Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) Magnat válasza prokxy (#62642) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ha folyamatosan lesznek rögzítve a kamera képek akkor javaslom, h tegyél be egy második diszket amire azok dolgoznak, a többi adatodtól külön, főleg ha komolyabb felbontással/bitrátával/fps-sel rögzítesz.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62652) prokxy válasza Magnat (#62651) üzenetére


prokxy
veterán

Szia,
emiatt vettem direkt egy 3Tb-s WD purple-t, most erre megy minden egyelőre.
Kamerák úton (Reolink RLC-410W-4MP), sztem a héten beüzemelem. Ez esetben is érdemes másik diszk?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#62653) Magnat válasza prokxy (#62652) üzenetére


Magnat
veterán

Majd meglátod, de emlékeim szerint volt már panasz arra, h a rendszer reszponzivitását megfogta a folyamatos rögzítés. Logikusan belegondolva valamilyen szintű terhelést mindenképpen jelent 2 adatfolyam, kérdés mennyire lesz érezhető.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62654) prokxy válasza Magnat (#62653) üzenetére


prokxy
veterán

Közben egy 2TB-s WD érkezik, egy ideig elég lesz. :) :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#62655) kulu22 válasza arn (#62650) üzenetére


kulu22
aktív tag

Kikapcsolható. Teljesen felesleges szekvenciális írásnál egy közbenső állomás, ha nem 10G-s hálón lóg, simán tudják a lemezek ezt az írási teljesítményt otthoni környezetben.
(ez nálam mondjuk nem él, de általánosságban igaz)

[ Szerkesztve ]

(#62656) prokxy


prokxy
veterán

SSL kérdés, itt tartok: link 4.2-es pont
Megvan az archive.zip, be kéne tallózni őket, de a crt nincs meg. Néztem a valid mailem, még nem kaptam semmit, enélkül meg még nem megy.
Ezt kérni kell vagy automatikusan küldik?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#62657) mtz81 válasza prokxy (#62656) üzenetére


mtz81
tag

Valamit nem jól csinálsz, ha syno ddns-t használsz, kor kb 10 kattintás és 3 perc. Ha másik ddns-t akkor kicsit több. Automatikus az egész.

(#62658) Madwe


Madwe
nagyúr

Na nézzük :)

[ Szerkesztve ]

(#62659) prokxy válasza mtz81 (#62657) üzenetére


prokxy
veterán

Nagyon nem lehet elrontani, mert ott vannak a képek és mire kell nyomjak. Nincs meg ez a crt , pedig a link alapján mentem.
"Select the signed certificate that you received from the certificate authority. The file name should resemble yourdomainname.crt."

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#62660) Scoobyte


Scoobyte
csendes tag

Levelet kaptam life!

"Welcome to DSM 7.0 Preview Program

Dear Preview Program participant...."

(#62661) prokxy válasza mtz81 (#62657) üzenetére


prokxy
veterán

Megvan a hiba: az ESET kavart be, át kellett engedni a tűzfalán + hozzáadni a portokat.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#62662) arn válasza kulu22 (#62655) üzenetére


arn
félisten

az tudom, hogy kikapcsolhato, az a kerdes, ki hogyan hasznalja, es milyen eredmennyel :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62663) Sanya válasza Scoobyte (#62660) üzenetére


Sanya
nagyúr

én is.

important notes:
Before Update
DSM 7.0 can only be updated from DSM 6.2.

Reserve extra time to complete DSM 7.0 update. The DSM update takes 10 to 20 minutes, while package update may take more than an hour. The actual time depends on the computing power of your model, the number of media indexing files, and the number of packages installed.

DSM

USB devices (Wi-Fi dongle, Bluetooth dongle, 3G/4G dongle, USB DAC/speaker, and DTV dongle) are no longer supported. If your Synology NAS is currently connected via a wireless dongle, it will be disconnected after the update.

Creating SSD caches on block-level LUNs is no longer supported. Existing SSD cache for block LUNs will function normally after the update.
DDSM is incompatible with DSM 7.0. To continue using DDSM, you should retain the current DSM version. To update to DSM 7.0, please delete DDSM first.
To provide comprehensive TLS support and ensure compatibility, the TLS/SSL profile level in Modern compatibility will automatically change to Intermediate Compatibility after the update.
EZ-Internet is merged with Router Configuration in Control Panel. To set up port forwarding, go to Control Panel > External Access > Router Configuration.
Python3 is merged into DSM as a built-in service. The original Python3 package will be unavailable in Package Center and you can remove it manually.
The following DDNS providers are removed from the service provider list at Control Panel > External Access > DDNS:
CloudNS, DNO-O-Matic, DNSEXIT, Dynamic DO!.jp, Joker.com, RU-CENTER, TwoDNS.de, Variomedia, Zoneedit.com
Packages
Synology Moments and Photo Station will be upgraded to and merged as Synology Photos. If you would like to use Synology Photos on your mobile devices, please install the iOS/Android app. See this page for more details.
Cloud Station Server and Cloud Station ShareSync will be upgraded to and merged with Synology Drive Server. If you are using any Cloud Station Suite applications (Cloud Station Server, Cloud Station Drive, Cloud Station Backup, Cloud Station ShareSync, or DS cloud), you must switch to their counterparts in the Synology Drive Suite to ensure compatibility. See this page for more details.
Central Management System no longer supports managing Synology NAS with DSM version earlier than DSM 6.0. Managed servers that are unable to update to DSM 6.0 should be disjoined from Central Management System before the update.
DiXiM Media Server and sMedio DTCP Move are incompatible with DSM 7.0. To continue using these packages, you should retain the current DSM version. To update to DSM 7.0, please uninstall them in Package Center first.
MariaDB 5 is incompatible with DSM 7.0. To update to DSM 7.0, please install MariaDB 10, migrate the database, and uninstall MariaDB 5 in Package Center first.
Packages published by third-party developers are currently not supported. You can update the packages in Package Center when compatible versions are released.
The following packages are no longer supported:
Cloud Station Server (replaced by Synology Drive Server), Cloud Station ShareSync (replaced by Synology Drive Server), Discourse, DokuWiki, Drupal, Drupal8, GitLab, GLPI, Java7, Java8, LimeSurvey, Logitech® Media Server, LXQt, Magento, Magento2, MantisBT, Moments (replaced by Synology Photos), Mono, Moodle, Node.js 0.10, Node.js 0.12, Node.js v4, Node.js v6, Node.js v8, Odoo 8, OpenERP 6.1, OpenERP 7.0, OrangeHR, Orthanc, osCommerce, osTicket, PHP PEAR, Photo Station (replaced by Synology Photos), phpBB, Piwik, Podcast Generator, PrestaShop, PrestaShop1.7, Redmine, Ruby, Spree, SugarCRM, SVN, Synology File Manager, Tomcat6, Tomcat7, Webalizer

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62664) kulu22 válasza arn (#62662) üzenetére


kulu22
aktív tag

Úgy értettem, hogy amig be volt kapcsolva a cache, addig kikapcsolva tartottam ezt a paramétert mert nem igazán láttam különbséget, sőt volt, hogy szekvenciális írásnál még egy hajszálnyit rontott is rajta, bár az simán lehet mérési hiba.

Most cache nélkül egy 4 lemezes RAID5-re ennyit tud:


SSD-re pedig (SATAIII SSD-ről olvasva) itt látszik, hogy a SATA interface a szűk:

Amig a RAM-ba tudja tolni, addig még gyorsabb (nvme-ről):

Nálam jobban megérte egy normál SSD-re költeni mint cache-re, így utólag.
Persze, ahány felhasználó annyi igény. Nálam ez vált be, én sokat backup-olok nagy file-okat a NAS-ra, az eleve hamar kicsinálná a cache-t ha azon átmenne. A többi dolognál pedig amire használom teljesen hétköznapi dolog és megvagyok a cache nélkül is.

(#62665) Sanya válasza Sanya (#62663) üzenetére


Sanya
nagyúr

7.0 preview felment hiba nélkül. A 3rd party csomagokat leszedettette velem, a dockerben lévők maradtak. photo station és a moments migrálódott egy synology photo appá, funkcionalitásban egyszerűsödött.
van merevlemez benchmark a tároláskezelőben.

van egy active insight nevű cucc, amive távolról managelheted és nézegetheted a nasodat, kb értelmetlen nekem. Ja, később fizetős lesz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62666) arn válasza kulu22 (#62664) üzenetére


arn
félisten

En is hasonlo kovetkeztetesre jutottam... Azert meg hasznalom kicsit, ha mar itt van, ranezek neha, de jobb az ssd meghajto.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62667) arn válasza Sanya (#62663) üzenetére


arn
félisten

Ez az usb kihereles szivas :( akartam kesobb 2.5-5gbe usbt venni, de igy ki tudja megy e. De a tobbi pont sem hangzik tul jol... Mikor jon ebbol vegleges? Lehet nehany subverziot erdemes lenne kihagyni az elejen, mar ha lehet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62668) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Szeretném kipróbálni a nason a vpn-t. Sosem foglalkoztam semmilyen szinten vpn-nel. Gondolom első lépés, hogy telepítem a vpn szervert. Utána el kell dönteni, hogy pptp, openvpn, l2tp/ipsec. Melyik ajánlott? Van esetleg leírás, hogy mit kell, vagy egyszerű beállítani?

Szerk.: most, hogy utánaolvastam, az openvpn-t ajánlják leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#62669) Scoobyte válasza Sanya (#62665) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Docker fut rendesen, minden container? Köszi!
Nem akarom megjárni hogy felteszem és utána gond van.

(#62670) Scoobyte válasza Elemental (#62668) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

openvpn. van részletes leírás több helyen is a fórumban. Simán megy.
Ha nem fontos adatokat akarsz elérni akkor elég lehet az l2tp/ipsec (megfelelő jelszavakkal) és azt egyszerűbb konfigurálni, kliens progi se kell hozzá általában.

[ Szerkesztve ]

(#62671) Magnat válasza Scoobyte (#62670) üzenetére


Magnat
veterán

Illetve ne felejtsen el portot nyitni a routeren.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62672) prokxy


prokxy
veterán

Srácok, melyik az az alkalmazás, amelyikkel tudok egy nas-ra kötött usb-re szinkronizálni vagy akár a Pc-n lévő mappát a nas-sal? (képeket, doksikat) :R
Megvan: Drive server.

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#62673) Multibit válasza Sanya (#62665) üzenetére


Multibit
veterán

van egy active insight nevű cucc, amive távolról managelheted és nézegetheted a nasodat, kb értelmetlen nekem
Ezzel kb én is így vagyok. VPN-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#62674) Multibit válasza Elemental (#62668) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom első lépés, hogy telepítem a vpn szervert. Utána el kell dönteni, hogy pptp, openvpn, l2tp/ipsec.
Igen, ha a VPN szerver a NAS-odon fog futni, akkor kb. ez a helyzet. Más esetben - pl. ha routerre telepíted -, először ki kell választanod, hogy milyen VPN szervert akarsz hasznnálni.

Az, hogy melyiket érdemes választani, egyéni preferencia kérdése. Paranoiásoknak OpenVPN, kényelmeseknek L2TP/IPsec, akik pedig szeretnek veszélyesen élni, azoknak PPTP. ;]

(#62675) AiRLAC válasza Multibit (#62674) üzenetére


AiRLAC
addikt

Remélem lesz hivatalos Wireguard támogatás is lassan.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62676) Elemental


Elemental
addikt

Köszi!

(#62677) Multibit válasza AiRLAC (#62675) üzenetére


Multibit
veterán

Jó véleményeket olvasok róla, de még sosem próbáltam. Pedig van Wireguard plugin OPNsense alá. Egyszer majd rászánom magam.

(#62678) Scoobyte válasza Magnat (#62671) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

alap. nem megkerülhető!

(#62679) Scoobyte


Scoobyte
csendes tag

Na felraktam a DSM 7.0-t.

NFS megosztásokat nem érem el azóta a médialejátszómról (himedia q5 pro) pedig ott vannak rendesen, ha új megosztást veszek fel azokat sem... Magát a megosztást látja az autosearch funkcióval de nem tölti be a könyvtárlistát!

Hááááát, azé ez nagyon nincs így jól.

Valakinél hasonló hiba?

[ Szerkesztve ]

(#62680) arn


arn
félisten

Egy olyan cuccnal, ahol a megbizhatosag mindennel fontosabb, miert hasznaltok betat? Mit ad pluszban?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62681) Boss81


Boss81
senior tag

Ha jól értem akkor a DSM 7 nem fogja támogatni hagy külsős eszközt dugok rá USB csatlakozón keresztül? :F

(#62682) zsamiatt válasza Boss81 (#62681) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az eleg neverseges lenne. Onnantol nincs usbs kulso mentes se.
Szerintem azaz a pont ahol kukaba kerul a syno es jon helyette asustor vagy qnap.
Foleg hogy itthon a zwave stickem is abba van benne hogy a lakas automatizalas menjen.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62683) Dave™ válasza Boss81 (#62681) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor mi értelme lenne az USB csatlakozónak? Tölti a telefont?

(#62684) PeterPH válasza zsamiatt (#62682) üzenetére


PeterPH
senior tag

Hol olvastál ilyet? Az USB storage nem volt a felsorolásban, és nyilván nem véletlenül maradt ki.

(#62685) zsamiatt válasza PeterPH (#62684) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nezd meg milyen hozzaszolasra reagaltam

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62686) Boss81 válasza zsamiatt (#62682) üzenetére


Boss81
senior tag

Pedig itt azt írták, pár kommentek feljebb, legalább is az értelme az volt ...

(#62687) AiRLAC válasza Boss81 (#62681) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem jól érted, USB-s külső tárolót (pendrive, HDD/SSD) továbbra is fog, a külső tunereket, hangkártyákat, wifi és bluetooth stickeket stb. nem fogja tovább támogatni. Külső USB-s Ethernet kártya kérdéses még.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62688) Boss81 válasza AiRLAC (#62687) üzenetére


Boss81
senior tag

Így már értem, köszi a felvilágosítást, akkor részemről no para :R

(#62689) Magnat válasza AiRLAC (#62687) üzenetére


Magnat
veterán

Felteszem azokból is csak azokat, amikhez beépített driver van/volt ... van egy Sundtek dvb-c stickem amihez külön töltöm le a drivert a Sundtek oldaláról, azzal nem hinném, h fog történni bármi.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62690) AiRLAC válasza Magnat (#62689) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gondolom ha nagy kernelverzió váltás nem lesz akkor menni fog. Ezzel inkább a százféle USBs eszköz támogatását meg a rengeteg ticketet akarták lerázni magukról.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62691) szpeti40


szpeti40
addikt

Valamiért az egyik laptop nem tud csatlakozni a Syno L2TP VPN-hez Lan-ból, IP-vel és Syno dns címmel is próbáltam, nem tud csatlakozni, ugyan onnan telefonnal tudok csatlakozni.
Távolról másik laptoppal megy a csatlakozás.
Regedit, mschap v2 is be van állítva, de mégse.
Már a csatlakozás rész se fut le, hibát dob a win alatt, tűzfalra, meg NAT-ra károg, de helyi hálón :Ftelefonnal meg megy.
Valaki találkozott már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62692) Intelligencs válasza szpeti40 (#62691) üzenetére

Sziasztok, akinek a 2020-as plus-os szériából van valamelyik modell (220, 420, 720, 920), megnézné nekem, hogy ha közel hajol az eszközhöz, akkor hall-e pulzáló hangot? (A diszk zúgását és a ventilátor normál szélzaját leszámítva.)

Sajnos a most vásárolt 220-asomnak ilyen hangja van, és szeretném megtudni csak nekem van ilyen "szerencsém" ezzel az egy darabbal, vagy ez tényleg szériahiba lehet az új modelleknél. A hiba valószínűleg a ventilátorhoz kötődik, és korábban német fórumon olvastam, hogy néhány 720 illetve 920 tulajdonos is tapasztalja. Többek között ezért sem vettem 720-ast, hanem csak 220-ast, hogy ilyen hibával ne találkozzak.

Normál esetben nem igazán zavaró a hang (csak közelről), de éjjel, egy szobában aludva a NAS-sal, nagyon is. :O

The Amiga, Born a Champion

(#62693) arn válasza AiRLAC (#62690) üzenetére


arn
félisten

Meg eladni a sajat brandet dragabban :DD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62694) arn válasza Intelligencs (#62692) üzenetére


arn
félisten

A muanyag borditas is rezonalhat rajta a vinyok miatt, nyomkodd meg az oldalat. A venti hang az kereplos, es ugyanaz a tipusu venti az osszesben, azert hiba volt masikat venni - ugyanakkora esellyel fogod ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62695) Intelligencs válasza arn (#62694) üzenetére

A jó ventihang nem kereplős, hanem csak szélzaj. Nem az oldala rezonál, azt már megnéztem. Majdnem biztos vagyok benne, hogy ez a ventilátor. Az viszont lehetséges, hogy nem maga a ventilátor hanem annak rögzítési hibája okozza a zajt, amit esetleg lehetne orvosolni, de szétszedni az eszközt a gari miatt nem akarom. Így kiesik a másik ventilátor beszerelése opció is.

A DS213+-om ventije hibátlan. Csak a szélzaj. 7 év után is. Ahogy az itthoni PC-m is néma. Nem véletlenül, magam szereltem össze válogatott ventilátorokkal. És azért egy Synology-tól elvárnék hasonló gondosságot a prémium árazásért cserébe.

The Amiga, Born a Champion

(#62696) arn válasza Intelligencs (#62695) üzenetére


arn
félisten

viccelsz? tok otvar muanyagbol van, es filleres ventivel... tudom milyen a jo venti :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62697) AiRLAC válasza arn (#62696) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elég jó ventiket tesznek a Synokba (20-as szériát még nem láttam mondjuk). Te viszont fikázni jársz ide azt látom :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62698) Sanya válasza Intelligencs (#62692) üzenetére


Sanya
nagyúr

kicseréled a ventit egy jóra. Tényleg, melyik az a venti, ami belemegy? Noctua?

https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/noctua/nf-s12b-redux-1200-pwm-vents12b1200rdxpwm-p301603863/#

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62699) arn válasza AiRLAC (#62697) üzenetére


arn
félisten

nem fikazok, csak realisan nezem a helyetet :D a ys venti egy total budget cucc.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62700) szpeti40 válasza szpeti40 (#62691) üzenetére


szpeti40
addikt

Senkinek nem volt még ilyen? :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.