Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) Somatom válasza tobias40 (#62500) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet, hogy NAS -ként ezek komolyak, de csak a szoftveres szolgáltatásaik miatt. A vasat megkapod 200 dollárért. A torrent futtatásához és a Kodi kiszolgálásához viszont nem kell semmilyen Synology hókuszpókusz. Szabványos protokollokon és ingyenes szoftverekkel is símán megoldható. Sztem ehhez a felhasználáshoz fölösleges kifizetned a Syno felárat. Azt inkább költsed vasra!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62502) tobias40 válasza Somatom (#62501) üzenetére


tobias40
veterán

A 218+ és vagy a 418+ kihajtaná maaxon a gigás netet azonos időben fel-le irányba?
Kapok ilyen szuper épített gépet számlával,vagy ez csak úgy van hogy mindenki megépíti magának?
Melyik fórumot ajánlod hogy kérdezősködjek?
Azért kell számla mert van benne pályázat is és ott szigorúan veszik a dolgokat.. ;]

(#62503) Somatom válasza tobias40 (#62502) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom, de ahogy írták, az CPU és RAM igényes feladat. Pláne, ha közben még másra is használnád a NAS -t. A 218+ -ban egy Celeron J3355 van, ami Intel vonalon a belépő szint (ráadásul abban is elavult).
Ott az OMV (Openmediavault), ami egy free OS kifejezetten NAS feladatokra. Van itt is topikja. A vas meg a Synokban is csak egy kutyaközönséges számítógép és ezt a konfigot nem nehéz legyalázni. Sztem nem kunszt olyan céget találni, aki az igények ismeretében számlásan összerak neked egy ilyen gépet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62504) tobias40 válasza Somatom (#62503) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,tehát akkor minimum a 418+ vagy a 718+ lenne esetleg jó erre.

Azoknak meg már valóban komolyabb áraik vannak.
Az a baj hogy szeretem a synot,7-8 éve beállítottam a 212j-t és teszi a dolgát ahogy kell...

És a 2020-as gépek esetleg?

Vagy inkább vmi kis fogyasztású mini pc,majd körbe nézek ... :R

(#62505) blakey válasza tobias40 (#62502) üzenetére


blakey
titán

A topikban vannak mérések és azok alapján letöltésben jobb a DS218+. Nekem 6GB RAM-al bőven elég a tudása, nincs gigás netem, "csak" 500-as. 718+ vagy 418+ i jó, itt már kérdés, hogy kihasználod-e a plusz szolgáltatásokat és megvan-e rá a + pénz. Ha igen akkor azt vedd amelyikre szükséged van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62506) Somatom válasza tobias40 (#62504) üzenetére


Somatom
veterán

418+ -t nem találok, de a 718+ -szal sztem még rosszabbul járnál, mert még többet költenél a "semmiért". Abban szintén egy Celeron van, csak J3455 -ös. Egyik gyári NAS -ban sem a vasért fizetsz többet, hanem a szoftveres háttérért. Neked viszont erős vas kell, amin nyílt forráskódú szoftvereket használnál. A torrentezéshez szükséges program egy gyári NAS -ban sem különb, mint bármelyik free program tudása. A Kodi is teljesen szabványos, free protokollokon (NFS, SMB, WebDAV, FTP, stb) éri el a NAS -t, tehát pont ugyanazokon, mint amiket egy gyári NAS is használ.
Alacsonyabb árkategóriában nincs akkora árkülönbség egy gyári NAS és egy épített gép között, de az Inteles Synok felára sztem már túlzás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62507) tobias40


tobias40
veterán

Köszi a a válaszokat,lehet utána járok az épített gépeknek..

Melyik a javasolt topic?

(#62508) AiRLAC válasza tobias40 (#62504) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezt a használja ki a Gigabites netet sose értettem, 50MB/sec körül tölt egy DS218+, nem mindegy hogy fél órával később ér le a torrent? Nekem éjszaka lejön bármi másnapra ;).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62509) mtz81 válasza tobias40 (#62507) üzenetére


mtz81
tag

Torrentezés 1gigabit full duplex módban, az épített gép sem lesz olcsó. Sok szerencsét, nem kis igény. Nem vagyok biztos benne, hogy akár egy 6 magos i5 32gb rammal tudni fogja.

(#62510) Elemental válasza tobias40 (#62502) üzenetére


Elemental
addikt

918+ transmissionnel átlagban 60MB/s sebességgel tölt. Néha villan 70-75.
Qbittel jött 110 megával.

(#62511) tobias40 válasza AiRLAC (#62508) üzenetére


tobias40
veterán

Azért írtam így hogy éreztessem hogy nem egy évre gondolkodom előre.. :)
Tehát az nem tudja ezt a sebességet.(most es ennyit tud a letöltő gépnek használt laptopom,erről szeretnék előre mozdulni de nem minden áron.. :R
Természetesen nekem is "elég" ha 5-600-al jön átlagban de nem baj az ha kihasználja a teljes sávszélt ,néha-néha.

Lehet az épített gépek felé kell elmennem...

[ Szerkesztve ]

(#62512) arn válasza McSico (#62499) üzenetére


arn
félisten

milyen kotet volt a nason eredetileg? raid, shr, basic?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62513) Somatom válasza tobias40 (#62511) üzenetére


Somatom
veterán

De, van ebben ennyi? Ilyen teljesítményt nem csak megvenni, hanem hűteni és tápolni is kell. Ahogy a többiek is írták, biztos szükséged van ilyen áron arra, hogy annyira qrva gyorsan jussál azokhoz a "Linux disztrókhoz"? Az a 60MB/s cirka 480Mb/s. Azért azt sem nevezném lassúnak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62514) mtz81 válasza tobias40 (#62511) üzenetére


mtz81
tag

Gigabit le, az 110MB fel, 110MB le egy időben. Az 220MB adatforgalom másodpercenként, nincs az a vinyó ami tudja. Vagy SSD kell hozzá, amit a torrent nagyon gyorsan tönkretesz, vagy RAID0 legalább 3db vinyóval.

[ Szerkesztve ]

(#62515) mtz81 válasza mtz81 (#62514) üzenetére


mtz81
tag

most nézem kicsit értelmetlen lett az előző eleje. akkor mégegyszer:

Gigabit fel-le, az 110MB fel, 110MB le egy időben. Az 220MB adatforgalom másodpercenként, nincs az a vinyó ami tudja. Vagy SSD kell hozzá, amit a torrent nagyon gyorsan tönkretesz, vagy RAID0 legalább 3db vinyóval.

(#62516) AiRLAC válasza mtz81 (#62514) üzenetére


AiRLAC
addikt

Itt több tárgyi tévedés is van.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62517) McSico válasza arn (#62512) üzenetére


McSico
senior tag

raid 1 ext4 fájlrendszerrel.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#62518) Essejó válasza McSico (#62517) üzenetére


Essejó
veterán

Van egy TC beépülő ami olvassa az ext4-et, de hogy a raid1 egy db lemezével mit tud kezdeni azt passzolom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62519) Essejó válasza McSico (#62517) üzenetére


Essejó
veterán

Egy többlemezes raidnál ez jobbnak tűnő módszer.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62520) mtz81 válasza AiRLAC (#62516) üzenetére


mtz81
tag

Miben tévedtem?

(#62521) arn válasza McSico (#62517) üzenetére


arn
félisten

A raid1et siman kellene olvasni, mdraid az alapja. Azt is meg tudod csinalni, hogy atkonvertalod egylemezesre (basicre). Harom particiot csinal a nas, egy rendszer, egy swap es amin a megosztasok vannak. Neked ez a harmadik kell.

En csak syno aloli linuxal bugaztam, de szvsz mukodnie kell mas linux alol is, amin van mdraid.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62522) arn


arn
félisten

Ugy latom senki nem csekkolja le azt a write ssd cache dolgot, igy 50 euro lesz a valasz, megrendeltem a parjat az ssdnek. ha itt sem klappol minden, visszakuldom mindkettot.

Jelenleg en inkabb ugy latom, hogy erdemesebb egy nagyobb sata ssdt venni bele, berakni elsodleges meghajtonak, es arra pakolni minden kicsit is aprofileos sokelereses megosztast (plex, torrent, docker, etc). Igy a rendszer is arrol megy, tobbnyire, meg ha le is szinkronizalja a vinyora. A vinyot meg csak archive jellegu dolgokra hasznalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62523) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy DS218+ beüzemelésével kapcsolatban kérdeznék 1-2 kezdő dolgot, mivel Borisz76 összefoglalójának elolvasását követően azt szűrtem le, hogy több napos folyamatnak nézek elébe, ezért megerősítésként mielőtt belefognék a hosszadalmas dolgokba gondoltam "időspórolás" végett - ne kelljen többször végigvárni a hosszadalmas lemez inicializáló műveleteket, mert épp elbaltáztam a kiválasztást - rákérdezek a tapasztaltabb felhasználóknál az elérni kívánt kötet végeredmény ismeretében.

2 x 8TB HDD kerül a NAS-ba és mindössze adattárolás lesz a cél, ahol a 2. 8TB-os HDD a mentést szolgálná.

Az eddig leszűrt feladatok:
1. Berakom az egyik HDD-t, telepítem a DSM-et és frissítem
2. ezt követően SHR kötetet hozok létre lemez ellenőrzéssel Btrfs fájlrendszerrel (vaci új HDD-k, jó hosszú lesz a folyamat), ahol a fennmaradó teljes területet felhasználja hozzá
3. ha előbbivel valamikor végez, akkor berakom a 2. HDD-t és az SHR kötetet bővítem (Meghajtók hozzáadása egy SHR kötethez), aminek végeztével a 2. HDD adatmentés funkciót fog ellátni

kb. ezzel a kívánt cél megvalósul és már csak a megfelelő hozzáférést kell beüzemelni a NAS-hoz

A megerősítést/helyreigazítást előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#62524) Borisz76 válasza AtHoS (#62523) üzenetére


Borisz76
veterán

2x8 Tb lemez SHR kötetben 8 Tb helyet eredményez. Magyarul tükrözve lesz a 2 lemez... egymásnak pontos másolata lesz.
Valamelyik lemez meghal, attól még a másik egészséges lemezről fut a rendszer, az appok és az adatokat is eléred.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62525) mtz81 válasza AtHoS (#62523) üzenetére


mtz81
tag

Minek ezt két lépésben megcsinálni? Mivel a nas-od két lemezes szerencsésebb RAID1-et választani, valamivel gyorsabb mint az SHR (minimálisan, de gyorsabb).
Belerakod a két lemezt, telepíted a DSM-et, utána beállítod RAID1-re.
Az SHR-nek akkor van értelme, ha a két lemezt később több, eltérő méretű lemezzel szeretnéd bővíteni, de mivel a te NAS-od 2 lemezes, ez nem fordulhat elő.
Ha egy lemezzel kezded és utána bővíted egy másikkal, akkor fölöslegesen megduplázod a lemezellenőrzés idejét, plusz a szinkronizálás ideje.

Ha egyből belerakod mind a két vinyót, akkor a teljes konfigurálás egy tapasztaltabb felhasználónak pár óra alatt megvan, a lemezellenőrzés lefut a háttérben, de a NAS-t addig is tudod használni (kicsit lassabb lesz közben).

A RAID nem egyenlő az adatmentéssel!
A RAID1 és az SHR(két lemezzel) csak egy sima tükrözés, nem adatmentés!
Adatmentésről akkor beszélünk, ha a kötetedről egy másik eszközre bizonyos időközönként mentést készítesz.

(#62526) Dave™ válasza mtz81 (#62520) üzenetére


Dave™
nagyúr

Majdnem mindenben. A gigabit egyáltalán nem biztos, hogy szimmetrikus, pl. koaxon 1000/200 a Telekomnál. Mivel a váltószám 8, ezért ez 125MB/s. Többnyire a lefele irány az érdekes, a feltöltés ettől teljesen független, ha be van korlátozva 1MB/s-re, akkor is seedel. Bőven vannak olyan HDD-k (nem is kevés), amik tudnak 220MB/s sebességet, igaz szekvenciálisan, a torrent meg pont nem az (csak rossz volt ez a kijelentés). A RAID0 kerülendő, de nem csak az tud gyors lenni, a RAID5 tömb írása is gyorsabb mint egy szimpla lemezé. Az SSD-k pedig elosztják a terhelést, így hacsak nem valami extrém szélsőséges a példa, akkor simán használható torrentre is, nyilván függ a mérettől, írási mennyiségtől meg az SSD típusától.

(#62527) mtz81 válasza Dave™ (#62526) üzenetére


mtz81
tag

A HDD gyártók által megadott írási olvasási sebesség RAW módan, szekvenciális írás és olvasás esetén érhető el. Ha már egy fájlrendszert felraksz, akkor már soha többet nem jön létre szekvenciális írás olvasás, hiszen írni, vagy olvasni kell az adatot és az ellenőrzőösszeget, bejegyzést kell készíteni az adatbázisba az adat elhelyezkedéséről stb-stb. Ráadásul minden olvasás után az adatot vissza is írják, mert az olvasás közben gyengül a mágneses jel, és ha nem írnák vissza, akkor pár olvasás után eltűnne az adat a vinyóról.

A RAID5 írási és olvasási adatai a következőképpen alakulnak:
olvasás: nincs overhead (elemszám × olvasási sebesség)
írás: jelentős overhead - adat olvasása, paritás olvasása, adat írása, paritás írása (elemszám × írási sebesség / 4)

RAID5 tömböt minimum 3 HDD vel lehet csinálni, de ebben az esetben az írási sebesség lassabb lesz mint egy HDD-nek. Négy HDD-vel érdemes kezdeni, mert ebben az esetben az írási sebesség megegyezik egy HDD írási sebességével. Minden egyes további hozzáadott HDD gyorsítja a tömböt.

[ Szerkesztve ]

(#62528) arn válasza AtHoS (#62523) üzenetére


arn
félisten

Shrt akkor csinalj, ha 3-4 lemezes tombben gondolkodsz, amugy felesleges. Raid1be nyugodtan berakhatod mindket lemezt egyszerre, a tobbi meg adja magat.

Az ext4 konnyebben kezelheto, ha vmi gond van, es mashol kell a vinyot hasznalni.

igy nincs backupod... a raid a rendelkezesre allasra van kitalalva, vegyel egy usbs vinyot es ments arra, es tartsd elszeperalva valahol (ne a nasra kotve).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62529) AiRLAC válasza Dave™ (#62526) üzenetére


AiRLAC
addikt

Köszi hogy leírtad helyettem, profi :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62530) ptoma válasza mtz81 (#62209) üzenetére


ptoma
tag

ez is volt (bocs a lassú válaszért 12TB az 12TB)
s nem jó ez sem, más ötlet?
Egyenlőre marad asszem a külső diskzre kimásolni a mentett adatokat (onnan visszaállítható a régi mentések)

:D

(#62531) mtz81 válasza Dave™ (#62526) üzenetére


mtz81
tag

A gigabit bruttóban tényleg 125MB/s, de ha kivonod belőle a csomagok címzési, típusjelző és hibajavító bit-jeit, akkor a hasznos adat tartalom nem lesz 125BM/s hanem kevesebb. Nettóban 110MB/s körül alakul.

(#62532) tobias40 válasza Somatom (#62513) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor engedjük el ezt "gigabites teljes kihajtást",elég az 5-600 mega is fel-le,úgysem gyakran kell ennyivel menjen nálam,mert nincs sok torrentem amit futtatok.
A többi igényem az stabil.

Így akkor melyik gép lenne nekem a legideálisabb? :R
Mehet bele ssd is nem gond,mellé meg a vinyó és ssd-re töltök és utána áthelyezem a vinyóre.
Most is így használom a laptopomon,Qbittorrentel..

mtz81: köszi neked is.

(#62533) mtz81 válasza tobias40 (#62532) üzenetére


mtz81
tag

Intel procisat válassz. DS418play-től fölfele.
Most nézem, hogy a 418play eltűnt a kínálatból, ha csak nem kapsz valahonnan raktárról, akkor maradnak a plus szériás modellek.

(#62534) Somatom válasza tobias40 (#62532) üzenetére


Somatom
veterán

Nem az SSD lesz a szűk keresztmetszet, hanem a proci. Ami egy SOHO Synoban csúcs, az valójában a legalja. Ha már laptopot említettél, anno ilyen procival szerelt laptopokat hírdetett egy áruház a BKK buszok hátulján, 60 ezerért. Abban van kijelző, akku, klaviatúra, GPU, HDD, stb. Akkor mi kerül Syno NAS -ként egy ilyen fotelen :) procis gépen 130 ezer Forintba?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62535) mtz81 válasza Somatom (#62534) üzenetére


mtz81
tag

Ha GPL licensz-es szoftvereket fejlesztesz tovább vagy módosítasz, amit a syno is csinál (Debian alapokon nyugszik). Akkor a módosított, továbbfejlesztett progit is GPL licensz alatt kell publikálnod. Viszont valahol hasznot is kell termelned, hogy az alkalmazottaidat is tudd fizetni, különben nagyon gyorsan csődbe mész.

[ Szerkesztve ]

(#62536) Somatom válasza mtz81 (#62535) üzenetére


Somatom
veterán

Félreértettél. Van support, kész termék, DDNS, stb. Ezek nyilván pénzbe kerülnek. Én vevő oldalról közelítettem meg a témát. Aki Transmissiont akar használni, amit eddig is tett a laptopján és szabványos, free protokollokat, amiket szintén eddig is használt, annak mi szüksége van a Syno által hozzáadott értékre, aminek több, mint 100% -os felára van a vashoz képest?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62537) arn válasza Somatom (#62534) üzenetére


arn
félisten

A dsm...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62538) Somatom válasza arn (#62537) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint maga az OS? A Syno háttérszolgáltatásai nélkül az semmivel sem több, mint mondjuk az Openmediavault, vagy a Xpenology (ha már DSM). A Transmission -höz, vagy az NFS -hez mi szükség van a Syno háttérre? Mellesleg egyik sem Syno fejlesztés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62539) tobias40 válasza mtz81 (#62533) üzenetére


tobias40
veterán

Az intel Celeron az nem elegendő ,igaz?
A 418 play is jó lenne nekem?

Most párhuzamosan nézgelődök NAS és az épített gépek között,aztán kiderül melyik lesz az én gépem... :R
Fogyasztásban gondolom a NAS nyer az épített géppel szemben.

Somatom:igen én is ezért nézgelődök az XPEnology felé is,telepítésekkel nem lenne bajom csak olyat kell találnom aki összerakná a gépet és számla képes is egyben. ;]

Még valami!
Ha a NAS-ban 2 db gigás LAN van akkor ezzel kitekerhető elvileg a 2 gigás net?
Tudom hogy nem csak ez kell hozzá,csak azért kérdezem hogy mire lehet jó ha egy gépben van 2 db gigás LAN? :U

[ Szerkesztve ]

(#62540) Somatom


Somatom
veterán

De, ha már a Syno háttérnél tartunk. Egy csomó tárhelykezelőnél azt látom, hogy (pyLoad plugin). Viszont, magát a pyLoadot nem találom. Zyxelen nagyon megkedveltem. Tudja vki, hogyan (honnan) tudnék pyLoadot telepíteni a DS220j -re (persze, a függőségeivel együtt)?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62541) arn válasza Somatom (#62538) üzenetére


arn
félisten

A felhasznaloi felulet, a dsm. Ezert fizetsz, kulcsrakeszen megkapod. Mashol annyi szopasi lehetoseg van, ami egy atlagember kepessegeit messze meghaladja.

Lehet nast epiteni, freenassal, ha vkinek nem tetszik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62542) Somatom válasza tobias40 (#62539) üzenetére


Somatom
veterán

Csodák nincsenek. Ha torrentezel, akkor ugyanaz a proci egy gyári NAS -ban sem fog kevesebbet fogyasztani. Én nem torrentezek aktívan, ezért vettem ARM NAS -t. Körülnéztem, de ezen a vonalon két SATA felállásban nem jöttem volna ki sokkal olcsóbban, mint a gyári Synoval (60 ezer). Húsz rugó miatt nem kezdek barkácsolni. Úgy voltam vele, hogy ha mégís torrenteznék, akkor arra külön gépet fogok használni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62543) Somatom válasza arn (#62541) üzenetére


Somatom
veterán

A Xpenology -ban nem ez a felület van?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62544) rjg válasza Somatom (#62538) üzenetére


rjg
őstag

A kényelem ára, az out of box működik élménye, illetve az, hogy egy laikusnak is egyszerű a beállítása.
Én pl egy 110j-vel kezdtem 2011-ben, de amikor kinőttem, sokaltam az új, nagyobb Synologyk árát. Ezért vettem egy HP Gen8 mikroszervert és azon használtam Xpenology-t. Ezzel elbuktam a Synology szolgáltatásait, de azokból csak a DDNS volt számomra fontos, de azt pedig megoldottam más, publikus szolgáltatóval. A kisebb verzió váltásoknál nem is volt gond, de a főverzió váltásnál már várni kellett, hogy elkészüljön hozzá az új bootloader, plusz utána olvasni, mit kell pontosan csinálni, szóval macera. Gondolkoztam a többi ingyenes alternatíván, van amit ki is próbáltam, de mindnek ápolni kellett (volna) a lelkét. Így tavaly év elején vettem egy 918+-at, ami arra, amire kell több mint elég, viszont nem kell vele foglalkoznom, egyszer beállítottam és megy. Ennek ellenére jogos, az ár/érték aránya relatív nem jó, de szerencsére vannak alternatívák a kevésbé lusták számára is.

#62543
De igen, csak induláskor egy pendrive-on lévő bootloader"hiteti el" azt a rendszerrel, hogy az gyári vason fut.

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#62545) AtHoS válasza arn (#62528) üzenetére


AtHoS
nagyúr

arn és mtz81

Köszi az infót spóroltatok jelentős időt nekem :R Főleg, hogy nem saját használatra lesz, így a beüzemeléshez oda kell menjek, ha épp van időm. A tükrözés jelenleg elegendőnek tűnik, de jelzem, hogy mentésre egy hasonló kapacitású külső eszközt még be kell szerezni (van most egy 1TB-os USB-s HDD backupra, ami kezd lassan kevés lenni, így hosszabb távra tervezve a NAS-ba már 8TB-nyi kapacitással terveztem. USB-s winyó előirányozva akkor ehhez a kapacitáshoz)

read-only mode on the forum

(#62546) mtz81 válasza tobias40 (#62539) üzenetére


mtz81
tag

Most akkor elegeded a gigabites torrentezést vagy sem?
Ha 500Mb körüli érték is elég, akkor elég a 418play. Csak a memóriát kell bővíteni 8GB-re. A 418play-ben 2 magos celeron van. Azthiszem a legkisebb 4 magos a 720+.
Most nézem, hogy 418play utódja a 420+ lett. A 420+ és a 220+ csak két magosak.

A plus-os sorozatban az Intel Atom procisak jóval bikábbak, viszont azokban nincs videó harware átkódoló motor. (Nem kell megijedni ezek nem a tabletes Atom procik, hanem ezek alacsony fogyasztású szerverekbe fejlesztett Atom procik. Tesztek alapján valamivel gyorsabbak mint egy i3.)

A 2 db lan nem azért van, mert ki tudod vele használni a gigás netet. Viszont vannak olyan szolgáltatások, helyzetek, hálózati megoldások amikor jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#62547) arn válasza Somatom (#62543) üzenetére


arn
félisten

Ott nem kapod meg a tobbi szolgaltatast, a syno korul eleg nagy a community is. Bemesz, megveszed, beallitod, elfelejted. Ilyen egy linux distribnel sincs.

Vond le a beleolt munkaorat, kulfoldon ez lehet 100 eur per ora is, par oranyi linuxos szopas utan az aranal vagy.

Olyan ez, mint az ikeas butor... Olcsonak olcso, de ha hozzaadom a munkaoramat, amit fejlesztokent keresnek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62548) tobias40 válasza mtz81 (#62546) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,elengedem mert ez nagy gát a döntésben,elég az 500 mega körüli érték is..

Nagyon hajlok a +-os procik felé mert sosem lehet tudni mikor jön jól a plusz erő.

(#62549) Somatom válasza rjg (#62544) üzenetére


Somatom
veterán

Van olyan Linux disztró, aminek a szoftverboltjában nincs Transmission? Az NFS meg úgy tudom, hogy alap Linux feature. Máris megy a torrent, meg a Kodi. Mit tesz ehhez hozzá a Syno? Nincs két hete, hogy beállítottam egy Syno NAS -t és hozzá a Kodit. Pont ugyanúgy csináltam, mint a Zyxelen, vagy bármilyen PC -n korábban. Sőt! A Syno "csodaficsőrjei" inkább megzavartak, mint segítettek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62550) rjg válasza Somatom (#62549) üzenetére


rjg
őstag

Ok, de azzal megint foglalkozni kell. Feltehetsz bármilyen vasra egy Ubuntu szervert, de el fogsz vele tölteni néhány órát, vagy laikusként még plusz néhányat, hogy találj egy értelmes leírást, amit követni tudsz.
A Synology a kényelmesek és/vagy hozzá nem értők eszköze, akiknek ez megéri a felárat.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.