Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) sziszi-fuszi válasza Borisz76 (#63800) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszi! Én is így értelmeztem a leírtakat korábban. Csak reménykedtem. Mert az USB-s portokra külső vinyó miatt szükség van. Most nem tudom melyik ujjamat harapjam meg. Lehet a legjobb lesz, ha eladom és veszek egy másik eszközt. Pedig csak néhány hónapos darabról van szó. :W :)

Mi alá kell írás?

(#63802) Borisz76 válasza sziszi-fuszi (#63801) üzenetére


Borisz76
veterán

Azok a modellek amibe 10GBit hálókártya van / tehető azok inkább a vállalati szinten mozognak....

És akkor otthonra kell egy olyan switch ami képes ezt tovább osztani.
Kell egy kártya a PC-be / PC-kbe is.
A TV-kben szinte csak is gigabit alatti Fast Ethernet van ( szégyen....)
Média lejátszók kisebb része Fast Ethernet, többségük már ( még csak ) Gigabit.

Jelenleg sajnos elég "húzós" ára van ennek a rendszernek.
Otthoni körülmények között esetleg NAS-PC kapcsolatnál lehet / lehetne kihasználni ha a NAS-ban RAID/SHR tömb van és a PC-ben pedig SSD ketyeg.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63803) Essejó válasza sziszi-fuszi (#63794) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg egy ilyen? link
Már ha van bővítő portja.

Sajna a 418 nincs benne a kompatibilis listában, marad az usb verzió.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63804) Immy válasza sziszi-fuszi (#63801) üzenetére


Immy
őstag

Esetleg ha usb elosztót közbeiktatsz?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63805) Varszegig válasza mtz81 (#63749) üzenetére


Varszegig
veterán

Ez nem teljesen igaz, én nem synology ddns-t használok, 80, 443 zárva, és mégis mindig megújul. Van akinek meg nem.

(#63806) sziszi-fuszi válasza Essejó (#63803) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A vége még az lesz, hogy építek egy xpeno-t mellé. Tulajdonképpen minden van hozzá. :D

Mi alá kell írás?

(#63807) sziszi-fuszi válasza Borisz76 (#63802) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Itt most nem az ár a kérdés, hanem a lehetőség. Figyelmetlen voltam az eszközvásárlásnál. Nem jutott eszembe, hogy egy 150.000+-os eszközbe ne tudjak kártyát betenni. Lehet marad a Link Aggregation.

Mi alá kell írás?

(#63808) Jim74 válasza Elemental (#63799) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak kíváncsiságból. :DDD
TM-men az RSS-t nem tudom, hogy hogyan lehetne megoldani.

(#63809) mtz81 válasza Varszegig (#63805) üzenetére


mtz81
tag

A syno és a LE leírása szerint, és a tapasztalatsim szerint is így kell csinálni. Lehet te vagy a szellem a gépben. :Y

(#63810) Essejó válasza sziszi-fuszi (#63806) üzenetére


Essejó
veterán

:R

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63811) lewisfm válasza Borisz76 (#63788) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Értem és köszönöm a magyarázatot.
Arra van valamilyen megoldás, hogy alapvetően csak 1 HDD-vel szeretném használni, de ha kinövöm a HDD-t, akkor könnyen tudjak egy másikat betenni helyette, a tartalmát megtartva?
A régi, kinőtt HDD-t meg ki szeretném venni és eladnám, tehát maradna az 1 HDD-s felállás a bővítés után is.

Tudom, biztonság, rendelkezésre állás, stb., ilyenkor nincs.

(#63812) Borisz76 válasza lewisfm (#63811) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán megoldás lehet a külön-külön kötet.
Tehát 1 lemezed van létrehozva ALAP vagy SHR kötetnek.
Berakod a 2. lemezt és létrehozol egy :
ÚJ második kötetet ami lehet megint ALAP vagy SHR kötet.

Egy kisebb gond viszont előtérbe kerül :
ami abból fakad amikor egy programot telepítesz.
Teszem azt Download Station, Audio Station , stb....akármi.

Ugyanis ezen programok telepítésénél HA csak 1 kötet van, akkor csak oda lehet telepíteni. Értelem szerűen.

HA több kötet van ( a telepítés pillanatában ) , akkor lehet választani, hogy melyik kötetre települjön az adott program.

Teszem azt kötet1-re telepítesz.
Később bekerül az új lemez kötet2.
Ha később kiveszed a lemezt ( kötet1 ) , akkor az alkalmazás nem fog futni. A DSM fut , megy tovább mert az a kötet2-n is fent van.
Az alkalmazás viszont csak azon a köteten amire telepítették.

Mondjuk elviekben lehet alkalmazásokat költöztetni kötetek között.
Csak ugye ez is egy plusz macera.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63813) Immy válasza sziszi-fuszi (#63806) üzenetére


Immy
őstag

Vagy egy truesNAS-t :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63814) sziszi-fuszi válasza Immy (#63813) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Isten és a NAS építés útjai kiszámíthatatlanok! Hát még az enyémek... ;]

Mi alá kell írás?

(#63815) junior19


junior19
senior tag

Hali!

Lehet sokak számára alapdolgot fogok kérdezni, de sem az összefoglalóban, sem a kereső itt, sem a google nem volt most a barátom, így ha mégis már többször volt szó róla, vagy figyelmetlen voltam, akkor előre is elnézést kérek.
Adott egy 118-as készülék. A jelenség, hogy adott anyagnál a letöltés nem megy végig, hetek óta 99,18%-on áll. A kliensből természetesen tudom törölni, de akkor is a HDD-én marad. Megnézni sem tudom, pedig lehet már lehetséges lenne azt is ennyi hiányzó résszel.
A kérdésem az, hogyan lehet azt a részt megtalálni a nas merevlemezén ahova az ideiglenes letöltés kerül, mielőtt lejönne 100%-an, s bekerülne a megadott letöltési mappába?

A válaszokat előre is köszönöm.

codec project

(#63816) A.K. válasza junior19 (#63815) üzenetére


A.K.
tag

úgy emlékszem /volume1/@download-ban vannak (régen néztem bocs ha változott)

(#63817) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy CyberPower VP1600 szünetmentest. Csatlakoztattam a DS920+-hoz szépen fel is ismeri, azonban lenne egy pár kérdésem:
1. A biztonsági üzemmódba váltás azt jelenti, hogy gyakorlatilag lekapcsolja szabályosan a NAS-t?

2. "Ha a rendszer biztonsági üzemmódba lép, kapcsolja le a szünetmentes tápegységet" - ez azt jelenti, hogyha a NAS leállítás megtörténik, akkor a szünetmentest is kikapcsolja? Ez miért jó megoldás? Ha visszajön az áram, akkor mi fog történni?

3. Ha a 2. pontban lévő funkciót nem engedélyezem, akkor be lehet valahogy állítani, hogy a hálózati feszültség helyreállásakor a NAS elinduljon?

4. Azt hogy lehet beállítani, hogy mondjuk a UPS 25%-os töltöttségénél kapcsolja le a NAS-t és csak akkor kapcsoljon vissza, ha a töltöttség eléri mondjuk a 85%-ot. Vagy ilyenről ne is álmodjak? :DDD

Vagy a fentieket figyelmen kívül hagyva milyen lehetőségeim vannak a konfigurálásra?

Köszönöm a segítséget :R

(#63818) Edorn


Edorn
aktív tag

Egy asus hdp-r1 (oPlay) médialejátszóval próbálok csatlakozni a ds220j NAS-ra. De semmilyen jelszót nem fogad el. Felhasználók beállítva, jogok beállítva, PC-ről tesztelve. De a médialejátszó csak sikertelen bejelentkezés felirattal reagál. Médialejátszó firmware a legfrissebb... (magát a NAS-t látja a workgroup kapcsolatoknál, csak mikor kiválasztom kéri a felhasználót-jelszót, amit nem fogad el... próbáltam egyszerű és bonyolult jelszóval is)

Van esetleg valami tippetek, hogy hogyan lehetne megoldani ez ta problémát?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#63819) A.K. válasza Edorn (#63818) üzenetére


A.K.
tag

az smb protokoll minimumat allitsd smb1-re (illetve ilyenkor a jelszo hossza ne legyen tobb 16 karakternel)

(#63820) junior19 válasza A.K. (#63816) üzenetére


junior19
senior tag

Igen, ez lenne az útvonal egy esetleges megosztáshoz.
De nem találom ezt a mappát.
Ha hálózaton megosztva belépek a nasba, csak a megosztható mappák láthatóak, home, music, photo, video. Nincs download mappa sem, a felsoroltakat lehet megosztani.
A File Stationbe lépve a nason, az előbb felsorolt mappák láthatóak.
Tehát a kérdés az, hogyan tudom elérni és belépni a @download mappába?

[ Szerkesztve ]

codec project

(#63821) A.K. válasza junior19 (#63820) üzenetére


A.K.
tag

onnan nem is fogod latni oket, ssh-val vagy telnettel lepj be a nas-ra es ott mar ki tudod masolni a fajlt egy megosztott mappaba
elotte a control panelben engedelyezni kell a telnet/ssh szolgaltatast (terminal/snmp menupont)
persze ehhez kell egy minimalis ismerete a linux parancsoknak ezzel nem tudom, hogy allsz
egyebkent lehet, hogy rosszul emlekszem de ha a download stationben a stop gombot (zold negyzet) megnyomod az adott torrenten akkor is kirakja a celkonyvtarba az allomanyt (de ez lehet, hogy teves info de mintha egyszer csinaltam volna ilyet)

[ Szerkesztve ]

(#63822) junior19 válasza A.K. (#63821) üzenetére


junior19
senior tag

Köszi, a stop gomb módszerrel sikerült, bekerült a látható mappába.
Telnettel betudtam lépni, de nem tudtam milyen parancsot kellene kiadni, hogy megjelenjen a rejtett rész.
De végül a stop megtette a hatását, soha nem használtam, csak a szüneteltetés gombot.

Köszi még egyszer.

codec project

(#63823) Edorn válasza A.K. (#63819) üzenetére


Edorn
aktív tag

Ó, köszöm, így már működik, csak jogosultságokkal kell kicsit bíbelődnöm még, mert mapparejtés esetén nem látja azokat a könyvtárakat sem, amikhez lenne joga, de ezt már megoldom.

Viszont majd azt meg kéne még oldanom, hogy valahogy csak 1 eszköz (ip/maccím) számára legyen engedélyezett az SMB1, vagy időzítve legyen az aktiválása, inaktiválása, mert ahogy nézem biztonsági szempontból jóval gyengébb, mint az smb 2-3... De gondolom ezügyben már gugli a barátom...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#63824) A.K. válasza Edorn (#63823) üzenetére


A.K.
tag

Ilyet nem csináltam (mondjuk engem nem zavar, hogy helyi hálón smb1 a min protokoll főleg, hogy szerintem úgyis csak az az eszköz kommunikál ilyen módon amelyik máshogy nem képes)
Ha időzíteni szeretnéd: a /etc/samba/smb.conf-ban benne van a min protokol. Ha van két konfig fájlod eltérő min protokoll beállításokkal akkor egy időzített script segítségével (az időzítést a DSM felületén be tudod állítani) felül tudod vágni az smb.conf fájlt az éppen kívánttal és a synoservice paranccsal restartolhatod a samba service-t. Nem éppen a leg elegánsabb megoldás de működhet.

(#63825) Véreshurka válasza junior19 (#63822) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Telepítsd fel community csomagforrásból a Midnight Commandert. Ha ez megvan, lépj be ssh-n a nas-ra, gépeld be: mc. Ha volt már szerencséd mondjuk total commanderhez akkor ismerős lesz a kinézet és akár a használat is. Ha nem, ez egy két paneles fájlkezelő amivel láthatod a nas mappastruktúráját.

El Psy Kongroo

(#63826) Scoobyte


Scoobyte
csendes tag

Valaki fel tudta tenni a Midnight Commandert DSM 7.0-ra?
community csomagforrás nálam nem hozza
https://packages.synocommunity.com/

(#63827) WaterWave válasza Scoobyte (#63826) üzenetére


WaterWave
veterán

végleges dsm- 7.0 miért nem várod meg?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#63828) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Csomagkezelési központ nem tud csatlakozni. azt mondja, hogy ellenőrizzem a hálózatot és az időt.
Nálatok tud csatlakozni?
Idő jó, torrent letöltés megy.

(#63829) mtz81 válasza Sanyi.mTs (#63828) üzenetére


mtz81
tag

Mostanában többször volt ilyen, a csomakezelési központal van valami. Biztos karbantartják, vagy ilyesmi. Pár óra múlva megoldódik.
Ha fontos lenne egy csomag, akkor a letöltőközpontból le tudod tölteni, és manuálisan tudod telepíteni.

(#63830) Scoobyte válasza Sanyi.mTs (#63828) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Próbáld többször, picit később.
Nálam is bedobta az utóbbi órában hogy nem tud csatlakozni aztán mégis...

(#63831) Scoobyte válasza WaterWave (#63827) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Gondoltam kipróbálom... eddig minden OK, csak az NFS szivatott meg kicsit, másképp beállítani hogy tudjon rá csatlakozni a médialejátszó.

Ha mégsem lett volna jó akkor visszamentem volna 6-ra. Elvileg nem támogatott de meg lehet oldani.

(#63832) Essejó válasza mtz81 (#63829) üzenetére


Essejó
veterán

Egy hete kb többen is néztük és nincs vagy legalább is nem volt fenn az mc a csomagletöltőben.
Nekem van letöltve egy korábbi verzió mc_4.8.10-2.spk
Ha jobb beszerzési lehetöség nem lenne, és nagyon kell valakinek, akkor dobjon egy PM-et és megosztom.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63833) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Lehet nincs már letölthetőbe olyan amit ez tartalmaz : SynoCli File Tools
(SynoCli File Tools provides a set of small command-line utilities: less, tree, ncdu, jdupes, rhash, mc (midnight commander), nano, file, detox, pcre2, rmlint, rnm.)

[ Szerkesztve ]

(#63834) gabesz114


gabesz114
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni. Van egy DS118 és egy Samsung SMART TV. A DS-re most másolt .mkv filmet nem látja a tv, de régebbieket igen. Viszont ha pendriveon akarom lejátszani a tv-n, akkor semmi baj.

(#63835) mtz81 válasza gabesz114 (#63834) üzenetére


mtz81
tag

Kicsit bővebben?
Milyen alkalmazáson keresztül használod, DLNA, Plex ...?

(#63836) Sanyi.mTs válasza gabesz114 (#63834) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Indexelés megvolt?

(#63837) Sanya válasza Scoobyte (#63826) üzenetére


Sanya
nagyúr

még fenn volt 6.2.3 alatt, migráltam 7.0 preview-re és nem szedtem le. Így működik még akkor is, ha nem kompatibilis a csomag-ként jelöli meg.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63838) gabesz114 válasza mtz81 (#63835) üzenetére


gabesz114
csendes tag

DS Video

(#63839) gabesz114 válasza Sanyi.mTs (#63836) üzenetére


gabesz114
csendes tag

Elviel igen

(#63840) mtz81 válasza gabesz114 (#63838) üzenetére


mtz81
tag

A webes felületen a beállításokból, a mappa beállításoknál tudsz újraindexelést indítani

(#63841) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Még esetleg ezzel a csomagforrással meg lehet próbálkozni, hátha megy 7-es DSM alatt is: http://spk.4sag.ru/. Itt van külön Midnight Commander is.

El Psy Kongroo

(#63842) gabesz114 válasza mtz81 (#63840) üzenetére


gabesz114
csendes tag

jó fél órája indexelést ír ki. De eddig nem volt semmi gond. Felmásoltam a filmet és a TV látta.

(#63843) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg, ha megnyitom a PhotoStation-t, akkor látszik az összes kép, ami található a NAS-omon. Azt szeretném elérni, hogy, csak egy almappa tartalma látszódjon. Az index-elt mappáknál már átállítottam, de nem történt semmi.
Hogyan lehet elérni azt, hogy csak azok látszódjanaj?

Köszi előre is mindenki segítéségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#63844) Magnat válasza ratkaics (#63843) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

priváttá tudod tenni a mappákat, illetve van még egy harmadik állapot is (talán jelszóvédett), illetve az indexelésből ki kell venni az érzékeny adatot tartalmazó mappákat mert dlna alatt nincs jogosultság, ott mindenki lát mindent.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63845) Scoobyte válasza Véreshurka (#63841) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

DSM 7.0 Ugyanezt a hibát dobja az mc spk csomagra is...

(#63846) Csabroncka válasza ratkaics (#63843) üzenetére


Csabroncka
addikt

A PhotoStation beállításain belül tudod a mappák hozzáférhetőségét, láthatóságát a felhasználóknak beállítani, igen kép és mappaszinten is!

"in medias res"

(#63847) #80977664


#80977664
törölt tag

Használ valaki 10G kártyával PC-t ami 10G swithen keresztül csatlakozik, illetve mellette a NAS normál 2* vagy 4*1Gbit-el csatlakozik a hálózathoz? Mindez X db HDD-vel felépített SHR tömb mellett?

Igazából az érdekelne mi a HDD-s NAS max hálózati sebessége, azaz a HDD-k max sebessége... érdemes-e HDD setup mellett 10G-re váltani.

Nyilván ha a NAS is 10G csatlakozna az lenne a frankó de szerintem HDD esetén elég lesz a 4*1Gbit, de lehet még a 2*1Gbit is.

(#63848) ratkaics válasza Csabroncka (#63846) üzenetére


ratkaics
senior tag

Én nem a képek hozzáférést szeretném korlátozni, hanem azt szeretném, hogy a többi kép ne is legyen indexelve.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#63849) kulu22 válasza #80977664 (#63847) üzenetére


kulu22
aktív tag

Szerk: a NAS-ban is 10G van.

4x 10TB WD RED, felfelé 280 környékére alá nem nagyon szokott menni, de ha csak pár giga akkor betolja RAM-ba 500MB/s körül. Lefelé is kb. ezek a szélső értékek.

[ Szerkesztve ]

(#63850) #80977664 válasza kulu22 (#63849) üzenetére


#80977664
törölt tag

Köszi!
Gondolom akkor 4*1Gbites csatis a NASod...
Pontosan milyen switchet és PC hálókártyát használsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.