Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#50347) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ki fogsz röhögni, én vagy 15 éve nem veszek autósampont, hanem a legolcsóbb, 1 literes kiszerelésű WU2 MIRACULUM hajsampont használom kocsira és motorra is egyaránt (ja, meg hetente egyszer a sérómra is....) :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50352) Ferdzsoo válasza V.Stryker (#50347) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én pl kizáróla tiszta vízzel mosom, egyszerűen szükségtelen bármilyen tisztítószer.
Egy jó mikroszálas rongy kell inkább azzal sokkal többre mész. Minden bogár lejön, fel kell őket áztatni és várni ennyi...
A felnire meg a fékre használok brigéciol + víz 1:1 ben keveréket az minden zsíros, fékporos, szennyeződést lehoz...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#50353) Djuree válasza Bogyó bá' (#50351) üzenetére


Djuree
félisten

pont most mostam le a motort vmi hasonló sárga lötyivel, úgy levitte a bogarakat mint a huzat. :U

a mondóka 2. sorát még nem hallottam, de jó. :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#50354) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm az ötleteket, ezt az kipróbálok. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50355) Bogyó bá' válasza Djuree (#50353) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Motoros találkozókon, csopperes körökben így szokták mondani.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50356) Pocee válasza -Mosquito- (#50340) üzenetére


Pocee
senior tag

Ebben a videóban a sima H2 gyorsul 200 lóval az autósban H2R 300 lóval,én nem vitázok és eleve semmibe nem nézem a gyorsulási versenyeket mert kb csak a pénzről szól,kevésbé jön ki a rutin mint egy versenypályán,azért a nissan az árához képest igen is nagyon komolyan meg van csinálva kb 30 millió,egy bugatti meg 300.és súly lóerőben még mindig alul marad a nissan a kawához képest

Mr.Brightside

(#50357) Czimby válasza Djuree (#50334) üzenetére


Czimby
addikt

Shoxosról nincs véleményem, de nyugodtan vehetsz te is bőrt mert némi használat után bepuhul és felveszi a testformádat is. Főleg ha elkap egy nyári zivatar :-)
Arra kell vigyázni, hogy ne száradjon ki a bőr mert berepedezik!
Szóval ha elázott le kell ápolni mielőtt csont száraz lesz.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50358) Grillo válasza Bogyó bá' (#50303) üzenetére


Grillo
senior tag

Esetleg segíthet még az, ha a féket behúzva lekötözöd (mármint a fékkart), és akkor az is stabilizálja, bár nem tudom, hosszú távon mennyire árt.
Nekem a Scarabeoval sajnos sok tapasztalatom van teherautóba, mindenképp legyen rendesen rögzítve, ne gumipókkal, mert volt, hogy leugrott középsztenderről, bár annyi kötél fogta körben, hogy eldőlni nem tudott.

(#50359) Daywalker válasza Bogyó bá' (#50303) üzenetére


Daywalker
addikt

Spanifer, villanyaknál lehúz külön a jobb és külön a bal oldalon, hogy össze legyen nyomva a teló valamennyire. Hátul ugyanez, le kell húzni, hogy a rugóstag összemenjen. Nem kell oldaltámaszra rakni (legalábbis utánfutón mi nem szoktuk) ha le van húzva rendesen megtartja magát. Rakd sebességbe, akkor nem mozog előre-hátra. Ha parázol, fékkart is rögzítsd behúzott állapotban, vagy rögzítsd valahova az első kereket.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50360) Burt1793 válasza Daywalker (#50359) üzenetére


Burt1793
veterán

Pontosan, de azétt a fékkart nem szabad nagyon sokáig erősen behúzva lerögzíteni.

(#50361) Daywalker válasza Burt1793 (#50360) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem kell csontig behúzni, elég ha fogja. De én sem vagyok ennek híve. Kiállításokon stb simán le szokták húzni, hogy ne csesztessék és ne guruljon el:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50362) Djuree válasza Czimby (#50357) üzenetére


Djuree
félisten

na ezt jó hogy mondod. mivel érdemes ápolni? sima, mezei bőr ápoló is jó? vagy valami spéci motoros bőrruhára való jobb?
és tisztítani mivel érdemes? meleg vizes mosószeres szivacs jó?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#50363) Daywalker válasza Djuree (#50362) üzenetére


Daywalker
addikt

Lovas boltban vegyél vmi olcsó cuccot, nem kellenek ilyen spéci motoros szarok, mert ugyanaz van benne, és parasztvakítás, csak az ára magasabb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50364) Bogyó bá' válasza Daywalker (#50359) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, ezt elmagyarázom majd a srácoknak, sajnos én nem leszek ott a málházásnál. :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50365) Burt1793 válasza Bogyó bá' (#50364) üzenetére


Burt1793
veterán

Nagyjából ez a szokványos szállítási mód, még egy sín szokott lenni a kerekeknek néha.

(#50366) Bogyó bá' válasza Burt1793 (#50365) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A hátulját ki sem köti? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50367) Czimby válasza Djuree (#50362) üzenetére


Czimby
addikt

Mehviaszos sima bőrápoló,
tisztítani meg lanolinos baba tusfürdős szivacs, ha már sok a bogár rajta.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50368) Daywalker válasza Bogyó bá' (#50366) üzenetére


Daywalker
addikt

Elméletileg nem kell. Azért itthon nem árt belekalkulálni, hogy nem ilyen tükörsimák az utak.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50369) Burt1793 válasza Bogyó bá' (#50366) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha valaki kamionos az ismerősök közül, akkor körbe lehet spaniferezni az egészet, szerintem én is megtenném. :D Minden fix pontot mindkét oldalra kikötnék, az fontos, hogy a rugók legyenek egy kicsit összehúzva, ahogy Daywalker is írta.

(#50370) Bogyó bá' válasza Burt1793 (#50369) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem az lesz, csak nem tudom, hogy egy aluvázas masinát egyáltalán hol lehet sérülések nélkül megfogni (a villanyokon kívül persze).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50371) dellfanboy válasza Djuree (#50362) üzenetére


dellfanboy
senior tag

decathlon-ban is vannak lovas bőrápoló cuccok én azt használom nagyon perfekt!

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#50372) beci válasza Megane2000 (#50341) üzenetére


beci
őstag

Szia.
Nem újonnan,de 2,5 éves,és szinte még bejáratós. :) 5600 km van benne. :)

canniball!(B): Köszönöm. :)

(B)Genesistibi!(/B): Rendben,írj majd ha meglesz. :)

(B)bogyo112!(/B): Ez jó szöveg. :) A végét még én sem hallottam. :) Köszi.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#50373) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#50370) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Csomagoló fóliával betekerhetitek ha nagyon óvni akarod. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50374) Outlander válasza Bogyó bá' (#50370) üzenetére


Outlander
őstag

Pirossal jelöltem az összes olyan pontot ami jó. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#50375) Bogyó bá' válasza Outlander (#50374) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szóval az ülést, a plexit és a kipufogót leszámítva nagyjából bárhol. Thanx! :R

(#50376) Daywalker: nem leszek ott, a munkatársaim közül meg soha nem motorozott egyik sem (csak a nagyfőnök, de ő meg nem Bp-n, hanem Debrecenben székel).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50376) Daywalker válasza Bogyó bá' (#50370) üzenetére


Daywalker
addikt

Ne gondold túl a dolgot. Hidd el, ha a villanyaknál jól le van fogva és oldalra feszítve, már általában az elég. Ha hátul is lehúzod, perfekt lesz. Sebességbe belökik a kart oszt jól van.
Vázat nem húznám, még lekopik a dukkó:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50377) Outlander válasza Bogyó bá' (#50375) üzenetére


Outlander
őstag

Kicsit túl parázod... mikor lerobbant tesóm mocija (1200 bandit) én meg arrafelé voltam a céges kisbusszal, akkor 1 db spaniferivel hoztuk haza sérülés mentes állapotban 200 km-en át.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#50378) User64476 válasza canniball (#50349) üzenetére


User64476
őstag

Áztatás. Konyhai törlő vizesen, bebugyolálni, rajta hagyni, ronggyal letörölhető a makacs bogárbél is. :D

(#50379) canniball válasza User64476 (#50378) üzenetére


canniball
nagyúr

Végül is ja, a bukósisaknál bevált. A gépen úgy szoktam hogy mosás közben többször slagolok és a bogaras részeket hagyom utoljára, hogy addig tudjanak ázni de ezzel így nem értem el átütő sikert, akkor marad ott is ez a módszer.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50380) Burt1793 válasza canniball (#50379) üzenetére


Burt1793
veterán

Jobb a normális mosószer, mert az sem tesz jót a fényezésnek, ha erősen súrolják. Autónál az autópályás bogártetemeket biztosan nem lehet így leszedni, hacsak nem frissen mossa le az ember. A Nagynyomású mosó is csak nehezen szedi le azokat a véres foltokat.

(#50381) User64476 válasza canniball (#50379) üzenetére


User64476
őstag

Nekem a kátránnyal gyűlik meg a bajom, nem merek ráfújni oldószert a fényezett részeken.

(#50382) canniball válasza Czimby (#50367) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezeknek a méhviaszos bőrápolóknak van szavatossági idejük? Csak a két kabátom van amire használni tudom, gondolom olyan gyakran nem kell kenegetni őket, de a nagyobb kiszerelés arányaiban olcsóbb, ha nem "amortizálódik" akkor azt veszem.

Burt1793!
Súrolásról szó sem volt, csak áztatásról. ;)
Fényezést pedig nálam amúgy sem érint a dolog, a lámpám szokta összegyűjteni a tetemeket, meg a hűvösebb időben felkerülő plexi.
De ha tudsz ajánlani "normális mosószer"-t akkor hallgatlak!

Baskiria!
Kátránnyal? Azt úgy emlékszem eddig csak a felnin láttam (azt pedig még sosem sikerült fényesre pucolnom :B ).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50383) Burt1793 válasza canniball (#50382) üzenetére


Burt1793
veterán

Törökbálinton az autópályák hálójában van egy jó kis autós bolt, onnan van a mosószer, amit az eladó ajánlott, most a neve nem ugrik be, ha kint járok egyszer a garázsban megnézem. Nagyon jó autóra, motorra egyaránt.

(#50384) V.Stryker válasza User64476 (#50381) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pedig van rá kifejezetten cucc.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50385) Grillo válasza Daywalker (#50359) üzenetére


Grillo
senior tag

Óbazz, annyira robogóhoz vagyok szokva, hogy csak arra gondoltam, hogy az első féket be tudja húzni, de arra nem, hogy van sebesség is...

(#50386) canniball válasza Burt1793 (#50383) üzenetére


canniball
nagyúr

OK, azt megköszönném, az autóra mindenképp jó lenne, de Törökbálint elég messze van innen.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50387) Bogyó bá' válasza Outlander (#50377) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tök kíváncsiságból felhívtam - egy gyors, de intenzív guglizás után - az egyik, legolcsóbbnak tűnő motorszállítót és oda-vissza mindösszesen 25 ezer forintos árat kaptam, holnapi, profi utánfutós szállításra, Bp. XV.ker - Kalocsa viszonylatra. Annyira parázok a gyakorlatlan kollégák furgonban rázatásától, hogy lehet meg kéne próbálni? Szerintetek? Most annyira mínuszban van a folyószámlám, hogy ennyire még soha a büdös életben... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50388) Burt1793 válasza canniball (#50386) üzenetére


Burt1793
veterán

Megnéztem, pontosan ilyen a doboza: [link]
Lassan 2 éve megvan asszem, lassan ki fog fogyni, de tényleg elég hatásos. Nagyjából havonta - másfél havonta van egy vagy két kocsimosás és motor+robogó (jelenleg csak robogó...) mosás.
Először nagynyomásúval szépen függőlegesen tartva végigmegyek az egész felületen, majd ezt a szert ráviszem jó sok vízzel hígítva. 5 percet hagyni kell, hogy leoldja a mocskot, utána még egyszer átmegyek rajta nagynyomásúval, ciszterna vizet használva, úgy nem lesz cseppmintás amikor megszárad (persze meg is lehet törölgetni a motort, illetve az autót is, csak ahhoz kinek van kedve?! :D).
A gépi autómosók fele ilyen tisztára sem tudják lemosni az autót, plusz a jobbak szét is cseszi a fényezést.

[ Szerkesztve ]

(#50389) Czimby válasza canniball (#50382) üzenetére


Czimby
addikt

Ha megfelelően tárolod simán kibír 3-5évet, szóval le legyen zárva és hűvös helyen legyen.
Nincs ami meg tudna benne romlani, a kiszáradástól kell védeni.

Bogároldás téma:

Motul moto was, vagy bármi kifejezetten autós motoros rovaroldó elvégzi a dolgot, ráadásul a legtöbb hagy maga után filmréteget amiről legközelebb már könnyeb lesz levakarni a dögöket.

Arra kell figelni, hogy nem szabad hagyni hogy megszáradjon a fényezésen vagy túl sokáig rajta hagyni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50390) Czimby válasza Burt1793 (#50388) üzenetére


Czimby
addikt

Ez a sima turtle wax sampon, tescoban 1600Ft.

Van zöld dobozos nano waxos is, azzal megmosova a kocsit szószerint leszalad a víz róla.
De ezt nehéz beszerezni idehaza, és csak 500ml-es.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50391) Burt1793 válasza Czimby (#50390) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszi a tippet, nekem a mostani tényleg bevált, de ha kifogy, ilyet veszek.

(#50392) Daywalker válasza Bogyó bá' (#50387) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezt neked kell eldönteni. De kölcsön adni nem tudok, mert én is le vagyok égve! :W

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50393) Bogyó bá' válasza Daywalker (#50392) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem is kértem! :R :B

Ha lemotoroztatom a munkahelyemre, vissza viszem a srácot a XV-be, majd újra vissza - át egész Pestet, ráadásul nem ismerem, fosok szép fővárosunktól - elbaxok vagy 5000-et benyára. Aztán kit tudja, melyik drága kolléga cseszi szét a motort "játszósból" míg a furgonos szállításra sor kerülne. Na, meg a szállítástól is tartok, sose csináltak ilyesmit. És a legfontosabb: lehet, hogy csak hetek múlva lenne itthon.... :O
Ja, meg a főnökömnek is "életem végéig" hálával tartoznék a szívességért. :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50394) Czimby válasza Burt1793 (#50391) üzenetére


Czimby
addikt

Régebben volt egy autósélet nevezetű webshop onnan vettem a turtle wax termékeket nagyon jó áron, ott egy árban voltak.

Ajánlom még a a wax it wet-et, aki át szogta törölgetni fürdetés után annak jó.
Törölgetés előtt spricc a nedves kasznira és utána szárazratölni, igy is taszitja a vizet meg könnyeb lepucolni utána a dögöket.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50395) Burt1793 válasza Czimby (#50394) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez a lepergetős waxos nekem most megtetszett, mert ugye eddig, ha nagyon igényesen akartam csinálni, akkor át kellett menni mikroszálas kendővel az egész autón. Szóval szerintem az a zöld turtle jó lesz, gondolom ugyanolyan hatékonyan oldja le a bogarakat mint a fehér.

(#50396) V.Stryker válasza Czimby (#50394) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most vettem észre, hogy ahová kitoltam tető alá, ott fél nap alatt beszövik a pókok. :W A rohadt mindenit, hogy nem bírnak magukkal.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50397) Daywalker válasza Bogyó bá' (#50393) üzenetére


Daywalker
addikt

Pusztán jelezni kívántam, hogy a jobban teljesítő országban sajnos más sem áll jobban:(

V.Stryker: hogy nektek mennyi bajotok van :U ;]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50398) FIREBLADE78 válasza V.Stryker (#50396) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nálam a porral van a baj. Ha mélygarázsban van az a baj,ha az udvaron az. Hát akkor mi a tököm legyen? Lehet lekéne takarni :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#50399) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#50398) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

lehet a motor is olyan, mint a fütyink: nem szellőztetni, hanem mosni kell! Bocs... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50400) emre válasza Bogyó bá' (#50387) üzenetére


emre
veterán

Minek ez a kapokodás?
Én kb 3 éve vettem egy tip-top állapotú fzr1000-es gépet ami azóta is egy cimborámnál van valahol fél úton. Akkor egy havazás miatt nem tudtam tovább jönni az utánfutóval. Utána meg úgy alakult hogy nem tudtam volna normálisan tárolni. De ha Isten és a Párt is úgy akarja hamarosan garázsba kerül.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.