Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84401) blakey válasza mofiba (#84399) üzenetére


blakey
titán

Nem biztos, hogy a kiszemeltek jobbak lesznek nálad, de hogy pontosítsunk, AX92U és AX86U-ról van szó? AC65P-hez képest nálam az AX92U lényegesen jobb, gyorsabb, Wifiben erősebb. AC65P akkor lesz erősebb, ha OpenWrt-t használsz és a régiót pl. USA-ra vagy Kínára állítod, úgy erős jelet tud produkálni de kérdés, hogy nálad jó-e vagy sem. egy próbát megér az OpenWrt.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84402) Giovanny válasza mofiba (#84399) üzenetére


Giovanny
őstag

Ha Ax 86u ra gondolsz, akkor merem ajánlani, nálam semmi gond nincs a jelerőséggel egy 130nm házban, illetve ax86u erősebb hardver mint 92u.

Zero Defect.No Compromise !

(#84403) magyarc


magyarc
tag

Sziasztok!
Egy Archer C6 helyett keresnék új routert Digi optikai gigabites hálózathoz. A ház legközpontibb részén van a router, mégis vannak olyan helyek ahol rossz a vétel. A sajátunkon kívül csak két másik hálózat látható jó térerővel és még két másik szinte 0 térerővel. Milyen routert ajánlanátok 20-30eFt között?
Az AX10/20 Wifi6-os routereket nézegettem, de aztán találtam egy egy tesztet, amiben az Archer C2300-ról jókat írtak. Ez drágább is, mint az AX20A és nem Wifi6-os. Ettől még jó vétel lenne? A három gyerek lóg csak a wifin, így a MU-MIMO-nak nem tudom hasznát venném-e, de a nagyobb hatótávolság biztosan jól jönne.
A TP-Link oldalán van egy új, tudtommal még nem kapható AX21 típus, amire ezt írják:
"Improved Vent Design". Eszerint az AX20-asnak nem elég jó a hűtése, hogy javítani kellett?

Köszönettel,
magyarc

(#84404) blakey válasza Giovanny (#84402) üzenetére


blakey
titán

AX92U brutál erős, ezt már sokan írták, és van egy dolog ami elsőre nekem furcsának tűnt aztán rájöttem, hogy qrva jó, a két 5GHz-es sáv, egyik sávot arra használom, hogy olyan eszközöket csatlakoztassak amik csak a 36-48-as csatornákon érzik jól magukat, míg a másikon meg a 100-as csatornát használom. Biztos jó az AX86U, nem próbáltam, de az AX92U nagyon erős és nagyon nagy területet lefed. Többszintes hazakban is jól teljesit, mellesleg egyedi kinézete van. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84405) Alex91 válasza blakey (#84404) üzenetére


Alex91
félisten

Azt be tudod allitani, hogy az egyik 5 GHz-es savra csak az AX-et adja ki?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84406) Giovanny válasza blakey (#84404) üzenetére


Giovanny
őstag

Én meg majdnem megvettem Ax92U-t de itt az aprón találtam 70k egy 86u szóval nálam úgy alakult :) Viszont 86u nak nincs két 5GHz-es sáv.

Zero Defect.No Compromise !

(#84407) blakey válasza Giovanny (#84406) üzenetére


blakey
titán

Jó, hát ha szinte ugyanannyi a kettő akkor nyilván érdemesebb a papíron erősebbet venni. Sebességben ugyanazt tudják. Kevés routernél van kettő 5GHz-es sáv.

Alex91
Mindegyik sáv külön konfigurálható, emlékeim szerint külön ki is kapcsolható, stb.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84408) Giovanny válasza blakey (#84407) üzenetére


Giovanny
őstag

Eddig én sem értettem hogy minek is 2x 5Ghz, de most már felvilásosítottad. A jobb teljesítmény érdekében én még a laptopban is AX200 wifit raktam.

Zero Defect.No Compromise !

(#84409) blakey válasza Alex91 (#84405) üzenetére


blakey
titán

Mondjuk nagyon nem kell kapcsolgatni, automatikusan csatlakoznak az AC-s eszközök is, visszafelé kompatibilis.

jános
Nagyon én sem értettem, de nekem amiatt jó amit előzőleg írtam, de van egy másik ok amiért jó, mégpedig MESH hálózatban azon a sávon sebességcsökkenés nélkül lehet használni a két router közötti kapcsolatot viszont így akkor csak egy 5GHz-es sáv lesz elérhető, ráadásul a gyengébbik. Nyilvná kábeles kapcsolat esetében megmarad a két 5 GHz-es sáv.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84410) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Olyan MESH routert keresek, ami képes arra hogy router módban működve kábelen vannak összekötve az egységek.

Egy TP-linkel már befürödtem így.

Melyik képes erre?

Köszi a segítséget! :R

(#84411) mofiba


mofiba
csendes tag

Na megrendeltem az AX92Ut.
És két különállót, nem csomagban, mert olcsóbb úgy az Istylenál :)

Lehet, hogy csak az egyiket hozom el, még van időm átgondolni...

Ajánlom, most 60ért akciózták be ott...
A kettes pack 130k.
A két egyes meg 120 :)

(#84412) blakey válasza mofiba (#84411) üzenetére


blakey
titán

Eddig egyről volt szó és, hogy nem akarsz MESH-t. MESH-re szerintem elég lett volna egy AX58++AC56U páros.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84413) mofiba


mofiba
csendes tag

Igazad van, de közben beszéltem az Asus ügyfélszolgálattal (s nem először, ugyanaz vette fel).
Vázoltam, hogy a lakásunk hogy néz ki, s födémmel gondok vannak, Ő javasolta, hogy ha meg tudom ejteni, akkor vegyem meg mind a kettőt...

De még a boltig eldöntöm.

És mivel itt csak ez a model van jobb áron, így nem tudok válogatni...

(#84414) Akox75


Akox75
újonc

Sziasztok!
Most kötötték be a DIGI 1000Mbit/sec-es optikait, erre adtak hozzá egy fostalicska Huawei HG8143A5 típusú routert ami csak 300 Mbit/sec-et tud kábelen (elvileg) de amúgy csak 240Mbit/sec et mértem maximum. Wifije pedig nagyon gagyi 15-20 Mbit/sec.
Milyen routert érdemes venni ehhez a csomaghoz úgy hogy a wifi is normálisan menjen?
50 rongyot nem akarok adni érte, van valami olcsóbb alternatíva ami kiszolgálja az 1 Gigabites netet?
Köszi!

(#84415) tomazin


tomazin
veterán

Ez jó deal lenne?
Van egy szolgáltatói meg egy saját routerem, ugyanazzal az ssidval, de éppen arra csatlakozik minden amelyik a szimpatikus neki és az általában nem az amelyik kellene.
Ez megoldaná azt a problémám, hogy azon legyenek amelyiken erösebb jel van, anélkül, hogy nekem bármit tennem kellene? Illetve ez jó ár egy ilyen párosért?
Elöre is köszi a választ.
most látom ,hogy felesleges kapkodni, kicsit rosszul láttam az árát, 4kval olcsóbb mint itthon, erre még jön szállítás is.

[ Szerkesztve ]

(#84416) Gubek-Einste válasza flyer12 (#84400) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem rossz de miért pont ezt nézted ki?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84417) Gubek-Einste válasza magyarc (#84403) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább másodlagos eszközre van szükséged mint a jelenlegi cseréjére mert könnyen lehet, hogy az új eszközzel sem lesz jobb a helyzet.
30k alatt az Asus AC65P lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84418) Gubek-Einste válasza hkari (#84410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AiMesh eszközeinél van vezetékes backhaul.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84419) Gubek-Einste válasza Akox75 (#84414) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84421) newwektor válasza kiir (#84394) üzenetére


newwektor
újonc

Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :R

(#84422) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

mofiba bejegyzése nyomán, képbe került az Asus ax92u istyle-ról az ára miatt.
Eddig az ax58u volt kiszemelve, de 50 körül látom azt és talán megér plusz 10e Ft-ot a másik.
A terv, hogy később mesh hálózat lenne kialakítva kábellel össze kötve, de egyelőre 1 db router kerülne beszerzésre.
Jól gondolkodhatok és inkább ax92u, mint ax58u?

(#84423) flyer12 válasza Gubek-Einste (#84416) üzenetére


flyer12
tag

Megakadt rajta a szemem, olcsóbb mint a ax58u.. de már vissza is vitték az árát :)

flyer

(#84424) Strauss


Strauss
senior tag

Sziasztok! Digi 1000 mellé kellene egy router a hozzáadott nagyon gyenge sajna , ha asszony wifin melózik , nekem szakadozik a kapcsolat ( kábelen is ) kb 2 kábel, és 2 wifi eszköz megy róla . tégla fal , olyan 75 nm. téglalap elrendezés . max 20. ig, ( eredetileg a tendákat néztem ki , most az emag nagyon akciózza. Előre is thx . :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#84425) Gubek-Einste válasza BrandonXXV (#84422) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jól gondolkodhatok és inkább ax92u, mint ax58u?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84426) Gubek-Einste válasza Strauss (#84424) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84427) Strauss válasza Gubek-Einste (#84426) üzenetére


Strauss
senior tag

:R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#84428) BrandonXXV válasza Gubek-Einste (#84425) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszi!

ax92u mellé, mi lenne az ajánlott mesh hálózati “partner”?

(#84429) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet.Amiről szó lenne az egy 108 nm-es panel lakás.
Sajnos a Digi-s router semmit nem ér amit adtak.Arra gondoltam,hogy egy Mesh wifi routert telepitenék.A választott a TP-Link Deco E4 Mesh Wi-Fi rendszer 2-Pack.Szerintettek jó választás lenne.Számitásba kell venni,hogy teljesen normál otthoni felhasználásra kell és nem vagyok egy profi IT szakember

Közben láttam sokan hasonló problémával vannak mint én
Mi a jobb megoldás?Egy erős központi router vagy egy hálózat.Nyilván a digi-s router gondolom kuka mind két esteben?

[ Szerkesztve ]

(#84430) magyarc válasza Gubek-Einste (#84417) üzenetére


magyarc
tag

Köszönöm! A C6 menne egy másik lakásba, ahol most lesz 100Mb helyett gigabit. Ott közvetlen rálátás lesz a routerre, úgy gondolom ota tökéletes lesz.
Mivel oda mindenképpen kéne egy új eszköz a régi helyett, megpróbálnám először egy eszközzel megúszni. Egyébként egy beton födém és kb 7 méter távolságról beszélünk.
Eddig csupa TP-Link eszközöm volt. Az Asus AC65P jobb választás, mint az Archer C2300? Árban nem lenne nagy különbség. A Wifi6-s AX20 vagy AX50 felejtős?

(#84431) Alex91 válasza psion2101 (#84429) üzenetére


Alex91
félisten

Jo a mesh, csak bedd figyelembe, hogy az E4 csak 100 mbites lannal van szerelve!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84432) dkess válasza Hoffer (#84255) üzenetére


dkess
őstag

Elöljáróban elnézést kérek a hozzászólásom hosszáért ...

Megjött a TP-Link AX50. Ahogy írtam nem nálam lesz majd így csak gyorsan beállítottam meg nézegettem milyen. Alapból egy áprilisi v1.00 -ás firmware volt rajta - egy júliusi verzióra frissítettem (új funkciót nem kapott).

Alapvetően ilyen környezetben:

- Digi FTTH (gigabit) --> Digi ONT (Bridge módban) --> Cat5E a falban, fali aljzatok --> Synology router (ez NAT -ol) --> Cat5E a falban, fali aljzatok --> Gigabit -es switch --> TP-Link AX50 (kábelen, kipróbáltam úgy, hogy NAT -ol illetve AP módban is). Azért ilyen "nyakatekert", mert az Digi ONT, a Synology router és a TP-Link AX50 külön helyiségben van ...
- társasházas környezet: "4 pálcás" (max) térerővel 8 db idegen WiFi hálózat, "3 pálcás" térerővel szintén 8 db idegen WiFi hálózat - gyengébb térerősek (1-2 pálcásak) egy raklappal ...

A TP-Link egy helyiségben a próbaeszközökkel - amik:

- Samsung S10 mobilteló - AX -es WiFi, max. 1,2 Gbit/s üzemmóddal,
- PC -m alaplapja (MSI MEG X570 ACE) - AX -es WiFi, max. 2,4 Gbit/s üzemmóddal.

Mind a két eszköz alapból 1,2 Gbit/s üzemmóddal kapcsolódik amennyiben a 'Csatorna szélesség' -et 'Auto' -n hagyom. Amennyiben ezt a TP-Link -en '160 Mhz' -re állítom, akkor a PC 2,4 Gbit/s üzemmóddal kapcsolódik (mobilteló marad 1,2 Gbit/s -en) ... Egyébként utóbbi esetben a PC mért net sebessége kicsit gyorsabb - a mobilteló kicsit lassabb lesz, de nem releváns mértékben. Annak nem néztem utána, hogy amennyiben a router -en 'Auto' módban hagyom ezt, akkor a PC -n be lehet-e kapcsolni a 160 MHz erőltetését (ilyenformán a 2,4 Gbit/s üzemmódot).

Mind a két eszközön maximum 520 (letöltés)/275 (feltöltés) Mbit/s mérve Speedtest.net -el (mobilon alkalmazásból). PC vezetéken ugyanitt 900/325 Mbit/s ... Ping: 4, Jitter 1 ms. AC -s router -el valamiért most csak a harmadát tudom csak mérni. Valószínűleg azért, mert az előbb írtak miatt nagy a kavalkád az éterben - napközben az AC -s WiFi -vel is megvan az 500 Mbit/s feletti eredmény (most meg jó, ha 140 Mbit/s ...). 5 Ghz -en persze a lakás egyéb részein esik a sebesség, de nem vészes.

Ami érdekes, hogy amennyiben a TP-Link AX50:

- router módban bekapcsolt NAT -al (külön alhálózaton, ugyanúgy a fentebbi lánc végén) hozta a fentebbi sebességet,
- addig AP módba kapcsolva az kb. feleződött.

Persze az is lehet, hogy időközben romlott még a helyzet (WiFi környezet), mert az előbbi opciót 20 óra magasságáig ment - a második meg azóta. Egyébként stabil - nincs gond. Ugyanakkor az AC -s WiFi -nél jóval gyorsabb így is ...

Ami érdekes, hogy működés közben a router teteje langyos - nem vészes. Ugyanakkor alatta az asztalt rendesen melegíti. Érdemes jól szellőző helyre rakni ... A végleges helye családi házas (egy szintes) környezetben lesz, ahová a gyakorlati tapasztalatok alapján idegen WiFi nem nagyon ér el. Gigabit -es net lesz ott is - alapvetően AP módban használva a nappaliban, de természetesen ez idővel változhat.

Összefoglalva: Amennyiben a fejlettebb funkciók (pl. WPA 3.0, Mesh, USB háttértáron és TimeMachine -on kívüli egyéb használata) nem kellenek, akkor a Black Friday -os árán (32K HUF körül) megérheti, ha valaki gyors WiFi -t szeretne ...

(#84433) psion2101 válasza Alex91 (#84431) üzenetére


psion2101
tag

Javits ki ha tévedek,de amúgy is csak annyit lehet kiszoritani az 1000-s Digiből nem?

(#84434) dkess válasza psion2101 (#84433) üzenetére


dkess
őstag

Nem, az 1000-s Digiből értelemszerűen 1000 -hez közelítő Mbit/s -et lehet vezetéken kiszorítani ...

Ezt már korlátozza ("tizedeli") egy 100 Mbit/s -es LAN csati a hálózatban ...

(#84435) psion2101 válasza dkess (#84434) üzenetére


psion2101
tag

áhh oké.Akkor rosszul tudtam bocsánat. :R Akkor lehet inkább erősebbet nézek

(#84436) StLui válasza psion2101 (#84429) üzenetére


StLui
veterán

hát nekem a 9-es nagyon bevállt, és szerintem egyelőre csak arra használom amit a 4-es is tud, brutálisan egyszerű üzembe helyezni (3-as csomagot vettem)

szerk, bocs én az m-es sorozatra gondoltam

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#84437) Strauss válasza Gubek-Einste (#84426) üzenetére


Strauss
senior tag

Az 1200GU helyett jó választás az 1200G+ ?

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#84438) MaCS_70 válasza Strauss (#84437) üzenetére


MaCS_70
félisten

NEM!!!!!

Az egy milliószor megtárgyaltan szériahibás eszköz!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84439) Strauss válasza MaCS_70 (#84438) üzenetére


Strauss
senior tag

Ok :)

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#84440) magyarc válasza Gubek-Einste (#84417) üzenetére


magyarc
tag

Most látom, hogy az AC65P-t nem lehet falra szerelni. Tudom, hogy a jövőben változhat, de de nincs ax-es, csak ac-s eszközünk. Mire lesz ax-es eszköz, szerintem új router is lesz addigra. Az AX20 vagy az AC2300 lenne így jobb választás?

(#84441) dkess válasza magyarc (#84440) üzenetére


dkess
őstag

Az AX a jövőről szól - így amennyiben belefér akkor érdemes azt választani már most is. Különösen az Általad is felvetett típusokkal, ahol a TP-Link Archer C2300 -nél nemcsak az AX10/AX20, de még a TP-Link Archer AX50 (AX3000) is olcsóbb most ...

MU-MIMO kérdéshez. Alapvetően 3 gyereknél is előnyt jelent igen. TP-Link AC -s router -ek esetén 3 eszközzel képes egyidejűleg kapcsolatot fenntartani (forrás: [link] ). Gondolj arra, hogy esetleg WiFi -n lóg egy okosTV (+ egyebek) és hamar megvan az a 3 eszköz.

Egyébként a két szint között van kábeles kapcsolat? Kis kitérő: érdemes amit csak lehet kábelre rakni alapból is - pl. okosTV, médialejátszó, PC, NAS, nyomtató stb.

Namost különösen amennyiben van kábeles kapcsolat a a két szint között, akkor érdemes lenne inkább Mesh rendszerben gondolkodnod. Erre utalgatott Gubek-Einste is illetve az Asus ajánlás is ennek (is) szólhatott. Azaz az Asus(ok) támogatnak Mesh -t és egész jó implementációval. Azaz ne feltétlenül egy router -el old meg a kérdést. Persze első körben lehet próbálkozni eggyel, de amennyiben nem kielégítő az eredmény, akkor a felső szintre a kábel végére (kábeles blackhaul kifejezetten ajánlott lenne) odabiggyesztesz egy másikat. Fő routernek igazán egy AX58U (vagy felette) lenne ajánlott, de ez már messze túlmutat a kereteden - különösen, ha úgy alakulna, hogy kell még egy. Azonban persze lehet nézelődni olcsóbb megoldások között is ...

Szerk.: Kicsit az előző hsz -emhez fentebb. Most, hogy kicsit "hígul" a szomszédságban a forgalom (temérdek nagyerejű WiFi eszköz van a környezetben) - egyből 625/295 Mbit/s mért WiFi sebességek vannak újból (TP-Link AX50) ... Alakul - napközben lesz majd jobb is ...

[ Szerkesztve ]

(#84442) Gubek-Einste válasza BrandonXXV (#84428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb az egy másik AX92U lenne de AC57Uv3-tól felfelé bármi megfelelő lehet, AX55 ha AX-s partnert szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84443) Gubek-Einste válasza magyarc (#84430) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel oda mindenképpen kéne egy új eszköz a régi helyett, megpróbálnám először egy eszközzel megúszni. Egyébként egy beton födém és kb 7 méter távolságról beszélünk.
A beton födém elég nagy akadály.

Az Asus AC65P jobb választás, mint az Archer C2300? Árban nem lenne nagy különbség.
Ismert kipróbált eszköz amelyben még sok lehetőség van.

A Wifi6-s AX20 vagy AX50 felejtős?
Megfelelő lehet azok is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84444) magyarc válasza dkess (#84441) üzenetére


magyarc
tag

A lassan 10 éves "okos" TV és minden desktop gép kábelen lóg. Egyedül 3 mobil és 1 laptop szokott wifit használni rendszeresen. A gyerekeimet ismerve a MU-MIMO tényleg hasznos lenne, de az AX50 nem támogatja.
Tetszene a Mesh rendszer bővíthetősége, de egy (pláne kettő) AX58U már valóban meghaladja a keretet. A TP-Link OneMesh hasonló célt szolgál ha jól értem. Ha a TP-Link keresőjében beállítom az "ultimate coverage", 3+ szoba és OneMesh paramétereket, akkor egyedül az AX73 routert dobja ki. Ebben van MU-MIMO és OneMesh támogatás is. Ezt elég jó áron meg tudnám venni. Csak 4e forinttal lenne drágább, mint a C2300, tehát nincs igazán okom C2300-at venni. Csak egyetlen dolog zavar. Ha jól értem a 2.4Gb sávnak nagyobb a hatósugara, így gondolom ez lesz a rossz vételi helyen a releváns. Nincs egyetlen 802.11ax eszközünk és nem is lesz pár évig. A C2300 600MBps-t ír 802.11n-re, az AX73 574-et 802.11ax-re. Vajon 802.11ac/n eszközeinkkel gyors lenne az AX73 is?

(#84445) magyarc válasza Gubek-Einste (#84443) üzenetére


magyarc
tag

A C2300-ról lemondtam, de jó lenne MU-MIMO-s router. Nincs AX-es eszközünk én nem is lesz egy darabig. Az AC-s AC65P helyett vehetem az Archer AX73-at, mint jövőbiztos megoldást? Azt a "lépcsőház" falára fel is tudnám szerelni. AX-es modellből az RT-AX55 vagy az AX56U jobb lenne?

(#84446) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok,

Bő 2 éve használok egy Asus rt-n18-at 1000-es Digivel. A ház nagy része be van kábelezve, wifin csak a mobilok, tablet meg egy céges noti dolgozik, valamint a Xiaomi "okos otthon".

Múlt heti BF-en lecsaptam egy RT-AX55-re (25k-ért), de mai napig nem hoztam el, mert elkezdtem vacillálni, fog e számomra bármi pluszt eredményezni.

A jelenlegi rendszerrel egyébként nincs gondom, Synology nas (alkalmanként) megfelelő sebességgel tölt le, Netflix tv-n és nvidia shield tv pro-n keresztül problémamentes. Talán a szuterénben lehetne kicsit erősebb a wifi.

Ha egyébként a wifi nincs annyira kihasználva (max a szuterénben gyengébb), mert többnyire csak a telefonjaink lógnak rajta, hozhat lanon bármilyen pluszt a jelenlegihez képest?
Gondolom 5G még gyengébb lenne a jelerősség, 2,4-en meg lehet az ax-55 gyengébb is a jelenleginél, de nem vagyok benne biztos.

Van értelme váltani, vagy várjak egy erősebb (pl RT-AX58) eszközre, míg számomra elérhetőbb áron lesz?

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84447) kiir


kiir
tag

Az Asus AiMesh-ről szóló eszmecserékhez járulok hozzá némi gyakorlati tapasztalatokkal. Nálam az AiMesh akkora sávszélesség- és stabilitás-vesztést okozott, hogy sikítva menekültem vissza az Access Point-módhoz.

A körülmények: belső kétszintes társasházi lakás, nem túl nagy alapterülettel, vasbeton födémmel. Egyrészt raklapszám látok erős külső zavaró wifi-jeleket; másrészt a jel, beleértve a sajátomat is, nagyon legyengülve megy át egyik szintről a másikra. Mivel a kábelezés nyár vége óta adott, az alsó szintre beállítottam egy olcsó routert AP-nak, fönt a szolgáltatói eszköz szórta a netet. Probléma annyi volt mindössze, hogy a kliens-eszközök hajlamosak ragaszkodni a távolabbi gyengébb jelhez, hiába van erősebb. Az asszonyt mindenesetre betanítottam, hogy ha föl/lemegy a lépcsőn, érdemes ki- és bekacsolni a wifit a laptopján.

Jött a Black Friday, és lőn két Asus RT-AC57u v3. Kábelen meshbe raktam őket. Ettől a sávszéleség kb. tizedére csökkent és a stabilitás is visszaesett. A seamless roaming sosem látszott működni. Pedig sok verziót kipróbáltam, két napot játszottam vele. A játszadozás során két beállítás nagyon hiányzott nekem: (1) lehessen állítani a wifi erősségét (amit olcsóbb szerkezetek is szokták azért tudni); (2) lehessen a mesh-be rakott eszközökön külön-külön wifi-csatornát és sávszélt állítani. Végül aztán ugyanez a két eszköz router-AP kapcsolatban nagyon szépen teljesített (a roamingot leszámítva persze).

A problémát abban látom, hogy nálam nemcsak erős a zavaró wifi-felhozatal, de fönt és lent tök eltérő is -- tehát egész más csatornákra kéne állítani a két eszközt. Ráadásul a két Asus még egymást is zavarja, hiszen látják egymás jelét ugyanazon a csatornán. (Ami önmaga farkába harapó kígyó, ha jól belegondolok: mert kábel nélkül a mesh úgy működik, hogy látják egymást az eszközök, de akkor már rögtön zavarják is egymást. Szuper.)

Lehet, hogy van olyan mesh-rendszer, amiben külön állíthatóak a node-ok wifi-tulajdonságai. Biztos, hogy van olyan router, amiben szabályozható a szórt jel erőssége. Hogy a seamless roaminggal mi a baj, arról gőzöm sincs. A lényeg mindenesetre az, hogy erősen zavart környezetben, ha van kábel, akkor az AiMesh parasztvakítás helyett sokszor AP-móddal többre jut az ember.

[ Szerkesztve ]

(#84448) Kroni1 válasza magyarc (#84445) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem tudom mennyi a kereted, de ha az AC65P árához kicsit hozzá tudsz tenni akkor én sokkal inkább ajánlanék egy AX56U-t vagy egy AX58U-t, mint bármelyik TPlinket.. Sokaknak nagyobb, több szintes házban is elég, a térerő jó ezeken és szolgáltatásokban is jobb szerintem alapvetően az asus mint a tp. Ha webshopból veszed kipróbálod, és visszaküldöd ha kevés lenne, de látom neked központi helyen lenne, és ha ráadásul egyszintesbe lesz akkor meg szinte biztos hogy nem fog kelleni hozzá második ap mesh-be..

(#84449) Real_Necro válasza Real_Necro (#84446) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha lenne valakinek erre meglátása, hálás lennék. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84450) psion2101 válasza StLui (#84436) üzenetére


psion2101
tag

Igen most már én is azt nézem :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.