Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85301) Veron válasza dkess (#85296) üzenetére


Veron
őstag

nincs baj a Mikrotikkel, persze a töredékét nem használom ki, mert nem értek hozzá egyelőre.
nem rossz az ötleted, de van két gond.
1. a parkettaszegő ragasztva van, ha leszedem a festést is javítani kell. valamint a konyhában nincs szegő, ott a lábazat hidegburkolatból van, tehát csak a sarokig mehetne a piros vonal
2. kék körös piros pöttynél mindenképp kell lennie egy routernek/switchnek, mert ott vannak az UTP végződések

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#85302) Daywalkerke válasza Gubek-Einste (#85264) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Az miért probléma, hogy csak 100-as portokkal rendelkezik?
Itt igazából nem maga a router lenne használva hanem egy Mikrotik jeltovábbító küldené át a routerből az 5Ghz-es wifi jelet felerősítve egy szomszédos épületbe.

(#85303) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Egy TP-Link Archer C6 AC1200 router melle szeretne ismerosom egy repeatert. Sajnos az emeleten mar nem eleg a tereto.

Tudtok ajanlani valami megbizhatot?
Vagy egy ugyan ilyen routert lehet hasznalni erre a celra? Ezt legalabb is.erik.

[ Szerkesztve ]

(#85304) Daywalkerke válasza Gubek-Einste (#85264) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Közben utána néztem és már értem, hogy mi lehet az, hogy 100as a port, úgyhogy köszi az infót mert valóban kevés az általam kinézett két Asus routeren a 100Mbit a LAN portokon, lévén, hogy a mikrotik erősítő is LAN porton csatlakozik a routerhez,illetve az internet szolgáltató ad 300Mbit-es netet is ismerősöm elmondása szerint (ekkora 300Mbit internet csomagra van előfizetése), úgyhogy akkor szerintem marad ez az általad ajánlott ASUS RT-AC57U router, mert ez pár ezer Ft-al drágább csak mint a másik kettő amit először kinéztem.
Egyébként ezzel a ASUS RT-AC57U routerrel jók a tapasztalatok 5Ghz-et tekintve?

[ Szerkesztve ]

(#85305) dkess válasza petyus_ (#85300) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Én első lépésben, akkor a AC65P -re tennék egy OpenWRT -t (teljesítményállítással) és az előszobapolcon csak a routert behúznám a közlekedő felőli oldalra. Valószínűleg ez a kettő dolog már sokat dobna a WiFi élményen az erkélyen is.

Amennyiben az erkély még hagyna kívánnivalót maga után, akkor a 2. -es pontra raknék egy AP -t vagy repeater-t AP módba. Ugye a fő router miatt is nincs Mesh, de elegendő is lehetne mondjuk egy RE200 szerű konnektorba dugható repeater AP módban (kábelvégen) lekapcsolt 2.4 GHz -es rádióval és csak 5 GHz -en AC -s WiFi -vel (SSID lehet pl. "Erkelywifi_5G" :) ). Megijedni nem kell - nem fogja felzabálni a vezetékes hálózatot - 100 Mbps -es LAN csati van rajta ... Ez értelemszerűen korlátozza a WiFi sebességet is, de erkélyre talán elég lesz (ha nem, akkor teszel ide egy C6 -ot AP módba - gigabit -es LAN csatikkal switch -ként is használhatod illetve AC1200) ... Persze beszórja az egész nappalit is, de itt max egy-két "okoseszközt" raknék rá maximum aminél nem számít a sebesség és ezzel sem a fő router WiFi -jére terhelne rá ...

@Veron,

1.

Igen, értelek. Egyébként pont a feltételezett konyhai hidegburkolat miatt húztam eredetileg csak a sarokig (mondjuk nézzen a konyha felé) azt a piros vonalat. Ugye, ha lennének ott konyhai gépek vagy valami mögé be tudott volna menni, akkor mehetett volna tovább.

A szegélyes felvetést is értem. Ugyanakkor itt is, mint az élet számos területén érvényesül a "valamit-valamiért" elv. Kérdés lehet, hogy

- a csak nappaliban egy újraszegélyezés érné meg jobban,
- vagy mondjuk egy Powerline -al (AV1000 -es vagy AV1300 -as alapokon) váltanánk ki az UTP kábelt (amennyiben egy fázison vannak az érintett konnektorok) - ekkor ugye bárhova lehetne a konyhába rakni ahol van konnektor és nem is horror a költsége talán,
- avagy elengedjük ezt a "WiFi -t a konyhába" projektet. Személyszerint WiFi -s alapokon repeater dolgot nem feltétlenül erőltetném - nem is tudom, hogy ott a sarok környékén lenne-e épkézláb helyen konnektor meg szeretnéd-e azt nézegetni ott ...

2.

Kék körös pöttynél lenne a router? Upsz - azt hittem a nappaliban ...

Ez csak annyit változtatna a történeten a:

- UTP -s megoldásnál ahol az én képemen a router van oda egy 6K HUF -os switch kerülne helyette,
- Poweline -os megoldásnál meg a "forrás" oldal nem a nappaliban lenne, hanem a kék pöttynél (a másik vége a konyhában) ...

@arkone,

Mondjuk RE200? WiFi -n OneMesh -be is köthető a C6 -al ... Amúgy 100 Mbps -es LAN port és AC750 -es WiFi. Előre szólok, ha két szint úgy az, hogy lépcsőfeljáró alja és teteje közvetlen rálátással a szintek közepén, akkor "sok mustárral el fog menni". Egyébként sírás lesz a nóta vége ...

UTP van a két szint között? Érdemesebb AP módba rakni kábelvégen (ekkor nincs OneMesh támogatás).

Amennyiben a fenti szint nagy kiterjedésű, sok val és sok szoba - akkor oda is menjen egy C6 AP módban kábelvégre ...

[ Szerkesztve ]

(#85306) Alex91 válasza Veron (#85301) üzenetére


Alex91
félisten

Megszabadulsz ettol a ket routertol, es veszel egy Asus RT-92U-t... Remelem, mar ugyis rajottel, hogy olcson ez nem fog megoldodni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85307) seger válasza Gubek-Einste (#85262) üzenetére


seger
addikt

Van egy nagy légtér kb 50nm, abból szobák 4 szoba 30-as fal. Szomszédok 15-20m-re (kertesház). Telekom net 1000/25.
Egyszer szeretnék venni, max 30-35 körül gondolkodnék.

(#85308) Veron válasza Alex91 (#85306) üzenetére


Veron
őstag

Az olcsóságot már elengedtem, bőven 50 kFt felett járunk elméletben. 92U-val működne a dolog egyedüli eszközként födémen keresztül is?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#85309) Alex91 válasza Veron (#85308) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt senki nem tudja megmondani elore. De lesz legalabb egy alap eszkozod, ami valoban jo. Ha szerencsed van, akkor eleg lesz ez, ha nem, akkor van egy jo alapod, amihez mehet a mesh.
Milyen falak vannak? Amugy eleg xar helyen lesz elhelyezve. De nalam benyomja az 50 nm-ert, tehat van ra esely...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85310) MaCS_70 válasza Alex91 (#85309) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam a 3×85 + kertet...

Szóval első próbának nagyon ésszerű.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#85311) Alex91 válasza MaCS_70 (#85310) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, mint szenvedni ki tudja hany db eszkozzel, powerlinetol a kulonbozo kis teljesitmenyu routerekig... Arrol nem is beszelve, hogy ezeket mind beallitani, konfigolni stb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85312) Gubek-Einste válasza ghoul_ (#85271) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4/C6 lenne, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85313) Dodeszh


Dodeszh
tag

Sziasztok!
Az alábbi hálózathoz keresek routert:
66 nm panellakás, kábelmodem a lakás közepén, ezért minden szoba legalább egy (de max. 2) falnyi távolságra van, Wi-Fi-vel terhelt környék.
Internet: Telekom koax 1000/25.
A hálózaton kábelen van egy switch (TP-Link TL-SG1016DE) után 2 PC, 2 TV, 2 xbox, nyomató, NAS /2 porton/.
Wi-Fi-n: 1 notebook, 3 telefon, 1 tablet, okosmérleg, és várhatóan további okoseszközök a jövőben.

Jelenleg a szolgáltatói Sagemcom eszköz szolgálja ki a lakást, és megfelelő a teljesítménye, de korlátozottak a beállítási lehetőségei. Elsősorban a NAS kapcsolatainak részletesebb konfigurálása és kiszolgálása, valamint alap tűzfal funkció lenne a routerrel szemben az elvárás.
Jelenleg csak az egyik telefon tudja az ax szabványt, de nyilván hosszabb távra tervezek, így a Wi-Fi 6 nem elvárás, de előny.

A kérdésem a szokásos: erre a setup-ra milyen router a javasolt?

Köszönöm, ha segítesz!

(#85314) Gubek-Einste válasza Joshi (#85299) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k alatt nincsen dual band eszköz.
Asus N12 D1 vagy TP-Link 841N lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85315) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#85302) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mert ugyan annyiért már gigabites portokkal rendelkező típust lehet kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85316) dkess válasza Alex91 (#85311) üzenetére


dkess
őstag

@Alex91 és MaCS_70

Ugye az volt a koncepció, hogy az alábbi földszinten a nappaliba közepére rakott kettőből egyik router (nem AP !!) nem tudott semennyi WiFi -t biztosítani a konyhába (jobb felső részleg).

Nem keveset, nem gyengét - hanem semmilyent (!!). Totál dead zone. A nappali közepéről router -rel próbálva !! Két router -ből egyik sem - szinten belül. Persze a kék körös pöttyből is volt próbálva - ott értelemszerűen halott ötlet ...

Az AX92U érdemeit nem kisebbítve, továbbá maga az AX jobb terjedését (AX -es kliensekkel) sem, de azért ennek a fényében ennyire egyértelmű kijelentéseket, hogy egy router -el két ilyen szintet teljesen lefedünk nem mernék tenni.

(#85317) ghoul_ válasza Gubek-Einste (#85312) üzenetére


ghoul_
csendes tag

Köszi szépen, igazából utána nézve láttam, hogy ezt a 20K alatti dolgot érdemes elengedni, úgy hogy toltam a felső határon :D

Ránézek erre a Asus AC1200GU-ra, mert mint írtam is Asus ac1200g+ nem voltak túl jó tapasztalataim

(#85318) Gubek-Einste válasza arkone (#85303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles kapcsolattal egy ugyan olyan típus mehetne melléje.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85319) Gubek-Einste válasza seger (#85307) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85320) Alex91 válasza dkess (#85316) üzenetére


Alex91
félisten

Ha legalabb abbol a kis helyisegbol kikerulne a rajz aljara, kozepre a router...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85321) Gubek-Einste válasza Dodeszh (#85313) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott eszközök:
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P
30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX92U, TP-Link Archer AX50/AX73

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85322) Gubek-Einste válasza ghoul_ (#85317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k felett az Asus AC65P jó választás lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85323) Intruder2k5 válasza Joshi (#85299) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha tudsz, akkor inkább tegyél hozzá még 3k-t, és vegyél egy TP-LINK Archer C5 v4-et. Ha nem megy a plusz 3k, akkor vegyél az aprón. Egy 100-as routerért ne adj ki 7-8-10 ezer forintot! Az a TP-LINK Gbit-es, el is bír az 1000-es nettel, és dual band. Van az aprón is új, bontatlan, 9k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#85324) dkess válasza Alex91 (#85320) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben a nappali közepéből nem megy be a konyhába semennyi WiFi lefedettség, akkor a nappali aljából meg igen? :) Meg még a teljes második szint is menne?

Szerintem van itt némi kavar. Nem lennék meglepve, ha a nappali közepéből végül egyik router -el sem próbálta volna (bár az AC -s WiFi -n kívül az eredeti igény is a nappali közepét célozta). Ezt nem hiszem el, hogy onnan router -el (AP módban) nulla WiFi megy a konyhába ...

Amennyiben a mostani felvetésem lenne a helyes, akkor egyszerű a megoldás:

HaP AC2 és a AC65P közül az egyik repül (eladás). A másik a lenti kis helyiségben routerkedik kikapcsolt rádióval - avagy, ha oda kellene, akkor csak az 5 GHz -et bekapcsolva.

- AX igénye esetén: 2 db AX58U. Mindkettő AP módban - a egyik Aimesh router - a másik Aimesh Node (kábeles backhaul*)
- AC igénye esetén: 2 db AC57U v3. Mindkettő AP módban - a egyik Aimesh router - a másik Aimesh Node (kábeles backhaul*)

Az egyik - nappali közepe; a másik felső szint.

* Namost ez alapján ( [link] ) a kábeles backhaul két AP módban levő Asus router -el csak akkor menne, ha egymással közvetlenül össze vannak kötve (vagy WiFi backhaul amit meg kerüljünk), de találtam olyan megerősítéseket (pl.: [link] ) miszerint mégis működik. Egyébként így is lenne logikus - úgy látszik itt (is) az Asus kicsit pongyola volt a dokumentáció terén ...

[ Szerkesztve ]

(#85325) Alex91 válasza dkess (#85324) üzenetére


Alex91
félisten

Most en az AX92U-rol beszelek, hogy a tobbi mit tud... :) Az elozo routerem helyen van az uj. Az elozo a lakas masik vegeben mar meghalt, ez meg nyomja ott is szinte full sebesseggel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85326) Alex91 válasza Dodeszh (#85313) üzenetére


Alex91
félisten

Asus RT-AX58U-ra szavazok.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85327) Veron válasza dkess (#85316) üzenetére


Veron
őstag

Kicsit pontosítok, méregettem közben.
Szóval az nem igaz, hogy a konyhában 0 a jelerősség, de nagyon kicsike a Mikrotikkel. Viszont a nappaliba téve az Asust egész elfogadható, ezzel meg tudok barátkozni.

Ezen az úton haladva egy erős router/AP mehet a nappaliba. A kék körös helyre kell egy router vagy switch mert ott végződnek a LAN kábelek és ott a NAS is. Ha csak egy switch megy oda, akkor félő, hogy megjáratom az adatot a routerig és vissza.

Az emelet egyszerűbb, mert ott a szint közepén lesz az eszköz és minden max. 1 Ytong falnyira van. Viszont ide valami dizájnosabb eszköz kellene, ezért nem engedtem el a Lyra Minit.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#85328) pinnacle válasza szaboi6512 (#85275) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tényleg jobb lesz a mifi, Huawei E5576-320-t írták a DIGI topikban. Annyiba kerül, mint az USB-s modem. Lehet még a telefonos hotspot is jobb választás. PC-hez viszont kellene USB wifi adapter. Melyiket ajánlanátok erre? Lehet a 2. jobb a nagy antenna miatt?

(#85329) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !
Köszönöm a segítséget. Megvettem az Asus RT-AC65P Routert.
Tudna nekem valaki segíteni Miracast/Widi-ben ?
A TV LG 43UJ634V, a Laptop ACER Core i3-7130U CPU-val, 8GB RAM-al, Win10-el, Intel DualBand AC-7265 Wifivel.
Összekötöttem a TV-t a routerrel Wifi 5GHz-en, az Acer laptopot is 5Ghz-en.
A kép átmegy, de a stream folyamatosan szakad. Kihagyások vannak az adatátvitelben.
2.4Ghz-en majdnem összejön, de egy Youtube videó olyan mintha olajmázzal festették volna. Kilépnek a keretükből az emberek.
QOS sem segített az 5GHz-en, 2.4Ghz-en majdnem folyamatos lett a kép.
Köszönöm előre is a segítséget !

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#85330) woodworm válasza eladogeppc (#85329) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáld meg nem ugyanazt a sávot használni mindkét eszközre. Esetleg tedd fel a többször linkelt módosított gyári fw-t. A qos-t ne használd, kilövi a hwnatot.

[ Szerkesztve ]

(#85331) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok,

TP-LINK1043ND routeremet cserélném most le.
Gyári FW van most van rajta, de használtam már OpenWrt-vel is.
Egyenlőre maradnék a gyári FW-nél, az új router tekintetében is.
A lakás ahová kellene 60 nm, falak nem nagyon árnyékolnak be, emelet nincs.
Eszköz szám:4notebook,2smart tv, egy letöltös pc.2-3 telefon. Hozzájön még egy microtech vagy egy Cisco Asa tűzfal is de ez már mellékes :D
Net:Invitel30/10 jelenleg, de bízom benne, hogy jön a digi az optikával.
SMB,FTP,Nyomtató megosztás nem feltétlen kell, bár sztem mindegyikbe már alap.
OpenMesh-ről olvasgattam, nem feltétel ez sem. Én itt nem használnám ki.
TP-Link párti vagyok de ami még szóba jöhet az az ASUS.
Árat tekintve 25-ig vagyok hajlandó elmenni.

Remélem jól, kőrbeírtam mindent.
Ti mit ajánlanátok?

Köszi előre is.

(#85332) szaboi6512 válasza pinnacle (#85328) üzenetére


szaboi6512
őstag

PC-hez viszont kellene USB wifi adapter.
Nem feltétlenül.
Lesz neted pc-n is, ha usb porton csatlakoztatod.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#85333) dkess válasza Veron (#85327) üzenetére


dkess
őstag

Igen - és a kör bezárult. Periodikusan futjuk ugyanazokat a köröket - újra és újra. Mint a saját farkába harapó kígyó ... :)

A megoldás már megvan az oldalamon, de a lényeg, hogy a megoldással azonosulnod kell. Javaslom próbáljuk megközelíteni másik irányból. Ami a lényeg, hogy tegyünk elköteleződést apró dolgokban. Hozzunk döntéseket ...

1.

A kék karikás helyen lesz a router. Itt nem lesz switch. A rádióját gondolatban kapcsoljuk ki. A valóságban, ha kellene, akkor az egyik sávot bekapcsolod, de most gondoljuk úgy, hogy nincs WiFi itt (a valóságban sem nagyon fog kelleni).

Tehát a döntés - melyik routert szeretnéd itt megtartani?

- a hAP AC2 -t
- vagy az AC65P -t?

Mindegy melyik, de a másikat add el vagy küld vissza (ha benne vagy a 14 napban). OK, ez a része megvan.

(zárójelben: itt lesz az ONT és a főrouter mellett a NAS is)

2.

A felállás az lesz, hogy:

- alul nappali piros pont: Router AP módban és ez lesz az AiMesh Router. A LAN portjaira tudsz dugni TV -t, médialejátszót, AVR -t, UTP nyomtatót illetve bármit ami a közelben van. WiFI -vel látja el az alsó szintet,
- felül router/AP - AP módban, ez lesz az AiMesh Node.

Ugye itt a felső szintre két dolog miatt ajánlgattam routert:

- sokkal jobb rádiós teljesítmény,
- AiMesh jobb "felhasználói élményt nyújt, ha AC-AX -et nem keverünk, sőt azonos SOC. A legjobb, ha a típus is ugyanaz (mint a lenti "AiMesh Router').

Azonban, ha a design mindent felülír - akkor rendben, Te vagy a főnök. Itt majd lesz egy "feketeleves", melyet a következő pontban fejtek ki.

3.

AC vagy AX kell? Illetve ami ezzel összefügg költségkeret. Itt voltak írva pontos típusok - nemcsak általam. Ezeknek az árai hogy tetszenek? Melyik irányba menjünk el?

Most a feketeleves. AX rohadt drága lesz. A "feketeleves" a következő: az Asus AiMesh és pl. a ZenWiFi Mesh nem kompatibilisek egymással (hasonló van a TP-Link -nél is, ahol az OneMesh meg a Deco Mesh nem kompabilitis). Azaz, ha AX -et és dizájnt is akarunk fentre, akkor Asus vonalon csak ez maradt:

ASUS ZenWiFi AX XT8 AX6600 (2-Pack) Router. 190K HUF ( [link] ). Brutális WiFi szekció és 1 db 2,5 Gbps (ez csak WAN lehet ellentétben a "normális" Asus router -ekkel) + 3 gigabit port.

Példa: 2 db AX58U (AX3000 -es) a fele lenne árban nagyságrendileg ...

Beszéljünk pl. a TP-Link -ről, ahol ugyanez csak pepitában opciók:

- X1800 - Deco X20 széria - 80K HUF (kettes pack)
- X3000 - Deco X60 széria - 114K HUF (kettes pack) - ez ajánlott lenne (!!)
- X6600 - Deco X90 széria (egyik RJ45 port 2.5 Gbps -es)
(- 4/5G SIM -es - Deco 5G széria. Ez a X90 -re épül + a mobilrészleg - brutál WiFi, egyik RJ45 port 2.5 Gbps -es) - ez a legutolsó nem érdekes Neked

Beszéljünk arról, ha elég lenne AC -s WiFi:

ASUS ZenWifi AC3000 CT8 2-Pack Router. 100K HUF ( [link] ). Kicsit más ára van, mint az AX -es alternatívájának ... Ugye ez is csak saját magával kompatibilis ...

Beszéljünk a legolcsóbb AC -s megoldásról. A Lyra -k AiMesh kompabilitisek (nem a ZenWiFi Mesh -el). Azaz ebben az esetben lehet alul router - felül pedig ilyen Lyra "gyönyörűség":

ASUS RT-AC57U v3 AC1200 (16K HUF: [link] ) és egy ASUS Lyra Mini Mesh MAP-AC1300-1PK (egyes pack: 22K HUF - [link] )

Ez csak AC1200, de gigabit -es portokkal és megy a kábeles backhaul is ...

Így remélem minden tiszta és tudsz majd dönteni.

@eladogeppc,

Avagy legalább a TV -t dugd kábelvégre ...

@sesomaru1989,

NAgyjából a 25K HUF -os határral az AX -es dolgokat ki is lőttük. Az AC65P lenne az ajánlott ennyiért. OpenWRT -vel az igazi, de anélkül is jó lehet. AiMesh -t nem tud ...

[ Szerkesztve ]

(#85334) pinnacle válasza szaboi6512 (#85332) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez, nagyon jó :) , és egyben a töltés is meg van oldva. Még gondolkozom a mobil hotspoton is. Lehet a DIGI korlátozni fogja a normál SIM használatát, modemben. Van valami ajánlott vagy mindegy? Külső nagyobb antennásoknak a vétele is jobb lesz?

[ Szerkesztve ]

(#85335) sesomaru1989 válasza dkess (#85333) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Szia,

Ezzel szemeztem, ez most 21k ahogy néztem.
TP-Link Archer AX10 AC1500 Router
Annyit még hozzátennék a leírtakhoz, hogy aktívan HO-ban vagyok, és VPN-zek bőszen, tehát a stabilitás elengedhetetlen. Bér sztem ezek a routerek már atom stabilak.

OpenWrt-t miért gondolod jobbnak mint a gyári FW? én anno nagyon sokat szenvedtem vele a 1043nd-vel. Lehet az én hozzá nem értésemből adódott, de nem sikerült sose jól belőni....

(#85336) dkess válasza sesomaru1989 (#85335) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az AX1500 -as router -ek (pl. TP-Link AX10, Asus AX55) nem arattak osztatlan sikert itt a topikban. Keress rá ezen típusokra itt. Igazából a lefedettségükre illetve egyesek pont a stabilitásukra panaszkodtak.

Mindazonáltal AX3000 szint alatt korlátozott az előrelépés az AC -sekhez képest (itt most nem a legalsó kategóriás AC -kre gondolok értelemszerűen). Azaz az én véleményem, hogy amennyiben AX irányba szeretnénk menni, akkor ne AX1500/AX1800 irányba menjünk. Ugye ezek 2x2 MIMO -k, de nem tudják a 160 MHz -et - azaz a maximális üzemmódjuk 5 GHz -en: 1202 Mbps (vagy 1.2 Gbps -nek írják ki a mobilok pl.).

Ezzel szemben AX3000 tudja 5GHz -en a 2x2 MIMO 160 MHz -el is - azaz 2404 Mbps (avagy 2.4 Gbps -nek írják a PC/laptopok) módot. Nem mellesleg Dual-Band AX (az AX1500 pl. csak 5 GHz -en az).

A legolcsóbb AX3000: TP-Link AX50. Nekem volt szerencsém hosszú ideig tesztelgetni. Ezen mai hsz -em végén adtam meg két linket is tapasztalatokhoz ( [link] ), de van is még, ha rákeresel a topikban. Stabil, jó stb. Ugyanakkor 30K HUF, ami kiesik a keretedből.

AC65P - sokan például dícsérték a WiFi lefedettség növekményt OpenWRT -vel. Ezen felül persze kinek mi - azaz lehet mást nem használnál ki.

[ Szerkesztve ]

(#85337) Alex91 válasza Veron (#85327) üzenetére


Alex91
félisten

ONT melle megtartod az Asust, valoszinuleg az az erosebb, kikapcsolod a wifi-t rajta. A masik kiallasba beteszel egy Asus RT-AX92U-t AP modban. Ha szerencsed van, akkor ennyi, ha nem, akkor felulre is kell egy AiMesh kompatibilis router node-nak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85338) Gubek-Einste válasza sesomaru1989 (#85331) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P vagy AC1200GU megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85339) Alex91 válasza eladogeppc (#85329) üzenetére


Alex91
félisten

Huzd ki a TV-t 230V-bol, aztán dugd vissza! Majd referálj, hogy történt.e változás...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85340) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Köszönöm a jótanácsokat. Megpróbáltam azonos freqvencián.
TV 5Ghz - Laptop 5Ghz,
TV 2.4Ghz - Laptop 2-4Ghz
Valami nem stimmel. A proci Intel I3-7130U és Intel 620 videokari van benne. Nem látok WiDi támogatást. Lehet ez a baj ?
2.4Ghz-en a legjobb úgy néz ki, de ott is szét-szét esik a kép időnként. QOS ilyen esetben rendbe rakja, de a sávszél csökken 400-ról 200-ra.
Addig szenvedtem, míg a laptopon a legújabb Video és Wifi driverek után már egyáltalán nincs semmilyen wireless display. :(

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#85341) woodworm válasza dkess (#85333) üzenetére


woodworm
veterán

"A "feketeleves" a következő: az Asus AiMesh és pl. a ZenWiFi Mesh nem kompatibilisek egymással"

Erre valami referencia?
Kerestem, de nem találtam semmit. A zenwifi eszközöknél feltüntetik az aimesh kompatibilitást, a marketinganyagban találni közös hálózatról képet.

(#85340) eladogeppc
De keresztben (2,4GHz >> 5GHz, 5GHz >> 2,4GHz) vagy kábelen nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#85342) Alex91 válasza woodworm (#85341) üzenetére


Alex91
félisten

A honlapjukon keverve vannak, tehat AiMesh-t tudnak azok is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85343) eladogeppc válasza woodworm (#85341) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ami számomra érdekes, hogy ha a TV kábelen van, nem tudok ráküldeni vezetéknélküli kijelzőt. Azaz a laptop Wifi 2.4GHhz/5Ghz és a TV kábelen.
A fura, hogy ha hálózati forgalmat nézek, akkor a laptop nem egyenletesen 3-10Mbit/sec-en van, hanem mint a fűrészfog. Vannak adatfolyam kiesések.
Nem lehet, hogy köze van ennek a WiDi támogatás hiánynak ehhez ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#85344) Alex91 válasza eladogeppc (#85343) üzenetére


Alex91
félisten

Es TV-t kihuztad mar a 230V-bol?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85345) eladogeppc válasza Alex91 (#85344) üzenetére


eladogeppc
veterán

Már megvolt egyszer, megint megteszem !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#85346) Veron válasza dkess (#85333) üzenetére


Veron
őstag

becsülöm a türelmed, és Alexét is. köszönöm. :R
haladunk a cél felé, de néhány keresztkérdés következik.

-AX92 budget függvényében cserélhető AX58-ra is? tudom a wifije gyengébb, egyéb paraméterre értettem.
-az AX-ek mellett az AC65P (alternatív AsusWRT van rajta) megfelelő fő routernek?
-mi van ha veszek az AC65P mellé még két ugyanilyet és ezeket AP-ként használom? ez -miben rosszabb, mint az AiMesh megoldás?
-a Lyra Mini jelerősségéről tudtok valamit, AC65P mellett labdába rúghat?
-AC57 (mint legolcsóbb AiMesh router) jelerősségben tud annyit, mint az AC65P?
-mi a magyarázat arra a jelenségre, hogy a Miikrotikem 1/2 - 2/3 letöltési sebességet produkál Asushoz képest wifin, de felöltésben kb. ugyanannyit?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#85347) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

TP-Link Archer C6 vs Xiaomi Mi 4A gigabit edition

Melyiket érdemesebb megvenni?
A Tp link drágább 2000 forinttal, de 3 év garancia van rá.

(#85348) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Szerintetek egy hibátlannak mondott TP-Link Archer C2600 router megér postával 11.500 Ft-ot?

(#85349) Alex91 válasza Veron (#85346) üzenetére


Alex91
félisten

1. Lehet, hogy az AX58U is jo lesz, csak arrol nekem nincs tapasztalatom hatotavra. WiFi sebessege szerintem boven jo lenne annak is, es mivel van lan nalad a 3. band se hianyozna.
2. Gondolom elbir a gigabites nettel az AC65P is. Meg lehet probalni az ONT mellol is az AX-es routert, de a masik hely talan idealisabb elhelyezes.
3. Szopas lesz.
4. Szerintem felejtsd el, max. az emeletre, ha gyenge lenne a jel.
5. Passz.
6. Vagy beallitas gond, de inkabb gyenge lehet a hardver.

Meg mindig azt mondom AX92U. ONT mellett kiprobalni, ha nem ok, akkor ele teszed az AC65P-t kikapcsolt Wifi-vel, mert szerintem csak zavarna, es AP-ban a masik helyre az AX-est.
Ha emeleten keves a jel, akkor ideiglenesen betennem AP-ban a Mikrotiket, es a malac perselybe havonta dobnek egy 5 ezrest, hogy legkesobb jovo karacsonyra oda is egy AiMesh router keruljon. :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85350) dkess válasza woodworm (#85341) üzenetére


dkess
őstag

Igen, teljesen jogos észrevétel és elnézést is kérek. Köszönöm szépen a kiigazítást.

Tegnap én is feltúrtam a netet és mindenhol azt találtam, hogy a 'ASUS AiMesh' vagy 'ZenWiFi Mesh' külön említik egy doksiban vagy lapon és nem találtam a gyakorlatban semmit ahol ezeket keverték volna.

Ugyanakkor most az alábbi 'How to set up ASUS AiMesh or ZenWiFi Mesh Ethernet backhaul under different conditions' ( [link] ) FAQ -ban van egy kép alább:

A jobb oldali pirossal jelölt részekben az AiMesh node -ok. A legalsó egy ZenWiFi AX ...

Igen, akkor opció lehet Veron részére a fentebbieken kívül, hogy AX igénye esetén:

- felülre: ASUS ZenWifi AX XT8 AX6600 (Solo) Router (van 2.5 Gbps -es WAN csati, 100K HUF: [link] ). Ez ugye az egy darabos pack. Azon igény alapján, hogy fentre router -nek kinéző tárgy nem mehet semmiképpen ...
alulra: Asus AX58U (ha itt szeretnénk fogni a pénzen és elég a gigabit - 49K HUF) vagy Asus AX86U (van 2.5 Gbps -es WAN/LAN csati is - 90K HUF)

Egy darab AX92U szerintem az egész házat nem fogja lefedni. Egy router -el jelenleg amennyiben sarokba van rakva, akkor a szintet sem képes lefedni. Persze egy AX92U főleg AX -es kliensekkel már lehet valamennyire igen, de a második szinten is plussz távolsággal illetve plussz egy födémmel nehezítve?

Támogatom azt az ötletet is, hogy első körben egy router -el próbálkozzunk - csak az AX92U helyett mondjuk AX86U -val. Az a 2.5 Gbps -es csatlakozó elég csábító, hogy azon keresztül etessük a lenti (illetve külön fent is ilyen lenne) kábeles klienseket és a router combos WiFi apparátját ... A baj az, hogy mivel a ZenWifi AX Solo olyan rohadt drága, hogy a kettő együtt (AX86U -val) már annyi lenne (190K HUF), mint egy ZenWifi AX Duo pack és ugye itt is mindkettő eszközön lenne 2.5 Gbps -es port ... Ki van ez találva (árazás) az Asus részéről ...

Ennyi pénzért (mondjuk 180K HUF környéke) már nem kevernék a rendszerbe AX92U -t gigabit -es LAN portokkal ...

Persze továbbra is: ideális megoldás AX igénye esetén: 2 db AX58U lenne fele árért csakhát fentre csak dizájnos cucc mehet ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.