Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Az "APS katalógus" nyilvános-e, vagy mit takar? Egy motorra akarok alkudozni. A gazdája a Red Barontól vette 2 éve, és lehet, hogy oda adná vissza. Az ő oldalukon olvastam, hogy a tőlük vett motorokat az APS katalógusban szereplő áron veszik vissza. És jó lenne ismerni, hogy kb. mit ajánlhatnak. Vagy ez valami duma?
A választ előre is köszönöm.

[link]

ui.sürgős lenne.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#47702) kcsa válasza garcia66 (#47701) üzenetére


kcsa
veterán

Egy óra és nyit a red baron, telefonálj oda. Gyors kereséssel én nem találtam ilyesmit.

(#47703) Topiccsendőr válasza Czimby (#47699) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nekem teljesen mas a tapasztalatom ezzel kapcsolatban.
Es nekem van is apriliam, nem az ismeros haverjae :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#47704) V.Stryker válasza Czimby (#47699) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez lehet ilyen olasz dolog. Emlékszem jó pár éve valahol ki volt állítva a Ducati szupersport gépe, meg is lehetett tapogatni közelebbről. Basszus, olyan sorjás volt a műanyag, hogy röhögnöm kellett a közel 5 milliós gépen, hogy ilyet lehet. Annyira sokkolt, hogy azóta is megmaradt az "élmény". :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47705) Czimby válasza Daywalker (#47700) üzenetére


Czimby
addikt

Szerintem ezt nem nekem szántad.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#47706) Daywalker válasza Czimby (#47705) üzenetére


Daywalker
addikt

Valóban, korán volt még :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47707) Czimby válasza Topiccsendőr (#47703) üzenetére


Czimby
addikt

Ez nem a hallottam, hogy hallotta sztori, a motoros körünkben van a srác.
A Tuonoval nekei sem volt gondja csak apróságok, de ezzel ráfaragott, pedig maximális törődést kapnak a motorjai.

Réges régen nekem is volt aprilia Rs 125, azzal kezdtem a rendszámos életem.
És akkor fogadtam meg, hogy soha többet olaszt nem veszek.

Repsol szintetikus olaj, jól beállitott olajpumpa, egy kicsit még többet is nyomott a kelleténél.
Mindig óvatosan be lett melegitve, első 10-15percben nem látott power nyitást.
Motorféket se használtam, mert többen mondták, hogy akkor nem kap kenést rendesen...

Aztán egyszercsak 100-nál úgy megállt, hogy csak a szerencsén múlott, hogy nem lett nagy baj belőle.
Pedig elvileg 16e-t el kell mennie egy dugattyúnak benne, ez viszont 9e-nél megállt.
A henger hibátlan volt előtte, szóval nem azzal volt a gond.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#47708) Daywalker válasza Czimby (#47707) üzenetére


Daywalker
addikt

Na, szerintem ennek szöges ellentéte Tomi motorja...(pedig szerintem ő nem szarozik, letolja a futóról és már forgatja is, de majd ő beszámol róla :U )

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47709) Topiccsendőr válasza Czimby (#47707) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat elegge kozvetett tapasztalas, a regi Rotax v990 est is belekeverted, pedig az elegge idotallo konstrukcio.
Rsv4 alig van az orszagban. Ez alapjan persze lehet velemenyt kialakitani az egesz markarol :)

Es akkor elerkeztunk oda, hogy az ember mindig az egesz csak kis szeletet latja.
Rs 125 hoz azt tudom mondani, h a mikuni olajpumpaja nem tud tobbet nyomni. Nyelgazon 3% os kevereket nyom, alapjaraton meg 1%. Ha a bovdent feszesre huzod, akkor alapjaraton fog tobbet nyomni, amivel nem lesz jobb semmi. Olajpumpa sosem szokott elromlani. Olajpumpat azert talaltak ki, hogy olajat sporolj. Ne allandoan ugyanaz a mennyiseg menjen az elorekevert benzinhez kepest. Azert kotik ki, mert a versenyolajok 2t nel 50 es viszkozitasuak es nem annyit nyomna.
2t szintetikus olaj.
A 2t szintetikus olaj csucstechnika, nem kokszol, nem rakodik, nem fustol, es teljes vedelmet nyujt az on motorja alkatreszei szamara. Kb ez van a fejeben az embereknek. Egy resze igaz.
Furcsan hangzik, de a leheto legjobb olaj 2 t be az novenyi eredetu, ricinus olaj.
Magas hofokon instabil, nem ugy mint a szintetikus. Es ez az instabilitas a kenese titka. Polimerizalodik meg nehezebb olajokra, ami gazdag eszterben, sokkal nagyobb vedelmet nyujt, mint a szintetikus olaj. Viszont rakodik. Vagy ez, vagy az. Csodak nincsenek.
En epitettem ossze a sajat rsemet, a masodik honolasnal nem jarattam be. Nem kell.
Motorfeket nem keveset kap nalam. Nincs baja tole.
Az hogy mitol ragad meg, millo dologtol fugg. Amit en tapasztaltam, az csak szerelesi hanyagsagbol kifolyolag.
Most fog a harmadik szezonba lepni ilyen hasznalattal, emelt kompresszioviszonnyal, eltolt gyujtassal ugyanazzal a dugoval...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#47710) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#47709) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Látom szépen kihasználod a "pirosat" is a fordulatmérőn, ha már egyszer az a része is ki van fizetve! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#47711) KoVee84


KoVee84
senior tag

Visszajött a ruhám a Baranyi Szűcs műhelytől takarítás + festés (11k + 10k). Srácok, nagyon ajánlom őket!
Felhívtam őket, találkoztam a futárral, aki ráadásul odajött hozzánk a céghez, elvitte a ruhát és szinte újként hozta vissza ugyanoda! Gigariszpekt nekik, nagyon szépen dolgoznak! Talán az összefoglalóba is rédemes lenne felvenni a nevüket! :R

http://bortisztitas.hu/main.php?page=motorosok_reszere

(#47712) Outlander válasza KoVee84 (#47711) üzenetére


Outlander
őstag

Annyiért legyen is jó. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#47713) KoVee84 válasza Outlander (#47712) üzenetére


KoVee84
senior tag

Tőlük olcsóbban nem hinném, hogy bárki is megcsinálja, mert a tisztítócégek is hozzájuk küldik a ruhákat, csak ráteszik a hasznukat :K
Egyébként olyan, mintha lenne egy tök új ruhám, ami valójában 6 éves :DDD

majd rakok fel képet, ha jól emlékszem Tutis meg a fénybenjáró kolléga is tisztíttatott már náluk ruhát -> akkor jól emlékeztem ;)

[ Szerkesztve ]

(#47714) Daywalker válasza KoVee84 (#47711) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja én is megcsináltattam tavaly, tényleg fasza lett. Egy hangyapöcsnyit viszont összemegy a ruha, de ez csak ideiglenes ha jól vettem észre.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47715) kcsa válasza Outlander (#47712) üzenetére


kcsa
veterán

nincs bőrruhám, de nem tartom drágának.

(#47716) Czimby válasza Topiccsendőr (#47709) üzenetére


Czimby
addikt

Valószínűleg igazad lehet, a pontos részletekre már nem emlékszem mivel ez 10+ éves történet, de annyi biztos, hogy keserű szájíze volt a dolognak. És elment a kedvem a márkától.
A motort az akkor még Yamaha tátrai néven futó Omega motorban szervizeltettem mivel még fiatal voltam és nem mertem belenyúlni a nagy értéke miatt, akkoriban még Végh Jana is ott dolgozott, és nagyon jó hírű szerviznek számított.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#47717) Outlander válasza kcsa (#47715) üzenetére


Outlander
őstag

Pedig nem is az olcsók közé tartozik.... nyilván ahány város és mesterember annyi ár.

Csak úgy megcsapta a fülem a 21k-s ár... :R

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#47718) Czimby válasza Outlander (#47712) üzenetére


Czimby
addikt

Cölöpék kb 2x ennyiért ha nem többért dolgoznak...

Tisztításra elkértek 15e-t és olyan tiszta volt mint amikor én takarítom meg idehaza SPIDI vagy LiquiMoly bőrruha ápolóval, hát jobb eredményre számítottam azt kell mondjam.
Ahol festették a ruhát az is engedte a színét, ezzel az erővel én is befesthettem volna bolti cipőfestékkel.

Viszont MikeTomi airbrush munkája ár érték arányban iszonyat jó volt, a sisakom kapott kis csúszást(ütést nem!) és ezt javíttattam ki vele, nagyon szép minőségi munkát végzett és kemény 5e Ft-ot kért.

Persu

6perc környékén ki volt az a látványosan gyors csávó? És miféle motorral?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#47719) canniball válasza Daywalker (#47700) üzenetére


canniball
nagyúr

Megköszönjük ha megnézed, nekem fogalmam sincs merre kéne keresni...

KoVee84!
Ez komplett ruha? Illetve az árban a futár díja is benne foglaltatik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47720) Daywalker válasza canniball (#47719) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem sincs, de erre most nincs időm...a leveleim közt megnézem, bár nem emléxem, hogy bármikor írt volna e-mailt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47721) Topiccsendőr válasza Czimby (#47718) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztm laczko mate vmi moto2 es motorral. Ha a levezetot mondod

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#47722) KoVee84 válasza canniball (#47719) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ez kompletten volt ennyi igen. A futárnak nincs külön díja, én egy üveg bort adtam neki, hogy rendes volt és eljött a ruháért meg a céghez vissza is hozta.
Igazából először felhívtam őket, majd bementem egy partnerükhöz itt a 13-ba és a kettejük ára között volt 6.000 Ft csak a tisztításra, szóval visszahívtam a Baranyit, mondtam, hogy mi lenne ha találkoznék személyesen a futárával és így olcsóbban megúsznám. Ő meg küldte is a számát :C

(#47723) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Most adom le a csizma rendelést. Corsaból kell nagyobb,mint amekkora a tényleges láb méretem?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#47724) Xaels válasza garcia66 (#47701) üzenetére


Xaels
félisten

APS = Automatic Pricing System

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#47725) Topiccsendőr válasza Topiccsendőr (#47721) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Moriwaki Cup a motor

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#47726) Xaels válasza FIREBLADE78 (#47723) üzenetére


Xaels
félisten

Nem te mondtad, hogy nem akarsz próbálni, majd visszaküldöd ha nem jó :U Ahány ember annyi féle láb, van akinek az egyik márkából jó az X méret, a másikból nem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#47727) mm89 válasza FIREBLADE78 (#47723) üzenetére


mm89
őstag

Én megvettem a vortice-t, 43 as a lábam, a csizma is es jó. Egyébként mit tudsz tenni ha nem jó? Visszaküldöd, ők küldenek másikat? Nem tudod valahol felpróbálni?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#47728) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Gyerekek, ez qrva jó! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#47729) Djuree


Djuree
félisten

szeretnénk baratnommel egyforma borruhat venni. ketreszest. hol érdemes ahol sok van es van akció? jó lenne 100 alatt megúszni per ruha...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#47730) Daywalker válasza FIREBLADE78 (#47723) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem a sima Vertigoból kisebb kéne, mint a lábam. 45-45,5 cipőket hordok és a Vertigoból 44-es a jó. Szóval ezt így nem lehet megállapítani...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47731) fattyu válasza canniball (#47657) üzenetére


fattyu
veterán

bocs hogy csak most.
így jó lesz azt hiszem

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47732) Xaels válasza Djuree (#47729) üzenetére


Xaels
félisten

;] 100 alatt kétrészes bőrruhát? Na meg egyformát?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#47733) Kolondrum válasza Djuree (#47729) üzenetére

Ezt itt nem jó hangoztatni. Írjál 200k-t és szóba állnak veled. ;]

(#47734) mm89 válasza Djuree (#47729) üzenetére


mm89
őstag

Itt Szegeden pont ma láttam új probiker ruhát, 72 ért.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#47735) tboldi válasza Bogyó bá' (#47728) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kár volt végignéznem, most hiányzik a régi ETZ-m és vele együtt a kétüteműség. :))

[ Szerkesztve ]

(#47736) PoLizei válasza Djuree (#47729) üzenetére


PoLizei
aktív tag

motorosborruha.hu
Vagy a Louisban van 300.-€ körül Probiker.

[ Szerkesztve ]

P*L****

(#47737) Ferdzsoo válasza mm89 (#47734) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Korábban taglalt véleményemet fenntartom hogy probiker márkát nem ajánlok senkinek... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#47738) Something_


Something_
őstag

Idei első szarrá ázás pipa.
Jó a perforált bőrkabi esőben. Hónaljtól egészen tenyérig átáztam :D

(#47739) -Mosquito- válasza Something_ (#47738) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Létezik esőruci is de az x@rul mutatna a csini kabin. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#47740) Xaels válasza Something_ (#47738) üzenetére


Xaels
félisten

Hidd el van az az eső ahol a nem perforált bőr sem tart kint mindent. A nyáron úgy elkapott, hogy csak a hátam közepe maradt száraz mert haver rá volt tapadva és rajta volt külön esőcucc. A cordura kabim eddig még mindig szárazon tartott. Remélem reggel nem kell megint tesztelnem.

(#47739) Mosquito34: különben is az esőruha a gyengék fegyvere ;]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#47741) Something_ válasza -Mosquito- (#47739) üzenetére


Something_
őstag

Leszarom, hogy mutat a kabin, de elfelejtettem berakni a csomiba. Jaaaa, csomiba be sem fér a kabát :D
Tavaly begyömöszöltem az esőgatyát, az épphogy befért a bal oldalra, viszont most ott van a tárcsafékzár, így már lehet nem fog beférni. Majd meglesem. Habár most szerintem nem álltam volna félre, hogy felvegyem, mert kb le kell, hogy üljek, hogy a gatyát magamra tudjam operálni :D

Xaels: ráadásul nekem ahol most szarrá áztam, ott nem is bőr, hanem textil. Elég durván átengedte a vizet. Itt lehet is látni.

(#47742) Archer válasza Topiccsendőr (#47709) üzenetére


Archer
őstag

Amúgy mi van az RS125-tel, megszűnt a modell? Csak a hurka RS4 van helyette?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#47743) Something_


Something_
őstag

Ha már víz, akkor leírom, hogy miért is áztam el. A víz miatt!:D
Hűtővizet voltam cseréltetni, kapott jó kis Motul Motocool fagyállót, teljesen szét lett bombázva a motor, végig tudtam nézni az egész szerelést, láthattam "belülről" a motort :D Szép állapotban van, hála az égnek.
Pár napja írtam, hogy akarom majd bukógombát, mert csak a bal oldalon van, jobb oldalról hiányzik, tartókonzol sincs. Most végre kiderült, hogy a bal oldalon milyen márkájú gomba van, amihez nem kell idomot fúrni. GSG Így van rögzítve, elemfúrás nélkül.

Ez tök jó, mert Feree írta, hogy fasza gomba, viszont jó drága. Sanszos, hogy csak jobb oldalit nem lehet külön venni, csak komplett szettet. Feree megadnád azt az elérhetőséget, amit említettél? Azért rákérdek. Elég hülyeségnek tartom, hogy a motort eldobja valaki jobb oldalra, aztán vehet komplett szettet.

Ha már gomba. Ma jöttek meg az LSL tengelyvédő gombáim előre és hátra. Nem volt valami bonyolult berakni őket hátra, előre bal oldalra sem, viszont előre a jobb oldalra nem sikerült. Tavaly cseréltettem gumit, jól ráhúzhatta a csavart a tengelynél, mert nem akart lejönni. Nem tudom mi lesz így, baromira rá van húzva. Holnap felhívom az X-Bike-ot, hátha bevállalják, hogy kiszedik a csavart.

Egy kérdés így a végére. Hátulról nem lenne ajánlott kiszednem a két emelőszemet? Mert most ugye ott van a tengelynél a gomba, plusz előtte az emelőszem. Csúszásnál gondolom nem az igazi, hogy ott van az a két kiálló fém darab.

[ Szerkesztve ]

(#47744) Archer válasza Something_ (#47743) üzenetére


Archer
őstag

Úgy tudom, a sima Motocool nem szilikát mentes, a Factory Line már igen. A motor szervizkönyve kifejezetten szilikátmentes fagyállót ír elő, ilyen a gyári Pro Honda HP vagy a Mol-os G30. Az első tengelyanyának meg le kell jönni, nem úgy hegesztették azt rá. :)

Elvileg a tengelygomba előbb leér mint az emelőszem. Ha csak emelőszem lenne, úgy már neccesebb, 600RR.net-en találni képeket a lengővillából kiszakadt emelőszemekről. A legnagyobb hülyeség meg a bukógombás emelőszem.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#47745) Something_ válasza Archer (#47744) üzenetére


Something_
őstag

Factory line-t vettem, innen: Autoteka2000

Remélem lejön az anya, holnap kiderül.

Miért hülyeség az emelőszemes tengelyvédő? A hosszúsága miatt?

[ Szerkesztve ]

(#47746) Archer válasza Something_ (#47745) üzenetére


Archer
őstag

Azért, amit az előbb írtam. Mert kiszakad(hat) a lengővilla aljából, aztán azt nem olyan egyszerű szakszerűen hegeszteni, ha egyáltalán lehet. Azért nem egy sima acél zártszelvény lengővilla ez a Pro Linkes cucc. Az a vékony hegesztés, ami az emelőszemek furatát fogja, nem erre van méretezve. Érdemes megnézni, hogy a pénzesebb pályamotoroknál hogyan szokták ezt megoldani (pl. Gilles láncfeszítők).

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#47747) Something_ válasza Archer (#47746) üzenetére


Something_
őstag

Ja én félre értettelek. Azt hittem, hogy olyan tengelyvédő, ami emelőszem is.

(#47748) -Mosquito- válasza Something_ (#47741) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szentendréig van elég buszmegalló vagy a boltban is felvehetted volna az eső szerkót. Majd legközelebb. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#47749) Something_ válasza -Mosquito- (#47748) üzenetére


Something_
őstag

Nem a boltban voltam, hanem szerelőnél, aki kicserélte a vizet. Aztán elugrottam egyik ismerősömhöz, nem esett az eső. Aztán hazafele indultam, akkor sem esett, útközben jött rá. De mindegy, túléltem :D

(#47750) Archer


Archer
őstag

Tetszik ez a hirdetés :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.