Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63401) Magnat válasza SharpSA (#63400) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem nem Samsung tv-m van, de Guglizva első pár találat alapján:
-internetet kapjon a tv akkor is ha a nas lanon van
-nas belső ip-jével csatlakozz
-csinálj egy külön usert, aki csak a DS videót használhatja
-kapcsold ki a https átirányítást és http-n próbáld
-esetleg ds video reinstall

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63402) SharpSA válasza Magnat (#63401) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, ezeket én is megtaláltam és meg is csináltam, de nem változott semmi. Ugyanúgy nem hajlandó belépni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63403) tobias40 válasza Thusor (#63359) üzenetére


tobias40
veterán

Indítom a Cloud Station Server-t,pörög egy darabig aztán leáll mintha semmit nem csináltam volna,már többször próbáltam.
A Synology Cloud Station Drive-4.3.3-4469-et felraktam a laptopomra,megtalálom vele a NAS-t de nem tudok belépni mert az írja hogy nem jó a belépési adat,pedig tuti jó!
Az a gond hogy nem indul el a server?
Mit tegyek hogy elinduljon? :U

(#63404) Thusor válasza tobias40 (#63403) üzenetére


Thusor
őstag

Cloud Station Server-t kell indítanod a NAS-on. Itt tudod majd beállítanod, hogy mely felhasználók milyen megosztott mappákat érhjetnek el. Valamint azt hogy pontosan milyen módon történjen a szinkronizáció. A cloud station server a háttérben fut a NAS-on.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#63405) tobias40 válasza Thusor (#63404) üzenetére


tobias40
veterán

Írtam hogy nem indul el a Server!
Ismeretlen hibákat ír ki.. :W

(#63406) Thusor válasza tobias40 (#63405) üzenetére


Thusor
őstag

Így senki nem fog tudni ebben segíteni. Legalább leírnád, hogy mi a hiba, hibakód vagy képernyőképeket tennél fel. Ezek után már lehet többet fogunk tudni mondani.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#63407) tobias40 válasza Thusor (#63406) üzenetére


tobias40
veterán

Letöröltem,újra telepítettem és most elindult a Server.(nem értem mi baja volt)
Most próbálom belőni a beállításokat..

(#63408) tobias40


tobias40
veterán

Most oda-vissza szinkronizál?
Én úgy akartam hogy csak a laptopról szinkronizáljon a NAS-ra ami változik a laptop kijelölt könyvtárában... :F

(#63409) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Video Station-nel és DS Video-val kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Egy ismerősömnek csináltam megosztást a NAS-on és felhasználót. Beállítottam, hogy csak ezt a megosztást tudja elérni.
Mit kell beállítani és hol, hogyha feltelepíti a DS Video appot a TV-jére, akkor lássa azokat a videókat, melyeket a számára fenntartott megosztáson helyezek el?

Köszönöm :R

(#63410) tobias40


tobias40
veterán


Tehát csak NAS-ról lehet szinkronizálni és két irányba,csak a laptopról a NAS-ra nem lehet? :U

(#63411) Jim74 válasza Jim74 (#63409) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tárgytalan. közben elkezdtem nyomkodni és szépen rájöttem nagyjából mindenre :DDD

(#63412) AtHoS válasza Multibit (#63399) üzenetére


AtHoS
nagyúr

VPN-re ki kell gyúrnom magam, előbb-utóbb ez is megtörténik, de most egyéb fontosabb dolgaim vannak. NAS-ra csak "besegítek", bár csak amatőrködöm vele.

Lokálból felcsatolva TC-ben nem látható a kérdéses mappa
Webdav-on keresztül bejelentkezve távolról viszont ott van TC-ben (webdav plugin rulez)

read-only mode on the forum

(#63413) spetya72


spetya72
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#63414) xpert válasza spetya72 (#63413) üzenetére


xpert
csendes tag

Mi lett a megoldás végül?

(#63415) spetya72 válasza xpert (#63414) üzenetére


spetya72
tag

Még nem találtam meg.

(#63416) tobias40 válasza tobias40 (#63410) üzenetére


tobias40
veterán

Csináltam a NAS-ra egy üres könyvtárat és így nem gond ha kétirányú a szinkron.
De továbbra sem értem miért nem lehet csk a NAS-ra menteni.... :(

(#63417) Thusor válasza tobias40 (#63416) üzenetére


Thusor
őstag

Nem igazán értem a problémádat még mindig.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#63418) tobias40 válasza Thusor (#63417) üzenetére


tobias40
veterán

Nem akarom hogy ha a NAS-on változik valami a könyvtárban(törlődik) akkor a laptopon is törlődjön...
Ha valami változik a laptopon akkor változzon a NAS-on is de vissza ne.
Így már érted?

(#63419) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Kicsit OFF a téma, de egy kis segítségre lenne szükségem!
Egy DS918+ Nas, 12 Gb ram-al, 1 db 4Tb -os WD purple, és 2x6 Tb-os WD purple merevlemezzel komplettan mennyit érhet? Mennyit lehetne érte kérni reális áron ha elszeretném adni?

(#63420) Thusor válasza tobias40 (#63418) üzenetére


Thusor
őstag

Elméletileg be tudod állítani a laptopodon a Cloud Station Drive alkalmazásban, hogy ami NAS-on törlődik az a laptopon ne törlődjön. Úgy emlékszem van ilyen beállítás, de most pontosan nem tudom neked megnézni. De az a baj, hogy akkor is vissza fogja tölteni a NAS-ra ha ott van a laptopodon a file. Ez szinkronizáció, mint egy felhő működik. Ezért nincs úgy értelme használni ahogy írod. Arra inkább vagy biztonsági mentés kellene, vagy automatikusan hálózati meghajtóként csatolod fel a laptopodra a NAS meghajtódat és oda is mented amit a laptopodra. Jobbat nem tudok.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#63421) Magnat válasza Thusor (#63420) üzenetére


Magnat
veterán

Ha Drive Server van a túloldalon akkor van egyirányú is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63422) Thusor válasza Magnat (#63421) üzenetére


Thusor
őstag

DS212J-re szerintem nincs Drive Server

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#63423) Magnat válasza Thusor (#63422) üzenetére


Magnat
veterán

OK, csak azt mondom, h van értelme az ilyen szinkronizációnak is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63424) zsamiatt válasza tobias40 (#63418) üzenetére


zsamiatt
őstag

tedd fel a gépedre a cloud station backupot. Ez biztonsági mentés készítő a cloud station serverhez.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63425) tobias40 válasza Magnat (#63421) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos Cloud Station Drive alkalmazásban nincs ilyen lehetőség... :(

(#63426) Thusor válasza tobias40 (#63425) üzenetére


Thusor
őstag

Elméletileg lennie kellene, de megnézni nem tudom mert már Drive Servert használok. Ilyet keress: [link] A második beállítás kell neked, ami csak a szerverre tölt fel, semmi mást nem csinál. Itt az oldal teljes linke is a beállításokról: [link]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#63427) tobias40 válasza Thusor (#63426) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi de előzőleg mutattam képen hogy milyen lehetőségeim vannak,ez nincs benne..
Ezek szerint marad ez a megoldás...

(#63428) Intelligencs válasza tobias40 (#63425) üzenetére

Szerintem a kliens oldali programban kell keresni ezt az opciót.

The Amiga, Born a Champion

(#63429) csabi1971


csabi1971
csendes tag

Sziasztok!

OPPO 203 beállításához kérnék segítséget. SMB-t szeretném használni a Synology NAS-on (918+). A video könyvtárhoz felhasználónevet és jelszót kér. Beírtam neki a NAS felhasználónevét és a hozzá tartozó jelszavát de nem enged be. A korábbi médialejátszónál (PopiA400) ott elérési utat kellett írni: /volume1/video és a jelszóhoz a nas jelszavát. Ezt is kipróbáltam de így sem tudtam belépni a video könyvtárba.
A nasban az NFS-engedélyeknél látszik az OPPO
Valamilyen ötlet?

(#63430) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok.
Synology ds 2018+ hoz milyen szünetmemtes tápot érdemes venni? A környéken gyakori az áramingadozás, és félek nehogy tönkremenjen a szerver.

(#63431) Tulkas


Tulkas
tag

Sziasztok,
a következő témában érdeklődnék nálatok.
A Synology-s QC letiltottam korábban, mivel több helyen azt olvastam, hogy lehetnek biztonsági kockázatai.
(Egyrészről mert átmehet rajtuk a forgalmam, másrészről mert az ID publikussá válhat. Persze laikusként én magam nem tudom van-e igazságtartalma, csak próbálok mindent felmérve a biztonság felé mozdulni.)

A QC letiltása természetesen azzal járt, hogy belső hálóról elérhetetlenné vált a szerver a Synology-s applikációkkal.
(NAT Loopback-et nem támogatja a szolgáltató eszköze.)
Például a Photo Station-re egyáltalán nem lehetett csatlakozni belülről.

Egy netes leírásra hallgatva létrehoztam egy DNS szervert a NAS-on,
zónatovábbítási szabályokkal.
Ez olyan jól sikerült, hogy nem csak az applikációk kezdtek el működni a külsős tartománynévvel (xxx.synology.me:12356),
de még a böngészőkben is elérhetővé vált az oldal, úgy, hogy az eredeti külsős tanúsítványt használja.

Kérdésem:
Akkor ez "szabványos" megoldás ez a NAT Loopback problémára?
Jó a válasz a lentebbi CMD-s "nslookup" parancsra, és valóban belső hálón érem el a NAS-t az adott domain-en?

Miért van az, hogy minden domain-re ugyanez a (lentebbi)válasz, csak a külső IP-vel, még is ezeket is "normálisan" elérem a böngészőkből?

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63432) Essejó válasza Tulkas (#63431) üzenetére


Essejó
veterán

Csak egy kérdés. Belső hálózaton miért nem a nas belső hálózati IP+ port-al csatlakozol a nas-ra a böngészővel?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63433) csabi1971 válasza TFerenc07 (#63430) üzenetére


csabi1971
csendes tag

Én Eaton 5SC 500i 350W-t használok egy éve a 918+-hoz, tökéletesen működik.

(#63434) Thusor válasza tobias40 (#63427) üzenetére


Thusor
őstag

Előbb el kellene olvasni részletesen a leírást és a képeket amit küldtem. Amit előzőleg írtál az nem ez a kezelőfelület volt, hanem a szerver oldali. Amit te keresel az kliens oldali beállítás. Ahogy az a leírásban szerepel. Azon haladj végig lépésről lépésre és menni fog a dolog.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#63435) Tulkas válasza Essejó (#63432) üzenetére


Tulkas
tag

Az asszonynak (egyébként nekem is) az a kényelmes, ha hazajövünk akkor az Appok átállítás nélkül működnek tovább a belső hálón, az eredeti címmel, https felállással.

Szerk.:
A beállítás előtt így csinàltam a böngészőkben, de a tanusítvànyt igénylő műveletek lehetetlenek voltak.

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63436) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Hogy, mivel tudom megoldani, hogy a napi biztonsági mentés minden nap mondjuk más mappába kerüljön, és 90 napig őrizze meg?
Tehát lenne minden nap egy mappa, a dátummal és ott lennének a mentéseim.

Köszi a segítséget!

(#63437) mtz81 válasza csabi1971 (#63429) üzenetére


mtz81
tag

Most akkor NFS, vagy SMB?

(#63438) csabi1971


csabi1971
csendes tag

SMB-t szeretnék, az NFS-be beállításokat átnéztem, ott látszik az OPPO.

(#63439) Met válasza CoolBoy323 (#63436) üzenetére


Met
nagyúr

A Cobian backup tud olyat hogy napi mentés külön mappába, azt hogy meddig őrizze nem tudom.
Viszont nem ajánlom a használatát, nálunk elhasalt amikor helyre kellett volna állítani.

SecondCopy-ban lehet állítani hogy hány verzió maradjon meg. A külön könyvtárat nem tudom.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63440) mtz81 válasza csabi1971 (#63438) üzenetére


mtz81
tag

Nem értem, a kettőnek mi köze egymáshoz? Mind a kettő filemegosztásra szolgál, de a kettönek semmi köze egymáshoz.
Próbáld úgy beírni a felhaszálónevet, hog elé írod a nas nevét (nas név\user).

(#63441) CoolBoy323 válasza Met (#63439) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez a SecondCopy nem win-es alkalmazás?
Én a NASon lévő (ez a szerver) fájlokat a NAS-ra dugott USB-s HDD-re menteném.

(#63442) Met válasza CoolBoy323 (#63441) üzenetére


Met
nagyúr

De, win-es.
Nem írtad hogy a NAS-ról akarsz külső HDD-re menteni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63443) tobias40 válasza Thusor (#63434) üzenetére


tobias40
veterán


Ez a kliens oldali beállítás...

(#63444) Thusor válasza tobias40 (#63443) üzenetére


Thusor
őstag

Akkor ezek szerint csak a NAS-ok közötti szinkronizáció esetében van egy irány. Synology Drive Clientben megy csak az egyirányú szinkronizáció, de ahhoz Drive Servert kell telepítened a NAS-odra, ami nincs DS212j esetében. Sajnos kénytelen leszel beérni azzal ami elérhető a készülékedre és azon beállításokból választani.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#63445) zsamiatt válasza Tulkas (#63435) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ezek szerint csak úgy ki vannak engedve az appok net felé? És a biztonságért aggódsz? Elég mokás...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63446) Rick4 válasza TFerenc07 (#63430) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem több eszköz előtt egy 1KW-os pure sine-os szünetmentes van, külső akksis, egy 56Ah-s 12V-os autó akksi van rákötve. Nem tudom, meddig bírja, még sosem volt olyan hosszú ideig áramszünet, ha nem vagyok itthon, és az alap dolgok mennek kb 60W fogyi van, szerintem 12-14 órán keresztül is bírja. Mindez 42+15 ezer forint volt, és nincs meglepetés. Kábelmodem, router, minden ami lehet erről kapja a kraftot, lan kábelen a modem után is van villám- túlfesz szűrő, így elvileg bármerről jönne a pukk, védve vagyok.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#63447) mtz81 válasza CoolBoy323 (#63441) üzenetére


mtz81
tag

Hyper backup

(#63448) Tulkas válasza zsamiatt (#63445) üzenetére


Tulkas
tag

Ezt nem tudom miből szűrted le, de megnyugtatlak nem így van. :N

Valaki válasz az eredeti kérdésre?

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63449) mtz81 válasza Tulkas (#63448) üzenetére


mtz81
tag

Valami nem ok. Nem így kéne kinézni az nslookup válaszoknak. Tudnál képernyőképeket berakni a zónákról és a felbontásról?

(#63450) zsamiatt válasza Tulkas (#63448) üzenetére


zsamiatt
őstag

"Az asszonynak (egyébként nekem is) az a kényelmes, ha hazajövünk akkor az Appok átállítás nélkül működnek tovább a belső hálón"
Valahogy eléred kintről is. Ha pedig nem VPN-t használsz- mert, hogy ahoz tökéletesen menne a külső/belső ugyan az az elérés- így ebből ez jött le.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.