Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) dkess válasza Zsombe (#86699) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Hát én első körben rendbe raknám az otthoni dolgokat. Azzal az előfizetéssel kábelen olyan 950/350 Mbps -t kellene mérned és WiFi -n még mobillal mérve is alhangon a háromszorosát. Amennyiben közvetlenül az ONT -ra dugsz pl. egy PC/laptopot akkor is ezek a sebességek? Amennyiben igen, akkor: goto Digi.

Vigasztaljon a tudat addig is, hogy a Sáomi -val sem lenne egy fikarcnyival sem több ... :)

(#86702) Gubek-Einste válasza phoenix1989 (#86675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86703) Gubek-Einste válasza Zsombe (#86699) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy max. 20e Ft-ért mi az ajánlott? Egyáltalán ebben az árkategóriában van jó választás?
20k környékén csak a TP-Link Archer AX10 van mint ajánlott AX-es eszköz.
Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.
Érdemes lenne feljebb menni és egy Asus AC65P venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86704) kusza80 válasza dkess (#86698) üzenetére


kusza80
tag

Szia!
A legalsó szinten csak egy 35 m2 kellene.
A fő csapásirány a középső szint. A T- modem és amúgy minden is a rajz szerinti helyen lenne csak természetesen a már új eszközökkel lenne. A 2 emeleten nem egy fal van ott nagy távolság egy szoba és 30 as fal van a tp link és a tenda között.
Amit szeretnék, hogy legyen internet mindenhol. A középső szinten van az asztali pc az lan kábellel van. Itt van egy xbox is. Itt a tv hez nem kell net. A fal másik oldalán lesz az IPTV illetve itt van okos tv és itt lenne az a bizonyos egyik eszköz. Földszinten most annyi netem van amit a közèpső wifi ad.
Árban sajna most nincs sok rá gondolok itt max 60.
Remélem érthetó voltam. Ha nem kérdezzetek kérlek mert akkor remèlhetőleg megértem mi van és tudok válaszolni. Nekwm még a röviditések és szakszavak is nehézkesek még.

(#86705) Zsombe válasza dkess (#86701) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia!

Ha közvetlenül az ONT-ra csatlakozom cat5e UTP kábellel, akkor kb. 460mbit a letöltés és 430mbit a feltöltés (Dell laptoppal mérve, 2020-as modell).

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#86706) dkess válasza kusza80 (#86704) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Véleményem szerint a kiszemelt TP-Link -es szettek ott fognak megállni vagy elbukni, hogy tudják-e kezelni a T ONT IPTV -jét és milyenformán. Ugyanis az emlegetett limitáció erős - azaz a főegységnek router -nek is kell lennie amihez a T ONT -ot bridge -be kell kérni. Az Asus -oknál ez a limitáció nincs - azaz, ha IPTV oldalon mégsem lennének az igaziak akkor működhetne mindegyik AP módban és akkor a mellett, hogy oda raknád ahová akarod (TP-Link esetében egynek mindenképpen lennie kellene az ONT mellett a fenti felállás alapján) mehet is az AiMesh ...

A másik oldal az egységek száma. A fenti felállás alapján lentre nem jutna egység. Egyébként azt nem írtad, hogy elegendő lenne-e a középső szintről leszivárgó WiFi a földszintre? Avagy ide is ki kellene találni valamit?

Egy fokkal biztosabb megoldásnak érezném pl. ha AC57U v3 -akból indulnánk ki. 16K HUF darabja. Ebből mehetne 3 vagy akár 4 db is beleférhetne a keretbe. Úgyis működne az AiMesh, hogy mindegyik AP módban van (azaz egyiknek sem kellene az ONT mellett lennie). Így juthatna az alsó szintre is külön. Azt meg eldöntöd, hogy a felső szintre kellene 2 db (mint ahogyan most van) - vagy a középső szintre (azt írtad ez lenne a fő csapás iránya ...). Persze a csillag topológiát fenntartva mindenhol amennyiben lehetséges ...

@Zsombe, #86705

Akkor lehet is nyaggatni a Digi -t, hogy van az emlegetett malőr. Mindjárt megspóroltuk egy új router árát ... :)

A WiFi -vel kapcsolatban. Azt milyen eszközzel mérted? Nem lehet, hogy az érintett mobil véletlenül nem tud 2x2 MIMO -t? MEg esetleg nem lehet, hogy valahol gőzerővel megy a torrent és/vagy 100 GB -os játékfrissítés a mérés közben? Avagy valami más amit nem tartottál fontosnak megemlíteni? A C7 -nek röhögve ki kell hajtania a gigabit -es netet.

(#86707) szürke


szürke
tag

Sziasztok!

Megérkezett hozzánk is a Digi, mielőtt megrendelem szeretném megvenni a szükséges dolgokat. Ebben kérném a segítségeteket!

Egyszerű 60-as években épült parasztház, semmi emelet, semmi vasszerkezet, kb 100nm.
2 pc stabilan 10 méteren belül (egyiknél 1, másiknál 2 fal lesz a router között ), és 3 mobil, ha a legtávolabbi pontot nézem a routertől az kb 15-20 méter és 3 fal.
Online multi játékok mennek javarészt. (...ha ez lényeges)

Nehezítés:
Kábelozást esztétikai okok miatt nem igazán tudom megoldani, így wifi-ben kellene az eszköznek jónak lennie. (AC65P ?, ax10 ?) Max 20-30 között/körül keresek.
Illetve USB adapter is kellene! [Tp link] ?, [Cudy] ? Egyéb?

Hálás köszönet! :R

(#86708) Zsombe válasza dkess (#86706) üzenetére


Zsombe
senior tag

OpenWrt-ben bekapcsoltam a software flow offload-ot, így kábelen:
Szelessav.net oldalán mérve: letöltés 578mbit/s, feltöltés 317mbit/s.
Speedtest.net oldalán mérve: letöltés 615mbit/s, feltöltés 308mbit/s.

Ellenben 5Ghz-es wifin csak 220-230 a le- és feltöltés. Tesztalany: 2017-es iMac 21.5" 4K.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#86709) dkess válasza szürke (#86707) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az extra nehezítést nem is írtad - csak áttételesen világlik ki. Egy 100 nm -es házban amennyiben akár 20 méter és 3 fal is lehet az csak olyanformán elképzelhető, ha nagyon az egyik sarokba van bepasszírozva a router. Ezen nem tudunk segíteni esetleg - mármint, hogy központibb részre elhozni kábelvégen?

Amennyiben maradna a router a fix helyen, akkor márpedig kellene az a kábelezés. Mondjuk 2 db AC57U v3 és közte kábel AiMesh -be konfigurálva. Akkor a PC -ket is kábeélvégre tudnád kapni - akár olyanformán, hogy külön kábel megy feléjük a fő routerből ...

Minden mással nem azt az eredményt fogod kapni, mint amire számítasz (a gigabit kihasználásának a közelében sem leszel) ...

@Zsombe, #86708

Akkor kábelen nagyjából megvagyunk. Azért lehetne a szolgáltatónál futni egy kört, hogy a letöltésre is meglegyen a 900 Mbps feletti eredmény ...

Azzal az iMac -el mértél bárhol máshol az említettnél nagyobb sebességet? Egyébként tele a net annak a típusnak a WiFi -s nyűgjeivel meg azzal, hogy hogyan lehet olyanra hekkelni, hogy némileg gyorsabb legyen ... A jó hír az, hogy ezen semmilyen router nem segít ...

(#86710) blakey válasza Zsombe (#86708) üzenetére


blakey
titán

500-as netem van, a 2017-es iMac-emmel kihozta a maximumot, iperf3 teszttel meg simán tudja a gigabitet. Valószínűleg komolyabban bele kell ásnod magad az OpenWrt rejtelmeibe és akkor talán sikerül többet is kihoznod belőle.

#86709 dkess
iMac 5GHz-en simán megy a gigabit, semmilyen "hekkelés" nem szükséges, persze ettől még lehetnek hibás példányok.1300Mbps linksebességre képes egy 2017-es i5 4K iMac és tudja is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86711) dkess válasza blakey (#86710) üzenetére


dkess
őstag

Szuper. Aztán mégis irgalmatlan mennyiségű találatot dob a kugli a lassú WiFi problémára ezzel az iMac eszközzel, ahol egész tömegek társalognak erről külön-külön is.

Ugyanakkor én valami user error -ra gyanakszom. Pl. hogy le van fixálva max 40 MHz -re a sávszél a routeren vagy valami ilyesmi. A C7 is tudja 5 GHz -en a 1300 Mbps linksebességet. "És tudja is" ... Valahol máshol lesz a kutyuli elásva ...

(#86712) MaCS_70 válasza dkess (#86706) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, kusza80 számára a AC57U v3 megfontolandó opció

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#86713) Alex91 válasza kusza80 (#86704) üzenetére


Alex91
félisten

Ha kicsit designosabb cucc kellene, akkor Asus zenwifi mini (CD6] is megnezheto, harom darabos pack benne van a keretben, de alapvetoen ugyanaz, mint az Asus RT-AC57U V3, csak kevesebb lan port, es kicsit szebb kivitel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86714) blakey válasza dkess (#86711) üzenetére


blakey
titán

A topikok 99,9%-a azért jön létre, mert valakinek problémája, kérdése van. Tehát semmit nem tudsz arról, hogy valójában mit is tud az eszköz, mert megint máshonnan szerzett infokat osztasz meg amit nyilvánvalóan más is elolvas ha akarja. Nekem saját tapasztalatom van AC65P+OpenWrt + iMac 4K 2017 kapcsán és megfelelően működik. Egy fórumtársunk által fordított OpenWrt verziót érdemes használni ahol minden megfelelően működik, van HW NAT is. Az OpenWrt új kernellel az AC65P-n nem képes HW NAT-ra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86715) bigdady válasza blakey (#86714) üzenetére


bigdady
nagyúr

Melyik openwrt jó ac65p-re? Tudnál dobni egy linket? Csak be kell tallózni? Állítólag úgy tud repeater módot és open guest wifi jelet is lehet vele továbblőni amiatt kéne :R

[ Szerkesztve ]

(#86716) beebo


beebo
csendes tag

Sziasztok,

haldoklik a tp link ac1200 ünk (tudom nem volt egy jó vétel), állandóan elmegy az 5G jel és 20 perc mire visszajön, eddig nagyjából kiszolgált minket. 60nm panel, 1tv kábelen, 1 nas kábelen, 1 laptop home office kábelen, 1 laptop wifi, 1 pc kábelen, 100 as digi net, 2 mobil + vendég. Cserélnék de nem tudom mire, a következők között vacillálok:

Asus AC65P
ax55
ax56u
(ax58 már nekem túl drága)
igazából a közeljövőben max 1 mobil csere lesz
Melyik lenne a reális?
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#86717) blakey válasza bigdady (#86715) üzenetére


blakey
titán

Nem ennek a topiknak a témája, de én ezt használtam. Itt @vargalex leírási linkjei. Itt meg amit én csináltam, leegyszerűsítve.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86718) bigdady válasza beebo (#86716) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ac65p mindent kiszolgál ezekből könnyedén, de majd a szakik megerősítik

(#86719) MaCS_70 válasza beebo (#86716) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezekből szerintem az AX56. Ne csak a közeli jövőben & tervezetten beszerzendő telefonokra gondolj!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#86720) oszy


oszy
veterán

Az ÁK-n azt olvastam a TP-Link Archer AX20-ról, hogy melegszik. Ez mennyire lehet igaz? Érdemes ezt a routert választani? AX-esben még a Huawei AX3 típust találtam jó áron, de ezzel vannak fenntartásaim. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#86721) bpmcwap válasza Gubek-Einste (#86700) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Jelenleg 90nm lakás, router középen, 30-as tégla válaszfalak vannak, max távolság 8 méter max két falon keresztül.
Rákerestem az AC65P-re, szerintem ez jó is lesz, köszönöm

Túrista vagyok

(#86722) Zsombe válasza dkess (#86709) üzenetére


Zsombe
senior tag

Attól tartok, hogy Digi egyből lepattintana, mert a garantált 300/75-öt teljesítik. :( Vagyg ettől függetlenül érdemes panaszt tennem?

Nem csak iMac-kel teszteltem, hanem iPad Air2-vel, iPhone Xr-rel és Dell notebookkal is. Egyik sem tudott többet.
(amúgy nem tudom honnan az infó, de semmi baja nincs az iMAc Wifi képességeinek, legalábbis nálam)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#86723) blakey válasza Zsombe (#86722) üzenetére


blakey
titán

Ha új OpenWrt-t használsz akkor pár hsz-el korábban linkeltem, hogy nálam mivel volt rendben illetve írtam, hogy az új OpenWrt-ben nincs HW NAT.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86724) Vynx válasza oszy (#86720) üzenetére


Vynx
tag

Nekem is TP-Link Archer AX20 routerem van és egyáltalán nem melegszik. Ha ezt a típust akarod választani szerintem minden OK vele, én nyugodt szívvel ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#86725) oszy válasza Vynx (#86724) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm válaszod! Közben kiderült, hogy az 50-es melegszik nem a 20-as. Az valahogy szimpatikusabb az adatait nézve, bár drágább. :) Nem ismerem a TP-Link routereket, ezért kérdek tanácsot. :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#86726) bigdady válasza blakey (#86717) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#86727) kusza80 válasza dkess (#86706) üzenetére


kusza80
tag

Szia!
Erre gondolsz, hogy ebből esetleg 3 at betenni a rendszerbe? [link] vagy 4-et?
A T-s IPTV-k 3 db a saját modeméből külön lesznek kábelezve.

Köszi

(#86728) dkess válasza Zsombe (#86722) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben visszakeresel, akkor láthatod, hogy én is reklamáltam a Digi -nél - az utolsó kettő sávszélemelést nem sikerült egyből abszolválniuk. Persze, ha úgy hagyja az ember, akkor ... Az is igaz, hogy Nálad nem erről lesz szó.

Csak címszavakban most:

- 100/100 FTTB --> 500/300 FTTB. Az emelést követően maradt minden a régiben. Mindent jónak láttak. Egy 100 Mbps -es switch a Digi -s dobozban okozta a problémát. Persze mondták, hogy megvan a minimum - én meg mondtam, hogy nem azért fizetek többet, hogy ugyanannyi maradjon. Volt vagy két hónap amíg egy gigabit -es switch -et tudtak szerválni a szolgáltatói dobozban. Az emelt számlázást utólag jóváírták.

500/300 FTTB --> 1000/300 FTTH. Maradt a sebesség 500/300 ... Persze itt is huza-vona, meg "minimum", meg "kutyafüle". Aztán kihívtam a mérőembert - időpont egyeztetéssel (egy hétre kaptam időpontot). Azért cselesek - de én is észnél voltam. A megbeszélt időpont előtt egy órával "véletlen" megjavult. Azonnal hívtam az ügyfélszolgálatot, hogy megjavult és az embert ne küldjék. Ugye, ha kijön és kiméri a gigabit -et, akkor pár ezrestől megszabadított volna ...

Úgyhogy igen. Érdemes utánamenni és érdemes "észnél is lenni" ...

Nem tudom, hogy olvastad-e a korábbi hozzászólásomat. Ez 100% user error. Ezt erősíti meg az egyéb eszközös visszaigazolásod is. A router -nek biztos nincs baja - a WiFi -s szekció is nagyon rendben van vele. Nézd meg azt a 40 MHz -et (adott esetben egyebeket is) - ne várjál már semmire ...

@oszy, #86725

Az AX50 melegszik, de azért nem egy horror. Tesztelgettem pár hétig (most húgoméknál van) rákereshetsz a tapasztalataimra itt a topikban, ha gondolod. Egy router -es felállás esetén tudom ajánlani - jó árban van most.

@kusza80, #86727

Pontosan erre gondoltam. Csücskösen a 4 db is beleférne és ajánlanám is, ha a legalsó szintre is szeretnénk rakni egyet ezzel emelve a színvonalat ott lent ...

[ Szerkesztve ]

(#86729) MaCS_70 válasza kusza80 (#86727) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ez egy teljesen életképes és gazdaságos ötlet. Nagyon jó eséllyel működhet!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#86730) woodworm válasza dkess (#86728) üzenetére


woodworm
veterán

A kollégának openwrt van a routerén, amihez nincs hwnat, csak szoftveres, ezért az alacsonyabb sebesség. A wifi kérdéses, de az is lehet, hogy itt is közrejátszik a hwnat hiánya és egy iperf mérés mást mutatna.

(#86731) Zsombe válasza dkess (#86728) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszi, akkor nyüstölöm a Digit a magasabb sebességért.

Ahogy woodworm is írta openwrt van a routeren, úgyhogy nem értem miért lenne az én hibám az alacsonyabb sebess.g :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#86732) kusza80 válasza dkess (#86728) üzenetére


kusza80
tag

Értem akkor efelé hajlok!
Akkor most még egy kérdés, de később lesz majd még :) miután megvettem őket.

A T-s modembe egy lan marad csak, mert 3 megy a TV-k hez. Azt az egy szabadon maradtat azt összekötöm az egyik Asus Router AC1200Mbps, RT-AC57U v3 el és abból pedig lan kábellel a másik 3-at?
Jól gondolom?

(#86733) woodworm válasza Zsombe (#86731) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem amíg nem tudsz egy megfelelő teljesítményű eszközzel mérni, addig feleslegesen vegzálod a digit, mert maximum kiszámlázzák a kiszállást az ezres mérésért.

(#86734) blakey válasza Zsombe (#86731) üzenetére


blakey
titán

Írtam, hogy mi a gond és esetleg mit kéne kipróbálni. Új OpenWrt-vel AC65P-n nincs HW NAT, értsd, nem lesz gigabited.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86735) Zsombe válasza blakey (#86734) üzenetére


Zsombe
senior tag

Rendben, akkor este visszarakom a gyári fw-t és tesztelek azzal.

Egyébként nem AC65P routerem van, hanem TP-Link C7. Az Asus lenne a TP-Link utóda, ha nem válik be gyári fw-rel sem a sebesség. (Bár TP-Link gyári fw nagyon nem jön be, anno azért is cseréltem le openwrt-re)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#86736) dkess válasza woodworm (#86730) üzenetére


dkess
őstag

A hwnat kérdése nyilván érdekes lenne, ha lenne bármilyen kapcsolata a felvetett problémával. Miért is? Azért, mert Zsombe azt írta, hogy pont ugyanannyi sebességet mért akkor is, ha a router NAT -olt és akkor is, ha közvetlenül a PC -re volt kötve az ONT. Pontosan ugyanannyit. Azaz kb. mindegy, hogy van hwnat vagy nincs, mert nem a router a korlátozó tényező ...

Amennyiben a szolgáltató által nyújtott sebesség nem éri el a kívánalmakat, akkor ez esetben a szolgáltatónál tudja annak az orvoslását kérni. Berakhat bármilyen routert a helyére - nem lesz egy fikarcnyival sem több a sebesség, mint amit a szolgáltató az ONT -on keresztül átad ...

@Zsombe, #86731

Azért a Te hibád, mert amennyiben a világ összes ilyen HW és SW környezetével megvan WiFi -n is a sebesség és Te vagy a jubileumi egyetlen kivétel, akkor nem a mindenki másnál van egy olyan hiba, hogy "túl gyors", hanem Nálad lesz valami elkefélés, hogy miért lassú ...

Most már annyit írtunk róla, de nem tudom sikerült-e megnézni például a WiFI beállításoknál amiről szó volt?

@kusza80, #86732

Majdnem. Az ONT -ból megy a 3 IPTV. A maradék egy LAN csatira teszel egy olyan switch -et, hogy elég legyen az ONT uplink mellett:

- a 4 db (ha annyi lesz) AC57U v3 -nak,
- és esetlegesen azon kábelre kötött klienseknek, melyek nem a valamelyik AC57U v3 -ra lesznek kötve (azaz megy UTP közvetlenül a klienshez). Például egy NAS és/vagy egy PC a ONT+switch kombó mellett stb.

Azaz valószínűleg egy 8 -as switch kell legalább ...

[ Szerkesztve ]

(#86737) Zsombe válasza dkess (#86736) üzenetére


Zsombe
senior tag

A Wifi 149-es csatornán van 80MHz-en.

Az ONT csak bridge módban van, tehát oké hogy azon keresztül is teszteltem a sebességet, de ebben az esetben nem lehet a TP-Link a korlátozó tényező?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#86738) blakey válasza Zsombe (#86735) üzenetére


blakey
titán

Az AC65P egy jó példa arra, hogy a firmware is lehet rossz és véletlenül azzal a lendülettel neked is azt ajánlottam, így utólag nyilván az nem lesz jó számodra. A C7-en lévő OpenWrt-t előbb cseréld le egy másikra, bár nem vagyok jártas, hogy melyik kernel hogyan viselkedik azon a routeren, de egy olyat érdemes használni amelyikkel mások szerint is megvan a gigabit. A gyári rendszereket én sem nagyon szeretem a routereknél, de néha előfordul, hogy az a jó. Szóval próbálgatnék mielőtt a Digit hívnám.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86739) dkess válasza Zsombe (#86737) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben ugyanannyit mérsz közvetlenül az ONT -ra kötve a PC -det, akkor logikailag sem a router a korlátozó tényező. Ezt viszont megerősítetted. Úgyhogy ...

(#86740) woodworm válasza dkess (#86736) üzenetére


woodworm
veterán

Valamit nagyon félreolvasol, mert teljesen különböző sebességeket mért az sw offload ki- (230 Mbit/sec) és bekapcsolása (578/317, 615/308 Mbit/s) során ill. közvetlenül az ontra csatlakozva (460/430 Mbit/s), kábelen. Ami konstans volt minden esetben, az a wifi sebesség, már a felsorolt eszközökből kiindulva: "Nem csak iMac-kel teszteltem, hanem iPad Air2-vel, iPhone Xr-rel és Dell notebookkal is. Egyik sem tudott többet".

(#86741) woodworm válasza Zsombe (#86737) üzenetére


woodworm
veterán

Gyári fw-vel a C7-nek kb.800-900 Mbitet tudnia kell, openwrt-n az sw offloaddal biztosan nem fog ennyi összejönni, itt ez a korlátozó tényező. Mivel a laptopod a router után tudott mérni ~600Mbitet, de az ont-ra kötve csak ~400Mbitet, abból az látszik, hogy a hardvere nem bírja gigabites sebességgel a közvetlen pppoe tárcsázást, itt ez a gyenge láncszem.
Amíg nincs egy mérésed a gyári fw-s routerrel, addig ne panaszkodj a diginél.

(#86742) Webhun


Webhun
tag

Sziasztok!

Nemrég költöztünk családi házba és szeretném rendbe tenni az internetelérést.
A lakás fent és lent is kb. 90-90nm. Tégla falak és beton födém. Jelenleg 2 router van a felső szinten. Az internetet coax kábelek kapjuk, 500/25 Vidanet. Vidanettől egy Technicolor CGA2121 típusú routert kaptunk. Emellett a fenti szinten használunk még egy TP-Link TL-WR1043ND típusú routert is.

Szeretnék a lenti szintre is egy routert, mert a fentiek jele nem igazán fogható az alsó szinten. Egyszerre maximum 2 asztali pc, 3 laptop, 6 telefon, 1 TV és 1 konzol lenne a hálózaton, de átlagban ennek max a fele. Keret az alsó routerre kb. ~25k.

Illetve szeretném megkérdezni, hogy a jelenlegi routereket érdmes lenne lecserélni? Amennyiben kuka akkor ezeket is cserélném.

[ Szerkesztve ]

(#86743) Zsombe válasza woodworm (#86741) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszönöm! Akkor este visszarakom a gyári fw-t. Ahhoz találok valahol egy jó leírást?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#86744) kusza80 válasza dkess (#86736) üzenetére


kusza80
tag

Tehát az nem működőképes, hogy az ONT-ból ami egyben a szolgáltató szerint idézem ("AC-Wi-Fi-vel rendelkező Digitális Elosztót (ONT) biztosítunk, így egyetlen eszközhöz csatlakozva használható ki a nagy sebesség vezetéken és vezeték nélkül egyaránt.") csatlakoztatom az egyik AC57 U v3-at? És abból a többibe?
Ez a kábelezés miatt lenne jó így megoldani mert, a középső szintre szeretnék egy switch et beiktani ami ellátná az asztali Pc illetve az xbox valamint egy androidos kütyü internet elérhetőségét kábelen.
Szerinted, szerintetek?

(#86745) dkess válasza woodworm (#86740) üzenetére


dkess
őstag

Attól tartok sajnos nem nekem sikerült félreolvasni. Világosan és egyértelműen leírta, hogy ugyanannyi. Külön kiemelte, hogy semmi köze a WiFi sebességnek a HWNAT -hoz. HWNAT -al sem volt több a WiFi sebessége ... Azt érdemes megérteni, hogy a probléma kettős:

- internet sebesség. Ez közvetlenül az ONT -ra csatlakozva sincs meg Neki ...
- WiFi sebesség. Ez meg indokolatlanul lassú olyanformán, hogy kábelen megvan Neki többszöröse is.

És igen, ha helyreállna a sebesség a szolgáltató oldaláról, akkor a hwnat hiánya korlátozna. Ugyanakkor itt még nem tartunk. Nem a HWNAT megléte vagy hiánya korlátoz jelenleg - se kábelen, se WiFI -n.

@kusza80, #86744

Nálad ott bukik a marketing, hogy eddig sem volt elegendő mindössze egyetlen eszköz használata. Eddig is volt 3 saját eszközöd WiFi -re.

Csináld úgy, ahogy írtam az előző hsz -emben. Ez a legegyszerűbb és legcélravezetőbb.

- ONT -ból megy a 3 IPTV + 1 8 -as switch -et rákötsz.

A 8 -as switch -be dugod a 3 vagy 4 db AC57U v3 -at valamint minden olyan kábeles eszközt ami egy helyiségben van az ONT+switch tandemmel és minden elmenő egyéb UTP kábelt is.

Az, hogy egyéb helyiségekben pl. egy AC57U v3 -ra vagy egy másik switch -re kötsz kábeles eszközöket az egy másik dolog - az lehet úgy, mint eddig vagy ahogy írtad is ...

(#86746) kusza80 válasza dkess (#86745) üzenetére


kusza80
tag

Rendben.
Akkor így lesz. Esetleg tudtok ajánlani switch-et de kettőt rakok be a rendszerbe tehát az ONT után nem kell nagy egy 5-ös elég illetve ahol a PC illetve a konzol is van oda is elég akkor szerintem egy 5-ös

(#86747) dkess válasza kusza80 (#86746) üzenetére


dkess
őstag

Az ötös kevés lesz. Ugye:

- egy uplink az ONT -ba,
- 4 db AC57U v3

ÉS el is fogytunk. Egészen biztosan nem megy sehová máshova UTP kábel illetve nincs más eszköz akár ott helyben kábelre van dugva?

A legolcsóbb 10K alatti 8 portos TP-Link switch is elég, ha nincsenek extra (pl. menedzselhetőség) igények ... Persze az egyéb helyekre mehet a 6K HUF -os 5 portos TP-Link switch is.

Példa, 8 portos switch -re 6500 HUF -ért: [link] . Az 5 portos változata se sokkal olcsóbb ...

[ Szerkesztve ]

(#86748) beebo válasza MaCS_70 (#86719) üzenetére


beebo
csendes tag

köszi a választ, így kaptam egy voksot az ac65p és egyet az ax56u ta :) nehéz a döntés, az a baj sokat olvasom, h ax ből még kevés az 56u, félek, h egy entry level valamit veszek és 6 hónap múlva szidom

(#86749) woodworm válasza dkess (#86745) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig tényleg komoly szövegértési problémáid vannak! Az esetében nincs hwnat, értsd már meg! Olvasd már el a hozzászólásait egyben! A méréseinél nincs olyan eset, amikor valamelyik eszköze nem érné el a korlátait.

A routeren nincs bekapcsolva az sw offload: ~200 Mbit/s, az soc erősen terhelve.
A routeren be van kapcsolva az sw offload: ~600 Mbit/s, az soc erősen terhelve.
Mivel mindkét esetben az soc csúcsra van járatva, nem tudni, hogy a wifi a szűk keresztmetszet vagy a rendszer van túlterhelve.

Ha a laptop a router mögött dhcp kapcsolaton keresztül tud mérni 600 Mbit/s-os sebességet, közvetlenül az ont-re kötve pppoe kapcsolaton keresztül pedig nem (~400 Mbit/s), akkor az azt jelenti, hogy gyenge a hardvere hozzá.

Addig, amíg nem rak az ont mögé egy korrekt hwnat támogatással rendelkező routert vagy nem kapcsoltatja ki a bridge módot, hogy a router vagy az ont kezelje a pppoe kapcsolatot, addig nem fog korrekt eredményt kapni. Ha kábelen megvan a sebesség és a wifin továbbra sem, akkor lehet nyomozni miért így van. Megjegyzem, nekem a tp-linkek sohasem voltak egy sebességbajnokok wifin.
Ha pedig kábelen így sincs meg a sebesség, akkor lehet a digi felé jelezni a problémát.

(#86750) makkmarce


makkmarce
őstag

tud valaki egy jól működő wifi repeater-t, 2.4ghz kell csak, hogy az inverter lássa a wifit a garázsba.
minden más eszköz látja kicsit közép-alacsony szinten, a fronius meg csak néha látja, katasztrófális a wifi, ami benne van(a saját hotspotjának távolsága kb 3 méter légvonalban).

okoskodom, tehát vagyok

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.