Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) Sanya válasza BullZeye (#63192) üzenetére


Sanya
nagyúr

a nevem.synology.me nem a nasodat árulja el, hanem azt, hogy van egy synologyi eszközöd és a routeredre dob. Hogy a routered mit kezd a kérésekkel az a fontos. Ha már a portscan-t tiltod, van egy rendes tűzfal benne, az sokkal jobban véd.

Emellett a synology-s eszközöket elég gyakran frissíti a gyártó, megnézheted a logban, hogy nagyon kevés az ismert sebezhetőségük. Ellenben a nem frissített egyéb xpenology, nem frissített rpi, nem frissített 1000 éves, eredeti firmware-es tp-link (vagy egyéb) routereknek nagyságrenddekkel több sebezhetőségük található a pucér neten, szóval ez nem állja meg a helyét.

Talán az egyik xpenology harcos volt itt a fórumon, aki tanácsolta egy időben, hogy az emberek ne frissítsenek, majd egy bő 8 hónapja befoltozott hibán mentek be támadók synology, xpenology eszközökre zsarolóvírussal és kódoltak le mindent. Aktívan kihasznált synology sérülésről nem tudok.

BUllZeye
Egy filemegosztás már elárulhatja, szóval nem biztos, hogy ez a megoldás elegendő.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63202) Essejó válasza Sanya (#63201) üzenetére


Essejó
veterán

Birom, hogy úgy osztod az észt a xpenology kapcsán, hogy halvány lila fingod nincs róla. Ja nem is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63203) moltam válasza Essejó (#63200) üzenetére


moltam
tag

Én is így gondoltam, de \\NAS ként nem tudja a Win 7, csak mappát tudok meghajtóként csatolni pl: \\NAS\Filmek, így minden megosztott mappának külön meghajtó kellene.

(#63204) mtz81 válasza moltam (#63203) üzenetére


mtz81
tag

Hálózati helyként hozzá tudod adni, hálózati meghajtóként csak a megosztott mappákat egyenként.

(#63205) Marci112233 válasza moltam (#63196) üzenetére


Marci112233
őstag

Ahogy már előttem írták is, egy kötet csatolj fel és abba hozz létre mappákat. Így egy kötetben lesz minden ami neked kell. Nekem is így van megoldva, mert más megoldás nem igen van.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#63206) moltam


moltam
tag

Köszönöm mindenkinek, akkor átrendezem a dolgokat és jó lesz. :)

(#63207) Sanya válasza Essejó (#63202) üzenetére


Sanya
nagyúr

Xpenologynak külön topikja van, ha érdekel. Egyébként honnan veszed, hogy fingom sincs az xpenologyról? Velem élsz talán? Anyjuk, te vagy az? Bírom, hogy úgy osztod az ész rólam, hogy halvány lila fogalmad sincs ....

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63208) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Csak hangosan gondolkodom, de symlink-eléssel azt nem tudná a kolléga megcsinálni? Létrehoz egy megosztott mappát a win számára, és abba symlink-eli azokat a megosztott mappákat amiket szeretne. Vagy ez nem működne? Így megmaradnának a már létrehozott mappák is, és a winbe is 1 mappa lenne felcsatolva.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#63209) Borisz76 válasza Véreshurka (#63208) üzenetére


Borisz76
veterán

Elviekben működik, gyakorlatban még nem próbáltam. Nekem is több megosztott mappám van felcsatolva....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63210) Véreshurka válasza Borisz76 (#63209) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ja ja, nálam is. Én is csak elméletben okoskodok, még nem próbáltam, bár most belelkesültem, lehet a virtual DSM-ben ki is próbálom majd.

El Psy Kongroo

(#63211) Essejó válasza Sanya (#63207) üzenetére


Essejó
veterán

Nem mondod!!? Csak onnan hogy minden dologra "szakértőként" reagálsz, mintha napi szinten ott koptatnád el az ujjaidat a válaszokkal.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63212) Tuto válasza Multibit (#62914) üzenetére


Tuto
tag

Na erre jutottam én is, a média player és a megjelenítő legyek 4k képes a nas mindegy, a hálózat 100M legyen legalább és ennyi. NAS 4k képes tulajdonság parasztvakítás, ha csak nem azon van hdmi és arra kötsz egy kijelzőt de ez esetben a nas a média player

(#63213) Borisz76 válasza Tuto (#63212) üzenetére


Borisz76
veterán

Fast ethernet ( 10/100)
Gigabit ethernet ( 10/100/1000)

Nincs olyan hálózat, hogy 100M

Gondolom 100 MB/s - ra gondoltál amit a gigabites hálózat átvisz.

A Gigabites hálózat elméleti sebessége 125 MB/s.
Gyakorlatilag 100-110 MB/s.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63214) tomic


tomic
addikt

[Erre] valaki esetleg?

(#63215) mtz81 válasza tomic (#63214) üzenetére


mtz81
tag

Még nem kell aggódni, futtass egy bővített smart tesztet, aztán meglátod. Vannak beállítva a hdd-kel kapcsolatban riasztási határértékek, a nas riasztani fog, ha indokolt a hdd csere. Ha nincs raid-ben, vagy raid0-ban van akkor a fontos adatokról jó ha van biztonsági mentés. (Mondjuk amúgy is jó ha van)

(#63216) scream


scream
veterán

Hali,

egyelőre csak elméleti kérdésem volna, feljebbváltás terén.

Jelenleg van egy DS216+II@8GB RAM (2017.07) 2x3TB WD RED-del.

Egyik köteten vannak a fontos adatok, ahova elsősorban írás történik (backup, stb) és van a másik, amire megy minden egyéb.

Folder Share-ből már több van - így van "rendezve" valamennyire a két kötet, tematika szerint.

Szóval ebből a konfigból szeretnék elmenni "kicsit" biztonságosabb felé - 4/5/6 bay-es NAS ahol az adatokról legalább 1 másodpéldány létezik.

Ezt hogy a legegyszerűbb kivitelezni? WD RED-ek cserére kerülnének, ha nem is feltétlen egyből, de nagyobb lemezek lennének véve (6TB IronWolf). Tehát lenne egy kötet (2 vagy több HDD) tükrözve az adatokkal és a fennmaradó bay-ekbe 1 kötet 1 HDD lenne.

Illetve nem nagyon látom, mire lenne érdemes váltani - néztem DS420+, DS920+ meg DS1618+-t is, de annyira nem győzött meg HW-esen a dolog és nem is annyira bántóan olcsó.

Ti mit tennétek?

(#63217) Boss81


Boss81
senior tag

Ha jól értem az adataid biztonsága miatt aggódsz, ami érthető. De legolcsóbb megoldás ha egy külső merevlemezre a Hyper Backup-al mentesz.

A külsőt csak azért ajánlom, mert ha véletlenül az egész nas elszáll, akkor még mindig ott vannak az adatok a külső merevlemezen. De én biztonsági alapon hetente arról is készítek egy mentést egy másik külső merevlemezre.
Szerintem az nem szerencsés dolog ha egy helyen tárolunk mindent, és egy készülékre hagyatkozunk.

Nekem legalább is az van beállítva, az előre megadott mappákat, megadott időben menti minden nap.
De ha Nast is akarsz cserélni, szerintem DS918+. Jó árban van, bővíthető. Nekem van benne 1db 4TB-os, és 2 db 6TB-os lemez, és a memóriát bővítettem 12GB-ra.
Gyors, pontos, megbízható, nekem semmi gondom nem volt vele, és egy ideje már használom.

[ Szerkesztve ]

(#63218) Tido válasza Magnat (#63152) üzenetére


Tido
aktív tag

Szia, köszönöm a segítséged.

Ne haragudj, csak most jutottam el válaszig. Támogatottak között nem volt rajta, csak az ONVIF szabványt tudta. hiba az volt, hogy leírás szerint 25 FPS-et tud, míg valóságban csak 20-at. Azt beállítva, már tökéletes lett.
https://bitekmindenhol.blog.hu/2018/04/06/ip_kamera_lan_wifi_escam_g02

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#63219) Intelligencs válasza scream (#63216) üzenetére

Vegyél egy új 2 lemezest, és a jelenlegit tedd meg backupnak. A fontos adataidat pedig a Synology Drive Sharesync-alkalmazással folyamatosan tartsd szinkronban a két NAS-on. (Kipróbáltam, nagyon frankón működik.) Így ugyanúgy lesz 4 lemeznyi kapacitásod, de szerintem sokkal biztonságosabb, mint a RAID, mert nemcsak diszk szintű redundanciád lesz, hanem eszköz szintű is. Bármelyik NAS-od bedöglik bármilyen okból, akkor a másikon azonnal hozzáférsz az adatokhoz. És ahogy mondod, egy 920+ nem olcsó, pláne ha még pattintasz bele 4 db 6 terásat.

Viszont ha még is 4 lemezest veszel, szerintem nem éri meg sem a 420+ (nem lényegesen olcsóbb), sem a 918+. A 920+-ra 1 évvel több gari van, és előreláthatólag 2 évvel tovább lesz támogatás is rá.

Ha visszaolvasol egy kicsit, én is nagyon hasonló dolgon gondolkodtam pár hétig.

The Amiga, Born a Champion

(#63220) mtz81 válasza scream (#63216) üzenetére


mtz81
tag

Én a 920+ -t venném meg. Beleraknám a 4 lemezt egy raid5-ös tömbbe. Így a tárolókapacitásod 3x6tb lenne. Viszont bármelyik hdd meghibásodása esetén megmaradna az összes adatod. Kvótákkal lehet szabályozni a megosztások méretét, és ha az igények később változnak, könnyebb átkonfigurálni.
Az olvasási sebességed a négyszeresére növekedne, az írási sebesség az maradna egyszeres.
A régi nas-t pedig beállítanám backupnak, egy raid1-es tömbbel, erre mennének a fontos adatok mentései.

[ Szerkesztve ]

(#63221) Boss81


Boss81
senior tag

A Plex-et használók közül, a processzor használat átlagosan mennyit szokott mutatni? A transcoder mennyit fogyaszt nálatok? :F

(#63222) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok! Ds get nem működik az iOS14 alatt. Ti mivel oldjátok meg a letöltést iphoneról?

Üdv: Csabee.

(#63223) mtz81 válasza Boss81 (#63221) üzenetére


mtz81
tag

Régebben használtam. Nagy az erőforrás igénye. A plex leírása szerint egy film realtime átkódolásához minimum i3 2gb ram kell.
Milyen vasad van?

[ Szerkesztve ]

(#63224) Boss81 válasza mtz81 (#63223) üzenetére


Boss81
senior tag

DS918+, 12 Gb ram. A procit pörgeti meg néha, a memória rendben van.
Apple tévén keresztül nézem, arra telepítettem fel a plexet, és csak közbe veszem észre, de akkor fél óra óra ameddig nem áll le. De maga a rendszer érdekes módon ugyan olyan gyors, semmi lassulást nem érzékelek.

Most Te mit használsz?

[ Szerkesztve ]

(#63225) mtz81 válasza Boss81 (#63224) üzenetére


mtz81
tag

Az a baj, hogy a plex csak akkor használja ki a prociban lévő vga kártya erőforrásait, ha veszel plexpass-t.
Az apple tv-t nem ismerem, nem tudom melyik lehet a jobb alternatíva: VideoStation, Emby.
Én a VS-t használom MediaServer-rel kiegészítve, helyi hálón DLNA-n keresztül nézem a filmeket. Igaz nem almás tv-n.

(#63226) Boss81 válasza mtz81 (#63225) üzenetére


Boss81
senior tag

A VideoStation nem jött be, az Embyt cseréltem le a Plex-re mert sok volt vele a gond, nem frissítette pl a borítókat, random átnevezte a film címeket, de volt olyan letöltöttem egy filmet, és nem jelent meg a lejátszási listán.
Eddig minden lejátszót leteszteltem úgy is, hogy feltelepítettem csak simán a tévére, vagyis kihagytam az Apple tévét, de mindenhol ugyanazt tapasztaltam.
Sok sorozatot nézünk, és például a Plex az évadokat szépen rendezi, az Emby -vel ellentétben.
A VS-t nem ismerem...

(#63227) Boss81 válasza mtz81 (#63225) üzenetére


Boss81
senior tag

A VS-t nem ismerem... :DD
Na ezt jól megírtam, kicsit fáradok, bocsi ... :W

(#63228) mtz81 válasza Boss81 (#63227) üzenetére


mtz81
tag

A lényeg az, hogy a megas prociterhelés normális. Ha működik rendesen akkor ne foglalkozz vele.

(#63229) Boss81 válasza mtz81 (#63228) üzenetére


Boss81
senior tag

Ezt leszámítva hibátlanul működik szerencsére, és könnyen kezelhető átlátható mind a kezelése, illetve maga a könyvtárszerkezet is :)

(#63230) Csabroncka válasza Csabee. (#63222) üzenetére


Csabroncka
addikt

Sehogy nem tudod megoldani, már nem lehet újra telepíteni :(

"in medias res"

(#63231) blakey válasza Boss81 (#63224) üzenetére


blakey
titán

Apple TV-hez már nem kell transzkódolás, gyakorlatilag semmit nem pörget a procin, valamint az új szerver már a DLNA-t sem pörgeti annyira, teljesen átálltam Plexre az Emby helyett.
Apple TV-n érdemes a Plex app helyett Infuse-t vagy MrMC-t használni. A Plex nálam adatbázisként illetve DLNA szerverként működik. Apple TV-hez nem kell VS vagy bármi más, mert elég az NFS vagy az SMB viszont a Plex mint központi adatbázis nagyon jól működik és minden platformon jó szolgálatot tesz.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63232) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!
Régóta üzemel nálam egy 214play és csak most tűnt fel, hogy ncore -ról leszedek dsGet-el, minden szép és jó, fel-le töltés megy rendesen, de enyhén szólva nem egyezik a feltöltés mennyisége. Ez azért lehet, mert az ncore nem támogatja a synology feltöltését (nincs fent a támogatott kliensek között)? Bár nektek gondolom minden rendben...
Vagy valami nincs jól beállítva?


[kép] [kép] [kép]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#63233) mtz81 válasza $atirka (#63232) üzenetére


mtz81
tag

Kapcsold ki a DS-ben a DHT-t.

(#63234) $atirka válasza mtz81 (#63233) üzenetére


$atirka
senior tag

Ki van kapcsolva

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#63235) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok! Egy kérdés: Ha a File Stationban megosztok egy könytárat egy ismerősömnek, akkor meg lehet oldani, hogy ne zip-be tömörítve tudja letölteni a tartalmát?

(#63236) $atirka válasza mtz81 (#63233) üzenetére


$atirka
senior tag

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#63237) Borisz76 válasza $atirka (#63236) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne parázz.
Nálam is hasonló.
A NAS folyamatosan megy, számolja a feltöltést.
Az NCore központi gépe... tracker.... pedig óránként frissít.
Van hogy el veszítik a kapcsolatot egymással és kiszalad az időből a tracker. Ez után újra frissít a tracker de ekkor a feltöltött adatok utolsó mért részét jelzi az oldalon.... mintha le nulláznád a számláló.

NAS-on meg tudod nézni, hogy mióta is megy a seed. Hasonlítsd össze a torrent részletes oldalán a seederek/peerek listájában a saját időddel.
Biztosan eltérő lesz.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63238) Csabee. válasza Csabroncka (#63230) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az sajnálatos hír :(

Üdv: Csabee.

(#63239) $atirka válasza Borisz76 (#63237) üzenetére


$atirka
senior tag

Tehát nem a semmibe mentek el a terrák a "levegőbe" :)
Komolyan nem érdekel az nc helyezésem, de ha fölöslegesen rontja a játékélményem a CoD-ba, akkor inkább lelövöm azt is :D (ha nem felejtem el, stoppolom amúgy...)

Köszi Borisz!

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#63240) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Próbálgatom a mount-olást, de nem minden akar összejönni. Felcsatolni szépen felcsatolja a mappát oda ahova szeretném, de az istennek sem tudom lecsatolni azt. Ezekkel a megosztott mappákal szórakoznék:

-win (ebben a mappában még létrehoztam egy proba, music, video mappát)
-proba
-music
-video

Így csináltam a csatolásokat:
Task Scheduler --> Create --> Triggered Task --> User-defined script:
General:
Name: adtam neki nevet
User: root
Event: Boot-up
Enable: bejelöltem
Task Settings:
User-defined script:
mount --bind /volume1/proba /volume1/win/proba
mount --bind /volume1/music /volume1/win/music
mount --bind /volume1/video /volume1/win/video

A feladatot elindítva fel is csatolódnak a mappák a win mappán belül a heylükre, ha egyikben bármit csinálok, akkor megjelenik a csatolt vagy az eredeti mappában, attól függően melyik mappában garázdálkodtam. Viszont ha már szeretném a csatolást megszüntetni akkor ugyanúgy ott marad minden és ugyanúgy változnak a mappák tartalma, mintha még mindig fel lennének csatolva. A lecsatolást próbáltam két féle képpen is:

1. A feladatütemezőben a Task Settings résznél átírtam a parancsokat ezekre:
umount /volume1/win/proba
umount /volume1/win/music
umount /volume1/win/video
Futtattam, de nem változott semmi.

2. SSH-n beléptem, sudo -i-vel root jogokat adtam magamnak, majd ott is egyesével beírtam a parancsokat:
umount /volume1/win/proba
umount /volume1/win/music
umount /volume1/win/video

Ezekre sem változott semmi, de ha beírtam még egyszer őket, akkor már ezt adta vissza a parancs mondjuk ha a proba mappát próbáltam lecsatolni:
root@VDSM:~# umount /volume1/win/proba
umount: /volume1/win/proba: not mounted

Itt már azt hittem finisben vagyok, de sajnos még ugyanúgy élnek a csatolások, azaz bármit másolok pl. a /volume1/proba mappába, az megjelenik a /volume1/win/proba mappa alatt is, iletve fordítva is.

Ebben a fórumban a leírtakat is megpróbáltam, de itt nekem az a fura, hogy azt írja a válaszoló, hogy (példámnál maradva) a /volume1/proba-t csatoljam le. Megpróbálni ugyan megpróbáltam, de ott meg ezt kapom:
root@VDSM:~# umount /volume1/proba
umount: /volume1/proba: target is busy
        (In some cases useful info about processes that
         use the device is found by lsof(8) or fuser(1).)

Ha még esetleg érdekes, a mount parancs a /volume1/proba mappára ezt adja vissza:
/dev/sdb1 on /volume1/proba type btrfs (rw,relatime,ssd,discard,synoacl,space_cache=v2,auto_reclaim_space,metadata_ratio=50,subvolid=267,subvol=/@syno/win/proba)

Valószínűleg valami triviális dolgot nézek be, de nem tudok rájönni, hogy mi lenne az. Esetleg valaki útba tudna igazítani?
Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#63241) Sanya válasza $atirka (#63232) üzenetére


Sanya
nagyúr

A synology download station egy transmission kliens, ami nem csalókliens, nem tiltott sehol.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63242) AiRLAC válasza $atirka (#63236) üzenetére


AiRLAC
addikt

Screenshotolásra pedig a Greenshot-ot ajánlom ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63243) $atirka válasza Sanya (#63241) üzenetére


$atirka
senior tag

Félre értesz, nem azt mondtam, hogy gond van bármely klienssel, csak az ncore picit hisztis (talán jogosan), kéri az ajánlottak használatát...
Amit írsz, azt meg nem is tudtam.

AIRLAC:
Elnézést, lusta voltam pc-n is bejelentkezik, proli megoldást választottam :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#63244) gyugyo79 válasza Véreshurka (#63240) üzenetére


gyugyo79
addikt

a mount -ra kilistázza a az összes mountolást ( mount | grep '/volume1/win' csak azt ha a /volume1/win elérés szerepel benne) kérd le ez umount előtt / után és nézd meg tényleg bent marad e. Mert első ránézésre jól csináltál mindent. Lehet más irányba kellene gondolkodni.

Én így rakok össze mindent a kötetekről amiket egybe szeretnék látni és tökéletesen működik évek óta használom. Természetesen a umont nincs ezeknél használva mert leállításnál a rendszer úgyis leválasztja őket ...

Viszont ha valami rendszer mappát akarok ellenőrizni azt szoktam így berakni aztán meg leválasztani feladatidőzítőből is és még sose volt vele problémám.

[ Szerkesztve ]

(#63245) egerilla


egerilla
csendes tag

Sziasztok adva van egy DS213J nas. Eddig tökéletesen futott rajata a visszattöltés de nemrégiben a szolgáltatómtól (digi) kaptam egy új routert (huawei HG8143A5) es egyszerűen nem sikerül a a Donwload Stationt működésre bírnom. Le sikerül, vissza semmi. Valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#63246) egerilla válasza egerilla (#63245) üzenetére


egerilla
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#63247) Véreshurka válasza gyugyo79 (#63244) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi, hogy ránéztél! :R

Holnap csinálok egy új virtuális DSM-et és kipróbálom azon is, mert most valami nagyon össze lett kutyulva és még úgy is bent maradtak a csatolások, hogy nem engedélyeztem a feladatot és újraindítottam a rendszert. Jelentkezem ahogy meglesznek az eredmények, és készítek majd grep-el is kimenetet a win mappáról.

El Psy Kongroo

(#63248) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Itt a fórumon hirtelen nem találtam összeszedett csomaglistákat, és mivel tegnap úgyis virtual DSM-el szórakoztam, gondoltam leellenőrzöm a nálam élesben futó DSM-en, hogy mely csomagforrások élnek még illetve, hogy mely oldal változott https-re az idők folyamán. Ahol nem "tonna számra" vannak csomagok, ott zárójelben beírtam, hogy mit tartalmaz legalábbis, hogy mit dobott fel DS918+ alatt. Erre jutottam:

https://packages.synocommunity.com/
https://www.cphub.net
http://packages.pcloadletter.co.uk/ --> (OpenRemote)
https://spk.synologyitalia.com/
http://spk.unzureichende.info/ --> (üresnek láttam, de megnyitva böngészőben az oldalt vannak csomagok)
http://synology.acmenet.ru/ --> (PlexConnect)
http://synology.sysco.ch/ --> (Synology Monitoring Tool)
http://www.hildinger.us/sspks/index.php --> (CraftBukkit, Minecraft Server, Paper, Spigot)
https://spk.netzbaer.de/ --> (JDownloader 2 BETA, JDownloader 2 BETA (Test), RSSCrawler3)
http://spk.4sag.ru/ --> (pl. MediaInfo, nano, Midnight Commander)
http://syno.dierkse.nl --> (üresnek láttam, de megnyitva böngészőben az oldalt vannak csomagok)
https://get.filebot.net/syno/ --> (ApacheAnt, FileBot, FileBot Node, Java Installation)
https://synology.cambier.org/
https://synology.nzbusenet.com/ --> (nálam hibát dobott fel amikor megadtam a címet, de megnyitva az oldalt böngészőben láthatóan vannak benne csomagok)

Esetleg a későbbiekben érdemes ránézni:
http://packages.jdel.org/ --> (jelenleg üres)
http://spk.naefmarco.ch/spkrepo/packages/ --> (elvileg új honlap készül, jelenleg nem működik, talán a későbbiekben)

Nem tudom, hogy hogyan működik a Csomag Központ ami a 3rd party csomagforrásokból megjelenő csomagokat illeti (felismeri-e a CPU-t és az alapján dobálja be az elérhető csomagokat, vagy mindent bedob ami elérhető max. nem lehet feltenni a gépre), ezért lehet, hogy vannak eltérések abban amit én tapasztaltam és esetleg más fog tapasztalni. Esetleg jó ötlet lehet, hogy ha valakit érdekelnek a különböző csomagforrások, akkor egyesével felveszi a Csomag Központban, és megnézi, hogy egyrészt nála mi jelenik meg illetve, hogy érdeklik-e egyáltalán azok a csomagok amik benne vannak.

Jó böngészést!

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#63249) Chrys_


Chrys_
addikt

Milyen programmal lehet monitorozni a letöltéseket? Az érdekel pl., hogy ami mappát megosztottam, már letöltötték-e (hogy a sharing-t megszüntethessem minél előbb).

(#63250) zsamiatt válasza egerilla (#63245) üzenetére


zsamiatt
őstag

kezdésnek talán nézd meg a külső IP-t. Ráadásul ez nem a synology fórumba való hanem digi vagy hálózati probléma.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.