Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91598) Gülredy


Gülredy
tag

Sziasztok,

Adott egy digis FTTH-s Fiberhome AN5506 02 FG BE router. LINK
Nem igazán vagyok elégedett a jelerősségével. Kb másfél fal van közte (tartó és válasz tégla fal) viszont a tévén már a 4k-s tartalmakat el kell hogy felejtsem, sőt néha még a HD-val is vacakol.
Emeletes házról lenne szó, és az emeleten se mindenhol jó a lefedettség telefonról valahol egyáltalán nincs net.
Van egy D-Link DAP-1320 N300 range extenderem de hiába ugyan azon az SSID-n megy, és csak 1-et látok abból az SSID-ből, akkor is "át kell váltsak" különben ugyan úgy az eredeti routeren marad. Tehát wifi ki - wifi be és akkor lesz a range extenderen (térerő is megváltozik ilyenkor) hiába az 1 SSID. Szóval ebbe az irányba nem mozognék ha egy routerrel megoldható lenne.

Ezt a Fiberhome routert szeretném lecserélni elsősorban azért, hogy jobb jelerősség legyen, másfelől a mostaninak egy lebutított felülete van, port forwardingon kívül meg pár alapbeállításon kívül semmit nem lehet rajta állítani.
Szeretnék valami komolyabbat amivel az itthoni hálózat biztonságát is tudnám szabályozni mint pl gyerekek mit érhetnek el, valamelyest védjen kívülről is (DDOS stb)

Alapvetően egy NETGEAR R7000-100PES routert néztem ki, de furcsálom, hogy itt egyáltalán nincs az ajánlott routerek közöt a NETGEAR mint márka se.
Továbbá ahogy néztem a Fiberhome-nak külön optikai kábel csatlakozója van. Olyan routert aminek meg van ilyenje és még jó is csak aranyáron találtam.

Milyen routert ajánlanátok ezekhez az igényekhez?
Árban max 60 körül adnék érte.
Bocsi a regényért!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.