Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62551) Somatom válasza rjg (#62550) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom én Puppy -t használtam, használok. Egy Magyar Puplet egyből Magyarul indul, van hálózat, és beépített szerverek, meg torrent kliens.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62552) sziszi-fuszi válasza Somatom (#62549) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ez a vita engem emlékeztet a linux v. winfos vitára. A Syno a next, next, finish eszköze. Ettől "jó". Aki minimálisan tudja, hogy mit szeretne, az képes beállítani magának. Ezt azért semelyik disztrós szerverrel nem teszed meg. Ez meg ennyibe kerül. Kell, kell!! Nem kell? Nem kell! Mindenki magának dönti el, hogy ez jó neki és megéri az árát vagy sem. Valószínűleg sokaknak megéri, mert vásárolják az eszközeit.

Mi alá kell írás?

(#62553) Somatom válasza sziszi-fuszi (#62552) üzenetére


Somatom
veterán

Nyilván. De, ez a fórum azért van, hogy segítsük a másikat a döntésben. Ehhez hozzátartozik a lehetőségek felvázolása. Elfogulatlanul.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62554) Alex91 válasza Somatom (#62553) üzenetére


Alex91
félisten

Ket lemezes megoldasig, ha nem kell bika ero, akkor nem igazan eri meg epiteni. Tobb lemeznel mar erosen elgondolkodtato, hogy egy epitettel nem-e jar jobban az ember...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62555) Dave™ válasza Somatom (#62549) üzenetére


Dave™
nagyúr

A legtöbben már egy NFS vagy SMB megosztást sem tudnának összehozni egy Linux alól, és akkor még nem említettük a jogosultságokat, kötetkezelést, fájlkezelést meg a többit. 5 éve használok kizárólagosan Linuxot mindenhol, mégis váltottam az OMV-ről, mert túl körülményes volt és rendszeresen szívás volt még az alap dolgokkal is.

Ráadásul még szóba sem hoztuk a hardvert: az egyedüli értelmes alternatíva a Gen8 microserver volt, amíg akciós volt, mert az csak 2x akkora mint egy négylemezes Syno, de 2-3x annyit fogyaszt, sokkal hangosabb, percekig bootol - hogy pár bosszúságot említsek első kézből.

Szerintem mindazoknak jó alternatíva a Syno, akik többre tartják az idejüket annál a néhány 10 ezer Ft-nál (mert otthonra teljesen felesleges a RAID az esetek többségében, így simán el lehet lenni egy egylemezes NAS-sal is).

(#62556) sziszi-fuszi válasza Somatom (#62553) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Teljesen egyetértünk. Nem is rosszallóan írtam, amit írtam. Sőt! A nézetek és vélemények józan cseréje előre viszi a dolgokat és nem hátráltat. A winfos v. linux megjegyzés is csak egy megállapítás volt. Ez is arra vonatkozott, hogy a véleményem szerint nincs egzakt, mindenkinek megfelelő univerzálisan "jó" megoldás. Nem lehet kijelenteni, hogy ez vagy az a jó.

Mi alá kell írás?

(#62557) Borisz76 válasza Alex91 (#62554) üzenetére


Borisz76
veterán

Én bajban lennék ha most kellene építeni 24 lemeznek.... házat sem találnék. :B

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62558) arn válasza Somatom (#62549) üzenetére


arn
félisten

Nem ertem a probelmadat :) nyugodtan epits nast, es hasznalj hozza vmilyen disztribet. Biztos az is jo lesz es a celnak megfelel, a synology masrol szol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62559) Alex91 válasza Borisz76 (#62557) üzenetére


Alex91
félisten

Akinek most fetise van, azokat hanyagoljuk! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62560) Somatom válasza arn (#62558) üzenetére


Somatom
veterán

Pont azért írtam, mert vettem egy Synot, úgyhogy látom, hogy miről szól.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62561) arn válasza Borisz76 (#62557) üzenetére


arn
félisten

24 lemezes rack + rackszekreny? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62562) tobias40 válasza mtz81 (#62546) üzenetére


tobias40
veterán

Most néztem a 918+ és [itt] azt írják hogy intel celeron proci van benne!
Nem intel atom-nak kellene lenni?Vagy elírták az oldalon?

(#62563) mtz81 válasza tobias40 (#62562) üzenetére


mtz81
tag

Nem írták el. Nézd a 1618+, 1819+, 2419+ modelleket. Régebben még a 1517+ is Intel Atomos volt, de 1520+ is Celeronos lett.

(#62564) tobias40 válasza mtz81 (#62563) üzenetére


tobias40
veterán

Bocs de én úgy értelmeztem a hsz-edből hogy minden +-os syno-ban Atom proci van... :R

"A plus-os sorozatban az Intel Atom procisak jóval bikábbak, viszont azokban nincs videó harware átkódoló motor. "

[ Szerkesztve ]

(#62565) arn válasza tobias40 (#62564) üzenetére


arn
félisten

mindegyik ugyanaz (v a kovetkezo verzioja) az architektura, csak az egyik desktopba (celeron) a masik meg serverbe szant (atom).

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62566) Nono0000


Nono0000
tag

Sziasztok!

Az alábbi feladat megoldásában kérném a segítségeteket:
Vásároltam egy IP kamerát, melyet a Surveillance Station-nel már sikerült összekötni.
Működik a képrögzítés és élő stream is van.
A rögzített képeket szeretném egy FTP szerverre feltölteni.
A képek 5 mp-t mentődnek a NAS-ra.
A feltöltést úgy kellene elintézni, hogy mindig az utolsó mentett képet töltse fel az adott szerverre.
Dióhéjban ennyi.

Kérem a segítségeteket.
Köszönöm!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#62567) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A DSM küldött egy emailt, hogy beléptek a NAS-ra Svédországból.
Port és jelszóválasztáson kívül még mi kell? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62568) tobias40 válasza arn (#62565) üzenetére


tobias40
veterán

Értem,köszi! :K

(#62569) Multibit


Multibit
veterán

Nálam úgy alakult, hogy routert építettem. Nem bántam meg, nagyon tetszik, hogy mindent, ami egy konzumer routerben egy PCB-re van integrálva, most független eszközként kezelhetek. Ezen kívül a hardvert és a szoftvert is függetlenül válogathattam.
Viszont NAS-t nem akarok építeni :N Maradok a gyári Synologynál.

(#62570) Intelligencs válasza Dolphine (#62567) üzenetére

Ha még nem volt meg:
- Hozz létre egy usert, akinek adsz erős jelszót, és adj admin jogokat, ő lesz az admin a jövőben.
- Az admin és guest usert tiltsd le.
- Alapértelmezett portokat állítsd át.
- Ne használj nem titkosított protokollokat, pl. FTP.
- Állíts be a security/account fül alatt automatikus blokkolást, hogy mondjuk egy órán belül ötször rossz jelszót ír be, akkor legyen kitiltva minimum egy napra, vagy örökre.
- Ha örökre tiltod ki, akkor adj hozzá egy megengedő listát is, ahol azt a klienst, amiről menedzseled az eszközt add hozzá, hogy nehogy véletlenül kitiltsad magadat.

Svédországról jut eszembe, hogy mi egyszer olyan SMS-t kaptunk a feleségem telefonjára kb. este tízkor, amikor itthon épp filmet néztünk, hogy egy svéd hanglemezboltban vásároltunk 195.000 Ft értékben. :O Azonnal telefon a banknak, bankkártya letiltás. Happy end lett a vége, visszakaptuk a pénzt.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#62571) Intelligencs

Végül úgy döntöttem, hogy az igényeimnek elegendő egy DS220+, úgyhogy ilyet vettem. Kezdetnek tettem bele egy 12 terás WD Red-et BASIC-ben, majd teszek bele még egy ugyanilyet ha kevés lenne. Plusz még tettem bele egy 8 gigás crucial memóriát, összesen 10 giga van most benne. Egyébként először rosszul raktam be, valószínűleg nem nyomtam be eléggé, és csak 2 gigát látott. Aztán megigazítottam, és most látja mindenféle hibaüzenet nélkül mind a 10-et. Érdekesség, hogy a webes felületen egyből lehetett érezni a plusz memóriát, sokkal pattogósabb lett. Ez azért kicsit meglepett, hogy 2 giga nem elég a maximális sebességhez. Ugyanakkor azt is mutatja, hogy mennyire jól tud skálázni a DSM, elfut 10 gigán is ugyanaz az operációs rendszer, és elfut a 256 megabyte-os DS111-esen is.

Most a backupot akarom központosítani, minden NAS backupját oda irányítanám. Valakinek van arról esetleg infója, hogy lesz idén valami egylemezes modell, pl. DS120? Vagy legyen elég egy 120j? Három NAS backupját kéne fogadnia, de ha az én 220+-om esetleg elromlik, akkor viszont át kéne vennie a szerepét ideiglenesen. (Nekem itthon semmilyen eszközben sincs merevlemez, csak SSD. Minden laptop, asztali gép a NAS-on tárolja az adatokat. Az SSD-ken csak a lokális programok vannak.)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#62572) arn válasza Intelligencs (#62570) üzenetére


arn
félisten

Ketlepcsos azonositas sem artana..

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62573) arn válasza Intelligencs (#62571) üzenetére


arn
félisten

Persze, a memcache tobbszorose lett, elotte alig volt szinte. Szvsz tobbet szamit, mint az ssd cache egy altalanos felhasznalasnal. A memorianal irja pontosan, hogy mire hasznalja, szinte mindig teli van.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62574) Dolphine válasza Intelligencs (#62570) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm!

Beállítottam egy új felhasználót, így ha jól látom, akkor a nulláról kell mindent újra beállítani. :F
Váltottam portot és jelszót, azóta viszont azt írja azt írja, hogy a WebDav felületre folyamatosan be akar lépni valaki jelszavak próbálgatásával. Az IP cím: 192.168.1.1. Ez viszont a router! :Y

arn
Ketlepcsos azonositas sem artana..
Melyik programmal lehetséges? Állítólag a Google Authenticator nagyon rosszul működik a Play áruházban hozzászólók szerint! :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62575) mtz81 válasza Dolphine (#62574) üzenetére


mtz81
tag

Szerintem valamelyik belső eszköz, valószínűleg a NAT loopback miatt kapod vissza a router IP címét.

[ Szerkesztve ]

(#62576) Dolphine válasza mtz81 (#62575) üzenetére


Dolphine
addikt

A belső eszközök viszont amelyek a WebDav-ot használják, azok tudják a felhasználónevet. :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62577) mtz81 válasza Dolphine (#62576) üzenetére


mtz81
tag

A megváltozott jelszót is?

(#62578) arn válasza Dolphine (#62574) üzenetére


arn
félisten

nekem nincs bajom vele, de tuti meg van par hasonlo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62579) Dolphine válasza mtz81 (#62577) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen, különben nem tudnám elérni a NAS-t WebDavon keresztül.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62580) mtz81 válasza Dolphine (#62579) üzenetére


mtz81
tag

Akkor jó kérdés. Akkor jön a próbálgatás, kapcsold ki a wifit és húzz le a hálózatról mindent, csak a router és a nas maradjon, még a router wan oldalát is bontsd, ha így sem szűnik meg akkor valami a routerben van. Amúgy milyen router?
Ja meg az eszköz amiről monitorozod.

[ Szerkesztve ]

(#62581) Dolphine válasza mtz81 (#62580) üzenetére


Dolphine
addikt

Syno router.
Lehet, hogy megvan a hiba, de még nem akarom elkiabálni. ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62582) mtz81 válasza Dolphine (#62581) üzenetére


mtz81
tag

Ha megvan, írj, kíváncsi vagyok.

(#62583) arn válasza Dolphine (#62581) üzenetére


arn
félisten

Pedig mar varok a syno uj routerere :) a regit mar nem akartam megvenni (ugyanaz a hwes r7800 netgear van). Felnyomtak a routert?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62584) Dolphine válasza mtz81 (#62582) üzenetére


Dolphine
addikt

Feltétlenül írok!

arn
Nem, nem nyomták fel, hanem a belső hálón lévő eszközök szórakoztak, pontosabban egy program amiben benn maradt a régi WebDav jelszó.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62585) Essejó válasza Borisz76 (#62557) üzenetére


Essejó
veterán

Ó dehogy nem. :DDD [link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62586) Multibit válasza Dolphine (#62574) üzenetére


Multibit
veterán

Állítólag a Google Authenticator nagyon rosszul működik
Az "állítólag" helyett inkább bizonyosodj meg róla! Három helyen is használom, nem tapasztalok problémát.

(#62587) nVIPER válasza tobias40 (#62494) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nálam Qbittorrent-el, DS720+ 113MB/s-et tud max, szóval megy a gigabit.

(#62588) Intelligencs válasza tobias40 (#62494) üzenetére

Tegnap kipróbáltam én is a vadonatúj DS220+-t mennyit tud torrent letöltésnél. 63.8Mbyte/sec volt az eredmény kb. 40-50%-os prociterhelésnél, ami megfelel 510 Mbit/sec-nek. (Én a gyári download station-t használtam.) Ez a nálam elérhető maximum, tekintettel arra, hogy 500-as UPC-s netem van. Nem tudom ennek mennyi lenne a vége, talán van itt DS220+ tulajdonos akinek gigás nete van.

Én ezzel teljesen elégedett vagyok, nekem ennél gyorsabb nem kell, sőt le fogom korlátozni 400 Mbit/sec-re, hogy mindig maradjon tartalék a hálózatban a többi eszköznek, ne tömje ki teljesen a WAN linket a torrent.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#62589) blakey válasza Intelligencs (#62588) üzenetére


blakey
titán

A DS218+-on a 90MB/s volt amit 1000-es neten mértek. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62590) BullZeye válasza arn (#62492) üzenetére


BullZeye
veterán

Meg se lepődök Windows 10-en.
USBs HDDn egész éjszaka ment a formázás NTFS-re, reggel 91% volt, majd gondolom befejezte, de a beállított meghajtó betüjelet nem adta hozzá.

Lemezkezelő megnyit, látom hogy RAW, és meghajtó betüjel hozzáadáskor közli, hogy formázni kell :D

Formázás végigment éjszaka, küldjem rajta megint végig az NTFS-re formázást szerintetek? Jelenleg gyorsformázást engedtem rá, hogy lássam egyáltalán működik e.
Esetleg használjak Partition managert?

(#62591) Elemental válasza Intelligencs (#62588) üzenetére


Elemental
addikt

Klienstől is függhet a letöltési sebesség. Amit nem értem, azok a megugrások, van egy átlagos sebesség, de néha feljebb megy pár másodpercre, lehet, hogy olyankor csak elszámol valamit a kliens.
918+ 8G rammal.
Transmission.
Qbit.

(#62592) arn válasza BullZeye (#62590) üzenetére


arn
félisten

nem tudom, en vegigformaztam, mert elotte x tiz gigabyteonkent bellassult. a win10 a 8tbos seagatet asszem reggeltol estig megcsinalta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62593) tobias40 válasza Intelligencs (#62588) üzenetére


tobias40
veterán

Köszönöm neked is és a többieknek is!
Még vacillálok hogy NAS vagy épített gép legyen,meg azt is meg kell tudnom mit lehet elszámolni!
Ha meglesz a döntés mindenképpen megírom...

Hi!

(#62594) tobias40


tobias40
veterán

Még egy kérdés.
218+ vagy 220+ vagy inkább 418+?
Érdemesebb az idei gépeket venni vagy bőven jók a 2018-ak is?

(#62595) Intelligencs válasza tobias40 (#62594) üzenetére

Fentebb többen is írtak eredményt. Úgy néz ki bármelyiket is veszed az általad említettek közül, egy 80-90 Mbyte/s-ra számíthatsz, de akár 110-re is. A leírt modellek között teljesítményben túl nagy különbség valószínűleg nincs, az újabbakra előreláthatóan 2 évvel tovább lesz szupport. Ha kedvezőbb áron megkapod még a régebbit, akkor érdemesebb lehet azt venni. (Modelltól függően kb. 16-25 ezret tudsz spórolni.) Annyi még, hogy a mostani új modellekre egy évvel több gari van, mint az előző hasonló kategóriásra.

Pl.
DS218+: 2 év >> DS220+: 3év
DS718+: 3 év >> DS720+: 4 év

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#62596) tobias40 válasza Intelligencs (#62595) üzenetére


tobias40
veterán

Étem.
Uanaz a proci,memória alaplap stb.. van a 2020-as gépekben is mint a 2018-ban vagy már korszerűbbek?
Azt láttam hogy hasonlóak az eredmények,most már az időt állóság lenne a fő szempont.
Meg plusz memória is kellene nekem hogy minimum 6 de inkább 8 gigára tudjam növelni a memóriát.

(#62597) Magnat válasza Multibit (#62586) üzenetére


Magnat
veterán

Egyet értek, nálam is működik jól több eszközön is, szerencsére egy ideje a fiókok mozgatását is tudja más eszközre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62598) borondysz


borondysz
csendes újonc

sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni abban, hogy router vásárláshoz érkeztem.
Szeretném a Synology NAS-hoz könnyen biztosítani a teljes hozzáférést, nem csak az itthoni hálózatból (private cloud, hálózati meghajtó). Szeretném bárhonnan akár külföldről is elérni. A következő routereket néztem.
Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy ti melyiket választanátok?
Segítségeteket előre is köszönöm!
https://ipon.hu/shop/termek/asus-rt-ac51-ac750-dual-band-wi-fi-router-basic-garancia/1777747

https://ipon.hu/shop/termek/tenda-ac10-ac1200-smart-dual-band-gigabit-wifi-router/1649239

https://ipon.hu/shop/termek/tenda-ac9-ac1200-smart-dual-band-gigabit-wifi-router/1485418.

Ha esetleg ti mást választanátok nem ezek közül akkor kérlek írjátok meg a márkát és a típust!
Előre is köszi! _)

(#62599) Intelligencs válasza tobias40 (#62596) üzenetére

Természetesen korszerűbb proci és memória van az újabb modellekben. A memóriát szerintem bármelyikben fel tudod bővíteni. Én pl. a 220-asba a gyári 2 giga mellé betettem még 8 gigát, így összesen 10 giga van. Került vagy 10 ezer forintba a plusz RAM. Annyi, hogy az újabb modellekben egy memória rá van forrasztva az alaplapra, nem cserélhető, csak egy plusz memóriát lehet beletenni, de szerintem túl nagy jelentősége nincs.

The Amiga, Born a Champion

(#62600) Essejó válasza borondysz (#62598) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt inkább itt kérdezném meg. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.