Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) zeon.hu válasza Bogyó bá' (#50948) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!
amíg a cégem jogosult volt, addig P-s rendszámmal jártam, utána semmilyennel (tervben volt a rendszámosítás, de cefet drága lett volna, addigra csődbe mentem...)
meglepő, de soha nem büntettek érte, többször megállítottak, de csak megnézni akarták :)

(IMG:http://mobilarena.hu/dl/faces/own/v_stryker.gif)(/IMG) a látszólagos tank az elektronikát rejtette, szemből bal oldalon az üléstől lejjebb látszik a töltőnyílás, 2x15 literes tankja volt.
kellett is neki, a 2000-es boxer evett szépen :)
sajnos ettől is meg kellett válnom, ezt cseréltem a mostani kocsimra (saab 9-5).

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#50952) Xaels válasza zeon.hu (#50947) üzenetére


Xaels
félisten

Szépek, bár ami több mint kétkerék nem az én világom. Azt a Vulcan-t nem is olyan rég láttam valahol.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#50953) zeon.hu válasza Xaels (#50952) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

én is a két kereket preferálom, de elfért ez is, kettőnek kényelmesebb, de volt, hogy az egyik gyerek is jött.
a kawát BP-re adtam el, de úgy tudom, már továbbadták.
(kicsit kemény az 1 centi szivacsot tartalmazó ülés, persze adtam a gyárit is hozzá, már ha van valakinek gusztusa azt visszatenni :) ha, vittem az asszonyt, akkor öntapadós ülést tettem fel hátra, az kímélte a festést)

#?*@&!

(#50954) zeon.hu válasza FIREBLADE78 (#50950) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

bizonyítani nem tudom, de... :DD

#?*@&!

(#50955) kcsa válasza zeon.hu (#50954) üzenetére


kcsa
veterán

...de van gyereked ;]

(#50956) zeon.hu válasza kcsa (#50955) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:C

#?*@&!

(#50957) mm89 válasza -Mosquito- (#50943) üzenetére


mm89
őstag

Nekem Caberg Duke van. A kiválasztásnál ezek voltak a szempontok:
- felnyitható
- napszemcsi
- láthatósági sárga szín
Ár szerint kb így jöttek sorba: LS2, Caberg, Nolan, Shoei, Shubert.
Ezt megkaptam 52 ért akciósan. Valóban nem túl halk (naked-em van), bár sose próbáltam még Shubertet vagy Nolant, lehet a nyithatóak ott is hangosak. Azóta vettem füldugót, így már egész jó :)
A Nolant még kifizettem volna (110k), de egyszerűen nem passzolt a fejemre. A Shubertért meg nem adnék 200k-t ...

Garancia gondom nem volt vele, de szerintem ha az ember alaposan megnézi amit vesz akkor megtalálja rajta az esetleges apróbb hibákat.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50958) Anulu79


Anulu79
addikt

Műanyagot hegesztett már itt valaki? Az ülés alatt van 2 rögzítő ami el van válva a műanyag elemtől. Ezért merném megcsinálni, hogy ha van valami instrukció mert ott úgy sem látszik. :)

(#50959) polimorf válasza Anulu79 (#50958) üzenetére


polimorf
tag

Ha nincs hozzá speci szerszámod, akkor egy olcsó megoldás ha egy csavathúzót izzásig felforrósitasz és úgy forrón összeolvasztgatod.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#50960) Anulu79 válasza polimorf (#50959) üzenetére


Anulu79
addikt

Van forrasztó pákám. De ahogy néztem pótolni is kell a műanyagot ahol szétvált. Csak azt nem tudom, hogy erre mit/milyen műanyagot lehet használni. Nem tudom, hogy van-e valami spéci ami erre jó.

(#50961) polimorf válasza Anulu79 (#50960) üzenetére


polimorf
tag

Forrasztó páka tökéletes.
Viszont látatlanban nem tudom megmondani mivel lehetne pótolni a hiányzó részt. De egy darabon megpróbálod olyannal ami van, ha összeolvad és kihűlés után nem törik el feszegetésre akkor jó az amivel összepárositottad.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#50962) Archer válasza polimorf (#50911) üzenetére


Archer
őstag

:R

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#50963) Czimby válasza Anulu79 (#50958) üzenetére


Czimby
addikt

Én nem szívóznák vele, csak szétbarmolod pákával mert erős tuti nem lesz.
Műanyaghegesztős 500-1000Ft körül megcsinálja.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50964) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Budapesten Nolan sisakot legolcsóbban hol lehet venni? Ez az N86 szimpatikus, bár kilóg a keretből... :(

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50965) amdk7 válasza Anulu79 (#50958) üzenetére


amdk7
aktív tag

Ez egy nagyon jó cucc műanyag ragasztásra, pótlásra: [link]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#50966) runner 125 válasza amdk7 (#50965) üzenetére


runner 125
nagyúr

Alátámasztom, egy barátom most vett ebayrol, brutális a kotoerossege, motor Idomot ragasztott vele fényezés elott.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#50967) Outlander


Outlander
őstag

:DDD :U :W

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#50968) Doki16 válasza Outlander (#50967) üzenetére


Doki16
addikt

Ilyen hulye emberek nincsenek, ez tuti troll :) Vagyis inkabb remenykedem, hogy nem ilyen hulyek kozlekednek :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#50969) runner 125 válasza Outlander (#50967) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fake.. ezer meg egy variációban olvastam már. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#50970) Mizsala válasza mm89 (#50957) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Pont kérdezni akartam, hogy valakinek van-e Caberg Duke sisakja :)
Én is ezt néztem ki: [Caberg Duke Hi Vision]
Úgy látom, hogy itthon 57900-ért megy minden boltban, viszont külföldön sokkal drágább, akár fontban akár dollárban akkár euróban nézem. Ez miért lehet? Álltalában fordítva szokott lenni :)
Hol sikerült 52-ért megvenned?
Van már valami kialakult véleményed a használatból adódóan? A szélzajt olvastam máshol is, az engem nem zavar.
Kényelem? Szétszedhetőség, tisztíthatóság? Karcolódik ez a fényezés mint a barom?
Azt hiszem ma megyek és felpróbálok egyet valami boltban...

(#50971) Yoshida válasza V.Stryker (#50964) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Az Euromotor a forgalmazó, de a rendes "ajánlott fogyasztói áron" árulnak, szóval nem a legolcsóbb... Viszont tavaly még friss jogsisoknak 1 évig 10% kedvezményük volt minden nem akciós termékre, és szinte minden hónapban akcióznak valamit, érdemes kivárni, megvárni stb.

Én ott vettem N86-ot, és elég profinak tűnt a fickó aki méretet nézett nekem, mert amit elsőre felvettem, az is jónak tűnt, de szerinte túl kényelmesen odafért az ujja a homlokomhoz, úgyhogy néztünk egyel kisebbet S-eset, na az szorított már rendesen, azt mondta az lesz a jó :)

Elején nyomta az arccsontomat, de ez már elmúlt.

(#50972) Something_


Something_
őstag

Holnap még valaki Kakucsra?

Netán kedden euroring Chrobak féle oktatásra? :-)

(#50973) mm89 válasza Mizsala (#50970) üzenetére


mm89
őstag

Tehát Caberg Duke neon sárga bukósisak (kereső miatt :) )

Tavaly augusztusban vettem, első utam balcsira vezetett benne. Szerintem érdemes megnézned.
Pro:
- A láthatósági sárga baromi jó dolog! Ha csapatban megyünk mindig én megyek a végén, az első ember így mindig könnyen lát és tudja, ha én ott világítok hátul akkor mindenki meg van :)
Az autósok könnyen meglátnak, jobban figyelnek rám, kb 2x annyian engednek el, gondolom azért mert általában a nagy túrázók, rendesen közlekedők hordanak ilyen színű dolgokat és őket szívesebben engedik el mint a barom-állat száguldozókat. (én egyik be se tartozok, de inkább sorolnám magam a tempósabban haladók csoportjába :) )

- Könnyű a plexit le-fel szedni, tisztítani. A gyors záras megoldás nekem mindig bejött (van aki csak a dupla D gyűrűs megoldásra esküszik).

- Ez előtt nem nyitható sisakom volt, az előtt meg nyitható. Hiányzott. Ha volt már nyithatód akkor nem ecsetelném az előnyeit, hátrányait :)

- Vékony arcom van és (sajnos) hosszú orrom. Több sisaknál zavaró, mert nyomja az orromat az állrész. A vékony arcom miatt ugye nem tudok nagyobb méretűt venni, mert akkor meg lötyög. Azt hiszem S-es van most, de lehet XS -es. Na ez itt jó, csak nagyon nagy tempónál érzem, hogy nekinyomódik az orromnak az eleje. (naked motorom van, 150 -nél már azért nyomja egy picit, de mivel sima felületű a belseje, nem kényelmetlen annyira. )

Kontra:
- A napszemcsi érhetne lejjebb is. Tipikus beépített szemüvege van ami a látómező alsó 1/3- át nem takarja.. felnyitott áll résszel már-már zavaró.

- Szellőzés. A homlok részen van zárható (és persze nyitható is :DDD) szellőző. Ha meleg van akkor ezt csak kinyitom és .... NEM TÖRTÉNIK SEMMI! Nem érzem azt, hogy hú de hűti a fejem a szél.
Az áll részen nem zárható a szellőző, de hidegben ez nem is zavaró (hozzáteszem, nem szoktam hidegben motorozni).

Tisztíthatóság:
Meleg szappanos vízzel szoktam kívülről. A belsejét még ne mostam. Egy két helyen van valami piros folt, nem tudom mekkora és milyen fajta állat hagyta ott, de nem is akarom túlzottam súrolni. Elfér rajta, nem zavaró. A pelxi könnyen lejön, azt is lehet külön tisztítani.

Szélzaj:
Tartós túratempónál (110+) már zavaró tud lenni. Füldugó sokat javít rajta.

Én Szegeden vettem a Roadside motoros boltban. Mint mondtam, akciós volt, egyébként ezzel a sárga fényezéssel 60e itt is.

Negatívumként írom, de ez nem a sisak hibája, hanem általában a szapszemcsis sisakoké, hogy nem lehet hozzá kapni sötétített vagy iridiumos plexit. Az még jól mutatna rajta :))

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50974) togvau


togvau
senior tag

Hello

Lassan vizsgáztatnom kéne a motoromat(július elejéig), annyi hibája van, hogy az egyik indexkar széthasadt, a búra kettétört, de mindkettő meg lett ragasztva így alig látszik(működni persze működik). Bp mozaik utcai vizsgáztatásra gondoltam(ott vizsgáztam forgalomból is, és az van a legközelebb :) ), vagy esetleg van másik javaslat?

Most akkor mennyibe is kerül egy motoros műszaki vizsga? Mire kell figyelni?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#50975) canniball válasza togvau (#50974) üzenetére


canniball
nagyúr

Helye válogatja hogy mennyi az annyi, én tavasszal vittem az Interautóhoz, ott nem egész 8k volt (ennek ha jól emlékszem fele az államé).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50976) Mizsala válasza mm89 (#50973) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Ma meló után megyek is próbálni :)
És igen, engem is "megfertőzött" a nyitható sisak, azóta semmi mást nem tűrök a fejemen :D
Hozzátenném, hogy mindig zárva hordom, de a le és felvételnél kinyitom, iszonyat nagy kényelmi segítség!

[ Szerkesztve ]

(#50977) kcsa válasza Mizsala (#50976) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem is az említett Caberg van. Nem csendes, de szerintem olyan nincs is. Mosáshoz jól szét lehet szedni, évente két-háromszor minimum kimosom a belsejét. A többi teljesen fedi a valóságot, amit mm89 leírt.

(#50978) mm89 válasza Mizsala (#50976) üzenetére


mm89
őstag

Én pl vezetéstechnikai napokon, városi lassú csorgásnál, tankoláskor használom felnyitva.
Még egy negatívumot kihagytam:
Az áll rész nyitásának metódusa nem tetszik annyira. Más sisakoknál ahogy alányúlsz a hüvelyk ujjaddal tudod nyitni. Itt nem, itt az elején van a nyitó gomb. Szerintem a másik fajta kényelmesebb lenne.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50979) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

én úgy tudom a felnyithatós sisakokba több a mechanika(?) ezáltal picit nehezebbek mint egy nem felnyithatós illetve zajosabbak .

zajra meg a füldugó a legjobb megoldás, nekem is cabergem van v2r 120 felett bőven zajos...(bár olyan nagy hasonlítási alapom nincs, egy régi arai-t próbáltam 1x de az nem mérvadó kb két számmal volt nagyobb)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#50980) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Kresz pipa :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#50981) mm89 válasza dellfanboy (#50979) üzenetére


mm89
őstag

Természetesen egy nyitható sisak nehezebb a mechanika miatt, de erről pont nem esett szó :)
Duke: 1550 gr. +/- 50 gr
Nolan N104 1640gr
Tehát kategórián belül nem nehéz.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50982) -Mike- válasza FIREBLADE78 (#50980) üzenetére


-Mike-
addikt

Kit kellett megkenni? ;]

(#50983) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Használtok motorra szerelhető navigációt?
Erről vélemény? (magyar gyártó)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#50984) canniball válasza StoneBridge (#50983) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyszerű közúti navigáláshoz szerintem bőven elég a telefonos navi. Persze ha "hárdkór felhasználásról" lenne szó akkor nem szóltam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50985) Outlander válasza StoneBridge (#50983) üzenetére


Outlander
őstag

Ez feleslegesen túlárazott, ha nagyon kell, akkor emagrol egy 13 ezreset, azon van 3 év gari, + veszel egy tokot, max 3k, akkor is csak 16k. De legyen 20k cakk pakk, ez bőven harmad ár.
Nincs olyan h "csak motoros" navi.... Pénz lehúzás csak....

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#50986) FIREBLADE78 válasza -Mike- (#50982) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jól megkentem a wcben oszt nem volt problémó ;] :P

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#50987) Burt1793 válasza canniball (#50984) üzenetére


Burt1793
veterán

Néhai használatra lehet, hogy elég, de hosszú - ismeretlen környéken való - túrákra nagyon nem. Alig olvasható a telefon kijelzője, a folyamatos hosszú rázkódás tönkre is teszi idővel, nem vízálló, a tok pluszban ront az olvashatóságon...

(#50986) FIREBLADE78: Haha :DDD Ugye nem kentél meg senkit, nyugtass meg.

[ Szerkesztve ]

(#50988) StoneBridge válasza Burt1793 (#50987) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Így van, ezek lennének a fő okok. Kérdés, hogy az általam linkelt "olcsósított navi" napfényben mit tud produkálni.

Outlander: köszi, megnézem.

[ Szerkesztve ]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#50989) FIREBLADE78 válasza Burt1793 (#50987) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

ennyire hülyének néztek :F :Y 3 hibapont

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#50990) Burt1793 válasza FIREBLADE78 (#50989) üzenetére


Burt1793
veterán

Dehogyis, bíztam benned. :)

Nekem a motoros hibátlan lett. ;] Tegnap postázták a jogsit az okmányiroda felé, szóval már közel a vég. :P

(#50991) Xaels


Xaels
félisten

Holnap reggel 9 eredet vizsga itt a sarkon. Remélem minden mást is el tudok intézni holnap.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#50992) vlevi válasza Outlander (#50967) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is csak remélem, hogy ez ugyanaz, mint hogy Miért nem férfiak adnak tanácsot a női magazinok levelezési rovatában? :)

(#50993) vlevi válasza Burt1793 (#50987) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam két másik esetben is csinált vicceset a telefonos navigáció. A telefonom vízálló, így nem tettem tokba, akkor sem, amikor esett az eső. Csakhogy azt nem számoltam bele, hogy a kapacitív érintőkijelző minden esőcseppet egy érintésnek érzékel. Járt az a telefon minden alkalmazás minden menüpontjában, így inkább kikapcsoltam :D
A másik, szintén kijelzős dolog. A kapacitív érintőkijelzőt nem lehet sima motoroskesztyűben kezelni, nem érzékeli a nyomkodást a vastag bőrőn keresztül.
Az olvashatóság viszont viszonylagos. Egy vacak 15 ezres navigációnak lehet, hogy mégkisebb a fényereje. Autóban ez általában nem gond, habár ott is sokszor olyan helyre kerül, ahol a tető nem árnyékolja, és közvetlen napfényben van, de sajnos motoron tuti, hogy csak így tudod felszerelni, esély nincs árnyékra.

(#50994) Burt1793 válasza vlevi (#50993) üzenetére


Burt1793
veterán

Azért a vízálló okostelefonok nem biztos, hogy szeretik, ha 100 km/h-val kapják az esőt több órán keresztül... Persze itt mondjuk egy S5-re vagy egy Sony Z(sok)-ra gondolok. A kesztyűs vezérlés a másik hiánya ezeknek. A garminok rezisztív kijelzővel vannak szerelve, így azzal vezérled őket, amivel akarod.

(#50995) vlevi válasza Burt1793 (#50994) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam plexi mögött volt a telefon, ezért szemből jövő vizet nem kapott, csak ugyanolyan normál esőt, mint amit gyalog is kapna. IP67-es vízálló a telefonom, 30 méter mélységig (vagy hosszában? :) ) bírnia kell a vizet.
A vizes érintőképernő viszony használhatatlanná teszi.
A navigációk viszont még mindíg a régi rezisztív érintőt használják, ezért azok kesztyűben jobban használhatóak. Igazság az, hogy a navigációk hardveresen nagyon keveset változtak, mondjuk úgy az elmúlt 10 évben.

[ Szerkesztve ]

(#50996) Burt1793 válasza vlevi (#50995) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, a jó hardvert nem konkrétan az soc-re értettem, hanem az eszköz minőségére.

(#50997) zeon.hu válasza StoneBridge (#50988) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

gyári navit is és telefont is használtam motoron, ilyen "pók" tartóval(autóban és otthon is ezeket használom). bluetooth a fülbe, tökéletesen hallható volt a navigáció, pedig nyitott a sisakom.

#?*@&!

(#50998) Anulu79 válasza Burt1793 (#50994) üzenetére


Anulu79
addikt

Pont az S5-ben is van olyan funkció, hogy érzékenyebb a kijelzője így kesztyűben is tudod használni. Egyébként én is gondolkodom valami tartón de még kéne először szivargyújtó, hogy ne merüljön le teljesen.

(#50999) Burt1793 válasza Anulu79 (#50998) üzenetére


Burt1793
veterán

Motoros kesztyűvel is működik? Én nem próbáltam, pedig van itthon, a 930-on is van ilyen funkció, vastag kesztyűvel nem működik.

(#51000) Anulu79 válasza Burt1793 (#50999) üzenetére


Anulu79
addikt

Szerintem kell, hogy működjön. Azért "kesztyű mód" vagy mi a franc a neve. Nekem Note3-am van és amikor ez be volt kapcsolva a zsebemben képes volt feloldani, hogy hozzá sem nyúltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.