Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) musli26


musli26
tag

Kinek mennyi nap alatt jött meg a banggood-ról a powerbankja mostanság?Nekem 27. lett megrendelve.

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#20352) Gergosz2 válasza musli26 (#20351) üzenetére


Gergosz2
veterán

ilyen a kínai rendelés. Valamikor itt van egy hét alatt máskor egy hónap sem elég hozzá.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#20353) JDMKid válasza musli26 (#20351) üzenetére


JDMKid
tag

nekem a 29-i és a 26-ai bangós rendelés is tegnap jött. mostanában várható nálad is.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#20354) fraba válasza dugesz77 (#20332) üzenetére


fraba
aktív tag

a gázos forrasztópákáról majd légyszíves számolj be, ha használtad!! :) :R

(#20355) KaiotEch válasza dugesz77 (#20332) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na erre a Qi töltőre biztos rá nem raknék 15eFt feletti összeget képviselő telefont. :N

(#20356) erzol válasza KaiotEch (#20355) üzenetére


erzol
őstag

+1
Ezt a gyári samsung wireless töltőt használom 2 hónapja ebayes adapterrel.
Semmi nem melegszik, mindig azonnal tölt.
Próbáltam olcsó kínait, csak a baj volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#20357) dugesz77


dugesz77
őstag

A gázos páka sokkal jobban használható mint a kék nyelű olcsóbb változat. Azzal elég szenvedős a forrasztás. Érzékeny, hogy milyen szögben áll,nehéz jól beállítani a szelepet. Ez sokkal jobb. Igazándiból kisebb forrasztásokhoz vagy amikor kivitelezhetetlen az elektromos páka(pl. parkoló autó) de zugsorcsövek melegítéséhez is tökéletes.
A qi töltőtől én is be voltam ijedve az elején. De semmi gond vele. Melegedésre akkor hajlamos ha a telefonon sokat kell tölteni. De a napi nálam 20-30%-os merülést zokszó nélkül bírja. Kényelmes nagyon. Csak rádobod a telót és tölti. Még pontosan sem kell rárakni.

erzol:
Nálam ez csak próba volt,hogy működik-e, megéri-e nekem ez a Qi bohóckodás. Bejött, működik a dolog.
Érdekes,hogy nem is a töltő melegszik igazán hanem a szilikon tok. Azért kíváncsi lennék egy neves Qi töltőre is azzal milyen. Ez a Samsung amúgy nem is drága. Lehet benevezek egyre. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#20358) jerry311 válasza ajani (#20348) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hmmm...
Nekem eddig az összes Nillkin cucc amit rendeltem jó volt. :F
Igaz egyik sem volt "elektromos", csak tok, fólia, üveg...
Hát akkor elektromos dolgokat nem tőlük rendelek.

(#20359) azbest válasza dugesz77 (#20357) üzenetére


azbest
félisten

esetleg tedd csak a szilikon tokot a töltőre, hátha valami fémmel szennyezett és tényleg az melegszik amiatt az elektromágneses térben ;]

(#20360) #27813376 válasza Balinov (#20310) üzenetére


#27813376
törölt tag

Minden lamella egyforma, ennyire er be a nyilasba.

[ Szerkesztve ]

(#20361) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Valaki rendelt már esetleg ilyen USB-s hálózati adaptert? Mennyi lehet egy ilyen kütyünek a valós sebessége? :U

(#20362) Dluinet válasza _ATi_1 (#20361) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez biztosan jó, androidos eszközökhöz még driver sem kell hozzá
USB 2.0 sebességét hozza (az a szűk keresztmetszet)

de ha gyorsabb kell akkor nem biztos az lesz a jó, amit linkeltél

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20363) _ATi_1 válasza Dluinet (#20362) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Igen, gyorsabbat szeretnék. Nem szükséges, hogy telefonnal is működjön. :)

(#20364) vacs válasza KaiotEch (#20355) üzenetére


vacs
veterán

Semmi baja annak a Qi töltőnek.
Én már több mint egy éve használom Nexus 5-el és tökéletes, nem melegszik se a telefon, se a töltő! ;)

(^)(>.<)(^)

(#20365) maestro87


maestro87
őstag

Banggood extra -5% kupon kód: FOKNLBG
Xiaomi powerbankra nekem működött, többire nem tudom.:)
Érdemes rákeresni a google-ben a "banggood coupon code" szavakra rendelés előtt, mert vannak erre szakosodott oldalak ahol összegyűjtik a kuponokat. Hasonló oldal ez is, de ezek közül nem működött egyik sem a powerbankra. :( Aki talál nagyobb kedvezményt rá, ne titkolja el.:)

(#20366) Hurkafej válasza spidersoft (#20260) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Szia.
Én már 2 Dso138-at is vettem. A soc-ot ne melegítsd át, csak ha nem indul, és a feszültségek jelen vannak, és nincs több ötleted.
A folyasztószert érdemes lemosni egyébként, érzékeny rá az áramkör!
Vettem egyet amihez nem járt útmutató, és egyet amihez igen, valamint a csomagolása is eredetire hajaz. bemutato
Fügvénygenerátorom nincs, de eddig mindkét verzió ugyanazokat méri.

(#20367) spidersoft válasza Hurkafej (#20366) üzenetére


spidersoft
senior tag

Lehet maradi vagyok, de hosszú távon csak a szeszben oldott fenyőgyantában bízok :D Az összevissza panelen lévő dolgokat én is szeretem lemosni, sok vezeti az áramot, akár kOhm-os nagyságban is. A bemutatót köszönöm, délután mindenképp megnézem! :R

(#20368) axlfsi válasza DeFranco (#20331) üzenetére


axlfsi
veterán

Megnevettettel! :DDD :DDD :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20369) Hurkafej válasza spidersoft (#20367) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Nekem nincs ilyen pici smd forrasztás gyakorlatom, ezért smd-vel szerelt verziót vettem. Lett volna hely egyébként a panelon nagyobb alkatrészeknek is, 0805-ös ellenállások vannak rajta... Egy ismerősnek a TL074 lábaival volt gond, ott szivatta a folyasztószer maradék. A 100nF-os kondik szórása eléggé nagy, a második panelba nem is a hozzá adottakat, hanem XR7 multilayer kondikat tettem bele, de egyenlőre nem érzem sokkal jobbnak.

(#20370) axlfsi válasza Hurkafej (#20366) üzenetére


axlfsi
veterán

Aropo, folyasztoszert, forrasztashoz pasztat tudnal ajanlani (eBay-rol?)... vagy ezt csak itthonrol erdemes (pl. Lomex, Conrad?).
Koszi!

UI.: ilyet vettem meg regebben, de... egy nagy fostalicska. A 20 eves, tubusos pasztam jobban tisztit...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20371) axlfsi válasza Hurkafej (#20369) üzenetére


axlfsi
veterán

Hurkafej, spidersoft;mondjatok mar par peldat, hogy milyen esetekben veszitek elo, "jatszatok" vele? (gondolom komoly mereseket azert nem vegeztek vele).

En pl. ilyen-olyan tapegysegek, toltok karakterisztikajat gondoltam kimerni vele... de szivesen vennek meg otleteket a felhasznalasi teruletre.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20372) axlfsi válasza spidersoft (#20367) üzenetére


axlfsi
veterán

+1

A regi, jo fenyogyanta! Annak idejen 20 evvel ezelott, amikor meg aktivan foglalkoztam finom elektronikaval, nem is nagyon volt mas.
Hol lehet most venni fenyogyantat? :) Veszek egy kis "sziklanyit", jo is, hogy emlitetted :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20373) spidersoft válasza axlfsi (#20371) üzenetére


spidersoft
senior tag

Szerintem hangfrekis tartományon kívül nem nagyon van értelme (kevés az egy hullámra jutó mintavétel -- 20kHz-en az 1Msample 50 minta/hullám, ami még elmegy), de majd ha ideér kiderül, hogy mire lehet használni :) Nincs itthon abszolúte semmilyen szkópom, és néha jó lenne rámérni dolgokra a multiméteren kívül valami beszédesebb dologgal is :) Igazából tanulni, gyakorolni vettem...

Fenyőgyanta meg "pine rosin" néven lelhető fel ebayen, 2000Ft/150g körüli áron. Szerintem itthonról érdemesebb elfekvő készletet felkutatni (műszerész/tévészervizes/BRG-s/stb. ismerősnél :D). Vaterán pl. nem találtam hirtelen, de itt mondjuk éppen van.

Ez a kartondobozos nemtom mi lehet... vett már valaki ilyet? Valami kemény dolognak kell lennie (nem zsírnak vagy olajnak), máskülönben kikéredzkedne a skatulyájából :)

[ Szerkesztve ]

(#20374) maestro87 válasza spidersoft (#20373) üzenetére


maestro87
őstag

Nekem van itthon egy nagy tömb műgyanta, az jó valamire, vagy dobjam ki?:D Nagyon kemény, kézzel nem lehet törni, tartogatom már egy ideje, de nem tudom mire jó.:D Rendes fenyőgyantából is van itthon egy kisebb darab, de én sose láttam értelmét a használatának. Ugyan nem sok smd IC-t forrasztottam még, de jó panelen nem láttam értelmét folyasztószer alkalmazásának és anélkül is tökéletes lett a forrasztás. Forrasztókrémet szoktam néha alkalmazni ha nagyobb terület kell befednie az ónnak. Meg ha rosszabb a panel, akkor smd IC pad-jeire is teszek belőle. De ilyen jól megcsinált panelon, mint a szkóp panel, szerintem itt sem használnék.

(#20375) Hurkafej válasza axlfsi (#20370) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Én ilyen folyaszószert használok, nemrég vettem, tehát sok tapasztalatom nincs, viszont azóta bármilyen vezetéket előónozok egy pillanat alatt, és a réz cső forrasztásnál is megkönnyítette már egyszer a dolgom.

Én motorokon mérek vele, jeladókat lehet vizsgálni, feszültségszabályzót stb...
Kezdésnek jó, legalább eldől, hogy egy idő után tényleg kell-e komoly szkóp.
80kHz-es szinusz még szép, viszont a 40kHz-es négyszög jelről már nem mondható ez el.
Viszont a mérései pontosak, egy fórumon ugyanazt mérte a 100e Ft feletti is, mint ez.

Ilyen mérőfejet vettem hozzá, hasznos tud lenni, mivel könnyű rögzíteni, van benne 10-es osztó is, tehát kibővül a mérhető feszültség. Valamint van benne egy trimmer kondi is, amivel a kábel kapacitását lehet összhangba hozni a műszerrel.

Nekem telefon akkuról fog menni ha be lesz dobozolva. 3.7V-os kb 850mAh-s akkuval olyan 45 percet bír ki, ebből kap kettőt. Ha lemerül, akkor pedig majd micro usb-s töltővel lehet használni. A feszültség 8.2V, egy ilyen konverterrel lehet a 3.7-ból nagyobbat csinálni.

Azért ezekkel eléggé jó zsebszkópod van, ami nem hátrány, mert egy nagy katódsugárcsövest cipelni... :D

Spidersoft-hoz hasonlóan szerintem is a hangfrekvrenciás tartományba elég jónak tűnik, és elég is.

(#20376) Balinov válasza #27813376 (#20360) üzenetére


Balinov
félisten

Nagyon szépen köszönöm

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20377) axlfsi válasza spidersoft (#20373) üzenetére


axlfsi
veterán

Na, majd en is berendelek osz vegen egy ilyen KIT-et, aztan jol megirjuk, ki, mire, merre :)
Hoppa, ez a kilonkenti 3000 Ft nem is rossz ar erte, ha jol ertelmezem (csak nekem kb. 9 eleten at sem fogyna el. Ezt valahogyan osszefogva tobben kellene rendelni :K )

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20378) spidersoft válasza axlfsi (#20377) üzenetére


spidersoft
senior tag

6 kg.fenyőgyanta egyben és kisebb tételben is eladó.. ha rendelsz mondjuk 20 dekát, az 600Ft, és kitart "néhány" drótgrundolásra... egy közepes 3-4 centis lump mehet pákapucolónak, a törmelék meg szeszbe. Szerintem meg lehetne vele beszélni :D Hogy mennyiért küldi, azt viszont nem tudom. Nekem nincs szükségem rá, van még úgy egy decinyi apraja, amivel szerintem ki fogok tartani addig, míg el nem terjed valami modernebb technológia mondjuk úgy 2078-ban :U

[ Szerkesztve ]

(#20379) axlfsi


axlfsi
veterán

:Y Hogy mik vannak! (vagy csak en vagyok maradi! :DDD )

Ez most komoly, hogy egy ilyen kiegeszitessel (+ a szukseges izomVGA) tolhatok a kozepszeru laptopomon mindenfele hárdkór jatekokat? :U
...valahogy nem akarom elhinni. Van valakinek ezzel tapasztalata?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20380) Outlander válasza axlfsi (#20379) üzenetére


Outlander
őstag

Már lassan tizen éve vannak ilyen és hasonló megoldások.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#20381) htc07 válasza axlfsi (#20379) üzenetére


htc07
addikt

még topikja is van, de most nem találom hirtelen.

(#20382) Tim82 válasza htc07 (#20381) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20383) KaiotEch válasza axlfsi (#20379) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Csak nem tuti, hogy ugyan azt a teljesítményt kapnál, mintha gépbe lenne szerelve.

(#20384) axlfsi


axlfsi
veterán

Nyah, mondtam en, hogy oreg vagyok mar ehhez :P :DDD
PC-n talan 12 evvel ezelott jatszottam utoljara. A lanyaim csak konzolon toljak (en meg altalaban nezem, neha egy-ket cimet vegigtolok, mint pl nemregiben a Vaccsdogsz meg a Tavoli Siras 4 azt ennyi :D ).

Koszi a felhomalyositast mindenesetre :B :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20385) Saccco válasza axlfsi (#20384) üzenetére


Saccco
nagyúr

Távoli sírás omg... :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#20386) KaiotEch válasza axlfsi (#20384) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor gondolom Kitekintő Gyorsvonatot is használsz naponta.

[ Szerkesztve ]

(#20387) axlfsi válasza KaiotEch (#20386) üzenetére


axlfsi
veterán

Öööööö, ...most megfogtal.
Szeretnem igenybevenni a kozonseg segitseget :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20388) MineFox54 válasza axlfsi (#20387) üzenetére


MineFox54
őstag

Régi klasszikus:
Outlook expressz.

(#20389) lac14548 válasza axlfsi (#20387) üzenetére


lac14548
aktív tag

Outlook Express? :)

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#20390) axlfsi


axlfsi
veterán

Oh, naja! :D Kutyluk ekszpressz. Mindig is utaltam. "Barmi mas, csak ne az" volt a jelszavam, hat nem is csoda, ha nem ugrott be.

Kerdesedre a valaszom: Ja, nem. Nem hasznalom egyaltalan :D

Vaccsdogszot meg rossul irtam. Sokkal hangzatosabb ugy, hogy:

- Őrző kutyuk
- Figyelő kutyátok
- Kukuccski vau-vau

:DDD :DDD
Najo, eleg az OFF-ból :K

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20391) Outlander


Outlander
őstag

Még valaki löjje már el, h "ablakokat" használ, amit egy Kapuk nevű férfi csinált.. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#20392) beg válasza Outlander (#20391) üzenetére


beg
veterán

Arra gondolsz, aki a pici puhánál dolgozott? :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20393) Outlander válasza beg (#20392) üzenetére


Outlander
őstag

:K

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#20394) e=mc²


e=mc²
őstag

A novenyes jatek megvan mindenkinek ugye?

Ambulimax Provider

(#20395) Minstrel


Minstrel
senior tag

Hát gyerekek, ne vegyetek kamu xiaomi usb led-et, próbaképp vettem buyincoinsból, de ezek nagyon hulladékok, fényerő gyenge, simán bele lehet bámulni és nem is zavar. Átvilágítja a hátulját is és furán hajlik vagy törik, de mittudomén' a formája miatt kamu terhességi tesztnek talán jó lesz, levizelem aztán ki is dobom.

(#20396) Out válasza Minstrel (#20395) üzenetére


Out
addikt

Én direkt vettem ilyet ebay-ről 200 FT-ért, még nem ért ide, de úgyis ajándék lesz :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#20397) Minstrel válasza Out (#20396) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ja valóban, ajándéknak is jó, ez eszembe se jutott, akkor ebből is az lesz, ajándék lednek meg ne nézzék a fényét. :D

(#20398) Dluinet válasza Minstrel (#20395) üzenetére


Dluinet
nagyúr

buyincoins nem árul eredetit semmiből

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20399) Jarod1


Jarod1
addikt

megérkezett ez:
kicsit megcsúszott a juni 8 i rendelés

(#20400) beg válasza Jarod1 (#20399) üzenetére


beg
veterán

Mennyi volt és honnan (link plíz)? Valami hasonlót keresek. Anyag, varrás, cipzár rendben?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.