Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105573) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Hátha tudok erre írni valamit:
A roaming funkciók használata igencsak körülményes, és mivel elég gyakran utazom külföldre egy-két napra, így igen zavaró számomra. Ha olyan országban tartózkodom, ahol van Telekom hálózat, a SIM azt preferálja (ami valahol érthető is) viszont ha nincs elérhető T-s hálózat, szinte szolgáltatás nélkül maradok. Hiába látom azt, hogy teljes a jelerősség, ha nem T-s hálózatra vagyok csatlakozva, akkor nem tudnak elérni telefonon - a hívó azt az automatikus választ kapja, hogy 'az előfizető jelenleg nem kapcsolható', ha én szeretnék hívást indítani, akkor a 'outgoing calls are currently restricted' hangüzenet fogad. Ebben az a "legjobb", hogy ezt nem is veszem észre, hiszen, ha ránézek a telefonra, van jelem, egyszer csak átáll egy harmadik fél hálózatára és már nem vagyok elérhető.. Ilyenkor csak az segít, hogy bekapcsolom a manuális hálózatválasztást, és forceolok egy T-s hálózatot. :U
A mobilinternet használata sem sokkal jobb, ahányszor egy másik hálózatra áll át a készülék (például egy épületben csak 2G érhető el, de az épületen kívül már van 4G jel is), mindig egy üzenet fogad, hogy be kell jelentkeznem a újra a hálózatba. Így annak ellenére sincs internet hozzáférés a telefonom, hogy a beállításokba engedélyezve van. Tehát alap esetben van mobilinternet (adatbarangolás), de például ha 3G-ről átáll 4G-re, akkor újra be kell jelentkeznem a hálózatba. Ez különösen frusztráló jelenség autóban, online navigáció közben (Google Maps, Waze, etc.).

Valakinek ötlet, hogy ez alap feature, lesz ezen változtatva?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.