Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) Magnat válasza Tulkas (#63431) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

igen, jó megoldás NAT loopback helyett és igen, belülről éred el, próbáld ki azt, h lekapcsolod a netet (vagy kihúzod a bejövő kábelt) és úgy megnézed, h eléred-e a nast ...
A második kérdést nem egészen értem, mire ugyanaz a válasz? Hiszen nem ugyanaz, mindig az adott weboldal ip-jét adja vissza...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63452) tobias40 válasza Thusor (#63444) üzenetére


tobias40
veterán

Így van,ezért írtam már korábban is hogy csak ezek a lehetőségek vannak erre a régi NAS-ra.
Nem gond mert akarok venni egy 218+ vagy 220+ még nem döntöttem el melyiket de majd kérek itt véleményt erről is! :R
Tényleg most melyik gép a BB max 4 lemezes elég lenne nekem bőven,a 212j megmaradna mentéseknek egy másik lakásból!
Torrent gigabiten megy tehát combos gép kellene és nem akarom 2-3 év múlva cseréni mert elavult! ;]

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#63453) burgatshow válasza Magnat (#63451) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem neked, a témára úgy generálisan válaszoltam.

Amúgy a QC szolgáltatás mindig azt az IP-t adja vissza, amin az adott eszköz a NAS-t eléri. Ha otthon vagy ugyanazon a hálózaton, ahol a NAS, akkor a QC át fog irányítani a lokális hálón elérhető címre.

Ha nem, akkor az interneten keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#63454) burgatshow válasza tobias40 (#63452) üzenetére


burgatshow
veterán

A 418+ már 120-130 körül kapható.

(#63455) Magnat válasza tobias40 (#63452) üzenetére


Magnat
veterán

És az 1 gigát ki akarod hajtani torrenten nassal?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63456) tobias40 válasza Magnat (#63455) üzenetére


tobias40
veterán

Hát ha nem is teljesen de amennyire lehet ,ésszerű keretek között,de emiatt nem akarok nagyon drágát venni,max 150-160.000 van rá első körben!
És csak új és számlás jöhet szóba!
Lehet elég a 2 lemezes is,ezt sem nőttem még ki.De ha nem nagy az árkülönbség akkor nyilván jöhet a 4 lemezes...
Raid egyelőre nem lenne csak alapkötet,eddig is elvoltam vele a 212j-ben is ,most meg az is ott lenne a mentéseknek,a személyes dolgokat meg pluszban külső vinyóra is elmentettem..

Viszont nem lett teljes a szinkronizációm mert a file-ket átvitte a NAS-ra megadott dir-be de az alkönyvtárakat csak üresen másolta fel a NAS-ra a benne levő adatokat nem!
Mi lehet a gond? :(

[ Szerkesztve ]

(#63457) Tulkas válasza mtz81 (#63449) üzenetére


Tulkas
tag

Persze, este bedobom a képeket egy HSZ-be, hátha segítek valakinek!

Magnat!
Köszi, időközben utánaolvastam az adott "lookup" válasznak,
igazad van, figyelmen kívül hagyható.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63458) Tulkas válasza Tulkas (#63457) üzenetére


Tulkas
tag

Részemről így oldottam meg külhoni fórumok alapján.
(NAT Loopback hiányának problémája belső hálón.)






Minden mást "normál" módon oldottam meg. (Portovábbítások NAS Mac címre: 80/443/"12345"-->DSM/"23456"-->OVPN), Synology-s DDNS szolgáltatás, és Lets Encrypt tanúsítvány.) Csak HTTPS kapcsolatokat engedem, és kintről befelé csak VPN.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63459) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Van egy DS218+ NAS-om.
Nemrégiben kétszer is nagyobb áramszünet nálunk, amit már a szünetmentes nem tudott áthidalni, és szépen ahogy kell le is állította a NAS-t mielőtt lemerült volna.
Ezzel nincs is baj, viszont mind a kétszer mikor visszajött az áram, letöltött jó pár filmet, amit már régebben töröltem. Miért? :F
A másik kérdésem az lenne, hogy azt be lehet állítani, ha letöltök egy filmet, és végzett a letöltéssel, akkor ne legyen az inaktívak közt?
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#63460) Tulkas válasza Tulkas (#63458) üzenetére


Tulkas
tag

Az adott másolási sebességből (a jelenlegi ócska netem mellett) az jön le, hogy marad belső hálón, HTTPS kapcsolattal, működő külsős tanúsítvánnyal.

Magnat,
ha esetleg ránéztél a leírásomra, az alapján lehet valami gond a dologgal? Én pl. most vettem észre, hogy az adott beállításokkal sajnos az összes fix IP-t betette a szolgáltató eszköze a tartomány alá. :((( (pl. 192.168.1.4.-->tv.*.synology.me)

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63461) mtz81 válasza Tulkas (#63460) üzenetére


mtz81
tag

A tanúsítvány se nem belső, se nem külső. Csak bomain névre szól, teljessen mindegy, hogy az ip külső, vagy belső.
A DNS-nél az a baj, hogy a routeren csináltál egy split DNS-t, és a NAS-on is, amit utána sorba fűztél (ha jól értelmeztem, bár a felbontásról nem raktál be képet, de gyanítom ott a router ip-je szerepel). Minek? Elég egy is.

(#63462) Tulkas válasza mtz81 (#63461) üzenetére


Tulkas
tag

:(( Elnézést, lemaradt, igen, a router IP-je van benne.
A tanúsítvány részemről csak azért "külső",
mert nem saját aláírású (hanem "harmadik féltől származó" :F ), ugyanakkor belső hálón is felhasználom.
Nincs IT-s végzettségem, csak egy lelkes amatőr vagyok.
Egyébként ahogy írtam, angol nyelvű fórumokról szedtem az ötletet,
itt nem találtam korábban leírást.

Akkor a routeren kivehető a 192.168.1.1 szerver megjelölés?
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63463) Formaster


Formaster
addikt

Van valakinek bármi ötlete miért tudok csak 75Mbyte/s-el olvasni a NAS-ról? SMB-n keresztül néztem, a hálózat rendben van, lemez-proci-ram kihasználtság kb 30%, torrent nem fut a háttérben. Red vinyó van bent, 200 körül is tudna, nyilván a hálózattól nem várható el, de minden más ponton rendben van a hálózaton belül a giga.

szerk: speedtest synology-cli futtatva kb kiagasztja a gigás netet. SMART, egyéb tesztek rendben.

[ Szerkesztve ]

(#63464) paolinho


paolinho
őstag

Sajna kifingott ("Tönkrement"-é vált) a DS216play alatt "Kötet 1"-ként üzemelő 6 Gb-os WD Purple-m.
Nyilvánvalóan cserélnem kell, és ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni néhányat.
Ha veszek egy új vinyót, akkor van-e arra valami egyszerű protokoll, hogy legalább a beállításaim visszakerülhessenek a helyére?
Kérdem ezt azért, mert most pl. eltűnt a Download Station, és azt a Csomagkezelési központból sem tudom visszaállítani (telepíteni), gyanítom a meghibásodott tárolóhoz volt kötődése.
Hogyan tudnám a megmaradt működő vinyóra átirányítani a torrentjeimet? Milyen beállításokat kell újra írnom? (Sajna nagyon elfelejtettem 4 év alatt ezeket)
Ha kikerül a meghibásodott vinyó, és bekerül az új, hogyan tudnám a Kötet sorrendeket felcserélni, azaz a korábbi lenne a Kötet 1, és az új a Kötet 2?
Remélem, nem kérdeztem hülyeségeket, de most nagy katyvasz keletkezett annak kapcsán, hogy kidőlt az egyik winchester a sorból.

(#63465) mtz81 válasza Tulkas (#63462) üzenetére


mtz81
tag

A NAT loopback hiányára a split DNS a megoldás, de csak egy helyen csináld. Vedd ki a zónabejegyzést a nasról és jó lesz.

(#63466) Formaster válasza Formaster (#63463) üzenetére


Formaster
addikt

(#63467) Sanya válasza Formaster (#63463) üzenetére


Sanya
nagyúr

Frissítettél 7.0 preview-re?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63468) pkaresz válasza libus (#63459) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Valószínüleg azért töltötte le újra a filmeket, mert ugyan nem tudom mit használsz letöltés vezérlőnek, de ha jól tudom, akkor a letöltés vezérlőben is törölnim kell a film elérési "linkjét".
Ha csak a lemezről törlöd a következő indulásnál újra letölti, mert ez a dolga ha a listában van.
Inaktív, szerintem akkor van, ha nem tölt fel.
Szvsz.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#63469) Formaster válasza Sanya (#63467) üzenetére


Formaster
addikt

6.2.3-on vagyok. Tegnap kísétrleteztem még, az SMB-t felraktam 1-3-ig, titkosítást levettem, így nyertem kb 5%-ot, de a 90MB/s-et nem lépi át.

Ami érdekes, hogy az MTU méretnél szürkén 2000-et ír,majd ha manuálisan beadom neki az 1500-at, utána visszaáll ismét szürke 2000-re. De szerintem, ha az MTU-val gond lenne (routerben 1500), akkor a speedtest se futna le közel gigabittel :F

(#63470) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Olvastam hogy lassan már esxi-t is lehet futtatni ARM-on. Szerintetek syno-ba lefog csorogni ez a feature? Ez lehetne a megoldás azokon a típusokon, ahol docker-t nem lehet futtatni.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63471) Magnat válasza Immy (#63470) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

sztem nem tudja tutira senki, de én fél-1 giga ramon egyébként sem sok értelmét látom a virtualizációnak (az arm-es cuccokban jellemzően ennyi szokott lenni).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63472) Immy válasza Magnat (#63471) üzenetére


Immy
őstag

Igen ez valid pont, alapvetően nem virtuális gép farm kiépítésére gondoltam, pusztán egy lehetséges opcióra, ha kellően kis teljesítményt igénylő virtuális gépet futtatni, hamár a docker nem elérhető.
Vannak olyan ARM modellek amik már 1GB-al jönnek, ami tudom hogy még mindig karcsu :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63473) Magnat válasza Immy (#63472) üzenetére


Magnat
veterán

Igazából van 2-vel is, pl a 218, csak nem ez a jellemző :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63474) Formaster válasza Formaster (#63469) üzenetére


Formaster
addikt

Sikerült 1500-ra rakni, de nem nagyon növekedett a sebesség. Néha belekóstol a 95MB/s-be. Kipróbáltam a Jumbo MTU-t is, routerben engedélyezve van, de gondolom a Win alatt is engedni kellene :F

Megtaláltam winben a Jumbo Framest. Érdekes, hogy router oldalon engedélyezett, NAS oldalon is belőttem 9000-re, viszont innentől kezdve nem kommunikál a windows a NAS-al. Windowsban 4088 vagy 9014-et lehet beállítani, NAS-ban viszont 9000 max. 4088-ra rakva sincs kommunikáció.

[ Szerkesztve ]

(#63475) libus válasza pkaresz (#63468) üzenetére


libus
őstag

Szia!

Az alapot használom (Download Station). Ebbe hol találom ezt a lehetőséget?
Mert jó lenne ha nem töltené le újra a filmeket egy esetleges újraindulásnál.

Inaktívba kerül át mikor letöltötte a filmet, és addig ott van míg nem nyomok a folytatásra.
Én ebbe az inaktív fülbe/mappába soha nem láttam filmet, mert épp nem ment a seedje.
Szóval, mindig rá kell nyomnom a folytatásra hogy sedelje és átkerüljön az aktívak közé a film.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#63476) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Aki használja a Sonarrt annak működik rendesen? :F
Nálam a Jackett is problémába ütközik, nem tud az indexerhez sem csatlakozni! :O

Frissíteni kellett mindkettőt és elvileg rendben! :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#63477) Tulkas válasza mtz81 (#63465) üzenetére


Tulkas
tag

Így is mükszik, köszi!
:R

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63478) JoHnni


JoHnni
senior tag

Sziasztok!

Van egy Synology Ds118 NAS-unk. Üzembe helyeztünk egy új notebookot, azonban ott a windows intézőben nem látom a hálózaton belül a számítógépeknél, így nem tudom felcsatolni a mappákat hálózati meghajtóként. Mint médiaszerver, úgy látom. Mi lehet a gond?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#63479) Formaster válasza Formaster (#63474) üzenetére


Formaster
addikt

Egyébként kinek milyen másolási értékek jönnek ki large file esetén SMD-vel? Ahogy olvasom ez a 80-90MB/s elég általános 1500-as MTU-val.

(#63480) curmpli


curmpli
tag

Sziasztok!
Elvi kérdésem lenne. Amikor beüzemeltem a DS418-am létrehoztam két kötetet. Az első - három lemezből állt , a második pedig egy lemezből. Az első kötetet tárolóként ritkán használom, PC-backup és médiafilok vannak rajta. A második kötet viszont 0-24 megy, mert a Surveillance Station rögzít rajta. A kérdésem az: mivel a második köteten lévő Surveillance Station miatt folyamatosan üzemel a NAS, de az első kötetről indul a DSM, ez utóbbiban lévő HDDk feleslegesen működnek-e a nap 24 órájában? Jobb lenne-e, ha Surveillance station-ös kötetről bootolna a rendszer? Ez esetben a másik kötetben csak akkor pörögnének a HDD_k ha tényleges írás-olvasás miatt használatban vannak?

[ Szerkesztve ]

(#63481) mtz81 válasza JoHnni (#63478) üzenetére


mtz81
tag

Hálózatfelderítés ki van kapcsolva a win-ben.

(#63482) mtz81 válasza curmpli (#63480) üzenetére


mtz81
tag

Az összes vinyóra letükrözi a dsm-et, tökmindegy melyiket hova rakod.

(#63483) curmpli válasza mtz81 (#63482) üzenetére


curmpli
tag

Azt értem, hogy rajta van a DSM mindegyiken, de a kérdés az számomra, hogy számít-e a lemezhasználat szempontjából, az hogy melyik kötetről futtatjuk az oprendszert? Nyilván PC-s fejjel gondolkodok. Ha a c:-n van egy Windows oprendszer, akkor az mindig használatban van, amikor a Windows dolgozik. Ugyanezen megközelítésből kérdezem, hogy a NASnál tudom-e úgy kímélni a ritkán használt kötetet, hogy ha nem arról futtatom az oprendszert. Lehet full baromság a gondolatmenet és itt egyszerre fut minden HDD-n folyamatosan, de ezt nem tudom biztosan, ezért kérdeznék, mielőtt átvariálom a köteteimet.

(#63484) Szpisti válasza Formaster (#63479) üzenetére


Szpisti
addikt

Nekem 30-32MB/s az írás és az olvasás 26-28MB/s mióta megvan ez a NAS (212J) nagyon ritkán megy feljebb, pedig a specifikációkban az írás: 50,2 MB/s ,olvasás: 92,16 MB/s van megadva... (két darab 4TB-os Seagate IronWolf van benne JBOD, SMB 2-3 van beállítva, nem fut rajta semmi, csak a Mediaszerver) Már beletörődtem. :(

(#63485) Magnat válasza curmpli (#63483) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem úgy rémlik, h külön-külön nem tudnak aludni, de sajnos már nem tudom, hol olvastam/hallottam..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63486) mtz81 válasza curmpli (#63483) üzenetére


mtz81
tag

Mivel tükrözve (raid1) van a rendszerpartíció, írásnál (pl. naplózás) kiírja az adatokat az összesre. Tehát teljessen mindegy milyen sorrendben vannak ígyis-úgyis használni fogja mindet.

[ Szerkesztve ]

(#63487) curmpli válasza mtz81 (#63486) üzenetére


curmpli
tag

A RAID 5-ön belül mindegyik egyszerre működik - ez világos. De nekem két kötetem van, az egyik RAID 5 (3 HHD-vel), a másik Basic(1 HDD).A Raid 5-öt telepítettem először, feltételezem azon fut az oprendszer. A kérdés az, hogy miközben a Basice-n fut 0-24-ben a Surveillance Station, a RAID 5-ös kötet használatban van-e?

(#63488) mtz81 válasza curmpli (#63487) üzenetére


mtz81
tag

Minden vinyóra 3 partíciót csinál, egyet a rendszernek (ezek vannak tükrözve), egyet a swap-nak (ezekből csak az egyiket használja), és egyet az adatoknak. Az adatpartíciókat tudod te konfigurálni, hogy raid-ben, basic-ben, vagy jdob-ban legyen.
A rendszer és a swap partíciók működésébe nem tudsz beleszólni.

Használatban van, mert mondjuk amikor log-ol, akkor azt egyszerre kiírja az összes rendszerpartícióra. Márpedig majdnem mindent log-ol.

[ Szerkesztve ]

(#63489) curmpli válasza mtz81 (#63488) üzenetére


curmpli
tag

Ez azt jelenti, hogy ha megy a 0-24 órás kamerarögzítés az egyik köteten, akkor a többi kötetet tartalmazó HDD-k is használatban vannak? Most cseréltem egy HDD-t az alig használt RAID kötetemben, ezért boncolgatom ennyire ezt a kérdést. Az hogy nem lehet alvó módba küldeni azokat a HDD-ket, amelyek nincsenek használva, szerintem jelentősen csökkenti azok élettartamát.

[ Szerkesztve ]

(#63490) mtz81 válasza curmpli (#63489) üzenetére


mtz81
tag

Raid tömbökben a vinyók mindíg nagyobb valószínűséggel döglenek meg, mint egymagukban. Ez a raid működéséből adódik. De mivel a rendszerpartíciót mindenféleképpen tükrözi, így ezt sem tudod kikerülni.

Az élettartamukat a tapasztalataim szerint nem igen befolyásolja az üzemóra. Inkább a gyártási minőség. Van olyan vinyóm, ami már kb 10 éve folyamatosan üzemel, és semmi baja, a vele egyszerre vásárolt ugyanolyan meg már rég elhalálozott. Még a sorozatszámuk is közel volt egymáshoz.
Tapasztalataim sueront teljessen lutri, hogy melyik vinyó mikor fog meghalni. Független a márkától, típustól, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.

[ Szerkesztve ]

(#63491) curmpli válasza mtz81 (#63490) üzenetére


curmpli
tag

Frankó. Akkor külön NAS kellene a kamerarendszernek, külön a backupnak.

(#63492) Formaster


Formaster
addikt

Csináltam szintetikus tesztet. Sample 1GB esetén 115 körül van read/write. Ha 16GB samplet választok akkor írás marad 115, olvasás beesik 90 alá. Lehetséges, hogy a 89%-os lemez telítettséget nem szereti? :B

(#63493) Szpisti válasza Formaster (#63492) üzenetére


Szpisti
addikt

A 115MB/s a gigabites hálózat netto maximuma. Nem tud gyorsabb lenni... (De boldog lennék a felével is...)

(#63494) Formaster válasza Szpisti (#63493) üzenetére


Formaster
addikt

Persze, a 115 teljesen jó. A 86-ot nem értem, de gondolom a lemez telítettség okozza. Az az érdekes, hogy nem írja túlterheltnek se a lemezt, se a kötetet, mégis kis 1 gigás samplet simán 115-el olvas.

(#63495) A.K.


A.K.
tag

Sziasztok!

Van egy régi ds110j-m. Teljesen jól működik már 10 éve. A ventilátora mintha picit hangosabb lenne mostanság. Tudja valaki, hogy pontosan milyen típusra lenne érdemes lecserélni (a ventilátort)?
A neten szinte semmit sem találtam, itt a fórumban is úgy látom inkább az újabbakhoz vannak jól bevált típusok (noctua xxx és társai) de gondoltam hátha valaki régebben kitapasztalta. Előre is köszi!

(#63496) Tulkas


Tulkas
tag

Sziasztok,
a DNSSEC-re van működő (esetleg ingyenes) megoldás?
A desec.io-val van valakinek tapasztalata? Tényleg nem lehet máshogy DDNS szolgáltatóként beállítani, csak manuálisan beírva a conf. fájlba?

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#63497) Rick4 válasza A.K. (#63495) üzenetére


Rick4
félisten

Kiveszed a régit, és méretben megegyezőből normálisat beteszel, szabvány méret lesz, 2-3-4 ezresről van szó. Itt találod meg a pontos méreteket: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63498) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

A Momentset használom, azon belül oldom meg a fotók biztonsági mentését. Azon kívül hogy aktívnak kell lennie a Momentsnek az IOS-en feltöltés közben még az zavar, hogy létrehozás napja szerint rendszerezi a feltöltött fájlokat. Ami nem zavaró ha Momentsen keresztül nézem őket, de felettébb zavaró ha fájlszinten akarok velük kezdeni valamit.

Nem tudjátok be lehet valahol állítani, hogy a fotó backup-nál ne napi hanem havi bontásba tárolja?

Előre is köszönöm!

Üdv: Antilhu

(#63499) arn


arn
félisten

Ennek jobb ara van [link] ds1621+

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63500) mtz81


mtz81
tag

Van egy 414slim nasom, amit nem nagyon tudok mire használni. Van benne 4 db 1,75GB HDD.
Arra gondoltam, hogy beindítanék rajta Hyper backup vaultot, ahova lehetne backuppot csinálni.
1000/300 Mb-es netkapcsolat, SSL, tömörítés, titkosítás. Tárhely méret megbeszélés szerint.
Persze lenne valami minimális díjja, mert villanyszámlát kell fizetni.
Lenne rá igény?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.