Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) Sanya válasza Boss81 (#62133) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ok. Hibaüzenet nélkül elég nehéz segíteni. Egyrészt, másodrészt és harmadrészt, negyedrészt, végül: ötödrészt.
Majd hatodrészt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62152) Boss81 válasza Sanya (#62151) üzenetére


Boss81
senior tag

Syl-nek mégis sikerült :K

(#62153) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok,

Qbittorrent irányítására létezik valamilyen chrome plugin? Egyelőre csak Firefox-ra találtam...

(#62154) Zlcsi válasza Magnat (#62117) üzenetére


Zlcsi
senior tag

openvpn-en sikerült
csak a nason lévő mappákat szeretném látni, illetve azokat felcsatolni hálózati meghajtónak.

a nevével próbáltam felcsatlakozni, azt persze nem láttam, próbáltam a pingelni a azt az ip-t amin a másik hálózaton van a nas, nem láttam.
Nem csináltam még ilyen, nem igazán tudom mit kéne csinálnom :(


(#62155) szpeti40 válasza Zlcsi (#62154) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha a nas-on fut az openvpn szerver, akkor az openvpn-es IP-vel kell pingelned, ami ha jól látom a 10.8.0.1 lesz, vagy a 10.8.0.5.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62156) AiRLAC válasza zsamiatt (#62148) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kingston lesz az. És ügye egy pontos típus mindig nagy segítség.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62157) AiRLAC válasza Intelligencs (#62146) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vedd a sima 2G-s, általában olcsóbb ha saját magad bővíted. Azt is nézd meg hogy ebben a modellben alaplapi ram van-e, vagy még foglalaltos mint a régebbiekben.

Otthoni használatra 2G is bőven elég egyébként, ha olcsón akarod megúszni akkor egy másik 2G-s modul (amit mások kivettek bővítéskor) olcsón beszerezhető, ráadásul Synology modul szóval garancia esetén sem lesz kukacoskodás (és tuti működik).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62158) Zlcsi válasza szpeti40 (#62155) üzenetére


Zlcsi
senior tag

hoppá sikerült :D 10.8.0.1-el be is tudtam csatolni a mappákat :D

köszönöm a segítséget, mindenkinek

(#62159) szpeti40 válasza AiRLAC (#62157) üzenetére


szpeti40
addikt

A DS220+ -on a gyári 2gb-os modul forrasztott és van mellette egy ddr4 sodimm foglalat még pluszban ha jól láttam amikor nézegettem.

Más:
Távoli dokumentum szerkesztésre/nézésre mi a legjobb megoldás?
Ahogy néztem a böngészös file station letölti a pdf-et sajnos.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62160) AiRLAC válasza szpeti40 (#62159) üzenetére


AiRLAC
addikt

https://www.synology.com/en-global/dsm/packages/DocumentViewer

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62161) AiRLAC válasza AiRLAC (#62160) üzenetére


AiRLAC
addikt

Illetve PDF-re ez inkább:
https://www.synology.com/en-global/dsm/packages/PDFViewer

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62162) szpeti40 válasza AiRLAC (#62161) üzenetére


szpeti40
addikt

A pdf-es fent van, mégis letölti, vagy rosszul használom?

Most nézem hogy a 2 közül amit küldtél csak az egyik lehet egyszerre fent :F

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62163) szpeti40 válasza AiRLAC (#62161) üzenetére


szpeti40
addikt

Távoli dokumentum eléréshez esetleg valami más tipp?
Ebben a file station-ben nem sok beállítás van :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62164) ptoma


ptoma
tag

Sziasztok!
Tud valaki segíteni abban, hogy Hyper Backup-al mentek egy foldert egy másik NAS-ra (szintén syno), s szeretném átköltöztetni a komplett mentés egy másik nas-ra (szintén syno), de valamiért azt mondja , hogy korrupt a mentés és nem fut le. Eddig másoltam az adatokat, majd beállítottam a mentést, korrupt, következő lépésnél fordítva, beállítás sikeres mentés után másolás felülírással, szintén korrupt.

Van valami trükkje, vagy leírása ennek?
Kellenek a mentett adatok visszamenőleg!

Üdv T

:D

(#62165) zsamiatt válasza AiRLAC (#62156) üzenetére


zsamiatt
őstag

feltűnt, hogy valószínűleg azért nem írtam pontos típust mert nem tudom az övébe milyen kell? Én példa képen írtam, hogy az enyémbe se synology gyártmány van. :W

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62166) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok.
Synology ds 218+ on idáig jöttek az email értesítések, de egy pár hete nem jön semmilyen email. A beállításokon belül az értesítéseknél rámegyek a teszt email küldésére és 401 hibakódot ír ki. Mi lehet a baj?

(#62167) sziszi-fuszi válasza TFerenc07 (#62166) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Milyen levelezőrendszeren küldené az emailt?

Mi alá kell írás?

(#62168) TFerenc07


TFerenc07
tag

Gmail. Most átirtam citromailosra, de így is hibát ír ki.
"Teszt e-mail elküldése sikertelen. Ellenõrizze a beállításait, és próbálja újra.
Error: Server Response Code: 401,,

[ Szerkesztve ]

(#62169) AiRLAC válasza TFerenc07 (#62166) üzenetére


AiRLAC
addikt

Léptesd be újra Gmailhez.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62170) Met válasza TFerenc07 (#62166) üzenetére


Met
nagyúr

Üdv a klubban :) [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62171) TFerenc07 válasza AiRLAC (#62169) üzenetére


TFerenc07
tag

Köszi jó lett. Újra beléptettem gmailba.

(#62172) Zlcsi válasza Zlcsi (#62158) üzenetére


Zlcsi
senior tag

az openvpn-ben be lehet állítani valahogy, hogy automatikusan építse is fel a kapcsolatot, ne csak elindítsa az appot?
a beállítások között nincs ilyen

(#62173) xpert válasza Zlcsi (#62154) üzenetére


xpert
csendes tag

Szia!

Openvpnnel, ilyen ipcímeket használ, és ilyen ipn fogod elérni (értelem szerűen ami a nassé azon.):


:))

(#62174) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, használ valaki usb elosztót a nason? Kevés a rajta lévő usb port, szükségem lenne további usbs eszközökre.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62175) szpeti40


szpeti40
addikt

Microsoft-os doksikat hogyan tudok egyszerüen szerkeszteni távolról?
VPN? Ha VPN akkor OpenVpn?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62176) Somatom


Somatom
veterán

Ma átvettem a 220j -t. Beleraktam egy 2TB -os WD Green -t. Legalább hat éves, de csak pár órát ment egy Zyxel NSA210 -ben. Ha jól emlékszem, akkor RFS fájlrendszer van rajta. Már csak meg kell nyomni a power gombot. A dobozban csak az összeszereléshez volt instrukció, a beüzemeléshez nem. Az alapokkal (fix IP, portforward, stb.) képben vagyok. Van vmi extra, amire figyelnem kell? Dedikált médialejátszókat használok, tehát a NAS csak fájlszerverként fog üzemelni. Nem szeretnék semmilyen indexelést. Ez alapértelmezetten inaktív?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62177) azka79 válasza zsamiatt (#62174) üzenetére


azka79
aktív tag

igen

(#62178) zsamiatt válasza azka79 (#62177) üzenetére


zsamiatt
őstag

azon belül?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62179) Multibit válasza Somatom (#62176) üzenetére


Multibit
veterán

Elvileg akkor neked nincs szükséged DLNA-ra. Persze, ha mobilról akarsz - mondjuk bluetooth soundbar-ra - streamelni és ehhez Audio Station/DS Audio párost használsz, akkor részed lehet az indexelés örömeiben.
Amúgy a megosztásokat kell első körben létrehoznod, és kiválasztani, hogy ezeket milyen módon éred el a külső lejátszókkal. Javasolt az NFS beállítása. Zyxeleknél SMB volt a default és valamiért a megosztás létrehozása után ezt már nem lehetett változtatni. Syno esetén ez a két dolog nincs összekötve.
Ja, az ugye alap, hogy az a 2 TB-os Green le lesz gyalulva, tehát, mindegy milyen fájlrendszer van rajta :K

[ Szerkesztve ]

(#62180) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Synology NAS-on hogyan lehet megcsinálni azt, hogy bizonyos felhasználók bizonyos mappában lévő fájlokat ne tudjanak letölteni, csak böngészőben tudják megjeleníteni olvasásra?

Előre is köszönöm!

(#62181) Somatom válasza Multibit (#62179) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
A WebDAV -ot preferálnám. Az bevált és működik belső és külső hálón is. Egyaránt alkalmas fájlátvitelre és streamelésre.
Az egyértelmű, hogy a vinyó gyalulva lesz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62182) Magnat válasza djzolee91 (#62180) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

sztem nem lehet megcsinálni, a webszerver (jelen esetben a nas) szempontjából mind a kettő ugyanolyan letöltés, csak egyik esetben letöltés után a browser megnyitja meg a filet a kliensgépen, másik esetben meg nem. De mondom még egyszer, h szerintem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62183) Csabroncka válasza djzolee91 (#62180) üzenetére


Csabroncka
addikt

A felhasználóknak olvasási és írási jogosultságot tudsz adni, illetve mappákat tudsz ettől függően elrejteni. Ebből az is következik, hogy ha látja, akkor olvasni tudja, ergo le is töltheti.

"in medias res"

(#62184) Somatom


Somatom
veterán

A Zyxel -ben 256MB RAM van és belakva 50% -os a foglaltság. Ebben 512MB van, még semmi sincs beállítva és 59%. :F
A kezelőfelület is érdekes. A tovább gomb csak akkor látszik, ha eltűntetem a tálcát (Firefox Android).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62185) AiRLAC válasza Somatom (#62184) üzenetére


AiRLAC
addikt

Chrome-al sose volt ilyen gondom.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62186) Somatom válasza AiRLAC (#62185) üzenetére


Somatom
veterán

Mindegy, meglássuk. Sajnos, a Zyxelen nem gyári a WebDAV, az NFS -t pedig utólag nem lehet aktiválni meglévő megosztásokra. A Syno fájlkezelőjének a hálózati listájából egyedül az FTP -t látom közös nevezőnek. Nagy fájloknál 45MB/s -t is mutat. Pár órát el fog tartani az áthúzás, de két ilyen ARM eszköz között elégedett vagyok ezzel a tempóval.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62187) Dello79 válasza Magnat (#62136) üzenetére


Dello79
aktív tag

Köszi a tippet ! Megpróbálom !

(#62188) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

kaptam egy üzenetet a nason, h az alábbi ip-t blokkolta SSH-n 5 sikertelen bejelentkezés után:

Amiben csak az az érdekes, h a nas ssh portja konkrétan nincs kinyitva (illetve beirányítva) a routeren.
Volt már ilyen valakinek?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62189) Multibit válasza Magnat (#62188) üzenetére


Multibit
veterán

UPnP?

(#62190) nVIPER válasza Multibit (#62189) üzenetére


nVIPER
senior tag

+1 . UPnP lesz az szerintem is. Routeren szerintem érdemes kézzel nyitni a portokat, ha nas van mögötte pláne...

(#62191) Magnat válasza Multibit (#62189) üzenetére


Magnat
veterán

Nincs engedélyezve ... még arra tudok gondolni, h nekem be van engedve sftp és ftps is, előbbi ssh, utóbbi ssl alapú és lehet, h ezt is ssh-ként jeleníti meg a nas ... mondjuk királyabb lenne ha a konkrét portszámot is megmondaná amin próbáltak betörni.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62192) Multibit válasza Magnat (#62191) üzenetére


Multibit
veterán

De ha a routeren nem aktív a UPnP, akkor csak az általad nyitott portokat látod. Ahogy azt is, hogy a NAS milyen portjára van(nak) továbbítva. Tudsz mindent.

(#62193) Magnat válasza Multibit (#62192) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, csak az ssh konkrétan nincs beirányítva most sem, csak egy ssh alapú ftp, ami más tészta (és már port), a nas viszont ssh-ra jelezte a támadást.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62194) Somatom


Somatom
veterán

Nem boldogulok ezzel az adatátvitellel. Létrehoztam egy Filmek megosztást. File Station -ben csatlakozok FTP -n a Zyxel video megosztásához. Nyilván nem azt szeretném, hogy Filmek -> video -> filmek mappái, hanem Filmek -> filmek mappái. Ehhez ki kéne jelölnöm a video megosztáson belül az összes mappát. De, hogyan? Azt hittem, hogy az Android a bibi. Szégyenszemre már Windows alatt próbálom, de itt is csak egyet tudok kijelölni. Többszáz filmet nem szeretnék egyesével átmásolni. Mi a megoldás?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62195) Magnat válasza Somatom (#62194) üzenetére


Magnat
veterán

Ctrl+a?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62196) Somatom válasza Magnat (#62195) üzenetére


Somatom
veterán

Megvan! User error. Nem a bal oldali kis ablakban kell kijelölgetni az egyes mappákat, hanem ott csak a video megosztást kell kijelölni és akkor a jobb oldali nagy ablakban megjelenik a tartalma, ahol már tudok többes kijelölést használni. 50MB/s a tempó, de csak 14% a CPU terheltség. Ebből arra következtetek, hogy szegény, öreg Zyxel a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62197) Magnat válasza Somatom (#62196) üzenetére


Magnat
veterán

Nem biztos, lehet, h csak máson is dolgozik a diszk, torrent, indexelés, cloud sync nem mennek párhuzamosan?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62198) Somatom válasza Magnat (#62197) üzenetére


Somatom
veterán

Semmi sem megy. Nem torrentezek. Szinkron még nincs konfigolva és a médiaszerverekkel kapcsolatos összes funkciót kikapcsoltam. Majd megnézem a Zyxel terhelését is. De, tulképp nincs jelentősége, ezzel az átviteli tempóval elégedett vagyok. Webdav megy. Csináltam Syno fiókot, de még nem próbáltam. Router -ben forwardoltam és NO-IP DDNS -sel símán megy a videónézés a tabomon. Szóval, a lényeg müxik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62199) Somatom válasza Somatom (#62198) üzenetére


Somatom
veterán

Jól sejtettem. 90% körül pörög az öreg Marvell Kirkwood az NSA310 -ben és ebből 3% az összes többi folyamat. Van némi teljesítménykülönbség a két proci között.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62200) Magnat válasza Somatom (#62199) üzenetére


Magnat
veterán

Azért a 400mb tényleg nem rossz egy ilyen vastól.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.