Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) mtz81 válasza AiRLAC (#62750) üzenetére


mtz81
tag

Nem azért írtam, csak leírtam a szabványt.
1Gb felett a szabvány szerint cat7 az ajánlott.

Az egyik irodaházban ahol melózom, még cat3 kábelek voltak behúzva. Amikor elöregedtek és elkezdett a hálózat instabillá válni (elporladt a szigetelés a kábelen) bemérettük őket. A műszeres mérés szerint átvitte a gigabit 95%-át a cat3.

Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy érdemes figyelembe venni az ajánlásokat új hálózat építésekor, de nem kell lecserélni minden áron a régit. Műszerrel mérhető a különbség, amúgy meg elhanyagolható.

(#62752) Sanya válasza mtz81 (#62751) üzenetére


Sanya
nagyúr

az cat7 az a cat6
ca7 már 40 gigabithez kell
cat6a 100 méterig viszi a 10 gigabitet

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62753) mtz81 válasza Sanya (#62752) üzenetére


mtz81
tag

Ezek szerint neked van újabb szabványod (az enyémben a cat6a-t nem is említik). Úgy látszik az enyém már elavult.
Át tudod küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#62754) Sanya válasza mtz81 (#62753) üzenetére


Sanya
nagyúr

[link] [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62755) mtz81 válasza Sanya (#62754) üzenetére


mtz81
tag

Köszi

(#62756) Sanya válasza arn (#62746) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor lehet nem. Spekuláció volt még a kora tavasszal, hogy mi lesz és miért nem az lett + az intel bénázása.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62757) arn válasza Sanya (#62756) üzenetére


arn
félisten

realtekbol siman vehettek volna az eggyel jobbat :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62758) Sanya válasza arn (#62757) üzenetére


Sanya
nagyúr

vehettek volna. Nem ördöngősség a 2.5 gigabit manapság. 2 éve jelent meg a chip rá? 50.000 egy switch, aminek van 2db 2.5 gigabites portja!
15.000 ft egy usb 3.0 2.5 gigabit csatlakozó

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62759) Alex91 válasza Sanya (#62758) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ennek 5 db ilyen portja van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62760) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Megfogadtam a tanácsokat, miszerint NAS-t nem pár évre vesz az ember, igy kicsit kitoltam a keretet és most amivel szemezek az a DS220+. Ebből van a gyári 2gigás meg van 6 gigás is. Kérdésem, melyik jobb választás, megvenni 2 gigával és majd én bővítem, vagy alapból a 6 gigásat venni? Kettő között kb 20 ezer a difi.
Illetve ebbe jó bármilyen memória, vagy valami speckó Synology RAM kell bele?

(#62761) arn válasza F_Gergely (#62760) üzenetére


arn
félisten

Jo bele barmilyen

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62762) Sanya válasza Alex91 (#62759) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez jó! Megy ez még lentebb. 20 alatt veszek egyet :D (bármilyet)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62763) Sanya válasza F_Gergely (#62760) üzenetére


Sanya
nagyúr

nincs alapból 6 gigás, abba már ők tettek, túlárazva egy 4 gigás memóriamodult. Jobban jársz, ha magad intézed. A memória egy kis ablakon keresztül hozzáférhető.

a legdrágább 4 gigás modul 10.000 forint itt: [link] De neked csak most, csak itt nemhivatalosan egy 20-asért bővítik. Át akarnak verni.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62764) F_Gergely válasza Sanya (#62763) üzenetére


F_Gergely
őstag

Köszönöm a választ, azt hittem ez olyan mint annó a laptopnál, hogyha megbontod memóriabővítés miatt akkor ugrik a garancia, illetve nem tudtam a memória mennyibe kerül.
Akkor elég egy sima mezei 2 gigás aztán majd én bővítem, köszi a választ :R
Egyébként ha ilyen árban tudtok modani jobb NAS-t szívesen fogadom a tanácsot, véleményt. 6 giga ram-ra a virtuális gép miatt gondoltam, bár még nem tudom azt mire használnám :DDD

(#62765) Essejó válasza F_Gergely (#62764) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor inkább ne 4GB-ot hanem 8-at tegyél bele.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62766) F_Gergely válasza Essejó (#62765) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ahogy olvastam 2+4-et kezel max a nas. azért gondoltam a 4 gigára.

(#62767) mtz81 válasza F_Gergely (#62766) üzenetére


mtz81
tag

Nézd meg, hogy az intel mennyi ramot ír maximum ahoz a procihoz, annyit simán le fog kezelni.
ark.intel.com

(#62768) gyugyo79


gyugyo79
addikt

TV MOSAIC -> Sorry, we are closed

https://tv-mosaic.com/

Ma néztem volna meg náluk valamit és ez fogadott ...

[ Szerkesztve ]

(#62769) Sanya válasza gyugyo79 (#62768) üzenetére


Sanya
nagyúr

7.0-l úgyis kinyírtva volna a synology :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62770) szpeti40 válasza F_Gergely (#62766) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is +8GB-ot raktam a 220+-ba, simán megy :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62771) gyugyo79


gyugyo79
addikt

A TV Butler (HW) amihez még a PLEX-be (Synos telepítő is) is van driver amit be is tölt ...
Tehát nem a Synon múlott eddig sem a működése pláne nem a DVB-C -része ...
A HW ez után is használható lesz. Az jobb kérdés, hogy X év múlva a TV Mosaic regisztrálható lesz e mert gyanús, hogy azt benne hagyták az utolsó verziókban, hogy kell ...

[ Szerkesztve ]

(#62772) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem. Adott 2 db, 1 TB-os merevlemez SHR-ben. A gondom az lenne, hogy kb. 300 GB-al kevesebb hely van üresen, mint amennyinek lennie kellene. A szemeteseket átnéztem, Download Station nincs fent. Egy nagyobb méretű mappa (kb. 200 GB) lett törölve hónapokkal ezelőtt, de mintha annak a területe sem szabadult volna fel. Újra lett indítva, minden frissítés fent van. Van esetleg ötletetek? :R

[ Szerkesztve ]

(#62773) arn válasza Gabis (#62772) üzenetére


arn
félisten

Rakd fel az analyzert.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62774) Gabis válasza arn (#62773) üzenetére


Gabis
őstag

Köszi a tippet. :R
Feltettem, de sajnos nem vagyok előrébb. :U

(#62775) arn válasza Gabis (#62774) üzenetére


arn
félisten

amit itt irt nekem a listara, es osszeadom manualisan pontosan megegyezik azzal, amit a dockon ir.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62776) arn


arn
félisten

ssd cache tema... 331gb adatot ertem el az utobbi ot napban, abbol becachelt majdnem 10gbot (kb 8 a memoriaban is elfer - seq i/ot nem cacheli) :D nekem asszem kitartana egy ideig a 256gigas ssd cache megtoltese.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62777) Gabis válasza arn (#62775) üzenetére


Gabis
őstag

Én elhiszem neked. :K
De ez a program is csak azt mutatja, amit manuálisan, összeadogatva látok.
270 GB helyett, 608 GB foglalt tárhelyet mutat. :O

(#62778) arn válasza Gabis (#62777) üzenetére


arn
félisten

akkor az nem rendszer szintu dolog lesz. nem hackeltel meg sose semmilyen beallitast?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62779) HorJoci2


HorJoci2
újonc

Sziasztok,

Ha feltelepítem a DSM 7 Preview-t akkor onnan már nincs visszaút ha valami gáz lenne?

Van napi mentésem a Hyper Backup-pal ez megoldás lehet egy esetleges problémára?

Előre is köszönöm a segítséget,
Joci

(#62780) mtz81 válasza Gabis (#62777) üzenetére


mtz81
tag

Indexelés van beállítva UniversalSearch-ben?
A tartalomindexelés zabálja a tárhelyet.

(#62781) Gabis válasza mtz81 (#62780) üzenetére


Gabis
őstag

arn: nem

Igen, be van állítva az indexelés :F

(#62782) Borisz76 válasza Gabis (#62781) üzenetére


Borisz76
veterán

Lomtár?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62783) Gabis válasza Borisz76 (#62782) üzenetére


Gabis
őstag

Átnéztem mindet. :K

(#62784) mtz81 válasza Gabis (#62781) üzenetére


mtz81
tag

Ha csak fájlnévre indexelsz az nem olyan vészes, de a tartalomindexelés az zabálja a gigabájtokat. Drive is van?

(#62785) arn válasza Gabis (#62781) üzenetére


arn
félisten

sok file van rajta?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62786) Gabis válasza arn (#62785) üzenetére


Gabis
őstag

Nem tudom mi számít soknak... ~ 75000

(#62787) mtz81 válasza Gabis (#62786) üzenetére


mtz81
tag

Doksik?

(#62788) Gabis válasza mtz81 (#62787) üzenetére


Gabis
őstag

(#62789) arn válasza Gabis (#62788) üzenetére


arn
félisten

A sok kep nezokepe?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62790) kulu22 válasza Alex91 (#62759) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ez elírás lehet?
"Váltókapacitás 0,2 Gb/s"

Szerk: az, 25Gb/s

[ Szerkesztve ]

(#62791) mtz81 válasza Gabis (#62788) üzenetére


mtz81
tag

Döntsd el mire van nagyobb szükséged, a tárhelyre, vagy hogy a fájlok tartalmában is tudj gyorsan keresni.

[ Szerkesztve ]

(#62792) Essejó válasza Gabis (#62777) üzenetére


Essejó
veterán

Nem lehet hogy valamit rendszeresen mentesz, és túl sok elöző verziót őriz meg a rendszer? Alapból huszonvalahány van beállítva.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62793) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődöm, hogy rendszergazdaként a felhasználók jelszavait láthatom-e valahol? Nem csak kicsillagozva? Van akinek régebben adtam hozzáférést, Ő is régen használta, én sem emlékezem rá, ilyenkor mindig új jelszót kell adnom, hogy a NAS-t elérje, le kell levelezni, a következő felejtésig.

(#62794) Gabis válasza Essejó (#62792) üzenetére


Gabis
őstag

Be van állítva az alapértelmezett mennyiségű file verzió megtartása. Azt nem tudom valahol megnézni mennyi helyet foglalhat? Ez egy céges nas, muszáj óvintézkedéseket eszközölnöm, de ha látnám ez mennyi helyet foglal, legalább tudom hova lett a szabad hely.

(#62795) mtz81 válasza poirot (#62793) üzenetére


mtz81
tag

Van email-es visszaállítási lehetőség, de nem tudom,hogy működik, nem használtam.
A jelszavakat hash-elik nem titkosítják, visszafejthetetlen.

(#62796) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Van egy NAS 418 play-em.
Sajna az ellenőrző kód ami a google hitelesítőt használja, valamiért nem működik. Nem tudok belépni. Kértem email-re egyszeri kódot többször is, de nem kaptam meg.
Csináltam egy 1 beepes reset et, de amikor beírom a böngészőbe a nas címét és próbálnék belépni, megint kéri a hitelesítést. Nem értem. mit csináltam rosszul?

(#62797) Magnat válasza fulton (#62796) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,
Reset nemtom miért nem megy, de amire a hitelesítő telepítve van annak az órája tuti jól jár? Előző telefonom hajlamos volt késni, akkor mindig ez történt nekem is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62798) WaterWave


WaterWave
veterán

Ebben az évben kijön a dsm 7 vagy a covid miatt átmegy jövőre a megjelenés?
Végleges a kérdés nem a béta.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#62799) Magnat válasza WaterWave (#62798) üzenetére


Magnat
veterán

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62800) Raven82


Raven82
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy DS918+-om 4x6 TB WD Red pro-val SHR, 1 lemez védelemmel.
Az elmúlt hetekben üzeneteket kapok hogy az 1-es lemez hibákat produkál. Jelenleg 11 hibás szektort jelez.
Ma azt írja meghibásodott és haladéktalanul cseréljem ki. Amit meg is szeretnék tenni.
Egyébként kivettem és a sentinelt is lefuttattam rajta és az is jelezte a hibákat...
A kérdésem az lenne,hogy a cserének mi a menete,hogy ne legyen adatvesztés,mert ilyen problémám még nem volt soha.
Onnan hogy az új ugyanolyan lemez mát itt van a kezemben. Csak kiveszem és berakom az újat úgy hogy ki sem kell kapcsolni? Előre is köszönöm a segtséget. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.