Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) Burt1793 válasza V.Stryker (#50047) üzenetére


Burt1793
veterán

A második kommented után sem értem, hogy miért arra mentél hobbiból motorozni, ahol más szükségszerűen megy péntek délután hazafelé. :D Biztos vannak kevésbé forgalmas pesti utak, mint pl az alsórakpart. ;]
Ilyen forgalmas helyeken azért próbálj jól viselkedni, hogy még jobban megszerethessék az autósok a motorosokat. :)

(#50052) Outlander válasza Daywalker (#50040) üzenetére


Outlander
őstag

Hogymi? :F

Úgy tűnik akkor nekem jó oktatóm volt :)...

Rálépsz a váltóra és szépen finoman engeded a kart, és mikor elkezd fogni a kuplung, szépen be is ugrik a helyére az 1-esbe.... ennyi.

Más: Voltam műszakin... Igazából mióta írtátok, azóta figyelem, de nem csak h nekem nem volt piros prizma hátul, hanem senkinél sem láttam a héten, és műszakin sem nézték. Szerintem ez valami tévhit vagy nem tudom, tavaly oktatásról sem emlékszek ilyenre.

Tekertem egyet délután, azthittem h nem kell, de kellett volna a vesevédő, szerintem "huzatot" kapott a derekam. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#50053) V.Stryker válasza Burt1793 (#50051) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A városon át kellett mennem, mert mennem kellett célirányosan valahová. Utána meg nem is tudom...voltunk a haverral horgászni arra fele valami jó kis mellékúton, amit persze nem találtam meg, viszont belekerültem a péntek délutáni szívásba. :) Hát ez van.

Holnap nem tudom merre menjek...Lehet Páty - Zsámbék fele...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50054) mm89 válasza V.Stryker (#50044) üzenetére


mm89
őstag

Állítható kuplung kar megoldja a gondot. Nekem bejött.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50055) Burt1793 válasza V.Stryker (#50053) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, gyere errefelé nyugodtan, ma délután kitekertem magamat, nem leszek útban és te sem ütsz el. ;]
Amúgy nincs itt semmi különös, érdemes továbbmenni, nyugatabbra, Gyermely, Tarján, Vértestolna, Tardos, Lábatlan, Bajna kör nem rossz, szép a táj (konkrétan átmész egy tájvédelmi körzeten :) ) és az utak se annyira rosszak.
Biciklivel szoktam itt járkálni mindenfelé, ha megjön a jogsi megyek egyet motorral is, bár egyelőre csak 300-as robogó van itthon. A Kawasaki ER-5, Honda CB500, Suzuki GS500 kombóból szeretnék egy újabb kiadású példányt, mivel A2-es jogsim lesz. Sajnos nagyon magas vagyok, így lehet, hogy egyik sem lesz megfelelő... Crossmotort meg nem akarok bejáráshoz.

[ Szerkesztve ]

(#50056) Daywalker válasza Outlander (#50052) üzenetére


Daywalker
addikt

Úgy is lehet gondolom, még nem próbáltam. Nekem úgy is beveszi, hogy kuplung, kicsit előre gurítom és rálépek...sőt így nagyon finoman veszi be. Nekem ezt nem tanították, hanem kitapasztaltam.
Egyébként más olaj megoldhatja ezt a "nem veszi be az egyest" problémát.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50057) Outlander válasza Daywalker (#50056) üzenetére


Outlander
őstag

Annó aztmondta az oktató h ez azért van, mert a fogaskerék és a lánc olyan pozícióban állt meg, ami miatt így alakult... vagy mi?! :DDD

Nem emlékszem pontosan, csak h ez nem az olaj miatt volt, és h ennyi a történet... megjegyeztem, pedig max 2 szer ha volt ilyen az oktatós motorral.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#50058) Burt1793 válasza Outlander (#50057) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem szinkronizált az egyes, szóval amikor egyest kapcsolsz, akkor rendeződnek össze a fogaskerekek fogai.

(#50059) polimorf


polimorf
tag

Ma megműtötték a leányom szemeit lézeresen. A beavatkozás nem fájt neki de most nagyon. :(((
Remélem tényleg jól fog látni szemüveg nélkül. :F

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#50060) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nekem azért tetszene egy Shadow 1100 bármilyen kényelmetlen is. Nem baj ha nem Special Edition sem, ha ilyen pl : :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50061) Topiccsendőr válasza Burt1793 (#50058) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Motornak nem szinkronizalt valtoja van.
Egyik sem szinkronizalt.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#50062) Burt1793 válasza Topiccsendőr (#50061) üzenetére


Burt1793
veterán

Ok. Lehet felfele kuplung nélkül váltani?

(#50063) Topiccsendőr válasza Burt1793 (#50062) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Persze.
Akar le is bizonyos korulmenyek kozott.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#50064) V.Stryker válasza polimorf (#50059) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Reméljük a legjobbakat. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50065) Xaels válasza zoltanz (#50060) üzenetére


Xaels
félisten

Volt ma egy VT1100-as RedBaronban. Tetszett is, bár a kipufogó nem gyári volt rajta az cseszte csőröm. ~1,4M és talán 2001-2002 gyártású volt. Számoltunk egyet...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#50066) Burt1793 válasza Topiccsendőr (#50063) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, de a felfelé váltás nem is árt neki, lehet akár mindig így vltani, minden szekvenciális váltójú motorral?

(#50067) KoVee84 válasza polimorf (#50059) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ne izguljatok, nekem is ez volt, es furcsa mod csak a jobb szemem fajt. Embere valogatja, max 2 nap es elmulik!

[ Szerkesztve ]

(#50068) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én azért a kuplungkart inkább behúznám teljesen, nem véletlenül olyan. Újan is az utolsó negyedben fog amúgy. :U Valamint várni egy kicsit (ha van idő, még a fordulatszám kicsit esik, nem 10 000 felett) váltás előtt.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50069) Topiccsendőr válasza Burt1793 (#50066) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Velemenyem szerint nyomatekcsucson art a valtonak. Vegyunk palyahasznalatot, mert arrol van tapasztalatom.
Ahhoz h a valtast gazelvetelre vegrehajtsd, nyomnod kell a valtokart, gazhuzas kozben egy kis ideig. Valtovillat passzirozod ilyenkor a kapcsolokereknek. Nem eppen kimeletes. Utana elcsukod a gazt. Tehervaltas miatt a kapcsolokerek ki tud mozdulni, a mellette allo parjahoz, majd egy krvanagyot csattan a kapcsolokerekben a fog. Ezek a fogak kb 3 fokkal vannak bevagva, h rogzuljenek a kapcsolokerekben. Ezt a 3 fokot eleg hamar le lehet daralni egy erosebb motornal, ha nem kapod el a ritmust. Ilyenkor nem tud rogzulni a fokozat, es ki fogja dobalni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#50070) emre válasza zoltanz (#50060) üzenetére


emre
veterán

Akkor lehet ez is tetszeni fog.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#50071) Something_ válasza polimorf (#50059) üzenetére


Something_
őstag

18 evesen mutottek a szememet igy, mikor haza ertem a korhazbol kapartam a falat fajdalmamban, durva volt. Aztan masnap volt asszem a kotes leszedese es 1 hetig durvan fajt. Az akkori fodraszom meg 2 nappal a mutet utan tudott dolgozni, en egy hetig sotet szobaban szivtam.
Azota megint kb ugyanolyan szintre romlott vissza. Szerintem kb 4 evig volt jo a szemem. Nem volt veszes, -2es volt. Most passzolom.

(#50072) FIREBLADE78 válasza Something_ (#50071) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem is volt 18 éves koromban és vissza is romlott. Most olyan 3/4-es lehet,de érzem h picit erősebb kéne. Első szememmel szenvedtem meg,másik csak 2 napig szúrt,idegentest érzés. Szem műtétnél nincs kegyetlenebb

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#50073) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szerintetek egy csúcs berik vagy egy akciós,olcsóbb spidi kétrészes bőr? Assessot honnan érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#50074) Burt1793 válasza Topiccsendőr (#50069) üzenetére


Burt1793
veterán

Ajjaj, ezt most nem értettem teljesen. A tanulómotorral nem mertem megcsinálni ezt a kuplung nélküli váltást. Én úgy képzelem el, hogy húzom a gázt, mondjuk 5ezernél el akarom váltani és el is váltom, közben húzva a gázt. :)
Szóval ezt így nem tanácsos?
Mondom, még sosem próbáltam, sőt eddig csak a tanulómotoron ültem :D és ott mindig úgy váltottam, ahogy egy normál manuális váltós autóval kell. Az oktató nem mondott semmit, csak azt, hogy lefele van az egyes, után meg felfele a többi. ;]

(#50075) vlevi válasza Burt1793 (#50074) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem. A váltó csak akkor fog váltani, ha nincs terhelés alatt.
De ez nem azt jelenti, hogy gáz nélkül kell váltani, hanem úgy, ahogy persu írta. Húzod a gázt, közben nyomod a váltókart. Semmi nem fog történni. De, ha egy kicsit visszaengeded a gázt, akkor abban a pillanatban, amikot nem lesz terhelés a váltóban, abban a pillanatban bekattan a következő fokozatba. De addíg, amíg nincs meg ez a terhelésmentes állapot, addíg erőlteted a váltót.
Versenyeken (pl. szekvenciális váltós rallyautóban, satöbbi) azért működik a kuplung nélküli váltás teligázon, mert ott a váltóelektronika elveszi a gázt a váltás idejére, mert egyébként ott sem lehetne váltani.

[ Szerkesztve ]

(#50076) Burt1793 válasza vlevi (#50075) üzenetére


Burt1793
veterán

Így már értem, köszi. És úgy látom, hogy maradok a kuplungolásnál. :D

(#50077) Lipton válasza polimorf (#50059) üzenetére


Lipton
őstag

9 eve volt ilyen mutetem -5,5 dioptriarol. Azota nem romlott vissza.

(#50078) emre válasza polimorf (#50059) üzenetére


emre
veterán

A kollégám lányának a télen volt hasonló műtétje, majd rákérdezek mire lehet számítani.
Addig is jobbulást.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#50079) dellfanboy válasza Xaels (#50065) üzenetére


dellfanboy
senior tag

a törökbálintiba voltál? egyszer el akarok jutni én is csak most még az autóm is szar. mekkora a kínálat és milyen árba vannak gépek? 600ccm érdekel

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#50080) -Mike- válasza V.Stryker (#50039) üzenetére


-Mike-
addikt

Látod-látod, friss jogsival araszolsz Pesten a dugóban, én meg jogsi nélkül kanyargok a Bükkben. :D Gondoltam amúgy, hogy lesz az ocsmányirodában fennakadás, nem is értem, hogy gondolta...

(#50081) Xaels válasza dellfanboy (#50079) üzenetére


Xaels
félisten

Igen a törökbálintiban voltam. A kínálat folyamatosan változik. Most például chopperből alig volt, annak a fele is 2M felett indult. V-Max, Warrior, Midnight Star, Intruder, Shadow, Dragstar, Marauder, VN900. Egyedül Intruderből volt most több példány. A többi típust nem néztem meg tüzetesebben, SV-k, Fazerek 1M körül vannak, Deauville volt még millió körül.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#50082) Laraxior válasza Xaels (#50081) üzenetére


Laraxior
titán

Mondtam hogy vidd el cimborám VN900 Classicját :D 2007-es volt, 17ezerkm-el, gyakorlatilag nem is használta, de persze elvitték, pont nyár előtt, nehogy tudjunk menni valamerre motorozni :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#50083) Trub válasza vlevi (#50075) üzenetére


Trub
tag

És a főtengely attól visszalassul a következő fokozatig, hogy elveszed a gázt? Mert ha sebességkülönbség még fen áll, mikor elfogy a holtjáték a váltóban, ránt egyet a motor.
Visszaváltásnál tudod korrigálni hogy mekkora gázfröccsöt adsz, de felfele csak a motorfék. Nekem kis 150-es 2T van, így nem tudom egy nagyobb motor hogyan viselkedik.

Mikor jó napon van én is szoktam váltó nélkül váltogatni, visszafele is, de a ritmus nem csak fordulatszámfüggő, de a különböző fokozatokba is más.

(#50084) Xaels válasza Laraxior (#50082) üzenetére


Xaels
félisten

Az biztos túl sokba lett volna nekem. Úgy kalkulálok, hogy legyen mindig tartalékom és ne a benzinnel kelljen spórolni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#50085) Daywalker válasza vlevi (#50075) üzenetére


Daywalker
addikt

Pontosabban a gyújtás szakítja meg, de amúgy igen.

Trub: teljesen mindegy mekkora és hány T, szekvenciális manuális váltóval mg lehet csinálni. Lefele kuplung nélkül még több kárt lehet okozni állítólag. Használjátok a kuplungot és nem lesz baj, úgyse versenyeztek.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50086) -Mike-


-Mike-
addikt

Katalizátor kicsit kopottas, picit rozsdás külső felületét mivel érdemes tisztítani (ha lehet és érdemes). Leömlő tisztító vagy valami hőálló festék (fekete) jó lenne rá?

(#50087) polimorf


polimorf
tag

Köszönöm az együttérzést a lányom szemműtétjével kapcsolatban.
Viszont szomorúan olvastam, hogy voltak akiknek visszaromlott pár év elteltével a látása :( Kezdek aggódni :(((
Remélem nem vert át a doki, mert azt mondta, hogy örökös lesz, tehát nem fog romlani a látása. :F

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#50088) Daywalker válasza -Mike- (#50086) üzenetére


Daywalker
addikt

Felejtsd el szerintem. Az a baj, hogy le fogja dobni a festéket, amint nedvesség éri forrón (eső). És nagyon jó előkészítést is igényelne. Felpolírozható, de nem fog sokáig tartani.

polimorf: gondolom ezt gömbből jósolta. Akkor csinálják meg, ha már nem romlott tovább évek óta...ha előbb csinálják, akkor van esélye, hogy később rossz lesz megint.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#50089) -Mike- válasza Daywalker (#50088) üzenetére


-Mike-
addikt

Ok.
És a leömlő tisztítás időtálló? Érdemes áttörölni vele?

(#50090) Ferdzsoo válasza Daywalker (#50088) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A leömlők nálam pucolás után évekig még szépek maradtak, kicsit igaz visszamattul de sokkal-sokkal szebb marad mint annakelőtte volt...
Sokat számít ha esőbe mész és utána (max pár napra rá) lemosod vizes rongyal. Ha ezt megteszed évekig csillogni fog a leömlő...

Nem neked akart menni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#50091) KoVee84 válasza polimorf (#50087) üzenetére


KoVee84
senior tag

40 év felett mindenkinek elnkezd romlani a rövidlátása, ez ellen nem lehet mit tenni. Egyébként azoknak romlik vissza akik túlmfiatalon műttették, de erre a doki ált felhívjana figyelmet. Nekem 4 éve volt, hál istennek semmi negatív változást nem tapasztalok...

(#50092) polimorf válasza KoVee84 (#50091) üzenetére


polimorf
tag

Nem tudom mi számit fiatalnak. Leányom 22 éves. Te hány éves voltál mikor műtöttek?

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#50093) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Elég fostalicska idő van. :(( Azért ma délután megyek egy karikát... Budakeszi, Páty, Tinnye, Piliscsaba felől vissza.... Tudtok jobbat? :)
Mondjuk most érzem hiányát egy tanktáskának, amire kinyomhatnék egy térképet, gps hijján....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50094) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#50093) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Okostelód csak van, nem? Én tavaly nyugdíjba küldtem a dedikált GPS-s, azóta a telefont használom egy vízálló tokban, maximális elégedettséggel. (Lumia 530, Nokia Here Maps magyar hanggal)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50095) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#50094) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Van okostelóm, persze. Csak még nincs tokom hozzá, majd köv hónapban rendelek az ebayről. Addig még a szivargyújtós töltőt is be kéne szerezni és bekötni. Az ülés alá, hogy jó helyen legyen, a telónak a kábelét meg előre vezetni...de idomos gép, le kell bontani. Rá kell készüljek na. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50096) Xaels válasza Bogyó bá' (#50094) üzenetére


Xaels
félisten

Ráadásul Androidra az IGO ingyenes is volt nem olyan rég 10napig. Mondjuk általában nekem a kisebb túrákon elég, hogy megtervezem otthon az utat Maps-on, a térképet elmentem és ha esetleg valahol bizonytalan vagyok akkor tartunk egy cigiszünetet(már ha a többiek igénylik mert én nem füstölök) amíg megnézem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#50097) Something_


Something_
őstag

Megvagyok a kuplungos váltással, nincs vele bajom, de írtátok, hogy fel lehet váltani kuplung nélkül. Hát én 5-7e-nél próbáltam mindenhogy, de nem sikerült :D

(#50098) mm89


mm89
őstag

Kuplung nélküli váltás :
Én elég sűrűn csinálom felfelé (K4 sv650). Ha ügyes vagy, szinte észre sem venni, hogy váltottál. A lényeg, hogy épp abban a pillanatban tehermentes legyen a váltó amikor erőt adsz a váltókarnak. Egy erősebb előzésnél, gyorsításnál sosem kuplungolok. De városban is sűrűn csinálom, alacsony fordulaton, csak ott jobban el kell találni a gáz használatot, hogy ne rántson nagyot.
Visszafelé már nem szoktam. Persze előfordul néha, ha épp foglalt a bal kezem, vagy csak nincs kedvem megfogni a kuplungot.
Elméletben ha jól csinálod nem káros a fogaskerekeknek a felfelé váltás. De ez csak akkor igaz, ha jól csinálod.
A gyorsváltó sem emeli ki a kuplungot, csak elveszi a gyújtást egy pillanatra.

[link]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50099) Something_ válasza mm89 (#50098) üzenetére


Something_
őstag

De ha a gázt visszaveszem egy kicsit is, akkor befog a motorfék és elég kellemetlen.

(#50100) SirKero


SirKero
őstag

Tegnap kész lett az ülés áthúzás ( reggel elvitték este hozták :C )
Előtte:
Utána:

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.