Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89134) dkess válasza Hauptmann (#89124) üzenetére


dkess
őstag

Alább egy táblázat (képre kattintást követően nagyítódik):

Amennyiben elírtam volna valamit, akkor kérlek jelezzétek és javított verziót berakom ...

A háttérszínekről: a hardver kód és a SOC egyezőségeket szerettem volna ilyenformán szemléltetni. A SOC "erősségek sorrendben gyengébbtől az erősebbig:

- AX55, AX56U,
- citromsárgák (itt van pl. az AX82U),
- narancssárgák (itt van pl. az AX68U és az AX92U),
- zöldek,
- AX89X. Brutál SOC van benne (blokkdiagram: [link] ) - igaz durva áron. Az én (nem Asus) routeremben ennek a kistesója van, ami annyival kevesebb, hogy nem Tri-Band 4x4 AX 5 GHz -en HT160 -al, hanem "csak" Dual-Band 4x4 AX (mindkét sávon) 5 GHz -en HT160 -al ...

Érdekességek:

- még a CES2021 -en bejelentett AX68U -nak is van Merlin támogatása. Az AX82U -nak meg még mindig úgy sincs, hogy a AX58U/AX3000 -nek (ami hardveresen ugyanaz) meg régóta ...
- a "narancssárga SOC -osok" USB másolás tekintetében tudják a gigabit -nek megfelelő sebességet (110 MB/s) - értelemszerűen e felettiek is,
- AX68U a 2.4 és 5 GHz -es sávon is 3x3 (5 GHz -en nem tud HT160 -at). Így igazából akkor érheti meg, ha be tudna férni árban az AX58U és AX82U közé és/vagy nagyon fontos az USB másolás (/torrent) - ugyanakkor PC/laptop vezetéken (vagy AC -s MacBook) és a mobil/tableteink és okoseszközeink lógnak főleg WiFi -n.

A ZenWiFi -k nincsenek a táblázatban. Az oka, hogy "nagyjából" (LAN portokból pl. kevesebb van) megfeleltethetőek routereknek:

- XD4 Mini - AX55 (csak a flash memória 256 MB),
- XT8 - nagyjából AX92U (más SOC és van egy 2.5 Gbps WAN/LAN is)

CES2021 -en bejelentett, de még nem kapható:

- XD6 - AX82U
- XP4 Hybrid - (XD4+Poweline hibrid)

@jubilleum, #89131

Egyfelől írtam Neked példát a "AX82U" más házba pakolásáról: pl. a AX73 ... :D Viccet kicsit félretéve Asus háza táján ilyen lesz majd a XD6, ha végre forgalomban is lesz ...

Úgy egyébként az AX82U -tól ne féljél két ok miatt is:

- kb. pár nap és imádni fogod a dizájnját,
- mivel mély fekete, nem tükröződő és kellemes textúrája van (ez képeken nem megy át) - baromi diszkrét tud lenni (főleg, ha az elején a LED -ek ki vannak kapcsolva). Leegyszerűsítve - egy egyszerű fekete "paca" lesz. Egyáltalán nem hivalkodó. Egyébként ahogy írtam kifejezetten tetszik is, hogy nem egy sima "tégla itt-ott rácsokkal" ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.