Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87808) dkess válasza sztanozs (#87805) üzenetére


dkess
őstag

Igen, az Ubi -val az az egyik "baj", hogy a teljes képet kell nézni. Most példának okáért szerintem otthonra pl.:

- 1 AP miatt nem feltétlenül érdemes ebben gondolkodni egyáltalán, hacsak valami más miatt nem kellene nagyon,
- 1-2 AP esetén elég lehet mondjuk PoE Injector is.
- 3 AP és felette már otthonra is érdemes lehetne egy PoE Switch a router mögé.

InWall ide szerintem nem kellene. Az UAP -k falra és mennyezetre is szerelhetőek és ráadásul fajtától függően némileg eltérő karakterisztikával is sugároznak. Egyébként némileg hátrafelé is - ugye itt a mögötte levő fal akár jelentősen ronthatja a dolgok állását. Kicsit általánosabban azt mondják, hogy:

- mennyezet általában ideális, de úgy egyébként a nagy klienssűrűség esetén ez ajánlottabb,
- falon meg irányítottabb a történet (mármint horizontálisan).

Meg aztán lehet kombinálni is, hogy beltéren mennyezeti - kültéren meg falon stb. stb.

Alapvetően nem rossz ötlet pl. az AC57U -t megtartani a tetőtérben routernek (akár az AC56U -t meg a alagsorban átmenetileg) és akkor a két AX -es router meg a földszinten meg az emeleten. Az apró gondom ezzel kapcsolatban, hogy a legrégebbi, a legkisebb teljesítményű és úgy egyébként már a legrövidebb hátralevő terméktámogatással rendelkező eszközt terveznénk főrouter -nek.

Ez lehet csak engem zavar kicsit, de mehetünk úgy is, hogy így indulunk, aztán, ha nem lenne elég, akkor a későbbiek folyamán cseréled. Egyébként az alagsorral kapcsolatban meg, ha belefér, akkor vegyünk egy nagy levegőt és adjuk el a AC56U -t és vegyünk oda (alagsor) is egy AX -es routert. Egyébként, ha maradunk a SOHO (Asus) vonalon, akkor tartanám továbbra is, hogy:

- földszint: AX82U - 60K HUF,
- emelet: AX56U - 40K HUF (és amennyiben a AC56U eladásával együtt beleférne, akkor az alagsorba is AX56U).

Egyébként, ha nagy a WiFi szeparáció a földszint és alagsor között - valamint tulajdonképpen annyira fontos dolog nincs az alagsorban, akkor maradhat ott akár az AC56U "buta" AP -ként akár hosszú távon is ...

@pixta78, #87807

Örülök neki, akkor hajrá. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ahonnan ezek vannak ott van másmilyen router is hasonlóan jó konstrukcióban? :)

@Alex91, #87806

Amennyire jól értettem a kérdező első pillanattól kezdve úgy gondolkodott, hogy saját eszköz látná el a router szerepkört. Ez az oka.

Úgy egyébként általánosságban pedig lehet nem kell sokáig fejtegetni, hogy milyen előnyökkel jár ez a felállás általánosságban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.