Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) Jim74 válasza Essejó (#62389) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#62402) zsamiatt válasza JockeyEwing (#62390) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szia, Nem kötekedés képen de a raid nem egyenlő a mentéssel. A mentés az ha a NAS belső tárhelyétől függetlenül máshova is mentesz.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62403) zsamiatt válasza mtz81 (#62394) üzenetére


zsamiatt
őstag

Bármelyiken tudod távolról nézni a filmeket ha van megfelelő sávszéllességed és erőforrásod(de ez ugye film kódolás függő). VPN vagy akár az appot közvetlenül beengedve a NAS-ra.

@F_Gergely: Mivel NAS se egy évre vesz az ember inkább felfelé válasz. Azért mert most nincs 4K tartalmad nem azt jelenti, hogy 1-2 év múlva nem lehet.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62404) zsamiatt válasza arn (#62400) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mennyit számított benne? Mi a tapasztalatod?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62405) arn válasza zsamiatt (#62404) üzenetére


arn
félisten

Nalam evidens, hogy sokat erni nem fog egyelore... inkabb csak a gyakorlati mukodese erdekel perpill. A felhasznalasbol eleg jol josolhato, hogy szamit e. Mire kellene?

qnapnal jobban be lehet allitani a strategiakat, itt gyk:
olvasasi cache (egyelore ezt allitottam be)
olvasasi/irasi cache (ehhez ket cache kellene raid1hez, annyit nem akartam raaldozni, esetleg kesobb)
nagy i/o muveleteket ne cachelje (ez zabalja erosen az ssdt, de ezt is kiprobalom)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62406) Sanya válasza F_Gergely (#62391) üzenetére


Sanya
nagyúr

A regisztrációs kártya kell egy zárt fórumhoz, ahol kb leszarnak, és semmihez, semmilyen leírás nem érhető el. Nagyjából hamarabb kapsz választ itt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62407) ekkold válasza arn (#62386) üzenetére


ekkold
őstag

Belső hálózatban a kérések egyből a NAS felé mennek, fizikailag ugyan a routeren keresztül (ha egyben az a wifi AP is), de gyakorlatilag csak a switch részén mennek át a csomagok. Így a router alapból nem is tudja, hogy a NAS elérhető-e, és ment valamilyen csomag a NAS felé.

Kintről más a helyzet, mert akkor a routernek portokat kell forwardolni a NAS felé. Mikrotikre írható olyan szkript, ami ilyen esetben felébreszti a NAS-t. Viszont így meg minden hülyeség (pl. külső hekkelési próbálkozások - amiből mindíg akad) fel fogja ébreszteni a NAS-t.

Belső háló esetében a mikrotik routeren beállítható olyan, hogy a LAN csomagok is menjenek át a tűzfalon, de ez meg lassulást, és drasztikus prociterhelés növekedést okoz a routeren. Egy erősebb routeren ez beleférhet ugyan, de szerintem nem éri meg. Egyszerűbb ilyenkor pl. mobilon kattintani egyet a NAS bekapcsolásához. Ha külön wifi AP is van a LAN hálóban, akkor bizonyos csomagoknak egyáltalán nem is kell a routeren átmenniük.

A WOL-al ébresztés után be kell bootolnia a NAS-nak, tehát eleve nem fog azonnal rendelkezésre állni, ezért még ha automatizálod is az ébresztést, akkor sem lesz sokkal kényelmesebb.

Egy darabig én is lekapcsoltam a NAS-t amikor nem kellett, és ébrsztettem WOL-al, de már egy ideje 24H-ban megy, legfeljebb lekapcsolja a winyót ha nincs használva (de most már ez sem számít mert SSD van benne).

(#62408) arn válasza ekkold (#62407) üzenetére


arn
félisten

koszi az infot... igy sok ertelme nincs. marad a vinyo altatas, illetve az esti leallas, mert akkor ugyse hasznalja senki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62409) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

A NAS-ban tönkrement az egyik merevlemez WD 6TB WD 3.5" SATA-III 64MB Red NAS winchester (WD60EFRX)

Kinéztem egyet bele Western Digital Internal HDD WD Red 3.5'' 6TB SATA3 256MB IntelliPower, 24x7, NASware WD60EFAX

A kettő mehet együtt vagy nézzek bele olyat. ami az eredeti volt?

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#62410) szpeti40 válasza PeLa87 (#62409) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem amit kinéztél hdd az nem ajánlott mivel SMR-es.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62411) PeLa87 válasza szpeti40 (#62410) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Akkor maradjon az, ami van is benne? mert még tudok olyat is rendelni, hála az égnek.

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#62412) szpeti40 válasza PeLa87 (#62411) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, a mostani tipussal jobban jársz :K
Az EFRX az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62413) arn válasza PeLa87 (#62409) üzenetére


arn
félisten

red plusot nezd.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62414) arn válasza Jim74 (#62401) üzenetére


arn
félisten

mukodik :) beallitottam egy percre, kihuztam a kabelt, elkezdett a ups csipogni, aztan leallt a nas. visszadugtam, azonnal ujraindult. ot percet allitottam be neki, a nas szerint tobb mint 40 percig mukodne 85%os toltottsegnel.

***

viszont ez a read cache lofiyulat nem er... vagyis annyit se, mint amennyire szamitottam (ami szinten nem sok). a legnagyobb gond, hogy rebootkor torol mindent rola. ennek igy mi ertelme?

ha mongy vmi hirtelen leallas van, akkor megertem, hogy torli (vagy egy reszet), de egy rendszeres ejszakai leallasnal mi a rossebnek dobja az egeszet? egyreszt sok ido, mire ujra felepul, masreszt folyamatosan degradalja az ssdt. ez nem rendszermem, megorzi az adatot. komolyan nem ertem a logikat mogotte. :F

write cachenel is ezt csinalja, vagy ugy megmarad reboot utan?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62415) Jim74 válasza arn (#62414) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#62416) arn válasza Jim74 (#62415) üzenetére


arn
félisten

Jah az kimaradt, hogy 550esen nincs linein vedelem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62417) PeLa87 válasza szpeti40 (#62412) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Köszönöm! :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#62418) mtz81 válasza arn (#62414) üzenetére


mtz81
tag

Ez a cache dolog engem is érdekel.

Milyen NAS-ban próbálod?

Hány lankártyát haszálsz, milyen sebességűt és milyen a switched?

(#62419) zsamiatt válasza arn (#62414) üzenetére


zsamiatt
őstag

A winnel össze hasonlítva azért mert nem hibernálod. Ha bele gondolsz a win is sima leállítással, újra indítással törli a gyorsítótárakat. Én arra gondoltam -és ezért kérdeztem a tapasztalatodat- hogy mondjuk a file műveleteket mennyire tudja gyorsítani. Főleg az apro file műveleteket. Az I/O igényes folyamatokat kellene, hogy gyorsítsa.
Közben találtam egy ilyet:
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#62420) degec


degec
senior tag

Tisztelet,
Mennyire illik ssd-t rakni céges adatok tárolására Syno Nas-ba ? fussak neki vagy felejtős? 2 tálcásat néztem ki. Kingston kc600 as ssdkkel.. Köszönöm a segítséget előre is ! :R

(#62421) AiRLAC válasza degec (#62420) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mentés legyen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62422) arn válasza zsamiatt (#62419) üzenetére


arn
félisten

Erre ott a memcache... az ssd cachenek epp az lenne az ertelme, hogy egyreszt nagyobb, masreszt aram nelkul sem vesziti el a tartalmat. Epp ezert tupiroztam fel 10gra a ramot, mert igy folyamatosan van kb 8g memcachem.

Vegyunk egy helyzetet... hirtelen aramszunet. Ilyenkor a memcachelt dolgok (meg raid1nel is ez az alapbeallitas), ha nem tiltod le direktben a meghajtokra az irast, ugyanugy elszallnak.

egy readcachenel az lehet a szituacio, hogy rossz adattal szolgal ki, de hat konyorgom, pontosan lehet naplozni, hogy az ssdcacheben levo adat es a vinyon levo mikori. Gondolom ezt a naplozast tarolja a memoraban, de ezt a par mbos infot nem lehet hibernalni bootkor? Annyit kellene csinalni, ha kritikus es bizonytalan helyzet all elo, dobja az erintett filokat.

nem mellesleg arrol ugyanugy nincs infoja a rendszernek, hogy vmi ssd hiba miatt, a kiszolgalt es a vinyon levo adat valoban ugyanaz.

gyakorlatilag akkor van tenylegesen hasznalva az ssd cache, ha mar vmi nem fer bele a memcachebe, amugy pontosan ugyanugy mukodik. En olyasmire szamitottam, hogy pl a sok szirszar plex fileokat, rendszert, iscsi meghajtokat, dockert stb belenyomja, aztan modositasig onnan szolgalja ki nekem. De igy mindig az tortenik, hogy elso hasznalatnal belerakja (ez meg ido is - lassabb), aztan a utana gyorsitott. meg iscsinal sincs sok ertelme, mert az meg a kliensoldalon cachelheto, nincs ertelme a lanon keresztul ezt megtenni.

Gyakorlatilag ha minden reggel ujraindul a nas, csak hatranyom van a single read cachebol. Vhol azt olvastam, hogy write cachenel ez nem igy van - onmagaban itt is mi a racio? A ket ssd miatt, hogy raid1ben mennek? adattarolas szempontjabol sokkal veszelyesebb szituacio, hogy a sync valoban megtortenik e, ha az egyik ssd elszall, ugyanugy egy ssdre hagyatkozhatsz, mint jelen esetben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62423) AiRLAC válasza mtz81 (#62418) üzenetére


AiRLAC
addikt

Neked is azt tudjuk írni amit másoknak :) Otthonra, médiakiszolgálásra kb. nincs értelme.
Nagyobb (apró fileok, sok művelet, alacsony késleltetési igény, sok kliens) terhelésnél meg kettesével kell tenni mert inkább írásnál segít (workload függő ott is).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62424) arn válasza AiRLAC (#62423) üzenetére


arn
félisten

egy kliens is futtathat tobb mindent, a nason parhuzamosan - olyankor is megzuhan a vinyok sebessege a seek miatt. en erre vettem, de a kuss ejjel meg fontosabb :)

single read ssd cache = mem cache. ha pl nap mint nap ugyanazzal a fileal dolgozom, akkor ezt egy evben 365x fogja nekem az ssdre kiirni.

a kerdes az lenne, hogy ket ssdnel is torli rebootkor a tartalmat?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62425) mtz81 válasza degec (#62420) üzenetére


mtz81
tag

Az fs széria pont erre van kitalálva, meg a raid-f1. Az fs széria biztos hogy tudja a raid-f1 -et, a többinél meg kell nézni a specifikációt.

A raid-f1 -hez min 3db ssd kell (ha az emlékezetem nem csal), a két lemezesek biztos hogy nem tudják.

[ Szerkesztve ]

(#62426) mtz81 válasza arn (#62424) üzenetére


mtz81
tag

Még egy érdekes kérdés, ha torrentezel. Mennyire fogja elhasználni az ssd-t, ha a torrent célhelyet cache-eled vele?

(#62427) AiRLAC válasza mtz81 (#62426) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tuti nem annyira mintha direkt SSD-re töltenél.
Nálam 100/99% mindhárom SSD amire a torrent (is) megy.
Persze ez erősen függ az SSD típusától és a használt technológiáról.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62428) arn válasza mtz81 (#62426) üzenetére


arn
félisten

mint masnal... meg kell adni, hogy melyik kotetet akarod vele cachelni. az tudod kiszurni, hogy csak kisebb fileokat cacheljen, vagy a nagyobb i/o muveletek is cachelve legyenek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62429) arn válasza arn (#62428) üzenetére


arn
félisten

vagyis o ugy irja, hogy soros i/ot cachelje vagy nem...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62430) sziszi-fuszi válasza arn (#62414) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Szerintem viszonylag egyszerű a válasz. Nem arra vannak tervezve a NAS-ok, hogy kikapcsolod őket! Hanem 7/24-re.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#62431) Multibit válasza sziszi-fuszi (#62430) üzenetére


Multibit
veterán

Mondjuk, ebben van valami. Persze, nem vagyunk egyformák.
A routeres topikokban olvasom időnként, hogy néhányan a routerüket is ki-be kapcsolgatják :U

(#62432) arn


arn
félisten

Akkor nem lenne benne ilyen opcio :) nem automatizalva en sem kapcsolgatnam. De en is szeretek ejjelre mindent aramtalanitani, teljesen feleslegesen megy sok esetben.

A routernel is azert nem kapcsolgatom, mert sok eszkoz atkapcsol setup modba. Hogy igy irod lehet mindent rakotok idozitos aljzatra :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62433) vonalzoo


vonalzoo
csendes tag

Sziasztok! Annak mi lehet az oka, hogy DS-ben (DS110j) nem indul el a seed automaitkusan? Letöltődik rendben, aztán megáll. Rányomok a folytatás gombra, és megy a seedelés. Sehol nem találtam ilyen opciót...

(#62434) r4z válasza vonalzoo (#62433) üzenetére


r4z
nagyúr

A beallitasoknal allitsd a default seed idot foreverre, es nem fogja megallitani. Gondolom most ignore-ra van allitva.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#62435) sziszi-fuszi válasza arn (#62432) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A cache-nek vállalatoknál, irodákban, kisebb közösségekben van értelme, hogy a hozzáférési időt csökkentse, a sokak által, gyakran használt fájlokhoz, más haszna nincs. Mondhatnám "parasztvakítás", de nem lenne egészen igazam. Szerintem sima otthoni felhasználás esetén abszolút semmi értelme.
Persze ez csak az én véleményem, ami csak egy a sok közül!

Mi alá kell írás?

(#62436) DonCosta válasza mtz81 (#62349) üzenetére


DonCosta
tag

és AiRLAC :
Köszönöm szépen, működik! :C

(#62437) Rundll32


Rundll32
tag

Sziasztok! Vásároltam egy Synology Ds115J-t és szeretném megoldani, hogy hálózati meghajtóként felcsatoljam a tárhelyemet (windows alatt). De szeretném ezt Interneten keresztül megtenni több számítógépen. Van erre valami lehetőség vagy akár egy Synologic-os app? Köszi ha tudtok segíteni :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#62438) szpeti40 válasza Rundll32 (#62437) üzenetére


szpeti40
addikt

Vpn?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62439) sziszi-fuszi válasza Rundll32 (#62437) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ez is lehet egy megoldás: webdav

Mi alá kell írás?

(#62440) Rundll32 válasza sziszi-fuszi (#62439) üzenetére


Rundll32
tag

Köszi Nektek, a webdav inkább jó lehet :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#62441) Magnat válasza sziszi-fuszi (#62439) üzenetére


Magnat
veterán

Webdav és smb egyidejű használatakor lehetnek lock problémák, szóval ha vannak közösen használt fileok, akkor jobb mindenkinek egy protokollt használni, inkább smb+vpn (vagy mindenki webdav).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62442) arn válasza sziszi-fuszi (#62435) üzenetére


arn
félisten

nagyon egyszeru - parhuzamos eleres idejet csokkenti. ha pl elinditasz egy backupot , meg mennek a torrentek, es kozben ket iscsi meghajton dolgozol esetleg docker contenerekkel, ugyanugy leterdel a nas a vinyok miatt, mintha lenne rajta 10 user. teljesen felhasznalasfuggo.

ha te csak folyamatosan sorosan olvasol rola, filmekhez, vagy akarmihez - oda teljesen felesleges - a felhasznalon mulik, hogy mi neki az "otthoni" felhasznalas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62443) arn


arn
félisten

de meg tudna vki erositeni, hogy ket ssds write cache eseten torli vagy sem rebootnal a cachet?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62444) degec válasza mtz81 (#62425) üzenetére


degec
senior tag

:Y :R :R hú de jó, hogy írtál és köszönöm, konkrét terméket linkelnél valahonnan plíz én nem találok Kingstonból Fs szériát.. A400 KC600stb van.. sataról 2.5 ről beszélnék..gondolom azt nyomunk nasba :) :R

Közbe rájöttem mit értettem félre direkt nem javítom:D FS széria Syno-ból mondod. Ebből ered még egy kérdés.. hogy akkor a két tálcás Syno attól, hogy két tálcás nem tud raidet kapásból ?? :D aszittem, hogy az azért kettő mert már van raid1-je :D kicsit kaotikus ez nekem.. bocsssss

[ Szerkesztve ]

(#62445) mtz81 válasza degec (#62444) üzenetére


mtz81
tag

Két lemezzel csak raid1-et és raid0-át lehet csinálni.
A raid5-höz és a raid f1-hez minimum 3 lemez kell.
A raid6-hoz és a raid10-hez minimum 4 lemez kell, de a raid10 csak páros darabszámú lemezzel működik.

A raid f1-nek az a lényege, hogy eltérő módon terheli az ssd-ket és nem fordulhat elő az, hogy a trim miatt az összes ssd egyszerre éri el az élettartama (szektoronkéni írási darabszám) végét.

Itt egy leírás:
[link]

Ha minden igaz, akkor a raid f1 egy módosított raid5.

[ Szerkesztve ]

(#62446) kulu22 válasza arn (#62443) üzenetére


kulu22
aktív tag

Most épp nem a kombó kártya van a NAS-ban, de úgy rémlik, hogy bekapcsolás után nem 0 kihasználtságról indult az SSD cache hanem sok GB-al. Kivenni sem lehet csak úgy, meg kell szüntetni a cache-t mielőtt kiveszed az SSD-ket, hogy ki tudja írni a HDD-re ami még esetlegesen a gyorsítótárban van.

(#62447) arn válasza kulu22 (#62446) üzenetére


arn
félisten

de milyen konfigban mennyi ssd? egy ssdvel read cachekent tuti torli, mert mas user is erre panaszkodik par x eve, hogy ez baromsag.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62448) kulu22 válasza arn (#62447) üzenetére


kulu22
aktív tag

1819+, egy 10G/SSD kombó kártya 2db 400G-s Synology SSD, írási/olvasási konfigban. De sztem jópár embernek van itt 918, 920 stb, szinte biztos hogy más is használja a cache-t.

[ Szerkesztve ]

(#62449) arn


arn
félisten

a download managerben hogy lehet beallitani, ha nincs seeder egy torrenthez, akkor ugorjon a kovetkezore? sorban allnak a torrentek, de ez meg all feleslegesen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62450) mtz81 válasza arn (#62447) üzenetére


mtz81
tag

Az nem lehet, hogy nem tudja teljesen felépíteni a cach-hez használt index adatbázist a be és kikapcsolás közötti időben ezért minden bekapcsolás után újrakezdi? Lehet hagynod kellene egyszer pár napig bekapcsolva.
Ha használod az Universal Search-öt és az indexelés befejezte előtt újraindítod, akkor ott is újrakezdi az elejétől, mert a régit sérültnek értelmezi és letörli.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.