Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106751) lugosi válasza UHHH (#106750) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, hogy írtad. Erről ti kaptok SMS-t? Mert én nem.

(#106752) thomas77 válasza lugosi (#106751) üzenetére


thomas77
senior tag

Nem. Az alkalmazást kell nézegetni szerdánként.

[ Szerkesztve ]

(#106753) #77646080 válasza lugosi (#106751) üzenetére


#77646080
törölt tag

SMS-t nem, de a felugró ablak ott volt az appon belül.

(#106754) lugosi válasza #77646080 (#106753) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, nekem olyan sincs, azaz nem ugrik fel, de így a topikban képben vagyok.

(#106755) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

A Telekomnak van elvben egy összefoglalója PDF-ben ahol az országok be vannak sorolva díjzónákba 1-től 6-ig. Sehol nem találom pedig tegnap az ügyintéző megmutatta. (amúgy lehet, hogy lehalt a Telekom keresője mert semmit sem talál bármire is keresek.

Ha esetleg valaki el tudná küldeni a linket azért nagyon hálás lennék.

Köszönöm

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#106756) thomas77 válasza lugosi (#106754) üzenetére


thomas77
senior tag

Délután felé már szokott jönni a popup. Pont előző héten volt téma.

(#106757) AnonymusX válasza adamssss (#106755) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Erre gondoltál: [link]?

A roaming oldal aljáról értem el: [link]

(#106758) 4Grider válasza adamssss (#106755) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ÁSZF 5.a mellékletében találod meg a 6 díjzóna országait (mobilnál, dominónál és vezetékesnél is).

Szerk.:
Nemzetközi távbeszélő díjzónák 2002. március 20-tól:
Jelmagyarázat:
V: Külföldi vezetékes hálózatba irányuló hívás
M: Külföldi mobilhálózatba irányuló hívás
Amennyiben külön jelölés nem szerepel, a besorolás mind a vezetékes, mind a mobilhálózatba irányuló hívásokra vonatkozik az adott ország illetve földrajzi terület esetében. Prémium vezetékes számok hívása mobilhálózatba irányuló hívásnak minősül.

▪ 1. zóna: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália (v), Ausztria (v), Belgium (v), Csehország (v), Dánia (v), Finnország (v),Franciaország (v), Görögország (v), Hollandia (v), Írország (v), Izrael (v), Kanada, Lengyelország (v), Luxemburg (v), Monaco,Nagy-Britannia (v), Németország (v), Norvégia (v), Olaszország (v), Portugália (v), Spanyolország (v), Svájc (v), Svédország (v),Szlovákia (v), Vatikán

▪ 2. zóna: Albánia, Amerikai Virgin szk., Bosznia-Hercegovina (v), Bulgária, Ciprus (v), Csehország (m), Dánia (m), Dél-Afrikai Köztársaság (m), Észtország (v), Finnország (m), Görögország (m), Hong Kong (v), Horvátország (v), Izland (v), Kolumbia,Koszovó; Lettország (v), Liechtenstein (v), Litvánia (v), Macedónia (v), Martinique, Málta (v), Moldova, Németország (m), Nauru,Norvégia (m), Oroszország, Puerto Rico, Románia, Spanyolország (m), Szingapúr (v), Szerbia, Montenegro, Szlovákia (m),Szlovénia, Tajvan (v), Törökország (v), Ukrajna

▪ 3. zóna: Andorra, Ausztrália (m), Ausztria (m), Belgium (m), Fehéroroszország (v), Bosznia-Hercegovina (m), Dél-Korea (v),Franciaország (m), Grúzia (v), Guatemala, Hollandia (m), Horvátország (m), Indonézia (v), Írország (m), Izrael (m), Japán,Kazahsztán (v), Kína (v), Közép-Afrikai Köztársaság, Lengyelország (m), Luxemburg (m), Macedónia (m), Mayotte, Málta (m),Nagy-Britannia (m), Olaszország (m), Reunion, San Marino, Svájc (m), Svédország (m), Szent Pierre és Miguelon, Törökország(m)

▪ 4. zóna: Algéria, Angola, Belize, Brazília, Ciprus (m), Dél-Afrikai Köztársaság (v), Egyesült Arab Emirátusok (v), Egyiptom,Észtország (m), Fülöp-szk., Guadeloupe, Guinea, Jamaica, Lettország (m), Líbia, Liechtenstein (m), Marokkó, Mexikó (v), NyugatSzahara, Palesztin Önkormányzati Területek, Portugália (m), Szíria, Thaiföld (v), Tunézia

▪ 5. zóna: Antigua és Barbuda, Argentína, Aruba, Azerbajdzsán, Bahrein, Barbados, Fehéroroszország (m), Benin, Bermuda, Bhután, Botswana, Brit Virgin-szk., Brunei, Burkina Faso, Burundi, Chile, Comores-szk., Dél-Korea (m), Dominikai Közösség, Dominikai Köztársaság, Ecuador, Egyenlítői Guinea, Egyesült Arab Emirátusok (m), Elefántcsontpart, Falkland-szk., Feröer-szk., Francia Guyana, Gabon, Ghana, Gibraltár, Grúzia (m), Holland Antillák, Honduras, Hong Kong (m), India, Indonézia (m), Irán, Izland (m), Jordánia, Kajmán-szk., Kambodzsa, Kamerun, Katar, Kazahsztán (m), Kenya, Kína (m), Kongó, Kuvait, Leshoto,
Libanon (v), Libéria, Litvánia (m), Makao, Malajzia (v), Malawi, Maldív-szk., Mauritánia, Mauritius, Mexikó (m), Mikronézia, Mongólia, Monserat, Mozambik, Namíbia, Niger, Nigéria (v), Omán, Örményország, Panama, Peru, Szent Lucia, Seychelle-szk., Sierra Leone, Sri Lanka, Szent Vincent és Grenadine, Szaúd-Arábia, Szenegál, Szingapúr (m), Szomália, Szudán, Szváziföld, Tajvan (m), Tanzánia, Thaiföld (m), Togo, Turks és Caicos szk., Uganda, Új-Zéland, Uruguay, Üzbégisztán, Venezuela, Vietnam(v), Zambia, Zanzibár, Zimbabwe

▪ 6. zóna: Afganisztán, Amerikai Szamoa, Anguilla, Ausztrália külbirtokai, Bahama, Banglades, Bissau-Guinea, Bolívia, Costa Rica, Csád, Diego Garcia, Dzsibuti, Eritrea, Észak-Mariana szk., Etiópia, Fidzsi-szk., Francia Polinézia, Gambia, Grenada, Grönland, Guam-szk., Guyana, Haiti, Irak, Jemen, Kirgizisztán, Kiribati, Kongói Demikratikus Köztársaság, Koreai NDK, Kuba, Laosz, Libanon (m), Madagaszkár, Malajzia (m), Mali, Marshall-szk., Mianmar (Burma), Midway-szk., Nepál, Nicaragua, Nigéria(m), Niue, Norfolk, Norfolk-sziget, Pakisztán, Palau, Pápua Új-Guinea, Paraguay, Pitcairn-szk., Ruanda, Salvador, Sao Tome és Principe, Suriname, Szamoa, Szent Ilona, Szent Kitts és Nevis, Tadzsikisztán, Tokelau, Tonga, Trinidad és Tobago, Tuvalu, Türkmenisztán, Új-Kaledónia, Vanuatu, Vietnam (m), Wake-szk., Wallis és Futuna, Zöldfoki Köztársaság.

[ Szerkesztve ]

(#106759) expander


expander
senior tag

sziasztok,

ma delelott felugrott a telefonomon (S8) egy push ertesites, hogy a szolgaltato ideiglenes letiltotta a mobil adatforgalmat :F

Elvileg a telefonnak semmi baja, reset, sim ki-be megvolt, szolgaltatassal is minden rendben, szamlak befizetve stbstb.
4G helyett Edgem van csak, viszont ha nagyon lassan is, de van adatforgalom. A kornyekemen senki masnal nem jelentkezik a problema, es az elofizetesben levo masik 4 embernel sincs semmi gond.

Akkor megis mi lehet ez ? :)

(#106760) fahrii válasza fahrii (#106703) üzenetére


fahrii
őstag

Erre esetleg valaki? :R

(#106761) kali válasza fahrii (#106703) üzenetére


kali
legenda

A jótállási jegy birtokában bárki beviheti, mert az a készülék adataira van kiállítva.

(#106762) glacious válasza fahrii (#106760) üzenetére


glacious
addikt

Letöltöd a garijegyet a telekom fiókodból, kinyomtatod és odaadod neki, ha esetleg nem lenne kéznél.

[ Szerkesztve ]

(#106763) #77646080 válasza expander (#106759) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

Érdemes lenne a szolgáltatódnál rákérdezni (telefonon, e-mail-ben vagy chat-en).

(#106764) Soulfly842 válasza expander (#106759) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az nem lehet, hogy csak korlátozott netet írt ki szimplán és az adatforgalom menüpontban van beállítva egy adatforgalmi korlát? Célszerű arra is ránézni.

A régi sok év tapasztalata alapján írom. Az alapján spekulálok. :)

Ha elsejétől lezárják a régi díjcsomagokat, akkor 2-3 nap tesztüzem lesz az új porfólióra. pár nap próba nélkül nem zárják le őket szerintem.

Ergo, Pénteken már érdemes lesz nézelődni ;)

Szerintem nem lesz rossz az új irány :)

[ Szerkesztve ]

(#106765) #81524480 válasza expander (#106759) üzenetére


#81524480
törölt tag

Kipróbálhatnád más SIM-ben is, ott megy-e a net.

(#106766) adamssss válasza AnonymusX (#106757) üzenetére


adamssss
veterán

Igazából egyik sem. Tegnap a fickó mutatott egy olyan doksit ami egyébként a Telekom oldaláról töltött le amint egy PDF-ben táblázatos formában vannak benne a zónák. Ezek baromi régi felosztások azóta teljesen megváltoztak...
Holnap fogok beszélni telefonon az ügyintézővel majd megkérem, hogy küldje el emailben. Baromi jó kis táblázat volt és úgy érte el, hogy a keresőbe beírta azt, hogy "nemzetközi".

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#106767) 4Grider válasza adamssss (#106766) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ÁSZF alapján 2002 óta nem változtak a nemzetközi zónák. Én onnan idéztem és tudvalevő, hogy a szolgáltatónak az ÁSZF-je alapján kell működnie.

(#106768) adamssss válasza 4Grider (#106767) üzenetére


adamssss
veterán

Hát akkor passz. Nem tudom tegnap mit talált a fószer de az egy nagyon jó kis táblázatos formájú összehasonlító volt.

Más: VoLTE van a díjcsomagunkban i8-am van de hívásnál mindig átvált 3G-re. Mit kellene beállítani? (telón be van kapcsolva)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#106769) dptrsk válasza adamssss (#106768) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Felhívni a 1414-et / beszélni chaten, hogy kapcsolják be az előfizetésedre a VoLTE-t.

(#106770) blackmajesty válasza adamssss (#106766) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Esetleg [ez] az? Ha üzleti csomagod van, akkor nem a lakossági ÁSZF-et mutatta, akkor a telekom üzleti oldaláról érte el.

(#106771) adamssss válasza blackmajesty (#106770) üzenetére


adamssss
veterán

Az első. Fantasztikus. Köszönöm. Bár tényleg az is 2002-es.

dptrsk: Köszi. Megpróbálom. Bár ma azt mondták a t-pont-ban, hogy be van...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#106772) Soulfly842 válasza adamssss (#106766) üzenetére


Soulfly842
addikt

Havidíjas díjszabás 33-34. oldal.

[link]

(#106773) csako


csako
veterán

Adategyeztetés során sok eszem volt és automatikusan bepipáltam a felső/első adatvédelmi tájékoztatót, ami a marketing célokat is tartalmazza, ha jól olvastam.
Hol/Hogyan tudom visszavonni a hozzájárulásom? A Telekom-fiókban az ilyenre vonatkozó pipák üresek maradtak.
Egyáltalán hozzájárultam valamihez, vagy az a következő pipa lett volna? Most gondolkodom ezen... :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#106774) kali válasza csako (#106773) üzenetére


kali
legenda

Nézz rá az alkalmazásban.

(#106775) csako válasza kali (#106774) üzenetére


csako
veterán

Ott is csak az van bepipálva, ami feltétlen kell a működéshez (ami nélkül kiléptetne).

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#106776) Soulfly842 válasza csako (#106775) üzenetére


Soulfly842
addikt

Segítek neked, hogy mit kellett tenned kipipáláskor :D :P Ööö... nem automatikusan fogadod el... külön checkboxokat nézted? :) (amit fotóztál is? :) ;) próbáltam prezentálni, hogy mit szabad kijelölni és mit nem... )

[ Szerkesztve ]

(#106777) csako válasza Soulfly842 (#106776) üzenetére


csako
veterán

Na, akkor így jó, nem voltam benne biztos, hogy miként is értelmezzem ijedtemben:))
Így történt az adategyeztetés során.

Köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#106778) martonl válasza 4Grider (#104880) üzenetére


martonl
senior tag

Kértem, de csak 3000 forintot voltak hajlandóak jóváírni és elutasították a panaszt. Közölték, hogy csak akkor kötelesek kötbért fizetni, ha nem továbbítják a számhordozási igényt időre a központi adatbázisba, és hogy ők ezt továbbították. Mondjuk ilyen törvényt eddig sehol sem találtam. Meg ettől függetlenül is az ő hibájukból nem lett számhordozás.

(#106779) 4Grider válasza martonl (#106778) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meg kell panaszolni az NMHH-nál.

(#106780) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

Kint van az új ÁSZF az új mobil csomagokkal..hát, nem estem hanyatt :)

(#106781) huberpe válasza PhoenixSzG (#106780) üzenetére


huberpe
aktív tag

még finoman fogalmaztál. :)
azt nem is értem, hogy az új L és XL között mi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#106782) kali válasza PhoenixSzG (#106780) üzenetére


kali
legenda

Az új S olcsóbb lesz a korábbi megfelelőjéhez (M) képest.
Az új M olcsóbb lesz a korábbi megfelelőjéhez (L) képest, de jelentősége nincs, mert kevesebb a benne foglalt egység is.
Az új L és XL díjcsomagokat összenézve, utóbbit nem tudom hová tenni.

[ Szerkesztve ]

(#106783) martonl válasza 4Grider (#106779) üzenetére


martonl
senior tag

Az meg 3000 forintba kerül. Ki van ez találva rendesen.

(#106784) thomas77 válasza kali (#106782) üzenetére


thomas77
senior tag

Mit jelent az, hogy otthoni alapdíjas irányba?

(#106785) gyuromoj válasza PhoenixSzG (#106780) üzenetére


gyuromoj
veterán

Linkelnéd légyszíves. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#106786) kali válasza thomas77 (#106784) üzenetére


kali
legenda

Belevették végre a vezetékes otthoni irányt is a mobil mellé.
Aki azt kihasználja, annak mondjuk nem csak a S -> M, hanem akár az M -> L váltás is jó lehet.

gyuromoj: [link]

[ Szerkesztve ]

(#106787) thomas77 válasza kali (#106786) üzenetére


thomas77
senior tag

Ehe. Ezt hogy kell érteni? Az ember a saját telekomos vezetékes számát hívhatja korlátlanul?

(#106788) gyuromoj válasza kali (#106786) üzenetére


gyuromoj
veterán

Köszi. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#106789) kali válasza thomas77 (#106787) üzenetére


kali
legenda

Nem csak a sajátot, hanem minden belföldi alapdíjas Telekom otthoni (vezetékes) telefonszámot (is).

[ Szerkesztve ]

(#106790) #86564352 válasza PhoenixSzG (#106780) üzenetére


#86564352
törölt tag

Első pillantásra a lényeg: drágítanak

(#106791) thomas77 válasza kali (#106789) üzenetére


thomas77
senior tag

De csak telekomosat ugye? Ha jól értem, Digi, Upc stb nem játszik...

(#106792) kali válasza thomas77 (#106791) üzenetére


kali
legenda

Ahogy mobilnál, úgy az otthoni szolgáltatásoknál is csak a szolgáltatón belüli (Telekomos) irány játszik.

[ Szerkesztve ]

(#106793) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Ezt kár volt reszelni :D

(#106794) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tehát akkor a jelenlegi legolcsóbb 2000ftos 80perc vagy sms helyett lett 3100ftos legolcsóbb csomag? Vagy is hang szolgáltatás
Viszont ezzel korlátlanul lehet telekomosokkal beszélni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#106795) kali válasza enginev3.0 (#106794) üzenetére


kali
legenda

Igen, de annyi pontosítást megér, hogy ha a réginek az e-pack kedvezményes árát nézed, ami 2000 Ft, akkor az újnak az 2500 Ft.

(#106796) lugosi válasza kali (#106786) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a linket.

A kedvezményekről szóló pdf-ben ha jól látom, akkor az új csomagok esetén ugrik a kedvezmény ha 3-4 mobilelőfizetésed van csak náluk, otthoni nélkül, mert a 20-25% kedvezményhez mindenképpen kell otthoni előfizetés, így akinek az nincs, az az új csomagokkal rosszabbul jár.

Az EU irányba történő leforgalmazhatóság keveseket fog érinteni, akiket meg eddig érintett azok szerintem megoldották voip alapon, így az új csomagokat személy szerint a saját szemszögemből egyértelműen rosszabbnak érzem, mint a jelenlegiek, például a közepes csomagban a leforgalmazhatóság is rosszabb.

Nem értem miért kötelező netet venni mindegyik csomaghoz, van olyan előfizetésünk amit egy bit net sem volt elhasználva, csak beszédre használja az illető.

Úgy érzem én nem fogok csomagot váltani, még mindig next csomagom van, lassítós és nem leállós nettel, maradok annál továbbra is, már az előző Mobil díjcsomagok sem késztettek váltásra, ezek még kevésbé fognak.

Az L és XL közötti különbséget én sem értem.

(#106797) enginev3.0 válasza kali (#106795) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jogos

Bár én jobban örülök hogy most más irányba is tudok 80 percet beszélni

Ezt megint jól elrontották
A legközelebbi ilyen csomag dupla áron van, vagy fizetem a percenként 35ftot

Álljon az ásó beléjük

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#106798) #86564352 válasza kali (#106795) üzenetére


#86564352
törölt tag

Így nézve nem vészes. Drágul kicsit az S, cserébe hálón belül korlátlan.

(#106799) enginev3.0 válasza #86564352 (#106798) üzenetére


enginev3.0
félisten

Aha
Kicsit drágul
Plusz ha másfelé telefonálsz akkor fizetsz mint állat 35ftossával, ami nem kevés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#106800) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Ennyi, ez vicc, ami az új Telekom díjcsomagokat jelenti :-)

Az L helyetti M csomag 150 helyett csak 90 percet tartalmaz, és csak 550 Ft-al olcsóbb, miközben maradt a
35 Ft/perc. Ez alapból 2100 Ft drágulás így, ha lebeszéltem az eddigi 150 percet más irányba.
Azzal meg ne villogjanak már, hogy ezentúl a hálózaton belüli ingyenesség a Telekom vezetékesre is vonatkozik már, ki használ vezetékest még?
A Mobil L meg drágább, mint a korábbi XL, miközben ugyan azt tudja, ja és az új XL az meg minek?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.