Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86951) sgeza válasza dkess (#86949) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi mindenkinek a választ!

Azért is kérdeztelek erről titeket, mert én nem vagyok oda az ilyen Lyra kinézetű cuccokért. Csak feltételezem, hogy inkább a dizájn miatt kerül annyiba, amennyibe, és esetleg hasonló árban normálisabb routert lehet venni.

Az az AC58U és AC56U párosítás lehet, hogy nem hülyeség, erre mindenképpen felhívom a figyelmét!

A Lyra vajon csak a vezetékes lehetőségek terén lenne "gyengébb"? Vagy ezeknek az inkább jól kinéző cuccoknak más gyengesége is van esetleg a hagyományos kinézetű routerekhez képest?

Egyébként nem került 60k-be az AC87U, mert feketepéntekes akcióban rendelt egy ZyXelt talán valahogy 30 körül, viszont az elfogyott közben, ezért ezt ajánlották fel helyette. Ő meg elfogadta. :)

Jut eszembe, én meg megvettem közben az AX-58U-t! :DD

[ Szerkesztve ]

(#86952) gahor72 válasza sgeza (#86951) üzenetére


gahor72
aktív tag

Nálam csak lyra mini van. Csak a gyerek szobát kell beterítenie wifivel, azt meg is teszi. Igaz, h csak dual band, de akkor ez fért bele. De legalább kábeles backhaul van, h ne vegyen el a sávszélből. Meshben használom, nem tudok állítani rajta semmit, nem is kell. A fő routeren tudok és az intézi a többit. Csak 2db lan port van rajta. A lyráknak kell a 386-os fw mert csak azzal megy a guest wifi "vándorlás" a meshben. Sajna a minire még mindig nem adták ki.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#86953) inf3rno válasza hedgehog (#86936) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már van elvileg ac3 is. Jó az ac2, egyedül wifiben gyenge, routernek jobb, mint a sima ac, mert erősebb a hardver. Egedül a beállításuk miatt panaszkodnak, hogy körülményes olyannak, aki nem ért hozzá, és nem hajlandó tanulni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86954) undercover válasza dkess (#86937) üzenetére


undercover
senior tag

Köszönöm szépen a válaszod :)

Végül meggyőztél, AX50 tűnik a legjobb ár/érték arányú Wifi 6 routernek.

Egyedül a melegedés miatt aggódom remélem az nem lesz probléma.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#86955) nyimsolt válasza MaCS_70 (#86944) üzenetére


nyimsolt
tag

Köszönöm!
Ha esetleg csere lesz, más javasolt router mint az AC65P ami mostanság ár-érték arányban a legjobb? Nincs bajom az AC65P-vel, sőt, de ha esetleg csere lesz és 3-5000 ft pluszért van egy jobb amit megéri....

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#86956) Gubek-Einste válasza Zolaash (#86929) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer A80 jó lenne ehhez nekem, ugye?
Ilyen típus nincsen, C80 vagy A8 lesz az. Ránézésre nincsen a két eszköz között különbség, elvileg megfelelő lesz mindkettő.

Amúgy miben tér el az A és a C sorozat alapvetően?
Elvileg az A-s eszközök Amazon Alexa támogatással rendelkeznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86957) Gubek-Einste válasza Buldozer99 (#86931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86958) NiaHuaTah válasza Gubek-Einste (#86927) üzenetére


NiaHuaTah
újonc

Köszi, már rájöttem èn is az èvek alatt, csak gondoltam hátha valakinek van itt tapasztalata/ötlete.

(#86959) sgeza válasza gahor72 (#86952) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi!

(#86960) propanbutan


propanbutan
csendes tag

Sziasztok,

Panelba, gigabites Diginethez keresek egy új routert a jelenlegi TL-WR1043NDv3 helyett. (Ezzel kábelen is csak kb 100/100-at mértem, közvetlenül az ONT-re kötve a gépet 600/300)

A routert 1 betonfal választja el egy wifis asztali géptől (~4m). Ezen kívül 1 laptop és 2 mobil van még, max 2 fallal és 8m-rel arrébb. Mindegyik min. ac-s, de ritkán vannak egyszerre használatban. 4-5 erősebb hálózat van a közelben.

Ami még fontos lenne, hogy gyári firmware-rel tudja kezelni az osztott IPv4 és IPv6 PPPoE sessiont.

Milyen routert ajánlanátok ~20k-val bezárólag? (Magamtól max egy AX10-et vennék, de lehet hogy a fentiekhez egy olcsóbb AC-s is elég)

Köszi előre is!
Tamás

(#86961) MaCS_70 válasza nyimsolt (#86955) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én már csak AX-est vennék, AX55, AX56 és felfelé.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#86962) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudtok olcsón ajánlani valami PoE injektort vagy hálózati adaptert?

Ilyenek az AP paraméterei:
DC Input: 24VDC/1A
Power over Ethernet 802.3af/802.3at compliant
Maximum Power Consumption:13.8W

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86963) sgeza válasza inf3rno (#86962) üzenetére


sgeza
veterán

https://www.wireless-bolt.hu/45934-maxlink/663609-maxlink-poesg-8-7p-7-portos-gigabit-poe-switch

(#86964) inf3rno válasza sgeza (#86963) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#86965) sgeza válasza inf3rno (#86964) üzenetére


sgeza
veterán

Nincs mit! Figyelj oda, hogy melyik fajta PoE-t akarod használni (passzív vagy aktív). De ez a switch egyébként mindkettőt tudja!

(#86966) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Pedzegetem az új router témát, de nem igazán tudok azonosulni a "milyet vegyek?" "ilyet vegyél!" "megveszem egyszerűségével... Tanulni, átlátni szeretném a témát részletesebben.
Van olyan infó-katalódus, ahol minden friss információ, szabvány és mozaikszó kibontása megtalálható arról ami router/wifi témakörbe tartozik? Lehet angol, ha meg olyan akkor képesek előnyben :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#86968) Gubek-Einste válasza propanbutan (#86960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k környékén csak a TP-Link Archer AX10 van mint ajánlott AX-es eszköz.
Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86969) PodMAN


PodMAN
senior tag

Sziasztok!

Az ASUS AX58U fő router mellé milyen AiMESH router tudnátok ajánlani családiház emeletére, ami:
- fehér
- falra szerelhető
- UTP kábel dugható bele (kábeles backhaul)
- lehet AC-s is
- lehetőleg kicsi
- emeleti 50nm-t be tud szórni

(#86970) Soma01 válasza PodMAN (#86969) üzenetére


Soma01
veterán

A Lyra-t nézted már? Most volt róla szó, kicsit feljebb.

"emeleti 50nm-t be tud szórni" Ez a rész viszont kérdéses. Lehet kettő kell belőle. Ki kell próbálni.
Ha az 50nm-es terület közepén lenne elhelyezve, akkor lehet elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#86971) dkess válasza PodMAN (#86969) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Ami AX -es vonalon egy-az-egyben passzolna az AX58U -hoz az a CES -en beharangozott új ASUS ZenWiFi XD6 ( [link] ) lenne. Ami az AX56U -val ekvivalens (pl. leginkább csak mobilok lennének azon Node környékén) az meg a ASUS ZenWiFi AX Hybrid (XP4) ( [link] ) lenne ...

Amennyiben a jelenleg is kapható dolgokra szorítkozunk, akkor ASUS ZenWIFI AX Mini XD4 lehet a nyerő (az XT8 eléggé overkill lenne tudásban és árban is ...). Ez ugye gyakorlatilag ugyanaz, mint a XP4 (/AX56U) - csak mini -ben ...

XD4 (is) kapható 1/2/3 egységes kivitelben fehér és fekete színben is ... 50 nm -t valószínűleg egy is beszórna, de persze amennyiben esetleg máshova is tervezel, akkor lehet kettes (vagy hármas) pack -ot is venni.

A falra szerelhetőség témakörében csak gondolatébresztőnek (millió fajta van): [link]

[ Szerkesztve ]

(#86972) Gubek-Einste válasza PodMAN (#86969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fehérben csak ZenWifi AX Mini van mint lehetőség de szinte csak a 3 darabos csomag kapható belőle ami 125-130k. Van még elvi szinte az AC68U fehér verziója az AC68W de nem nagyon lehet kapni (korábban sem sok helyen láttam) de drágább is mint a fekete verzió és nem is éri meg annyiért, akkor már inkább egy második AX58U legyen.
Nem fehérben van több lehetőség is, kezdve az AC57Uv3-mal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86973) Alex91 válasza PodMAN (#86969) üzenetére


Alex91
félisten

Lyra Mini lesz a te eszkozod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86974) nyimsolt válasza MaCS_70 (#86961) üzenetére


nyimsolt
tag

Az AX55 szimpatikus. :) Az N18U tud dual WAN-t (és sajnos sokszor kell is, amióta a UPC-t megvette a Vodafone). Az AX55 is tud? Ha igen akkor ez a befutó. Az udvaron lévő TP-link EAP110-Outdoor-al gondolom remekül meglesznek.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#86975) nyimsolt válasza nyimsolt (#86974) üzenetére


nyimsolt
tag

Az AX55 nem tud dual wan-t és nem támogatja a 3G/4G sticket, az AX56U igen.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#86976) DamianB


DamianB
őstag

Üdv
Következő hónapokban tervezek routert venni 1Gb netet fogok kérni majd . Mi ax1800 és Asus ax routereken gondolkodtam .
Mi a véleményetek ?

közben olvasom vissza a fórumot.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#86977) mrbarbrady


mrbarbrady
tag

Sziasztok!
UPC connectbox-on keresztül jön a net. A gond vele, hogy az LG tv-m folyamatosan eldobálja a wifit vele, használhatatlan. Ezért most rá van kötve egy TL-WR740N router a tv-nek. Hogy ne menjen feleslegesen két wifi, ezért gondoltam veszek egy Archer AX10-et, és a CB wifit letiltom. Mit gondoltok, menni fog így a tv wifin?

[ Szerkesztve ]

(#86980) totron


totron
addikt

Az Asus weboldala kivételként említi dongle támogatottságilag az RT-AC1200-at. Az Asus RT-AC55U/56U modelleket pedig az AC1200 osztályba sorolja a Techinfodepot. A kivétel mint modelltípusra vagy mint osztályra értendő? Támogatottak-e?

[ Szerkesztve ]

(#86982) woodworm válasza totron (#86980) üzenetére


woodworm
veterán

Egyértelműen modelltípusokról van szó! Szerintem az a lista egyáltalán nem naprakész és jobban jársz, ha nem ebből indulsz ki.

(#86983) totron válasza woodworm (#86982) üzenetére


totron
addikt

A többesszám miatt pont nem tudom melyikre érted.:) Egy használója szerint a valóság felemás: default firm nem jól kezeli a sebességet, alternatívval pedig jó (56 esetén).

(#86984) woodworm válasza totron (#86983) üzenetére


woodworm
veterán

A táblázat feletti szöveg értelmezését kérdezted, arra válaszoltam. Ott egyértelműen az RT-AC1200 egy konkrét modell és nem az összes ac1200-as eszközüket értik alatta. Meg figyelmeztettelek, hogy elavult a lista.
A támogatott hardverpáros maximális sebessége pedig már egy másik kérdés szerintem. Készülékspecifikus topikokban erre sokkal jobb választ kaphatsz, ahogy az újabb fw-k dongle támogatásáról is.

(#86985) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

Sziasztok,
UPC/Voda kábel modemhez.
Társasház, 3 helység, egyforma távolságra az előszobától ahol a kábel modem van. Sok maxra tolt wifi a környéken.
(Torrent, Steam, Epic store, Origin, Online TV böngészőből mindig TVgo, egyéb vod, belső hálózaton stream)

-Központi meghajtók egy gépen kábelen, HTPC gép kábelen, privát asztali gép kábelen összesen 3db (lan)
-2 Home Office-os noti egyik wifin, másik lan és wifi
- mobilok 4 darab, privát notik 2db tabletek 2db mind wifi (youtube, tv stream, helyi meghajtóról lejátszás, facebook stb)

Tehát sok eszköz wifin, sok adatforgalom kábelen. Eszközök wifi-je kevert 2,5/5 GHz N-es, ac, lehet van még néha valami kövület is fent.

Mit érdemes venni? 15-30e körül, vagy ha N-es és AC hálózatra főleg N-es túlterhelt tudtok valami extrát, átgondolom és később veszem meg. Nagy változások nem lesznek, szívesen meghallgatom a lehetőségeket. :R :R

(#86986) totron válasza woodworm (#86984) üzenetére


totron
addikt

Igen, az oldalon egyértelmű, a másikon meg árnyalódik a kép. Azt nem értem minek ez az osztályozás, mikor más procit és belsőt takarnak az RT-AC1200-tól eltérő 55/56U-k (mégis 1 családban vannak). Lehet, hogy más tészta, lehet, hogy pont a gyártói logikát látjuk érvényesülni a döcögős sebességben. A figyelmeztetést figyelembe veszem.

(#86987) Dragon3000 válasza totron (#86986) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mit árnyalódik? Van az rt-ac1200 router, ami ac1200-as sebességet nézve és van sok másik router is, ami szintén ac1200-as sebesség szempontjából.

(#86988) Tonyk


Tonyk
veterán

Sziasztok!

Költséghatékony megoldás érdekelne Digi 1000-hez. Wifi egyáltalán nem lényeges. Egyetlen egy tulajdonság ami fontos, az hogy LAN-oldali netmask állítható legyen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#86989) Gubek-Einste válasza DamianB (#86976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86990) Gubek-Einste válasza mrbarbrady (#86977) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Járható útnak tűnik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86991) Gubek-Einste válasza NandoXXL (#86985) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Inkább az Asus AC1200GU vagy AC65P legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86992) Gubek-Einste válasza Tonyk (#86988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egyetlen egy tulajdonság ami fontos, az hogy LAN-oldali netmask állítható legyen.
Miért?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86993) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Egy kétszintes lakás felső szintjén szeretném javítani a wifi-hálózatot. Egy másik fórumon javasolták, vigyek kábelt az emeletre, de sajnos kultúráltan nem igazán tudom megtenni. Keresem azt a routert, ami cserélhető, és nagy méretű antennával rendelkezik, azaz a hatótáv a lehető legnagyobb legyen.
Tudnátok javasolni ilyet? Az AX-es routerek jobbak hatótávban?

(#86994) dkess válasza huan (#86993) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Attól, hogy valami cserélhető és/vagy nagyobb antenna az nem feltétlenül számít. Sőt általában, ha olyan antennákkal próbálkozunk, mely paramétereire a router szoftvere nincsen felkészítve, akkor rosszabbul is kijöhetünk a végén. A teljesítmény meg elég szépen le van szabályozva.

A megoldás, akkor "vidd fel nem kulturáltan" azt a kábelt. Viccen kívül (!!). Minden más csak fingreszelés és/vagy pénzégetés lesz. Inkább mindkettő ...

Amennyiben ez a része tiszta és egy kicsit jobban specifikálod az igényeidet (meg pl. azt is leírhatod, hogy milyen routered van most a földszinten stb.), akkor keresni fogunk Neked egy jó ár/érték arányú eszközt ...

(#86995) Magnat válasza Gubek-Einste (#86992) üzenetére


Magnat
veterán

Ha nem lényeges a wifi, miért fontos, mennyi fal van és milyen?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#86996) vadkan03


vadkan03
újonc

Sziasztok!

Olybá' tűnik, hogy a TP-Link Archer C7 v4-em megadta magát. Véletlenszerűen megállt, mint a szög, illetve a WAN-t eldobja; pingre sem válaszol néha. Vagy épp be sem bootol.
Szóval én lezártnak tekintem az életútját.
Sajnálom, mert szerettem a felületét.

Van egy media szeróm, ami vezetékkel csatlakozik, torrent is fut rajta.
Állandóan, nagyságrendileg kb 20 eszköz kábel/wifi (telefon, okosotthonos kütyü) lóg rajta.
Árban nem szeretném túllépni a 25K-s határt. Némi szórás nyilván belefér.

A generál ajánlott AC65P-t még be is vállalnám -már ha szerintetek is vállalható ere a célra-, bár az ASUS felülete szerintem köpedelem.
Ha jól láttam, akkor Mediatek bele van. Router szinten jónak számít a Mediatek SoC?
Mert telefonok terén azért nem acélos.
Esetleg TP-Link AX10, C7 v5?

Vagy van esetleg más javaslatotok?
WiFi hatótáv nem feltétlenül szempont, azt megoldom AP-vel, ha nagyon kell.

[ Szerkesztve ]

(#86997) Gubek-Einste válasza Magnat (#86995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó tisztába lenni a dolgokkal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86998) Gubek-Einste válasza vadkan03 (#86996) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó választás lenne az Asus AC65P, a TP-Link Archer C7-tel szemben mindenben jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86999) huan válasza dkess (#86994) üzenetére


huan
őstag

Telekom 1000mb/s, Sagemcom F@st 5655v2 -modemmel.
Jelenleg az emelet legtávolabbi pontján van csak gond a wifivel, ezért nem túl nagy területet kellene jobban ellátnia.
Az igény csak egy stabil net mindenhol, nem szükséges a full sebesség wifin.

(#87000) Alex91 válasza huan (#86999) üzenetére


Alex91
félisten

A kínai verziós Xiaomi AX3600 tud erősebben sugározni, mert kikeruli a magyar szabványokat. De a topicjat olvasva elég macerás ilyet beszerezni, aztán kínai a felület, valamint a global verzió meg gyengébb is, mint a sokévi átlag. Az ara meg elfogadható.
Ajánlanám az Asus RT-AX92U, AX58U, AX82U vonalat, de ezek nem olcsók, es itt sincs biztosíték, hogy jok lesznek magukban.
Es volt mar olyan, hogy a szolgáltatói eszköz jobbat produkált valakinek, mint az uj routere!
Leírtam mar neked, hogy szerintem milyen választás van, ha nincs kábel. Tudom, ennyit meg sose adtal ki routerre, en se a mostani elott, de sajnos, ha normális halot szeretne az ember, akkor azért fizetni kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.