Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) Something_ válasza Pgabor79 (#47148) üzenetére


Something_
őstag

Alpinestarsbol van hosszitott meret, az valoszinuleg jo lenne rad. Pl Auner.hu

(#47152) Daywalker válasza Laraxior (#47140) üzenetére


Daywalker
addikt

500 sok, 100-150 belefér...függ attól milyen motor, az enyém is ingadozik, de még egy injektoros r6 is...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47153) Kolondrum

[link] - Elég ritka. [link]

[ Szerkesztve ]

(#47154) Laraxior válasza Daywalker (#47152) üzenetére


Laraxior
titán

Egy 750-es GSXF. Karburatoros, kézi szivatos, semmi bonyodalom. :D
Esetleg a levegőszűrőt ideje lenne kicserelnem, hatha segit valamit. 4ezret mentem vele, elotte nem tudom mikor volt cserelve.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#47155) .mf


.mf
veterán

Már megint... Egy hétig nem nézek be, 354 új hsz. :Y "Csak nem történt valami?", gondoltam. Elkezdem olvasni: off, off, gyenge poén, off, szájjáratás; valaki kérdez, jön egy oldalnyi hsz rá, anélkül, hogy valós válasz lenne.
Komolyanmá'. Ne a mennyiségre gyúrjatok, a minőségre.

Fattyú: minek 4 váltás ruha? Ha augusztus, akkor gondolom tenger vagy Balcsi, 1 váltás alsónemű és fürdőruha elég. :DDD
Komolyabbra fordítva, ha hosszú hétvége, 1-ben mész, 3 váltás. Elég necces lesz 4. nélkül is már elférni, mert kelleni fog: nadrág, pulcsi, normál cipő ha gyalogolsz, papucs, fürdőruha, törölköző, napkrém, fényképező-töltő-obi, gyógyszerek, pipere, stb stb.
Utassal nem tudsz felrakni nyeregtáskát, marad a tanktáska, oldaltáskák, és hátizsák az utason. Kicsit szűkösen, de talán megoldható. Kivéve ha a hölgy hajszárítóhoz, hajvasalóhoz, kiskoffernyi smink-készlethez is ragaszkodik. ;]

Feree: le lehet az oldaltáskát is könnyen szedni, magaddal viszed a szállásra, megoldva.

Persu, rég láttalak itt :))
Kuplung nekem már volt, hogy a nov-márc idő alatt eléggé összeállt. Azóta behúzott kuplunggal van eltéve a motor, és időnként megmozgatva.
Kösz a tippeket, szerintem még nem annyira sokat álló motoroknál is érdemes ezekből párat átnézni.

Papriksz: déli oldalon azért enyhék a kanyarok és több az egyenes, ott simán megvan több helyen.

Pgabor: 192/63 és standard 54 vagy 52 (épp tisztítóban van, nem tudom fejből) Mugen, mellbőségben a forcefield páncéllal jó, hosszban jó, karban, combban egy kicsit bő... Cölöp ill. még van 1-2 műhely, ahol méretre tudnak igazítani (25-40k közötti árakat hallottam).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47156) fattyu válasza .mf (#47155) üzenetére


fattyu
veterán

alpok lába olaszban... nem part. augusztusra meg nekem is napi két három póló a koncepció :D Nemtudom hogy oldom meg. persze addig el is kell jutni :S
mondjuk egy hombárabb tanktáska elés okat elnyel csak így is necc a költségvetés nemhogy még egyszeri használatra ilyesmikre beruházni.

Ha lenne jogsim mehetnénk autóval is. ha lenne autóm.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47157) jaktib


jaktib
tag

Eljött a jó idő ha minden igaz. Mentem ma egy kicsit, megszaporodtak a motorosok, robogósok. Kezdődik a köszöngetés, biccentés intés stb. Gyakoroltam a városi haladást szabályosan, húzni mindenki tudja. Mire hazaértem úgy érzem sokkal jobban ment, magabiztosabb voltam. Ma próbáltam ki az új csizmát, na azt meg kell szokni. Nagyon merev és sokkal laposabb a talpa mint a magas szárú cipőmnek amiben eddig mentem.
Gondoltam nekem is legyen egy beindítom és örülök neki videóm, sok ilyet néztem amíg nem volt motorom :))
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47158) Topiccsendőr válasza .mf (#47155) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Van idom :D

A kuplungot tokig huztad be?
Nem tudom mennyire szereti a rugo, ha egyfolytaban ossze van nyomva, az is lehet, h sosem lesz baja, de eleg tehermentesiteni a nyomolapot a bowden finomallitoval a kuplungkarnal.
Csak h ne nyomja ki az olajat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#47159) Czimby válasza Laraxior (#47140) üzenetére


Czimby
addikt

Karbi szinkronra vidd el, az okozhatja.
5e Ft körül megvan, én is annyiért szoktam csinálni.

Ha van rajta sportkipu, az mégjobban fel szokta erősíteni az ingadozást.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#47160) Something_ válasza .mf (#47155) üzenetére


Something_
őstag

Egyik baratom most vett 2reszes atemet, 182 cm, 90 kg es az 54es lett neki a pont jo.

Durva, hogy 27 kg van koztetek es pl neked is 54 vagy 52es a ruhad.

(#47161) Ferdzsoo válasza Laraxior (#47140) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az alapjárat sem annyira mérvadó, pl húzz egy gázt 4000-ig majd tartsd meg, ott aztán figyeld hogy ott is ingadozik e. Ha ilyen 2-300-akat elmegy akkor karbiszinkron megoldja.
nekem is ilyen volt a cbf 24k-nál karbiszonkron előtt.
Utána meg tök jó lett...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#47162) Kolondrum válasza Ferdzsoo (#47097) üzenetére

Értem én, csak az a tizedes amiről szó van az több havi megtakarítás. Ergo ha elenged a 3.6-ból 0.2-öt az eldönti, hogy lesz vagy sem.

(#47163) Ferdzsoo válasza Kolondrum (#47162) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értelek.
Bár a példából kiindulva akinek a tizedes többhavi megtakarítást emészt fel az nem vesz ennyiért motort.
De ha arányaiba vesszük az elméletet akkor érthető...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#47164) Laraxior


Laraxior
titán

Koszi srácok. Elviszem szervizbe, legalabb kicserelik a levegőszűrőt is.
Teljesen gyári a motor, nincsen rajta masik kipufogó. :R
De kárt nem csinal ugye, ha még gurulok vele par szaz km-t?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#47165) Ferdzsoo válasza Laraxior (#47164) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kárt biztosan nem.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#47166) Archer válasza JoceeHunt (#47147) üzenetére


Archer
őstag

De ez a Givi cucc ami HGabor89-nak van, vagy a konzolos SW Motech, amit én linkeltem?

HGabor89: köszi, majd ha valamikor hajlandó lesz felülni, azért figyeld le :K

AndrewTdi: holnap járok arra, lehet meg tudom nézni de nem ígérek semmit.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#47167) Something_ válasza Archer (#47166) üzenetére


Something_
őstag

Múltkor ezt linkelte: [link]

(#47168) AndrewTdi válasza Archer (#47166) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nos az pont fasza lenne. ha megtennéd. :R

(#47169) tboldi


tboldi
nagyúr

Néha azért előfordul ilyen is. :))

(#47170) Kolondrum válasza tboldi (#47169) üzenetére

Nem te mentél előttem? ;) [link]
Hát hallod, úgy hajtod a vasat mint én a mesterséges fogyimérés alatt, nem csodálom ha alig eszik.
Véletlenül se vedd bántásnak a kérdést a te esetedben, de ez téged élvezettel tölt el?
Az biztos, hogy téged a trafi téma nem érint.

[ Szerkesztve ]

(#47171) JoceeHunt válasza Archer (#47166) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Semmi merevítés, 2db sima oldatáska. Az enyém Louis-ba vett Vanucci márkájú ha jól emlékszem.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#47172) Kolondrum

Belemásztam ebbe az autópálya matrica témába és arra jutottam, hogy érdemes megvennem a 10 naposat és marha gyorsan odaérni ahova akarok, minthogy veszek egy megyeit 5000-ért és az nekem csak egy kimondott úti cél felé szól ráadásul az út egy része igen-igen vontatott lesz. ~1500-ból megúszom. A 10 napba meg belefér több cél is.
Próbáltam kikerülni a fizetőseket és közel 30km plusz lenne az 50000-es megoldáshoz képest, meg rengeteg plusz idő. Ez egy célra értendő.
Tavaly ~4000-ből elmásztam oda ahova szoktam, most ez 5500 lesz kb, DE rövidebb az út és sztem 1 órán belül meg lesz a korábbi 1:26 helyett.

(#47173) jaktib válasza canniball (#46341) üzenetére


jaktib
tag

Ezt a képet be tudnád rakni az elejére? Ha már én is néha megjelenek itt. :)
Köszönöm.

(#47174) tboldi válasza Kolondrum (#47170) üzenetére


tboldi
nagyúr

Biztos, hogy nem én vagyok az, mert gondolom nem Mosonmagyaróváron (vagy környékén) készült. :)
Jelenleg csak ilyen városi, vagy környező falvi gurulásokra van időm. Illetve, amíg nem gondolom üzemmelegnek, nem is húzom neki. Utána is tartom magam a 65-ös "lélektani határhoz". Persze, aki nagyon szütyörög, azt megelőzöm, amint lehet. De igen, szeretek motorozni, csak elég nyugodt természetű vagyok. :)

A tavalyi meg tulajdonképpen tanuló év volt, mind a friss jogsi, mind az új motor szempontjából. Idén nyárra viszont már nagyobb tervek is vannak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47175) tboldi válasza tboldi (#47174) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lejárt a szerk. idő.

Szóval, a jövőben lehet, hogy lesz 4 l/100km is a fogyi. ;]

(#47176) polimorf válasza Kolondrum (#47170) üzenetére


polimorf
tag

Attól, hogy valaki nem 200-al megy még élvezheti a motorozást. Amúgy meg Te sem vagy az a kimondottan száguldozós fajta a videóid alapján. Nincs is sok értelme, száguldozásra ott vannak a pályák. Trafiba még így is bele lehet futni.
Nem bántásból írtam ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#47177) Kolondrum válasza tboldi (#47174) üzenetére

Engem ma megelőztek, motorok szoktak. Nagyon békésen elgondolkodóba voltam és 60-al haladtam, majd a semmiből egy villanás alatt valaki elment mellettem. Amit leszűrtem: Sor 4, fehér S-es gyorsasági egy kipuffal középen. Ilyenkor nyugtatom magam, hogy nem velem van a baj. Főleg, hogy túrják fel a 11-est. Tábla hegyek, szűkületek.
Én rövid távon mennék csak mögötted. Minimum 60 óra szerint.

-------------

Van itt valakinek egy Suzuki GSF650N-es, az mennyire lomhul el két személlyel, kérdezném. :R

[ Szerkesztve ]

(#47178) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Exklúzív
De miért állítja? :F

[ Szerkesztve ]

(#47179) Archer válasza AndrewTdi (#47168) üzenetére


Archer
őstag

Voltam ma Veszprémben. Két bolt is van a Budapesti úton, bementem az elsőbe, volt ott egy patent Z750 de ki volt rá írva, hogy már van gazdája, na mondom lemaradtál róla. Új gumik, néhány extra, bár nekem maga a motor nem tetszik de állapotra tényleg nagyon rendben volt, látszott, hogy van gazdája. Azért csak rákérdeztem, kiderült, hogy az eladóé és soha nem is árulta :)
Átmentem a másikba, ott volt több Z750 is a boltban viszont nyitvatartási időben zárva volt az ajtó, szambáztam ott 15-20 percet aztán otthagytam. Elvileg az volt az a bolt "Motoroutlet" vagy valami ilyesmi.
Meg volt egy Big Banges R1, elég morci egy gép :K

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#47180) torzo válasza Kolondrum (#47177) üzenetére


torzo
Ármester

Bocsánat, ezer bocsánat! Nagyúr! Nem csak neked szól! Könyörgöm, a teljes hasonulás kötőjellel sem szűnik meg érvényesnek lenni! Szóval 60-nal, 70-nel, 50-nel stb. Kérlek, ne vegyed(vegyétek) rossz néven, mániám a grammatika, belém verték! Bocsi, nem bírtam már tovább!

Széles utat, gumifákat mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#47181) Kolondrum válasza torzo (#47180) üzenetére

Semmi gond itt, látnád amúgy, hogyan írok üzizve pl párommal. :R

(#47182) torzo válasza Kolondrum (#47181) üzenetére


torzo
Ármester

A szlenggel semmi bajom, magam is használom. Magyar tanárom, hajdani főnököm belém égette, hogy kiszúrjak minden hibát. :W A családomat is folyton gyötröm, szeretnek is érte nagyon. :D

[ Szerkesztve ]

(#47183) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Csak óvatosan, srácok!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#47184) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#47183) üzenetére

Lehet, hogy velem kezdték. :))

(#47185) .mf válasza Bogyó bá' (#47183) üzenetére


.mf
veterán

A 3 megállított motorosból 2-t ismerek :DDD

Nem értem, mi alapján válogatták az embereket. A kettő, akit ismerek, egyikük mindig teljes bőrben jár, a másikon is legalább bőrkabát és talán alatta gerincvédő is van. A harmadik megállított motoroson is volt protektoros kabát, és úgy tűnik motoros csizma is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47186) Grillo válasza AndrewTdi (#47178) üzenetére


Grillo
senior tag

Kolléga is ment ki, vitte a Harley-ját az amerikai autós részre, mondta, hogy majd reggel beszámol.
Én úgy tűnik vasárnap megyek, valószínűleg gyerekkel.

(#47187) Archer válasza JoceeHunt (#47171) üzenetére


Archer
őstag

Nem lefeg-lafog mindenfelé? Ma néztem egy ilyet, azért meggondolandó, hogy csak mert az SW Motech-hez adnak két hajlított csövet, ér-e majdnem háromszoros árat...

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#47188) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#47183) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Helyes, ellenőrizzenek csak! :K

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#47190) -Mike-


-Mike-
addikt

Motoroázis: A Caberg sisakok és Abus zárak árából 20%, a ruházati termékek árából pedig 20-35% kiállítási kedvezményt biztosítunk a Budapest Motor Fesztivál hétvégéjén.

(#47191) AndrewTdi válasza Archer (#47179) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nagyon köszönöm a fáradtságot, de a holló játszon a szemükkel, hogy nem dolgoznak munkaidőben.
nagyon szépen köszönöm! :R

(#47192) -Mosquito- válasza AndrewTdi (#47178) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Vasárnap kint leszel?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#47193) Ferdzsoo válasza sznorbert86 (#47189) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hali!

Egyszer egy ilyet láttam vizslattam meg élőben ez is Hiyosung.
Hát. A létező leggagyibb alkatrészekből van összeszerelve, első ránézésre nem is tűnik annyira rosznak de ha jobban megnézed, szerintem katasztrófális...(ezt már az ára is tükrözi, pl egy hasonló köbcentis másik márak árához képest)
A fék olyan volt mint ha taknyot húzogattál volna, a váltó totál laza ilyen mintha sohasem lett volna igazán sebességben, lengéscsillapításról ne is beszéljünk, az alkatrészek minősége látszólag a béka sebbe alatt volt.
Én biztosan soha senkinek nem ajánlanék ilyen motort megvételre.
De van aki megveszi term.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#47194) Outlander válasza Ferdzsoo (#47193) üzenetére


Outlander
őstag

Én is nézegettem, pont olyan típust amit a kolléga kérdezett...
Bár én nem ilyen szúrós szemmel, és mint tök laikus hisz első motort kerestem..
De nekem is kb ez lett a végeredmény...

Olyan, mint a teszkó-ósan kisrobogók... messziről mondhatni jól néz ki, ára is jó, de mikor ott vagy, akkor üvölt róla az ebay... :DDD

Kis pénz, kis foci.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#47195) sznorbert86 válasza Ferdzsoo (#47193) üzenetére


sznorbert86
csendes tag

köszi :)

(#47196) fattyu válasza Bogyó bá' (#47183) üzenetére


fattyu
veterán

Pedig jártam szentendrén tegnap ( ma. ) nem voltak :D Igaz éjfél körül lehet kevesebb a potenciális bevétel :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47197) jaktib


jaktib
tag

A január 19-én vett motoromra még nem jött meg a súlyadó csekk. Az autóra viszont megjött. Mivel nem tudtam, mi a helyzet ilyenkor, bementem az önkormányzati adó hivatalba. Nem hiányzik, hogy valami adminisztrációs hiba miatt később megbüntessenek. Jól felvilágosítottak az ügyben.
Lehet másnak is hasznos az infó.
Én csak jövőre fogok a motor után adózni. A szabály az, hogy ha nem volt kivonva a forgalomból, (vagyis nem én helyeztem forgalomba az adott évben), akkor az fizeti az éves adót, aki január elsején volt a tulajdonosa a motornak. Hiába március és szeptember a két fizetési határidő, az előző tulajnak kell fizetni mindkét csekket.
Ez nekem most jó, de számomra ez nem eléggé logikus szabály. Most már ezt is tudom. :)

(#47198) canniball válasza jaktib (#47173) üzenetére


canniball
nagyúr

OK, az új TÖF-be bekerül.

A "súlyadót" itt is megtudhattad volna. ;) Amúgy van így is logika benne: lehetne azt csinálni, hogy eladás esetén az előző tulaj időarányosan visszakap te pedig onnantól fizetsz a tárgyévben, de gondolj bele ez mennyivel több adminisztrációval járna.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47199) jaktib válasza canniball (#47198) üzenetére


jaktib
tag

Köszönöm.
Tudom, hogy van aki tudja esetleg itt, de tutira mentem. :) Én is azt gondoltam, hogy valami időarányos dolog lehet egy eladásnál. Ha így van, nincs mit tenni, bele kell törődni. :)

(#47200) Daywalker válasza jaktib (#47199) üzenetére


Daywalker
addikt

Megspóroltál volna nem kevés időt ha megkérdezed, de szerintem neten is fellelhető ocsmányirodák oldalán ez az infó.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.