Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Laza... válasza wwenigma (#8050) üzenetére


Laza...
addikt

Van az EU-val is, azzal a mérettel akár igaz is lehet ami rá van írva. 1 review van, ott elégedettek vele

Never give up!

(#8052) petipetya válasza dugesz77 (#8043) üzenetére


petipetya
nagyúr

Még csak 8 eladása volt, de egyszer mindent el kell kezdeni. Meg is rendeltem tőle a borotvát.

Már csak pengét kell keresnem, mivel a korábban általam linkelt csak Ausztrálián belül szállít.

"nincs rá lezsóidő"

(#8053) wwenigma válasza Laza... (#8051) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Expected restock on 16th October 2014

A ilyen reviewekben nem hiszek, a sok szerencsétlen elkezd ömlengeni vasarlas utan (mint néha én), majd aztán jön csak a feketeleves... ami fontos hogy valoban mekkora teljesitmeny, milyen védelem van benne és mennyire tartja a feszt terhelésnél mindezekmellett mennyire zajos a kiadott egyenfesz. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8054) Laza... válasza wwenigma (#8053) üzenetére


Laza...
addikt

Az attól függ, mennyire erős a füst kapszula benne. Az én egerem rádiós adójában hamar elpukkant :DDD

Komolyan mondom, a restockra bevetettem a ctrl+F bill kombót is

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#8055) wwenigma válasza Laza... (#8054) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hasonló van DX-en, ott is van rola egy review. Amugy amazonon 24$ ez. Ilyen töltőket tovabbra is csak itthonrol,megbizható helyről.

Addig jo amig csak a kapszula pukkan, kellemetlenebb ha ezen van 3-4db egyenként százezres értékű eszköz és hídba kapcsolja a trafója a 230V-ot. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8056) zseko válasza spidersoft (#7228) üzenetére


zseko
veterán

Megérkezett már valakinek? :)

HR24.hu

(#8057) Silent77 válasza zseko (#8056) üzenetére


Silent77
veterán

Épp tegnap akartam én is kérdezni. :DD
Nekem még nem!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8058) zseko válasza Silent77 (#8057) üzenetére


zseko
veterán

érdekes egy oldal... :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#8059) Pubszon válasza zseko (#8058) üzenetére


Pubszon
veterán

Reklámból élnek. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8060) pumi1980 válasza Gépötty (#8046) üzenetére


pumi1980
tag

Már megjött, és ki is próbáltam.
Egyébként külön ki volt emelve a hirdetésben, hogy USB 2.0, csak azért vettem meg.
Már indítottam is case-t, hogy a termék nem a leírásnak megfelelő. Ilyen téren még szerencsére nincs tapasztalatom, mert 30+ rendelésből nekem eddig mind megjött és a minőséggel sem volt gondom.

(#8061) Gépötty válasza pumi1980 (#8060) üzenetére


Gépötty
senior tag

Uhh, vágom. Ez esetben különösen kíváncsi vagyok, mi érkezik. Azt hittem, már rég nem gyártanak ilyen ezer éve elavult vackokat, de úgy látszik, valaki lát még fantáziát benne...

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8062) Degeczi válasza pumi1980 (#8045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Még figyeltemeztetést is írtam is róla, h vigyázni az itt beszúrt típussal...

(#8063) tboy93


tboy93
nagyúr

Tegnap megjött 2db ilyen töltő. Teszi szépen a dolgát, nem rossz vétel :K

(#8064) musli26


musli26
tag

Usb 3.0 hosszabbított keresek jobb minőségűt!

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#8065) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Na ez maxirespect!

(#8066) spidersoft válasza zseko (#8056) üzenetére


spidersoft
senior tag

nope...

...ellenben ma jött tűbefűző (négy darab egy dollárba), meg pirosarany adagoló (kettő egy dodóért). Előbbi remekül befűzi a normál (apró...) bejáratú varrótűbe a cérnát, valamint van rajta kihajtható kampó is, ami varrógéphez működik jól, utóbbi viszont ráncot húzott a gulyáskrémre, ilyesmire úgy fest gyenge...

(#8067) spidersoft válasza Gépötty (#8061) üzenetére


spidersoft
senior tag

Azt hittem, már rég nem gyártanak ilyen ezer éve elavult vackokat

Gondolom valaki felvásárolt egy raklap chipet, és gyártott köré hubot. Gyanítom 10 emberből 5 észre se veszi, hogy valami nem kerek, négy benyeli, hogy lassú, talán egy, ha pampog érte, és azoknak is jó, ha a tizede nagyjából tudja, hogy mi is az az USB1.1...

Nekem is voltak ilyen rendeléseim... vettem hubot: 1.1, vettem 3½" helyre való kombi kártyaolvasó/hub izét, az is 1.1...

(#8068) Degeczi válasza spidersoft (#8067) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, annak idején nagyon sokáig kerestem olyan 3.5" helyre való kártyaolvasót, ami jó lenne, ott vmiért tényleg általános (volt pár éve legalábbis biztosan) az 1.1

(#8069) pooty válasza spidersoft (#6422) üzenetére


pooty
tag

Megjött a hajvágó köpeny:

Méretei:
szélesség:90cm
a nyakrésztől lefelé 120cm
a nyak legkisebb átmérője 13,5cm

[ Szerkesztve ]

(#8070) Outlander válasza pooty (#8069) üzenetére


Outlander
őstag

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#8071) Degeczi válasza pooty (#8069) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hol vetted?

(#8072) RBJ


RBJ
addikt

Na megjött egy usb flexibilis lámpa.09.14. rendelve. Hát nagyobb fényre számoltam. No mindegy ha nagyon vakulni akarok használom ezt. Azt hittem kisebb asztali lámpát kivált. GOndoltam, hogy gyengébb de nem ennyire. Na mindegy led téren szopóágon vagyok. :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8073) Gépötty válasza spidersoft (#8067) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ne menjünk a dolgok elé, a napokban meg kell(ene) érkeznie.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8074) htc07 válasza RBJ (#8072) üzenetére


htc07
addikt

[link] asszonynak ilyen van, éjszaka laptopozni jó, de amúgy ezzel sem fogsz megvakítani senkit.

(#8075) spidersoft válasza Gépötty (#8073) üzenetére


spidersoft
senior tag

Igen, a kínai cuccoknál legkevésbé az számít, hogy milyen a kabátja -- a beltartalom egy alomból való két egyednél is eltérhet :D

(#8076) pooty válasza Degeczi (#8071) üzenetére


pooty
tag

(#8077) Gépötty válasza RBJ (#8072) üzenetére


Gépötty
senior tag

Milyen hosszú a nyaka? Sehol nem találok ilyen flexibilis dolgot, kínomban venni fogok valami hasonló lámpát, vagy ventilátort...

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8078) RBJ


RBJ
addikt

Most hirtelen nincs nálam mérősz. de leírás alapján 42cm teljes hossz, a felxibilis része max 30 cm.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8079) spidersoft válasza RBJ (#8072) üzenetére


spidersoft
senior tag

USB(2.0): 5V, 500mA. Ha feltételezzük, hogy áramgenerátoros kapcsolás van benne és az 5V*500mA=2,5W-ot közel 100%-ban ki tudja használni, és a gép is hajlandó adni neki annyit, még az se egy óriási teljesítmény, még LED-ből se. Az ilyen kütyüknél az összeállítás jellemzően fehér LED (kb. 3V) + előtétellenállás (amin esik a maradék valamivel kevesebb, mint 2V), így máris csak 3V*500mA=1,5W-ra esik a dolog. Ehhez 3x0,5W-os LED kéne, ami már a hűtendő kategória, így lábas állatban szerintem nem létezik -- ebben se SMD/power LED-ek vannak, ahogy elfigyelem ezek azok a "straw hat"-nek (szalmakalap) becézett ø4,8mm-es cuccok, amik típusfüggően jellemzően 20-50mA körüli folyamatos árammal terhelhetőek. (félwattosnak szokták árulni, de ez nemtom honnan jön... csak akkor jó, ha áramként az absolute maximum (az az érték, amin még pont nem puhan el) max. 150mA-jét vesszük, de ez az áram impulzusüzemben értendő, nem folyamatosban, így máris nincs értelme a dolognak).

Kis utánagondolással lehet sejteni, hogy mi várható tőle: ez kb. arra elég, hogy lásd a billentyűzet betűit, de arra már kevés, hogy bevilágítson az asztalon még egy könyvet/géppapírt is, amiről mondjuk épp másolsz be egy szövegrészletet.

(#8080) Joci93


Joci93
senior tag

Nekem is megjött már 1 hete az FM Transmitter, csak még nem tudtam kipróbálni, de ami késik nem múlik. :))
Majd összedobok róla egy kicsi tesztet. :D

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#8081) petipetya válasza Joci93 (#8080) üzenetére


petipetya
nagyúr

Remélem olvasható lesz majd a logouton. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#8082) RBJ válasza spidersoft (#8079) üzenetére


RBJ
addikt

Szaki. Már kérdezni is akartam ampervadászt. Köszi. [link]
Ezt vettem 6 db és kalap k...i. Semmi fény. Cigánykodás folyamatban. :DDD
ez milyen lenne? [link]
[link]

Lényeg a lényeg, hogy az étkezőben 6 db os g9 s 40w os csillár van. Ezt szeretném kiváltani olyannal aminél még látni is lehet. Dolgozóként is van használva.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8083) Dluinet válasza RBJ (#8082) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a 2835-ös a jobb

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8084) spidersoft válasza Gépötty (#8077) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ez talán a legolcsóbb, bár ránézésre ez se tűnik túl hosszúnak.

Kívül ez normál gégecső (gooseneck), belül meg jellemzően egy acélspirál (kb. rugó). Sokféle átmérőben létezik, jellemzően max. 1m-es hosszokban gyártják, kapni, rendelni neten is csak előregyártott hosszméretben lehet. Ha valahol jársz világítástechnikai üzletben (mármint ahol a villanykörtén és csilláron kívül más dolgokat is árulnak, olyasmiket, amit gazdagéknak pakol az új házába a belsőépítész), ott meg lehet kérdezni esetleg.

Mire is kéne? ;)

(#8085) RBJ válasza Dluinet (#8083) üzenetére


RBJ
addikt

4 w os jobb lenne mint a 6w? :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8086) Dluinet válasza RBJ (#8085) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hazudnak

mindkettő 4w

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8087) Joci93 válasza petipetya (#8081) üzenetére


Joci93
senior tag

Olvasható lesz ígérem. :R Fapados írás lesz, ugyanis nem vagyok otthon annyira a hangtartományokban. Átlagos user, átlagos írására kell számítani.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#8088) RBJ válasza Dluinet (#8086) üzenetére


RBJ
addikt

Tököm ki van a hazúdós sárgákkal. Egyik gyengém ha valaki hazudik. Ölni tudnék.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8089) KaiotEch válasza RBJ (#8088) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Úgy is sok van belőlük, fel sem tűnik, ha 1-2 eltűnik :D

(#8090) RBJ válasza KaiotEch (#8089) üzenetére


RBJ
addikt

Hazudósokra értem.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8091) Laza... válasza RBJ (#8090) üzenetére


Laza...
addikt

Kínaiban én nem ismerek nem hazudósat. Szóljon ha valaki ezt meg kívánja cáfolni :R

Never give up!

(#8092) Dluinet válasza RBJ (#8088) üzenetére


Dluinet
nagyúr

utánanéztem van belőle 3W és 6W

én mindkettőből rendelnék egyet-egyet
és amelyik tetszik, abból rendelném a többit

nem csak fényerőben hanem színben (lehet zöldes vagy kékes) és színvisszaadásban is nagy eltérések lehetnek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8093) spidersoft válasza RBJ (#8082) üzenetére


spidersoft
senior tag

A probléma ugyanaz: 3W 6 LED 5050 SMD. Ha egy méter LED szalag (névlegesen) 14.4W-os és 60 LED-et tartalmaz, akkor 0,24W jut egy LED-re, de a soros ellenállásokon kb. 20% esik, nagyjából lehet mondani, hogy 200mW jut 1db 5050-es kockára, ami (tekintve, hogy 3x20mA körül szoktak üzemelni) kb. hihető. Nos, ha ebből veszünk hatot, akkor az 1,2W. Erősen veszteséges vezérléssel lehet, hogy elfogyasztja a 3W-ot :D

A fenti 18 (3x6) chipjével ellentétben ennyi darab LED-ről már hihető az odaírt teljesítmény... ha nem akarsz nagyot bukni rajta és nem sokat számít az idő, akkor rendelj egyet-egyet, aztán ha valamelyik beválik, akkor abból már egy van, meg kell rendelni a többit hozzá (plusz tartalékot), ami meg nem annyira jó, azt meg betekered valahova hangulatfénynek.

Esetleg megnézheted még az 5630 (5730) méretű SMD LED-del szerelt körtéket is (például), hátha. Egychipes nem-power LED-ekből most talán azok a legfényesebbek.

(#8094) spidersoft válasza pooty (#8069) üzenetére


spidersoft
senior tag

nagyon szépen köszönöm, hogy eszedbe jutottam, de sajnos akkor ez kicsike... hasamnál 120cm a körméretem, és én vagyok a leggirhesebb a családban, ez nem érne minket körbe, és ennél pont az lenne a cél, hogy mindenütt takarjon...

(#8095) RBJ válasza spidersoft (#8093) üzenetére


RBJ
addikt

Hangulat fénynek van már bebukott 6DB. :DDD Még hat ilyen átalakító és nézhetek árban. :DDD :W
64 led van benne a 8082 hsznál említettben. Kettő közül melyik lenne jó. Nem igazán akarok próbálgatni, rendelek 6 és kész. Vagy bukta vagy nem. :DDD
Kérek ótsó ajánlatokat g9 re amivel ki tudom váltani a 40 w os izzót. :DDD
Amit itt elbasz..k fillérbas...s címén már lehet megvenném bótba rendesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8096) Gépötty válasza spidersoft (#8084) üzenetére


Gépötty
senior tag

Kösz a tippet, ezt a kört már lefutottam, és gooseneckre is átnyálaztam az ali meg az ebay találatait - semmi.
Van egy endoszkópom, arra kellene nyélnek egy félméteres darab. Ha más nem lesz, akkor beérem a harminccentissel is (más esetben a harminc centire elégedetten csettintenék :) ), de jó lenne, ha az autó küszöbének a közepe felé is meg tudnám nézni a belsejét, vagy váznyúlványba bedugni, ilyenek.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8097) spidersoft válasza Gépötty (#8096) üzenetére


spidersoft
senior tag

...vagy maszek megoldásként venni kell villanyszerelési boltban fém gégecsövet (méterre árulják), és kitalálni a merevítését... pl. végigengedni benne ø2-3mm körüli alumíniumhuzalt és kinyomni valami lágyra kötő anyaggal, hogy a helyén tartsa (2K szilikon, vagy tudomisén).

(#8098) Gépötty válasza spidersoft (#8093) üzenetére


Gépötty
senior tag

Jó ötlet lenne egyet kipróbálni, aztán ha megfelel, venni hozzá még annyit amennyi kell, de ahogy te magad is írtad épp ma, mire megrendeli a többit, teljesen mást fog kapni ugyanazon a néven.
5730-cal jelentem, van tapasztalatom. 42 ledes kukoricaizzóm van, stekklámpában használom, és elégedett vagyok vele. Kb. egy 60W-os hagyományos izzó fényét tudja, a teljesítményfelvétele (én mértem) 7W (12W-osnak volt hirdetve).
RBJ:
érzésem szerint az igényeidnek megfelelne a 7W 36 LED-es változat, 4db 14,12AUD. Ha két 4-es pakkot veszel, még tartalék is marad :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8099) Gépötty válasza spidersoft (#8097) üzenetére


Gépötty
senior tag

Veszek egy lámpát, az lesz a legegyszerűbb :D
Köszönöm a segítséget! :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8100) trebrona válasza Gépötty (#8099) üzenetére


trebrona
nagyúr

Esetleg? Igaz 27cm. De 2 együtt 54 :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.