Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) mtz81 válasza Somatom (#62348) üzenetére


mtz81
tag

Kitiltotta az ip-t a nas, túl sokszor próbálkoztál. Válts ip-t az eszközön és utána próbáld újra. 10 perc alatt 5ször ronthatod el (ez a gyári beállítás).

[ Szerkesztve ]

(#62352) Magnat válasza szpeti40 (#62340) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

tegyél fel egy Web Stationt és a web könyvtárba tedd be a fileokat, onnan le tudod játszani browserből ha a browser támogatja a fileformátumot.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62353) Dany76 válasza szpeti40 (#62335) üzenetére


Dany76
tag

Photo station szerintem nagyon jo alkalmazás mind megosztás és kezelés szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#62354) Somatom válasza mtz81 (#62351) üzenetére


Somatom
veterán

Ez világos, de ha "felvenném a kapcsolatot az ajánlott rendszergazdával", akkor ő hol, melyik menüpontban nullázná, vagy írná át ezt a default paramétert?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62355) Magnat válasza Somatom (#62354) üzenetére


Magnat
veterán

Vezérlőpult-Biztonság-Fiók-Megengedő/Blokkoló lista-Tiltólista

A megengedőben tudsz felvenni kivételt, amit sosem fog kitiltani.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62356) Somatom válasza Magnat (#62355) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm!
Más. Próbáltam a droidos képeimet WebDAV -on szinkronizálni, de sajnos, átírta a képek dátumait, amik viszont hasznos lenne, ha megmaradnának. Tud vki megoldást?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62357) mtz81 válasza Somatom (#62356) üzenetére


mtz81
tag

Dsfile-ban, dsphoto-ban és a moments-ben is van photo backup.

(#62358) Somatom válasza mtz81 (#62357) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, megnézem! Ezek mire indulnak? Synchronize Ultimate -tel próbáltam, mert az Tasker beépülő, tehát tulképp bármilyen Androidos eseményre tudom indítani a szinkront.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62359) MexRed70


MexRed70
újonc

Sziasztok !
DS216J gyárilag 512 Ram. lehetséges ezt a RAM-ot bővíteni utólag ?

(#62360) mtz81 válasza Somatom (#62358) üzenetére


mtz81
tag

Automatikus, alap beállításban ahogy csatlakozol egy wifihez azonnal feltöltik az új képeket.

(#62361) Somatom válasza mtz81 (#62360) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62362) arn


arn
félisten

Tesztkeppen csinaltam egy bridget openwrtvel. Van egy router a szokasos 192.168.1.x halon az egyik szobaban. A masikban csinaltam egy 192.168.2.x subnetet egy masik routerrel, amihez szinten csatlakoznak eszkozok plusz van egy 4x4 mimo bridge a fo routerhez.

A netet rendesen el is erem, a wifis cuccok automatan csatlakoznak az erosebb halohoz (wifi ssidk ugyanazok). Viszont hogy erem el a nast. Nem latszik, kell vmit a nason allitani ehhez?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62363) Viktor S


Viktor S
csendes tag

Az elmúlt napokban "köhög" a DS118-am. Az elmúlt két évben gond nélkül tette a dolgát. Gyakran nem elérhető sem quickconnecten, sem belső hálózaton (IP alapján) keresztül. Vasárnap küldött vagy tíz email párt, hogy connection lost- recovered, de általában nem jelzi, hogy nem elérhető. A ram használat olykor felszökik 75%-ra.

- Az itthoni net nem szakadozik + van, hogy belső hálóból sem érem el.
- NAS, router többször is újraindítva.
- DSM és alkalmazások frissítve.
- Storage manager, security advisor és az antivirus essential szerint minden rendben.
- A Synology Incident history alapján QC-tel nem volt baj a kérdéses napokon.
- Light családi felhasználás: Drive, SMB file megosztás, Cloud sync, Download manager (max 5 torrenttel egyszerre).

Milyen úton álljak neki a hibakeresésnek?

(#62364) mtz81 válasza arn (#62362) üzenetére


mtz81
tag

Nem a nason, hanem a routereken a static routingban meg kell adni nekik, hogy a második alháló merre található. Egyszerűbb, ha egy alhálónak csinálod az egészet. A dd-wrt -vel talán egyszerűbb.

(#62365) arn válasza mtz81 (#62364) üzenetére


arn
félisten

A routerek latjak egymast rendesen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62366) Magnat válasza arn (#62365) üzenetére


Magnat
veterán

A routerek azért látják egymást, mert mind a kettőnek van egy "lába", aminek a címe egy subnetben van a másikkal ... viszont ha a másik hálóban lévő bármilyen címet akarsz elérni akkorahogy már mondták is, kell egy routing szabály, amiben meg kell mondani, h milyen átjárón (a másik router te hálózatodban lévő címe) keresztül fogja elérni, mivel ha nem teszel így, akkor a nem elérhető címeket mindig a default gatewaynek (a fő routernek) fogja továbbítani, ő viszont static route beállítás híján nem fogja tudni, merre továbbítsa a kérést. De ahogy írták is, sokkal jobban jársz ha egy subnet alá veszed az egész hálózatot, mert ezzel csak bajod lesz.

Szerk.: most nézem, h bridget csináltál, azt nem tudom, h natol v csak routol, gondolom azért csináltad mert nem tudsz vezetéket áthúzni a többi eszközhöz...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62367) arn válasza Magnat (#62366) üzenetére


arn
félisten

pingelni tudom az osszes eszkozt, de az smb nem mukodik a subnet alol.
dsm is elerheto.

majd akarok furni, de egyelore wifin erem csak el - vettem egy ugyanolyan routert, mint a masik, az egyiken a gyari sw van, a masikon openwrt, a gyari swt csak bridgere lehet konfigolni, akkor nem fogad klienseket, openwrtvel meg tudtam csinalni, hogy a bridge mellett access pointkent is mukodjon.

***
illetve lenne masik kerdes is... a wol csak syno routerrel megy? az lenne a cel, hogy elalszik a router, es barmi fel tudja ebreszteni halon keresztul. wines toolon talaltam ilyen opciot, de egy mediaszerver nem tudja elinditani.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62368) arn válasza arn (#62367) üzenetére


arn
félisten

marmint a mediaszervert kellene felebreszteni pl shieldrol :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62369) mtz81 válasza arn (#62365) üzenetére


mtz81
tag

Az a legnagyobb baj, hogy a bridge, gateway, router fogalmakat majdnem minden gyártó, fejlesztő másképpen értelmez. Nagy a kavarodás. Ráadásul a legtöbb soho routerből hiányzik a multinet nat, ami nélkül lehetetlen egy működőképes multiple LAN-os hálózatot összehozni. Ráadásul ha ezeknek a fogalmakkal nem vagy tisztában (ami nem baj, nem mindenki hálózati mérnök) gyakorlatilag nulla az esélye, hogy összehozz egy ilyen hálózatot még a megfelelő eszközökkel sem. Egy fórumon ezt nem tudjuk rendesen elmagyarázni. Ezt emberek évekig tanulják.

Csinálj egy alhálót, ha tudsz vezetékezni akkor a második eszközt accespoint-nak, ha nem akkor universal repeater-nek állítsd be. Így a legegyszerűbb.

(#62370) arn válasza mtz81 (#62369) üzenetére


arn
félisten

van wifis kartya is a gepben (a ketto kozott kapcsolgatok, ha vhol megakadtam), epp azert jatszom a routerekkel, hogy kicsit megertsem a mukodeset es a beallitasi lehetosegeket.

az smbn kivul minden jonak tunik, szvsz syno beallitason mulik vhol. pl el tudom erni a masodlagos routerre csatlakozott wifis mobillal az elsodleges routeren levo wifis chromecastet es a kabeles shieldet is (meg a nast is a file szervizt kiveve).

openwrt eleg rugalmas csak ehhez, a gyari swekkel megoldhatatlan lenne, azok altalaban csak sima wifis bridget tamogatnak, a masodlagos routerre csak kabelen tudsz ilyenkor csatlakozni, wifin nem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62371) mtz81 válasza arn (#62370) üzenetére


mtz81
tag

Smb-t ip-vel, vagy host névvel próbálod?

[ Szerkesztve ]

(#62372) Sanya válasza zsamiatt (#62320) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az ingramná nem láttam kókányolt-taknyolt, átmatricázott nas-t. Akkor ez csak a Neon multimedia Kft-re lenne csak jellemző?

Ők lennének, akik márkás memóriára cserélik a Synology ramokat? Látott valaki márka nélküli ramokat boltban? A márkás lenne a legolcsóbb? Megy az úgy is. Bár a legolcsóbb ram 6.000 forint, addig a 4gb melé még 4-et rakni már 9500ft.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62373) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

DS920+ -hoz keresnék szünetmentest.
Ezt néztem ki: [link]

Ez a Synology honlapja alapján "Vendor Recommended". Ez azt jelenti, hogy működni fog a NAS-sal, vagy inkább keressek Synology által tesztelt típust?

Esetleg tudtok ajánlani fizikai méretében minél kisebb UPS-t? Csak annyit kéne tudnia, hogy mondjuk egy 2 percnél hosszabb áramkimaradásnál lekapcsolja a NAS-t.

Köszönöm :R

(#62374) szpeti40 válasza Jim74 (#62373) üzenetére


szpeti40
addikt

Menni fog a nassal, én eaton 5e850i-vel használom és megy azonnal probléma nélkül, annyi a lényeg, hogy legyen rajta usb port.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62375) Multibit válasza Jim74 (#62373) üzenetére


Multibit
veterán

Jó lesz hozzá. Én egy Eaton 3S 700 DIN-t használok, ami két NAS-t, egy routert, egy switchet és egy tápfeladót szolgál ki.

(#62376) Jim74 válasza szpeti40 (#62374) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Mondjuk ezen elég hülyén van megoldva, hogy az elején van az USB port. :F

[ Szerkesztve ]

(#62377) Jim74 válasza Multibit (#62375) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Nincs valami nagyon kis méretű (elég lenne 1 aljzat), ami jó a DSM-hez?

(#62378) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,
Tűzfal beállításában kérnék egy kis segítséget. a syno ddns mellett használom még az asus beépített ddns-ét is. Most viszont feszt próbálnak belépni admin(tiltva van) fiókkal a nasre, régen is volt ilyen de 3 próbálkozás után blokkolta a nas, most viszont trükkösebbek mert mindig más ip-ről jönnek a mocskok.
Syno tűzfalán beállítom hogy a kapcsolódást csak bizonyos országokból engedje és minden mást blokkoljon, ez így szépen is működik.
Viszont a Plex-hez bárhonnan kellene csatlakozni. És olyat pdig nem találok a tűzfal beállításaiban hogy a plex-nek mindent engedjen.
Mit kellene beállítanom hogy bizonyos országokból lehessen elérni a nas-t minden más tiltva legyen kivéve a plexnek, az menjen bárhonnan?

Jelenlegi tűzfalbeállítás

Összes tiltása most nincs engedélyezve mert akkor nem megy a plex, a 32400-as engedélyezést pedig most adtam hozzá. illetve a tiltásokat.

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#62379) szpeti40 válasza Jim74 (#62376) üzenetére


szpeti40
addikt

Ne is mondd, szarul is néz ki, ahogy ott lóg ki az usb kábel, nem értem miért az elejére került :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62380) arn válasza Jim74 (#62373) üzenetére


arn
félisten

ugyanilyet rendeltem tegnap, csak ennek a feher (2020as) verziojat. a felul levo usb szvsz tolto, a hatsoba kell csatlakoztatni.

***

a tulfeszultseg dolognak van ertelme, ha a tobbi lanos eszkoz nincs olyanba dugva? lankabelen kaphat akarmit, az egy lan atkotes meg kb semmire nem eleg, inkabb a modem felol erkezo kabelt dugnam ra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62381) arn válasza mtz81 (#62371) üzenetére


arn
félisten

jo hogy ezt irtad, mert mar eszembe nem jutott volna, hogy ipcimmel is mukodik, pedig meg az smb portokat is pingeltem :D a host lesz a gond a subneten. smbnel igazabol annyira nem baj.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62382) Jim74 válasza arn (#62380) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót :R
Van rajta USB? Képeken nem láttam.
NAS felismeri?

[ Szerkesztve ]

(#62383) arn válasza Jim74 (#62382) üzenetére


arn
félisten

fogalmam nincs, meg nem jott meg :) de hatul vannak a csatlakozok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62384) djzolee91 válasza Csabroncka (#62183) üzenetére


djzolee91
tag

Igen, ezeket tudom, viszont olyanra gondoltam a kérdésemben, mint amit a Synology Office-ban lehet csinálni az ott létrehozott saját Synology fájlformátumú dokumentumokkal (sajnos csak azokkal), mégpedig a nas online felületén keresztül meg lehet nyitni és szerkeszteni is azokat, mint ahogy pl. a Google fiókban a böngészőben az irodai dokumentumokat.

Így valami olyan megoldást keresek, amivel a dsm-be bejelentkezve a nas weboldalán a böngészőn keresztül lehet az adott felhasználóval megosztott irodai (és esetleg multimédiás) fájlokat megtekinteni.

(#62385) ekkold válasza arn (#62367) üzenetére


ekkold
őstag

WOL-t lehet PHP-t is támogató webszerverről küldeni, kb bárhová - én egy időben így ébresztettem a NAS-t, és ez mindenhonnan működött ahol van internet. Win-re is van egy rakás free program ami tud WOL csomagot küldeni. A mikrotik routerek is tudnak WOL-t küldeni. Továbbá , mivel a WOL IP alapon az UDP7-9 portokat használja, ezt nagyjából bármelyik router tudja forwardolni.

(#62386) arn válasza ekkold (#62385) üzenetére


arn
félisten

de en ezt automatizalni szeretnem - tehat nem manualisan kuldeni egy wol csomagot - ha egy service request jon (akarmi - plex, smb, quickconnect, etc), ebressze fel.

lehetseges ez egyaltalan? pl wifis eszkozon keresztul. tehat a kliens csinal egy requestet, a router, ha nem elerheto a szerver, akkor kuld egy wol csomagot a kliens "neveben".

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62387) arn


arn
félisten

volt mar?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62388) Jim74 válasza arn (#62383) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ja, látom a tetején vannak USB-k :)
Majd beszámolsz róla, hogy milyen, ha megérkezik? Köszi :R

(#62389) Essejó válasza Jim74 (#62388) üzenetére


Essejó
veterán

A hátulján a lan mellett ott az usb, csak olyan amit én a nyomtatohoz használok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62390) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

A következő szituációhoz szeretnék tanácsot kérni, mielőtt hülyeségekre veszem rá magam: :)
Jelenleg egy Synology 212j típusú vasam van, 2x1TB WD RED-el. RAID1-ben. Van egy harmadik 1TB-os WD RED-em, tartalékban a fiókban.
Illetve van egy régebbi DUNE Smart D1 médialejátszóm, benne egy 3TB-os WD GREEN-el.

A következő tervet "eszeltem" ki:
Veszek egy Synology DS420j -t. Beleteszem a 3db 1TB-os WD RED-et, csinálok belőle RAID5-öt. Illetve beleteszem még a 3TB-os WD GREEN-t, viszont azt nem fűzöm RAID-be, amilyen adat azon lenne, az amúgy sem lényeges, felesleges menteni.

Megoldható-e szerintetek 3 diszkt RAID5-ben, illetve a 4. autonóm üzemmódban? Kezelné ezt a Synology? :F

(#62391) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok,
NAS vasarlas elott allok, egyelore a Synology marka mellett tettem le a voksom. Amirr hasznalni szeretnem:
fenykepek, videok szinkronizalasa a telefonrolrol (google drive-rol) ha jol ertem akkor a nas-on is lesz egy ugyan olyan mentes mint a google felhoben.
Masik cel, a media tartalmak megosztasa: film, sorozat, zene hogy okos tv-n is elerheto legyen.
Jelenleg egy 4 teras hdd van egy kulso usb hazban es az van rakotve a routerre ami kezeli, es a tv-k is latjak, de gondolom a router helyett egy nas jobb valasztas.
Amit en neztem: DS220J es a DS218play. A ketto kozott ugye arkulonbseg van, de nem tudom eldonteni szuksegem van-e a play-re vagy nekem eleg lenne az olcsobb 220J?! Nem nezek 4k tartalmat ha ez szamit.
Illetve mindket eszkoz eseten csatlakozasnal SATA-t irnak de az nem derul ki szamomra hogy ez SATA3 vagy csak siman SATA1?!
Segitseget, tanacsot elore is koszonom.
Ui: bizonyos uzletek irjak, hogy van a NAS melle regisztracios kartya, ez mire jo?

(#62392) AiRLAC válasza JockeyEwing (#62390) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen. Elvileg ha átteszed a két lemezt a 212j-ből, akkor tudod migrálni, majd később bővíteni az SHR-t 3 lemezre. A 3TB-ost viszont formázni fogja, szóval ha van rajta hasznos adat akkor azt mentsd le előtte.

F_Gergely: DS220j erre tökéletes, SATA3, nem kell regisztrációs kártya, vedd ahol olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62393) mtz81 válasza JockeyEwing (#62390) üzenetére


mtz81
tag

Persze ez így működni fog.

(#62394) mtz81 válasza F_Gergely (#62391) üzenetére


mtz81
tag

A regkártya semmire nem jó!

A play-re akkor lehet szükséged, ha távolról is szeretnéd nézni a filmeket, ha csak otthon akkor nem kell.

Sata3

(#62395) F_Gergely válasza mtz81 (#62394) üzenetére


F_Gergely
őstag

Koszonom a gyors valaszokat, masik kerdes:
Jelenleg a tv keazulekeken latom a router altal kezelt kulso hdd-t mint "media szerver" tehat nem kell plex meg semmi allitgatas. NAS eseten ez ugyan igy fog mukodni? A cel, hogy mimdegyik okos tv lassa a megosztott tartalmat jelenleg ez most igy van, de NAS eseten is?

(#62396) AiRLAC válasza F_Gergely (#62395) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tekintve hogy a TV típusa titok :) nem tudunk segíteni. Ha kezel SMB/NFS-t az a legjobb, DLNA-t meg kb. minden nem túl régi TV kezel. Nem tudjuk hogy _ugyanúgy_ fog-e működni. Itt sokan egyébként is külső lejátszót használnak (én pl. Amlogic alapút, CoreELEC-el és Kodival, a TV saját távirányítójával kezelve - HDMI-CEC), azok pedig mindig kezelnek SMB/NFS-t.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62397) Magnat válasza AiRLAC (#62396) üzenetére


Magnat
veterán

De ha a router által kezelt lemezt látja, nem hinném, h a nas nem tud olyan protokollt amit a router igen, szóval sanszosan igen :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62398) AiRLAC válasza Magnat (#62397) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jogos, "router által kezelt" felett elsiklottam, azt hittem direktbe van USB-n a TV-re kötve. Akkor igen, a router is egy "NAS" így.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62399) F_Gergely válasza AiRLAC (#62396) üzenetére


F_Gergely
őstag

A tv tipus valtozo tobb tv van, nincs egyforma, van androidos, van samsung, van lg, mindegyik wifis okos tv.
Nem tudom a router (tp-link) mikent osztja meg a hdd tartalmat (UPNP vagy DLNA?!) de mimdegyik tv latja, ha szamitogepen/tableten elinditom a VLC lejatszot akkor a halozati eszkozokbe lepve szinten behozza a megosztott tartalmat.
Masik felmerult kerdesem:
4 teras particio nelkul hdd kerulne a nas-ba. olyat lehet-e, hogy adott mappakat megadni neki hogy azok tartalmarol mindig legyen masolat egy masik adathordozon pl usb amit csak olvasni lehet de irni nem? Hasonlo elven mint a raid csak itt nem teljes merevlemezrol kene masolat csak mappakrol. Ilyet lehet?

(#62400) arn válasza Jim74 (#62388) üzenetére


arn
félisten

ok, de igazabol itt ket dolog lehet, jo, nem jo :D
***

tesztkeppen vettem a nasba egy kis m2es transcend 256os ssdcachet (csak olvasasra), meglepodtem, hogy alig 31 fokos (joval huvosebb, mint a 8tb vinyok) - a 970pro a gepemben 50-70 fok kozott ingazik bordaval, anelkul vmi 20 fokkal tobb volt.

igazabol nem ezert valasztottam, hanem mert a gyarto ot ev gart ad ra, meg 550tb irast (a tbos 980prora 600at ad a samsung - ez itt 2200tb), olcso is, 40 euroert tesztnek jo.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.