Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84951) ACE- válasza tsteve (#84947) üzenetére


ACE-
addikt

Hát pedig eddig lehetett, és annyit vettél amennyit akartál. :) Online rendelted, és olyan adatot adtál meg amilyet akartál. Leemelted a polcról, és x időn belül adtál meg bármilyen adatot.
Megvettél 50ezer db-ot, és adogattad tovább a bűnöző létformáknak, amikor meg a rendőrhatóság megkeresett, ki használja a telefont, azt válaszoltad hogy nem tudod, valakinek odaadtad ajándékba...
Ez mostantól megszűnik (hál' a jó égnek)

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#84952) tsteve válasza Donki Hóte (#84949) üzenetére


tsteve
senior tag

a korabbiakat is olvasd el: a már beregisztrált kártyákrol beszéltem végig

(#84953) tsteve válasza ACE- (#84951) üzenetére


tsteve
senior tag

mint írtam, HIVATALOSAN nem lehet...és HIVATALOSAN nem lehetett eddig sem... nem változott ez

[ Szerkesztve ]

(#84954) ACE- válasza tsteve (#84953) üzenetére


ACE-
addikt

De eddig lehetett!!! Annak adtad oda akinek akartad, pont ebből volt a gond...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#84955) tsteve válasza k-adi (#84948) üzenetére


tsteve
senior tag

pontosan erről van szó... ezt mondtam végig én is

(#84956) Donki Hóte válasza tsteve (#84950) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azért bízom benne, hogy jobban beindul a kommunikáció júniusban ebben a témában.

Mert pl. ugyan hiába küldözgetnek SMS-t, meg hangüzenetet azoknak, akik mondjuk egy épület riasztórendszerében használják az adott SIM kártyát, teljesen automatizált hívások bonyolítására.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#84957) tsteve válasza ACE- (#84954) üzenetére


tsteve
senior tag

hogyan írjam le?
HIVATALOSAN eddig sem lehetett regisztrált kártyákat adni-venni átírás nélkül ... én végig a regisztrált kártyákrol beszéltem eddig... te most ide akarod keverni a ki nem bontott Quick csomagokat, de nincs értelme...

[ Szerkesztve ]

(#84958) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Két terrorista meg politikai komment között valaki meg tudná mondani aki a napokban rendelt webshopból, hogy mit kavartak a rendelés státuszokkal? Jelenleg Megrendelés teljesítése folyamatban, de a rendelés azonosító direktbe a GLS-nél 2012-es rendelés adatait dobja, szóval valami nem kerek. Ez után mire kellene változnia a státusznak, jelzi ha kiszállítás alatt van?

[ Szerkesztve ]

(#84959) ACE- válasza tsteve (#84957) üzenetére


ACE-
addikt

Úgy tűnik nem figyeled amit írok... névre regisztrált kártyákról beszélek. Van olyan magánszemély, és cég is, akinek a nevén jelenleg több 10ezer előfizetés van. Ezeket használják nagy általánosságban bűnözők. Ezek a személyek, ill. cégek megkeresésükkor írnak egy rövid választ, hogy valóban az Ő nevükön van a SIM kártya, de azt valamikor egy telefonhoz adták ajándékba, nem tudják melyikhez... Ennyi, semmit nem követett el, teljesen hivatalos volt, hiába van a nevén, semmi nem kötelezte, hogy jelentse, ha át-, vagy eladja... Nem tudom Te miről beszélsz... hiszen a tavalyi hírközlési törvény pont erre irányul, hogy ez a jövőben ne történhessen meg. Mondd már el nekem mi tiltotta hogy csak úgy odaadjam bárkinek a feltöltős SIM kártyám?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#84960) tsteve válasza ACE- (#84959) üzenetére


tsteve
senior tag

az eredeti téves állításod ez volt:
"Szerintem a régi (2016.12.31 előtt vásárolt) kártyák adategyeztetéséhez nem kell az eredeti előfizetőnek hozzájárulnia, elég ha az illető használatában van a kártya."
-
ez után (ettől elkalandozva) eljutottunk a több tízezres eladott kártyaszámhoz... de az eredeti tévedésed igy elsikkadt

(#84961) tsteve válasza ACE- (#84959) üzenetére


tsteve
senior tag

szerk. idő lejárata után:
-
konkrétan az Ászf tiltja minden szolgáltatónál az idegennek történő átadást/eladást regisztrált kártya esetén
-
hivatalosan családon belül odaadhatod bárkinek és a neveden maradhat... de idegennek csak átírással lehet.. nem hivatalosan persze bármit megtehetsz, de a kártyát át kell irni ha a hivatalos utat akarod járni idegen esetében... ez most is igy működik

[ Szerkesztve ]

(#84962) goop


goop
őstag

Jaj már, ezek a bűnözők/terroristák annyira csórók, hogy még véletlenül sem fogják akár naponta többször cserélni az eldobhatós sim+ telefon kombókat mi?
Amit megvesz bárhol pár ezer forintért, X összegű kezdő egyenleggel.

(#84963) tsteve válasza goop (#84962) üzenetére


tsteve
senior tag

de miért ne nehezitse meg legalább Európa a dolgukat, ha megvan rá a lehetőség? mert előbb-utóbb minden eu-s ország élni fog ezzel a módszerrel sztem..

s az is kivitelezhető (a jövőben) hogy az ilyen regisztráció mentes ill. nem követhető kártyákat nem engedi rá Európa a saját hálózataira...

[ Szerkesztve ]

(#84964) goop válasza tsteve (#84963) üzenetére


goop
őstag

Ilyen sosem lesz. Akkor telefonál nyilvános fülkéből, voipol, ellopja a tiéd, rosszabb esetekben elvágja a torkod és úgy veszi el, szóval felesleges köröket futnak. Sanszosabb egy állami (kormányzati) adatgyűjtés a háttérben, mint a szépen hangzó terror elleni fellépés.

[ Szerkesztve ]

(#84965) tsteve válasza goop (#84964) üzenetére


tsteve
senior tag

akkor rendőr se legyen az utcákon, mert 1-2 rendőrrel mit érünk az utcákon egy terrorista banda ellen ... ne hülyéskedj már... a biztonság sokrétű dolog, minden apró szelete fontos.. még ez is...
ez ügyben meg igenis csak gyűjtse az adatot az állam nyugodtan felőlem

[ Szerkesztve ]

(#84966) dedike válasza SUPREME7 (#84958) üzenetére


dedike
addikt

A GLS csomagkövetőjébe írj egy 1-est, hátha úgy jó lesz. ;)

Jó szerencsét!

(#84967) SUPREME7 válasza dedike (#84966) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nagykirály vagy. :R

(#84968) Lazika


Lazika
senior tag

Ma bementem a telekomba érdeklődni, hogy vannak az előfizuk. Láttam, hogy van egy éves hűséggel is meg hűség nélkül is. Erre a csaj akihez mentem. Olyan nagyképű volt, hogy nem igaz. Nem is engedni neki az egy éves hűséget. Meg vissza lehet mondani a két évet. A hűség nélküli meg baromság, be se tudja állítani nem engedi a rendszer plussz 5 ezer forint a belépési díj. Mondom neki, hogy hölgyem, lehet h megyek ki külföldre pár hónapon belül hosszabb időre. Ezért nem akarom magam elkötelezni. Erre még én voltam a fsz és még le is nézett. Gratulálok a telekomnak!

(#84969) tsteve válasza Lazika (#84968) üzenetére


tsteve
senior tag

nem védem a telekomot most, de sajnos sok partnercégük van ilyen "profitérdekelt" ügyintézővel a t-pontokon... ettől persze a telekomot égetik a partnercégek dolgozói is, ez természetes, de az esetek döntő többségében inkább partnercégek üzemeltetik ezeket a t-pontokat... te is utána tudsz járni ennek a neten a t-pont címe alapján, s ha leirnád az üzemeltető cég nevét is, akkor lenne teljes a kép...kapja meg az a cég is a bírálatot akit valóban illet... a valódi telekomosok normálisabbak

[ Szerkesztve ]

(#84970) Lazika válasza tsteve (#84969) üzenetére


Lazika
senior tag

Az a baj, hogy ez nem T-pont volt, hanem a telekom fő űzletében történt.

(#84971) tsteve válasza Lazika (#84970) üzenetére


tsteve
senior tag

irj pontos címet pm-ben, megadom a cég nevét, ha ez gond... s utána nyilvánossá teheted az adatot... "fő üzlet" nincs... ahol én lakom ott is csak egy telekom van, (az a "fő üzlet" is egyben) de külsős cég üzemelteti

[ Szerkesztve ]

(#84972) Lazika válasza tsteve (#84971) üzenetére


Lazika
senior tag

Mindegy, annyira nem fontos. Viszont a honlapon azt írja, hogy telekom üzlet ahol én voltam a másikra ami van a városban, arra meg azt h telekom partner.

(#84973) tsteve válasza Lazika (#84972) üzenetére


tsteve
senior tag

igy tehát nem tudtuk meg, melyik cég volt.. kár.. ez már nem "fontos", gondolom... pedig mindenkinek az lett volna a jó, ha nyilvánosságra kerül a cég neve... a telekom is tudna lépni ellene, ha olvassa persze

[ Szerkesztve ]

(#84974) ACE- válasza tsteve (#84960) üzenetére


ACE-
addikt

"igy van pontosan, ahogy írod... nem is értem, miért nem nyilvánvaló mindenkinek, hogy prepaid-ot sem lehet hivatalosan adni-venni vagy "találni" akár, átírás nélkül... "

És ez akkor mire vonatkozott?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#84975) tsteve válasza ACE- (#84974) üzenetére


tsteve
senior tag

arra amit látsz... az előzményekből pedig egyértelmű, hogy a már beregisztrált prepaid-ekről beszélek...

(#84976) ACE- válasza tsteve (#84961) üzenetére


ACE-
addikt

Az ÁSZF-et ne keverjük a hírközlési törvénnyel. Amíg az egyik szerződésszegés, a másik jogkövetkezményt is tartalmazó jogszabály... Akkor ezek szerint a "hivatalos" szó másként jelenik meg a fejünkben...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#84977) tsteve válasza ACE- (#84976) üzenetére


tsteve
senior tag

eléggé... Ászf szerint hivatalosan nem adhatsz át idegennek prepaid kártyát, ha az regisztrált már, csak átírással..
sztem ez már csak szócséplés innen... zárjuk le

[ Szerkesztve ]

(#84978) ACE- válasza goop (#84964) üzenetére


ACE-
addikt

Azért hadd nehezítsük már meg a dolgukat. Ellopja? És meddig használja? pár órát amíg a delikvens le nem cseréli a SIM-et? És hogy kezdenél hozzá a SIM kártya lopáshoz? Végig sem gondolod hogy mit írsz... És milyen adatot gyűjt a kormány? Mi szüksége rá?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#84979) k-adi válasza ACE- (#84978) üzenetére


k-adi
nagyúr

Pl. tökéletes kapcsolathálót lehet felépíteni ezekből az adatokból...ami nem feltétlen "jó" neked... csak hogy 1 példát mondjak Ace.

Ennek a dolognak kettős oldala van. A biztonság és a kormány adatgyűjtése.

(#84980) tsteve válasza k-adi (#84979) üzenetére


tsteve
senior tag

ha mindenki nyakra-főre hozzáférne az adatokhoz akkor igen.. de amúgy -elvileg- csak indokolt esetben hozzáférhetőek ezek a hatóságok részéről, ilyen a terrorgyanú is.. azt én is indoltnak tartanám hogy bíró/ügyész ellenőrizze az adatlekéréseket ha már úgyis naplóznak mindent.. de ebbe beleszakadna a bíróság /ügyészség vszinűleg

[ Szerkesztve ]

(#84981) k-adi válasza tsteve (#84980) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hidd el, hogy amit egyszer összegyűjtenek ahhoz hozzáférnek..többen, sokan. :) "indokolt eset" aha. :) na de ebbe ne menjünk bele, ez nem ide való téma.

(#84982) tsteve válasza k-adi (#84981) üzenetére


tsteve
senior tag

ez azért nehéz... minden hatósági embernek van főnöke, aki rálát a dolgaira, s itt vannak a védelmi szolgálatok stb. is, amelyek ezeket a dolgokat is ellenőrzik... persze állami "szintű" összeesküvés esetén minden kevés, de ha az létezne, nem erőltették volna ezt a törvényt sem, mert akkor semmi értelme, ha már úgyis minden adat megvan mindenkiről...ezért ebben az "összeesküvésben" nem hiszek a józan paraszti ész alapján, de ez tényleg nagyon OFF

[ Szerkesztve ]

(#84983) goop válasza ACE- (#84978) üzenetére


goop
őstag

Én csak arra céloztam, hogy minden megoldható. Az az ember aki elhatározza, hogy márpedig itt fog robbantani, annak nem lesz semmilyen kommunikációs akadály. Felesleges szívatás. Aki pedig a kormány/fidesz/pintér vonalon bármiben bízik, vagy hisz nekik, az valószínűleg nem ebben az országban él...

(#84984) vpanangin


vpanangin
senior tag

Sziasztok!

Ma 18:00 körül kaptam SMS-t több online vásárolt Domino Fix kártyámra, hogy

"Korlátlan, belföldi díjmentes hétvégi beszélgetés kedvezményét aktiváltuk, melyet ezen a hétvégén, szombaton és vasárnap egész nap használhat fel alapdíjas Telekomos mobil és vezetékes számok hívására."

(#84985) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sziasztok!

Fullos (3 otthoni, XXL-es nettel, Családi TV-vel plusz két mobil) Magenta1-esként rajta van a számlámon, hogy van Korlátlan TV és Fim opcióm, ami 9198,43 forintba kerül per hó, és erre kapok 9198,43 forintba per hó kedvezményt (szóval ingyen van). Mindkét mobil előfizetéshez hozzá van ez írva. Na most, ha be akarok regisztrálni a HBO GO-ra, akkor viszont kidobja nekem, hogy előbb elő kéne fizetnem rá. Most akkor szerintetek van ilyen opcióm vagy nincs? Vagy a HBO GO nincs benne? Csak mert a TV GO illetve a Moziklub, ahogy nézem benne van. Szóval nem értem.

(#84986) tsteve válasza vpanangin (#84984) üzenetére


tsteve
senior tag

adategyeztetés megvolt előtte a dominókra, vagy anélkül kaptad?

(#84987) vpanangin válasza tsteve (#84986) üzenetére


vpanangin
senior tag

Megvolt, méghozzá online.

[ Szerkesztve ]

(#84988) goop válasza IamTheDog (#84985) üzenetére


goop
őstag

Hbo ra külön elő kell fizetni, amit te írsz az arra van, hogy nem számolja az adatot mikor tvgon nézed a tv t. Mozi plusz benne van, 1000Ft /hó hűséggel, az kötelező az xxl nethez.

[ Szerkesztve ]

(#84989) IamTheDog válasza goop (#84988) üzenetére


IamTheDog
tag

Értem, közben rájöttem.

(#84990) Ateszpapa válasza Lazika (#84968) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Valóban ha készülék és hűség nélkül akarsz előfizut venni az 5 ezerbe kerül.
Ez sajna így van.

(#84991) tsteve válasza tsteve (#84986) üzenetére


tsteve
senior tag

akkor előbb-utóbb remélhetőleg minden sikeresen egyeztető megkapja az ingyen hétvégét...

(#84992) lugosi válasza vpanangin (#84987) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor azért.

(#84993) Lazika válasza Ateszpapa (#84990) üzenetére


Lazika
senior tag

Nincs semmi bajom az 5 ezer forinttal, de azért nehogy már ő döntse el helyettem, hogy mit akarok. Meg ha van ilyen opció, akkor miért kell az embert hülyének nézni, ha azt akarja.. ezzel volt a bajom.

(#84994) Soulfly842 válasza Donki Hóte (#84946) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem vagyok biztos abban, hogy a Sim kártyáról megy ilyenkor... Tudtad, hogy pl. a segélyhívó számokat még sim kártya nélkül is fel lehet hívni egy készülékről? :)

(#84904) Gabesz87

Szabolcsban is van Telekom üzlet nyitva hétvégén Nyíregyházán... Szombat, vasárnap...

(#84914) gianone

Azt kell, hogy mondjam sajna', hogy tényleg tévedésben vagy ezzel :)

Felhasználó rögzítés már a törvénybeli előírások miatt nem történik/nem történhet. Nem különülhet el az előfizető és a fehasználó.

A régi folyamat, aminek értelmében a kártya bemutatásával ideiglenes felhasználót rögzítettek már nem működik. Csak és kizárólagosan előfizető regisztráció zajlik a domino adategyeztetés során, s nem feltétel az ügyfélazonosság. Ha valakinek visszadobta, akkor az más miatt van.

(#84915) tsteve

Tévhit, átírást ügyfélszolgálat már a régi logika szerint nem működik.

(#84917) tsteve

NEM a korábbi előfizető adataival történik az összehasonlítás, hanem hivatalos okmányellenőrzés zajlik.

"döbbenetes lenne ha ez így működne, bármilyen lopott kártya percek alatt új névre kerülne, amit pl. piacon megveszel"

1, Erre szolgál a PIN kód védelem. Ha valaki talál egy készüléket, vagy lop egyet az esetek 99,999999%-ában pár percen belül kidobja a kártyát. Vagy gondolod, hogy előbb névre regisztrálja, hogy a hatóságok is könnyebben megtalálják az elkövetőt? :D :D :D

2, Azzal a kártyával nem fognak már 'bótolni', ez 1000% :D

"esetleg eddig nem volt senki néven a kártya.. ez is lehetőség"

Persze, ez is egy lehetőség: kb. 30000:1 -hez, de az is valamilyen furcsa hiba miatt lehetett :D

(#84995) Gabesz87 válasza Soulfly842 (#84994) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, tudom, csak Nyíregytől 50 km-re lakunk, és anyám nem az a pihenős, lazulós típus. Ha otthon vagyunk, egész nap süt-főz megállás nélkül, meg még apámnak is csinálja a papírmunkáját, szóval nem nagyon van időnk elmenni ezért Nyíregyre. Mondjuk nagyszülők miatt szoktunk bemenni, de most nem kezdeném el leírni a családi hátteremet :D Lényeg, hogy megoldjuk valahogy, el lesz intézve. De köszi!

(#84996) tsteve válasza Soulfly842 (#84994) üzenetére


tsteve
senior tag

meglepetés számomra amit irsz... ehhez képest saját adatataimmal akartam 2 órával ezelőtt regizni párom telenor kártyáját... nem jelzett semmilyen hibát, de megkért hogy fáradjak be névre szóló szerződést kötni... utána 5 perccel párom nevére sikeres volt a szerződéskötés ugyanarra a számra .. tehát igenis összehasonlitotta az adataimat az eddigi előfizetőével.. máskülönben hogyan volt ez lehetséges? egyik esetben sem jelzett hibát...telenorra is ugyanaz a törvényi szabályozás vonatkozik nyilván

[ Szerkesztve ]

(#84997) tsteve válasza tsteve (#84996) üzenetére


tsteve
senior tag

jav: természetesen nem a szerződéskötés volt sikeres hanem az adategyeztetés
-
a kérdés továbbra is az hogy idegen (pl. talált, vagy más nevére szóló) kártyát enged-e egyeztetni a telekom átirás nélkül... ha igen akkor nagy baj van a cégnél... pl. a telenor ezt a próbálkozást nem engedte nekem 2 órája
-
az is az összehasonlítást erősíti, hogy az elütött email cim volt a gond párom adatainál csak először, javítás után már simán átment, pedig az elütött email cím is értelmes cím volt

[ Szerkesztve ]

(#84998) Zeki válasza Lazika (#84993) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha úgyis mész ki, minek szopassa magát az ember előfizetéssel?
Domino Fix, hozzá a MOST opció, és 9Ft telekom hívás/sms és 19Ft nem telekom hívás/sms.
A Maratonnal még a net is jó áron van hozzá.

(#84999) gianone válasza Soulfly842 (#84994) üzenetére


gianone
őstag

A mondandómból ezt a következtetést fogalmam sincs, hogy vontad le, ilyesmiről szó sem volt.

Arról beszélgettünk, hogy más SIM-kártyáját hogy tudja a saját nevére íratni. Felhasználói regisztrációt senki nem említett. Fuss neki még egyszer.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#85000) tsteve válasza gianone (#84999) üzenetére


tsteve
senior tag

szerintem is igy van... kicsit felületesen olvasta át ma Soulfly842, miről volt itt ma szó...felhasználóként rögzitéshez pedig kell az előfizető engedélye.. fura lenne ha nem igy működne

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.