Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86251) the.odzsy válasza ilyen_85 (#86244) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Ahol a enyém van mobilon 1.es térerő, a nyaralóban semmi. Multi frekvenciás antenna, egy TP-Link MR6400-ra van rákötve. A router beltéren saját antennájával 1-es térerő kb 1MBit/s sebesség, a külső antennával 3-as térerő 5MBit/s sebesség és stabil. Mezőtúr környéke az adótorony kb 10Km-re az antenna kb 4m magasan.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#86252) asus1 válasza Alex91 (#86249) üzenetére


asus1
aktív tag

Remélem, hamar kiadnak akkor egy újat.. nem is tudom most melyik van rajta, gondolom frissíti magát.

(#86253) adika4444 válasza jubilleum (#86234) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Én MikroTik eszközökkel állnék neki a probléma megoldásának. Ezek csak a hálózatot csinálják (VLAN-ok, Wi-Fi), esetleg még a VPN-t. A többi feladatra inkább egy Raspberry-PI-t vetnék be.

Egy kolléga itt a fórumon készített egy remek leírást, első körben ebbe nézz bele, hogy bejön-e egyáltalán ez a MikroTik világ.

Ha igen, akkor a gyártó egy megfelelő routerével tudsz csinálni VLAN-okat, azokhoz Wi-Fi hálózatokat, akár roaming-gal, aztán ezt lehet tűzfalazni.

Eszköznek pedig én routernek egy hAP ac3-at vennék, AP-nak a szobába pedig attól függően valamit, hogy csak AP-nak vagy switch-nek is kell-e.

üdv, adika4444

(#86254) Core2duo6600 válasza dkess (#86250) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A garázsba ahol nem kell a wifi minek tenni egy olyan eszközt aminél feleslegesen lenne kifizetve a wifi ára ?
Én átraknám az ont od modem módba, tennék mellé egy rendes router ami csak kábeles, utána tovább, ahogy mondtad.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86255) jubilleum válasza jubilleum (#86234) üzenetére


jubilleum
senior tag

Közben kicsit tisztult a kép, és semmi nem indokolja hogy a routeren fusson az mqtt szerver vagy a nyomtató szerver, erre fent lehet tartani egy rpi-t is külön.

(#86256) Alex91 válasza Core2duo6600 (#86254) üzenetére


Alex91
félisten

Mert az már megvan... :). De en meg router modban hagynam az ONT-t, azt max egy switch, ha kell a LAN-hoz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86257) Declare válasza Gubek-Einste (#86229) üzenetére


Declare
őstag

Egyet még had fordítsak a kérdésen:

AX92U és AX58U között mikor éri meg azt a 30k HUF ot kifizetni?

(#86258) Core2duo6600 válasza jubilleum (#86234) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szép feladat :)

Semmi nem lehetetlen.
A leírásodból nekem az derül ki, hogy olyan eszközök kellenek, amik kezelik a vlan-t

Mikrotik eszközökkel meg lehet oldani, de a nyomtatónak kell egy print szerver, vagy másik nyomtató.
Mivel említetted a tanulás hajlandóságát, ez szép kihivás lesz.

De ugyanúgy meg lehet oldani, Ubiquiti eszközökkel is, árban ezek drágábbak az előbb említettnél.
Ennek a gyártónak is van fóruma itt a ph -n.

AX es szabványú eszköz talán egyiknél sincs, amennyiben ez az igény, akkor pl. az Asus nál kell kopoktatni, bár lehet, hogy némely általad elvárt megoldásról le kell mondani.

Milyen megoldásra goondoltál ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86259) jubilleum válasza adika4444 (#86253) üzenetére


jubilleum
senior tag

tyű, sejtettem hogy a mikrotik elő fog jönni, csak reméltem hogy nem :D
irodában van egy ilyen hAP, és hát egyszer adott machez tartozó ip-t szerettem volna megtudni. Sikerült, de rengeteg google, és egy félnapom elment vele. (Kis túlzással)
Viszont azt érzem hogy olcsóbb és robosztusabb rendszer lehet így építeni, mint ha asus routereket raknék le.

(#86260) Core2duo6600 válasza Alex91 (#86256) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez érthető, bár engem zavar a szolgáltatói eszközök, "butasága", pl tűzfal funkció alig, vagy nincs is benne.
Legalábbis amit én kaptam a digi től, az igen buta jószág volt, lényegében semmit nem lehetett rajta beálltani.
Egy előnye volt , hogy ment rajta a ipv6 dual stack, ami most per pill nincs beállítva a mikin, de talán még nem létfontosságú.

A tekom router / modemjét jobb nem is említeni, az minősíthetetlen, legalábbis amit a kábel net / ip tv felállásban adtak.
Annál isnatbilabb eszközt én még nem láttam.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86261) Alex91 válasza Declare (#86257) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem 10k-val volt dragabb az AX92U, ugy megerte... 90k-t nem fizettem volna erte.
A Tri-Band ami imho jelentos kulonbseg az AX92U javara, Es talan erosebb valamivel a WiFi-je is. asus1 most vett, esetleg kerdezd meg, hogy hol es mennyiert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86262) Phobion válasza Phobion (#86239) üzenetére


Phobion
őstag

up
Valaki? :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#86263) Declare válasza Alex91 (#86261) üzenetére


Declare
őstag

Ennél a boltnál mondjuk bruttó 69k nak írják [link] , viszont mindenhol máshol bruttó 90k. :F Ami érdekes ugye, hogy más cégeknél a nettó az majdnem pont az ami a linkeltnél a bruttó....lehet hogy valami olyan trükk van a rendszerben, hogy ebből már ÁFÁT nem tudok visszaigényelni? :F Van ilyen tapasztalata valakinek?

(#86264) dkess válasza Core2duo6600 (#86254) üzenetére


dkess
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy biztos érted az általam írt "kikapcsolt WiFi -vel" kifejezés értelmét? :)

Aztán meg írod ezt: "Én átraknám az ont od modem módba, tennék mellé egy rendes router ami csak kábeles, utána tovább, ahogy mondtad." ?

Az érintett router már megvan a kérdezőnek - amennyiben vennie kellene még egyet, akkor mit kellene Neki "feleslegesen" kizetnie? Hát nem a WiFi -t az biztos ... :)

(#86265) raycoon válasza Alex91 (#86248) üzenetére


raycoon
tag

Nos, az ONT olyan régi, hogy nem igazán bízok benne (ZTE ZXA10 F625A, nem WiFi-s, egy port GB).. Soha nem volt router módban, azt se tudom, hogy tudja-e.. Az biztos, hogy nem kértem, hogy bridge-ben legyen, így "kaptam".. :) Azt se tudom, hogy mit tud (HWNat, vagy hasonló) és lehet-e valahogy menedzselni.

(#86266) asus1 válasza Alex91 (#86261) üzenetére


asus1
aktív tag

Én innen vettem tegnap 70-ér, ahogy ma látom felvitték 90-re...

(#86267) Core2duo6600 válasza dkess (#86264) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, értem, mint ahogy a válaszban írtam is, igaz nem neked, mert nem te reagáltál az adott posztra.

Ezt írtam : #86260

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86268) Alex91 válasza raycoon (#86265) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor amit linkeltem a Scenario 2 kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86269) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék nagyobb netre váltani, és ehhez szükségem lenne egy gigabites routerre is.
Ezen a kettőn gondolkoztam:
TP-LINK Archer C80 AC1900 Wireless MU-MIMO Wi-Fi Router
TP-LINK Archer C6 AC1200 Wireless Gigabit Router
Nekem annyi lenne a fontos, hogy egy 80nm-es lakásban a távolabbi szobában is legyen stabil wifi jel.A jelenlegi router egy TP link WR841nd, és ha már két PC, egy laptop, meg 1-2 telefon használja a neten, akkor ott eldobálja a wifi jelet. Melyik lenne a jobb ehhez, ha nem muszáj nem biztos, hogy a drágábbat venném, vagy esetleg egy másik tipus?
Előre is köszi a válaszokat!

PSN: Nifty_Ghostface

(#86270) raycoon válasza dkess (#86250) üzenetére


raycoon
tag

Ha jól számoltam, akkor ez (tudom időtállóbb) 90 ezer körül lenne. Háát, ha akármennyi pénz lenne rá, akkor ez is egy tök jó megoldás lenne.. :)
Ha nem lenne AX, akkor össze lehetne ezt hozni kevesebből is? Felhasználva a mostani routert? Pl valahogy behúzom azt a plusz kábelt a nappaliba. Akkor elég lenne egy 4 portos switch és egy AC-s valami AiMesh node-nek. A mostani RE305 is bőven elég még úgyis, hogy extender-ként megy (97.8/93.7 most mérve). Csak rohadt kényelmetlen kapcsolgatni. Valamiért az Asus roaming assistant nem dob le a routerről..

(#86271) Alex91 válasza raycoon (#86270) üzenetére


Alex91
félisten

Ha behuzod, akkor a mostani maradna AiMesh routernek, es mondjuk veszel egy RT-AC57U-t node-nak... Vagy veszel egy AX58U-t routernek, es a mostani routered menne node-nak. De ehhez valoban meg egy kabel, es egy switch kell pluszban.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86272) Vastika válasza Ghostface (#86269) üzenetére


Vastika
tag

Helló!

Nekem a C80 AC1900 jobbnak tűnik. De igazából veheted az olcsóbbat is, mert a wifi sebessége a gyakorlatban csak egy elméleti dolog ;-)

WR841ND + wifi problémák: a kisebb - régebbi TP-Link routerek (sőt, többféle 8xx-es AP-vel is sokat szívtam) általában nem működnek rendesen, ha a csatornaszélesség 40MHz. Ha átállítod 20Mhz-re, akkor csak 150Mbit/s-ot fog tudni, de cserében - általában - sokkal stabilabb, szinte már problémamentes lesz ;-)

Üdv: Vasti

(#86273) raycoon válasza Alex91 (#86271) üzenetére


raycoon
tag

Muszáj leszek felderíteni, hogy hogyan kötött anno a villanyszerelő. Valamiért az rémlik, hogy az UTP és a coax a födém felett megy. Ebben az esetben nagyobb esélyem van behúzni egy újat.
Viszont a node olyan helyen lenne, ahol jobb lenne, ha diszkrét tudna maradni (hálószoba, vagy mosókonyha). Egy Lyra mini lehet node, nagy helyet sem kell beszórnia, de semmi infóm a termékről.

A scenario-kat meg köszi, nem találtam volna meg (kerestem) és tényleg hasznos, vizuális vagyok.. :)

(#86274) Alex91 válasza raycoon (#86273) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet a Lyra mini is node.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86275) Zebu


Zebu
addikt

Egyébként az ASUS RT-AC1300G Plus v3 miért kerül sokkal többe, mint az ASUS RT-AC58U V3 mikor ránézésre ugyanaz a kettő? :F

(#86276) Intruder2k5 válasza Zebu (#86275) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó kérdés, az RT-AC57U és az RT-AC1200GU között is elég nagy árkülönbség volt mindig. Én az előbbit 10900Ft-ért vettem, utóbbi viszont tudtommal 15000Ft alá csak egyszer ment be, pár száz forinttal, de inkább 18-20000Ft körül mozgott az átlagára.

(#86277) woodworm válasza Zebu (#86275) üzenetére


woodworm
veterán

Ha az ac57u v3-hoz hasonlítod, akkor még nagyobb a különbség.

(#86278) Ghostface válasza Vastika (#86272) üzenetére


Ghostface
senior tag

Oké, köszi a választ, akkor lehet marad a C80 AC1900, még holnapig eldöntöm.

PSN: Nifty_Ghostface

(#86279) Danex


Danex
addikt

Üdv segítségeteket szeretném kérni, vettem egy ax73 router a panel lakásba, azonban barátnőm mi 9se telefonja droppolja a jelet a fürdőben és a konyhában is. Az érdekes viszont az hogy a sima digi router 2.4Ghz jele valami brutal erős és 6-8db vel erősebb jelet tud még ha lassú is. Nekem mi8-al stabilabb a WiFi 5Ghz-et fogom szépen

Kérdés Asus ax56u erősebb lehet lefedettségben?

Vagy marad a tplink onemesh jeltovabbitoja? Távolra csak mobilnak kell net szóval nem lényeg a tobbszaz Mbit

Tp linket még visszaküldhetem ha Asus jobb lenne.

(#86280) Vastika válasza Danex (#86279) üzenetére


Vastika
tag

...szerintem eltéved a jel az antennaerdőben ;-)
Bocs, ezt nem tudtam kihagyni ;-)

Nem lehet, hogy a TP-Link valami olyan csatornára áll be véletlenül / olyanra állítottad manuálisan, ami nagyon terhelt?
Firmware frissítést csináltál rajta, már ha van hozzá? Ártani nem fog...
Hülye kérdés (és lehet, hogy nem is lehet máshogy állítani őket, még nem láttam ilyet élőben) , de az antennák függőlegesen állnak?

Ha nagyon nem megy, akkor én visszavinném... Nem szoktak a szolgáltatók olyan vacak eszközöket adni, mint amennyire szidják őket (nem ellenségeik ők saját maguknak, ők szívnának vele) , de azért hogy egy ilyen süni még ennyit se tudjon, mint a szolgáltató kütyüje a kis valószínűleg beépített antennáival, az gáz.

(#86281) dkess válasza Danex (#86279) üzenetére


dkess
őstag

Azt nem írtad, hogy a mi 9se 5 GHz -en vagy 2.4 Ghz -en droppol. Feltételezem az előbbin ...

Persze azt se tudjuk, hogy mekkora panel, de általánosságban egy ax73 -nak elégnek kell lennie.

Írok egy ma délutáni-koraesti történetet. Húgoméknál (családi ház a 840 nm -es telek egyik végében) az AX50 5 GHz -en jelentősen visszaesett a telepítéskori lefedettségében. Kb. két szobával odébb ért meg mondjuk a terasz. 2.4 GHz -en továbbra is "kiér a világból" - a tekintetben kb. ekvivalens a Digi ONT 2.4 GHz -ével (persze sokkal gyorsabb). Hát átmentem megnézni mi újság ...

Nos, ránéztem és fogott egy radart a drága. 5 GHz -en ment a 36 -os csatornára (tök üres volt amúgyis) - azaz a DFS alá jócskán. Újra van 5 GHz -es AX -es WiFi az egész házban és a telek egészében is. Ilyen sebességekkel (5 GHz - mobiltelóval mérve):

- Nappali: 750 / 270 Mbps,
- ház legtávolabbi sarka, szobában: 290/150 Mbps,
- a telek túloldalán kerítésnél (nem tudom, kb. még 30 méter a házfaltól): 235/85 Mbps.

Azért ez nem túl "szoáré" ... :) Az AX73 azért ennél jobb ...

@Vastika,

Hát, a Digi ONT ... :) Csak 2.4 GHz -en N -es WiFi. Jobb napjain megvan a maximum 60/80 Mbps (a gigabit -ből). Mármint, ha mellette állsz.

OK, kimegy a világból a jel, de sebességügyileg azért nem egy acélos ... A TP-Link AX -es felhozatalát még panelben is volt szerencsém próbálgatni (brutálisan zavart környezetben) - hát ... Maradjunk annyiban nem az eszközzel lesz a gond ...

[ Szerkesztve ]

(#86282) blakey válasza Danex (#86279) üzenetére


blakey
titán

Fix csatornákat használj, 2,4 GHz-en 1-11 közöttit, 5GHz-en 36-48 közöttit. Ha így rendben van akkor az 5GHz-es sávon lehet próbálkozni egyéb csatornákkal is, pl.100-on lesz a legjobb a sebesség és a jel is de nem biztos, hogy nálad megfelelően fog működni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86283) Elk_hound válasza blakey (#86282) üzenetére


Elk_hound
tag

Arra van valami egzakt válasz hogy miért pont a 100-as a legjobb vagy csak mert olyan szép kerek?

(#86284) kiir válasza Elk_hound (#86283) üzenetére


kiir
tag

Magasabb a jogszabályban engedélyezett adóteljesítmény. Persze nem minden router használja ki. Az itt kezdődő öt-tíz bejegyzést nézd meg, ha jobban érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#86285) Danex


Danex
addikt

Ez lenne a lakás alaprajza, sárgával az elérhető konnektorokat jelöltem, a gardróbban lenne a legjobb, mert ott csak fából van fal a folyosóra nézve, de sajnos ott nincs konnektor kialakítva.

A nagyszobában van a digi ont és jelenleg nem is nagyon tudom mozgatni máshová a routert.



Talán egyedül a bal alsó sarokban volt 1-2 dbm-el jobb a jel, a többi helyen kb közel azonos.

----------------------------------



Ez a "helyzet" a fürdőben nézve, a routert már láttam a 114-es csatornán is, de ahhoz közel 1 nap kellett hogy auto-n rámenjen (ez ha jól olvastam normális mert nézi hogy a közelben használva van-e) Tehát 5G-n a 100+ csatornák erősebben pirítanak?

Próbáltam a 11-es csatornát is, azonos volt a jelerősség.

A mi digi routerünk a DIGI_d810d8 és a NextGenTest lenne az Ax73.

(#86286) dkess válasza Elk_hound (#86283) üzenetére


dkess
őstag

Azért, mert amennyiben megnézed, akkor a 100 -as csatornánál kezdődik a második egybefüggő 160 MHz -es sáv (ugye a "sebességről" volt szó - persze ehhez ezt támogató eszközök is kellenek). Ugyanakkor ez egy igazi "mindent vagy semmit" tartomány. Magasabb frekvenciákkal és megengedett adóteljesítménnyel. Ugyanakkor itt már DFS van. Azaz fogsz egy radart és "agyő kutya világ" (mész a béka ülepe alá teljesítményben és lefedettség/sebességben) ...

Társasházban a radar nem annyira számít (hacsak nem vagy mellette). Adott esetben szépen árnyékolhat maga az épület. Ott jobban számít, hogy a zavaró WiFi -k hol (frekvencia) vannak. Itt gyakorlatilag ahol van szabad sáv - azt érdemes használni. Amennyiben ez a 100 -as, akkor kaphatsz némi extra adóteljesítményt is ...

Családi ház esetén kint vagy a préri közepén. Kiszolgáltatva esetlegesen egy radarnak. Cserében nulla zavaró WiFi 5 GHz -en (max. egy-két zavaró gyenge 2.4 GHz átlóg a kertbe, de a házba már az se nagyon ér be). Itt viszont könnyen a 36 -ossal induló sáv lehet a nyerő ... Ld. a tegnapi irományomat ...

@Danex, #86285

Igen, ha jól látom ez társasház. 5 GHz -en a 100 -as feletti sáv nagyobb adóteljesítmény és ráadásul töküres Nálad. Fixáld oda.

Egyébként egy ekkora lakás és ilyen kevés zavaró WiFi mellett szerintem röhögve elbánik az egész kecóval 5 GHz -en is ...

[ Szerkesztve ]

(#86287) Core2duo6600 válasza Danex (#86285) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Melyik progi képe van a telón ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86288) dkess válasza Core2duo6600 (#86287) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem ez: [link]

(#86289) NorDezs


NorDezs
senior tag

Ide is bedobnám a kérdésem: [link] :B

(#86290) Elk_hound válasza dkess (#86286) üzenetére


Elk_hound
tag

Real world nekem is ez a tapasztalatom, a 100-as sávban manuálisan beállítva a CH-t gyengébb átviteli jellemzőket produkált a hálózat, mint ha hagytam magának keresni egy frekvenciát. (az aljára állt...)

(#86291) Core2duo6600 válasza NorDezs (#86289) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha olyan helyyre szeretnéd tenni az AP ét, amit elérsz utp vel, lévén 24 portos a switched feltételezem, hogy szobánként legalább egy csatlakozón van.
Ezesetben egy AP ét javasolnék, a modem wifijét meg akár ki is kapcsolhatod.

#86290
Nekem is az alsó részre állt be az 5 Ghz es.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86292) blakey válasza Elk_hound (#86290) üzenetére


blakey
titán

A magasabb csatornákat nem minden kliens ismeri, illetve olyan is van amelyik erősen belassul tőle (pl. Mi Box S), de ha a kliensek jól kezelik akkor jelentősen jobb a sebesség, pl. 36-os csatornán mérsz 290Mbps-t, 100-as csatornán meg 350Mbps-t. Egyébként érdemes fix csatornákat választani és elsősorban azokat amiket korábban említettem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86293) Alex91 válasza NorDezs (#86289) üzenetére


Alex91
félisten

Kikapcsolod a Wifi-t a rackben levo eszkozon, es penztarcatol fuggoen kiepitesz egy Mesh rendszert az epuletben...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86294) dkess válasza blakey (#86292) üzenetére


dkess
őstag

Igen, de *-zva az előző hsz -em alapján.

Ahogy írtam teljesen ugyanazt az eszközt (AX50) tudtam tesztelni ugyanabban a városban társasházi (zavaró WiFi -k 5 GHz -en a 36 -os sávban, de nincs radar - hosszában merőlegesen áll a radar irányában és középtájon) és családi házas (nulla zavaró 5 GHz -es WiFi, cserében van radar a 100 -as sávban) környezetben.

Nem meglepő módon a társasházi környezetben "lubickolt" a töküres 100 -as sávban (elkerülve a tumultust a 36 -osban) - ugyanakkor a családi házas részben igaz, hogy sehol nincs zavaró 5 GHz (amire az AX amúgysem érzékeny annyira, de persze, ha nincs az a legjobb), de a 100 -as sávban csak a bekapcsolást követően volt nagyon jó. Aztán szépen lement "nullába".

Azaz ott, ahol a kezdeti induláskor illetve a 36 -os sávban most is 2-3 szobával odébb volt/van 250-300 Mbps - ott a 100 -as sávban idővel konkrétan nulla lett (leszakadt az 5 GHz -ről ahogy van). A 100 -son gyakorlatilag csak a nappaliban maradt értékelhető és ott is lassabb, mint előtte vagy a 36 -osra fixálva ...

(#86295) Zebu válasza dkess (#86286) üzenetére


Zebu
addikt

nekem most 48-on van az 5Ghz, tehát jobb lenne 100 felett? Wifi scan szerint 36-on, 100 és 152 van használatban.

2.4-et a 6osra tettem. Valahol azt olvastam 1,6,11 a legkevésbé zavarható, és a 6 pont üres.

[ Szerkesztve ]

(#86296) blakey válasza Zebu (#86295) üzenetére


blakey
titán

Olvasd el amit írtam, ha az összes kliens kezeli a 100-as csatornát valamint a környéken nincs meteorológiai állomás akkor jobb sebességed lesz, a 48-as csatorna a biztos pont, ezt minden eszköz kezeli, afelett már nem biztos, hogy minden kliens maradéktalanul látja és kezeli. Mi Box S látja de nagyon alacsony sebességet produkál, TV-im egy része nem is látja, van olyan laptop amelyik szintén megbolondul a 100-as csatornán. Minden az adott helytől és eszközöktől függ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86297) makkmarce válasza Gubek-Einste (#86221) üzenetére


makkmarce
őstag

köszönöm neked és a többieknek is a segítséget, rápróbálok a kisebb ASUS-ra akkor, olyat még úgy se próbáltam.

okoskodom, tehát vagyok

(#86298) Zebu válasza blakey (#86296) üzenetére


Zebu
addikt

jah közben láttam a postodat.... hm 100-at már sajnos elvitték. 140ig tudnék felette választani. Azok is jók?

(#86299) Elk_hound válasza blakey (#86292) üzenetére


Elk_hound
tag

Elvileg a 106-os lenne az első amin "szabályos" a 80MHz csatornaszélesség, a 114-es meg amin a 160 MHz. Az említett "100" konkrétan nem való channel bonding-ra.

[link]

Nagy valószínűséggel az említett (radar) zavar lehet az oka a gyengébb teljesítménynek magasabb frekvenciákon, (a kliens AX-et is tud, a router AC-s, N56U+padavan 40/80 MHz-csatornaszélességre állítva) mert észlelhető hálózat az nincs a környéken. Automatán hozza az elméleti maximumot amit a router rádiós kiépítettsége enged, általában 867 Mb/s körül van a linksebesség. Viszonyt tényleg egy dombháton vagyok, a MH meg a kettővel arrébb.. :K

[ Szerkesztve ]

(#86300) blakey válasza Zebu (#86298) üzenetére


blakey
titán

Próbálgatás nélkül nem fogod megtudni, hogy jobb-e vagy sem. De ez már nem ennek a topiknak a része.

#86299 Elk_hound
A 100-as csatorna is egy csomag része ahogy a 44-es is. sz@rásig lehet a szőrszálat hasogatni, akkor is ha 100-ast választasz a 36-os helyett és a klienseid normálisan kezelik valamint a környezet is megfelelő akkor jelentős lesz a sebességbéli különbség a 100-as javára. Sajnos nálam egyes kliensek miatt nem tudom csak azt használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.