Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) doc válasza szjoci (#9150) üzenetére


doc
nagyúr

igen, gondolod elkuldi a termeket futarral.
Aztan miutan lejart a refund hatarideje, mar nyugodtan rakerdezhetsz hogy "na hol az ujrakuldott termek"?
En egyszer mentem bele ilyenbe (akkor is csak azert, mert az amugy hibas termek arra pont jo volt amire kellett, a hibajatol fuggetlenul), azota is varom a hatalmas igergetesekkel belengetett masodik darabot...

TILOS erre rabolintani, addig kell verni az asztalt refundert es ha kell fenyegetozni a negativ ertekelessel, amig meg nem erkezik a refund.

[ Szerkesztve ]

(#9152) axlfsi válasza axlfsi (#9112) üzenetére


axlfsi
veterán

Hát srácok, nem tudom, még nem próbáltam ki, melóhelyen ülök még, de elég jónak tűnik :K

(#9151) doc
erre gondoltam én is. Az egész cucc 4 dollár sincs, nem fog ez külön futárral küldözgetni semmit sem... Legfeljebb (legfeljebb!) felteszi újra... A lényeg itt részéről - nyílván - hogy leteljen a 45 napos PP védelem. Írtam neki, ha nem válaszol 24h-n belül, nyitom a PP-n a ticketet :)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#9153) szjoci válasza doc (#9151) üzenetére


szjoci
őstag

Én is jártam hasonló cipőben, természetesen refundot választottam :). Csak a fórumtárs reakcióját nem értettem, azért merészeltem válaszolni. Leírta az eladó szerintem normálisan a megoldásokat, csak vissza kell neki írni melyik a szimpatikus.

(#9154) spidersoft


spidersoft
senior tag

Várjuk vissza (mondjuk) a 180-at... lesz még vajnon valaha? Mai áron 5.000Ft-os cucc 180-ason 3.700Ft lenne...
:O :O :O

ON
konnektorlámpa -- ha soha nem fog kelleni, ennyiért akkor is kell :D

[ Szerkesztve ]

(#9155) RBJ válasza spidersoft (#9154) üzenetére


RBJ
addikt

Hát még ha leég a ház tőle . Milyen jó vétel. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9156) Degeczi válasza RBJ (#9155) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ráadásul ahogy látom, erre is olyan villásdugót rittyentettek, ami nem kompatibilis a földelt aljzatokkal... :W

(#9157) htc07 válasza spidersoft (#9154) üzenetére


htc07
addikt

b*szki mennyit kerestem én ilyet tavaly télen :DDD RGB lámpához.

ez a leég tőle a ház szöveg meg.. :U mintha amit itthon kapsz azt nem kínában gyártanák, az elosztóktól kezdve a villanykapcsolókig.

[ Szerkesztve ]

(#9158) spidersoft válasza Degeczi (#9156) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nyilván nem százaskörtéhez kell :D Csak hátha kell valahova... földelésesbe lehet nem megy bele, de van itthon jónéhány téelosztó, abba máris kiváló :D Amúgy még elég sok helyen van hagyományos aljzat nálunk... csomó helyen kizárólag kettős szigetelésű készülékek vannak (konyhai rádió pl), oda minek is az amolyan? :D Tűzügyileg meg úgyis szétszedem, ha hagyja magát... :K

(#9159) Degeczi válasza htc07 (#9157) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Abból még az égvilágon semmi nem következik... Kínában úgy gyártanak, ahogy a megrendelő megfizeti: ha jól, akkor simán világszínvonalon, ha csak az ár lényeges, akkor viszont valóságos csodát hoznak létre (csoda, ha pár percig működik, és valóban, nem ég le a ház tőle)

Amikor postával együtt $1 vmi, ott nem sok illúziód lehet, melyik csoportba tartozik...

Tényleg csak szétszerelés, ellenőrzés után érdemes hálózatra kötni

[ Szerkesztve ]

(#9160) htc07 válasza Degeczi (#9159) üzenetére


htc07
addikt

Rendelek egyet és eladom én neked 20 dodóért, ha ettől nyugodt lesz a lelkiismereted ;]

(#9161) spidersoft válasza Degeczi (#9159) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ja. Kínában gyártott Sony hifi meg a kollégám hosszabbítója lehet, hogy két szomszédos gyárban készültek :D Nyilván rácsekkolok majd, mondjuk van ebayen 1000Ft-ért is ugyanez, és nem hinném, hogy olyan nagyon eltérne a kettő...

(#9162) Degeczi válasza htc07 (#9160) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze lehet poénkodni, de tényleg elképesztő dolgokra képesek kínai barátaink...
Pl. ezen az oldalon elemeznek pár relémodult: van, ahol alig 1 mm távolság van a panelon a 230V és az alacsony feszültségű rész között = szó szerint életveszély... :Y

Ilyen kis vacak fali adapterben is könnyen elképzelhető, h olyan vékony madzagot használjanak, ami már pár W-nál nagyobb izzóval is melegedni kezdjen, gagyi forrasztást, ami ha elenged, zárlatot is csinálhat - mindenképpen érdemes belenézni

(#9163) Degeczi válasza spidersoft (#9161) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyszer egy panzióban használtam a noname vízforralót, és annak is olyan meleg lett a pár perc alatt az ugyanilyen spórolós hálózati kábele, h kéz nem állta...
(mondjuk ott persze 10A-t is meghaladja az áramfölvétel, de ez nem mentség, sőt)

(#9164) RBJ válasza Degeczi (#9162) üzenetére


RBJ
addikt

Irigylem az ilyen ampervadászokat akik értik. Én a villamossághoz tök hülye vagyok. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9165) Dluinet válasza Degeczi (#9162) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az a gond, hogy a kínai nem is érti mi vele a probléma
-ha működik, akkor jó-

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9166) spidersoft válasza Degeczi (#9162) üzenetére


spidersoft
senior tag

Pár éve vettem két Somogyis karácsonyfa füzért. Hazai kisker bolt, hazai beszállító, ugye, tehát *elvileg* valamilyen szinten csekkoltnak illenék lennie ezeknek. Jó messzire állva tőle a konyhában (kövezett padló :D) bedugtam a konnektorba őket. Ha most kigyullad, ő baja. De nem... a gyertyaláng utánzatúnál a gyertyák fele világított, a LED-es füzérnél semmi. Gyertyás baja az volt, hogy helyenként csak oda lett gondolva a drót... volt, ahol rá volt tekerve az érintkezőlemezre, volt, ahol mellé volt krimpelve, máshol csak mellé volt dugva. Sajnos nem dokumentáltam, ez az egy kép készült. Megforrasztottam minden kontaktot, meg belegyömöszöltem a kilógó foglalatokat a műanyag házba, hogy véletlenül se lehessen rányúlni, ez pipa. LED sor hasonló volt: masszív kontakthiba az egész.

(#9167) szjoci válasza spidersoft (#9166) üzenetére


szjoci
őstag

Sajnos már ők is csak a nevüket adják a termékeik zöméhez. Kíváncsiságból rájuk kerestem az nfh-nál, mily meglepő... :U

[ Szerkesztve ]

(#9168) erzol válasza lkristóf (#9145) üzenetére


erzol
őstag

Félig benyomva változnak a módok. A zoom nem tekerős, csak előre kell tolni az elejét.

(#9169) DeFranco válasza erzol (#9072) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem is van ilyen (a ledes) teljesen frankó kis lámpa. most rendeltem még egyet, hogy a lakásban is legyen egy pót, mert ez a mostani mindig nálam van.

ennyi pénzért teljesen jó, sőt. kétszer ennyiért is.

(#9170) mark!


mark!
őstag

Sziasztok! Én Doctor Who-s könyveket néztem, valaki esetleg rendelt már? Angolul természetesen!

>

(#9171) DeFranco válasza DeFranco (#9169) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja meg annyi, hogy en ezeket a fasttechrol rendelem inkabb, ebayen tobb a gagyi. ez szerintem ugyanaz mint amit en is rendeltem de jobb vigyazni.

(#9172) Earl_Muttley válasza mark! (#9170) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Azt nem, de rengeteg angol könyvet rendeltem már. .co.uk-n az antikváriumok-használt könyvesek jó áron szokták adni. (1font+posta)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#9173) erzol válasza DeFranco (#9171) üzenetére


erzol
őstag

Mondhatni szerencsém volt, találoma böktem a több ezer közül erre.
Az oldalt köszi, többen jelezték igényüket a családból ilyen kis zseblámpára. Mindenki ilyet kap karácsonyra... :)

(#9174) Degeczi válasza erzol (#9168) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Memóriás a lámpa? (ki/be kapcsolás után abban a módban indul, amiben hagytad?)

(#9175) DeFranco válasza erzol (#9173) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én ilyet vettem először: [link] ez bevált.

ebből meg mostanában rendeltem, még nem ért ide, nem teszteltem, hogy mennyivel jobbabb: [link]

@Degeczi: sajnos next mode memóriás, ha kikapcsolod, majd be, akkor a következő módot kapcsolja. nekem ez nem tetszik annyira, de ez van, túl lehet élni, két másodperc elkapcsolni a helyes módra. bizonyos kikapcsolt idő után törli a memóriát (ez nem tudom hogy 2 perc vagy 2 óra), utána mindig az első (max) módon kapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#9176) erzol válasza Degeczi (#9174) üzenetére


erzol
őstag

Ahogy DeFranco is írta, de ennyi pénzért - ilyen fényerővel megpróbálom megszokni...

(#9177) Cavsfan


Cavsfan
tag

Sziasztok.Az ebay-n hol lehet letiltani egy eladót,hogy nehogy vásároljak még egyszer tőle?

(#9178) Dluinet válasza Cavsfan (#9177) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jobb oldalt felül advanced fül > Sellers> pipa a Only show items from: > Specific sellers (enter seller's user IDs) > exclude > név

azt nem tudom, hogy több eladót hogy lehet tiltani

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9179) RBJ


RBJ
addikt

Na megjött a 09.17. rendelt buyincoins tól zseblámpa anyósomnak.
[link]
ÉRdekes a buyincoins os boritékról soha nem lehet megmondani, hogy mikor adták fel. Sőt posta bélyegző sincs rajta.


[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9180) Dluinet válasza RBJ (#9179) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rafkósak, én is próbáltam kideríteni, de a felén van másik felén nincs semmilyen dátum

amikor azt írják meg fényképezik a csomagot, hogy feladták, közbe pedig még egy hét mire elbattyognak a postára vele

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9181) RBJ válasza Dluinet (#9180) üzenetére


RBJ
addikt

Én mostanában még fényképet se kapok.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9182) Dluinet válasza RBJ (#9181) üzenetére


Dluinet
nagyúr

most ránéztem és amit okt 22-én rendeltem, ahhoz tényleg nincs kép

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9183) spidersoft


spidersoft
senior tag

Meggyütt a második adag kártyakésem, végre lehet tesztelni ;) Könnyű, de használhatónak tűnő izé. Szept. 20-án (szombat) rendeltem, 25-én jött a "marked as shipped", és 25-i dátum is van a csomagon, szóval nem ügyeskedtek a jelölgetéssel. Az első adag már 3½ hónapja úton van, vélhetőleg már szerető, új gazdára lelt azóta (rég megkaptam a refundot) :) Ami érdekes: a cucc helye Shanghai, ehhez képes a boríték Szingapúrból jött...

Nem találkoztatok véletlenül ilyen dobozzal, csak olyan verzióban, amibe belefér a 20db 100-as cigi is? Vagy ez is dohányáru és nem szabad csak trafikban venni, mint a cigitöltőt? :((( update: fontos lenne még, hogy ne nagyon legyen ezer fölött...

[ Szerkesztve ]

(#9184) raziel01


raziel01
veterán

Rizslámpába milyen e14-es LED-es cuccot lenne érdemes venni? (jelenleg 11W-os 550lm-es kompakt fénycső van benne de szeretnék kipróbálni valami tiszta fehér(pure white) színű LED-et is. Olyan 300-400lm-es környékén jobb lenne, mert csak arra használom, hogy ne a sötét szobában üljek a monitor előtt.

(#9185) mark! válasza Earl_Muttley (#9172) üzenetére


mark!
őstag

Na akkor faternak is mondani kell :DD 3 hónapja 1 könyvre vadászik.

>

(#9186) csubuka válasza Earl_Muttley (#9172) üzenetére


csubuka
addikt

Ez a co.uk melyik honlap? Ebay vagy micsoda vegzodik erre...

(#9187) Dluinet válasza csubuka (#9186) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ebay.co.uk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9188) csubuka válasza Dluinet (#9187) üzenetére


csubuka
addikt

Koszi nem gondoltam volna hogy konyvet lehet onnan... Tok jo.

(#9189) Degeczi válasza Lalaland (#8905) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mától ismét van a Lidiben az ajánlott autó-akkutöltő!

Most 6e-ért, de ennyit is nagyon megér

(#9190) Dluinet válasza Degeczi (#9189) üzenetére


Dluinet
nagyúr

aldiban 4000, de asszem csak vasárnaptól

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9191) Degeczi válasza Dluinet (#9190) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban, már LCD kijelzővel - bár nem mutatják, mit jelez ki: gondolom csak pár fix szegmens lehet, de fene tudja, érdemes lesz megnézni a leírását, hátha bővebb infót is ki tudna írni (pl. aktuális feszültség vagy töltőáram, eltelt idő, stb), nem csak "LED helyettesítést"

Az egyéb specifikációi szerint belülről ez is ugyanaz az alapmodell kell legyen, így érdemesebb erre várni a Lidis helyett.

[ Szerkesztve ]

(#9192) Dluinet válasza Degeczi (#9191) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez van nekem, ugyan az amit a lidl forgalmaznak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9193) Degeczi válasza Dluinet (#9192) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Belülről biztosan, de a Lidis változat csak LED-ekkel jelzi vissza az állapotát, az Aldis pedig LCD-vel: ezért kérdés, vajon mit/hogyan tud kiírni azon

(#9194) Dluinet válasza Degeczi (#9193) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt a leírás PDF-ben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9195) Degeczi válasza Dluinet (#9194) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szuper, ezek szerint kihasználja az LCD-t, ad többletet a LED-ekhez képest: kiírja az akku pillanatnyi feszültségét, és egy elem-ikonnak feketíti be egyre több szegmensét ahogyan előrehalad a töltési folyamat

(#9196) axlfsi válasza Degeczi (#9189) üzenetére


axlfsi
veterán

Én vettem ilyet amikor utoljára volt a kínálatukban, kb. fél éve. Teljesen rendben van, jól múködik, hibátlan, bátran ajánlom :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#9197) spidersoft


spidersoft
senior tag

Mai peca: vettem egy ilyen órát, szimplán csak mert megtetszett. Nyilván nem fogom a nyakamban hordani, de csak megtalálom majd a helyét :)

(#9198) Degeczi válasza Degeczi (#9191) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hopp, most látom a céltopikjában, h ez az Aldis "AutoXS" nem olyan jó, mint a Lidis Tronic/Ultimate töltő...

(#9199) gabe_ válasza spidersoft (#9197) üzenetére


gabe_
őstag

Ez szerintem inkább zsebóra, mint nyakba való. (A dekoratív hölgy akinek a nyakában lóg, inkább csak marketing fogás lehet)
Amúgy szép.
Mármint az óra.
Is. :D

Sovány szakácsban sose bízz!

(#9200) spidersoft válasza gabe_ (#9199) üzenetére


spidersoft
senior tag

Zsebórának is kicsi (a házát ø2,5cm-re írják, gondolom ez kínai centi, mire ideér lesz 18mm), inkább fityegőnek való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.