Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Neck válasza Dluinet (#18198) üzenetére


Neck
veterán

Én persze pont lekéstem a hétvégét :( :D
Melyiket rendelted? Késik valamennyit? Írj egy pár infót :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18202) Dluinet válasza Neck (#18201) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt, full mechanikus és kinetikusan (mozgására) húzza fel magát
a TN-es posta + 370Ft volt, 7 nap alatt ért ide

3 nap után jöttem rá, hogy kézzel is fel lehet húzni, mint minden mechanikus órát, :B , nem kell a kézen rázogatni

Ha a szíja teljesen valódi bőr lenne, akkor verhetetlen lenne.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18203) Neck válasza Dluinet (#18202) üzenetére


Neck
veterán

Én is pont ezt rendeltem, UK-ből, 10%-os kuponnal, 4600-ért :D
Ha jó az óra, pár ezerért veszek rá bőrszíjat, hogy még menőbb legyen :)

Majd írd már le, hogy hogyan kell kézzel felhúzni :) Késni nem késik?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18204) Dluinet válasza Neck (#18203) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mozog benne egy súly, ahogy te mozogsz, a súly felhúzza

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18205) Neck válasza Dluinet (#18204) üzenetére


Neck
veterán

Ezt vágom :B Ha mozgatom a kezem, járástartalék képződik. Én arra gondoltam, hogy írtad, fel lehet húzni a koronával is, szóval a korona melyik állásával tudod húzni? Alap helyzet, első állás, második állás? Előre, vagy hátra tekered? :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18206) Dluinet válasza Neck (#18205) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem a koronával, a tekerhető középső gombbal, mint minden mechanikus órát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18207) Neck válasza Dluinet (#18206) üzenetére


Neck
veterán

Azt a "gombot" hívják
koronának :B

Megy egy privát, hogy ne ide ide offoljak.
Szerk.: köszi :DDD

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18208) Dluinet válasza Neck (#18207) üzenetére


Dluinet
nagyúr

:DDD

alaphelyzet, előre tekerve

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18209) zoltan6 válasza maestro87 (#18199) üzenetére


zoltan6
őstag

már nem sanyo,nem panasonic,hanem fujitsu :K

(#18210) Degeczi válasza Dluinet (#18206) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos nem mindet: kínai automata órákra (de japánokra is, pl. több Seiko) gyakran jellemző, h nem lehet kézzel fölhúzni őket, csak mozgatva!

Márpedig mivel a járástartalék ritkán nagyobb egy napnál, ez azt jelenti, h ha épp nem azt az órát viszed magaddal (és nincsen óraforgató készüléked), le fog állni, és legközelebb lehet beállítással kezdeni

Ezért hasznos feature a kézi fölhúzás lehetősége

(#18211) Neck válasza Degeczi (#18210) üzenetére


Neck
veterán

Most utánaolvasva, hála az égnek majd' minden Jaragar óra felhúzható, és jól működik. Már csak a pontosságtól tartok picit.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18212) trebrona válasza Dluinet (#18198) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szokásos vonalzó melletti képeket tudnál készíteni? :R

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18213) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Bringás állítható kulacstartó
12 nap alatt ideért.
Egyenlőre nem tudtam kipróbálni. Olyan merev műanyagnak tűnik (picit sorjás is), félek el fogom törni. Amúgy egész jól néz ki, de ha tud valaki fémből ilyen állíthatósat jelezze!
:-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#18214) trebrona válasza andrisbandi (#18213) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fém állíthatós kulacstartó

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18215) Dluinet válasza trebrona (#18212) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a valóságban ezerszer jobban néz ki

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18216) trebrona válasza Dluinet (#18215) üzenetére


trebrona
nagyúr

Köszönöm szépen! Erősen szemezek a fehérrel. :K

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18217) zoli03 válasza htc07 (#18200) üzenetére


zoli03
őstag

"Ezt a ferdítést hagyjuk már, mutasd meg, hol írtam, hogy itthon nem kapsz egészségre ártalmas terméket."

Ezt írtad:

"amit itthon a boltban megveszel kínai import műanyag cuccokat (vagy gyógyszert, hogy a példánál maradjak), meg kell felelniük bizonyos kritériumoknak, hogy forgalomba kerülhessenek."

"Elméletben ennek így kellene lennie, mivel azokat bevizsgálják a legtöbb esetben."

Az első mondatod szerint nem került forgalomba egészségre ártalmas kínai termék itthon. A második mondatod szerint nem kerülhet forgalomba itthon akárhonnan származó egészségre ártalmas termék.

Szerintem pont, hogy te nem támasztod alá érvekkel, én viszont igen.

"És nem, nem kerülhetnének forgalomba olyan élelmiszerek/kellékek, amik egészségre ártalmasak."

Írtam, és más is írta, hogy de, forgalomba kerülhetnek. Volt már rá számtalan példa, ha akarod, akkor a belinkelem a konkrét eseteket is. Ha akarom, akármilyen mérgező terméket árulhatok itthon, amíg nem ellenőrzik valamilyen okból (mondjuk az X-edik ember hal/betegszik meg tőle), addig a kutyát se érdekli. De ezt is írta már más is neked, de te csak az tudod mondani, hogy meg kell felelnie az ilyen-olyan szabályoknak, amiknek nem néztél utána, de még azt sem tudod, hogy létezik-e egyáltalán ilyen szabály.

De én itt befejeztem, úgy látszik, téged tényekkel és érvekkel sem lehet meggyőzni a tévedésedről.

(#18218) Neck válasza trebrona (#18216) üzenetére


Neck
veterán

Az is ütős, meg van még vagy 2 Jaragar, amelyik nagyon szép. Arra esetleg érdemes vigyázni, hogy a rendelés összértéke €22 alatt maradjon, mivel a hatályos jogszabályok alapján akkor nincs további fizetési kötelezettség. ;) Ezek a Jaragar órák pont a határon vannak, némelyik olcsóbb, némelyik drágább ennél a határnál.

Illetve, ha a Jaragar tetszik, de az automata szerkezetben nem bízol, akkor van egy SKMEI ami szintén szép, és elvileg egészen jó minőségű quartz szerkezet van benne

Ne csináljunk egy kínai órás topicot? Ha jól látom, nincs, a svájci órás topicban meg 100 ezer FT alatt nincs élet, csak flame :D Na jó, nem, de nem szeretik a kínai órákat.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18219) purpledonkey válasza Neck (#18218) üzenetére


purpledonkey
tag

Sztem nem lenne rossz ötlet egy ilyen topic! Szívesen olvasnék róluk bővebben.

(#18220) Neck válasza purpledonkey (#18219) üzenetére


Neck
veterán

Elég sok infót összegyűjtöttem róluk az utóbbi pár napban, viszont még nincs ilyen órám, így nem lenne autentiukus a topic :D Mivel Hétfőn rendeltem Banggood UK-ről, szerintem holnap megjön, és indítok egyet. Szerencsére itt a PH! fórumon legalább 3 emberről tudok, aki vett ilyen Jaragar órát, én leszek a negyedik, szóval gyűlik a keménymag.

:C

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18221) Tika79 válasza Neck (#18197) üzenetére


Tika79
tag

Köszönöm a válaszokat!
Igazából ez a mondat bizonytalanított el, hogy tényleg eredeti-e ez a skmei.

The picture is only for reference,please consider carefully before purchase.

[ Szerkesztve ]

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#18222) andrisbandi válasza Neck (#18220) üzenetére


andrisbandi
őstag

Én is vettem anno egy egy ropis digitális sportosat. Majd elrettentésként beszámolok róla :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#18223) Dluinet válasza Neck (#18218) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezeket az órákat néztem:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

ezek már postán vannak
14
15

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18224) Neck válasza Dluinet (#18223) üzenetére


Neck
veterán

Az igen! Szép kis gyűjtés! :C Én is ezeket az órákat néztem, a Curren, SOKI, EYKI, SKMEI a "jobb márkák" között vannak, külföldi fórumtapasztalatok / youtube videók alapján. A Yazole-ről nem olvastam semmit.

Várjuk a tapasztalatokat! Andrisbandi, tőled is :DDD

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18225) trebrona válasza Neck (#18218) üzenetére


trebrona
nagyúr

Köszönöm, elég sűrűn rendelek külföldről, tisztában vagyok a vám és ÁFA határokkal. :R
Ellenben ezek a Jaragarok úgy látom szinte mind van UK raktáron, tehát a nagyobb értékűeket onnan érdemes.

SKMEI-t még nem néztem, de EYKI nekem is van. :K Ennek SEIKO a szerkezete.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18226) Neck válasza Tika79 (#18221) üzenetére


Neck
veterán

Az nem jelent semmit, minden egyes Banggood termékhez odaírják, standard szöveg :B
Én valamivel jobban bízom a Banggood-ban, mint a random eBay árusokban - eddig legalábbis nem csalódtam nagyot.

Egyébként meg - 2500 forint, mit veszíthetsz? :C

Szerk.:

Trebrona:
Akkor jó, gondoltam azért inkább szólok, biztos ami biztos alapon :R
Egyébként sajnos nem mindegyikből van, mi például ezt a Jaragart nem tudjuk másképp, csak "kintről" megrendelni, és sajnos rá kell számolnunk az extra terheket. De még várunk kicsit, hátha leakciózzák pont €22 alá :D

Az EYKI-ről hallottam, hogy jó minőségű quartz szerkezet van benne, azt mondjuk nem tudtam, hogy SEIKO, de akkor állat :C
Én az egyik blogban az általam linkelt SKMEI óráról olvastam Citizent - de ez is csak akkor derül ki, ha szétszedi az ember...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18227) trebrona válasza Neck (#18226) üzenetére


trebrona
nagyúr

10€ alatti ÁFA terhet nem kell megfizetni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18228) Dluinet válasza trebrona (#18227) üzenetére


Dluinet
nagyúr

eltekinthetnek tőle, de be is hajthatják

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18229) Neck


Neck
veterán

Na megnyitottam az új, kínai órás topicot, várom mindenki értékes hozzászólását sok-sok szeretettel! :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18230) Tika79 válasza Neck (#18226) üzenetére


Tika79
tag

Én is erre jutottam, hogy mit veszíthetek, így már meg is rendeltem! :B :C

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#18231) purpledonkey válasza Neck (#18229) üzenetére


purpledonkey
tag

Ment is a kedvencek közé

(#18232) fess válasza dugesz77 (#18182) üzenetére


fess
őstag

kínai paprikamagod nincs is? pedig abban van a vitamin :DD

(#18233) musli26


musli26
tag

Ti a powerbank-kot mire használjátok még ha nem feltöltitek a telót?
Miért érdemes 10400mAh venni a 5000mAh helyett?
Ha az ára nem számít.

A 10400MAh-val felehet tölteni mondjuk egy laptopot?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#18234) Neck válasza Tika79 (#18230) üzenetére


Neck
veterán

Szuper :C Kiváncsian várjuk a tapasztalataidat az órás topicban!

Purpledonkey: :R

Musli26:
Csak USB-s eszközt tud, az annak megfelelő tápfesszel tölteni. Laptopot nem. Azért érdemes 10400-ast venni 5000-es helyett, mert egy 2500-as telefont nem kétszer, hanem ˇ˘4 alkalommal tudsz vele feltölteni.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18235) Blaise válasza musli26 (#18233) üzenetére


Blaise
veterán

Többször feltölthetsz vele egy vagy több telefont vagy akár tabletet, laptophoz kevés a kraft.

(#18236) Silent77 válasza Neck (#18234) üzenetére


Silent77
veterán

Inkább egy 2000-est. ;)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#18237) Moszy válasza musli26 (#18233) üzenetére


Moszy
tag

Persze ! csak egy 5V-os töltőáramkörű laptop kell :D
vagy egy dc/dc konverter...

mert ez így jó

(#18238) kovisoft válasza Silent77 (#18236) üzenetére


kovisoft
őstag

Ritkán tölti az ember nulláról.

(#18233) musli26: Hordozhatóság is egy szempont: az 5000-es 150g, a 10400-as 250g, a súlykülönbség is számíthat, ha mindennap hurcolja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#18239) Blaise válasza kovisoft (#18238) üzenetére


Blaise
veterán

Velem gyakran előfordul, hogy 10% körüli kraft marad a telefonban, és akkor kell a powerbank.

(#18240) Silent77 válasza kovisoft (#18238) üzenetére


Silent77
veterán

Ez így van, viszont sokan nem tudják, hogy a 14000, a valóságban 8000 körül van.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#18241) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Na rendeltem egy nillkin usb kabelt bangood uk ről, ha jó lesz rendelek még 2 garniturát adapterrel.
Viszont a franciákat utálom, ugyhogy sved postával kértem.
Meglátjuk mi lesz belőle, kicsit frusztral hogy nincs TN, namindegy.
Meg ahogy látom a huspogácsa készítővel meg lesznek a család nőnemű tagjainak ajándékai is :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#18242) Scorce


Scorce
tag

Sziasztok!

Próbaként beírtam ebayre hogy hd webcam és kihozott igen sok olcsó darabot. Ezt néztem ki. Tudtok róla mondani valami infot esetleg? Sehol nem találok róla tesztet, hogy mégis milyen a képminősége. Esetleg tudtok jobb alternatívát webkamerára? Bocs, ha esetleg off, de a webcam topic nagyon halott.

[ Szerkesztve ]

(#18243) spidersoft válasza Silent77 (#18240) üzenetére


spidersoft
senior tag

10400mAh megvan, csak 3.6V mellett. Ha ezt leosztod 5/3.6-oddal, akkor 7488 jön ki, plusz a veszteség (93%-ot ír), amivel együtt 6964mAh jön ki 5V mellett. Viszont töltéskor a telefon se ellenálláson fűti el az 5V-4.2V közti különbséget, hanem valamelyest jó hatásfokkal használja fel. Éjszaka van már tovább számolni, legyen mondjuk 8000mAh/4.2V (töltőfesz), az aksinak van vesztesége, legyen mondjuk 7200mAh, ami ebből az egészből belemegy a telóaksiba... De ez oda is van írva:

(#18244) DJGABI válasza Scorce (#18242) üzenetére


DJGABI
addikt

sztem vmi felskálázott f*scsi lesz...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#18245) spidersoft válasza Scorce (#18242) üzenetére


spidersoft
senior tag

50 megapixel? Az már oszt igen! :D Jó lenne, ha a minimum lux meg volna adva nekik, de valamiért ez nem divat... jónak néz ki, de ennyiért gyanús, hogy nem lesz csúcsszuper még ebayről sem. Szerintem egy jó érzékenységű VGA képe sokkal jobb, mint egy mindent lilás-rózsaszínben mutató HD... elvégre jó esetben is nappal, de mégiscsak beltérben használod, ott meg azért nincs túl sok fény.

(#18241) xxxjjjkkk: olcsóbban jártál volna, ha veszel egy dobozos sört :D

(#18246) Scorce válasza spidersoft (#18245) üzenetére


Scorce
tag

Én is rácsodálkoztam 1600 forintért 50 MP... Miért veszik akkor ennyire sokan, ha ez olyan szar.

(#18247) KL48 válasza Dluinet (#18202) üzenetére


KL48
tag

Én sajnos megjártam ezzel.Nem működik az automata felhúzás. Elvittem nagy szakértelemmel rendelkező óráshoz. Úgy adta vissza, hogy nem tudja megjavítani. Marad a kézzel felhúzás, ha használni akarom.

(#18248) purpledonkey válasza KL48 (#18247) üzenetére


purpledonkey
tag

Ezt betehetted volna ide is: [link]

(#18249) JDMKid válasza Degeczi (#18210) üzenetére


JDMKid
tag

A japán (meg a svájci) órák közül szinte mindegyik rendelkezik legalább 48 órás járástartalékkal, amit 8-10 óra viselés után el is érnek.
Az olcsóbb kínaiaknál lehet hogy csak 24 óra van, azokat annyira nem ismerem.

(#18247) KL48
Az órások általában kínai órák javításával nem szeretnek foglalkozni.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#18250) Outlander válasza JDMKid (#18249) üzenetére


Outlander
őstag

Én úgy vettemészre, h manapság senki nem szeret semmit sem javítani... ez betudható annak, h lassan-lassan mi is fogyasztó társadalom leszünk... Szóval nem 50 évvel vagyunk lemaradva, inkább csak olyan 10-15. :DDD :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.