Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) Tachion86


Tachion86
tag

Sziasztok!
Egy lemezt csatlakoztatnék a NAS-hoz. Ezt a lemezt csak a Download Station és a Plex használná torrentezésre és médiaszerverkedésre. :-) A kérdésem az, hogy hogyan lenne előnyösebb ezt a lemezt a NAS-hoz csatlakoztatni? USB3-al, vagy eSATA-val? Ha jól tudom az USB-nek annyi előnye lenne hogy ha átdugom PC-re akkor látom rajta a fájlokat. (Mondjuk nem mintha lenne ilyen igényem.) Van esetleg más különség a két megoldás közt?

(#63602) Szpisti válasza BaLee (#63600) üzenetére


Szpisti
addikt

Lassan 3 éve van nekem sebesség problémám, egy 212J-vel... 27-28MB/s fölé csak nagyritkán ment, nem derült ki, hogy mitől függött, de most már csak 11MB/s-el tudok felmásolni rá, pedig nem változott semmi, nem lett mozgatva, stb... Lehet, hogy le kell cseréljem, pedig a tudása bőven megfelel az igényeimnek...

(#63603) gbors válasza BaLee (#63600) üzenetére


gbors
nagyúr

Egy újraindítás a NAS-nak sem árt. Emellett próbáld meg másik kábelekkel és a switchen / routeren másik porton, minél kevesebb láncszemen keresztül.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#63604) mtz81 válasza czeban (#63598) üzenetére


mtz81
tag

Ennek mégis mi az értelme?

(#63605) czeban válasza headhunter14 (#63599) üzenetére


czeban
csendes tag

Szia. Média indexelés be van kapcsolva? Vagy használj plex szervert a gyári helyett a filmekre.

(#63606) mtz81 válasza Tachion86 (#63601) üzenetére


mtz81
tag

A külső lemezre torrentezéssel az a baj, hogy amíg a torrent benne van a DS-ben, addig a nas-on is, és a külső lemezen is rajta lesznek az adatok. Azért csinálja így, ha esetleg megszakad a kapcsolat a külső lemezzel akkor is tudjon visszatölteni.
A csatolófelületen kívül nincs különbség. Midkettővel láthatod az adatokat pc-vel is, ha az OS ismeri az adott fájlrendszert.

[ Szerkesztve ]

(#63607) Patice válasza czeban (#63598) üzenetére


Patice
Topikgazda

A nas-ból a kábelt a router melyik portjába dugtad, WAN vagy az egyuk LAN portba?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#63608) Véreshurka válasza Pici (#63596) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Azt hittem a részletek megvannak, lényeg, hogy meg tudtad csinálni. Akár több DDNS címet is fel lehet venni a tanusítványhoz ha szeretnél, bár arra még nem jöttem rá, hogy meglévőt hogyan lehet szerkeszteni, azonban új létrehozásával már meg lehet csinálni.

El Psy Kongroo

(#63609) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Ugye nem mondod, hogz ez most elszámol 52 terráig? :Y :O :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#63610) kulu22 válasza GrooveHero (#63609) üzenetére


kulu22
aktív tag

Pedig.

(#63611) czeban válasza Patice (#63607) üzenetére


czeban
csendes tag

Lan1-be, majd megnéztem a router wan portjába is. Mindkét alkalommal nem volt a laptopon és a wifin internet.

(#63612) czeban válasza mtz81 (#63604) üzenetére


czeban
csendes tag

Lehalt a routerem és a mostaninak a wan portja csak 100Mbites. Amíg nem jön meg a csere router, addig akartam kihasználni a netet teljes sávszélességben.

(#63613) Intelligencs válasza GrooveHero (#63609) üzenetére

1. 52 terát milyen konstellációban sikerült előállítanod, nekem sehogy se jön ki a matek. (4x12=48, 4x14=56)
2. Ekkora tárhelyet miért RAID0-ba raksz. Ezen csak és kizárólag filmek lesznek? RAID5 (SHR), vagy urambocsá, külön álló kötetek nem lennének jobbak?

The Amiga, Born a Champion

(#63614) Tachion86 válasza Tachion86 (#63601) üzenetére


Tachion86
tag

Nos rádugtam a lemezt eSATA-n a NAS-ra, azonban a tároláskezelő nem ismeri fel és a File Stationben sem látom. Csak a böngésző jobb felső sarkában jelenik meg mint külső eSATA lemez. :(((

(#63615) mtz81 válasza czeban (#63612) üzenetére


mtz81
tag

Nekem is volt 1043-om, és ha az emlékezetem nem csal gigabites volt az összes portja, és 350Mbit volt a NAT troghput.

(#63616) czeban válasza mtz81 (#63615) üzenetére


czeban
csendes tag

A lan portok gigabitesek, csak a wan port 100Mbites. Openwrt-vel tudok kihozni 140Mbitet a vasból.

(#63617) Sanya válasza mtz81 (#63615) üzenetére


Sanya
nagyúr

Volt rá patch, amivel ment a gigabit (közel gigabit)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63618) Essejó válasza czeban (#63598) üzenetére


Essejó
veterán

Nem igazán értem, hogy mit szeretnél. Alap eset: a router osztja a netet a nasnak, és nem fordítva.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63619) Szpisti válasza czeban (#63605) üzenetére


Szpisti
addikt

Sajna a 212J már nem támogatott a Plexnél. A legutolsó - még Armv5 kompatibilis - verzióval próbálkoztam, de már nem lehet bejelentkezni vele, nem is nagyon akar működni, folyamatosan leáll.
De BaLee 215J-hez talán még jó lehet...

[ Szerkesztve ]

(#63620) czeban válasza Essejó (#63618) üzenetére


czeban
csendes tag

Leírtam miért ezt szeretném amig nincs meg az új router....

(#63621) mtz81 válasza czeban (#63620) üzenetére


mtz81
tag

A DSM alatt működő Debian biztos, hogy tudja a routolást és a NAT-olást. Az iptables-t kell hozzá megfelelően beállítani. GUI-ból szerintem nem lehet beàllítani, csak terminálból.
Ha ideiglenes a megoldás, akkor nem biztos, hogy érdemes ennyire beleturkálni. Én arra az időre simán beérném a 100Mb-tel is.
Nem is olyan rég a seggünket verdestük volna örömünkben a földhöz egy 100-as netért.

(#63622) czeban válasza mtz81 (#63621) üzenetére


czeban
csendes tag

20 éve a fősulin a 100 Mbites net óriási volt az adsl sebességéhez képest! De csak kíváncsiságból kiakartam próbálni, hogy alkalmas-e erre a syno, ha már van benne ilyen opció. Azért még próbálkozok a beállításokkal, és ha sikerrel járok, megosztom hátha másnak is szükséges lenne az ilyen pppoe kapcsolat megosztás.

(#63623) mtz81 válasza czeban (#63622) üzenetére


mtz81
tag

Innen el tudsz indulni.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#63624) GrooveHero válasza Intelligencs (#63613) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hali. RAID0, 4x14, ennyi lett belőle. Csak filmek lesznek rajta, meg néhány apróság, semmi pótolhatatlan. Nem értek a RAID-hez abszolúte, nem tudom a RAID5 jobb lett volna e, én azt akartam, hogy meglegyen a max kapacitás. Nem akartam külön köteteket. Biztonsági másolat sem kellett. :N

Mondjuk hogy az 52-ből hogy lett 48, azt nem vágom :F

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#63625) Borisz76 válasza GrooveHero (#63624) üzenetére


Borisz76
veterán

Minden lemezen 3 partíciót hoz létre a DSM.
Rendszer, gyórsítótár, adat.
Ebből adódik a különbség.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63626) GrooveHero válasza Borisz76 (#63625) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi, ez nem tudtam :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#63627) czeban válasza mtz81 (#63623) üzenetére


czeban
csendes tag

Köszönöm. Este ha elaludt a család megnézem. Ma jól viselkedtek a gyerekek, és nem lesz wifi tiltás a szobájuk nem takarítása miatt 😁

(#63628) djbenőke


djbenőke
csendes tag

Sziasztok,
TPlink routeremet Xiaomi ax1800-ra cseréltem, de 214se-n fogalmam sincs hogyan állítsam be hogy elérjem. Webes felülten látom, de sehol máshol. Annyit már tudok, hogy átjárókat vagy miket kell beállítanom, de láma vagyok...
DSM/hálózat gondolom itt kellene valamit:F :R

(#63629) Rick4 válasza djbenőke (#63628) üzenetére


Rick4
félisten

A router és a nas kábellel van összedugva? Gondolom igen.
A nason fix ip kérés volt beállítva? Gondolom nem.
A router konfig felületét látod? Gondolom igen.
A synology find programot használod a gépen? Gondolom nem.

A routered a régi TP link-es 192.168.1.XX-es tartomány helyett már a 192.168.31.XX tartományban oszt ip-t, azért nem találod a NAS-t a régi helyén, akkor is kap új ip-t, ha fix ip kérés be volt állítva, szóval így tutira menni fog. Asztali gépen elindítod a synology find appot, az megtalálja az eszközt, és tudsz is csatlakozni, belépsz, és mented a régi könyvjelző helyére az új ip-s linket, utána már vagy a router konfig felületén fixálod a mac alapján a kiadott ip-t, vagy a 192.168.31.XX tartományból választasz magadnak egy ip-t, és azt fix ip kérésre állítod a NAS-ban.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63630) djbenőke válasza Rick4 (#63629) üzenetére


djbenőke
csendes tag

Az a baj hogy a synology find nem találja a Nast.

(#63631) WinZol


WinZol
aktív tag

Üdv.

Két Synology NAS egy VPN hálón lakik.
Melyik programmal javasoljátok a folder syncronizációt?
(Egyenlőre csak egy irányba lenne mindkettő szinkronizálva, azaz folyamatos backup lenne.)
Továbbá jó lenne beállítani, hogy csak éjszaka szinkkronizáljon.

Köszi

WinZol

(#63632) Protezis válasza WinZol (#63631) üzenetére


Protezis
őstag

HyperBackup

(#63633) WinZol válasza Protezis (#63632) üzenetére


WinZol
aktív tag

Köszi.

És mi a különbség a hyperBackup és a Vault között?

Köszi

(#63634) Tachion86 válasza WinZol (#63633) üzenetére


Tachion86
tag

A Vault-ot arra a NAS-ra kell feltenni ahol a biztonsági mentést létre akarod hozni (tárolni), a sima HyperBackup-ot pedig azon a NAS-on amiről szeretnéd a biztonsági mentést készíteni.
A dolog egyetlen hátránya (már ha ez hátrány, szerintem igen), hogy a másik NAS-on tárolt biztonsági mentés fájljait nem tudod tallózgatni a File Stationben...
Ezért esetleg jobb lehet a Synology Drive ShareSync program, de azt még nem próbáltam.

(#63635) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

DS get (és a DL -be beépített kereső) újabban soha semmilyen filmet nem talál meg.
Korábbann működött, általában sikerült megtalálnom a filmeket. Szürő által beállított sorozat jön szépen, azaz szerintem az RSS jól be van állítva.

Van ötletetek, hogy mit kellene megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#63636) Tachion86


Tachion86
tag

Újrahúztam a NAS-t és meglepedten tapasztaltam hogy ha két File Station ablak közt "drag and drop" áthúzok egy fájlt akkor azt áthelyezi. Emlékeim szerint korábban, az újratelepítés előtt nem áthelyezte ilyenkor a fájlokat hanem másolta. Be lehet ezt valahogyan állítani?

(#63637) mtz81 válasza Tachion86 (#63636) üzenetére


mtz81
tag

Jobbklikk-el húzd át.

(#63638) Rick4 válasza WinZol (#63631) üzenetére


Rick4
félisten

A beépített "megosztott mappa szinkronizálása" a tuti, a vezérlőpult aljánál megtalálod, nekem tökéletesen bevált.
Több megoldást is tud, azonnal, a fő nassal szinkronban, vagy napi- heti- havi rendszerességgel, de akár évente konkrét napokon, konkrét időpontokban is tudja kezdeni, egy megosztott mappát, vagy több kijelölt mappát tökéletesen szinkronizál, a beállításnak megfelelően. Ha új fájl kerül be, az a szinkronizáláskor átkerül, ha törlöm, törli, nekem egy 3 naponta hajnal 2-kor 10 percre bekapcsoló backup nas csinálja, de amúgy 100MB/sec sebességgel megy a másolás, szóval tempóz rendesen, 1-2 perc alatt mindig végez.

Ha másolatverziók kellenek, akkor nem ez a tuti, bár én annak sose láttam értelmét, mivel mindkét nason van lomtár, elveszi semmi se fog, szóval mégis tud mindent, és nem foglalja a helyet, minden egyszer van fent mindkét helyen, a töröltek a lomtárban, amíg a beállított automatikus törlés nem törli, vagy simán a neked megfelelő időpontban kézzel nem törlöd.

Ráadásul ebben az esetben ha a második eszköz egy fizikailag eltérő helyen van, akkor a fájlok ugyanúgy belépve azonnal elérhetőek, használhatóak, nem csak valami visszaállításhoz használható, tömörített formátumban léteznek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63639) WinZol válasza Rick4 (#63638) üzenetére


WinZol
aktív tag

Amit írtál, az elvileg jó lenne.
A gond az, ha valami pl. nem törli, hanem megváltoztatja (pl. átkódolja) a fájlokat akkor mindenhol le lesz szinkronizálva.

A snapshot elvileg megoldás lehet a problémára?

WinZol

(#63640) Rick4 válasza WinZol (#63639) üzenetére


Rick4
félisten

Ha valami valamit átkódol, az elvileg a felhasználó akaratával megegyezően ( általad) történik, szóval ha háttérben, akaratod ellenére megy végbe, ott elég nagy a baj, jól gondolom?
A snapshot is jó lehet, de mondom, nekem nem 1-2TB-os visszaállítási fájlok kellettek, hanem az eredetivel megegyezően látható- használható mappastruktúra, és ha a fő nas esetében áramszünet, tűz, víz, bármi történik, akkor a másik nasra belépve a dydns regben egyetlen karakter eltéréssel minden megvan, és minden ugyanott van. De nyilván ha valami valamit átkódol, azt itt én akartam.
Remélem segítettem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63641) Borisz76 válasza Rick4 (#63640) üzenetére


Borisz76
veterán

Zsarolóvírus kódol az engedélyed nélkül is....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63642) zsamiatt válasza Borisz76 (#63641) üzenetére


zsamiatt
őstag

az engedélyt te adod meg neki, hogy lefusson.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63643) Rick4 válasza Borisz76 (#63641) üzenetére


Rick4
félisten

Soha nincs ilyen, amíg nem kattintasz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63644) Borisz76


Borisz76
veterán

Idejére sem emlékszem , hogy mikor volt vírusom.....
Nem kattintgatok csak úgy össze-vissza.
Ez alap.

Biztonsági hibát kihasználva nem juthatnak be a NAS-ra ?
Szerintem igen.
Bár jó hír nekünk, hogy a DSM-et legalább folyamatosan toldozzák-foltozzák , s elég hamar jönnek a frissítések is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63645) Rick4 válasza Borisz76 (#63644) üzenetére


Rick4
félisten

Nem rólad van szó, hanem azokról, akik bekapják, ők katingatnak. Telnet SSH kikapcsolva, normális jelszó, és kb ennyi. Ja, és a synology ddns messziről elkerülve, sima privát, soha sehol meg nem osztott ddns, és nincs gond.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63646) tobias40 válasza Rick4 (#63645) üzenetére


tobias40
veterán

Mi a baj a synology ddns-el?
Melyik az a privát ami javasolt?

(#63647) #80977664 válasza tobias40 (#63646) üzenetére


#80977664
törölt tag

Úgy érti semmi távoli elérés, csak local...
Csak a NAS használhatóságának jelentős részét kiheréli ezzel.

(#63648) Tachion86 válasza #80977664 (#63647) üzenetére


Tachion86
tag

Így van. A legtutibb hogyha be se kapcsolja az ember a NAS-t soha. Akkor aztán tuti nem töri fel senki!

(#63649) Véreshurka válasza tobias40 (#63646) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Itt a fórumtárs szerintem inkább arra gondolhatott, hogy synology-s ddns mögött nagyobb valószínűséggel talál egy támadó valamilyen synology-s eszközt (mily meglepő egy NAS-t vagy routert) amit aztán célzottan lehet támadni, hátha sikerrel jár.

Privát ddns meg pl. egy no-ip, duckdns, stb..., esetleg ha van domain neved és olyan szerencsés vagy, hogy ahol tárolod a domaint annak a megoldása is működik vagy a routereden vagy a nas-on. És ezt a címet nem osztod meg magadon kívül senkivel, nagyon szükség esetén csak szűk körben, esetleg oylan esetre fennt tartva egy másodlagos címet amit csak akkor frissítsz amikor megosztanál valamit.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#63650) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Használ valaki Cyberpower VP1600ELCD típusú UPS-t? DS920+ -hoz venném, de nem tudom, hogy fel fogna-e ismerni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.