Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) mtz81 válasza JockeyEwing (#63049) üzenetére


mtz81
tag

NFS a megoldás.

(#63052) Multibit válasza bigdady (#63050) üzenetére


Multibit
veterán

1. állítsd be az SMB v2-v3 elérést a NAS-on
2. adj fix IP címet MAC address alapján a NAS-nak a routerben
3. Mindig - a fent megadott - konkrét IP-vel csatold fel a megosztott mappát, ne hálózati névvel (és ne böngészéssel keresd meg a NAS-t)

[ Szerkesztve ]

(#63053) windlord


windlord
őstag

Van egy ds118 nasom.
Eddig tok jol ment a taveleres a kliens progikkal, de most nem megy.

Router ad neki ip -t, statikus.
Syno acc van (quickconnect), engedelyezve, frissiti is magat.
Router upnp kikapcs.
Portok kezzel forward -olva.

Kulso eleres/router beallitasnal vannak a portok, igaz?
Mit rontok el?

Drive megy tavolrol, mas nem.

(#63054) windlord válasza windlord (#63053) üzenetére


windlord
őstag

Pedig valami a portokkal lesz.
Mintha beakadtak volna egy allapotban es barmit allitok szarik ram.

(#63055) Multibit válasza windlord (#63053) üzenetére


Multibit
veterán

Talán NAT-ol a szolgáltatód (CGNAT).

(#63056) windlord válasza Multibit (#63055) üzenetére


windlord
őstag

Erre gondoltam en is.
Hetfon felhivom oket.

(#63057) Somatom válasza windlord (#63056) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt egyszerűen megtudhatod. Nézd meg, hogy a routeredben mi az IP -d. Aztán bökj rá erre:
whatismyip.com
Ha a kettő egyezik, akkor publikus IP -d van. Ha nem egyezik, akkor NAT -olt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63058) windlord válasza Somatom (#63057) üzenetére


windlord
őstag

Nagy otelet kozi.
WAN IP nem egyezik vele.

Megkerem oket, hogy vegyenek ki a NAT -bol.
Digi a szolgaltato.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#63059) Essejó válasza windlord (#63058) üzenetére


Essejó
veterán

Mond el hogy így nem éred el az otthoni kamera rendszered.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63060) windlord válasza Essejó (#63059) üzenetére


windlord
őstag

Igen, ez a terv.
De mar ugy ket eve kertem oket, hogy veletlenul se...

(#63061) windlord


windlord
őstag

Kiszedtek a NAT mogul, helyre all a rend lassan.

A Photo Station nem akar menni.
Router beallitasoknal a kapcsolatra OK az allapot.
Mar a router uPnP is be van allitva.

Azt mondja a kliens, hogy a dsm verzio nem jo, vagy az ip.

Helybol sem megy, ez azert nem tul jo.

Mit rontok el?
Masik telon sem jo.

(#63062) Csabroncka válasza windlord (#63061) üzenetére


Csabroncka
addikt

A ddns-el nyomod pingeld meg az IP-t, és nézd meg, hogy syno is azt adja-e. Ha ez rendben utána lehet a porttovábbítást átnézni. Ha ez is rendben akkor a kapcsolódás:

webes alkalmazás: https:\\ddns\photo

Telefon, vagy applikáció: ddns

"in medias res"

(#63063) windlord válasza Csabroncka (#63062) üzenetére


windlord
őstag

ddns -sel nyomom az osszes kliensd (drive, file station, tm). Tehat a kulso ip tuti jo. Portforward tuti jo, mert upnp es jonak is mondja.

443, 80 portokat hasznalja?

(#63064) windlord válasza windlord (#63063) üzenetére


windlord
őstag

Ds photonal ugy csinaltam meg, hogy quickconnect/photo
Igy megy.

A tobbi kliens ddns, azok ugy mennek.

Hmm.

Koszonom a segitseget!

(#63065) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Hello!
Rendeltem itthonra egy ds220+ és szeretnék bele egy hdd-t is rendelni.
Milyet javasolnátok hozzá?Nem lesz vele tükrözés csak adattárolás és folyamatos töltögetés.(torrent).
Ami árban a legszimpatikusabb Toshiba P300 3.5 4TB 64MB 5400rpm 2év gari.
Vagy inkább vegyek drágábbat WD red 4 tb 7-8 ezerrel drágább?
Üdv.

(#63066) mtz81 válasza ZsoZso78 (#63065) üzenetére


mtz81
tag

Seagate IronWolf?
Amúgy teljessen mindegy, én még bármit raktam bele, az összessel működött. Egyik sem rosszabb a másiknál.

[ Szerkesztve ]

(#63067) Alex91 válasza ZsoZso78 (#63065) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel a Seagate Ironwolf 4 TB-os hdd-m ugy 3 es fel ev, es garancia lejarta utan adta meg magat, azt mondom, hogy tok mindegy...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63068) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Akkor maradok a toshibánál a legolcsobb 4 terrás.

(#63069) arn válasza ZsoZso78 (#63068) üzenetére


arn
félisten

Mindegyik gyartonal ugyanakkora esellyel huzol be vmi szarba. Nalam a 3tbos wd hat es fel eve megy, a 8tbos meg harom eve. Lehet vkinek megdoglott fel ev utan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63070) supercow válasza Patice (#8) üzenetére


supercow
őstag

Én azért itt is panaszkodtam hogy 4ből 3 EFRX sorban elromlott a DS414-esemben, egyet gariban cseréltek, kettőt zsebből kellett pótolnom de már nem Red lett hanem Seagate Ironwolf, azóta nincsenek random RAID kieséseim. Lehet hogy én fogtam ki rossz sorozatot vagy ilyesmi, de nem mindenkinek felhőtlen a tapasztalata ezekkel. Ja az összes 3TB modell volt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#63071) Alex91 válasza arn (#63069) üzenetére


Alex91
félisten

igy van, de akkor meg folosleges a dragabbat venni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63072) arn válasza supercow (#63070) üzenetére


arn
félisten

nalam ez a 3tb ment hat es fel evet eddig hiba nelkul :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63073) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok.
Van egy DS218+ nas szerverem. Létere van rajta hozva egy Felhasználó az én nevemmel rendszergazdai jogosultságokkal.
A barátnőmnek is csináltam egy sima profilt, a User felhasználói csoportba. Az egyik köteten csináltam neki egy saját mappát, ami vannak a saját dolgai. Telefonon a DS Filébe betudok lépni belső és külső hálózatról is, de sajnos a DS Finderbe nem tudok belépni és neten se találok semmit hogy hogyan tudnám neki beállítani. Az én fiókommal be lehet lépni, de azt szeretném hogy az övével is betudjon lépni. Ez az egyik gondom a másik, meg az hogy a hálózaton lévő számítógépére nem tudom felcsatlakoztatni az ő mappáját hálózati meghajtóként, az én adataimmal belép, de az övével sehogy sem megy. Mit és hol kell beállítanom a synology szerveren hogy ezek működjenek?

(#63074) Essejó válasza supercow (#63070) üzenetére


Essejó
veterán

Tied a Napi Régész cím, egy 7 éves hozaszólásra reagáltál.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63075) Sanya válasza supercow (#63070) üzenetére


Sanya
nagyúr

A 3 tb-s wd-k nálam is hullottak. Ironwolf lett nálam is, azóta gomdom sem volt a lemezekre.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63076) Sanya válasza windlord (#63061) üzenetére


Sanya
nagyúr

Frissítettél 7-esre?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63077) Protezis válasza ZsoZso78 (#63065) üzenetére


Protezis
őstag

SMR HDD-t nem vennék.
https://toshiba.semicon-storage.com/ap-en/company/news/news-topics/2020/04/storage-20200428-1.html

WD RED (ami nem SMR), vagy Seagate Ironwolf.

[ Szerkesztve ]

(#63078) fjanni


fjanni
tag

Sziasztok. Visszaáltam külön routerről a UPC -re. Most azt tapasztalom, hogy a böngészőben a xxxx.synology.me:5001 -re nem jön be a DSM. Port forwardingba a Connect Box átvette az 5001-et DSM-től és mégsem.
Ja és ha az ip-vel akarok bejelentkezni akkor azt írja hogy nem biztonságos.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#63079) bigdady válasza fjanni (#63078) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem sem megy mióta routert cseréltem pedig ugyanúgy ugyanaz a port forward van beállítva mint előzőben. Viszont appok mennek ddns-el és nas is azt írja rendben fut és belső hálón belső ip-vel is beenged így :F

[ Szerkesztve ]

(#63080) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon kezdő kérdésem. Tervezem egy DS220j beszerzését, 4K filmeket tárolnék rajta és összekötném a TV-n lógó Apple TV 4K-val, a PLEX segítségévél, ő játszaná le a nas-on tárolt filmet.

Namost a tesztben azt mondták, hogy a DS220j nem elég erős a 4K videók "transzkódolásához" (vagy valami hasonló kifejezés volt.)
Közben arra gondoltam, hogy a DS220j csak továbbítja a filmet az Apple TV-nek, aki viszont elég erős a lejátszáshoz, így ez engem nem érint ugye?
A belső hálózatom sávszélessége legyen alkalmas és akkor jó lesz ez a megoldás, nem?

Köszi

(#63081) fjanni válasza fjanni (#63078) üzenetére


fjanni
tag

A böngészőben a "Nem biztonságos" cimkére kattintva azt írja hogy "Érvénytelen tanusítvány". Pedig dátum szerint teljesen friss és érvényes, a DSM-ben frissen generált Let's encrypt tanusítvány van.

(#63082) bigdady válasza fjanni (#63081) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam is. De az csak https-re vonatkozik szerintem

(#63083) Intelligencs válasza fjanni (#63078) üzenetére

Ez azért van, mert a UPC-s doboz nem ismeri a loopback NAT-ot. Ha használsz telefonos alkalmazást, például audio stationt, ami ugyanígy hivatkozik a NAS-ra, ahogy te most el akarod érni (tehát xxx.synology.me), azok meg egyenesen annyira behülyíthetik a UPC dobozát, hogy dob egy hátast, és újraindul. Megoldás, hogy

1) Belülről mindig a belső IP címen hivatkozol a NAS-ra, persze ez macerás lehet alkalmazásoknál, amiket máshonnan is akarsz használni;
2) Visszaállsz külső routerre, és a UPC eszközét csak modemnek használod.

A lényeg, hogy ez nem NAS probléma, hanem hálózati gond, pontosabban a UPC connect box-nak nevezett ipari hulladék problémája.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#63084) mtz81 válasza Gigicuci (#63080) üzenetére


mtz81
tag

De, ha plex szerver használsz plex kliensel akkor érint, dlna-n keresztül nem.

[ Szerkesztve ]

(#63085) Gigicuci válasza mtz81 (#63084) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Ha jól értelek akkor a DLNA itt annyit jelent, hogy a NAS és az A4TV egy hálózaton van ugye? Gondolom ezt a szabványt mindkét eszköz használja..?

(#63086) Protezis válasza Intelligencs (#63083) üzenetére


Protezis
őstag

Ez nem oldaná meg?
3) Futtat egy DSN szervert, ami az xxx.synology.me-t a lokális IP-re oldja fel.
Én AdGuard Home-ot futtatok, ami reklámszűrést is végez, és max sebességgel tudom használni a NAS-t lokális hálózaton (merthogy lokális IP-re oldja fel a domain címet).

[ Szerkesztve ]

(#63087) mtz81 válasza Gigicuci (#63085) üzenetére


mtz81
tag

A dlna csak akkor működik, ha a két eszköz egy alhálóban van

(#63088) Gigicuci válasza mtz81 (#63087) üzenetére


Gigicuci
senior tag

ok, nagyon köszönöm

(#63089) Intelligencs válasza Protezis (#63086) üzenetére

Lehetséges, nem próbáltam. Amikor a routerem szervizben volt, és kénytelen voltam a UPC eszközét mint routert használni, én is szembesültem azzal a problémával amiről ír fjanni kolléga, azért tudom miről beszél. De mindenesetre én annyira rossznak találtam a connect boxot, hogy mikor visszaadták a routerem árát, azonnal vettem egy másikat, mert egy percet sem voltam többet hajlandó a connect boxot routerként használni.

Nem csak ez az egy hibája van, van még számtalan. Hogy mondjak még egy idegesítőt, amikor a WAN linken hibát észlel, akkor úgy próbálja javítani, hogy újraindítja magát. Ami nagyon sokáig tart, és addig a teljes belső háló is megáll, mert ugye a switch része is újraindul. Például filmet nézek a NAS-ról, tehát nem is használom a netet, de a connect box hibát észlel a WAN linken, ezért újraindul. Nekem meg persze megáll a filmlejátszás, mert mindkét eszköz rá van dugva a connect box-ra. (Megtörtént eset.) Aztán hetekig nyomozok, hogy mi a baj a NAS-sal, mire rájövök, hogy nem annak volt baja (most sem). Persze ezt meg egy külön switchcsel ki lehetne védeni, de akár már miért ne legyen inkább egy normális router?

Szóval nekem annyi sebből vérzik a connect box, hogy inkább modemként használom csak. Úgy szerencsére jól működik.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#63090) access_denied válasza AiRLAC (#63045) üzenetére


access_denied
senior tag

Jó volt az ötlet! Viszont parancssorból nem tudtam pontosan azt a jogosultságot beállítani. Weben az admin owner pedig nem működött. Megcsinálta, de ugyanúgy read only maradt. Elmásoltam a tartalmat, ssh-val rd-vel töröltem a mappát, majd újból létrehoztam, majd adatok vissza. Kicsit fapados, de a jogosultsággal, chown, társai nem oldották meg, pedig lh -la jót mutatott. Mindenesetre köszönöm az ötletet, tanulságos volt! :R

(#63091) Magnat válasza Protezis (#63086) üzenetére


Magnat
veterán

Ha nincs sok munkaállomása akkor a host táblába is felveheti ip alapján és akkor arra oldja fel, már ha olyan OS-ről beszélünk amiben lehet szerkeszteni a host táblát ... és persze minden eszközre meg kell csinálni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63092) Magnat válasza gyugyo79 (#63014) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, mounttal közben megoldottam, illetve a supporttal is levelezek ez ügyben.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63093) Magnat válasza zsamiatt (#63017) üzenetére


Magnat
veterán

A video mappa egy almappája, én hoztam létre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63094) fjanni válasza Intelligencs (#63083) üzenetére


fjanni
tag

Eddig én is TP-Link routert használtam a CB-re kötve, de tegnap és ma ötször kellett a CB-t (és csak azt) újraindítanom mert leállt az internet. Ezt a CB nem jelezte, hanem a routeren a wan led zöldről sárgára váltott és eltűnt az internet. A CB újraindítása után egy darabig megint ment a net. Hívtam a Voda hibabejeltőt, de ők sem tudtak ezzel mit csinálni, látták hogy valami nincs rendben a modemmel, de nem tudták hogy mi az és a környéken senki nem jelzett hibát.

Egyébként nem NAT-olt a kapcsolat. A modemet néhány hete cserélték ugyanezen hiba miatt, ezért gondolom hogy nem azzal van a gond.

Ma próbáltam egy olyat, hogy visszamentem minden eszközzel a CB-re router módban, hogy kipróbáljam, úgy is leáll-e rendszeresen. Azt kell mondjam hogy azóta nem állt meg a net. Most akkor a TP-Linkkel lehet a gond? Vigyem szervízbe?

Egyébként ez a port forwarding és xxx.synology.me elérés korábban (még a TP-Link előtt) jól működött a Connect boxon, tehát tudja ezt rendesen is csinálni.

És azzal kapcsolatban mi lehet a gond hogy a belső hálón amikor ip-vel akarok felmenni a NAS-ra (és CB-re) azt írja hogy nem biztonságos a kapcsolat. A NAS-nál még azt is írja folyton hogy "Az ön kapcsolata nem privát" ?

(#63095) gyugyo79 válasza Magnat (#63092) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha megírják a tutit és az nem hülyeség akkor oszd majd meg, köszi.

(#63096) Magnat válasza gyugyo79 (#63095) üzenetére


Magnat
veterán

Mindenképpen!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63097) bigdady válasza Multibit (#63052) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igazad volt valamiért átállítódott az smb arra hogy minimum smb1 és a maximum is. Most átraktam maximumot smb3-ra és azonnal jó lett újra minden meghajtó és elérés. :R
Mi állíthatta el?

Más: ti adtok egyedi tcp portot az ncore torrentnek a routerben?

[ Szerkesztve ]

(#63098) bigdady válasza bigdady (#63079) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tárgytalan port forwarding hiba volt...

(#63099) Essejó válasza mtz81 (#63087) üzenetére


Essejó
veterán

Ennek picit ellent mond az a tény, hogy nekem Sagem 3890v3 HGW-t adott a T. A nas lanon van a Samu Tv meg wifin. A fenti HGW pedig a lant, és a wifit külön háloként kezeli. Ennek ellenére a Samu látja DLNA-n a Synot, és le is játszik róla.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63100) Essejó válasza bigdady (#63097) üzenetére


Essejó
veterán

A DS-nek adok TCP-t igen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.