Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86101) Gubek-Einste válasza Gigi01 (#86093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86102) Vasy09 válasza Alex91 (#86097) üzenetére


Vasy09
őstag

Meg márkán belül maradtál! :DDD

Gigi01: Viccet félre téve, konkrétumok nélkül nem fognak tudni neked ajánlani nagyon semmit! :N :N Kicsit szűkítsd a paramétereket! :K

Gamertag: Vasy09

(#86103) Galahed


Galahed
senior tag

Próbáltam utánaolvasni nem sok sikerrel jártam:
Jelenleg AC65P vagy Archer AX20 között vacillálok, sok kliens van amiket stabilan ki kellene szolgálni , házon kivűlről is. Melyiket vegyem, vagy mondjatok légyszi jobbat, 20- 30 -40ezer Ft környékén. A WIFI6 még nem szempont, de ugye ki tudja milyen gyorsan fog terjedni.
(Az AC1200GU még függőben van a boltban, de a napokban rendelnem kéne valamit..) előre is köszi.

(#86104) dkess válasza Galahed (#86103) üzenetére


dkess
őstag

Hát amennyiben "sok kliens van amiket stabilan ki kellene szolgálni" meg házon kívül-belül (amiről semmit nem tudunk, sem a router tervezett elhelyezéséről, sem azt mely helyiségek között van és milyen kábelezés, falak száma milyensége - akár egy skicc is jöhet, zavaró wifi -k, kliensek száma, milyensége, elhelyezkedése - mégis mint jelent a kívül is? - 1000 holdas pagony vagy egy 1000 hektáros hacienda?) - akkor mondjuk 2 AC router -es AiMesh rendszert gondolnék oda így teljesen látatlanban persze kábeles backhaul -al ...

Ezt egyik router sem tudja amit említettél ...

(#86105) Bandita4141


Bandita4141
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP Link Archer C1200-as routert használok egy 73 nm2-es 3 szobás panellakásban. (szolgáltató: Digi 1000 net,
környezet: beton fal, 2-3 falon keresztül, legnagyobb távolság kb 10 méter, amit használok: 1 TV, 3-4 mobiltelefon, 1 nas, 1 wifis internet rádió, mennyit szánok rá: max: 30 ezer, igény: stabil, erős net)
A router a nagyszobában van, a másik két kisebb szobában rendszeresen panaszkodnak a gyerkőcök, hogy leszakad a wifi és mobilnetre vált át a telefon.
Szeretném lecserélni egy stabilabb, erősebb routerre.
Gondolkozom TP Link AX50-en és Asus RT-AX55 routerek között, vagy valami más is szóba jöhet. :)
Köszi előre is a segítséget! :))

Köszi hogy segítesz!!!

(#86106) dkess válasza Bandita4141 (#86105) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Amennyiben egy router elég lesz, akkor AX50. Az AX73 ára időnként benéz 36K HUF környékére (most nincs 38K HUF alatt) - annyiért az még inkább ajánlott vétel (tudom ez már 30K felett van ...). Az AX50 -ről írtam korábban saját tapasztalatokat is - csak példák:

- például itt egy értekezés az USB -s sebességéről: [link] ,
- itt meg pl. a WiFi sebességéről erősen zavart társasházi környezetben mobileszközzel: [link]

(#86107) Bandita4141 válasza dkess (#86106) üzenetére


Bandita4141
tag

Köszi, még azt elfelejtettem, hogy torrent megy a számítógépen folyamatosan, az nem tudom mennyire befolyásolja a stabil kapcsolatot és a hatótávolságot. Általában azt szoktam kikapcsolni, ha panasz érkezik a wifire és általában javul a helyzet valamit.

Köszi hogy segítesz!!!

(#86108) dkess válasza Bandita4141 (#86107) üzenetére


dkess
őstag

Az AX50 - főleg AX -es kliensekkel sokkal jobban bírja a sok klienst és a terhelést a WiFi -n. A torrent -et lehetőleg kábelen csatlakoztatott PC -n műveld. Persze így lehet megeszi a teljes internetet (de legalább hamarabb végez :) ) - azonban így legalább a WiFi -re csak áttételesen van hatása ...

(#86109) Galahed válasza dkess (#86104) üzenetére


Galahed
senior tag

Elnézést ha félreérthető voltam a házon kivülről azt nem a kertből gondoltam, hanem távolról. elutazom, stb. (A ház az pici, 88m2 sima tégla válaszfalak, tehát semmi ilyenirányú spec gény nincs.)

(#86110) Bandita4141 válasza dkess (#86108) üzenetére


Bandita4141
tag

Köszi - a torrent kábelen keresztül csatlakoztatott PC-n megy, ami még nagyon zavar az Archer C1200-ban, hogy nincs magyar menü. Azt olvastam, hogy az AX50-ben már van, valóban?

Köszi hogy segítesz!!!

(#86111) Bandita4141 válasza Bandita4141 (#86110) üzenetére


Bandita4141
tag

Olvasgattam az AX10-es véleményeket. Az egyik panelos azt írta, hogy a 70 nm2-es lakást teljesen lefedi, erős mindenütt a jel. Lehet nekem is elég lehet az AX10-es, csak a háttérsugárzás miatt kérdezem, illetve az sem elhanyagolható, hogy 10k-val olcsóbb mint az AX50-es.

[ Szerkesztve ]

Köszi hogy segítesz!!!

(#86112) Core2duo6600 válasza Bandita4141 (#86111) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt előre senki nem mondja meg, hogy elég lesz -e egy eszköz.
Ha a sugárzás miatt aggodsz akkor inkább több eszköz kisebb teljesítménnyel és csak akkor amikor kell, pl. éjszakára ki lehet kapcsolni, a legtöbb eszközben van erre időzítési lehetőség.

Ami az egyik helyen bevállik, nem biztos, hogy egy másik helyen is jó lesz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86113) dkess válasza Bandita4141 (#86111) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben itt a topikban olvasgatsz, akkor meg az AX10 -re (avagy annak Asus -os "párjára" az AX55 -re) panaszkodnak, hogy náluk kevesebb a lefedettség, mint amire számítottak ...

Az AX50 -nek nem rossz. Van magyar menüje és a mobilapp -ja is tud magyarul (bár ezzel a többi routert is lehet alapszinten szabályozni).

@Galahed, #86109

Amennyiben gondolod, akkor írjál még egy-két dolgot - első körben amit az előző hsz -emben a zárójelben írtam az jó kiindulóalap lehet. Ne feledd - minél többet árulsz el - annál jobb (neked passzoló) ajánlást kapsz ...

(#86114) Bandita4141 válasza Core2duo6600 (#86112) üzenetére


Bandita4141
tag

Köszi - még az is számításba jöhet, hogy ha veszek egy ax10-est felszabadul a C1200-as, amit az egyik kisszobában lévő kábel végére csatlakoztatni tudok, és onnan is tudnám szórni a wifit. Mondjuk ez már lehet meghaladja a számítástechnikai képességeimet. :)

Köszi hogy segítesz!!!

(#86115) tothjani81 válasza Gubek-Einste (#86089) üzenetére


tothjani81
senior tag

Üdv. Nézelődtem keresgéltem. A telekomnál találtam egy ilyet. Szerintetek ez milyen cucc. Egész jó áron hozzájutnék kb féláron

Huawei 5G CPE PRO2

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#86116) Bandita4141 válasza dkess (#86113) üzenetére


Bandita4141
tag

Az a baj, hogy csak jót egyik routerről sem olvastam, nyilván ki kell próbálni több típust és akkor lehet eldönteni, hogy melyik éri meg jobban, az adott környezetben.
Asus routerem még sosem volt, szivesen kipróbálnám azt is, csak ott az árcédula vaskosabb egy kicsit. :)

Köszi hogy segítesz!!!

(#86117) Galahed válasza dkess (#86113) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszi a segítőkészséget! :R

Szóval:
Helyszin:
Falu, 3 szomszéd, mindegyik Tp-Link alap wifivel, csak 2.4Ghz-n, távolságuk 30m és felette.
A ház, az 88m2 tégla belül normál téglafalak válaszfalként.
Internet 70Mbps kábelen keresztül.
Belső háló: Jelenleg egy haldokló Ac66 első szériás model a ház mértani közepén kábelen 2 NAS, média lejátszó (ZIdoo), Hue rendszer bázisállomás, a többi része ZigBee frekvencián megy.
Wifi: 2 db TV, 2 db Mac, Notebook,Tablet, 2 db Amazon Alexa Echo, 3db telefon, kb 10db Wifis dugalj plusz pár darab okoskütyű, termosztát, Netatmo időjárás, külső és belső kamerák (3db) stb stb.
A másik médialejátszó rendelkezik belső tárolóval, igy nincs filmek streamelése Wifi-n, de másolni azt kell rá értelemszerüen...
Fontos lenne a stabil hálózat, a sebesség , lásd "csak" 70Mbps net miatt nem elsődleges paraméter.
Fontos, hogy utazás közben elérjem a belső hálómat, tudjam kapcsolni a klimát, fűtést, lássam a belső hőmérsékletet, a kamerák képét a NAS tartalma az kevésbé fontos ritkán volt rá szükség.

A kertbe (csak nyáron) arra a két hónapra meg tudok telepíten extendert ha szükség lenne rá, de gyakorlatilag csak 1x 2x volt rá szükség tavaly...

Én az Ac65P-re, az Ac1200Gu-ra gondoltam, meg a Archer AX20-ra. Ha van más, jobb ötlet akkor szivesen fogadom kb max 40, talán 50ezer forintig.

Előre is köszönöm.

(#86118) Alex91 válasza Galahed (#86117) üzenetére


Alex91
félisten

TP-Link Archer AX73, Asus RT-AX58U, AX56U...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86119) dkess válasza Galahed (#86117) üzenetére


dkess
őstag

Egyetértve az előttem szóló Alex91 -el - én a AX58U -t emelném ki. Mint fő router megfelelő választás - a keretbe belefér. Ugyanakkor, ha kellene hosszabbítani a hatótávját, akkor AiMesh alapokon ezt meg lehetne tenni - javasolt módon kábeles backhaul -al.

Elhelyezkedés függően akár az 5 GHz simán kiérhet addig a kertbe amíg kell (ugye itt nincs zavarás). A 2.4 GHz meg gyakorlatilag biztosan - még a néhány zavaró 2.4 GHz ellenére is.

A médialejátszót először kábelre írtad. Aztán néhány mondattal később WiFi -re ... :) Persze amennyiben megoldható a két TV -vel egyetemben mehetnének kábelre, ha megoldható ...

(#86120) Core2duo6600 válasza Galahed (#86117) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én vpn segítségével oldanám meg a hálózat külső elérését.
Pl sstp -vel.
Ezt win 10 alapból tudja külső program nélkül.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86121) Galahed válasza dkess (#86119) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszönöm a választ, az AX58 felára megéri a kb 10ezer forintot? (Gondolom az AiMesh miatt igen... ) de sajnos a kábelek nálam nem mehetnek mindenfelé, igy azok a router közelében vannak, a többi eszközt viszont csak a levegőben lehet elérni.

Média lejátszóból kettő van, az egyik kábelen lóg, a másik messzebb van oda nem tudok kábelt vinni. Igy 5GHz-en lóg. Az belső tárhellyel van ellátva.

A javasolt Archer AX73 azért szimpatikus, mert eddig csak Asus-ok voltak itthon. Más indokom nincs :) (persze van még Xiaomi AC2100 (black cylinder) épp próbálok rátenni openwrt-t..., játéknak jó)

köszi
:R

(#86122) JiMN


JiMN
tag

Sziasztok!

Telekomos net (2/1) mellé keresnék hálózati kártyát, mivel az alaplapi csak 1000mbps. Tudnátok ajánlani nekem? :F :R

(#86123) woodworm válasza Galahed (#86121) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a xiaomi openwrt-vel vagy padavannal szerintem elég stabil és gyors, nem igazán van mellette másik routerre szükség. Két-három évet ki lehet húzni vele, addigra az ax routerek ára is mérséklődik.

(#86124) Galahed válasza woodworm (#86123) üzenetére


Galahed
senior tag

Off:
Próbálom összehozni az openwrt-t, de padavant (AC2100 - fekete és henger alakúra) de nem találok, ha mutatnál rá topikot (külföldit) akkor megköszönöm.

(#86125) MaCS_70 válasza Core2duo6600 (#86120) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Én vpn segítségével oldanám meg a hálózat külső elérését.
Pl sstp -vel."

Ennek a megvalósításáról tudnál írni egy kicsit többet? Az SSTP az én ismereteim szerint nem egy teljes VPN-megoldás, különösen nem olyanoknak, akik számára ez ismeretlen terep.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#86126) Core2duo6600 válasza JiMN (#86122) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Léteznek ilyen kártyák, de azok nem utp csatlakozóval vannak.
Tehát, hogy is néz ki a modem nálad ? mi jön ki belőle ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86127) woodworm válasza Galahed (#86124) üzenetére


woodworm
veterán

Általában a 4pda fórumán érdemes átolvasni a roter topikját google fordítóval.

(#86128) Core2duo6600 válasza MaCS_70 (#86125) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én egy Mikrotik routerre kapcsolódom fel a windows-os gépről pl. a cégtől.

Röviden a routeren/tűzfalon létrehoztam egy vpn szervert, sstp-ét azért ezt, mert ehhez nem kell külön program a kliens gépre (Win10).
Generáltam a mikin egy tanusítvánnyt, amit hitelesítettem vele, ekkor kaptam egy crt file-t
Ezt a tanusítványt arra a gépre kell feltenni, ahonnan el akarom érni a hálózatot, az én példámban a céges gépre

Ezután a domain cím, és felhasználó név / jelszó párossal tudok a routerhez kapcsolódni.

Tűzfal szabályokkal meg kellett teremteni a a kapcsolódásnak a feltételeit, további beállításokat is lehet eszközölni, hogy mit érjen el, mit ne, de mivel a saját hálózatom elérése a cél., így ilyen jellegű korlátozás nincsen.

A mikortik képes lényegében az összes ismrt vpn nek kiszolgálója lenni,
Az open vpn-t azért nem szerettem volna, mert ahhoz külön kliens program kell, ahol szintén konfigurálni kell konfig fileokkal, tehát egy plusz hiba lehetőség is egyben, és még a szerver oldali ról nem is beszéltünk.

Vannak még kevésbé biztonságos vpn változatok is, azokat a kisebb biztonság miatt elvetettem.
Van még beállítva egy L2TP / ipsec is, de az alapból nem aktív csak akkor engedélyezem, ha a teloról el akarom érni, eddig a próbán kivül egyszer használtam mindössze.

A VPN maga annyit tesz, hogy virtuális magán hálózat.
Lényegében egy csatorna / alagút a cél hálózat irányába.

Tehát bárhonnan eléred a cél hálózatot mintha ott lennél benne a hálózatban.
Ennek az SSTP megfelel.
Plsuz még az sstp melett, hogy szabványos portokon megy, így nem kell a céges tűzfalon engedélyezni.

Végül mégis kelett, mert a céges tűzfal úgy fél a dinamikus dns címektőll mint a tűztől.
Zöld listára kellett rakatni a dns címem, és még a zűzfal saját maga által aláírt tanusítvánnyal is baja volt a céges tűzfalnak, mindenesetre annak a kezelője megoldotta, hogy működjön a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86129) JiMN válasza Core2duo6600 (#86126) üzenetére


JiMN
tag

A modem az amit a telekom-tól kaptam. Vettem hozzá egy cat 7-es hálózati kábelt, de közben rájöttem, hogy az alaplapi lan csak 1000mbps és ezért szeretnék venni egy pci hálózati kártyát. Csak véleményt kérnék, hogy melyiket érdemes.

(#86130) Core2duo6600 válasza JiMN (#86129) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A modemem lévő az biztosan tud többet?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86131) JiMN válasza Core2duo6600 (#86130) üzenetére


JiMN
tag

Persze, azért kaptam. :)

(#86132) MaCS_70 válasza Core2duo6600 (#86128) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak azon csodálkozom, hogy sehol nem találkoztam még az SSTP-vel mint VPN-megoldással.

PPTP, OVPN, IPsec/L2TP, WireGuard megvolt, a SoftEtherről még csak olvasgatok, de az SSPT mint VPN valahogy nem tűnt fel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#86133) Gubek-Einste válasza tothjani81 (#86115) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen egy próbát tehetsz vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86134) Gubek-Einste válasza Bandita4141 (#86116) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valóban az Asus eszközei egy kicsit drágábbak mint a TP-Link-iéi de gyári firmware-ben is többet tudnak és sokszor rugalmasabban is felhasználhatóak mint a másik gyártóé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86135) Multibit válasza Core2duo6600 (#86128) üzenetére


Multibit
veterán

Az open vpn-t azért nem szerettem volna, mert ahhoz külön kliens program kell
Így igaz. Viszont ugyanúgy működik Windowson, Linuxon, Androidon, vagy Csutkás oprendszeren. Az SSTP-re is igaz ez?

ahol szintén konfigurálni kell konfig fileokkal
Miért a többes szám? Egy .ovpn fájlt - amit a router generál le - kell a kliensre másolni. Ennyi. Ebben benne van minden (cert-ek, private key, static key, stb.).

(#86136) Core2duo6600 válasza MaCS_70 (#86132) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet azért, mert az asus és egyéb routerek nem nagyon támogatják.
A mikrotik viszont igen, miint ahogy maga a Windows is, de a kiszolgáló az lehet, hogy csak a serverben van benne, ennek nem néztejm utána, a kliens viszont mindegyikben benne van.
Én meg még a wireguardról nem hallottam még.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86137) Core2duo6600 válasza Multibit (#86135) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem, az Androidon legalábbis az én telomon S8 nem megy az sstp, de az openvpn t sem tudtam műkődésre bírni, alapból nem tufja, a kliens programmal meg nem boldogultam.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86138) Gubek-Einste válasza JiMN (#86131) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2.5 Gbps-esből az Asus PCE-C2500 (19-20k) van mint lehetőség, 10 Gbps-ből pedig Asus XG-C100C (32-35k) vagy TP-Link TX401 (36-38k) lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86139) Multibit válasza Core2duo6600 (#86137) üzenetére


Multibit
veterán

az én telomon S8 nem megy az sstp
Nem csodálom. Ez kb. olyan, mint amikor valaki az SMB-t erőlteti Linuxon. Persze, sántít a hasonlat, mert ma már két Linux között is lehet SMB-t használni, csak minek? ;] Az SSTP is "Windows gyerek".

de az openvpn t sem tudtam műkődésre bírni ... a kliens programmal meg nem boldogultam
Erről nem az OpenVPN tehet. Androidon (Huawei, Xiaomi) simán megy az OpenVPN, ez biztos, ahogy pl. Almán is. Nálam több platformon kell, hogy működjön és működik is :K Jelenleg már nem használ a család Xiaomit (ahogy Samsungot sem), de ha más Droidon megy, gyanítom Samun is.

[ Szerkesztve ]

(#86140) Core2duo6600 válasza Multibit (#86139) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Csinálok majd mégegy próbát.
Bár azt meg kell oldani, hogy a config file feljuttasam a telóra, de gondolom ha a géppel öszekötöm, akkor ez menni fog.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86141) MaCS_70 válasza Multibit (#86139) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk Samsung telefonok vannak, és mindegyiken kifogástalanul megy évek óta az OpenVPN kliens.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#86142) Multibit válasza MaCS_70 (#86141) üzenetére


Multibit
veterán

:K

(#86143) Core2duo6600 válasza MaCS_70 (#86141) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Engem is bosszant, hogy eddig nem tudtam megoldani, nincs rá szükségem, de zavar, hogy nem megy :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86144) MaCS_70 válasza Core2duo6600 (#86143) üzenetére


MaCS_70
félisten

De pontosan hol akad el az OpenVPN kliens?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#86145) Core2duo6600 válasza MaCS_70 (#86144) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Most pillanatnyilag nincs is rajta a telon, de majd felteszem, és jelzem ha gond van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86146) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Nem olyan régen kérdeztem, hogy milyen routert ajánlotok, adtatok is pár ötletet.
Most volt időm megnézni amit írtatok és két router között kellene egy kis segítéség.
Asus RT-AX58U vagy AX82U.
Telekomos 1Gbit/s net van bekötve és minden vezeték nélkül lenne használva.
Lényeg, hogy vezeték nélkül is jöjjön az 1gbit.
Ami rá lenne csatlakoztatva, az egy Samsung Q80T tv, amin netflixezünk 4K-ban. Egy Xbox Series X(Ez miatt is kérdéses, hogy kell-e nekem a nagyobbik router) 2 telefon, ipad, és számítógépek.
Mostani routerem Netgear N900 ami elvileg vezeték nélkül tudja a 450Mbit/s sebességet, de a gyakorlat azt mutatja, hogy 220-nál nem mérek soha többet, semmilyen eszközzel.
Szóval, ha játékra is kellene, akkor is elég lehet egy AX58U? Xboxot, kábellel össze tudnám kötni.
20 ezer Ft van a két router között, ezért is gondolkodom el, hogy elég-e a kisebb.

(#86147) Alex91 válasza asus1 (#86146) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , eldontod... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86148) asus1 válasza Alex91 (#86147) üzenetére


asus1
aktív tag

Száraz adatok alapján szinte ugyan az, annyi, hogy a drágábbik, papíron nagyobb sebességet tud vezeték nélkül.
Közben keresgéltem és a kisebb az 50k a nagyobb meg 65k-ért van boltokban.
Valaki használja valamelyiket? Nem tudom eldönteni, melyik lehet a jó választás :D :F

(#86149) dkess válasza asus1 (#86148) üzenetére


dkess
őstag

A AX58U és AX82U a HW -t tekintve egy-az-egyben megegyezik. A külseje különbözik kicsit, de a bele ugyanaz. Gyakorlatilag "csereszabatos". A gyári firmware különbözik. Ebből jön az egyetlen érdemi különbség - a AX58U: 5 GHz-2x2 HT160 (AX3000) és a AX82U: 5 GHz-4x4 HT160 (AC5400). Az kérdéses, hogy amennyiben lenne CFW, akkor a AX58U -nál pl. ez feloldásra kerülne és elérhetővé válna a teljes konfiguráció ...

Azaz egy eszközzel csak akkor lenne gyorsabb kapcsolatod a AX82U -val, ha:

- 2x2 -nél nagyobb AC eszközöd lenne (az összes mobileszköz gyakorlatilag 2x2)
- AX esetén gyakorlatilag a PC/laptop -okat tekintve is jelenleg nincs 2x2 HT160 -nál gyorsabb eszköz - így, ha a jövőben lenne ilyen akkor ... (az összes mobileszköz gyakorlatilag 2x2)

Úgy egyébként több (sok) eszköznél jönne ki ilyenformán igazán az AX82U előnye. Különösen mivel a konzol kábelre menne és minden más Nálad mobileszköz (a TV is ideszámít e szempontból) és azért túl sok sincs belőlük ...

Nem könnyű döntés. Amennyiben van cash, akkor menj nyugodtan a AX82U -ra - akkor a teljes konfiguráció rendelkezésedre fog állni a gyári szoftverrel is biztosan ...

Szerk.: Most olvasom: számítógépek. Főleg, ha van AX -es WiFi (vagy 2x2 -nél nagyobb AC), akkor AX82U, ha teheted. Avagy, ha a PC -ket (meg akár a TV -t is) kábelvégre tudod kapni, akkor legyen AX58U. Ez a javaslatom ...

[ Szerkesztve ]

(#86150) asus1 válasza dkess (#86149) üzenetére


asus1
aktív tag

Köszi a segítséget.
Ha nem muszáj nem rakom kábelra. Sőt, ha nem muszáj az Xboxot sem raknám arra.
Asztali pc nincs, nekem van egy 2018-cas macbook pro, páromnak egy 2018 air.
Akkor így lehet inkább a nagyobbat választom, főleg ha a jövő is nézzük.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.