Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Outlander válasza Gépötty (#8600) üzenetére


Outlander
őstag

Azt is inkább itthon...5 -ért vannak az Mtech-ek. azok is elég jók,
7-9 között meg a nagyobb márkák.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#8602) axlfsi válasza KoVee84 (#8595) üzenetére


axlfsi
veterán

Ott a pont! :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#8603) sto1911


sto1911
veterán

Van olyan USBs lampa, aminek a fenyenel lehet olvasni is? Irodaba kellene asztalra.

(#8604) Degeczi válasza gergom91 (#5542) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát igen, okkal olcsó ez a lézeres bicikli-hátsólámpa: most jött meg, és csak az egyik lézer működik benne... :(

Az eladó mindenesetre legalább korrekt, fölajánlotta a refundot, így végülis nem volt semmiben - és ha lesz időm, szétkapom majd, hátha csak forrasztási hiba, amit helyre lehetne hozni házilag is.

(#8605) Gépötty


Gépötty
senior tag

Megérkezett a hétportos USB-hubom (az álló, talpas dolog az), aminek a minőségéről időközben kétségek merültek fel.
A csomagolásról azonnal látszott, hogy nem kispályások küldték, Cormarci samplét kaptam :DDD

A csatolt kábeleken nagyot spórolhattak: az USB-összekötő negyven centi, a táp vezetéke egy méter is megvan.
Belül ilyen, ha jól azonosítom, ez az épkézláb változat:

És akkor a tapasztalások:
A tápegység tetején lévő visszajelző LED akkor is világít, ha nincs bekapcsolva alatta a konnektor, simán megy visszafelé bele a villany USB-ről. Ezt most nem tudom, hogy jó-e vagy rossz, de én inkább az utóbbi kategóriába sorolom.
Ennél viszont sokkal mókásabb (így utólag), hogy mintegy tíz perc-negyed óra működés után a gépem kiírta, hogy 'Eszköz használatra kész', majd pár másodperc múlva a táp egy nem túl hangos pukkanással leköltözött az élők sorából az örök energiamezőkre. Jól látszik a képen, mi lehetett a baj: a tranyó annyira örült, hogy 2008 májusa óta végre dolgozhat, hogy nem fért a bőrébe :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8606) Gépötty válasza Outlander (#8601) üzenetére


Gépötty
senior tag

Köszönöm, ez lett volna a harmadik kérdés, csak közben csörgött a telefonom, én meg addig játszottam az egérrel, hogy elküldtem befejezetlenül a hozzászólást :DDD

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8607) Geller72 válasza sto1911 (#8603) üzenetére


Geller72
veterán

Van. Nekem volt felxibilis verzó, 5 ledes, oda hajtottam, ahova akartam. Korrekt volt. A múlt idő a költözködés közben elhagyott állapotát tükrözi. De majd biztos meglesz pár éven belül.. ;] .
[1 link, elemmel is megy, ha kell..]
[2. link. Ez utóbbi 21 ledes]

Persze, ezeket ne itt a konrádnál vedd meg, mert sajna már ők is Kínából rendelnek szinte csak. Töredékéért van kínai.

Ez a verzió is jó, egy kábellal oda rakod, ahova akarod..

[ Szerkesztve ]

(#8608) Gépötty válasza Degeczi (#8604) üzenetére


Gépötty
senior tag

Képet csinálj róla, ha megkérhetlek! Ha jól tudom, ez csíkot világít, nekem pont ilyenre lenne szükségem. Még nem kerestem rá, de ha nem találok magában lézert, akkor ilyenből kiműtöm.
Köszönöm! :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8609) Gépötty válasza sto1911 (#8603) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nagyon praktikusak az USB-s dolgok, de én kicsit visszafognám az ilyen lámpa-ventilátor-porszívó-merülőforraló használatot. Inkább külső táposat vennék ezekből, hogy ne terheljem a számítógépem tápját. Azért nem is gyártanak olyan nagy fényerejű lámpákat (illetve van pár kivétel, ők azok akik leszarják, mikor megy tönkre a tápegységed).
Ráadásul külső táppal megszűnnek a kompromisszumok is, a lámpa világít, a porszívó szív, satöbbi. Nyaraláshoz, váratlan laptophasználathoz az éjszakai erdőben jó lehet egy USB-s lámpa, de nem jó ezekre üzemszerűen berendezkedni.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8610) sto1911 válasza Gépötty (#8609) üzenetére


sto1911
veterán

A laptop dokkolorol kapna az aramot, es nem is hasznalnam minden nap, csak esetenkent, ill. ha tul sotet van az irodaban.

@Geller_1972 koszi!

Ehhez mit szoltok?

[ Szerkesztve ]

(#8611) Degeczi válasza fraba (#8568) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Na, sörvisszazáró kupak már nincs is nála: "ended by the seller because there was an error in the listing"
(más eladóknál persze van, de nem 300, hanem 400 Ft-ért, annyiért már nem kell... :O )

(#8612) Gépötty válasza sto1911 (#8610) üzenetére


Gépötty
senior tag

Részemről azt, amit az előbb :)
A laptop dokkolójának is van tápegysége, ráadásul összehasonlíthatatlanul többe kerül, mint akármilyen lámpa, amit a konnektorba dughatsz.
A másik, hogy ha a képeken jól látom, olyan LED-ek vannak a lámpában, amik elég hamar leteszik a kanalat. Persze ez csak jó, mert annál tovább tart a táp :D
Viszont ha kell, van belőle egy kisebb zacskóval a fiókban! :D :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8613) sto1911 válasza Gépötty (#8612) üzenetére


sto1911
veterán

:D

Konnektorosat nem biztos, hogy be lehet vinni az irodaba, azert kellene USBs. :))

(#8614) Gépötty válasza sto1911 (#8613) üzenetére


Gépötty
senior tag

Wow. Olyat már láttam, hogy az USB-t tiltotta a rendszergarázda, de hogy konnektoros cuccot ne lehessen használni... Nem vagyok benne biztos, hogy irigylem a munkahelyi körülményeid :U
De akkor hajrá, tényleg kell venni valami hasonlót.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8615) Gépötty válasza Gépötty (#8605) üzenetére


Gépötty
senior tag

Basszus, a WC-n ( :D ) gondolkoztam azon, hogy ebben simán lepárhuzamosították a hub tápját a számítógépével! Nézem a panelt, és tényleg! :Y
Akkor nem is csodálom, ha elpukkant, a gépem csak leállításkor tud 5V-ot, terhelve beugrik 4,5 alá is...
Nade ha tudná a stabil ötöt, nem akartam volna külsőtápos hubot. ÁÁÁÁÁ!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8616) Blaise


Blaise
veterán

A Lidl töltő akció meddig él?

(#8617) zoli03 válasza Blaise (#8616) üzenetére


zoli03
őstag

Amíg el nem fogy. Van Lidl, ahol még 1-2 hónap múlva is szokott lenni.

(#8618) Degeczi válasza Blaise (#8616) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Teljesen változó, néha/néhol pár óra alatt elfogy (és ebből nem kapnak új készletet), máskor/máshol több hétig is megmarad...

Egyébként ha nem sürgős, jövőre biztosan megint lesz 50%-os kiárusításban (idén én is úgy vettem, 2.5e-ért)

(#8619) XtremLor


XtremLor
őstag

Okt. 12-en rendelt feather pengek be is futottak ma, nemetben kapott egy adag ragaszto szalagot pluszba, de szerencsere meg ott is 115g sulyu volt, nem hianyzott egy se :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#8620) RBJ válasza XtremLor (#8619) üzenetére


RBJ
addikt

HOnnan rendelted a feather pengét?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8621) XtremLor válasza RBJ (#8620) üzenetére


XtremLor
őstag

[link] Biztosra mentem, nem mellesleg az ara is rendben van. ;)

"Legen...Wait for it...Dary"

(#8622) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Üdv uraim!

Ezzel a csomaggal még lehet valami szerintetek?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#8623) pakfong


pakfong
tag

Ez a rugalmas, fényvisszaverős pánt érkezett ma. Kicsit lehetne hosszabb, egyébként tökéletes.

Más téma
Kínából aki rendelt ilyen led szalagot tápegységgel, az használta már huzamosabb ideig? Csak mert nekem 1,5 óra után megadta magát. Valszeg a táp lesz a ludas, mert azt érzem büdösnek...még nem volt időm szétszedni, vagy másikkal kipróbálni.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#8624) spidersoft válasza pakfong (#8623) üzenetére


spidersoft
senior tag

Vajon a fekete milyen színt ver vissza?... vagy csak az a kis felvarrás fényvisszaverő?

(#8625) pakfong válasza spidersoft (#8624) üzenetére


pakfong
tag

Csak a felirat környéke az. Ilyen gumirozott textil anyag az egész, meg ahol a fül van az műanyag.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#8626) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Milyen vezeték nélküli egeret ajánlotok ebayről?

Max 2k forintig. :R

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8627) Mate


Mate
nagyúr

Na ma felbaszott eléggé aliexpress.

Szükségem volt elég gyorsan pár dologra. Meg is rendeltem őket 29-én. Rá 2 napra jött a levél, hogy feladták. Napokban vártam a postást minden nap, hogy mikor ér már ide. Erre most kaptam levelet és 5 rendelésemből 3-at töröltek mondván nem volt sikeres a fizetés....

(#8628) Outlander válasza Mate (#8627) üzenetére


Outlander
őstag

A szükségem van pár dologra gyorsan, és a külföldi rendelés nálam valahogy üti egymást. ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#8629) Dr. Romano válasza ZS3NI (#8626) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én egy ilyet nyúzok már egy éve.

Sokat nem tudok róla mondani. Általános használatra megfelel. Játszani sokat nem játszok vele, de eddig "megy" rendesen. Egy AA hajtja és kék színű a fénye.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8630) spidersoft


spidersoft
senior tag

Pillanatszorító csipesz. Jól jön pl. sok drót/lábas alkatrész grundolásánál: befogod satuba a ponthegesztett oldal legvégét, így amennyire kell, annyira stabilan áll, magában a csipeszben meg egy pillanat alkatrészt cserélni. Nem recés a hegye, így lehet nem fog megfelelőképp tartani, de majd max. ráreszelek :D

(#8631) e=mc²


e=mc²
őstag

Hali!

Ket rendelesemmel megint csak nem csinaltak semmit. Igaz ezek apropenzesek, altalatok linkeltek voltak, de igy sem jottek meg. Mindkettore inditottam caset, egyiket tegnap refundoltak is. Masik meg var...

tapados telefontarto
szetszedo keszlet

Ambulimax Provider

(#8632) spidersoft válasza e=mc² (#8631) üzenetére


spidersoft
senior tag

A szétszedő nekem se jön... szept. 9-én ütöttem le. Viszont itt nincs várható szállítási idő, ilyenkor nemtom mi érvényes, mikor kell írni az eladónak, hogy hun a csomag :U

(#8633) htc07 válasza ZS3NI (#8626) üzenetére


htc07
addikt

[link], igaz nem 2k, hanem 2,2k :U

közepesen tepsi tenyérbe pont illik, fél éves, nincs vele bajom.

[ Szerkesztve ]

(#8634) htc07 válasza Gépötty (#8605) üzenetére


htc07
addikt

nem maradtál ki sok mindenből, nekem 1000 mA-s tápot adtak hozzá, de még így sem nagyon akarta meghajtani Y-kábellel a külső 2,5"-s vinyómat, de a led rajta jó éjszakai fénynek, bevilágítja a fél szobát szép kékre. :C

ja a sluszpoén, hogy 2 darab 4 portos hubnak érzékeli.

[ Szerkesztve ]

(#8635) Blaise válasza zoli03 (#8617) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, nem biztam a véletlenre, vettem egy töltőt meg hozzá AAA és AA akkuszettet.

(#8636) Blaise válasza Blaise (#8635) üzenetére


Blaise
veterán

Egyébként, hogyha valaki lecsúszott róla, akkor okt 24-től az Aldiban :D

[ Szerkesztve ]

(#8637) Degeczi válasza XtremLor (#8621) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És ez ulti-maci, tényleg jó, ki is próbáltad?
Mert zsákbamacskának túl sok a darabszám, de ha másnak bevált, akkor megéri, végülis nem romlik meg (nekem min. 3-4 évig elég ennyi)

(#8638) spidersoft


spidersoft
senior tag

Mindenkinek megjött a hitelkártya méretű bicska, és csak nekem nem akar? Rendeltem, nem jött meg, visszaadták a pénzt, rendeltem mástól, 30 napja úton van az is...

(#8639) Dr. Romano válasza Blaise (#8636) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi, lehet benézek pár újratölthetőre. Akku töltő tetszik, viszont már van egy Voltcraft IPC-1L-em.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8640) Degeczi válasza Blaise (#8636) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban... máskor sem ritka, h ennyire azonos időben jönnek ki vmivel (pl. bicikliscuccok is gyakran 1-2 hét eltéréssel vannak a két helyen)

A töltő valószínűleg ugyanannak a konstrukciónak egy más kasztniba szerelt változata, így éppúgy beválhat, az akkuknál viszont erről (és a szórólap-PDF-ben sincs jobb fölbontású sajnos) a képről nem látni, azok is alacsony önkisülésűek-e, mint most a Lidiben forgalmazottak

(#8641) petipetya válasza spidersoft (#8638) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem ez az egy hetes kínai ünnep tett be neki. Én is rendeltem egy 280 forintos konyhai szilikon alátétet másfél hónapja, de még mindig nem érkezett meg. Nem a pénzről van szó, hanem a cucc kell nekem is. Ez van, reklamálni kell.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8642) zsolt1225 válasza zsolt1225 (#8593) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Erre valaki?

(#8643) Degeczi válasza Dr. Romano (#8639) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem is van IPC-1L - de amikor a nyáron 50% kiárusították ezt a töltőt a Lidiben, mégis elhoztam egyet, mert
- egyszerre 6 ceruzaakkut is tud tölteni (néha már hasznos volt)
- 9V-osat is tud (most vettem egy olyan akkut, mert az ébresztőrádióban 9V-os backup-elem van, és sokat fogyaszthat, mert sűrűn kell cserélni ha volt áramszünet)
- ez szinte minden akkut magához térít, míg az IPC-1L a nagyon lemerülteket túl könnyen halottnak véli

(#8644) Dluinet válasza zsolt1225 (#8642) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem tudom én ezt vettem és nem kellet 3 hetet várnom

masszív és jó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8645) Degeczi válasza Gépötty (#8608) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csináltam, de nem tudom, mennyire segít ki, elég vacakul lehet hozzáférni (fotózni is, mert ha picit másképp tartom, vagy kitakarja a háza, vagy a háta mögül semmi nem látszik a lézerből), és roncsolás nélkül nem látom, hogyan tudnám kiműteni (mert sajnos nem forrasztási hiba: eljut a delej a lézerdiódáig, tehát ott lehet a hiba).

Ilyen lézer van benne

Alul pedig pici prizma csinál belőle folyamatos csíkot (1m magasról kb. 2m hosszút)

Szerintem a kínai szintezőmben is ilyesmi van, de azt nem szedem szét.

[ Szerkesztve ]

(#8646) spidersoft válasza Degeczi (#8643) üzenetére


spidersoft
senior tag

Pár hónap alatt, ha nincs áramszünet, akkor is leszívja az elemet az óra... sose értettem, hogy miért kellett ezeket ilyenre tervezni... sebaj, ha egyszer elkészül az alvásciklus figyelő órám (amihez már vettem conradtól DCF77 modult (ebayen sincs valamiért olcsóbban), ebayről RTC modult, rádió modult, kis (D osztályú...) erősítőt, arduinot (atmega+usb...), gyorsulásmérőt, LCD kijelzőt, zsugorcsöveket, a teszteléshez breadboardot, pin headereket meg vezetékeket, meg még ki tudja miket), nos, akkor majd lesz egyben áramszünet kivétett órám is, ami az ébresztéseket EEPROM-ban tárolja: A hét/B hét, hétvége és ünnep számoló, "holnap szabi" gomb, és ha megszűnne a hálózat, ébreszteni akkor is tudna.

[ Szerkesztve ]

(#8647) Gépötty válasza spidersoft (#8630) üzenetére


Gépötty
senior tag

Jaj, ez jó! Megtartja 2835-öt míg lábat forrasztok neki :) Most simán befogom satuba őket, de ha több van, akkor nehézkes cserélgetni. :R

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8648) Gépötty válasza Degeczi (#8645) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ja értem! A lencsétől lesz vonal a pontból! Akkor lehet, hogy jó hozzá az a lézer, amiből én is vettem öt darabot, majdnem két Dollárért :)
Ha meg van belőle, nem mindegy, hogy műtöd ki? Csak a burkolat ne sérüljön.
Köszönöm szépen!

Szerk: azt azért megnézném, polaritáshelyesen van-e beforrasztva az a lézer.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8649) Degeczi válasza spidersoft (#8646) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem akartam megkockáztatni, de néha nekem is ez volt az érzésem, mintha áramszünet nélkül is merülne az elem...
Akkor végképp jó lesz oda a 9V-os alacsony önkisülésű akku, pár havonta feltöltve
(amúgy szeretem ezt a rádiót, noha ébresztésre jó ideje már nem használjuk, de éjjel jól láthatóak a piros LED szegmensek, és mert saját kvarc van benne, ezt is elég a nyári/téli váltáskor állítani)

Én egy ilyen panelt vettem az éjjelióra projekt alapjának: ezen eleve van egy (kis memóriájú, de órához épp elég) "Arduino", és többen osztottak meg kész programokat
Csak majd vmi szép házba kellene beépíteni (és azt azért bánom, miért nem négyzetes LED-eket használtak benne, akkor még jobban olvashatóak lennének a számok - bár éjjel, homályos szemmel így is pont jó lesz)

(#8650) Gépötty válasza e=mc² (#8631) üzenetére


Gépötty
senior tag

A szétszedő hozzám is 35 nap alatt ért el, türelem. Ahhoz képest egy hirtelen mozdulattal ajándékoztam oda egy nagyon jó barátomnak, aki vágyakozó pillantásokat vetett rá :)
Legközelebb kettőt kell rendelnem belőle...
(#8634) htc07
Nekem piros led van benne, nem mintha számítana :)
500mA-es (volt) a tápja, mielőtt kilehelte a füstjét, de már kerestem a régi telefontöltőim között 900-asat. Igaz, ezt 9V-on tudja, de van 7805-öm itthon :)
A két négyes hub teljesen logikus, az egyik négyes egyik kimenetére van fűzve a másik, és továbbosztva még négyfelé, mintha két konnektor-elosztót dugnál egymásba. A poén sokkal inkább az, hogy az IC tetejére fel van írva, hogy USB 2.0 HUB. Ilyet még sosem láttam, nem csodálkoznék, hogy akkora fake lenne, hogy még ezt is felvésték a tetejére. Eszközkezelőben még nem néztem, de majd mindjárt összedugom jól.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.