Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) musli26 válasza fraba (#8445) üzenetére


musli26
tag

Engem nagyon érdekel!
Én is akartam venni a telómra(Samsung Advance) de nem találtam rá.
Így inkább ráhagytam.
Hogyan tudtátok rárakni a telóra?
Mennyire bírja a strapát?
Stb.
SZÓVAL VÁRJUK A BESZÁMOLÓT!

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#8452) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Fiam az őrületbe kerget, hogy havonta kinyír egy headsetet. Tudtok ajánlani valami agybadugós, occsó típust, amit lehet nyúzni?
(Amik nem bírták:maxell metallics, samsung gyári, denon) Már csak egy 15e-s beyerdynamic maradt, amit oda tudnék adni neki, de inkább veszek egy marékkal olyat, amivel autót is lehet vontatni...

[ Szerkesztve ]

(#8453) spidersoft válasza RBJ (#8450) üzenetére


spidersoft
senior tag

Tőled függetlenül én is megállapítottam, hogy (legalább) tizenéves Wilkinson licenc (vélhetőleg nem koppintás, hanem olyasvalami, mint a Parkside márkájú Bosch/Einhell gépek: régi, kifutott, saját név alatt már nem forgalmazott termékek, aminek még megvannak a gyártószerszámai), ebből arra engedek következtetni, hogy igazunk van :D Apám használja, de nekem nem tetszik... Belenyő a szőr, hátul nagyon zárt, nem lehet átöblíteni. Ilyet használok, átlag kéthetente kell, szóval teljesen okés, soká kitart :U

-=: ON :=-

Randa kidolgozású aluöntvény apró (1½") satu kb. 1200Ft-ért, másik kivitel hasonló áron. Ekkora. :) Van itthon eggyel nagyobb (3") műszerészsatum, de néha jól jönne egy ilyen kicsike, majd összecsiszolom a pofáit szépre...

(#8454) fraba válasza musli26 (#8451) üzenetére


fraba
aktív tag

még nem került rá a telóra. majd valószínűleg hétvégén lesz ez terítéken. de még az se biztos, hogy megvan véve már a telefon. mindegy. kicsit kaotikus a helyzet.

a sajátomról tudok nyilatkozni.
én, a Z1c telómra egy ilyet vettem. Egy 2 mm-el rövidebb és kb szintén 2 mm-el keskenyebb, mint maga a védendő üvegfelület. bár lehet, hogy ez nem gyártási hiba, hanem bizonyos okokból (hogy még véletlen se lógjon túl egyik irányba se a képernyőn, nehogy beleakadjon valami, koszolódjon az alja, elváljon a telefontól stb stb) kifolyólag szándékosan elkövetett "hiba".
teleengedtem egy lavort forróvízzel, keresztbe ráraktam egy 15 centi széles deszkát, amire ráfektettem egy törlőkendőt (hogy a telefon hátulja ne karcolódjon), és ráraktam a telefont, a gőzfürdő felett pedig portalanítottam a kijelzőt. ezután jön a fun. :) találtam a jóleszazmégvalamire fiókban egy rakás műanyag figurát, ami úgy "ragad" oda a felületre, amire rányomod, mint a telefontartó a kocsi szélvédőjére. remélem érted, mire gondolok. fogtam két ilyen figurát, rányomtam a protectorra, "megfogtam" vele (mint az üveggyárban a munkások a tapadókoronggal az üveglapokat), és miután lehúztam róla a védő fóliát, addig pozicionáltam, míg a lehető legjobb helyen volt. utána egyszerűen elengedtem a figurákat. a protector meg rásimult a telefon kijelzőjére, és e öröm e bódottá. :))
hogy mennyire bírja a strapát azt nem tudom. ez sajnos gyűjti az ujjlenyomatokat, (de melyik nem..?!), egy hete van rajta, még nem karcos. igaz, az esetek 95%-ban tokban tartom. mindenesetre vettem még egyet, hogy a hátuljára is felkerüljön egy ilyen üveg. a közelségérzékelőt és az előlapi kamerát nem zavarja (mert hogy amúgy nincs kivágva a megfelelő helyeken). úgy gondolom, ez másik modellre készített protectornál is így van.

(#8455) Geller72 válasza erzol (#8452) üzenetére


Geller72
veterán

Én sennheisereket vettem. Még DX-ről, amíg volt. Átlag 1-2 évig bírja egy, annak ellenére, hogy nem egyszer rárépek, é/vagy a komplett hátizsákot emelem meg vele.. ;] .12 dodó környékén már találni..;).

(#8456) Gépötty válasza erzol (#8452) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én most vettem a nagyobb gyermeknek egy ilyet. Az én képemen látszik, hogy szövetbevonatú a vezetéke (a cippzáron belül is), talán kicsit tovább fog tartani. Még nem kapta meg, úgyhogy nem tudok nyilatkozni az élettartamról.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8457) erzol válasza Gépötty (#8456) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm, meg is rendeltem. :R

[ Szerkesztve ]

(#8458) pumi1980


pumi1980
tag

Üdv
Korábban írtam, hogy ezzel az USB HUB-bal gondom volt, mert csak USB 1.1 és nem is működik vele néhány USB eszközöm.

Tud valaki ajánlani olyan hubot, ami USB 2.0, aktív, és több mint 4 portja van? :R

[ Szerkesztve ]

(#8459) RBJ válasza fraba (#8454) üzenetére


RBJ
addikt

Nem is tudtam, hogy üvegből is van kijelző védő.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8460) petipetya válasza Gépötty (#8456) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ugye ez olyan kábel, amely sehogyan sem tud összegubancolódni?

"nincs rá lezsóidő"

(#8461) XtremLor válasza erzol (#8457) üzenetére


XtremLor
őstag

200 huf-ert rendelj egy ilyen tokot is, nem eri meg sporolni rajta: [link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#8462) KoVee84 válasza Vikusz77 (#8444) üzenetére


KoVee84
senior tag

Persze! Betonbiztos :K

(#8463) erzol válasza XtremLor (#8461) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm, bezsákoltam.

(#8464) Geller72 válasza Gépötty (#8456) üzenetére


Geller72
veterán

Akinek mondjuk mindegy, hogy szól.. :U . (gondolom).

[ Szerkesztve ]

(#8465) Gépötty válasza petipetya (#8460) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én olyan kábelt még nem láttam, ami nem gubancolódott össze.
Bocs, hazudok. A kocsimba két hónapja be van húzva a leendő erősítők tápja, két 25-ös hegesztőkábel. Na azok még nem tekeredtek össze :D Egyébként pedig nálam óriás populáció él gubancoló manókból...
Erzol: szívesen.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8466) petipetya válasza Gépötty (#8465) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

Mindenki: olyan kábeles keresek a laptophoz, amelynek a kábele ilyen lapos. Botfülem van, emellett a filmek/sorozatok alatti angol szöveg megértéséhez kell, így tökéletes a legolcsóbb is. Milyen szavakkal érdemes erre rákeresni az ebayen?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8467) Nestor16 válasza Gépötty (#8465) üzenetére


Nestor16
senior tag

Van olyan, ami lapos kábelű.
Például ez: http://www.ebay.com/itm/191274516663?_trksid=p2059210.m2749.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
(Még nem jegyeztem meg a linkelés kódját telóról, sorry)

Üdv, Dávid

(#8468) Geller72


Geller72
veterán

Egy kis infó, hogyan éri meg szállíttatni. Megkérdeztem az egyik kínai srácot, ő ezt írta:

"Hello Dear,if you don't want to pay any Tax,Netherlands Post is the fastest post,about 10-25days and now our price is included shipping cost by Post,FedEX AND dhl is the fastest,3-7days you can received the goods but shipping cost is more expensive,and our this items not included shipping by FedEX AND dhl,also in this 2 ways you need to payment tax!"

(#8469) petipetya válasza Nestor16 (#8467) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#8470) Gépötty válasza Geller72 (#8468) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ezt kétlem és gátolom :)
Bár a postásunk is azt hitte, hogy Hollandiából kapok küldeményt, mert első blikkre teljesen úgy néz ki, azért a vámosok nem hülyék, hanem inkább rutinosak. A CN22 bal alsó sarkában lévő 'Country of origin' mezőben észre fogják venni a CN-t, onnantól meg egyértelmű a dolog.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8471) Geller72 válasza Gépötty (#8470) üzenetére


Geller72
veterán

A hangsúly nem csak a gyorsaságon van, hanem azon is, hogy a kínai posta nem engedi állítólag az akkukat postázni. Ezért fogja a "holland-megoldást" választani. Egyébként nekem mostanában meglepően gyorsan jönnek a csomagjaim. :U

(#8472) Gépötty válasza Geller72 (#8471) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nekem a hangsúly nem a gyorsaságon, hanem a vámmentességen volt ("if you don't want to pay any Tax,Netherlands Post is the fastest post"), aksikról és a hozzájuk kapcsolódó nyűgökről nem is olvastam :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8473) erzol válasza Geller72 (#8464) üzenetére


erzol
őstag

Fiamnak "mindegy, hogy szól", ha havonta megeszik egyet, és a lényeg, hogy hangos legyen. Ezért nem szívesen adok még neki minőségi fülest.
Ha megtanul rá vigyázni és érdekelni fogja a jobb hangzás jöhet a jobb... (14 évesen engem is csak a hangerő érdekelt.)😉

[ Szerkesztve ]

(#8474) erzol


erzol
őstag

Most érkezett meg egy pakk uno kártya kevesebb,mint ezerért. :)

[ Szerkesztve ]

(#8475) Geller72 válasza erzol (#8473) üzenetére


Geller72
veterán

Akkor menj be a pennybe. 399-ért vannak fülesek. Azonnal. :D.

(#8476) Vikusz77 válasza KoVee84 (#8462) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz, akkor beruházok rá.

(#8477) RBJ


RBJ
addikt

HOlnap akciós lidl töltővel érdemes foglalkozni?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8478) raziel01 válasza RBJ (#8477) üzenetére


raziel01
veterán

Mindig ajánlják, hogy milyen jó.

(#8479) Outlander válasza RBJ (#8477) üzenetére


Outlander
őstag

Ár/érték bajnok. :K

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#8480) ZS3NI válasza Outlander (#8479) üzenetére


ZS3NI
őstag

Erről a töltőről van szó ugye?

Gondolkozom rajta, hogy itt az ideje valami takarékosabbra váltani, és tölteni az elemeket.
Megéri pepecselni vele? Tudnátok ajánlani ebayről vagy bárhonnan megbízható eladót? Aki minőségi akksikat, elemeket árul.

Mit érdemes vásárolni?

kösz :R

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8481) Dluinet válasza ZS3NI (#8480) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lidl-ös töltőnél olcsóbbat és jobbat még az ebay-en sem tudok
esetleg Soshine SC-C3

viszont ceruza kasiból ennél jobb és olcsóbb nem létezik a világon

ezek az aksik 3× többet bírnak mint a több, és önkisülésük is semmi a többihez képest

fényképezővel minimum meg van a 300 kép, de inkább 500

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8482) Tim82 válasza ZS3NI (#8480) üzenetére


Tim82
nagyúr

Például.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8483) havri1


havri1
félisten

(#8484) KaiotEch válasza havri1 (#8483) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én igen még tavaly, csak itthon vaterán, 2400-ért. Teljesen jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#8485) havri1 válasza KaiotEch (#8484) üzenetére


havri1
félisten

Szuper, köszi.
Asszonynak marhára tetszik, de az olcsósága miatt vannak kétségeim, vagyis voltak..:)

(#8486) ZS3NI : Köszi neked is. Ennyiért bepróbálom, meglátjuk milyen.

[ Szerkesztve ]

havri

(#8486) ZS3NI válasza havri1 (#8483) üzenetére


ZS3NI
őstag

ilyen egeret vettem feketében. a görgője hamar kikopott.

bóvlinak tartom, legközelebb másfélét veszek.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8487) Outlander válasza ZS3NI (#8480) üzenetére


Outlander
őstag

Sztem átlag használatnál nincs értelme... pl távírányító, stb.

De nagyfogyasztónál, pl fényképező ott van.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#8488) ZS3NI válasza Outlander (#8487) üzenetére


ZS3NI
őstag

Digitális fényképezőm, amit szökő-évente használok saját akksival van szerelve. Ezért is gondolkozom még rajta. Max zseblámpát mondanék, ami néha elfogy. :U

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8489) Degeczi válasza Outlander (#8479) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem rossz, de a nyáron Lidi parkolóban fölhúzott sátorban 2500-ért árusították ki...
(ugyanilyen LCD-s változatot, ami fontos jellemző, mert szokott lenni butább változat, ami ugyan szintén nem rossz, de csak LED-ekkel, annak a normál ára is 3e alatt van)

(#8490) Degeczi válasza ZS3NI (#8488) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor éri meg egy töltő, ha vannak 1-2 hét alatt lemerülő cuccaid: pl. ceruzaakkus fényképezőgép, vaku, zsebrádió.
Éppen zseblámpa sem rossz ötlet, de az igazán jók úgyis li-ion (18650) akkut használnak, ami pedig AA, vagy AAA-s, azokhoz tényleg Eneloopot érdemes használni, különben az önkisülés miatt használat nélkül is lemerülnének.

Ami kis fogyasztású, és hónapokig (vagy akár évnél is tovább) meg hagyományos elemről (távvezérlő, ébresztőóra, vagy csak áramszünethez használt zseblámpa) ott nem érdemes vacakolni vele.

(#8491) Geller72


Geller72
veterán

Ez a rágcsáló sem rossz egy ezresért.. :U

(#8492) ZS3NI válasza Degeczi (#8490) üzenetére


ZS3NI
őstag

Köszönöm a választ. Hallottam már a 18650 akksikról, de annyira nem mélyedtem bele. Kicsit nagyobb mint egy AA elem, és jobb. (kb ennyit tudok róla :D )

A padláson van pár régebbi duracell újratölthető elemem. Már vagy féléve csak úgy állnak.

Azok vajon még működhetnek? Tönkremegy az elem így állásában?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8493) DeFranco válasza Geller72 (#8491) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na erről viszont jó néven vennék némi tapasztalatot, ha van... van ilyen egered?

(#8494) Laza... válasza Geller72 (#8491) üzenetére


Laza...
addikt

Az egy fos. Egy idő után ha átmegy standbyba az egér baxik felébredni, elem ki-be. A rádiós része 1 nap után kiengedte magából az energiát (füst). 2 USB port is elszállt a gépemben, mázlimra egy újraindítás után ismét jó lett... qrvára nem éri meg. Ha valami 2 részből áll, és mind2 xar, ott komoly gondok vannak.

Never give up!

(#8495) RBJ válasza Degeczi (#8489) üzenetére


RBJ
addikt

Nem várom meg a sátras akciót. :P

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#8496) Degeczi válasza Dluinet (#8481) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fényképezőgépbe, vakuba valóban csakis Eneloop,
kevésbé hirtelen igényű eszközökbe viszont nagyon jó vétel a mostani Lidis kínálat is, mert azok is alacsony önkisülésűek

(#8497) Degeczi válasza ZS3NI (#8492) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tönkre nem megy fél év alatt, csak magától is lemerül ("önkisülés") a hagyományos típus, ezért azokat csak olyan eszközben érdemes használni, ami pár hét alatt egyébként is lemerül a használat miatt

A mostani Lidis kínálatban lévő alacsony önkisülésű akkuk viszont jók ritkán használt eszközbe is, mert nem fognak maguktól egyhamar lemerülni

(#8498) Gépötty


Gépötty
senior tag

Ha már akku.
A billentyűzetembe Eneloopokat tettem amikor megvettem. Állítólag élettartamot bírnak benne. Az átlagnál többet gépelek, de így is kibírt jó két és fél évet egy töltéssel. Ekkor azt mondtam, hogy sajnálom bele a drága akkukat, lenyúltam a gyerekek teszkós eleméből kettőt. Ennek vagy másfél éve, ám egyik reggel már nem tudtam gépelni. Felemeltem a billentyűzetet, amikor megláttam alatta a vízfoltot, azt hittem, beázott az iroda. Simán belenyúltam az elemből kifolyt cuccba. A lényeg, hogy a napom egy billentyűzet-szétszedéssel - kitakarítással indult, majd visszakerültek az Eneloopok.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#8499) Degeczi válasza Gépötty (#8498) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert ez a leggagyibb szén-cink elem volt... ilyet csak játékba, eldobható cuccokba érdemes tenni, részben pont azért, mert nagyon könnyen kiszivárog belőle a sav

Picit is komolyabb eszközbe csak alkáli elemet érdemes tenni ("tartós elem"), mert azokban nem sav, hanem gél van, ami sokkal ritkábban szivárog

Éppen persze lehet Eneloopot is, de egyetlen db áráért 8-10 db-os tartóselem csomagot veszel, így ilyen felhasználásban nem térül meg

(#8500) petipetya


petipetya
nagyúr

Tegnapelőtt megérkezett az október 6-án rendelt EP500-as aksi a német fickótól: link

Eddig minden rendben van vele, remélem így is marad a jövőben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.