Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84151) Gubek-Einste válasza Tempes (#84147) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84152) MaCS_70 válasza akisbandi (#84139) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az N18 azért már nem mai gyerek. Én nem mellé, hanem a helyére venném az újat, az N18 meg lehet a másodlagos eszköz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84153) akisbandi válasza Gubek-Einste (#84148) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Látod ax-es eszközben nem is gondolkodtam, lévén DSL van itthon és amúgy az eszközeim jó része még az ac-t sem tudja.
Utána olvastam a mu-mimonak, hát tartok tőle ilyen eszközöm sem nagyon van.
Még egy játékos jött be a képbe: az AC68U. És ér e plusz tízezer Ft-ot? A három közül (AC59-66-68) közül melyik lenne a jobb választás?

(#84154) Gubek-Einste válasza akisbandi (#84153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC65P lenne a legoptimálisabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84155) Tempes válasza Gubek-Einste (#84151) üzenetére


Tempes
tag

2. Routerként használnám a lényeg az ATV kiszolgálása lenne és közvetlen mellette lenne. 500as net van amúgy.

(#84156) cellpeti


cellpeti
veterán


Gubek-Einste

Chrome alatt nem tudom konfigolni az AC57U-t, bármire lépek, olyan, mintha le lenne fagyva.
Edge-vel próbáltam, de azzal nem volt gondja

Tigris, tigris, csóvafény...

(#84157) #66811904


#66811904
törölt tag

Sziasztok!

Routert szeretnék vásárolni, és az lenne a kérdésem, hogy az RT-AC66U B1 megfelelne-e nekem?
Téglaépítésű társasházba kellene (700 sq ft), internet: 940/880 Mbps fiber. Adott 2db PC, 2db telefon, és 1db SmartTV (Netflix, HBO, Plex). Egyéb igényem még annyi lenne, hogy VPN-t tudjak rárakni. A max. rászánt összeg $100, ennél többet már nem szívesen adnék ki rá. Alternatívaként amit kerestem volna az a RT-AC65P, viszont itt sajnos sehol sem kapható. A segítséget előre is köszönöm!

(#84158) MaCS_70 válasza #66811904 (#84157) üzenetére


MaCS_70
félisten

A VPN menni fog rajta. Egy AX56 már nagyon kilóg a keretből?

Jóval jövőállóbb...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84159) #66811904 válasza MaCS_70 (#84158) üzenetére


#66811904
törölt tag

Az még belefér. Köszönöm az ajánlást!

(#84160) Gubek-Einste válasza Tempes (#84155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84161) valakky válasza MaCS_70 (#84158) üzenetére


valakky
aktív tag

cirka 40e-ért egy 160 mhz-et nem tudó routert?

[ Szerkesztve ]

(#84162) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Gigabites nethez milyen routert ajánlátok az alábbiak szerint?
Diginél vagyok, nagyon gáz eszközt adtak. Még egy alhálózatot se lehet átállítani benne (ezért bridge módba tetettem).

A jelenlegi, TP-Link WR1043ND nem megbízható, már hetente akár többször is restartolom.
Kaptam kölcsön egy Edgerouter X-et, az sajna max 400mb/s-t hozott át.

Wifi nem kell, két AC-s Unifi teszi a dolgát.
Nem szeretnék túl nagy eszközt, ha antennás, leszerelném róla, kisebb helyre vannak bepakolva az IT eszközök.
Nem áldoznék rá 50-100 ezer ft-t (15-35 ezer között keresgélek)
Fontos hogy stabil legyen, ne kelljen hetente újraindítani.
Előfordulhat hogy később felvinnék néhány szabályt (VPN, egyéb port nyitás [Wake on LAN, PLEX, akár NAS] - jelenleg nincs fix IP címem, de ez változhat jövőre)

[ Szerkesztve ]

(#84163) MaCS_70 válasza valakky (#84161) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindig lehet feljebb menni árban. Ő eleve olcsóbbat keresett, ahhoz képest ez a következő lépés.

Megjegyzem, én a 160 MHz jelentőségét egy kicsit jelképesnek látom, egyáltalán nem mindenhol használható, különösen a kolléga által jelzett társasházi környezetben.

A 65P egyáltalán tudja az AC-jével???

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84164) dualface válasza MaCS_70 (#84146) üzenetére


dualface
tag

Köszi a választ!
AX-esek közül melyik ajánlott és melyik nem a fenti igényeimre?

(#84165) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! 500as UPC netem van a gyári routerrel. Most vettem egy oculus quest 2-t, amit virtual desktop-al szeretnék majd használni. Elég hozzá ez a gyári router vagy érdemes beszerezni valami komolyabb routert hozza? Támogatja a wifi 6-ot, tehát gondolom igen.

Mit tudnátok ajánlani? 1 tv, 3-4 telefon, 1 pc és most ez a vr használná.

100 m2 a lakás, viszonylag középen van jelenleg a router, de jó lenne ha tudnám használni a vrt nem csak abban a szobában ahol van a router. kb 12 WiFi-t látok a környezetemben.

Előre is köszi!

(#84166) blakey válasza MaCS_70 (#84163) üzenetére


blakey
titán

A 65P egyáltalán tudja az AC-jével??? - OpenWrt-vel igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84167) MaCS_70 válasza dualface (#84164) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vélhetően valamelyik TP-Link lesz a Neked ajánlott, de ezeket én már nem ismerem.

Én az Asus AX55/56-ost ajánlanám (USB kell-e?), de azok jóval drágábbak, és éppen most lettem kérdőre vonva a 160 MHz hiánya miatt.

De a többiek hamarosan segítenek!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84168) szaboi6512 válasza MaCS_70 (#84163) üzenetére


szaboi6512
őstag

A 65P egyáltalán tudja az AC-jével???
Ezzel is tudja

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#84169) Gubek-Einste válasza Victoryus94 (#84162) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84170) Gubek-Einste válasza Sev!er (#84165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX92U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84171) Sev!er válasza Gubek-Einste (#84170) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Köszi! Megnéztem, AX10-20 elég szimpi. Az ax10 22e Ft, az ax20 27e Ft, az AX55 viszont már 33e Ft. Megéri ezek közül valamelyik a felárat, vagy az én felhasználási szokásomhoz már elég lenne az ax10 is?

(#84172) Gubek-Einste válasza Sev!er (#84171) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lehet a kisebb is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84173) Hoffer válasza Sev!er (#84171) üzenetére


Hoffer
őstag

Érdemes lehet várni, mert a nagykereknél már az Tp Link AX50 csak 30k-ba került mai naptól, mindenki el fogja kezdeni lenyomni az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#84174) Sev!er válasza Hoffer (#84173) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Köszi! A tplink ax50 nem ajánlott router? Gondolom 30ért jó vétel lenne.

(#84175) dkess válasza Sev!er (#84174) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben jól értem Hoffer -t akkor a TP-Link AX50 a nagykereknél kerül 30K -ba mostantól. Az, hogy kiskereknél ebből mikorra meg mennyi fog leszivárogni az kérdés. A mostani kisker bruttó ára az AX50 -nek olyan 37K körül van ... Egyébként kisker bruttó 30K -ért jó vétel lenne - igen ...

A TP-Link oldalát böngészve ( [link] ) egy olyan érdekességre lettem figyelmes, hogy a jövőben ("Coming Soon") az AX20 utódot kap - a AX21 -et (ez valószínűleg idén már nem lesz). A belső ugyanaz. Az újítás a külsőt érinti és ahogy írják a lényege annyi, hogy jobb hűtéssel rendelkező házat kap. Azaz az AX73 (egyébként ezt sem látom a magyar kiskereknél) házát fogja megkapni majd. Ami érdekes, hogy amennyiben jól látom az AX20 -nál egyáltalán nem panaszkodtak a felhasználók melegedésre és még is ez kap ilyen utódot.

Az AX50 -nél árukereső oldalon volt aki melegedésre panaszkodott - ott pedig még tervben sincs ilyen utód (ami pl. AX51 lehetne). Bár a legtöbben itt sem panaszkodnak erre - sőt voltak akik konkrétan cáfolták is ezt.

(#84176) akisbandi válasza Gubek-Einste (#84154) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A negyedik játékos :-) rá nem is gondoltam.

A nyomtatószerver működik az AC65P-n? Valahol itt egy régi bejegyzésben azt olvastam, hogy custom fw-vel jobb az AC66 wifi lefedettsége, mint az AC65P. Ez egyébként még mindig áll?
És egy utolsó kérdés: az AiRadar csak explicit módban megy a 65P-n. Van ennek jelentőúsége?

[ Szerkesztve ]

(#84177) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Először is köszi a segítséget ismét, végül sikerült találni egy router-t ami talán jó lehet (4g / lte routert kerestem ami talán jobban tudná venni a 4g-s jelet).

Ajánlott Gubek-Einste kolléga egy párat, és először a Tp-link mr-200-ast választottam, de láttam, hogy egy régebbi(?) model mr-6400-as is megvásárolható még.

Azért lenne ez szimpatikus nekem, mert cserélhető a 4g / lte antenna az egyes verzióknál (6 verzióból 4-nél). Gondolom, ha esetleg az új router-rel is gyenge lenne a jel, akkor egy antenna cserével talán tovább javítható a dolog.

Tehát a kérdéseim:
- Van esetleg valakinek tapasztalata az mr-6400-as TP-link router-rel?
- Ha a vétel nem lenne elég jó, külső antenna cserével javítható?
- Lehet egyáltalán ilyen külső antennát venni, vagy felesleges ezzel foglalkoznom?
- A specifikációk alapján azt látom, hogy a 6400-as csak 2.4ghz-es adatátvitelre képes, de van ennek gyakorlati haszna, ha egyébként is baromi lassú a net? Gondolom az elméleti 300 mbit-et se fogják soha feszegetni...

A régebbi szabványt gondolom minden telefon / tv támogatja amúgy is.

Köszi szépen! :R

(#84178) Gubek-Einste válasza ilyen_85 (#84177) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- Ha a vétel nem lenne elég jó, külső antenna cserével javítható?
Igen

- Lehet egyáltalán ilyen külső antennát venni, vagy felesleges ezzel foglalkoznom?
Lehet ilyet venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84179) valakky válasza MaCS_70 (#84163) üzenetére


valakky
aktív tag

ja, de akkor miért nem a ASUS RT-AX55, cirka 32e ft-ért?
ua. tudni fogja a vpn-t.
a tp-k sajna nem jól teljesítenek ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#84180) ilyen_85 válasza Gubek-Einste (#84178) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszi ismét, akkor szerintem a 6400-as lesz, nyugodtabb vagyok ha nincs minden veszve amennyiben gyárilag nem tud (eleget) javítani a dolgon

(#84181) MaCS_70 válasza valakky (#84179) üzenetére


MaCS_70
félisten

USB nélküli routert nem szívesen ajánlanék, különösen, hogy a VPN-re volt igény.

De igazad van, ha nem fontos az USB, akkor az AX55 is jó választás lehet!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84182) Multibit


Multibit
veterán

USB-ről jut eszembe...
Olvastam egy cikket, ami az USB port 7 hasznos felhasználási lehetőségét mutatja be routereken. Érdekes, hogy az egyik leghasznosabb funkció, a NUT szerver, nem volt megemlítve. Ebből is látszik, hogy a felhasználók mennyire nem tartják fontosnak az UPS használatát. Persze a nem hálózati nyomtatók hálózatinak erőszakolása, vagy a NAS/DLNA szerver kreálás benne volt a listában ;]

[ Szerkesztve ]

(#84183) KardosAttila válasza Multibit (#84182) üzenetére


KardosAttila
aktív tag

Sziasztok!
Ma kötötték be hozzám a digit, és előre vettem egy TP-Link Archer C6 AC1200 routert, mert azt mondták nem adnak. Közben kiderült, hogy modemet adnak, és a tv, konzol, pc mind kábellel van összekötve, csak a telefon kapna wifi jelet. A wifi jel erősségén kívül van bármi előnye a tp-link routernek? Ha nincs akkor lehet visszaviszem az emaghoz ha tudom.

szerk: nem válasz akart lenni,félrenyomtam

[ Szerkesztve ]

(#84184) Veron válasza KardosAttila (#84183) üzenetére


Veron
őstag

A Digi ONT egy nagyon buta eszköz, nagyon kevés beállítási lehetőség van rajta, csak 1 db gigabites portja van és csak 2,4 GHz-et tud. Ezekben mind jobb a TP-Link, de wifi jelerősségben lehet, hogy pont nem.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#84185) KardosAttila válasza Veron (#84184) üzenetére


KardosAttila
aktív tag

Huawei hg8143a5 ezt adták pontosan, és sajnos ebben is csak 1 port van ami a gigabites, tehát a konzolon és a pcn nem fog egyszerre menni a gigabites net. Érdemes lehet gondolom bridge-ként használni, és akkor a tp linkről mehetne minden.

(#84186) fatpingvin válasza Victoryus94 (#84162) üzenetére


fatpingvin
őstag

tudom hogy nem leszek népszerű ezzel de ha nem kell wifi, dróton viszont kell a kakaó én elméláznék a helyedben egy építésen. 20-25 környékén már simán össze lehet dobni használt alkatrészekből úgy hogy nem nagyon kell keresgélni. szoftvernek meg igazából ami tetszik, OpenWRT is van x86-ra, pfsense, de ha nem idegenkedsz tőle valami lightweight general porpose linux disztró aztán azt konfigurálsz be amit akarsz.

ja, a keretbe egyébként simán belefér egy kisebb RPi4 (1-2G RAM) és egy USB3-Gigabit vezérlő. innen kb meg ugyanaz mint amit fentebb írtam, a wifit meg letiltod rajta.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84187) MaCS_70 válasza Multibit (#84182) üzenetére


MaCS_70
félisten

Háááát....

Én aztán használok UPS-t (jelenleg hatot), de ez a NUT szerver sosem keltette fel az érdeklődésemet.

Azt meg nagyon nem értem, hogy a NAS/DLNA miért a bezzeg kategória. Szerintem a legkézenfekvőbb felhasználás, az ismerőseim nagyon nagy része erre is használja a routerét, teljes megelégedettséggel. Mi lenne benne a listában, ha nem ez -- mégpedig otthoni környezetben legelső helyen???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84188) laca891


laca891
aktív tag

Zen Mata VPN-re előfizettem. Asus AC 65P routeren valamilyen beállítást lehet csinálni vagy elég csak a laptopon? Van a routeren, több VPN opció , de nem tudok rajtuk eligazodni...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#84189) RedBullFan


RedBullFan
csendes tag

Sziasztok, Tetőtérbe most köttetem a Netet Telekom 1000mbit, 2tv 2 telefon wifin egy pc és egy ps lenne LAn-on Leginkább játék, filmezés streamelés. Erre szeretnék ajánlatot, alsó szinten üzemel már egy asus router Digivel, esetleges összeakadás miatt írom.. 30K környéke Előre is köszönöm. Márk

(#84190) MaCS_70 válasza laca891 (#84188) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez attól is függ, hogy mit akarsz.

Az első nagy kérdés az, hogy milyen protokollt használ ez a szolgáltató. Az Asusok rendszerint PPTP-t (gyors, de elavult), OpenVPN-t és tán L2TP/IPSecet ismernek.

A második nagy kérdés az, hogy az egész otthoni hálózatodat vagy csak egy gépet akarsz bevonni a VPN-elérésbe. Ha az egész hálózatot, akkor a routeren kell beállítani ez előző pontnak megfelelően, ha csak egy gépet, akkor PPTP és L2TP esetén a router WAN menüjében az áthaladást kell biztosítani. (Az OVPN átmegy enélkül is.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84191) bggmnd


bggmnd
kezdő

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy routert 15 ezer forintig. Eddig használtam asus+tp-link routereket.
Kipróbálnék valami mást is. Tudtok ajánlani valamit?

(#84192) Gubek-Einste válasza RedBullFan (#84189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84193) Gubek-Einste válasza bggmnd (#84191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84194) bggmnd válasza Gubek-Einste (#84193) üzenetére


bggmnd
kezdő

- Jelenleg 1 fal okozhat zavart a jelerősségben
- gigabites internetünk van
- iphone 5db, laptop 2-3 db, ipad 3db
- igények: 5Ghz (ac)

igazából már van egy routerem, ehhez szeretném hozzákötni mint AP-t. Ha AP-ból ebben az árban van jobb termék akkor az is érdekelhet.
ASUS router a "fő" router. :R

(#84195) Gubek-Einste válasza bggmnd (#84194) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor a másodlagos eszköz is legyen Asus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84196) kurion


kurion
senior tag

73 m2 polgári tégla lakásba keresek valami olyan wifis eszközt ami le tud fedni ekkora területe.

Digi az alap Szolgáltató ha ez bármit is befolyásol.

Max 25k de ha van olcsóbb nem baj. Lehet custom fw-s is.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#84197) Gubek-Einste válasza kurion (#84196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84198) kurion válasza Gubek-Einste (#84197) üzenetére


kurion
senior tag

Fal: tégla kb 20cm vastag
Távolság: 6-12 méter
Falak száma: 3-4, kb 20cm vastagok.
Szomszédok: vannak de az ő halozatukról jelenleg semmit nem tudok.
Internet: Digi 1000/300 Mbps
Eszközök száma: 6-10

Mivel a szolgáltató routere a lakás közepén van és van egy UTP/STP elhúzva a lakás szélső pontjára ahol a nagyobb igénybevétel lesz, így akár 2 eszköz is szóba jöhet.(jobb felső szoba, felső részénél)
Pirossal jelöltem hova van behúzva a szolgáltatói vonal.

[Alaprajz, nem teljesen méret pontos]

Igények téren nincs sok minden, van egy robot porszívó ő kapjon mindig jelet, és a lakás két szélső pontjában is legyen mindig net.

Az eszközökből 2 általában kábelen fog csatlakozni mivel munkaeszköz és fontos a stabil kapcsolat.

Az Archer AX10 amúgy tetszik 😁

[ Szerkesztve ]

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#84199) Hoffer


Hoffer
őstag

(#84200) dualface válasza Hoffer (#84199) üzenetére


dualface
tag

Ez mennyire ajánlott? Lehet hogy erre lecsapnék én is.

Ha jól látom USB nincs...nem tudom, hogy lesz-e rá szükségem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.