Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) arn válasza mtz81 (#63500) üzenetére


arn
félisten

Hat ebbol szvsz nem fogsz meggazdagodni, add el :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63502) mtz81 válasza arn (#63501) üzenetére


mtz81
tag

Nem akarok meggazdagodni.
Az eladásból sem gazdagodnék meg. Mennyit lehet egy ilyenért elkérni, 50e -ret?

[ Szerkesztve ]

(#63503) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

open vpn szerver kérdés:
Ezen videó alapján tök egyértelmű a beállítása.
Viszont
- az én NAS-om alapból AES-256-CBC titkosítást és SHA512 hitelesítést állít be. Jók ezek vagy váltsak a videóban látható BF-CBC titkosításra és SHA1 hitelesítésre?
- biztonság szempontjából érdemes itt is megváltoztatni az alap port számot másra, mint a többi szolgáltatásnál?

És a legfontosabb, hogy állítsam be az IP cím tartományt, hogy az otthoni hálózati meghajtó felcsatolás működjön VPN-nen keresztül is? (router: 192.168.0.1/255.255.255.0, dhcp pool: 192.168.0.100-200, nas: 192.16.0.10)

(#63504) IT user válasza Sanyi.mTs (#63503) üzenetére


IT user
tag

Nem kell állítgatni a VPN IP tartományát. Nálam 10.8.0.x volt, de kapcsolódva simán elérem az összes gépet az otthoni 192.168.3.x tartományban. Sőt, ha jól tudom nem is szabad egy tartományban lennie a hálózat és a VPN IP címeinek.

[ Szerkesztve ]

(#63505) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni!
Van egy Synology DiskStation DS409slim NAS-om.
Hogyan lehet, kell beállítani azt, hogy a rajta lévő mappákat, tartalmat mással megtudjam osztani., hogy el tudják érni?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#63506) Protezis válasza arn (#63501) üzenetére


Protezis
őstag

Pedig 7 GB sok mindenre elég ám. :DDD
Ok, gondolom elírás.

(#63507) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok! Pár napja kapok ilyen hiba jelzést (különben minden működik, a router osztja ki a portokat):

Mi lehet a gond?

Köszönöm a válaszokat.

(#63508) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
photo station alkalmazás csak natív synology hardveren fut?
vagy esetleg van arra lehetőség hogy linuxon dockerban vagy virtuális gépen is fusson?
Próbálok megoldást találni arra az esetre, ahol viszonylag gyenge az internet de éjjel átszinkronizálhatnám a képeket és akkor már helyben internetes forgalom megjáratása nélkül lehetne photo station-el a képeket nézni.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63509) sawwee válasza Immy (#63508) üzenetére


sawwee
csendes újonc

Nekem kétszer volt ilyen: mindkétszer az következett néhány nap múlva, hogy végleg beadta a kulcsot a NAS-om. (Mindkettő Atom C2000-es sorozatú procis volt, amelyek ugye - mint utólag kiderült - gyári hibásak voltak, ezért hajlamosak voltak a tönkremenésre.)
Fogalmam sincs, hogy mi a magyarázat az általad is leírt hibajelenség és a procihibából való teljes tönkremenetel közötti összefüggésre, de az én két esetemen kívül külföldi fórumokon is találkoztam ugyanezzel az infóval, szóval ha teheted, gyorsan mentsd le a legfontosabb file-jaidat, ha esetleg nincs backup-od.

[ Szerkesztve ]

(#63510) AiRLAC válasza sawwee (#63509) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hogy mi??

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63511) sawwee válasza AiRLAC (#63510) üzenetére


sawwee
csendes újonc

Tudom, hogy rendkívül hülyén hangzik. És mégis ez a helyzet.

(#63512) Magnat válasza sawwee (#63511) üzenetére


Magnat
veterán

Mármint hogy linuxon akartad használni a PhotoStationt és másnap elromlott a nas? :U

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63513) sawwee válasza Magnat (#63512) üzenetére


sawwee
csendes újonc

Upsz, nem. [link] <-- Erre akartam válaszolni, csak rossz hozzászólásnál klikkeltem a "Válasz" linkre.

(#63514) Borisz76


Borisz76
veterán

Bocs az OFF-ért de nálatok megy az NMag ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63515) IT user válasza Borisz76 (#63514) üzenetére


IT user
tag

Nem.

Szerk.: Már de.

[ Szerkesztve ]

(#63516) AiRLAC válasza sawwee (#63511) üzenetére


AiRLAC
addikt

Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63517) Sanyi.mTs válasza IT user (#63504) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Valóban, 10.8.0.1-es hálózat mellett is elérem vpn-en keresztül a 192.168.1.10-en felcsatolt megosztott mappát.

Sőt, emellett másik udp portot adtam meg openvpn-hez, mint ami alapból volt és az asus router asus ddns szolgáltatása lett felvéve hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#63518) fouco8


fouco8
friss újonc

Hello!

Segítség kellene mivel nem tudok csatlakozni a NAS-hoz. Vagy a képen látható üzenetet írja ki hibaként, vagy pedig azt, hogy: a helyi eszköznév már használatban van.

(#63519) sziszi-fuszi válasza fouco8 (#63518) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Közvetlen IP cím megadással próbáltad felcsatolni a meghajtót?

Mi alá kell írás?

(#63520) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!olyan problémám lenne,h docker-t fel tudom telepíteni de amint futtatni akarom "hiba a csomag futtatásakor" üzenetet kapom.
Régebben már fent volt csak letöröltem akkor működött is rendesen.
218+, legújabb hivatalos rendszer.
Vki találkozott már ilyennel?

(#63521) sawwee válasza AiRLAC (#63516) üzenetére


sawwee
csendes újonc

Elvileg nincs. És mégis így történt. Nálam is, másoknál is.

(#63522) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valakinek volt-e már hasonló jelensége, és ha igen mi lett rá a megoldás.
6 éve már hogy egy DS214se van nálam, 2x2TB HDD-vel, és a napokban kezdődött az a jelenség hogy wifin keresztül egy idő után (idöközönként) annyira belassul maga a diskstation, hogy nem tudja lejátszani folyamatosan a filmeket BubbleUPnP keresztül, illetve pl amikor fotókat nyitok meg nagyon lassan tölti be.

Maga a wifi hálózat és a nas is régi, de ezidáig nem tapasztaltam semmiféle lassulást. A HDDre gyanakodtam, azonban úgy néz ki ezzel minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#63523) AiRLAC válasza sawwee (#63521) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gyakorlatilag sincs, véletlen egybeesés

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63524) A.K. válasza poirot (#63507) üzenetére


A.K.
tag

upnp tiltása a routeren nem segít?

(#63525) A.K. válasza Rick4 (#63497) üzenetére


A.K.
tag

koszonom
azt hittem hogy csak speci tipusok jok hozza, kiprobalom

(#63526) ikarus32


ikarus32
tag

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem h a synology surveillance station programon belul hol lehet beallitani ha a kamera felveteleket mondjuk google drivera mentsen koszonom

(#63527) Multibit válasza fouco8 (#63518) üzenetére


Multibit
veterán

Nem írtad, hogy milyen módon kapcsolódsz a kliens géppel a routerhez. Akkor fordulhat elő az általad jelzett eset, ha kábel és wifi kapcsolat egyszerre aktív.

(#63528) excalibur36 válasza excalibur36 (#63505) üzenetére


excalibur36
senior tag

Nem akarok erőszakos lenni, de esetleg erre valaki?!

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#63529) Sanyi.mTs válasza excalibur36 (#63505) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

helyi hálózaton lennének a felhasználók?

felhasználókat hozol létre és korlátozod a mappa eléréseiket. majd DSM-en keresztül elérik, amit megengedtél

[ Szerkesztve ]

(#63530) paolinho


paolinho
őstag

Kikerült a Syno NAS-omból az egyik fáradó félben lévő, anno Jbod-ban dolgozó 6Tb-os vinyó. Egyébként utolsó NAS-ban töltött óráiban nehézkesen ugyan, de le tudtam szedni a legfontosabb adatokat.
Most azonban betettem még egy ICYBOX-ba, hogy esetleg még le tudjak szedegetni dolgokat róla, azonban a Windows nem igazán kezeli a fennmaradt partíciót. Esetleg van megoldás arra, hogy ki lehessen valahogy olvasni valami segédprogival azokat, vagy ne kísérletezgessek ezzel, mert így már nem kivitelezhető az?
A Partition Magic "other" - nek látja a kiterjesztést.
Előre is köszi a segítséget!

(#63531) excalibur36 válasza Sanyi.mTs (#63529) üzenetére


excalibur36
senior tag

Nem a helyi hálózatról, hanem kívülről 8távolról) kellene elérni.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#63532) sawwee válasza AiRLAC (#63523) üzenetére


sawwee
csendes újonc

Nyilván. Rendszeresen, ismétlődően, többeknél.

(#63533) Rick4 válasza paolinho (#63530) üzenetére


Rick4
félisten

Felteszel egy gépre egy snassz vinyóval valami linuxot, és mdadm paranccsal fel tudod mountolni, onnan már másolhatod, ahova akarod.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63534) Thusor


Thusor
őstag

Van egy Synology DS1618+ készülékem. Szeretném távolról elérni egyes szolgáltatásait a már meglévő domain nevem alól. Az internet szolgáltatóm csak is dinamikus IP címet ad, így fix IP-re nincs lehetőség (DIGI). Megoldható hogy így is elérhető legyen domain név alól a NAS?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#63535) Chrys_ válasza Thusor (#63534) üzenetére


Chrys_
addikt

DDNS a routerban a meglévő címeddel, majd a szolgáltatások portjait átirányítod a NAS IP-címére. Vagy használod a Synology Quickconnect-t.

Én mindkettőt beállítottam, de általában a DDNS-t használom az appokban.

(#63536) paolinho válasza Rick4 (#63533) üzenetére


paolinho
őstag

Ezt akár csinálhatom az asztali pc-mre pl. egy ideiglenes (pendrive-ról futó) Ubuntu - val is, vagy mindenképpen telepítve kell, hogy legyen a rendszer?

(#63537) AiRLAC válasza paolinho (#63536) üzenetére


AiRLAC
addikt

Total Commander és hozzá ext4tc plugin?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63538) paolinho válasza AiRLAC (#63537) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, este megnézem, hogy mit szól hozzá.
De szerintem nem ext4-es a padtició, mert a Partition Magic olyan szeletet is látott csekély mértékben, de legnehezebb, cirka 5Tb,az other-nek látszik.

(#63539) arn


arn
félisten

azt nem tudja vki, hogy szamoljak az mukodesi orakat a smartnal?

maga a nas eddig 16 orat ment naponta, nemreg allitottam at 16.5 orara. ehhez kepest a vinyo 14.5 orat ment naponta (leall 20 perc hasznalat utan), az ssd viszont csak 8.2ot. vhol azert is vettem ssdt, hogy ne a vinyo legyen turaztatva, arra szamitottam, hogy az megy tobbet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63540) Rick4 válasza paolinho (#63536) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet ideiglenes is, csináltam már pendrive-on futó linux-szal is. Nincs igazából lényege, onnan, hogy meg tudtad nyitni a meghajtót valamivel, már csak az átmásolás a cél, sok megoldás van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63541) Thusor válasza Chrys_ (#63535) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszodat. Így működik tökéletesen.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#63542) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Eddig nem volt sok torrentem, de most bővítettem tárhelyet és gondoltam felrakom a DS monitort.
A leírást kétszer is átnéztem, követtem a beállításokat, de nem működik error line 62-t írja hibaüzenetnek.
Találtam egy hsz-t, amiben azt írják, hogy a CURLOPT_TIMOUT-ot meg kell növelni, viszont nincs ilyen a functions.php-ben.

Ezek után megtaláltam a v.0.9.7-es simple ds monitort, aminél már nem dob hibaüzenetet, van curlopt_timeout is (ezt megnöveltem 10-re) hibát nem dob az oldal de ez sem listáz egy torrentet sem. Jelenleg 5 van a nason.

Tudnátok segíteni, hogy merre induljak el, hol lehet a hiba?

(#63543) arn


arn
félisten

Hihetetlen, hogy a syno meg ennel a nasnal is ilyen soher a ssd cache savszelnel... [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63544) fouco8 válasza sziszi-fuszi (#63519) üzenetére


fouco8
friss újonc

Szia!

Azon keresztül sikerül, a NAS tartalmát is látom, de ha közvetlenül próbálok csatlakozni, akkor nem enged. Az lehet, hogy mivel az xbos hozzá van "kötve" ezért egyszerre csak 1 felhasználót engedélyez? Ha igen, akkor ezt hol tudom módosítani?

(#63545) Tulkas


Tulkas
tag

Sziasztok,
tudnátok leírást/vagy linket küldeni, hogy milyen rekordokat kellene felvinnem NAS-on a belső hálós DNS szerverbe, ha a DHCP-t a modem kezeli?
A (saját domain-emhez) automatikusan létrehozott NS, és A rekordokon kívül minden (DHCP-ben fixelt) eszköznek adtam A és PTR rekordot, ezek működnek is,
de érdekesen pont a NAS az, amit az adott domain alatt nem érek el.
NS Lookup a NAS IP-jére visszadobja a jó domain címet, de ha a domain-re indítom el, akkor hibás (külsős, de nem a NAS IP-je) IP-t ad vissza, "Non-authoritative Answer"-ként.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63546) Immy válasza arn (#63543) üzenetére


Immy
őstag

Lehet hogy nekem nem áll össze a kép, de úgy tűnik mintha mindenhol hálózati szűkkeresztmetszet lenne a teszt során ahol nem jön ki az SSD cache sebesség előnye. Ami alátámasztja, hogy mennyire meglódul a sebesség ha 10gbit kártyával vagy link aggregation-el tesztelnek.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63547) sziszi-fuszi válasza fouco8 (#63544) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Mit jelent a "közvetlenül" csatlakozni? Felhasználót mindenképp kell beállítani, hiszen alapból csak Admin van, amit jó minél hamarabb elfeledni, és mindenféle hozzáférését letiltani. Ergo létre kell hozni a felhasználókat és azoknak kell jogokat adni a NAS-on lévő könyvtárakhoz és fájlokhoz. Használd a Vezérlőpultot. A jogosultságok nélkül biztos, hogy nem fogsz hozzáférni sehonnan. Az Xbox-tól függetlenül sok-sok felhasználónak lehet engedélyt adni.

Mi alá kell írás?

(#63548) arn válasza Immy (#63546) üzenetére


arn
félisten

en a crystal + ssd cache kombonal csak olyan 400mb/s koruli ertekeket latok. ez kb megfelel annak, mint ami pl a ds720/920ban van, hogy 512mb/s a max atvitel az m2 cache reszen. raidbe kotott satan is gyorsabb lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63549) Immy válasza arn (#63548) üzenetére


Immy
őstag

Itt van egy teszt 920+ társaságában cache nélkül, SATA cache és NVMe cache segítségével: [link]
Szerintem nagyon nagy különbségek vannak a felhasználási területeknél a beállított cache méretnél valamint a használt hálózati kapcsolatnál is. Illetve hogy read only vagy read/write.
Teszt eredmények:
Seagate Ironwolf 4TB HDDx2 (SHR) ONLY Test = 00:17:11
Seagate Ironwolf 4TB HDDx2 (SHR) + SATA Seagate 110 SSD R/W Caching = 00:13:43
Seagate Ironwolf 4TB HDDx2 (SHR) + NVMe Seagate 510 SSD R/W Caching = 00:11:10

Kiemelik, hogy érdemes megpakolni sok memóriával is, mert akár az is limitálhatja, ha "csak" 4GB elérhető.
Szerintem ez már kicsit nagy vállalati funkció, ami több felhasználós használat során profitálhat sokat.

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63550) arn válasza Immy (#63549) üzenetére


arn
félisten

Ez a teszt kisse mondvacsinalt :) a storagereviewn talalsz jobb teszteket. De nem is ez volt a mondanivalo legyege, hanem az, hogy limitalva van a savszel ott is. Majd ha jon szetszedos review, okosabbak leszunk.

ssd cachet kb ott erdemes hasznalni, ahol ugyanazt a filet eri el sok user/task. Amugy total felesleges. De meg ebben az esetben is szerencsesebb kulon ssdt hasznalni, es azokra pakolni a teljesitmenyigenyes megosztasokat - tervezhetobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.