Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) e90lci válasza mtz81 (#62245) üzenetére


e90lci
senior tag

Még jó hogy nem,emelné a Merci értékét egy BMW váltó. :DD

(#62252) zsamiatt válasza mtz81 (#62245) üzenetére


zsamiatt
őstag

na már vártam az ilyen kisarkított példákat :D :W
Egyrészt te nem buktad a garit. Az, hogy valaki elhajtott a hiba üzenet miatt az nem azt jelenti, hogy elbuktad a garit. Másrészt annak is meg kell legyen a lehetősége, hogy ezt szóvá tedd nekik és kicseréltesd kevesebb ramosra. Ez minden csak azon múlik mennyit jársz a fejükre.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62253) zsamiatt válasza Sanya (#62249) üzenetére


zsamiatt
őstag

Tőlem kérdezed ezt? De Ön magában a ram miatt nem tagadhatja meg a garanciát, főleg ha az a saját ramjával is előjön.
Amit látok a piacon, hogy nem az eredeti ram árával megnövelten adják a nagyobb változatos NAS-t.
"Melyik ügyeskedő kis cég ez? "figyi nagykerek így árulják már.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62254) mtz81 válasza Sanya (#62249) üzenetére


mtz81
tag

Az eredeti ramot nem kapod meg, tájékoztatva nem vagy, legalább normál áron számolja a ramot.
Nem az a baj, hogy mókolt, hanem az, hogy nem tudsz róla amikor megveszed. Ha előre tájékoztatnának, hogy nem gyári ram van benne, akkor nem lenne semmi baj.

Nem tudom, hogy ilyen nyilvános helyre kiírhatom-e, a cég nevét? Inkább nem teszem.

A lényeg az, hogy nincsen gyárilag bővített syno nas, és a regkártyáért sem érdemes fizetni.

Aki nem akar ilyenbe beleszaladni az ne vegyen bővített nas-t!

(#62255) Boss81 válasza Multibit (#62246) üzenetére


Boss81
senior tag

Csak belső ip-vel volt elérhető, de időközben átnéztem újra a beállításokat, a modemen, és ott volt a gubanc, csak tegnap az idegtől már nem láttam. A telekom leküldött egy új konfigurációs beállítást, és az kavart be rendesen.

De köszi a tippeket neked is, és Sanya neked is :R

(#62256) mtz81 válasza Dave™ (#62250) üzenetére


mtz81
tag

Még egyszer és utoljára leírom!

NEM AZ A BAJ, HOGY NEM SYNO MATRICÁS SAMSUNG RAM VAN A NASBAN! AZ A BAJ, HOGY NEM TÁJÉKOZTATNAK A VÁSÁRLÁS ELŐTT, HOGY EZ NEM EGY GYÁRI ÁLLAPOTÚ TERMÉK, ÉS MÁS GARANCIÁLIS ÉS TÁMOGATÁSI FELTÉTELEK VONATKOZNAK RÁ, MINT AMI A SYNO HIVATALOS WEBOLDALÁN OLVASHATÓ.

NEM AZ ÁRA VAGY A NEM SYNO MATRICÁS RAM MIATT LESZ ÁTVERÉS! A FÉLRETÁJÉKOZTATÁS, VAGYIS INKÁBB A TÁJÉKOZTATÁS HIÁNYA MIATT LESZ ÁTVERÉS!

(#62257) Dave™ válasza mtz81 (#62256) üzenetére


Dave™
nagyúr

Véletlen beragadt a caps lockod. Nem neked válaszoltam egyébként.

(#62258) sziszi-fuszi válasza mtz81 (#62256) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Attól, hogy kiabálsz, még nem biztos, hogy igazad van! (S itt most a kiabáláson van a hangsúly!) Felesleges! :R

Mi alá kell írás?

(#62259) Sanya válasza zsamiatt (#62253) üzenetére


Sanya
nagyúr

tehát a dobozon a 2/4Gb van rakva, és a nasban 8gb figyel? Érdekes lehet, érdekelheti a Synology-t is.
A lejatszo.hu tényleg ennyire lealjasodott?

Tényleg ilyet megtehet egy hivatalos reseller? [link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62260) Sanya válasza Dave™ (#62250) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én is kicseréltem a ramokat a ds916-ban. magam. a 2 gigás meg ott figyel a polcon, várja, hogy eladjam a NAS-t a távoli jövőben.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62261) arn válasza mtz81 (#62256) üzenetére


arn
félisten

Te a kereskedovel vagy jogi kapcsolatban, nem a gyartoval. Amugy ki kell szedni a ramot, aztan ugy gariztatod, ha a gyari ugyintezeshez ragaszkodsz (ha van ilyen).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62262) Somatom


Somatom
veterán

Szerdán elutazok és 6 hétig csak távolról tudom majd elérni a NAS -t egy 10" -os droid tabról. A Playen találtam egy csomó színes-szagos appot hozzá. Érdemes valamelyiket letölteni és ha igen, akkor melyiket? Vagy, maradjak a webes eléréseknél? Van vkinek tapasztalata a data.hu kezelésével? A DS ismeri a data.hu prémium accountot?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62263) AiRLAC válasza Somatom (#62262) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS file és a DS get amit én használok távolról (VPN-en) azok jók :) Néha a DS finder-t ha rá kell nézni a státuszra.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62264) Borisz76 válasza Somatom (#62262) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyen esetben én a tableten a DSFile-t használtam.
Tallóztam a filmet majd indításnál a tablet kérdezte, hogy mivel szeretném lejátszani.
Valamint a DSGet-et használva indítottam torrentet.
Mobilneten keresztül a QC segítségével.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62265) Somatom válasza AiRLAC (#62263) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! A letöltéskezelőt kipróbálom. Van vmi olyan megoldás, amivel a NO-IP helyett, a Syno DDNS -ét használhatnám? A droid és a NAS közti fájlátvitelhez maradnék a WebDAV -nál, mert azt tudom Androidos, kétablakos fájlkezelőkben is használni (TC, MiXplore, SolidExplorer). A filmek is mennek WebDAV -ról (nPlayer, Kodi). Csak kéne a DDNS, ha már fizettem érte.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62266) Multibit válasza Somatom (#62262) üzenetére


Multibit
veterán

Szerdáig üzemelj be egy VPN-t!
DS file és DS audio appokat használok.

(#62267) Elemental válasza Somatom (#62262) üzenetére


Elemental
addikt

Távoli filmezéshez a solid explorert használom webdav kapcsolattal + vlc player. Ds file-t csak akkor indítom el, ha a nason szeretnék egyik kötetről a másikra valami anyagot áthelyezni, mert olyankor megcsinálja háttérfeladatként.
Ds audiot is használom.
Ha a webes felületre akarok droidon belépni, akkor brave böngészővel ugyanúgy, mint win alatt.

[ Szerkesztve ]

(#62268) mtz81 válasza arn (#62261) üzenetére


mtz81
tag

Nem feltétlenül a gari miatt probléma ez, hanem a támogatás miatt.
Munkám során több mint 10 syno nast felügyelek céges környezetben. Találtam már nem egy olyan bug-ot amire a syno is csak vakarta a fejét, és távoli elérést és hibakeresési naplókat kértek a hiba kivizsgálásához.

Hibaüzenet: [link]

A mellékelt hibaüzenet tuti hogy bekerül a hibakeresési naplókba, mit csinálok, ha ez miatt nem segítenek? Mit mondok az ügyfélnek? "Bocsi nem segítenek, mert a disztribútor akitől vettem neked a nas-t átvert minket. Vegyünk még bele 80e Ft-ért ramot, hogy segítsen a gyártó!"
Nem hiszem, hogy az említett kereskedő olyan profi támogatást nyújt, hogy a DNS szerver Java script hibáit ki tudja javítani, vagy a Synology Directory Server, a DHCP server és a DNS server közti DNS rekordok frissítésének hibáit meg tuja oldani. és azok belekerülnek a következő frissítésbe is.

[ Szerkesztve ]

(#62269) Somatom válasza Elemental (#62267) üzenetére


Somatom
veterán

A Kodi és az nPlayer is közvetlenül is kezel WebDAV -ot.
A DS file kliens NAS -on belüli fájlmozgatáshoz is használható? Tehát, elindítok egy műveletet a kliensben, aztán ki is kapcsolhatom a droidot?
A Webes felülethez milyen DDNS -t használsz, honnan tudod az aktuális IP -t?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62270) Elemental válasza Somatom (#62269) üzenetére


Elemental
addikt

A DS file kliens NAS -on belüli fájlmozgatáshoz is használható?
Igen. Kikapcsolhatod.

A Webes felülethez milyen DDNS -t használsz, honnan tudod az aktuális IP -t?
A synos domainnel. Vezérlőpult - távoli elérés - ddns - hozzáadás, és itt vagy hozzáadod a meglévő synology accountodat, vagy lehet itt egyből regisztrálni is, ha jól rémlik.

(#62271) mtz81 válasza arn (#62261) üzenetére


mtz81
tag

Az említett nas is egy tv műsorok gyártásával foglalkozó céghez került. Őket nem az érdekli, hogy 80e Ft-tal többe vagy kevesebbe kerül-e az adott eszköz, hanem az, hogy hiba, hibás működés esetén a hibaelhárítás mennyi időn belül történik meg.
Nekik minden egyes munkanap kiesés több millió forintjukba kerül, hogy magyarázod meg nekik, hogy a ram-ra napokat kell várni?

(#62272) Somatom válasza Elemental (#62270) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt értem, csináltam Syno accountot. De, mit adsz meg IP -ként a Solidnak a WebDAV eléréshez? A Syno elérés publikus, külsős alkalmazásokban is használható?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62273) Elemental válasza Somatom (#62272) üzenetére


Elemental
addikt

synos domaint. Pl elemental.synology.me megy az ip helyére.

(#62274) Somatom válasza Elemental (#62273) üzenetére


Somatom
veterán

Nem boldogulok vele. Weben belépek a Syno fiókomba. Látom a NAS típusát, azonosítási számát, a Syno ID -t, de az IP és a DDNS üres.
Ugyanezekkel az adatokkal próbálok belépni az Androidos DS File -ba:
ID: amit a Syno weben mutat.
Fiók: a Synonak megadott e-mail cím
Jelszó: amivel a Syno fiókba is belépek
erre az a válasz, hogy érvénytelen fiók, vagy jelszó.
Mit csinálok rosszul?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62275) rjg válasza Somatom (#62274) üzenetére


rjg
őstag

IP címnek add meg a synology.me végű domaint, a felhasználónév viszont nem az e-mail címed, hanem az a felhasználónév, (és a jelszó is az a jelszó) amivel a belső hálón is belépsz a NAS-ra. Én is próbálkoztam a DS appokkal, nem rosszak, de a végén maradtam a megszokott fájlkezelőknél és a FolderSync-nél, szintén webdav-val. A DS finder viszont ezek mellett is hasznos.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#62276) Elemental válasza Somatom (#62274) üzenetére


Elemental
addikt

Azért üres, mert a nason szerintem még nem hoztál létre domaint. A nason távoli elérés - ddns alatt találod. Létrehozásra kattintva kell csinálni. Most nincs előttem, fejből nem tudom, de elvileg nem bonyolult.

(#62277) Syl válasza Somatom (#62274) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62278) Somatom válasza rjg (#62275) üzenetére


Somatom
veterán

Az ok, hogy synology.me a vége, de honnan szopjam ki az elejét?
Ahhoz képest, hogy a Synonak milyen király a szoftveres támogatottsága, a Zyxel beüzemelése ehhez képest totál lazawág volt. Ez a Syno egy sokemeletes szopás. Három napja küzdök vele, de eddig csak azok a funkciók működnek, amiknek semmi közük a Synohoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62279) WaterWave válasza Somatom (#62278) üzenetére


WaterWave
veterán

OLvasd el ezt:

[link]

Kövesd a pontokat, és az alapján menj végig, és nem lesz gondod...
Nem a synologyval van baj, hanem a figyelmetlenséggel.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#62280) AiRLAC válasza Somatom (#62278) üzenetére


AiRLAC
addikt

Basszus, amit létrehozol nevet, ugyanúgy ahogy bármelyik másik dyndns szolgáltatónál.
Nem a Synology a bonyolult, itt az alapok hiányoznak.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62281) arn válasza mtz81 (#62271) üzenetére


arn
félisten

En ilyen uzenetet sose lattam, de ha ez a gondod, vegyel bele ramot syno 5x annyert, es kesz. Hol a gond?

Amugy ha ennyire kritikusak a biztonsaggal kapcsolatban, biztos, hogy egy ilyen szintu nas kell?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62282) Somatom válasza Elemental (#62276) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, ez is baj volt. Létrehoztam, a Syno oldalán most már látom az IP -t. Csak nem müxik. Gondolom, a forwardokkal lehet gond.

syl:
Nem nagyon vágom a dolgot. Mintha azt erőltetné, hogy nyissak UPNP -t. Minek? Eszem ágában sincs UPNP -t nyitni.

WaterWawe:
Részben egyetértek. A Syno figyelmetlenségével van a probléma.
Amit linkeltél, annak a jelentős része számomra irreleváns. Nincs olyan fejezetcím, hogy "külső elérés konfigurálása".
1. A nas menüpontja a kezelőfelület portjának átírásához (minden hekker tudja a Syno szabványos portjait).
2. Mely Syno specifikus szolgáltatás, mely portokat használja. Pont azért kéne, hogy ne kelljen UPNP átjáróházat nyitnom a routerben.
Pl. telepítettem a WebDAV alkalmazást, beállításnál kiírta a portjait, beállítottam magamnak, beléptem a router -be, forwardoltam és ennyi. Ez a normál menetrend. Miért kell ezt túlbonyolítani?
Pl. most aktív a Syno DDNS, de mégsem tudok kapcsolódni a NAS -hoz. Most akkor a router -ben kéne a NAS admin felületének a https -hez tartozó portját forwardolnom?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62283) WaterWave válasza Somatom (#62282) üzenetére


WaterWave
veterán

Azért linkeltem ezt, mert én 2017 decemberében mikor megvettem a 718+-t nulla tudással a fent linkelt Borisz összefoglalóval csináltam és állítottam be a NAS-t jelen esetben a ddns-t és a külső elérést a netről.
Tehát ennek fényében gondolom azt, hogy ezt bárki meg tudja csinálni, ha nekem is sikerült...
Az, hogy ott van másik 8 menüpont, amit nem használsz ki az kutyát-macskát nem érdekel, a lényeg az alapok, kb az 1-4 menüpontot átnyálazod, és sikerülni fog.
Ha nem sikerül, akkor kérj meg, távoli asztallal szívesen beállítom, de regisztrálni akkor is kell, hisz az alapján lesz syn dns-ed.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#62284) Syl válasza Somatom (#62282) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kell UnPNP, az csak a mazsoláknak szól. Nyilván aki tisztában van port forward-dal, az nem fogja engedélyezni. Egyébként itt tudod szabályozni mit milyen címen érsz el: [kép]
Nálam csak az OpenVPN port van nyitva így távolról való csatlakozáskor mindent ugyanúgy érek el, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62285) Elemental válasza Somatom (#62282) üzenetére


Elemental
addikt

Lehet a forwardokkal is gond. A külső elérést hogy teszteled? Belső hálóról? Vagy olyankor átváltasz mobilnetre? Ahhoz, hogy belső hálóról működjön a domaines elérés, a routernek tudnia kell a nat loopbacket.

(#62286) rjg válasza Somatom (#62282) üzenetére


rjg
őstag

A 2.-ra: itt a lista

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#62287) Somatom válasza Elemental (#62285) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, meg a többieknek is, lassan tisztul a kép! Persze, a külső teszteket mobilnetről próbálom. A hibáim:
1.: A DNS beállítást ne piszkáljuk, mert összeomlik minden. Átírtam 8.8.8.8 és 8.8.4.4 -re és elszállt minden elérés. Visszacsináltam.
2..: Ahogy rjg javasolta, a DS File -ban a belépéshez a NAS belső admin elérése kell. Ezt azért írhatta volna az app, mert sztem a Syno account is épp annyira logikus. Az még nem világos, hogy miként jut az app az eléréshez szükséges portokhoz, de müxik.
3.: A Syno DDNS -sel történő NAS webadmin eléréshez is forwardolni kell a portot (default 5001 -et a https -hez) a routerben. A belső hálós 5001 átírhatóságát is megtaláltam, de nem nyúltam hozzá, mert nem tudom, hogy milyen Syno hókuszpókuszba kavarna be.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62288) Syl válasza Somatom (#62287) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig a 8.8.8.8-cal is hibátlan az elérés [kép]. Hacsak a szolgáltatód nem trükközik valamit.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62289) Somatom válasza Syl (#62288) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom. Telenor a szolgáltató, Huawei B535 a router. Mindegy, így most müxik. Megvannak a router és NAS admin külső eléréseim. A többit már meg tudom oldani távolról is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62290) Elemental válasza Somatom (#62287) üzenetére


Elemental
addikt

Én az összes alapértelmezett portot megváltoztattam.

(#62291) WaterWave válasza Elemental (#62290) üzenetére


WaterWave
veterán

Így is kell..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#62292) Somatom válasza Elemental (#62290) üzenetére


Somatom
veterán

Miért?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62293) Magnat válasza Somatom (#62292) üzenetére


Magnat
veterán

Ha vki be akar törni és nincs a default portion egy adott szolgáltatás, 65000-nél több portot kell végigpróbálnia, ami sokkal több erőforrás, lehet h nem veszi a fáradságot hozzá.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62294) Somatom válasza Magnat (#62293) üzenetére


Somatom
veterán

De, akkor nem a NAS -on változtatta meg, hiszen azok a portok csak belső hálón érvényesek. Forward -nál én is egyedi ötjegyű külsőre irányítok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62295) Magnat válasza Somatom (#62294) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, úgy is oké, viszont annyiban jobb nason is elállítani, h akkor ugyanazzal a címmel éred el a nasit belülről és kívülről is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62296) Somatom válasza Magnat (#62295) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm.... Jogos.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62297) MexRed70


MexRed70
újonc

Sziasztok !
klasszikus kérdés:
DS216J-hez szeretnék külső médialejátszót.
nincs házimozi rendszerem, felbontásban, max a 4K-de még jelenleg nem tudja a tévém.
felhasználás: most van amikor a kényképek mappába beleteszem a készített videókat is, és ezt a LG-tévém belső lejátszója így nem tudja lejátszani, mert a videók mappába kellen tennem. Ezen kívül normál , max HD filmek lejátszása TV-én.
Nézegettem ezeket a "H96 MAX RK3318 4GB RAM 32GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.0 Android 9." és társai cuccokat, de nem ismerem őket.Max 30.000 Huf-ig mit ajánlotok a synology-hoz ?
előre is köszönöm a választ :)

(#62298) Borisz76 válasza MexRed70 (#62297) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt kérdezz miután elolvastad az összefoglalót!
[link]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62299) racerx válasza MexRed70 (#62297) üzenetére


racerx
őstag

Én épp most kaptam meg pont ilyesmi felhasználáshoz az ott olvasottak alapján a Vontar X3-mat. 1 hét alatt meg is jött euból, 13ezer forint körül volt.Meguntam a TV-m, a a padavanosított Xiaomi routerem bénázásait filmnézés ügyileg. Fel is ugrott rá a Coreelec, hát és és föld az eddigiekhez. Én épp Syno Nast keresek hozzá.Tényleg, 214+, vagy 118 ? Ha a több drive nem létszükséglet, és SMB megosztás, meg nem tul sok torrent a fő csapás.?

(#62300) zsamiatt válasza Sanya (#62259) üzenetére


zsamiatt
őstag

Lövésem sincs mi van a dobozra írva. Mi mindig a legkisebbet vesszük és magunk pakolunk bele nem eredeti memot. De a nagyker árlistákban is szerepelnek nasok több féle memóriával. Fogalmam sincs, hogy jön ide ez a cég de a cégek, emberek ilyen jelegű megnevezésével óvatosan, mert ez akár jogi következményeket is vonhat maga után!

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.