Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek! Olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudok Egy mar meglévő hdd-hez Egy újabbat hozza fűzni. Pl: adott egy 3Tb hdd s mellé rakok meg egyet 3Tb s azt egyben 6 Tb lássa? Próbáltam a hozza fűzést vagy egybe füzest, de simán “benyelte” a hdd s maradt a 3Tb hely. Segítséget elore is koszonom

(#62202) Borisz76 válasza Szabi_82 (#62201) üzenetére


Borisz76
veterán

Hány fiókos a NAS és az első lemez milyen kötet?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62203) mtz81 válasza Intelligencs (#62146) üzenetére


mtz81
tag

Ebbe már én is belefutottam. A Synology nem árul gyárilag bővített NAS-okat, az egyik magyar disztribútor szokott ezzel mókolni.
Én is megjártam már így, leveleztem is ezzel kapcsolatban a Syology-val. A hivatalos állásfoglalásuk az volt, hogy kérjem vissza a pénzem, mert ez átverés! A pénzt persze nem adták vissza.
Azon csodálkozom, hogy nem vették el tőlük a disztribútori jogot, és ugyan úgy csinálják tovább.

Nem tudom, hogy leírhatom-e itt a disztribútor nevét?
Amúgy csak a semmit nem érő regisztrációs kártyával lehet ilyen mókolt NAS-okat venni. A regisztrációs kártyáról sem tud semmit a Synology, az is csak egy átverés.

Amúgy működnek minden probléma nélkül más ramokkal is. A gyári Synology is csak egy átmatricázott samsung modul.

(#62204) arn válasza mtz81 (#62203) üzenetére


arn
félisten

+5x arszorzo

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62205) mtz81 válasza ptoma (#62164) üzenetére


mtz81
tag

Az xy.hbk mappának nem mindegy ki a tulajdonosa.

(#62206) Somatom


Somatom
veterán

Tegyük fel, hogy van egy film a Filmek megosztásban, amit szeretnék egy linkkel valakinek elérhetővé tenni letöltés céljából. De, csak azt az egy filmet, ne is lásson mást. Meg tudom ezt tenni anélkül, hogy átmásolnám a filmet egy másik megosztásba? Zyxelen ez úgy működött, hogy symlinkeltem. Gondolom, symlink itt is menne, de hátha van vmi GUI -s megoldás is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62207) Alex91 válasza Somatom (#62206) üzenetére


Alex91
félisten

File kezeloben csinalsz hozza linket... Vagy nem erre gondoltal?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62208) ptoma válasza mtz81 (#62205) üzenetére


ptoma
tag

Ezt hogy érted?

:D

(#62209) mtz81 válasza ptoma (#62208) üzenetére


mtz81
tag

FileStation->xy.hbk->jobb klikk->tulajdonságok
A tulajdonost ki kell cserélni arra a felhasználóra akivel bejelentkezel a HyperBackupVault-ba.

(#62210) Somatom válasza Alex91 (#62207) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom. Az a link egy elérési út lesz. Mitől nem tud a linkben feljebb lépni egy szintet, hogy az összes filmet lássa?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62211) Alex91 válasza Somatom (#62210) üzenetére


Alex91
félisten

Probald ki, szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#62212) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Elsősorban az Emby használóktól szeretnék kérdezni, illetve tanácsot kérni.
Pár napja észrevettem, hogy a 4K filmeket nagyon lassan indítja el, illetve amikor elindul, 1-2 perc után megáll, és miután gondolkodik pár percet, ismét elindul pár percre.
Eddig ilyen gondom soha nem volt, gond nélkül vitte a 4K filmeket.

Esetleg tudtok adni valami tanácsot hol keressem a lehetséges hiba forrását, beállítás stb...
Maga a Nas egy DS918+, 12 Gb ram, Net sebességgel nincs gond.

(#62213) oroszlan12


oroszlan12
tag

Tvheadend epg beállításokban tudna vki segíteni?
Köszönöm!

(#62214) Somatom válasza Alex91 (#62211) üzenetére


Somatom
veterán

Az lesz, csak előbb átköltözöm.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62215) zsamiatt válasza mtz81 (#62203) üzenetére


zsamiatt
őstag

miért lenne átverés? Annyi rammal kapod amennyivel vetted? Ha igen akkor nem értem miért vertek volna át téged bármivel is. A synology nem gyárt ramokat. Csak tesz rá egy címkét meg 3*szorzot. Az enyémbe gyárilag nem samsung modul volt, hynixel szerelték. Rajta virított a synology matrica.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62216) arn válasza Boss81 (#62212) üzenetére


arn
félisten

Valoszinuleg transkodolja a filmeket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62217) Boss81 válasza arn (#62216) üzenetére


Boss81
senior tag

Gondolom azzal nem tudok mit tenni :F

(#62218) mtz81 válasza zsamiatt (#62215) üzenetére


mtz81
tag

Olvastad már a Syno oldalán a megjegyzés részt a ram bővítésével kapcsolatban?

"Az optimális kompatibilitás és megbízhatóság érdekében mindig Synology memóriamodulokat vásároljon. Ha nem Synology gyártmányú memóriamodulokat használ a memória bővítésére, a Synology nem biztosít teljes termékgaranciát, illetve műszaki támogatást sem nyújt."

A lényeg az utolsó mondat! Tehát a márkaképviselet elad neked egy terméket teljes áron amire már az eladás pillanatában nincs teljeskörű garancia sem terméktámogatás, és állítja hogy minden rendben van. Mi ez ha nem átverés?

Az én esetemben konkrétan a NAS írja az értesítések között (és törölni sem lehet) hogy nem gyári ramok vannak benne. Ez csak azért kellemetlen mert én ezt egy ügyfélnek vettem. Amikor beüzemelték a rendszergazdájuk hívott, hogy mi ez az üzenet. Mivel a márkaképviselet elhajtott a p*cs*ba, nekem kellett gyári ramokat vennem, hogy ne maradjak sz*rb*n az ügyfél előtt.

Azthiszem még van az üzenetről képernyőképem, meg a hivatalos Syno állásfoglalás is megvan, felrakjam ide őket?

Fogadjunk, hogy te ott dolgozol!

(#62219) arn válasza Boss81 (#62217) üzenetére


arn
félisten

Kapcsold ki, ha jol emlekszem embyben pontosan beallithatod hogy es mivel akarsz transkodolni. Az egesznek szvsz csak akkor van ertelme, ha nem tul nagy videokat kuldesz pl chromecastre, amugy felesleges.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62220) arn válasza mtz81 (#62218) üzenetére


arn
félisten

Hol lattad ezt az uzenetet? Amugy a vinyon tarol mindent, igy nem tudom mennyit szamit az egesz...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62221) Boss81 válasza arn (#62219) üzenetére


Boss81
senior tag

Épp ez az hogy küldeném, apple tv-re :W

(#62222) csiritel


csiritel
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, mi baja lehetett hirtelen (!) a D220-nak:
Transmission van (volt, most leszedtem) telepítve. Ment is, működött.
Elutaztunk nyaralni, két hét, hazajöttem, semmilyen módon nem lehetett elérni a torrent klienst. A fájlok látszanak (amiket letöltött), de maga a kliens sem webes, sem Remote alkalmazással (sem Win, sem Android alól) nem elérhető, host nem létezik, általában ilyen hibaüzenetekkel.
Csomagközpontban láttam, azt írta ki, hogy fut. le is tudtam állítani, majd ismét elindítani. Közben láttam, hogy van frissítése, azt is megcsináltam, majd a a DSM-nek is volt frissítése, azt is, de a Transmission továbbra sem látható, új torrentet nem tudok hozzáadni, stb.
Ugyanazt a hibaüzenetet dobja állandóan bármi, amivel al akarom érni, mintha nem is lenne telepítve.
Mi a bánat történt vele?
(A saját letöltő alkalmazást azért sem akarom használni, mert van néhány torrent oldal, ami nem működik együtt vele)

A vájtfülű hallgatónál csak a vájtszemű néző a rosszabb!

(#62223) zsamiatt válasza mtz81 (#62218) üzenetére


zsamiatt
őstag

Egy párat eladtunk már ügyfeleknek és soha sehol nem írt ki ilyet.Pedig bőven 20 felett járunk már. Ráadásul üzemeltetjük öket. Egyikbe sincs synology matricás ram.
Még egyszer mondom, a synology nem gyárt memóriát. Innentől kezdve eleve hülyeség amit ír. Másrészt a terméktámogatást és a garanciát se tagadhatja meg tőled. De mivel a garanciát nem a synology nyújtja hanem a disztributor, illetve akitől beszerezted innentől kezdve a synologynak semmi köze a dologhoz. A garanciális feltételeket pedig a jogszabály szabályozza és nem a synology. Bár mennyire is próbál némelyik gyártó rá ijeszteni a vásárlóira.

A személyeskedésedet meg tartsd meg magadnak szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62224) Magnat válasza zsamiatt (#62223) üzenetére


Magnat
veterán

Attól, hogy neked még egy modulra sem írt hibát, neki írhat ... ha így van, akkor én sem érezném korrektnek az eladó hozzáállását.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62225) arn válasza zsamiatt (#62223) üzenetére


arn
félisten

Azt azert nem lenne nehez megcsinalni, hogy csak syno rammal mukodjon, gyartathat syno stringes ramot is. De a tobbi resze valoban tullihegett, szvsz nem is tudnak ellenorizni, hogy hasznalod.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62226) arn válasza Boss81 (#62221) üzenetére


arn
félisten

Apple tvnek nem hiszem, hogy transkodolni kellene, abban van normalis dekoder.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62227) sziszi-fuszi válasza zsamiatt (#62223) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A garanciális feltételei között kikötheti a syno, hogy csak és kizárólag saját márkás alkatrészek alkalmazását hagyja jóvá, az ettől eltérő alkatrészek üzembe helyezése a garancia megszűnésével jár! Ezt nem jogszabály szabályozza, hanem az eladó. A jogszabály, semmi mást nem határoz meg, csak a kereteket! A meghatározott kereteken aluli garanciális feltételek nem nyújthatóak. Amennyiben a gyártó tudja bizonyítani, hogy a nem megfelelő alkatrész használatából ered a hibás működés, vagy a végleges meghibásodás, nem köteles a termék javítására vagy cseréjére. (Pl. Néhány éve divat volt, hogy mikrohullámú sütőbe tettek elektronikai eszközöket, hogy elérjék garanciális cseréjüket. Sokan azt gondolták, hogy ez nem igazolható. S mivel nagyon elharapódzott az ilyen jellegű garanciális igény, igenis bizonyították a szándékos rongálást. Gyorsan meg is szűnt az ilyen jellegű rongálás!)

Mi alá kell írás?

(#62228) tibi3650


tibi3650
tag

Van egy kis VPN (L2TP) gondom, nem biztos hogy ide tartozik, de hátha tudtok segíteni. Röviden: internet a NAS oldalon 1000/300, kliens oldalon 500/22, laptopról kapcsolódok wi-fi segítségével akkor a letöltési sebbesség a speedtest szerint 1-2 Mbps-ra csökken, a feltöltés marad a 22 Mbps. Ha kábellel csatlakozok akkor megvan a normál sebesség mind le mind fel irányban. Tehát valahogy csak a wi-fi fogja vissza a letöltésti sebességet VPN-en keresztül. Ez még nem is lenne olyan nagy gond, de sokszor van, hogy kint helyszínen kéne becsatlakoznom, akkor a telefon internetmegosztását használom és csak wi-fi-vel tudok hozzákapcsolódni és onnan is ugyan ez a sebesség köszön vissza. A kérdésem hogy ez valami beállítás kérdése vagy ez ilyen és kész?

(#62229) Somatom


Somatom
veterán

Hát ez gyönyörű. Belépésnél megadom az admin felhasználónevet és jelszót, erre egy pillanatra megjelenik a home felület, aztán újra a jelszóbekérő. Nem enged be a saját NAS -om. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62230) mtz81 válasza Somatom (#62229) üzenetére


mtz81
tag

Zárd be teljessen a böngészőt és utána próbáld újra. Valami a windows környékén van, nekem is csinálta, win újratelepítés után megszűnt.

(#62231) zsamiatt válasza sziszi-fuszi (#62227) üzenetére


zsamiatt
őstag

A szándékos rongálást nem keverném ide, az elégé más. És hiába köt ki ilyet a syno. A garancia az garancia. Jogszabályi kötelezettsége amiből nem bújhat ki. Abban igazad van ha tudja bizonyítani hogy az okozott kárt akkor megtagadhatja. De ez nem abból áll, hogy benyögi bocs más alkatrész került bele.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62232) mtz81 válasza zsamiatt (#62231) üzenetére


mtz81
tag

Igazából nem is lenne ezzel semmi baj, ha lenne választási lehetősége a vevőnek. Ha előre tudom, hogy nem syno benne a ram és mégis megveszem akkor az én döntésem és minden ok.
De az, hogy eladják úgy hogy gyári, és amikor kiderül hogy nem az, és még nekem kuss. Szerintem enyhén szólva etikátlan.
Lehet érdemes lenne a fogyasztóvédelmet is megkérdezni, ők mégis mit gondolnak erről.

(#62233) zsamiatt válasza mtz81 (#62232) üzenetére


zsamiatt
őstag

de viszont ha neked hibát jelzet, az már lehet garanciális probléma

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62234) mtz81 válasza zsamiatt (#62223) üzenetére


mtz81
tag

Az említett üzenet:
https://mtznas.myds.me:5001/sharing/nq4YlInKl

(#62235) zsamiatt válasza mtz81 (#62234) üzenetére


zsamiatt
őstag

ez milyen nas?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62236) Somatom válasza mtz81 (#62230) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ez most Androidos róka volt, de valóban böngészős jelenség. Előzményekből nyitogattam meg. Ugyanazt az IP -t manuálisan bepötyögve beengedett.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62237) mtz81 válasza zsamiatt (#62235) üzenetére


mtz81
tag

Ds1819+

(#62238) arn válasza mtz81 (#62234) üzenetére


arn
félisten

Ez azt is jelentheti, hogy nem a specifikacionak megfelelo. A 720+ nekem ilyet nem irt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62239) Dave™ válasza mtz81 (#62232) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szinte forintra pontosan annyival drágább a bővített, mint amennyi a plusz RAM ára, és egyébként egy olcsó de jó modult raknak bele, ami teljesen kompatibilis. Azt sehol sem írják, hogy gyári modul van benne, de van ennek gyakorlati jelentősége?

(#62240) arn válasza Dave™ (#62239) üzenetére


arn
félisten

Nem olcso az a ram, annyiba kerul :) a syno sokszorosan tularazott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62241) bmarton7


bmarton7
csendes tag

Sziasztok!

Transmission és a plex gondozásmentes kombójára 100k alatt melyik modellt ajánlanátok? a gondozás mentes alatt azt értem, hogy hülyebiztos :) nem kell külön külső forrásokból összevadászni a programokat hanem alapból a gyári csomagkezelőjében ott van és frissül, nem kell mindent frissítést egyesével telepítgetni. Transzkódolás nem kell, csak hogy probléma nélkül át tudja streamelni. jelenleg egy DS218play-en (plex verziófrissítések folyamatosan telepítve) tekergetni a filmben nem merek mert szinte biztos hogy kifagy, és elég sokszor akadozik. Tehát ennél egy erősebb vassal rendelkezőt tudnátok ajánlani?

Válaszaitok előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#62242) AiRLAC válasza bmarton7 (#62241) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gondozásmentes az a Download Station.
DS218+ vagy DS918+ (nem látom az új modellek előnyeit)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62243) mtz81 válasza bmarton7 (#62241) üzenetére


mtz81
tag

A Plex csak akkor támogatja a hardveres gyorsítást, ha veszel PlexPass-t, azt is csak Intel procival. Amúgy kell neki minimum egy i3 2gb rammal.
Használj VideoStation-t azzal gondozásmentes lesz.

(#62244) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Adódott egy kis gondom, mégpedig külső hálózatból nem érem el a nas-t.
Quickconnect beállítva. DDNS beállítva, Synology fiókba is jónak látja.
Hol lehet a hiba? Telekom internet van bekötve, soha nem volt ilyen hogy ne értem volna el kívülről.
Továbbá nem is piszkáltam semmi beállítást, csak annyi hogy 2 alkalommal újra lett indítva.

(#62245) mtz81 válasza zsamiatt (#62215) üzenetére


mtz81
tag

Amúgy, ha te vennél egy zsír új mercit a márka kereskedésben, és utólag kiderülne, hogy a kereskedő belemókolt egy BMW váltót (de amúgy működik rendesen, hiba nélkül az autó), és ezért buknád a gyári támogatást és a garit. De a kereskedő bizonygatná, hogy minden rendben van, akkor te nem éreznéd magad átverve?

A merci és a bmw is jó autó, minden működik rendesen, akkor mi a baj?

(#62246) Multibit válasza Boss81 (#62244) üzenetére


Multibit
veterán

Csak az nem derült ki, hogy QuickConnecttel nem éred el, vagy DDNS-sel? Mindkettővel próbáltad?
QC-vel nincs tapasztalatom, sohasem volt rá szükségem. A Synology DDNS szolgáltatását használod, vagy valami mást? Nem NAT-ol a szolgáltatód (CGNAT)? Ha DDNS-t használsz a CGNAT bekavarhat, QC-nél ez nem játszik. Próbáltad a Syno DDNS-t újra beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#62247) Sanya válasza bmarton7 (#62241) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ds video egy ingyenes plex kód transzkódolási lehetőséggel.
Download station egy gondozásmentes transmission, csak nincs vele szívás.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62248) Sanya válasza Boss81 (#62244) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor új belső ip-t kapott a eouterdtől?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62249) Sanya válasza zsamiatt (#62223) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ez baromság. Ha lejárt az 1 év, amit az ilyen kókányolt termékekre adsz, akkor utána kb +2-4 évet még ad a synology, ahova vissza kell küldeni. Persze ha a ti hibáa ramotok van benne, akkor az baj.

Az eredeti ramot adod vele?
A nagyobb rammal szerelt áron adod el?

A Synology ram árában adod a bővített ram árát?

Tájékoztatod erről a vásárlót, hogy belenyúltál?

Melyik ügyeskedő kis cég ez?

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62250) Dave™ válasza arn (#62240) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nettó 4-5 ezer Ft között van, és ahol én néztem, pont ennyi a két Syno között is a különbség.

Sanya Ahol mi szoktunk vásárolni nagykerben, ott pont annyival drágább a 6GB-os DS220+, amennyibe az a Crucial RAM kerül egyébként. Én is ugyanazt venném bele, Micron gyártmány, olcsó, megbízható, kompatibilis, működik. Ez a RAM kérdés borzasztóan túl van gondolva. Én anno pakoltam HP Enterprise Storage vezérlőbe is olcsó kommersz Samsung modulokat, kiválóan működött, nem attól lesz jó hogy rajta van a HP vagy Synology címke és egy valag pénzbe került.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.