Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) maximilian4 válasza Topiccsendőr (#50443) üzenetére


maximilian4
addikt

Hogy tudjuk, hogy sikerült ~600k-ból felöltöznie. Én kb. annyiból vettem a motorom, sok munka és hosszas gyűjtögetés során. Ez mind szép és jó, de valószínűleg soha sem tudom megengedni magamnak h Cölöpéknél szabassam a 200k-s bőrruhámat. :DDD
Mindenesetre széles utakat és balesetmenteset a kollégának.

Maxi

(#50452) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Help me please! Adásvételiből (4 példányos) mennyi a vevőé? Kettő? :R

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50453) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#50452) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen. A ket utolsó. Az első kettő a tied. És okmányis boltba vegyél indigósat, mástnem biztos, hogy mar elfogadnak. Legalábbis nekem most ezt mondták mikor vettem a bocit.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50454) Shad0w válasza Topiccsendőr (#50443) üzenetére


Shad0w
senior tag

Persuader: mert eddig itt csak olyat láttam, hogy sisak ~70k, bőr ruha ~100k. Sztm igy teljesen konkrétan leirva kicsit mellbevágóbbak a számok.

FIREBLADE78: nem heccből kellett szabatnom. Derékban kellett jó méretet választanom és akkor minden más rossz volt. Persze örültem volna ha nem kell. Fogyni lehet hízni nem. De ha szabatod ha nem ugyanez a helyzet.

cannibal: lábszárból levágtak és összehúzták, combból levágtak. Alkarnál és felkarnál szintén levágtak és összehúzták.

maximimilan4: én két évet spóroltam erre és így most nem kellett kompromisszumot kötnöm ( jó, jó, kesztyű). Jó érzés ám amikor nem a fillérbaszásról szól egy bevásárlás.
Esésnél nem számít mennyit költöttél a motorra. És köszi :)

(#50455) Shad0w válasza Bogyó bá' (#50452) üzenetére


Shad0w
senior tag

Fórum elejéből másoltam:
"az adás-vételi szerződés négy példányban: egy az eladóé, egy a tiéd, kettőt pedig az okmányirodában fognak kérni"

Én csak egyet adtam az eladónak, azzal le tudta mondani a biztosítást. Maradékot meg vittem okmányirodába és ha jól emlékszem vissza is kaptam mindet. Ennyit a 4 példányról... (De persze legyen 4, hátha ügyintézője válogatja, hogy mit csinál vele).

[ Szerkesztve ]

(#50456) Bogyó bá' válasza Shad0w (#50455) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor kettő vagy egy marad az eladónál?!!! Help, mert indulnék rögtön!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50457) Shad0w válasza Bogyó bá' (#50456) üzenetére


Shad0w
senior tag

Egy.

(#50458) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#50456) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálunk kettő maradt nála, mert a biztositas mellett az okmanyiroda fele is lejelentési kötelezettsége van. Persze eggyel is el tudja intezni ha scanneli, mert elektronikusan is intezhető.

Neked pedig eggyet, a legelső eredetit veszik el az atírásjor, a második megmarad nálad. Kb 3 hete intéztem a procedúrát, így ffriss az élmény. :)

De az adásvételi elvileg írja is az alján, hogy 1-2 a vevőé, 3-4 az eladóe....

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50459) emre válasza canniball (#50446) üzenetére


emre
veterán

Donornak vettem, a havernál legalább garázsban van, nálam pillanatnyilag csak az udvaron férne el. Nem is erőltettem a dolgot.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#50460) Djuree válasza Shad0w (#50441) üzenetére


Djuree
félisten

én tegnap vettem egy sixgear pilot kesztyűt 25k-ért, jónak tűnik, kényelmes is. eddig egy protektor nélküli bélelt túrakesztyűm volt, de tegnap a 30 fokban megelégeltem hogy beizzad nagyon a kezem benne. ez majd marad hidegebb időkre.

ami nagyon hiányzik róla az a plexitörlő szarvasbőr réteg a mutatóujj oldaláról. esőben kiváló szolgálatot tett mindig. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#50461) emre válasza Djuree (#50460) üzenetére


emre
veterán

Nyári kesztyűt valószínűleg innét fogok rendelni. De van egy csomó érdekes dolog érdemes körülnézni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#50462) Pocee válasza Bogyó bá' (#50456) üzenetére


Pocee
senior tag

kettő,ahogy V.Stryker is írta,rajta van a papír alján,hogy első kettő Nálad,kettő meg a másik félnél...

Mr.Brightside

(#50463) Pocee válasza Shad0w (#50455) üzenetére


Pocee
senior tag

onnan másoltad,de azért van így írva mert az első kettőből egy nálad,egy az ok.irodában,a második kettőből egy az embernél egy az okmányirodában.nem 3 nálad és egy az embernél,attól hogy mindkettőnek 4 a vége még folyamatában eltér.kerüljük a félretájékoztatást.

Mr.Brightside

(#50464) Outlander válasza emre (#50461) üzenetére


Outlander
őstag

Ennél sokkal olcsóbban vannak ebayen, de még a többi cn boltban is.

Erről a hamisítvány jellegűről tudok nyilatkozni, amit 1900 ft körül vettem.

Ebből nekem XL van, átlagos a kezem, határeset, eleinte kicsit szűkösnek éreztem, de betört..
Amúgy ár/érték teljesen oké... tavaly vettem, kb olyan 100, így végig gondolva inkább 50 óra motorozás van benne, még nem szakadt sehol sem, kényelmes, átjárja a szellő, bütykök kemény műanyag, tenyér gumi pöttyös, nem csúszik, csuklónál jól fog..
Viszont mivel kínai XL, így ha kicsit is nagyobb a kezed, nem lesz jó...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#50465) Shad0w válasza Pocee (#50463) üzenetére


Shad0w
senior tag

Upsz, nemakartam félretájékoztatni senkit...

cannibal: Légyszi írd át a fórum összefoglalóban ezt az adásvételis részt, engem jól beugratott. Nem tudtam, hogy az eladónak is be kell mennie az okmányirodába adás-vétel után.

(#50466) Djuree


Djuree
félisten

srácok!
100 és 120 között elég rendesen rezonál a moci, a lábam csak úgy hangyásodik-zsibbad ha sokáig így megyek. és ugye ez a sebesség lenne ahol a legtöbbet használom.
ez normális? vagy mitől lehet ez? elég kellemetlen...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#50467) User64476 válasza canniball (#50382) üzenetére


User64476
őstag

Igen, feldobálja a gumi a műanyag elemre, és még a sárvédőn is van belőle pár nagyobb gambi.

V.Stryker: na ez az amit nem merek a műanyag elemekre fújni...

(#50468) Something_


Something_
őstag

95 hsz 1 nap alatt, ebből 80%-a motorszállítás :D Jól nyomjátok :D

Túl vagyok a 6000. km-en az RR-rel, jöhet hamarosan az olajcsere, május 26-ai Kakucs előtt remélem meg tudom ejteni. Szerintem 7100-at rakok bele, hátha ettől majd leér a térdem kakucson :D:D

Troll on:
Nem volt az olajbetöltő kupakomnál O-gyűrű, ezért enyhén könnyezett.
Vettem egyet 50 ft-ért, plusz belerakták 500-ért Hondás zacsiba :D

Tudom, tudom, ha tudtam volna a méretet, akkor besétálok egy "ógyűrűbótba" és megveszem 50 ft-ért. De kevés az időm és egyszerűbb volt a 3 percre lévő Karasnába elmotoroznom munkaidőben.

(#50469) User64476 válasza Shad0w (#50454) üzenetére


User64476
őstag

Nem flamenek szánom, de a motoros ruházat olyan mint a babaipar. Az árakkal kapcsolatban felső határ nincs, és azzal riogatnak, hogy nem adsz meg mindent és rossz szülő vagy ha nem a legdrágábbat veszed, (mennyit ér a fejed és egyéb megdumálós hülyeségek) meg ugye hanyag és sikertelen motoros vagy, ha nem a motor árával vetekedő cuccba öltözöl. Ja és divatosnak is kell lenni, hiszen le kell villantani az utca népét. És igen, a BMWs kabát is beázik, elromlik a cippzár, rossz helyen van a zseb, és a Schuberth is párásodik nyekereg és letörik róla a szellőző műanyag bigyója ami egy kínai sisaknak is becsületére válna. Szerintem itt is erősen darál a marketing bullshit gépezet, a kabát arra van, hogy eless benne és az szakadjon szét a fenébe, ne a bőröd, legyen olyan mint egy T34, ronda, olcsó, és bírja a strapát, elesek, kidobom. Mivel két egyforma esés nincs, így objektíven sosem lehet majd összehasonlítani, hogy lám a BMWs gyári gatya megmentette a bőröm míg a lidlisben mentem a levesbe. Persze ha valami gagyi, az némi rutinnal első ránézésre látszik, de én pl nem tartok rossznak egy shox gazdaságos nyári hálós gatyát, akármennyire is rá akar dumálni az eladó egy 3x annyiba kerülőre, mert mennyit ér a bőröd meg az menőbb meg biztos jobb is hiszen 3x annyiba kerül... Fillérb*szás? Inkább racionalitás.

(#50470) zoltanz válasza canniball (#50446) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nagyobb túrákra (1000 km) nem megyek egyenlőre, 50-100 Km -es utakra nem érzem szükségét komoly felszerelésre (főleg vidéken). 20 éve van motorom (125-600 cc) pár százezeret letekertem ezen, nem húzom már neki abból már kinőttem. Persze baj mindig lehet.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50471) KoVee84 válasza User64476 (#50469) üzenetére


KoVee84
senior tag

Azért 6 kilónak a feléből már nagyon jól fel lehet öltözni, és már akkor sem kell az embernek "fillérb@sznai" :K

(#50472) Shad0w válasza KoVee84 (#50471) üzenetére


Shad0w
senior tag

Mégiscsak megy a flém. Már szánom bánom, hogy beleírtam a fórumba. Szeretnétek hogy töröltessem?

(#50473) Daywalker válasza KoVee84 (#50471) üzenetére


Daywalker
addikt

De még mennyire! Olyan ez, mint a Motul fagyálló :DDD Ha gazdag és nem izgat, akkor vagy fizesd a tízszeresét. Persze ő mondta, megteheti, hogy azt vegyen amit akar, akkor tegye, engem nem zavar. Az sokkal inkább, amit említettek, hogy filléres fos kesztyűt vett a félmillás cuccok mellé. :F
Sajnos nekem is el kell kezdeni gondolkodni, hogy jövőre milyen kupakot meg csizmát veszek, mert így a 6. évük felé már kezdenek elérni. A ruha jól bírja, pedig nem kenegetem minden szarral.
mod: nekem az xlite sisakkal kapcsolatos tapasztalata jól jött, mert szemeztem vele, szóval szívesen olvasnék még róla objektív leírást.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50474) canniball válasza Czimby (#50450) üzenetére


canniball
nagyúr

OK, köszi!

Shad0w!
Szóval darabonként 25-30k, az talán nem is annyira vészesen sok.
Azt hogy combból/lábszárból levágtak értsem úgy, hogy rövidítették a hosszát és a térde is jó helyre került (a kabát ugyanez pepitában)?

Az adás-vételis részt emlékezetből írtam, ezek szerint rosszul... Köszönöm az észrevételt, javítottam!

emre!
Ja hogy donor! Az más!

Baskiria!
Műanyag elemem (nagy méretben) nekem nincs, a sárvédőt alul pedig még sosem néztem; majd egyszer ha eszembe jut csekkolom.

zoltanz!
Én azt mondom jobb félni; vidéken is akadnak balfék/nemtörődöm autósok szép számmal és ha jön a baj nem ők törik össze magukat hanem te.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50475) KoVee84 válasza Shad0w (#50472) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ez már flém? Hol és hogy szocializálódtál ember? :W
Anno Integrával egy harcot már megvívtam a túlhypolt motoros márkák miatt, veled meg nem is kívánnék vitába szállni, csak jeleztem, hogy 3 kilóból már jól fel lehet öltözni. Ha ennyi rekommentet sem viselsz el, akkor sztem hagyd a fórumokat, mert nem neked való...

Daywalker: Félreértés ne essék, engem sem zavar egy másodpercig sem, hálistennek megengedhetném magamnak, csak én fillérbaszó vagyok :DDD
Egyébként nekem is jövőre lesz esedékes egy kupak + kesztyű csere. Már most nézegetem a Louis-os Sonderangebote-okat, 200 EUR-ért ki lehet fogni felsőkategóriás Shark, Scorpion sisakokat, illetve szokott jóárasítva lenni X-lite és Shoei is.

[ Szerkesztve ]

(#50476) Burt1793 válasza Shad0w (#50472) üzenetére


Burt1793
veterán

Miért, mit vársz egy ilyen hozzászólás után? Mindenki dicsérjen, mert jól döntöttél vagy senki se szóljon hozzá? Akkor nem kell ide írni. :B Az meg természetes, hogy egyesek elkezdenek irigykedni, illetve az, hogy mindenki jobban vásárolt volna, mint te. :N

(#50477) User64476 válasza Something_ (#50468) üzenetére


User64476
őstag

Nem is tudtam hogy lehet kapni gyári Honda kotont. :D

canniball: a sárvédön felül lett tele, nem is értem hogyan. Na mindegy, majd ha már az egész motor egy szurok gombóc, akkor foglalkozom vele, végülis nem mosogatni meg polírozni kell, az a bohóc. :D

[ Szerkesztve ]

(#50478) zoltanz válasza canniball (#50474) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze itt Balatonfüreden is nyáron zsúfoltak az utak. Ok, de akkor magyarázd meg az összes chopperesnek, hogy zárt bukó az elengedhetetlen. ;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50479) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Asesso hol a legolcsóbb szállítással? Hú de sóher vok ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#50480) canniball válasza User64476 (#50477) üzenetére


canniball
nagyúr

Na a tetején még nem láttam.

zoltanz!
A choppereskről mindenki tudja, hogy kemények, így védve vannak mert tőlük minden autós fél. :D
Mi meg könnyen így járhatunk... :(

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50481) Shad0w válasza canniball (#50474) üzenetére


Shad0w
senior tag

Igen, a rövidítést úgy értettem, hogy a hosszából vágtak le mert rossz helyen voltak a protektorok.

KoVee84: Igen. Minden "fele ennyiért jobbat veszek" hsz flém. De inkább akkor nem irok ide tobbet, szegény bogyot is átbasztam reggel...

Burt1793: Nem akartam hátbaveregetést, igazából tapasztalatos hsz akart lenni, de abból is látszódott volna, hogy mi mennyi és akkor a "sokba került" helyett beraktam a konkrét árakat. A kesztyű meg kilóg a sorból, nem is firtatom (sőt egyetértek ezekkel a hsz-ekkel). Arra pont számítottam, hogy meg lesz szólva.

(#50482) Daywalker válasza canniball (#50480) üzenetére


Daywalker
addikt

A vén fasz tata...egyébként itt kikerülni kellett volna, bár lehet h ahhoz kevés lett volna a hely.
Egyébként kriminális, mik vannak az utakon mostanában. Egyszerűen eszméletlen, nem hiszek a szememnek néha.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50483) canniball válasza Shad0w (#50481) üzenetére


canniball
nagyúr

Jó ezt tudni, hogy ilyet is lehet! Nekem is a szárhosszal (és így persze a térdprotektor magasságával) van problémám, rövidített fazont meg eddig csak sportnadrágból láttam (az nekem nem fekszik).

Daywalker!
Igen, lehet a motoros is választhatta volna a kikerülést; de ott-akkor könnyen lehet én is pont így jártam volna.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50484) KoVee84 válasza Shad0w (#50481) üzenetére


KoVee84
senior tag

olvasd végig lsz még egyszer, hogy mit írtam ;)

(#50485) mm89 válasza Burt1793 (#50365) üzenetére


mm89
őstag

Néhány észrevétel:
- mi fogja azt a stiftet amit a végén visszadug, hogy ne dőljön hátra a plató? simán kieshet egy rázósabb úton (bár ők tükör sima úton járnak)
- spaniferrel jobban meg lehet húzni a rögzítéseket mint így kézzel
- utálom a youtube "kézremegés-eltűntető" funkcióját, hullámzik tőle az egész kép... :((
- :D hú, de szexi az a bőrgatya! :DD

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50486) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Srácok!

Két zászlós felvarrót tetetek rá a kabátra és a bal vállra gondoltam. Szerintetek is az a normális helye? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50487) emre válasza Djuree (#50466) üzenetére


emre
veterán

Alatta és felette hogy viselkedik? Folyamatosan erősödik a rezgés vagy csak bizonyos fordulatszámnál jelentkezik, illetve független-e a fordulatszámtól?
A gumikban mennyi kilométer van? Az első telókban a folyadék mikor lett cserélve? Kormánycsapágy nem lazult-e meg?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#50488) canniball válasza V.Stryker (#50486) üzenetére


canniball
nagyúr

Van olyan, hogy "normális helye"? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50489) Outlander válasza V.Stryker (#50486) üzenetére


Outlander
őstag

Ha "nagyősmagyarvok" zászló akkor annak a kukában a helye, a többinek meg jó lehet de inkább a jobb vállat szokták használni.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#50490) V.Stryker válasza Outlander (#50489) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem olyan. Hungary-s az egyik. :)

canniball: Hát nem tudom. mellényeken jobb híján ugye a mellkason van. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50491) Djuree válasza emre (#50487) üzenetére


Djuree
félisten

alatta és felette sem rezeg, fordulatszámtól függést megnézem majd, mert csak 6.-ban néztem, ott olyan 5000-6000 a fordulat. gumik majdnem újak, folyadék is 2 éve cserélve volt, elvileg, de ki tudja tényleg cserélték-e. kormánycsapágyat hogy tudom megnézni laza-e?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#50492) emre válasza Djuree (#50491) üzenetére


emre
veterán

Én valami önrezgésre gyanakodnék első körben. De ha alsóbb fokozatokban is kihuzatod addig akkor nem csak 100 felett jelentkezne hanem alacsonyabb sebességnél is. Nálam 5000 fordulat körül rezonál be az idomok többsége. A kormánycsapágyhoz tehermentesíteni kell az elejét, majd a kerék tengely körül óvatosan megrángatni. Fordításkor nem szorulhat rángatásra nem kottyanhat. Ezt lehet olyan emelővel amit a kormány nyak alá kell betenni, én a leömlőknél szoktam krokodil emelővel, de fel is huzathatod valahova a kormány környékén megemelve. De ha van középsztender az a legjobb. Mondjuk ezzel kellett volna kezdenem.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#50493) Kígyó


Kígyó
senior tag

Hali! Juliusra tervezek egy London-Valencia-London turat. Tud esetleg valaki ajanlani weboldalt, ahol utana tudok olvasni aminek utana kell, vagy annak h egyaltalan minek kell utana nezni ilyen turak elott. Tapasztalat sajnos kimerul kb a Szeged-Siofok turakban.. :D

(#50494) tboldi válasza FIREBLADE78 (#50479) üzenetére


tboldi
nagyúr

rider13.hu ;)

(#50495) Djuree válasza emre (#50492) üzenetére


Djuree
félisten

van sztender, kipróbálom ma.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#50496) -Mosquito- válasza Kígyó (#50493) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szia,

Hogy akarsz odaig elmenni? Motorral/vonattal sztrádán/mellek utakon? Kompok indulását/árait érdemes megnézni, jóval olcsóbb este/ejjel. Hány napod van erre?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#50497) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#50458) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, most értem haza, motor nélkül. Túl szép lett volna a dolog, hogy sikerüljön: a motor valóban nagyon szép, de amúgy nagyjából egy rakás sz*r. A motorszerelő ismerősöm csak éppen a "lényeges", igazán drága javítási költségű dolgoknak nem nézett utána, csodálkozom is rajta. Ennyi, ez van. Motorvásárlás hónapokkal-évekkel elnapolva. Talán még szerencsés is, hogy ennyi költségeel, utánajárással megúsztam a dolgot, mintsem hogy bele ugorjak egy igazi pénztemetőbe. Tanulópénz volt. :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50498) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#50497) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát valami részleteket osszál meg. :((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50499) zoltanz válasza canniball (#50480) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezzel nincs min aggódni mondjuk. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50500) Polemius válasza Bogyó bá' (#50497) üzenetére


Polemius
aktív tag

:(
Mi volt vele a gond?
Addig míg jön az Igazi, addig legalább megcsinálhatod a jogsit.
Ha egyébként tetszett a típus, esetleg gyűjtögethetsz a 650-es verzióra, abból könnyebben találni jobb állapotút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.