Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) Borisz76 válasza Raven82 (#62800) üzenetére


Borisz76
veterán

Kikapcsolódás után tedd be a lemezt.
Indítsd el a NAS-t, majd a :
Tároláskezelő / Kötet / Kezelés / Javítás lehetőség.

[link] Írtam is róla.... a lap alján.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62802) Magnat válasza Borisz76 (#62801) üzenetére


Magnat
veterán

A 918+ nem hot swap?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62803) Borisz76 válasza Magnat (#62802) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt hiszem igen.....de én nem próbáltam sosem menet közben lemezt cserélni.
Mindig kikapcsolom. Az a tuti.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62804) fulton válasza Magnat (#62797) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm a tippet :R

(#62805) arn


arn
félisten

A ds720+on az esata port az esatap? Vagy sima?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62806) Raven82 válasza Borisz76 (#62801) üzenetére


Raven82
újonc


Köszönöm szépen a gyors választ!
Sajnos nekem nincs olyan opció amit írtál. Vagy az csak akkor lesz ha beraktam az új lemezt?

[ Szerkesztve ]

(#62807) Essejó válasza Raven82 (#62806) üzenetére


Essejó
veterán

Persze, csak ha beraktad az újat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62808) Stanley-B. válasza Raven82 (#62800) üzenetére


Stanley-B.
őstag

"Csak kiveszem és berakom az újat úgy hogy ki sem kell kapcsolni? Előre is köszönöm a segtséget"

igen így van.
+ imádkozol közben, hogy nehogy előjöjjön egy szektorhiba valamelyik lemezen a RAID visszaépítése közben mert akkor ugrik az egész RAID köteted.

(#62809) WaterWave válasza Magnat (#62799) üzenetére


WaterWave
veterán

Normális válasz?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#62810) Sanya válasza WaterWave (#62809) üzenetére


Sanya
nagyúr

senki sem tudja

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62811) zsamiatt válasza WaterWave (#62809) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem egyertelmu. A synology nem tunteti fel. De van olyan forum ahol annak irjak.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62812) Csabroncka válasza arn (#62776) üzenetére


Csabroncka
addikt

Majd megtelik ~80%-ra idővel ha használod. Nekünk bevált, ám 80-100 SMB kliens dolgozik róla, és így is ~5-7 nap volt 500Gb

"in medias res"

(#62813) arn válasza Csabroncka (#62812) üzenetére


arn
félisten

Nalam egy het alatt sem volt tobb, mint 10gb. Ha kikapcsolom az seq io skipet, akkor kezdi feltolteni.

De mar megrendeltem egy 2tb ssdt, ez meg megy vissza.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62814) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok, van egy ds218 asom, kb 2 éves és egyre hangosabb a ventilátor mit gondoltok valahogy tudnám halkabbá tenni vagy vegyek egy uj ventit bele ha igen milyet javasoltok? Köszönöm

(#62815) Arolotifar válasza bencus3 (#62814) üzenetére


Arolotifar
őstag

Noctua-t keress :) DS214play-ben nekem is az van, a gyárit cseréltem 4 é v után.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#62816) bencus3 válasza Arolotifar (#62815) üzenetére


bencus3
tag

Köszi , nézem is az oldalát a méretet megtaláltam de azt nem tudom hogy hány pines és hogy hány voltos kell? Véletlenül nem tudod?

(#62817) -Maujuri- válasza bencus3 (#62814) üzenetére

Szia, nekem 218play van, noctuára cseréltem a ventit.
itt a típus: Noctua NF-A9 FLX 9cm rendszer hűtő

(#62818) bencus3 válasza -Maujuri- (#62817) üzenetére


bencus3
tag

Köszi

(#62819) Csabroncka válasza bencus3 (#62816) üzenetére


Csabroncka
addikt

(#62820) bencus3 válasza Csabroncka (#62819) üzenetére


bencus3
tag

Köszi, de amit te írtál az a táblázat alapján 4 pines és amit korábban kaptam típust FLX az 3 pines csatija van. Annak van jelentősége?

(#62821) arn válasza bencus3 (#62820) üzenetére


arn
félisten

nezd meg mi van a nasban, olyan csatlakozos kell bele - a leghozamot is ellenorizd, hogy min ugyanannyi legyen, mas nem szamit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62822) mozeer


mozeer
csendes tag

Sziasztok, nekem lenne egy qnap ts.253 pro Nas szerverem amihez vettem 1 dvblogic tvbutler usb sticket. Az lenne a problémám, hogy 2-3 hónapig tökéletesen működött majd egyik napról a másikra elvesztette a csatornákat a dvblogic saját programja (Plex media szerver az megtalálja őket) bármivel próbálkoztam nem tudom ujra hangolni. Többször újratelepítettem, minden változtatás után NAS újraindítva, manuálisan töröltem a könyvtárat hogy minden fájl tényleg törölve legyen, de semmi változás "Tuning fail" üzenetet kapok csak.
A Plex megtalálja a csatornákat de azt a samsung tvn nem tudom nézni mivel a live tv opció az én tvmen nem érhető még el, öreg a tvm hozzá.
Valaki találkozott már ilyen hibával? Mit próbáljak még meg?

(#62823) Arolotifar válasza mozeer (#62822) üzenetére


Arolotifar
őstag

Elnézted a topicot :P Ide menj: [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#62824) mozeer válasza Arolotifar (#62823) üzenetére


mozeer
csendes tag

Köszi :)

(#62825) Csabroncka válasza bencus3 (#62820) üzenetére


Csabroncka
addikt

A csati marhára mindegy, mert ha nem PWM-en keresztül akkor volton keresztül szabályozza a fordulatszámot!

"Én az NF-A9 (PWM)-et választottam a magasabb fordulat és az ahhoz társuló magasabb lég hozam miatt."

3 pines csatira (a synology emlékeim szerint volton keresztül szabályoz, 3 pines csatival szereltek az alaplapok) visszafele kompatibilis a 4pines dugó!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#62826) gyugyo79 válasza arn (#62746) üzenetére


gyugyo79
addikt

Erről tudsz adni valami linket ahol olvastad, vagy honnan van az infó ?

(#62827) geogabcsi


geogabcsi
tag

Sziasztok! Van egy Synology DS212j NAS-om és egy Amiko A5 Combo, de korábban volt A4K és sem Android sem Linux alatt nem tudok NFS-re csatlakozni, pedig be van állítva a NAS-on az NFS [link] és a A5 hálózaton van, de a Video Browse nem megy, be sem tud lépni az IP címig. SMB ugyanez, látja a hálózatot és a mappát, de nem csatlakozik. Ki tud segíteni?

(#62828) arn válasza gyugyo79 (#62826) üzenetére


arn
félisten

van egy nemet oldal, ahol szet szoktak szedni a nast - minden kiderul, a venti, a savszelessegek, stb. mert ezekrol a dolgokrol elegge hallgat a syno, mint pl, hogy az m2 cachenel a ket cachere jut osszesen 500mb/s, ami elegge verszegeny.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62829) arn


arn
félisten

a raid1es koteteknel a vinyok szektorrol szektorra megegyeznek?

mivel ennyire nem mukodik az ssd cache, azt tervezem:
* backup 8tb usbre
* ssd cache kivesz
* a masodik vinyot bennhagyom, az elsot kiveszem
* atkovertalom raid1rol basicre
* atnevezem a storagepoolt 2re
* ezutan bekerul egy 2tb ssd - felkerul ra a rendszer
* atmozgatom a sebessegkritikus megosztasokat ssdre
* helyrealliltom az appokat

ha mindezt meg tudtam csinalni adatvesztes es ujratelepitgetesek nelkul, akkor baromi ugyes vagyok :D

vesz esetere meg ott lesz a raid1 kotet masik fele. ha barmi borul, akkor az a veszterv, hogy egyedul visszarakom, majd a masik 8tb vinyo is visszakerul, es visszaszinkronizalja az egeszet.

lat ebben vki vmi buktatot?

igy a raid1 8tb + raid1 ssd cache 256gb helyett lesz 2tb ssd + 8tb hdd basic, es maradok a jol bevalt sima backupnal. meghajto crash eseten bukom a rendelkezesreallast.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62830) AiRLAC válasza arn (#62829) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elméletileg működhet :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62831) AiRLAC válasza geogabcsi (#62827) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mutasd az NFS jogokat a megosztáson.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62832) gyugyo79 válasza arn (#62829) üzenetére


gyugyo79
addikt

#62828 -> Köszi, nem ismertem az oldalt és nekem a Google sem dobta ki. HW infók lekérését amivel ezt meg lehetne nézni sem találtam amikor ilyennnek neki futottam amit a Syno ne gyilkolt volna ki berakott volna.

Amit leírtál mind megcsinálható.
Amit én kihagynék az az átnevezgetés mert tök8 max a szemednek szebb.

Meg azt tud, hogy ha ezt így végig csinálod akkor a Syno support ha éppen olyan kedve van megtagadhatja a segítséget amíg nem csinálsz resetet ha szükség volna valamiben a segítségükre ami egyenlő kb a nem segítünk-kel ...
Ennek ellenére otthon én is ezt csinálnám ha ilyent szeretnék.

Az más kérdés, hogy én így utólag a tapasztalataim alapján nem biztos, hogy belevágnék ha a helyedben lennék, mert nem hoz szerintem annyit sem mint amennyit melózol vele egész addig amíg a hálózat nem gyorsabb mint a kötet nagy fájloknál, kicsiknél meg amit hoz az inkább csak mérhető mint igazán érezhető otthoni felhasználásnál.
Én ha elvonatkoztatunk, hogy bővítőt vettem az SSD-s bohóckodásnak végig próbáltam elég sok mindent és az SSD -nél is csak a VM -ben vettem annyi pozitívat észre, hogy már nem a HDD lett a gyenge láncszem hanem a proci ami felhasználói élményben kb annyi, hogy ugyan olyan sz@r csak ez már nem zavar mert tudom, hogy nem javítható és persze tudva, hogy milyen azért használható ha nagyon kell ...
De nálam a placebo nem annyira szokott működni mint pld másoknál akik otthon is félelmetes javulást éreznek az SSD cachetől és nyilván van egy felhasználási mód ami eltér pld a tiedtől, vagy másétól így ami nekem semmit sem hoz az neked/másnak még jó lehet ténylegesen.
Én tuti nem áldoznám be a raid1 -et pld. míg elfogadom, hogy másnál más a prioritás.Viszont amit csinálsz az pont annyira vissza is állítható a kiindulási állapotra ha éppen úgy gondolod így max időt veszítesz. Ha viszont szívesen játszol ilyenekkel minden képen végig kell csinálni

[ Szerkesztve ]

(#62833) arn válasza gyugyo79 (#62832) üzenetére


arn
félisten

mar egyszer csinaltam egy basic - raid1 konverziot. most lenyegeben visszacsinalom. idovel az egesz nast ssdvel szeretnem, de egyelore tul draga, igy maradnak bizonyos, jol behatarolhato feladatok azon (plex, docker, etc).

a 3tbos vinyo, amit kivaltottam igyisugyis cserere szorult volna, mert mar 6-7 eves volt, jo esellyel koszont volna el a kov evekben, helyette lesz a 2tb ssd. ott eredetileg hasonloan szerveztem a feladatokat. most kenyelmesnek tunt, hogy egy tombbel oldok meg mindent nemi plusz ficsorrel (raid1+ssd cache), de a korabbi ut egyszeruen jobban passzolt az igenyeimhez.
az ssd cachet meg lehetne csinalni jora is, de a jelenlegi formajaban tul sok kotottseg es szuk hasznalhatosag. lehet a qnapnal ez jobban mukodne, ott sokkal tobb parametert lehet allitani a finomhangolashoz. nalam vagy alacsony kihasznaltsaggal mukodik, telitomve felesleges adatokkal, vagy alig hasznalja, ami gyk elfer a ramcacheben is.

a raid1 azert megy, mert kis esellyel futok bele full drv halalba, es a nast is cserelni kellene hozza (meg az ssdt is duplazni illene), inkabb masolok ujra, mint hogy x szaz eurot aldozzak meg ra. egy probat megert, ebbol is tanultam :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62834) gyugyo79 válasza arn (#62833) üzenetére


gyugyo79
addikt

Már az sokat tud hozni ha valaki torrentezik (sőt ha valaki komolyabban torrentezik akkor ilyen szinten többet hoz mint bármi), hogy ha az külön köteten (tároló készleten) van minden mástól vagy ami hasonló terhelést okoz...
Nálam a 918+ -on ugye jobban megoldható, hogy legyen ez is meg az is. Pld.: 2 basic kötetre megy a torrent na azokra kár is cache -t beállítani pld :). A 3. -on meg elvagyok egy raid1 -el amihez van ugyan pld. cache de mint már többször leírtam valós hú de nagy előnyök nélkül (de ha már ott van a 2 slot ...) .
PLEX (adatbázis-és app nem a video tár), általam használt Docker konténereknél, alkalmazás adatbázisoknál nekem bőven elég amit a Seaget IW hoz. Pont a PLEX-et ( ~10 TB film+sorozat katalógus, adatbázis) + 1-2 alkalmazás adatbázissal, raktam tesztnek végig HDD->HDD+256GB rw cache-> SSD és 0 valós nagy javulást, különbséget vettem észre a kliensekben az 1-1 hónap használat alatt pedig az SSD az pont semmi másra nem is volt használva mellette ...

[ Szerkesztve ]

(#62835) mtz81 válasza arn (#62833) üzenetére


mtz81
tag

Visszafele nem lehet raidet konvertálni. A syno oldalán a Műszaki adatok -> Szoftveradatok -> RAID migráció-nál fel van sorolva, hogy melyik raidet mibe lehet konvertálni.

[ Szerkesztve ]

(#62836) AiRLAC válasza mtz81 (#62835) üzenetére


AiRLAC
addikt

Akarsz arn-al fogadni? :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62837) arn válasza mtz81 (#62835) üzenetére


arn
félisten

mar csinaltam oda vissza :) linuxos mdraid, a dsmen keresztul nem tudod megcsinalni - gyanitom azert, hogy legyen ertelme shrt hasznalni, es a synologyhoz kotni a usert.

a basic kotet egy raid1 kotet harom particioval: os, swap, megosztasok. a megosztasok resz van egylemezesre allitva alapbol, ezert basic. ha atallitod x lemezesre, akkor raid1nek mutatja. igy oldottak meg a rendszer menteset minden lemezre.

a basicet atkonvertaltam raid1re, utana betettem egy masodik vinyot, es leszinkronizalta az egeszet, mindenfele adatvesztes es manualis masolgatas nelkul. a nas is hasznalhato maradt kozben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62838) gyugyo79 válasza arn (#62837) üzenetére


gyugyo79
addikt

SHR -t is pont ugyan úgy vissza lehet rakni 2 lemezről. Mert SHR1 is raid1 2 lemezig. Az, hogy miért nincs erre lehetőség a felületen igazából nem tudnék jó indokot mondani.

[ Szerkesztve ]

(#62839) arn válasza gyugyo79 (#62838) üzenetére


arn
félisten

igen, csak az shr egy plusz reteg vmilyen szinten, egy basic-raid1 szinten semmilyen elonye nincs. meg azt ne felejtsd, hogy a konverziok gyakran teljes adatvesztessel jarnak, ahogy en oldottam meg, ott meg semmit se kellett csinalni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62840) arn


arn
félisten

ez egy nagyon jo help syno hackelgetesere, javasolnam a tema osszefoglalojaba: [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62841) arn


arn
félisten

eddig jo :D a kiindulasi allapot 2x8tb raid1 volt (volume1 + spool1). szepen ment az atnevezgetes is, eddig bebootolt. mar csak az appeket kell majd rendbeszedni, remelem a plex adatbazis is megmarad rendesen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62842) arn


arn
félisten

a media konyvtarat meg holnap atnyomom, de amugy minden siman ment, a plex is mukodni latszik. majd egy crc szintu osszevetest csinalok a backuppal szuroproba szeruen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62843) gyugyo79 válasza arn (#62839) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nincs és nem kell konverzió ott még ugyan úgy kb lesz egy leromlott raid1 amikor kiveszel egy lemezt a 2-ből amit utána "átírsz" 1 lemezesre. (az mdstat RAID1-nek adja vissza azt is nem SHR-nek ;) )
mdadm --grow --raid-devices=1 --force /dev/md* ugyan úgy
Az, hogy azt az 1-et ami marad minek hívjuk utána basic vagy 1 lemezes shr tök mindegy amíg 2 lemezes NAS-ba marad úgyis kb. max kerül mellé még egy lemez valahogy. A lényeg, hogy ugyan azok a lehetőségek meg vannak mind a 2 esetben.
A véleményem az SHR-ről meg megtalálod a fórumba. De attól, hogy én nem használom elfogadom, ha valakinek opció + tudom, hogy sokaknak azért van az mert a SOHO Synokat a DSM sok esetben kérdés nélkül azzal telepíti és aki nem ért hozzá annál kb úgy is marad annak ellenére, hogy semmi szüksége rá.

[ Szerkesztve ]

(#62844) arn válasza gyugyo79 (#62843) üzenetére


arn
félisten

Vmi elteres tuti van vhol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62845) gyugyo79 válasza arn (#62844) üzenetére


gyugyo79
addikt

Itt egy SHR leírás ahol beírja a cat /proc/mdstat -ra mit kap előtte/utána. (Magnat linkelte valamikor ide így nem kellet hosszan keresnem 1-et)

[ Szerkesztve ]

(#62846) llacee válasza kulu22 (#62790) üzenetére


llacee
őstag

Itthon vásároltad a E10M20-T1 kártyát?
Még nem láttam magyar árat hozzá.

(#62847) Essejó válasza llacee (#62846) üzenetére


Essejó
veterán

Pedig van. [link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62848) arn válasza gyugyo79 (#62845) üzenetére


arn
félisten

en is kerestem egy mdraid tutorialt, az alapjan csinaltam - a multkor leirtam a lepeseket. de arra celoztam, hogy vmi kulonbseg van meg azon kivul is, ha a konverzios lepesek ugyanazok. tehat mittomen egy shr layer az mdraid folott - attol meg csinalhatja pont ugyanazt alatta.

vagy epp ez az oka, hogy ez letrehoztak. de azt igazabol nem ertem, hogy miert kell mindent bugazni, ha console alol relativ egyszeruen megoldhato (persze esznel kell lenni, hogy mikor mit csinal az ember). gondolok ezekre a konverziokra, a spool vagy a kotet menedzsmentre.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62849) Marci112233 válasza Raven82 (#62806) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha bent az új HDD akkor a képeden lévő Tároláskezelő fülre menj, majd ott a tevékenységekre. Felül aktívvá kell váljon a javítás, és arra menj. Nekem nem engedi mert ép a rendszer, de már használtam amikor véletlen kihúztam az első lemezt. Így meg kell javítsa a dolgokat, de akkora tárhelynél mint nálad van, elég hosszú folyamat lesz. Nekem 3x4 TB-al is majdnem 24 óráig ment a 418 ebben a helyzetben.

Kép hogy mit is írok.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#62850) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!

Létezik egy online nyomkövetőkkel foglalkozó project traccar a neve, szükséges mellé egy MySQL kezelő is. A hozzá való hw. pár ezresért van Kínából, kliens programot pedig lehet találni a GooglePlay áruházban, de PC-re is van.
Hallottatok már esetleg egy ilyen kiszolgáló NAS-ra való telepítéséről?
Lehetséges ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.