: https://www.synology.com/hu-hu/knowledgebase/DSM/tutorial/General_Setup/How_to_migrate_between_Synology_NAS_DSM_5_0_and_later
Viszont nem teljesen világos a megoldás. Jól értelmezem, hogy pusztán annyit kéne csinálni, hogy csinálok egy konfiguráció biztonsági mentést most a playben, kiveszem a hddt és majd beteszem simán az új nasba? Utána pedig telepítéskor "magától" migrálja a hddt a dsm és csak a biztonsági mentést kell visszaállítani? Egyébként csak 1 lemez van most is a nasban.

Ha ki van véve a hdd a playből, akkor utána simán átadható a nas másnak vagy előtte kell még valamit törölni/kijelentkezni?

Köszi a segítséget előre is :)

(#63989) Scoobyte válasza IT user (#63987) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

A hibaüzenetet még mindig nem láttuk!

(#63990) Scoobyte válasza Scoobyte (#63989) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Vagy ez lenne? Nem hiszem hogy NAS oldalon lenne a gond a szövegből ítélve...
Na de kipróbálom én is akkor, hátha produkálja a hibát nálam is!

(#63991) IT user válasza Scoobyte (#63990) üzenetére


IT user
tag

Igen, ez a hibaüzenet. A TC is ezt üzeni, csak a saját stílusában:

Az üzenet félrevezető, mert a forrás fájl ott van és olvasható. Ha a másik posztban megosztott jelölőt törlöm, akkor nincs hibaüzenet. Rendszergazdaként sem megy.

(#63992) Sida103


Sida103
újonc

Sziasztok!
A napokban vettem egy Synology DS220J nas-t! Egyenlőre még ismerkedem vele, de már most van egy gondom ami megakasztott! Akár pc-n, akár mobilon (ds get) indítok letöltést, 0 a letöltési sebesség! Több hibáról is olvastam, hogy nem megy a letöltés! Nálam elvileg minden rendbe, nem jelez hibát, de a 0 sebesség miatt gyakorlatilag nem tölt! Biztos valami apróság amihez én nem értek, de hiába keresgéltem, én nem találtam más is panaszkodott ilyenre! Csak tippem van, hogy router beállítás, de ott mi?

(#63993) Essejó válasza Sida103 (#63992) üzenetére


Essejó
veterán

Nyitottál neki portot?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63994) Scoobyte válasza Essejó (#63993) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Nem kell.

(#63995) Scoobyte válasza IT user (#63991) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Na, nálam mindkét NAS esetében a másik NAS egy-egy mappája fel van csatolva (más-más userrel) hogy kényelmesen tudjak másolni a NASok között direktben.

Win alól mindkettőbe simán tudok másolni PC-ről... mondjuk nincs beállítva egyik sem Download station figyelőbe.

(#63996) Sida103 válasza Essejó (#63993) üzenetére


Sida103
újonc

Nem, de azzal se boldogulok! Vagy nem az a baj!

(#63997) Scoobyte válasza Sida103 (#63996) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Nem kell portforward a DS-hez.
Ezt a leírást kövesd és menni fog: [link]

(#63998) Sida103 válasza Scoobyte (#63997) üzenetére


Sida103
újonc

Ezzel kezdtem a beüzemelést! :(
Átolvastam mégegyszer és ellenőriztem!
A download station 0 sebességgel tölt!

(#63999) Essejó válasza Scoobyte (#63994) üzenetére


Essejó
veterán

Az nem baj ha nem értesz hozzá, de legalább ne terjeszd!:W

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64000) Essejó válasza Scoobyte (#63997) üzenetére


Essejó
veterán

Mindenesetre nekem van nyitva TCP port a DS-hez, és átlag 68 Mb/s-el töltök le, fel 4 Mb/s-re van korlátozva.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.