Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84451) Kroni1 válasza Real_Necro (#84446) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem van értelme váltani.Ez 2 generációval újabb szabványt is támogat, jó áron rendelted, és sokkal gyorsabb is. Én nem várnék, mert ennyiért sztem jó vétel, ugyse kapsz most még jódarabig 58U-t hasonló árban sem...

(#84452) Real_Necro válasza Kroni1 (#84451) üzenetére


Real_Necro
veterán

Miben lesz sokkal gyorsabb, amit észre is fogok venni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84453) dkess válasza magyarc (#84444) üzenetére


dkess
őstag

Az AX50 támogat MU-MIMO -t. Az alábbi képernyőkép saját - AP módban (AP módban sokkal "kiheréltebb a menü, mint router módba állítva, de ott is ott van a MU-MIMO állításának lehetősége):

Az előző hsz -emben megadott TP-Link -es MU-MIMO link ( [link] ) csak az AC -s MU-MIMO -ról szól. Ugye ez ott a Archer C2300 -el kapcsolatban volt.

A WiFi6 -os (AX) MU-MIMO -ról itt írnak: [link] . Itt az AX -es router -eiknél 8 × 8 MU-MIMO -ról írnak. A TP-Link AX50 oldalán ( [link] ) pedig konkrétan ez van kiemelve: "Megbízható Kapcsolódás akár 256 Eszköz Számára".

Az AX73 érdekes módon kifutó termék, ha jól látom. Már nem is nagyon lehet kapni. Viszont több szempontból is érdekes - mindenekelőtt két hónappal frissebb a legújabb firmware, mint az AX50 -re. 4×4 HT160 -t is támogat és ezzel (is) 5 GHz -en kétszer akkora kapacitás az AX50 -hez képest (4,8 Gbit/s vs. 2,4 Gbit/s.). A router borításának sokkal jobb a szellőzése - erre az AX73 oldalán (jelenleg ez az egyetlen routerük ezzel a külsővel) is kitérnek valamint a jövőben megjelenő AX21 oldalán is. Az AX21 valószínűleg váltani fogja majd az AX20 -at és a változás mindössze annyi, hogy az AX73 burkolatát kapja a jobb szellőzés miatt. Az AX73 OneMesh™ -t is támogat ... Mindezek mellett amennyiben tényleg megkapod pár ezressel többért, mint a C2300 -at vagy az AX50 -et, akkor "szó nélkül" vedd azt ...

Én személy szerint, ha nekem most kellene és AX -es kellene, akkor Asus -t vennék, de ezt is azért, mert Synology -ból nincs AX -es (most Synology AC -s van, ami bitang jó - de csak AC -s ...). Írtam korábban, hogy nekem Netgear -el és Linksys -el voltak még nagyon pozitív tapasztalataim (Synology -n kívül), de bonyolítani már nem szeretnék (Asus -om is volt egyszer).

(#84454) kiir válasza Real_Necro (#84449) üzenetére


kiir
tag

Vedd meg, üzemeld be az AX55-öt, a szuterénbe pedig (vagy ahol erősítést szeretnél) tedd le az N18-at kábelen, hogy szórja a wifit. Ha mégse tetszik, két hét múlva add el az AX55-öt 28 kHUF-ért, és valaki rém boldog lesz vele.

Nincs kockázat :)

Az AC-s (wifi5-ös) klienseidnek azonnali gyorsulás. MU-MIMO miatt jobban szolgál ki egyszerre több felhasználót. OFDMA pedig nagyobb lefedettséget ígér. A procija újabb, erősebb. És emlegetnek valami AiProtection modernebb tűzfalat is. De simán lehet, hogy a te felhasználásodban nem veszel észre semmi javulást, ez sajnos egy ilyen műfaj.

[ Szerkesztve ]

(#84455) MaCS_70 válasza kiir (#84454) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vagy adja vissza fogyasztói elállás jogcímen...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84456) magyarc válasza kiir (#84454) üzenetére


magyarc
tag

Köszönöm! Az összehasonlító lapon nem írták a MU-MIMO-t az AX50-nél. TP-Link-ből egyételmű, hogy az AX73 a legjobb vétel.
Úgy látom viszont, hogy mindenki az Asus-okat preferálja. Az RT-58U elég drága, így Asus-ból maradna a RT-AX56U ami drágább mint az Archer, vagy a 10e forinttal olcsóbb RT-AC65P.
Az AX56U-nál nem találtam adatot, hány belső antennája van, az Archer AX73-nak viszont elég brutális kinézetűek az antennái. Hajlok arra, hogy kipróbálom az AC65P-t és ha nem válna be, akkor jöhet az Archer AX72.

(#84457) magyarc válasza Kroni1 (#84448) üzenetére


magyarc
tag

Köszönöm a tippet, de az AX58U-hoz elég sokat kéne hozzátenni. Majdnem kétszer annyiba kerül mint az AC. Az AX56U-nak hány antennája van? Kétszintes házba kellene, bár a power userek mind a felső szinten vannak... Most egy Archer C6 van, ami gyakran kevésnek bizonyult.
Azt hiszem kipróbálom az AC65P-t.

(#84458) blakey válasza magyarc (#84457) üzenetére


blakey
titán

AC65P kevés lesz, OpenWrt-vel talán jó. Ha kétszintes ház akkor oda kell a jó router, AX92U jó lesz. :D Esetleg kábelezel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84459) Real_Necro válasza kiir (#84454) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm a részletezést. Tűzfal nason van, gépeken van trend micro. Lehet tényleg nem venném észre a különbséget. Játék nincs, csak letöltés meg officeos vagy vpn-es munka, de az felhőbe vagy céges munkaszerverre történik.

Van még 2 napom, alszok rá ezek ismeretében. Attól azért tartok, hogy 2,4en gyengébb mint az N18.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84460) dik


dik
őstag

Helló!

Olyan kis kérdésem lenne esetleg valaki abban tudna segíteni jelenlegi TP-Link TL-WR842ND szeretném lecserélni. Annyi a problémám vele csak, hogy a wifi lehetne kicsit (sokkal :D ) acélosabb. Más egyéb gondom nincs vele megvan közel 10 éve már.
Tehát manapság milyet lenne érdemes választanom aminek erősebb a wifi- je?

Köszönöm előre is a megértést és a válaszokat!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#84461) Kroni1 válasza MaCS_70 (#84455) üzenetére


Kroni1
veterán

Azért ajánlották a 28k-s eladást, mert ő 25-ért tudna hozzájutni, ami elég jó ár, de valóban egyszerűbb az elállás..

[ Szerkesztve ]

(#84462) krisz768_


krisz768_
tag

Sziasztok! Van a vodafone(upc)-tól egy modemem(Connectbox utódja), a sebbességével nincs baj, a hatótávja sem olyan rossz, csak néha mintha szakadozna. Érdemes lenne pl egy tp-link ax10-re "lecserélni"?

(#84463) Gubek-Einste válasza dik (#84460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz cserével nem valószínű, hogy meg fog oldódni a lefedettségi gond, inkább az lenne az ajánlott, hogy veszel egy újat és a jelenlegit beállítod mint másodlagos eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84464) Gubek-Einste válasza krisz768_ (#84462) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Saját eszköz használata mindig megéri.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84465) MaCS_70 válasza magyarc (#84457) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az antennák száma NEM áll összefüggésben a lefedett területtel. Az egyszerre fenntartható adatkapcsolatok számát határozza meg.

Az árnál azért vedd figyelembe, hogy mégis mennyi időre szól ez a vásárlás, és hogy ez mennyit jelent mondjuk havi bontásban, és hogy mennyi bukhatsz egy alultervezett eszközzel, amit idő előtt kell leváltanod!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84466) dik válasza Gubek-Einste (#84463) üzenetére


dik
őstag

Valami ilyesmit szeretnék amennyiben lehetséges. Nem akarom kidobni a régit ha nem muszáj. De milyet lenne érdemes mostanság. Nem vagyok benne ezekben a dolgokban annyira.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#84467) dkess válasza Gubek-Einste (#84463) üzenetére


dkess
őstag

Csak az a baj, hogy nem biztos, hogy a lefedettségre gondolt a "lehetne kicsit acélosabb" kifejezéssel. Ez egy ezeréves N -es eszköz - könnyen lehet, hogy a kb. 60/80 Mbit/s -es WiFi mért sebességekkel és mondjuk a 100 Mbps -es WAN/LAN csatikat érzi kevésnek mondjuk egy gigabit -es net mellett ... Igen, ez a gond a "kellene egy router, vazze - de izibe !!" jellegű igénymegfogalmazással. Nem tudunk meg belőle semmit (milyen környezet beleértve az internet sebességét is, milyen és hány eszköz, mekkora költségkeret) ...

Azért márkánál maradva és figyelembevéve az olcsóság igényét (TP-Link TL-WR842ND -ből kiindulva) elsőkörben és "vakon" ezeket ajánlanám:

- TP-Link Archer C5 AC1200 V4 ( [link] )
- TP-Link Archer C1200 AC1200 ( [link] )

Az előbbit, mert a topikban Gubek-Einste is ezt szokta ajánlgatni - utóbbit azért, mert nekem ezzel van némi tapasztalatom. Mind a kettő AC -s WiFi -vel és gigabit -es WAN/LAN csatlakozókkal.

Utóbbi szüleimnél van. Betonstabil, a Digi -s gigabit -es net -et viszi csont nélkül vezetékesen. Paneles - szomszédos WiFi -kkel közepesen terhelt - környezetben WiFi -n gond nélkül hoz mobiltelón 450/300 Mbit/s -et is (most mértem egy órája sincs). Kevésbé forgalmas időszakban lehet kicsivel több is ... Az egész kecóban (3 szoba) korrekt térerővel. Amennyiben ilyen környezetbe kellene és különösebb egyéb extra igények nincsenek, pl. akkor ez(ek) megfelelőek lehetnek ...

(#84468) MaCS_70 válasza dkess (#84467) üzenetére


MaCS_70
félisten

A TP-Link Archer C1200 AC1200-ról itt a topicban is nagyon-nagyon sokszor megírtuk, hogy nem ajánlott, típushibás eszköz, amit sok helyi személyes tapasztalat is megerősít.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84469) Gubek-Einste válasza dik (#84466) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX92U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84470) dkess válasza MaCS_70 (#84468) üzenetére


dkess
őstag

Jogos, most olvastam vissza. Akkor a szüleimnek tényleg szerencsénk volt vele, mert gigabit -es internet mellett 2 PC (van is nyektetve rendesen - "virágboltoznak" ezerrel) és TV vezetékesen plussz WiFi kliensek és áll, mint a "rozmaring a jó földben" (azaz gyors/stabil) ...

Ugyanakkor értem, nem ajánljuk ...

(#84471) MaCS_70 válasza dkess (#84470) üzenetére


MaCS_70
félisten

Simán elképzelhető, hogy általános felhasználás esetén az instabilitási, újraindulási gondok észrevétlenek maradnak.

Sokan használnak papírforma szerint nagyon nem ajánlott, sőt, kifejezetten vacak eszközöket probléma nélkül.

De jobb nem ajánlani ezeket, hiszen mégiscsak sokkal több velük a zűr esélye.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84472) dik válasza Gubek-Einste (#84469) üzenetére


dik
őstag

Nem gyors a netem 10 megás csak, itt a jobb ökör összegért lenne sajnos. Szilikát fal emeletes kertes ház. Max. 5-6 eszköz lenne hozzá. Lent van egy TP-link RE200 Extender. Semmi extra igény csak legyen nagyobb a hatótáv. De amint látom árban a 20k alatt szeretném. Így kb. nagy vonalakban meg is van. Bár én a TP-Link Archer C6 barátkoztam eddig gondolatban. Az nem lehet jó választás? Tp-link párti vagyok azokban eddig nem csalódtam...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#84473) cynric


cynric
tag

Sziasztok! Digi1000-hez szeretnék routert. Cél a minél stabilabb, erősebb/gyorsabb WiFi jel. 6 lakásos társasházban 2-3 téglafalat kéne áthidalni. 1 okosTV Netflix/Youtube/Hbogo + 2 okosteló + 1 noti lenne a hálózaton, mind vezeték nélkül. A noti van legmesszebb, a többi egy szobában a routerrel, notinak kéne munka/játék miatt stabil kapcsolat. A gyári Digi Huawei 50Mbps-t tud a szobájában, a notinál már csak 5-10Mbps között packetlossal..(Kábel off, albérlet) Keret 20k környéke. Használt is játszik. Megoldható szerintetek? Kérlek ajánljatok 1-2 modellt. Előre is köszi! :R

7lövetű konyhakés

(#84474) dkess válasza cynric (#84473) üzenetére


dkess
őstag

Az a "5-10Mbps között packetlossal" nagyon kevésnek tűnik két szobával odébb. Olyan 30 Mbps -nek lennie kellene. Ami esetleg azt jelentheti, hogy a falak/távolság mellett sajnos idegen WiFi hálózatok zavaró hatása is igen erőteljes.

Azaz egy AC/AX előrelépés lenne, de lehet nem igen menne 100 Mbps -nál feljebb. Hülye kérdés: Powerline esetleg? Gondolom az egész kecó egy fázison van. Mondjuk 1300 Mbps Powerline link sebességgel, gigabit -es portokkal (többel), a távoli laptop oldalán AC1200 -as WiFi -vel is (persze LAN kábelre is lehet dugni a laptopot munka közben) ? Mondjuk pl. egy ilyen: TP-Link TL-WPA8630P KIT (a TL-WPA8631P OneMesh -t is tudó változat, de jóval drágább) ?

Persze ez kilóg a 20K -s keretből, de itt-ott lejjebb adva (pl. elég kevesebb LAN port, akár 100 Mbits -es is, mert nem használnád, vagy esetleg WiFi nélkül vagy "csak" 500 Mbits -es Powerline sebességgel stb. stb.) van bőven olcsóbb verzió is. Pl.: [link] . Persze van más márkából is dögivel ...

Szerk.: Amennyiben ezeréves nagyon "kotvák" pl. ALU vezetékeid lennének ócska konnektorokkal és egyéb szerelvényekkel, akkor az persze nem segítene az ügyön ...

[ Szerkesztve ]

(#84475) MaCS_70 válasza cynric (#84473) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 3 téglafal, különösen társasházi környezetben már komoly akadály a wifi számára, az sem lenne nagy csoda, ha egyáltalán nem menne át.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84476) Alex91


Alex91
félisten

Na, megrendelve egy Asus RT-AX92U...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84477) MaCS_70 válasza Alex91 (#84476) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szuper! Remélem, elégedett leszel vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84478) Gubek-Einste válasza dik (#84472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább Archer C5v4 mint a C6 mert az már CFW kompatibilis.
Másik ajánlott eszköz 20k alatt az Asus Asus AC57U lenne, többet tud a gyári firmware-ben de nincsen rá custom firmware, a v3 már AiMesh képes is, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84479) dik válasza Gubek-Einste (#84478) üzenetére


dik
őstag

Nagyon köszönöm a segítségeidet, de maradjunk az alapoknál. Annyi kérésem van kissé legyen fickósabb a hatótávja a jelenleginél(lent van hozzá az Ext. a "földszinten" ami néha elég gyengén fogja ezen kellene javítani esetleg tudjam tőle messzebb tenni egy kissé és kész örülnék)! A többi annyira nem fog érdekelni. Ennek is van usb - je. Gondoltam milyen jó lesz majd a gépnek nem kell menni 24/7 aha igen csak kb. az agyműtét a köbön lett volna ezt használni így lemondtam róla(Torrent). FW csak valami átalakított csoda lett volna ezzel ugrott volna a garim is róla így nem foglalkoztam vele. A gép 8-9 éve megy egyfolytában. Tehát nekem valami atom egyszerű atom megbízható kellene aminek nagyobb a hatótávja és kész. Más nagy terveim már nincsenek vele. IT lenne a szakmám is, de már nagyon régen nem foglalkozom vele valahogy megutáltam az iskolás évek alatt a c, c++ hozzájárult nagyban. :) Csak alap szinten használom a gépet azt annyi.
Szóval ezek tudatában akkor melyik lehetne akár a befutó? :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#84480) dkess válasza dik (#84479) üzenetére


dkess
őstag

Mindenekelőtt egy kérdés - a RE200 -n nem szokott a 2.4 GHz -es WiFi LED időnként pirosan világítani? Én első körben a jelenlegi TP-Link TL-WR842ND (router) és a TP-link RE200 Extender helyével játszanék. Értem ez alatt, hogy mind a kettőt a lépcsőház közelébe raknám - akár falra (áramot odavezetve hosszabbítóval), ha közvetlen rálátás is lenne az ideális lenne. Sajnos ilyen router+repeater felállásnál előfordulhat, hogy e kettő eszköz közötti kapcsolat instabil illetve szakadozik, akkor lehet bármekkora a hatótávja egyébként pl. a RE200 WiFI -jének, akkor a kapcsolat/sebesség instabil illetve lassú lesz.

Másfelől hiába lenne egy AC -s routerre történő csere (TP-Link Archer C5v4 lenne az ajánlott), ami sebesség oldalról is megdobná a dolgokat (RE200 5 GHz -en támogat AC -s WiFi -t) mégsem lenne javulás. Ennek oka az, hogy amennyiben a 2.4 GHz -es N -es WiFi kapcsolat a két eszköz között instabil illetve jóval lassabb, mint amennyinek lennie kellene - ott az 5 GHz még gyengébb lenne.

Azaz első körben a router és a repeater közötti kapcsolat legyen rendben - ezzel az áthelyezősdivel. Második körben amelyik eszközt lehet azt kábelre raknám, hogy minél kevesebb dolog terhelje a WiFi -t - pl. okosTV, PC -k, akár laptop. Igen, ez elsőre kellemetlen lehet, hogy a lépcsőházhoz rakjuk a router -t is és adott esetben kábelt kell visszavezetni pl. a felső szobá(k)hoz, de megérné. Az RE200 -n is van egy LAN csatlakozó (ez is 100 Mbps -es mint a jelenlegi router -eden is).

Amennyiben a maradék eszközöknek pedig sebességügyileg is elég lenne a jelenlegi felállás, akkor nem is feltétlenül vennék új routert (azt csak akkor, ha lenne 100 Mbps feletti internet majd vagy számítana a LAN/WiFi sebessége az eszközeid között - pl. NAS állna a házhoz vagy PC -k között másolgatnál).

Az áramvezetékek milyen minőségűek egyébként? A házban egy fázis van - ugye? Ez a kérdés azért lehet érdekes, mert hosszabb távon (pl. ha meglesz a gyorsabb net), akkor egy AC/AX router mellé lehetne Powerline -os WiFi eszközben gondolkodni. Azt oda lehetne rakni illetve annyit amennyi csak kell. Ekkor a router és a repeater közötti WiFi kapcsolatot lehetne felszámolni, mint gyenge pont ami ráadásul zabálja is a sávszélességet ...

[ Szerkesztve ]

(#84481) Kroni1


Kroni1
veterán

A 99m2 egyszintes házunkba a meglévő hap ac2 router mellé szeretnék beüzemelni mesh szerűen egy kültéri (wap ap tipusú) második AP-t, hogy a kislányom szobájában, a kertben és a ház mögötti fészerben (az okoskapcsolóim részére) is jobb legyen a wifi erősség.

ezzel kapcsolatban pár technikai kérdésem lenne:

Az ac2 router a nappaliban, innen a tetőtéren át egy gigabites switchről le van vezetve mindegyik hálóba LAN kivezetés. Vajon mennyire lenne baj, ha a második AP-t mégsem valamelyik hálószobába, hanem mondjuk a tetőtérbe tenném? A tető könnyűszerkezetes, tehát be tudnám tenni a szigetelés alá, közvetlenül kipszkarton álmennyezetre. Lehet hülyeség részemről, de nem feltétlenül raknék be AP-t egyik szobába sem ahol a gyerekek alszanak..

A középső 30cm-es tartófal környékére, a fiuszoba fölé gondoltam betenni valahova oda, ahol a szobában a Lan kivezetés is található. Ez nagy hülyeség lenne vajon?

(#84482) MaCS_70 válasza dik (#84479) üzenetére


MaCS_70
félisten

Extrém pechesnek kell lenni ahhoz, hogy CFW miatt megszűnjön a garancia. Baromi valószínűtlen ugyanis az olyan hiba, ami megakadályozza a gyári rendszer visszatételét, de a szerviz számára láthatóvá teszi a FW-t.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84483) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

AC57U v3-ról mi a vélemény? Kellene vennem egy olcsó, de stabil routert T-Home-os nethez. Netflix, meg Skype használat lenne. Idősebb szülőkhöz lenne telepítve, ezért fontos lenne a stabil működés. Egyszer belőném, és nem szeretném hetente helpdesket játszani :DDD.

Találtam 14k-ért Asus AC57V3-at. Ez jó vétel lehet? Igazából ASUS párti vagyok, olyan max. 15k-ig mennék el árban. Hajlandó vagyok feljebb menni, ha az 57U nem stabil, de feleslegesen sem szeretnék költeni.

Nekem otthon AX92U, meg AX58U-van, de a szüleimnek teljesen felesleges lenne ilyen erős router.

Köszönöm a segítséget :R.

(#84484) Kroni1 válasza Jim74 (#84483) üzenetére


Kroni1
veterán

Ebben az árban ezt szokták itt ajánlani, teljesen jó lesz nekik.

(#84485) Jim74 válasza Kroni1 (#84484) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen :R.

(#84486) Gubek-Einste válasza Kroni1 (#84481) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megfelelőek a hőmérsékleti viszonylatok akkor járható út lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84487) Kroni1 válasza Gubek-Einste (#84486) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! :R

Persze, egy OSB lap és a 20cm szigetelés alatt lenne, ahol télen nyáron "jó" idő van. Ott van a digi ONT eszköze és egy Switch is 3 éve egy szellős dobozban, és semmi gond velük. Mivel ez egy kültéri eszköz gondolom még kevésbé lenne gond vele mint az előbb említettekkel.

(#84488) Jim74 válasza Kroni1 (#84484) üzenetére


Jim74
nagyúr

Telekom IP TV-fel is együttműködik?

(#84489) mastodon


mastodon
aktív tag

A mostani TP-LINK WDR3600 routert szeretném lecserélni, mert nem szórja be teljesen a lakást. Ez egy 60 nm-es új építésű, belül téglafalas lakás, és a piros X helyén van a router, míg a sárga köröknél a legtávolabbi eszköz. Mivel nem ért el oda a nert, ezért tettem egy erősítőt a kék körbe (csak a baloldaliba). De így is gyenge a jel. (Net: Telekom 150/50)
Kinéztem az TP-Link Archer AX50, hogy teljes lefedés legyen és bírja a párhuzamos videotelefonálást 3 eszközön.
Jó választás ez?
Még tetszett nekem az AX50-ben a VPN lehetőség és a parental control. Esetleg ilyen tapasztalata van valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#84490) dik válasza dkess (#84480) üzenetére


dik
őstag

Ő igen ez a gond néha piros ezért gondoltam kellene valami fickósabb történet. Sajnos nem tudom nagyon más helyre helyezni konnektor végett( falmegbontás kizárt, hosszabbítószintén kanóc végett(el rejtés meg nem kivitelezhető) ). A laptophoz megy le vezeték így most arról megy a net. Azzal így nincs baj csak az elég helyhez kötött így. Ezért gondoltam arra valami módot keresni rá wifi legyen a történet(nem helyhez kötött). 3 fázis bent van a házban(műhelyben gépek miatt).

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#84491) dik válasza MaCS_70 (#84482) üzenetére


dik
őstag

Anno ezt az infót kaptam így nem bántottam a dolgot utána meg nem érdekelt már. Most ez a wifi jel téma érdekelt volna, de látom nem olyan egyszerű ez veszek egy jobb routert azt annyi... Szóval kezdem a reményt veszteni így marad azt annyi...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#84492) Gubek-Einste válasza mastodon (#84489) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg az eszköz cserével nem fog megoldódni, jobb megoldás lenne egy kábelen elvezetett másodlagos eszköz beüzemelése a problémás hely közelében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84493) dkess válasza dik (#84490) üzenetére


dkess
őstag

Akkor sikerült mindjárt beletrafálni a probléma forrásába - a router és a repeater közötti kapcsolat instabil illetve nagyon lassú. Az a LAN kábel az emeletek között állandó telepítés vagy "csak le van dobva a vége, hogy legyen valami lent is"?

Én azt mondanám, hogy egy TP-Link Archer C5v4 -be be lehet ugorni. Első körben a jelenlegi router helyére és ahhoz konfigurálni a repeatert. Persze a lefelé menő LAN kábel jól jöhet, ha kellene mégis valami kábelen illetve akár egy párezer forintos switch, ha több minden lenne. Amennyiben így megfelelő lesz, akkor végeztünk (ebben az esetben az AC -s repeater kapna AC -s routert - az ezeréves N -es helyett).

Amennyiben nem lenne igazi a történet, akkor fent visszaraknám a régi routert és a TP-Link Archer C5v4 -t AP módba raknám és mehet az alsó szintre a kábel végre. Így lent lenne egy gyors N/AC WiFi -nk ...

Csak kíváncsiságból - az a három fázis nem a műhelybe van vezetve konkrétan. A házban levő konnektorok/fogyasztók is 3 fázison vannak? Egyébként, ha az alsó és felső szinten is van egy-egy olyan konnektor, ami tudhatóan egy fázison van, akkor is működhetne a Powerline -os koncepció. Ez csak zárójelben.

@mastodon

A router azért van a jelenlegi helyén, mert ott jön be a házba az internet? Avagy máshol jön be (pl. előtér, spájz) és UTP kábellel oda van vezetve? Van bárhol a házban két helyiség között UTP kapcsolat? Szomszédok WiFi hálózatai mennyire zavarnak be (hány db és milyen erősek)?

Azok a sárga kliensek micsodák? Helyhezkötött dolgok vannak ott (pl. PC, TV, laptop asztalon használva) vagy pl. mobilokkal kuporodnak be ott a sarokba?

Egyébként az sem segítene a dolgokon, ha a repeater nélkül a router 5Ghz -es N -es WiFi -jére csatlakoznának a nappaliban és a közelebbi hálóban levő WiFi kliensek és a 2 hátsó hálóban levők pedig a 2,4 GHz -es N -es WiFi -re (akár manuálisan átállítva pl. egy mobiltelón). Elméletileg már ennek elégnek kellene lennie a kitűzött célhoz. Persze e mellett amit csak lehet érdemes lenne kábelvégre rakni (legalább a nappaliban, de pl. Powerline -al akár mindenhol) - ez is nagyban tudná segíteni a WiFi -t ...

Pontosat csak némi részletek elárulásának követően lehet persze, de egy példa: a baloldali kék körbe rakott AX50 - legalább AC -s klienseket feltételezve - bőven beszórná az egész lakást. AX73 esetleg ajánlott lehet még, ha pár ezressel többért belefér - nagyobb sávszélességű WiFi és támogat pl. OneMesh -t is.

Egyébként nem rossz az AX50 sem. Most van is mellettem egy (tesztelgetem router illetve javarészt AP módban), de ez majd húgoméknak megy majd. Azt néztem, hogy OpenVPN -t is támogat (egyebek mellett), de sem ezt - sem Parental Control -t nem néztem rajta. Különösen az utóbbival kapcsolatban mi érdekelne pontosan? Avagy csak általános tapasztalat érdekelne (az sajnos nekem sincs még vele)?

(#84494) mastodon válasza dkess (#84493) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi a válaszokat. Abban a sarokban van a gép, ahol a router, és oda van vezetve kábelen a net, ami amúgy a bejárati ajtó felett jön be. Ott most a Tcom routere van (Huawei), használaton kívül.
Akár át is lehetne helyezni a routeremet, a Huawei alá még éppen befér, éshát tényleg nem kell kéznél lennie. Ezzel még nem próbálkoztam, csúnya. Onnét mindenhova jobb lenne?
Ettől függetlenül érdekel az AX50 vagy az AX73 is, a VPN és a parental control miatt. Előbbi fotómegosztó progihoz kell, utóbbival azt szeretném elérni, hogy a kölyök ne nézzen mást tanulás közben.
Bár az AX73 kicsit már drága egy ilyen kicsi otthonra. Kb 1-2 méterrel kell távolabbra érnie, mint a mostani router. (Van, de szakadozik.)

(#84495) dik válasza dkess (#84493) üzenetére


dik
őstag

Na ez már szeretem kimerítetted az összes kérdésem gondom bajomra válaszoltál! Nagy köszönet!
Anno azért húztam le fixen telepítettem a kábelt mert az okos TV-be volt dugva mert nagyon gyengén vette a router wifijét(anno nem is tudtam vannak ilyen ext. csodák :) ). Így az most átkerült a laptopba. Nagyon ritkán piros a led, de persze pont akkor amikor nem kellene és belassul minden lent. Ez így szokott lenni. :) Bent van a házban is csak nem mindenhol a 3 fázis. Szerintem amiket leírtál bőven elégnek kell lennie! 2 router és repaeter.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#84496) dkess válasza mastodon (#84494) üzenetére


dkess
őstag

Hülye kérdés - amennyiben nem a Tcom routere alá menne az AX50/AX73, hanem helyette? Avagy ez modem funkciót is ellát (bár írod, hogy "használaton kívül")? Logikailag, ha ez nincs semmire használva csak a két UTP kanóc "összekötésére", akkor oda egy UTP toldó is elég lenne ...

Azonban én ennek a helyére (nem alá) tenném a AX50/AX73 -et. A bejövő net a WAN csatiba - a nappali felé menő UTP -t pedig az egyik LAN csatiba. Amennyiben a nappaliban több vezetékes eszköz is lenne (pl. a PC mellett lenne a környéken TV, AVR, médialejátszó stb.), akkor egy legolcsóbb (5K HUF környéki) gigabit switch -et tennék oda.

Egyébként még a mostani Dual N -es router -es is jobb helyen lenne itt (+ a fentebb említett switch a nappaliba, ha többfelé kellene osztani a vezetékes net -et itt). Ettől még mehetne a felosztás, hogy a szülők eszközei (akik a nappaliban és az ahhoz közelebbi hálóban tartózkodnak) csak az 5 GHz -es sávra csatlakoznak (két külön SSID a routerben - és a kliensek csak az egyiket ismerjék) - a gyerekek eszközei (akik a két szélső szobában vannak többet) pedig csak a 2,4 GHz -es sávra terhelnének rá. Valószínűleg már csak ezzel menne egyidejűleg a 3 videotelefonálás ... Persze, ha kell a sebesség is, akkor jöhet az AX -es router, de a logika lehet ugyanez ... Persze akár a jelenlegi router jön ide akár új - a repeater "repüljön" mindenképpen.

Amennyiben jól feltételezem, akkor az a baloldali kék karika az a kép jobb oldalán található polc vége. Igazából ott lenne a legjobb helyen a router és feltételezem ott van konnektor is mivel ott van most a repeater. Persze ekkor egy sínben ide kellene hozni (toldóval) a két UTP kábelt, de szerintem megérné. Ekkor a Tcom routere nem csúfítaná a falat az ajtó felett - csak a fedett vezeték sín menne a kapcsolótábla alatt majd a jobboldali polc hátuljában vagy alatta.

Jut eszembe. Amennyiben a "két kábel kilóg a falból" megoldás helyett raksz oda egy rj45 fali dupla aljzatot (egyik WAN - a másik LAN), akkor áldozunk az esztétikum oltárán is (persze lehet külső dobozos megoldás is). Kevesebb, mint egy ezresből megvan. Amennyiben nincs UTP krimpelőd, akkor kérsz valakitől avagy megkéred, hogy rakja be.

@dik

Nagyon szívesen. A két router -es megoldásnál a repeater NE legyen.

[ Szerkesztve ]

(#84497) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Ma berendeltem az Asus RT-AX92U routert. Sosem volt még ilyen drága routerem :)
Mesh hálózatot szeretném majd kiépíteni, ez lenne a fő egység.
Amit ajánlottatok Asus AC57U v3, az mesh képes, mert leírásban nem találtam.
Esetleg mi lenne még, ami mesh-re alkalmas lenne és jó is?!
Tudom, még egy AX92, de arra most nem jut.

(#84498) dkess válasza dik (#84495) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen. Ahogy írtam - A két router -es megoldásnál a repeater NE legyen.

Most nézem, hogy a TP-Link Archer C5v4 direktben nem támogat AP (Access Point) módot. Bár be lehet állítani (link: [link] ), de egyszerűbb és átláthatóbb, ha belefér, akkor a Asus RT-AC65P választása (ez támogat dedikált AP módot).

(#84499) dkess válasza BrandonXXV (#84497) üzenetére


dkess
őstag

Az Asus AC57U v3 Mesh képes: [link] .

Persze amennyiben maradt még cash, akkor lehet AX58U (ekkor ugye AX -es lenne mindkettő). Persze olcsóbb megoldásként ott van az AX56U vagy AX55 is az Asus -ok közül - ezek is tudják a Mesh -t és AX -esek is ...

(#84500) Kroni1 válasza BrandonXXV (#84497) üzenetére


Kroni1
veterán

Biztos hogy nem lesz elég az AX92U egymaga lefedni a területet?!

Mert ha a Mesh mindenképp kell akkor én ebből a költségvetésből lehet inkább mondjuk vettem volna 2db egyforma tudású mondjuk AX56U-t mintsem egy drága AX meg egy olcsó AC eszközt. De ez csak az én szubjektív véleményem...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.