Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85401) Dönc válasza dkess (#85395) üzenetére


Dönc
tag

Köszi,

valami ilyesmire gondoltam én is, akkor egyelőre hagyom ezt a kérdéskört, aztán majd, ha nem lesz ennyire kritikus az internet elérés, vagy anomáliákat tapasztalok, akkor keresek valami olyan routert, amivel van tapasztalat.
Igen, a c2 maradna majd ap-nak, ha jól helyezem el valószínűleg az lefedné a hosszú, de keskeny udvart is. :R

(#85402) eladogeppc válasza viktorhu (#85400) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi ! Kipróbálom ezt is !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#85403) Gatto75 válasza Gubek-Einste (#85385) üzenetére


Gatto75
csendes tag

Köszi szépen a választ! Igazából 2 laptop (non-stop home office, ki tudja még meddig), 2 okostelefon és egy okos TV (Netflix), nyilván nem mind egyszerre. Ami az árat illeti, nem feltétlenül a legolcsóbb megoldás érdekel, olyan eszközt szeretnék, ami pár évig megbízhatóan kiszolgál.

(#85404) dchard


dchard
veterán

Tisztelt Urak!

3 év szopás után eljutottam a döntésig, és megválok az mt7621-es csodás D-Link 860L-emtől.

Amit szeretnék venni, az IPQ4018/4019-cel szerelt (mediatek, broadcom, RTL kilőve) router, sima wave2 de jó lenne, ha lenne benne 256MB RAM. Létezik ilyen router elfogadható árban? ASUS RT-AC58U-t találtam ami jó lenne, de ebben csak 128MB RAM van. Haljlandó lennék fizetni többet a több RAM-ért.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#85405) sesomaru1989 válasza dkess (#85399) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Értelek köszi,
Alexat én nem akarnék amig egy jó tűzfalam nincs.. nem kell h belekontarkodjanak, meg hát kamera ajtó nyitas érzékelő, minden ilyet akarok, de még azért tartok is tőle.

Egy a lényeg
A leirtak alapján két router maradt
link
link

(#85406) Multibit válasza dchard (#85404) üzenetére


Multibit
veterán

Esetleg ez.

(#85407) woodworm válasza dchard (#85404) üzenetére


woodworm
veterán

Sajnos nem tudok ajánlani és az ac58u-val is vigyázni kell, mert az alap típus már kifutott, a v2, v3 már más soc-re épül.

(#85408) dchard válasza Multibit (#85406) üzenetére


dchard
veterán

Ezért a pénzért kaphatok Xiaomi Ax6-ot is, persze PoE nélkül. Gondolkodom is rajta, hogy karácsony után veszek egyet, addig reszelik hozzá az Owrt támogatást. Kernel váltásig valószínűleg nem lesz lófütyi sem vele kapcsolatban...

woodworm: hát ez csodás. emag-nál van 17.900-ért, de akkor azt nem lehet tudni, hogy hanyadik verzió?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#85409) dkess válasza sesomaru1989 (#85405) üzenetére


dkess
őstag

Az eleddig leírtak alapján nem lősz mellé egyikkel sem. Jópáran vettek innen AX73 -at - nem volt rá panasz. Az AX50 -el meg nekem is van saját tapasztalatom ...

(#85410) gyorol


gyorol
tag

Sziasztok!

Majdnem két éve vásároltam egy ASUS EA-AC87-t Ap-t. Szuper jelerőssége és gyorsasága miatt választottam anno. AP módban van használva jelenleg, de úgy érzem hogy most talán még jó árban meg tudok válni tőle.

Szeretném lecserélni dedikált AP-ra, vagy egy AX-es routerre amit lehet AP módban használni. 70nm-es panelban lenne használva 2-3 falon keresztül. Gyakorlatikag nálam az lábbiak jöttek szóba:

Ubiquiti UniFi Access Point AC LITE - ez ugyan nem AX-es de stabil
TP-Link Archer AX50 AX3000 - több helyen írták hogy néha instabil, melegszik?
TP-Link Archer AX73 AX5400 - melegszik?

Kezdtem kb. augusztus óta visszaolvasni, és reggel óta elég lassan haladok, de ha találok valamit ezzel kapcsolatban akkor utólag is bocs.

A keret 35e Ft lenne, de ha ajánlotok valami jót akkor mehetek egy kicsit fölé is.

May the force be with you!

(#85411) sesomaru1989 válasza dkess (#85409) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Szia,

Köszönöm szépen.

Sajnos nem jön a Digi. Felmérték a helyet, nincs táp megjegyzéssel azt mondták nincs lehetőség kiépítésre.
Nem is értem a 42. szám alatt van digi a 43.-ba meg már nem lehet behúzni?? :O :O :O
Nyomi invitel meg itt jön a 30 megás netjével...

(#85412) Essejó válasza Alvin76 (#85367) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg összedobsz egy épített nas-t, integrált procis mITX alaplap, 4Giga ram, ház, táp kb ennyi és beleraksz egy csomó 2,5-ös hdd-t. Én anno két db 3,5-ös 250Gigással kezdtem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85413) woodworm válasza dchard (#85408) üzenetére


woodworm
veterán

A v1-esen usb3-as port volt, az utódokon usb2-es, a flash mérete is16MB a 128 helyett. Ez alapján el lehetne indulni, ha pontosan karban tartanák a leírásokat, de nem ez a helyzet. Lehet ezt a bontottat is ezért küldték vissza.

(#85414) dkess válasza sesomaru1989 (#85411) üzenetére


dkess
őstag

Avagy összehaverkodsz a szomszéddal és osztoztok a net -en (akár az árán is persze). Volt már itt ilyen projekt ... ;)

(#85415) MaCS_70 válasza sesomaru1989 (#85411) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Digi ebből él, tudniillik, hogy csak olyan helyekre köt be, ahol az olcsón megoldható és minél több előfizetés csatlakoztatható.

Én kaptam tőlük felhívást, be is mentem az irodájukba, ahol udvariasan körberöhögtek. Meg is mutatta az ügyintéző a térképüket, amelyen kizárólag az utcafronthoz közeli társasházak voltak feltüntetve.

Mondjuk igaz, hogy az elmúlt években rajtunk kívül szinte az összes családi házat eldózerolták és soklakásos társasházakat nyomorítottak be a helyükre, de annál könnyebb volt beazonosítani, hogy egyetlen családi ház sem szerepelt a térképen és a nyeles telken épült társasházak sem.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#85416) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Szeretnék segítséget kérni a következő dologban, akár a megfelelő topikba való irányítással!

Egy Huawei LTE stick csatlakoztatásakor automatikusan elindul a Chrome (ez ugye az alapértelmezett) és bejön a stick beállítási oldala. Hol vagy hogyan lehetne ezt kiiktatni?

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#85417) Gubek-Einste válasza Gatto75 (#85403) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor Asus AC1200GU/AC65P/AX55/AX56U/AX58U/AX92U közül válasszál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85418) Gubek-Einste válasza gyorol (#85410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router mellé kellene az eszköz?

Ebből a háromból a UniFi lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85419) Gubek-Einste válasza tylerddd (#85416) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide vagy ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85420) gyorol válasza Gubek-Einste (#85418) üzenetére


gyorol
tag

Telekomos Sagemcom F@st 3890V3.

Az eszközök (NAS, TV, XBOX, Set-top BOX) ahol lehet kábellel kapcsolódnak közvetlenül az eszközhöz illetve onnan átjön egy másik szobába egy switchbe és abba lenne az AP 3-4 telefon/tablet 1 PC 2Laptop használná. Abból a PC és az egyik laptop AX-es.

Igazából nyitott vagyok az új kipróbálására is (TP-link) csak sok utánajárás után a melegedés az ami visszatartana, de hátha dkess kolléga ír pár sort erről.

May the force be with you!

(#85421) sesomaru1989 válasza MaCS_70 (#85415) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Nem értem am, itt van 40 50, nem ertem...
Azert nem egy atomfizika behuzni az a ... optikat.
Nem hiszem el h nem eri meg neki...
Az az 50 ember is lovė neki, megha apro is...

(#85422) Intruder2k5 válasza sesomaru1989 (#85421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha már oszlopot kell ültetni, vagy árkot ásni, akkor nem olyan aprópénz egy bekötés.

(#85423) Veron válasza dkess (#85380) üzenetére


Veron
őstag

Elég lesz az AC wifi egyelőre, a topológia világos.
Szerettem volna Mikrotik rendszert, de nagyon virsli az ac2 teljesítménye, ezért Asus alapok maradnak.
Az emeletre jó lenne a desigos cucc, ha nem fér bele a keretbe, akkor ezt elengedem.
A keret további 50 ezer JMF az AC65P mellé. Ebbe a meglevő router mellé két Lyra mini, vagy két AC57U fér bele, vagy egy AX58U és egy Lyra mini, feltéve, hogy az 58U erősebb, mint a 65P és lefedi a földszintet. Kérdés még, hogy a Lyra mini és AC57U jelszintje hogyan aránylik egymáshoz. Méretükből adódóan utóbbi valószínűleg jobb. Remélem, jól mondom!
Unortodox megoldásként 2 db 65P sima APként, roaming megfelelő beállításával. Erre mondtátok, hogy szívás lenne.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#85424) dkess válasza Veron (#85423) üzenetére


dkess
őstag

OK, világos. 50K keret, AC -s WiFi -vel.

A korábbi hosszabb írásom alapján:

1. ONT mellé: a jelenlegi hAP AC2 vagy AC65P (alapértelmezés szerint kikapcsolt WiFi -vel). Amelyik nem kell azt el is tudod adni - ezzel még jobban benne vagyunk a keretben ...
2. nappali: ASUS RT-AC57U v3 AC1200 (16K HUF: [link] )
3. emelet: ASUS Lyra Mini Mesh MAP-AC1300-1PK (egyes pack: 22K HUF - [link] )

AC alapokon AiMesh rendszer. Mindösszesen 38K HUF - mínusz az eladott router (hAP AC2 vagy AC65P) ára ...

Alternatíva (ha nem akarnál router eladással bajlódni):

1. ONT mellé: a jelenlegi hAP AC2 (alapértelmezés szerint kikapcsolt WiFi -vel).
2. nappali: a jelenlegi AC65P
3. emelet: ASUS Lyra Mini Mesh MAP-AC1300-1PK (egyes pack: 22K HUF - [link] )

AC alapokon, de nincs AiMesh rendszer. Azaz külön SSID -k a lenti és fenti router -en valamint külön a 2.4 és 5 GHz -nek. A fenti AP -n a 2.4 GHz -es rádiót ki is lehet kapcsolni, ha az 5 GHz önmagában elég lenne. Mindösszesen 22K HUF

Az AC57U lefedettségben jobb, mint a Lyra mini, ugyanakkor nem érdekes - mivel egymásnak nem alternatívái (az egyik "fenti" - a másik "lenti").

Két AC65P - minek? Hova akarnád rakni?

AX58U -t két dolog miatt nem vennék most a helyedben:

- már egymaga a 49K HUF -os árával kimerítené az 50K HUF -os keretedet,
- AC -s és AX -es eszközt Asus AiMesh rendszerben nem kevernék. Majd fejlesztesz AX -re, ha igényét érzed illetve lesz rá cash ...

Ugye az Asus AX -el két baj van:

- fentre csak "tündi-bündi" cucc mehet - azaz az Asus "olcsó" AX -es router vonala kilőve,
- az előző pontból következik, hogy egyetlen alternatíva van Asus vonalon: a ZenWiFi AX, ami meg rohadt drága és csak egyfajta van belőle. Ugye írtam korábban, hogy még a TP-Link -nek is a Deco AX vonalon 5 fajta (!!) termékcsaládja van (és mindegyikből: 1, 2 illetve 3 darabos kiszerelésben). Namost várhatunk a Asus Lyra AX -es vonalra, de ez ki tudja mikor fog eljönni ...

(#85425) woodworm válasza Veron (#85423) üzenetére


woodworm
veterán

A múltkor a mesh vs roaming kapcsán dkess linkelt egy openwrt-s videót a roaming beállítására. Visszakeresel vagy az openwrt mesh wiki oldalán is elérhető egy, ha nem ugyanaz a kettő.

(#85426) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy routeres már előre leszögezem.

Szóval van most akcióban egy Asus RT-AC1300G+ V.3 ( = ASUS RT-AC58U :F ) 15e-ért.

Igazából csak az 5 GHz-es wifi miatt lenne jó, h az 55-ös CX Oled nagyobb sávszélhez jusson. :D
Valamint a gigabites Digis netet a legjobban "kihasználja", gépem felé esetleg stabilabban tartsa a szokásos 600-900 / 200-300 Mb/s-et. Gyakori sajna h szarakszik a net egyébként. Nem tudom h a szolgáltatói modemben a hiba (ZTE F660RV1), vagy az utána lévő gigabites switchben (TP-LINK TL-SG1008D) esetleg.

Mindegy is szerintetek ennyiért jó vétel AC1300G Plus v3 vagy másikat érdemes picit többért venni?

A mostani routerekhez egyébként hatalmas előreléps bármi is (TP-Link TL-WR841N és Asus RT-N12+). :D

[ Szerkesztve ]

(#85427) Gubek-Einste válasza Albigator (#85426) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele de egy próbát megérhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85428) Madoc


Madoc
veterán

Sziasztok! 100nm vályogfalas házhoz keresnék routert, ami lefedne mindent, lehetőleg Asus-t. Relative sok wifis eszköz lenne rajta, jelenleg 20db (nem nagy forgalmú okosotthon eszközök főleg). A net az egy pr telekom, kábeles 120-as csak. Mostani router is Asus: Ac 66u-b1, de behalt tegnap teljesen. Nem vagyok csilliárdos, de spórolni se akarok. Max 50k-ig mennék el de ez nagyon max. Köszönöm ha válaszoltok.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#85429) Gubek-Einste válasza Madoc (#85428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog a wifi nagy ellensége!

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX92U, TP-Link Archer AX50/AX73

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85430) Madoc válasza Gubek-Einste (#85429) üzenetére


Madoc
veterán

:R

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#85431) Alex91 válasza dkess (#85424) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy kezdi elolrol, es megprobalja ezzel: [link]
Mondjuk kicsit harmatos lehet, de probalhat egy 2 db-os packot, es valami erosebb routert az ONT melle. Mindharom WiFi belove meshben.
Es mondjuk biztos, hogy az AiMesh mukodik ugy is, ha nem kozvetlenul kapcsolodik a node egy AiMesh routerhez?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85432) Multibit válasza Madoc (#85430) üzenetére


Multibit
veterán

Típusajánlatokat már kaptál, de van még egy fontos dolog: lehet, hogy több darab eszközt kell venned, köszönhetően a vályognak.

(#85433) Albigator válasza Gubek-Einste (#85427) üzenetére


Albigator
őstag

És ha az AC58U-ból undulunk ki? Mert elvileg ugyanaz. :F

(#85434) woodworm válasza Albigator (#85433) üzenetére


woodworm
veterán

Vagy RT-AC57U v3. Árban amelyik jobban megéri.

(#85435) Gubek-Einste válasza Albigator (#85433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A v1 jó volt, a v2/v3-ról nincsen tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85436) Veron válasza Alex91 (#85431) üzenetére


Veron
őstag

nekem az AC65P (fő router) + AC57U (AiMesh vezérlő)+ Lyra Mini (AiMesh node) kombó volt a legszimpatikusabb. feltételezve, hogy a fő routernek nem kell mesh képesnek lennie és az AC57 vezérli a mesht.
most akkor mégsem fog működni így? :)

alternatívaként van itt kettes pack ZenWifiből jó áron [link] , de szívem szerint az AC65P-t megtartanám ez esetben is. kivéve ha kell a meshképes fő router, ekkor az AC57U jöhet szóba ebbe a pozícióba, mint olcsó megoldás. kérdés, hogy ez elég-e a gigabites nethez.

a következő az AX58U lehetne fő routerként, de dkess szerint nem jó keverni az AC és AX routereket meshben. :F

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#85437) dkess válasza Alex91 (#85431) üzenetére


dkess
őstag

Ez nagyon jó ajánlatnak tűnik. Én nem találok semmit, hogy gyenge lenne - sőt igazából nagyon semmit se ...

53K HUF - azaz éppen a 50K HUF -os határ felett, de tekintve, hogy ennek választásakor akár a hAP AC2 -t és a AC65P -t is el tudja adni már beleférhet. Azaz mind a három helyre jut ebből a hármas pack -ból és igen mehet mind a 3 helyen a WiFi is.

Mondjuk egy 6K HUF -os 5 portos switch -et venni kellene a nappaliba amennyiben egynél több eszközt (pl. TV, médialejátszó, AVR stb.) dugna ott kábelre. Itt ugye egyik LAN -ba a bejövő UTP kábel - a másikra mehet egy switch vagy egy eszköz (pl. TV) ...

Az ONT melletti NAS -nak van port, mert a fő router -nek (de csak ennek) a WAN port mellett van 3 db LAN portja is:

Ebben az esetben a fő routerből (ami a mesh router is egyben) megy két LAN - egy fel és egy le a két mesh node -hoz. Ez sima csillag topológia (nem daisy chain).

Ugyanakkor értem a kérdésed - korábbi ajánlatok mellett volt más is. Nos az AiMesh működik olyan formán is, hogy minden érintett eszköz AP Módban van (a fő router -nek még Asus -nak sem kell lennie). Ebből az egyik Asus -t kinevezzük "AiMesh Router" -nek (ezen tesszük meg a konfigurációt) - a többi lesz a "AiMesh Node". Működik kábeles backhaul -al, WiFi -ssel - de még vegyesen is. Korábban hoztam Asus -os linket - bár ott ezen esetben a daisy chain -t erőltették (azaz a node -ok egymás után fűzve), de hoztam fórum bejegyzéseket is, ahol csillagban is működik ...

@Veron,

Olvasd el az előző hozzászólásom. Működik úgy is. Azonban AiMesh -nél hatalmas előny az azonos SOC - sőt az azonos típus - mely a ZenWiFi -t alapul véve értelemszerűen adott ...

[ Szerkesztve ]

(#85438) Alex91 válasza Veron (#85436) üzenetére


Alex91
félisten

Hat igen, ez a kerdes, Asus router topicban hatha tudja valaki. De nekem sajna egyre gyanusabb, hogy AP modban a masik, nem AiMesh-es routerre kotott node-ot nem fogja vezerelni. (dkess szerint megis megy!)
Az AX58U akkor lenne igazan jo, ha az ONT mellol biztos be tudna nyomni egymaga az also szintet.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85439) dkess válasza Alex91 (#85438) üzenetére


dkess
őstag

E témakörben:

- [link]
- [link] (hozzászólás végén a csillagos rész - és abban a link)

Szerk.: Egyébként, ha a lenti kisszobában maradna a AC65P (kikapcsolt WiFi -vel), akkor a hármas pakk -al lenne +1 node -unk, amit oda rakhatunk ahova akarunk. Pl. a konyha környéke ... Avagy a kettes pakk az AC65P után, de akkor inkább legyen mindhárom egység ugyanolyan ...

Szerk. 2: A AC65P (fő router) + AC57U (AiMesh vezérlő)+ Lyra Mini (AiMesh node) annyival előnyösebb kombináció, hogy nem kell plussz switch(ek)et venni se a nappaliba - se a lenti kissszobába (ha nemcsak NAS lenne itt vezetéken) mivel a router(ek)en van több LAN port is ami felhasználható ilyen célra.

Mindegyik megoldás jó ...

[ Szerkesztve ]

(#85440) Madoc válasza Multibit (#85432) üzenetére


Madoc
veterán

Hgg-vel 75%-ra húzva eddig is lefedett mindent az 1 eszköz.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#85441) Alex91 válasza dkess (#85439) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt lattam en is, de itt WiFi-n kapcsolodik a node...

Egyebkent nem tudom, de az az erzesem, hogy Mikrotikkel kezdett, aztan rajott, hogy keves, es itt meg az AC65P-t ajanlottak neki, de sajna ez se lett eleg...
Na en ezert vettem dragabb routert eleve, es mondjuk azert nem a TP-Link AX50-est, mert abban nincs mesh, ha megse lett volna eleg.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85442) Veron válasza dkess (#85439) üzenetére


Veron
őstag

vagy az ac65 + ac57 + lyra mini lesz, vagy a hármas zenwifi. utóbbi esetben valóban kel switch az ONT mellé, mert ott végződnek a fali LAN kábelek. viszont azonos SOC, cserébe ránézésre kisebb a wifi hatótáv, mint a dedikált antennás első megoldásban (kivéve a Lyrát).

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#85443) dkess válasza Alex91 (#85441) üzenetére


dkess
őstag

Nem feltétlenül. Két opció is volt itt kábelre:

- UTP a parkettaszegély mögött azon az aránylag rövid szakaszon. Ettől ugye "fázunk", mert nem akarunk plussz ilyen jellegű munkát,
- Powerline a nappailóból a konyhába. Ekkor a konyhában bármelyik konnektor mellett lehetne.

WiFi -s backhaul -t nem erőltetném - bár ez is megoldható. Ez ugye a nappaliban levő AiMesh router WiFi -jét is "zabálná".

Másfelől a nappaliból már menne a WiFi szerintem a konyhában - az szerintem csak az ellentétes oldalon levő kisszobából nem megy. Itt viszont tehetnénk egy próbát is, ha nem volt még meg. hAP AC2 fő router - AC65P "sima" AP módban a nappaliban. Telóval csatlakozzunk az Asus WiFi -jére (SSID -jére) és menjünk ki a konyhába. Amennyiben így OK, akkor a konyhával egyáltalán nem kell külön terveznünk.

Szerk.:

A ZenWifI CD6 3 pakknál ez lenne felállás:

lenti kisszoba - fő router/AiMesh Router:

- WAN port: ONT (helyben)
- LAN1: nappali AiMesh Node (fali kábelen)
- LAN2: fenti szint AiMesh Node (fali kábelen)
- LAN3: NAS ezen router mellett (helyben)

Avagy vannak itt további fali kábelek is vagy PC? Amennyiben igen, akkor persze kell ide (is) switch (és akkor mindent a switch -re kötünk), mert csak 3 LAN portja van ...

[ Szerkesztve ]

(#85444) dkess válasza Multibit (#85432) üzenetére


dkess
őstag

+1

Egy alaprajzzal előrébb lennénk az biztos, de egy 100 nm vályogban főleg, ha az egyik sarokban lenne a router (azt sem tudjuk mennyire lenne középen) akkor kb. borítékolható, hogy egy eszközzel nem kapunk ideális megoldást ...

(#85445) asus1 válasza Gubek-Einste (#85382) üzenetére


asus1
aktív tag

60nm panel, 1Gbit/s Telekomos net.
Elég sok eszköz használja, tv, 2 telo, ipad, laptopok, nyomtató stb.
Viszont nem szeretném itt leélni az életemet, szóval inkább túllőnék.

(#85446) dkess válasza asus1 (#85445) üzenetére


dkess
őstag

Egy klasszikust szeretnék idézni?

"Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? (OK, ez pipa)
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? (mi lenne kábelen - mi nem)
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?"

AC vagy AX kell? Kábelezés van bármely két helyiség között? Költségkeret (ez a "120ezernél nem fizetnék érte többet" él még?)?

(#85447) Veron válasza dkess (#85443) üzenetére


Veron
őstag

ha a nappaliban van egy AP, úgy egész rendben van a konyha lefedettsége. legalábbis az AC65P-vel, ZenWifivel nem tudom milyen lesz.
igen a lenti kis szobába (tároló) 6 LAN port kell, tehát egy Gb switch kell majd ide. mindegy, nem tétel, szerencsére a Zen cuccnak is Gb portjai vannak.
remélem, megbirkózik a gigabit nettel!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#85448) Alex91 válasza dkess (#85443) üzenetére


Alex91
félisten

A WiFi-t azert mondtam, hogy a leirasban nem kabelen kotottek ossze. Mert itt ugye a ket kabel vege a mesh nelkuli routerbe megy. Es volt aki arra panaszkodott, hogy mar a switch is bekavart a meshbe nala.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85449) Albigator válasza woodworm (#85434) üzenetére


Albigator
őstag

Árban még mindig az AC1300G+ nyerő akkor 15-ért.

[ Szerkesztve ]

(#85450) dkess válasza Veron (#85447) üzenetére


dkess
őstag

Akkor legyen a hármas ZenWiFi. Én nem félnék Tőle - a Lyra Mini -nél biztos jobb (ami fent lenne és számít) - lent meg két db is lenne belőle (kisszoba és nappali) ... Akkor kell egy vagy kettő (amennyiben a nappaliban sem lenne elég az egy db üresen maradó LAN port) switch. A kisszobába akkor egy 8 -as switch kellene és mindent erre kössél rá.

@Alex91,

Igen, ezt az eredeti hozzászólásomban is kihangsúlyoztam, hogy az Asus doksi -ban kábeles backhaul -t daisy chain topológiára hegyezték ki.

Ugyanakkor net -es fórumok alapján működik gond nélkül akkor is, ha mindegyik AP módban levő router (ugye ezek közül az egyik lesz a kinevezett AiMesh router szerepkörben) külön szálra van felfűzve. Egyébként a hármas ZenWiFi -nél ez az egész kérdés meghaladott hiszen:

- fő router=AiMesh router
- és ezen router -hez csatlakoznak a node -ok ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.