Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) kmarci25 válasza EnterR (#18748) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezt azért kerüld el...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18752) Outlander válasza kmarci25 (#18751) üzenetére


Outlander
őstag

Miért?
A "szabvány" 10m-t, így is úgy is tudja, ha jó a "nyák"... az h ráraktak egy useless antennát, h jobban elmenjen, az csak "reklám".

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#18753) EnterR válasza Outlander (#18749) üzenetére


EnterR
veterán

Remek. A kérdést nem véletlenül tettem fel, ugyanezt csináltam az SD kártya olvasónál és meglepő módon sz@rt sem ér. :U

Nyilván a kérdés azok felé irányult, akiknek van akármilyen tapasztalata is olcsó USB-s Bluetooth egységgel.

PSN ID: marquuard

(#18754) Blaise válasza zsambek (#18750) üzenetére


Blaise
veterán

Nillkin Lightning kábel, keress rá itt a topicban.

(#18755) XtremLor válasza EnterR (#18753) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem egy ilyen kallodik evek ota a szekrenyben [link] meg mindig mukodik igaz ritkan van eloszedve....most probaltam ki a kis bt speaker szepen megy pc-rol meg mindig.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#18756) San398 válasza EnterR (#18748) üzenetére


San398
őstag

Én ilyet vettem és teszi a dolgát rendesen. [link]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#18757) kmarci25 válasza EnterR (#18753) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem kötekedésből, de tényleg érdekel, hogy ez mire jó? Mármint gyakorlatban mire tudjátok használni? Ha a pc-vel akarom összekötni a telefont, akkor vagy wifi-n operálok, vagy kábellel... Mire jó a bluetooth? :F

trebrona: ja igen, ez pl. egy lehetőség. De akkor meg miért a pc-ről hallgat zenét, miért nem telóról. :DDD

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18758) trebrona válasza kmarci25 (#18757) üzenetére


trebrona
nagyúr

Esetleg bluetooth fejhallgató és/vagy headset?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18759) Sanki válasza Neck (#18738) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi a tippet, meggondolom még, nem tudom hogy állna. :)
(#18743) erzol neked is köszi. :R

(#18760) tonyrulez válasza kmarci25 (#18757) üzenetére


tonyrulez
őstag

Bluetooth-os billentyűzet/egér pl.

4 8 15 16 23 42

(#18761) zsambek válasza Blaise (#18754) üzenetére


zsambek
aktív tag

Az eBay-es beszerzéstől van esetleg olcsóbb megoldás, vagy vegyem az eBayeset.

(#18762) EnterR válasza kmarci25 (#18757) üzenetére


EnterR
veterán

Fejhallgatóm tönkrement és Bluetooth-os headsettel tudnék beszélni TeamSpeak-en. Nyilvánvaló, hogy fölöslegesen nem veszek ilyet.

PSN ID: marquuard

(#18763) 426os válasza XtremLor (#18697) üzenetére


426os
őstag

Voltam az FSP töltőért, gond nélkül átvehettem. Igaz volt valami susmuty a pult mögött, meg kétszer is megnézte a srác a gépben, de végül is csak annyi tűnt fel kívülről, hogy fél perc helyett 1 percig tartott a kiadás :) Lehet, ha egy több tízezres valami lett volna véletlenül 50%-al leárazva, akkor azt a rendelést nem teljesítik..

.

(#18764) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok.
Jovoheten lidlbe lesz elemtolto. Gondolom az lesz, amit mindig emlegettek ... :)
Tuti beruhazok egyre.

(#18765) Outlander válasza Sterilzona (#18764) üzenetére


Outlander
őstag

Holnap meg forrasztópáka...

Más:

Szerintetek, ez ugyanolyan mint a kisebbik testvére? [link], ha jól látom, ez is ilyen csavaros rászorítós, ami hamar tud roppani., de cáfoljátok meg, ha nem?! :F

Vennem kellene haverna ilyesmit, fontos h hosszabb szára legyen (sprinter, elég messze az szélvédő) , lehetőleg flexi... ezt láttam eddig az olcsóbbak közül, de félek h 1-2 használat max.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#18766) musli26 válasza Neck (#18738) üzenetére


musli26
tag

Tudnál dobbni egy linket?köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#18767) ZS3NI válasza musli26 (#18766) üzenetére


ZS3NI
őstag

[link]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#18768) flegga92 válasza EnterR (#18753) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem ilyen van. Évek óta teszi a dolgát.

(#18769) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Ezzel az Usb-Lan átalakítóval van valakinek tapasztalata?
Egy alaplapon tönkrement az Ethernet és gondoltam egy ilyennel pótolnám.
Köszi.:R

#18770: lassú, de működik azért?
Sebességileg mennyi lehet?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#18770) Dluinet válasza pcgamer01 (#18769) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lassú, mert USB 1.1 a max sebessége, kb 5-6 Mbps

az a , ezzel 20-30 Mbps is megy

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18771) pcgamer01 válasza Dluinet (#18770) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Köszönöm a segítséged, mivel 10megás netem van szerintem bepróbálok egy kéket. :R
Leírása szerint ez is Usb 2.0...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#18772) Dluinet válasza pcgamer01 (#18771) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ne, tényleg rossz, nem véletlenül olyan olcsó,
amit ajánlottam az 100%, nekem is ez van, egy hétig válogattam, mire megtaláltam ezt a jó fajtát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18773) Hali1975 válasza pcgamer01 (#18771) üzenetére


Hali1975
tag

hello,
nem lenne egyszerubb itthon venned egy halokartyat:-)?
1100bruttotol van
[link]
es ugyan a pci-es 2500brutto.
De talan egyszerubb.

Udv

(#18774) Dluinet válasza Hali1975 (#18773) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gondolom laptophoz, vagy netbookhoz kéne neki

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18775) Hali1975 válasza Dluinet (#18774) üzenetére


Hali1975
tag

ooo:-)
erre pont nem is gondoltam
Bocs

(#18776) pcgamer01 válasza Hali1975 (#18773) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Hali.

Nem, azom nekem is van itthon, de nem fér akkor el a videókártyám.
Dluinet: Rendben akkor meggyőztél. :R
Egyébként Asus P8B75M lap. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#18777) havri1 válasza flegga92 (#18675) üzenetére


havri1
félisten

Megérkezett ma nekem is az H8 mini. Este 23h, mindenki alszik, mondom csak megnézem már. Összedugom az aksit, bekapcs a táv, semmi, elkezdem nyomogatni, majdnem kiverte a szemem, felvisít ezerrel :DD Le kellett csapnom, mert felkelnek a gyerekek :) Holnap teszt.
Marha jó a 4 led az alján, este élmény lesz már látom:)
Azt a 4 szivacs tappancsot felragasztottad az aljára? Meg neked is dobtak mellé egy átalakítót a konnektorhoz? Nem vágom miért, hisz 220-hoz nem osk köze van.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18778) Neck válasza EnterR (#18748) üzenetére


Neck
veterán

Ökölszabály: pici legyen (a nagyobbaknak csak a műanyag haza nagyobb, az antenna nem), minél nagyobb BT szabványt írjanak (mert menő), és ne adj érte 1000ft-nál többet. :D

MOD: Megtaláltam az enyémet, én nagyon fullextrásat vettem (mondjuk nincs baj vele, megy frankón, jó "drága" is volt 1000 forintért :DDD )

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18779) tonyrulez válasza havri1 (#18777) üzenetére


tonyrulez
őstag

Banggoodról Air parcel register-rel mennyi idő alatt jön meg? :) Nekem is megtetszett, csak 20 nap múlva már nem leszek otthon jópár hétig.

4 8 15 16 23 42

(#18780) havri1 válasza tonyrulez (#18779) üzenetére


havri1
félisten

Sima ingyenes postával május 22-én adták fel, és Június 10-én landolt a szomszédban (ő vette át).
Viszont erősen kéne nekem egy topic, ahol tudnak segíteni a reptetésben, mert kb semmit se tudok róla, és nem megy az irányítása :DDD
Most ott tartok, hogy kb egy magasságba próbálom reptetni a szobában, és a igyekszem minél többet a levegőben tartani. Már volt, hogy 5 mp-t is lebegett, hihetetlen :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#18781) Out válasza havri1 (#18780) üzenetére


Out
addikt

Csak a fel-le pálcikát használd a balra-jobbrát ne, mert csak összezavar :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#18782) havri1 válasza Out (#18781) üzenetére


havri1
félisten

Hm, ha olyan eccerű lenne...:D
Van a headless mód, meg a return, amit ugyanazon gombbal kell aktiválni, csak nem értem hogyan.
A bal joyt kell megnyomni, elaglábbsi ezt írja.
Van amikor folyamatosan pittyeg a távvezérlő, gyanítom ilyenkor van a headless mód. Nos, ez nagyjából működik is, de most pl már nem, elkalibrálhattam, mert hiába pittyeg, mégis össze vissza irányít.
Na meg: van, amikor ha felemelem piocit, egy helyben marad. De van, amikor amint elemelkedik a földről, vadul 1 iárnyba akar menni, és csak úgy tudom 1 helyben tartani, ha egyből "ellenkormányozok". Nem jöttem még rá, mert hamar lemerül sajna.

havri

(#18783) Out válasza havri1 (#18782) üzenetére


Out
addikt

A propellerek jó helyen vannak? Mintha mozgáskoordinációs problémája lenne a gépnek.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#18784) havri1 válasza Out (#18783) üzenetére


havri1
félisten

Elvileg igen. Viszont a motorok nem teljesen szimetrikusak egymással. MIntha össze vissza állnának, nem nagyon, csak picit :)
Nem lehet, hogy be kell kalibrálni, hogy a távhoz képest hogy áll, stb?
Láttam videókon, meg a leírásban is van ilyesmi :

Aircraft Calibration:

Frequency correction is needed before take off, and the lights is on after correction. Control the opretaing level slowly when the aircraft moves to keep it under your control. The aircraft will loss a little power during the opretaion, aded a little extra gas to make aircraft to keep a certain height.

2 kép is van hozzá: elsőn mind a 2 joyt jobbra lentre kell húzni, másikon meg balra lent. Elsőnél regulate a felirat, másiknál reset the direction.

Na ez nem teljesen tiszta :)

Szerk.: 09:07-09:40 között van erről szó nem?

[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#18785) Matykoh


Matykoh
tag

Páran vannak/vagyunk, akik keresnek napszemüveget: a Decathlonban van néhány, egész jó áron (1500/db), minőséginek tűnnek. Egy próbát megérnek szerintem. :K

(#18786) Neck válasza Matykoh (#18785) üzenetére


Neck
veterán

Én vettem ilyet, a Bollé előtt ez volt. A Bollé jobb :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18787) #04441088


#04441088
törölt tag

Mivel elég sokan rendeltetek mostanában quadcoptert gondoltam beteszem segítségnek.
Itt a Cheerson CX-10 Mini Quadcopter magyar használati utasítása: link.

(#18788) flegga92 válasza havri1 (#18777) üzenetére


flegga92
senior tag

Nem ragasztottam fel a szivacsot még, de tervezem.
Nekem átalakító nem jött hozzá, de minek is (bár bármikor jól jöhet máshoz)
Headless módot nem használom nem igazán jött be (meg nem is értem teljesen hogy kell aktiválni xD)
Az össze vissza menését kalibrálással tudod korrigálni, tedd a gépet egy vízszintes felületre, aztán mindkét kart húzd átlósan jobbra (a bal kart úgy érdemes, hogy alap helyzetben lent csak eltolod finoman jobbra mert amúgy repül és majdnem kibaszta a szemem) ekkor elkezd villogni majd ha kész csak világít. Aztán ezt ugyan úgy elismétlem balra lentre is.
Ha ez nem oldja meg cserélj propellereket (ha majd megjön egyszer...). Tegnap kollégám hívott hogy a Cheerson CX-10 ese rosszalkodik, mire rájöttünk, hogy a propellerek rosszak... Szemmel nem volt látható, megfelelő helyen voltak. Még jó, hogy nem rendeltem meg akkor azt a gépet, mert nagyon pici és nem is olyan gyors sőt ez még olcsóbb is.
Sajnos én most pihentetem a propellerek megérkezésig a gépet... Sajnos 2 járt hozzá én pedig eltörtem a 3. at is. Illetve az egyik pót propeller gyári hibás volt... nem volt kifúrva így nem lehetett feltenni... Sebaj fogtam egy vékony tűt, felmelegítettem és belenyomtam, de sajnos nagy lett a lyuk ezért egy kis műanyag zacskó darabkákkal fixáltam xD Néha leesett de jól üzemelt.
Te rájöttél, hogy a 1 kis fel-le illetve 2 jobbra-balra gomb mit csinál? A kézikönyv szerint mintha azzal lehetne finomhangolni a mozgását de én túl sok különbséget nem veszek észre.
A return működésére sem jöttem rá, egyszer sikerült valahogy kint a szabadban.

[ Szerkesztve ]

(#18789) havri1 válasza flegga92 (#18788) üzenetére


havri1
félisten

Én felragasztottam, de mindig leesik a "finom" landolásoknak hála :DDD
Sokmindenre rájöttem már, csak nagyon hamar lemerül.
A bal alsó mikrokapcsoló az érzékenységet állítja. Ha egyszer megnyomod, 2x pittyen, ilyenkor 100%-os érzékeny, gyorsabban reagál elvileg. Ha még1x megnyomod, 1-et pittyen, 40%-os érzékenység, lágyabb.
A jobb szélső és a középsőre még nem jöttem rá :) Mintha semmit se csinálna..
A kalibrálás után jó lett, már megy vizsszintesen. Mivel nem jöttem rá, hogyan kell aktiválni a headless módot, így alapban gyakorlom. Addig minden oké, ameddig mögötte vagyok, de ha elfordul, már kész zuhanás, elvesztem a controll-t.
Annyi egyelőre fix, hogyha egyszer megnyomom a bal joy-t, akkor indításkor vadul elindul egy irányba. Nem tudom ez mire jó..
Valahogy ebből a megnyomásos pocícióbal lehet headlessbe kapcsolni, ilyenkor pittyeg folyamatosan a távirányító, de nekem akkor sem így megy. Vagy én értelmezem rosszul a headles-t. De így is ellentétesen reagál a kanyarokra, ha elfordul előlem. Az igaz, hogy neki mindegy melyik az eleje, a bal az bal lesz.
Nekem az lenne jó, ha a távirányítóhoz képest kalibrálná magát. Tehát mindig a távirányító lenne az irányadó, hogy hozzá képest bal vagy jobb.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18790) flegga92 válasza havri1 (#18784) üzenetére


flegga92
senior tag

A motorok nálam is egy kicsit össze vissza állnak. Közben a belinkelt videódból rájöttem a gombokra.
Bal vízszintes: gyors-lassú
Jobb vízszintes: jobbra-balra finomhangolás
Középső függőleges: előre-hátra finomhangolás.

A returnt pedig ha jól értem, úgy kell, hogy bal kart benyomod és közben a jobb karral megindíod, hogy kb merre vagy?

Szerk: na látom te is rájöttél akkor dolgokra.
Nekem van + 2 akksim az is a bangoodról jött de nem ehhez a típushoz írták, de mindene megegyezik vele egyedül a csatlakozóját nem szabad teljesen összenyomni, mert akkor lehetetlen szétszedni.
A videóban a fickó akksiját is megtaláltam az ára nem is vészes a majdnem 2x kapacitásért. Csak a posta sok... Így inkább jön még 3 akku a banggodról egy ilyen töltővel.

[ Szerkesztve ]

(#18791) havri1 válasza flegga92 (#18790) üzenetére


havri1
félisten

Lassan akkor összeáll a kép.
Még ezt a return / headless-t kéne kiderítni, és teljes a kép :) Mert egyelőre teljes katvyasz. Amit írsz, logikus igen, na de ha nem tudod hol van, milyen magasan, földön, hogyan jönne vissza?
Mert ez vadul elindul nekem a földről is, neki mindennek stb, ha nyomom a gombot, és go.
Rendeltem még 1 (összesen 2) aksit, és 3x4 db propellert.

Szerk.: A flipping meg egyszerű (ha esetleg még nem próbáltad) , amikor "lebeg", megnyomod a jobb joyt, majd amelyik irányba mozdítod, arra csinálja a bukfencet. Jópofa :)
Akksi kéne nagyobb, mert ez az 5-6 perc vicc.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18792) twi452 válasza havri1 (#18791) üzenetére


twi452
senior tag

Azt azért írjátok le, hogy hol laktok mert arra nem járok ha összevissza röpködnek a drónok mindenfelé xD

(#18793) kmarci25


kmarci25
veterán

Nemrég keresett valaki fm transmittert kocsiba. Ha most keresnék, én ilyet vennék...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18794) tvse1995 válasza kmarci25 (#18793) üzenetére


tvse1995
senior tag

Én voltam az, köszönöm. :)

(#18795) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Kinél lehet kapni eredeti mercedes szemüvegeket?

(#18796) kmarci25


kmarci25
veterán

"Sufnitunning" kormánybőrözéssel próbálkozott már valaki? Brahiból kipróbálnám, de vannak fenntartásaim. Pl. milyen lesz a küllőknél, illetve hogy oldható meg, hogy ne tűnjön fel a ráapplikált cucc vége...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18797) Gsx-rr válasza kmarci25 (#18796) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Inkabb szanj ra 3x ennyi penzt. Es bizd profira. Egy egyszerubb borozest 10.000 ert gyonyoruen megvarva megcsinalnak.

(#18798) Out válasza Gsx-rr (#18797) üzenetére


Out
addikt

Kál-Kápolna környékén 3000 Ft-ért bőröznek az út szélén :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#18799) twine válasza Out (#18798) üzenetére


twine
addikt

:C :C

(#18800) kmarci25 válasza Gsx-rr (#18797) üzenetére


kmarci25
veterán

Persze, azt tudom. De ebben pont a csináld-magad lenne a buli. :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.